حضور احمدی نژاد در دور جدید سفرهای استانی چگونه خواهد بود؟

حضور احمدی نژاد در دور جدید سفرهای استانی چگونه خواهد بود؟

عصر ایران : درباره آغاز دور سوم سفرهای استانی رییس دولت دهم حرف ها و حدیث های فراوانی از زبان مشاوران و نزدیکان دولت شنیده می شود که در یک نکته مشترکند و آن اینکه احتمالا در صورت آغاز سفرهای استانی هیئت دولت ، این سفرها با سفرهای دو دور قبلی متفاوت خواهند بود و حتی سخن از کمرنگ شدن حضور رئیس جمهور در این سفرها در میان است.

باید توجه داشت که مدافعان دولت نهم در طول تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری دور دهم و پیش از آن ، یکی از نقاط قوت دولت نهم و شخص رییس دولت نهم را ابتکار به انجام رساندن حدود 60 سفر استانی در دو مرحله به 30 استان کشور می دانند و این اقدام رییس دولت نهم را از سویی  نشانه ای از سخت کوشی وی و از سوی دیگر  یک تجربه بدیع و موفق مدیریتی (مدیریت در صحنه) در دولت های پس از انقلاب می شمارند. حتی برخی نزدیکان دولت نهم و دهم اعلام داشته اند که این تجربه از سوی مقامات بسیاری از کشورها به عنوان الگویی موفق از مدیریت در دیدارهای دیپلماتیک و سفرهای خارجی ، از سوی سران و مقامات کشورهای خارجی مورد پرسش و چند و چون قرار گرفته است .

اشاره به موفق بودن سفرهای استانی از زبان اکثریت قریب به اتفاق حامیان دولت نهم و دهم باید جای هیچ گونه شک و شبهه را باقی نگذارد که این سفرها در دولت دهم نیز کما فی السابق انجام شود  و رییس دولت دهم کماکان به این سفرها خواهد رفت . با این حال این روزها زمزمه هایی به گوش می رسد که خلاف این استنتاج منطقی است .

اکنون پس از گذشت 4 سال از آغاز این سفرها زمزمه هایی در هیئت دولت مبنی بر تجدید نظر در نحوه انجام این سفرها به گوش می رسد تا جایی که اخیرا رییس سابق مرکز بررسی های استراتژیک نهاد ریاست جمهوری و استاندار جدید اصفهان از محدود شدن و کم رنگ تر شدن حضور رئیس جمهور در سفرهای استانی سخن میان  آورده است .
 
برخی دیگر از حامیان دولت نیز در روزهای اخیر سخن از کم شدن سفرهای رییس دولت و محول کردن پروژه سفرهای استانی به وزیر کشور و استانداران ، به میان آورده اند .

حال سوالی که پیش می آید این است که اگر سفرهای استانی در 4 سال گذشته دستاوردهای عظیم و بی سابقه ای داشته است چرا باید آن را کم رنگ و محدود تر کرد ؟نکند همان دستاورد بزرگی که درباره این سفرها مطرح می کردند همان تجدید نظر و محدود کردن انجام این سفرهاست!

اگر حضور رئیس جمهور در این سفرها کمرنگ شود ، این شائبه پدید می آید که در دور اول ریاست جمهوری چون نیاز به رأی مجدد بود ، رئیس جمهور حضوری پررنگ در بین مردم داشت ولی اینک که چنین نیازی وجود ندارد ، سخن از کمرنگ شدن این حضور مطرح شده است.

طبیعی است وقتی احمدی نژاد با رأی 17 میلیونی به میان مردم می رفت و با استقبال آنها مواجه می شد ، انتظار می رود این بار که 25 میلیون رأی آورده است ، با استقبال وسیع تری مواجه شود و لذا باید بیش از پیش در تعامل و دیدار با مردم نقاط مختلف کشور باشد ، چه آن که تماس مستقیم مردم اقصی نقاط کشور با مرد اول اجرایی مملکت ، همواره به عنوان یکی از نقاط قوت این سفرها مطرح  و باعث ایجاد روحیه همدلی بین مردم و مسوولان توصیف شده است.

به هر حال ، بهتر است مسوولان به جای کلی گویی درباره این سفرها ، صراحتاً به این پرسش ها پاسخ دهند که دور جدید سفرهای استانی چگونه خواهد بود و نقش رئیس دولت در آنها چگونه تعریف می شود؟

نظرات کاربران سایت عصر ایران در مورد این مطلب :

نظرات بینندگان:
کسی که 65% رای آورده چرا می خواد کمتر بین مردم حاضر بشه؟
اگر شما خیری از سفرهای استانی رئیس جمهور محترم نصیبتان شد ما اهالی خوزستان هم نصیبمان شد. کو کجا ؟ چی شد؟ کجا رفت؟
از رییس جمهور خواهش می کنم سفرهای استانی را بدون اطلاع قبلی وهزینه ای برای آن شهر نداشته باشد انجام دهند
فعلا هر بهانه ای را جور میکنند که سفر نرند و یا زمان بگذره و اوضاع مثلا آروم بشه
سلام.سال های زیادیست که واژه ی دهکده ی جهانی با گوشمان یک واژه ی بسیار اشنا نمود میکند. دهکده ی جهانی یعنی مردم جهان مثال روستا از جزییات زندگی یکدیگر حتی با خبرند. حالا این واسه من 1 سواله وقتی 1 ادم عادی از شرایط و احوالات دیگری در هر جا میتونه با خبر بشه. انگیزه ی رییس جمهور از تو بوق کرنا کردن سفر های استانی و سیر این سفر های استانی و نهایتا شاید دستور ساخت 1 استخر و ... ( پروژه کم و بیش کوچکتر یا بزرگتر) و کشوندن کابینه تا کور ترین مناطق و با این هزینه ها چیست ؟ من میپرسم که ممکن است هدف عوام فریبی و یا بزرگنمایی داشته باشد یا نه ؟ حکمی نمیکنم .تنها سوال دارم . در حالی که در همان تهران این امکان هست قلم مدیری بر کاغذ رود و دستور ساخت مثلا پالایشگاهی داده شود .

METRADAT - انگلستان - لیدز
احمدی نژاد اب دهنی است که نماینده رسول خامنه ای جانی بر. چهره ایران انداخت.
شنبه 25 مهر 1388

iran-azad - ایران - تهران
سفر استانی یعنی ما آنقدر مدیران لایق و استانداران فاسد در سطح کشور منسوب کرده ایم که مجبوریم سالی چند بار به آنها سر بزنیم ببینیم یه دفعه گند بالا نیاورند
شنبه 25 مهر 1388

nima.mp3 - ایران - اصفهان
سلام دوستان. من سه ماه بود که (بعد از انتخابات) کامنت نمیزاشتم. انقدر اعصابم ریخته بهم بود که دیگه حوصله هیچ کاری نداشتم. فقط هر روز میومدم خبرا را دنبال میکردم و از نظرات شماها استفاده میکردم و زود میرفتم. ولی امروز دلم دوباره براتون تنگ شد گفتم دوباره بیام تو جمعتون . به امید پیروزیه جنبش سبز ایران........
شنبه 25 مهر 1388

zorro.ir - ایران - تهران
nima.mp3 - ایران - اصفهان .سلام ام پی تیری شکر خدا الان حالت خوبه؟
یکشنبه 26 مهر 1388

zorro.ir - ایران - تهران
اینهمه محافظ برای چیه؟خیابون که خالیه احمق کودن بی شعور منفور نجس ظالم وطن فروش لجن...(دوستان سبز ببخشید خیلی عصبانیم)
یکشنبه 26 مهر 1388

bavar88 - هلند - امستردام
METRADAT - انگلستان - لیدز اشتباه نکن برادر کمپی! احمدی نژاد ... به شما که ارزشی برای عزت ایران قایل نیستید انداخت فکر می کنید با این تفکر و نیت پر از کینه و نفرت وقتی به قدرت برسید چیکار خواهید کرد اونوقت حیلی ها خواهند گفت که بابا صد رحمت به احمدی نژاد
یکشنبه 26 مهر 1388

waxy - امریکا - سیاتل
در یکی از همین سفراش ایشاله به درک واصل بشه
یکشنبه 26 مهر 1388

bidad - آمریکا - آتلانتا
zorro.ir - ایران - تهران. خیلی با حالی!.
یکشنبه 26 مهر 1388

vahid22 - آلمان - هامبورگ
bavar88 - هلند - امستردام. پرواز ایران به آمستردام چقدر طول می کشه؟؟
یکشنبه 26 مهر 1388

ضد ولایت وقیح - ایران - تهران
bavar88 - هلند - امستردام... چقدر کامنت هات مشمئز کننده است......... میشه ساکت شی . بو گند میدی. راستی کجای آمستردامی؟!!!!!!!!!
یکشنبه 26 مهر 1388

Alireza88 - ایران - تهران
بزرگترین حرکت ملت عزیز ایران با عدم شرکت و حضور در خانه هایشان در هنگام این سفرهای استانی شکل خواهد گرفت.
یکشنبه 26 مهر 1388

kadkhoda saeid_uk - انگلیس - منجستر
این میمون دیگه خرش از پل گذشته؛ در ضمن تا چند وقت پیش این مردک نصفه عقده ای عشقش این بود که هر روز هواپیمای به قول خودشون طاغوتی و بیت المال رو ورمیداشت با یه گله گوسفند میرفت اینور اونور هم روزهای ندیدشو میدید؛ هم این بچه های مدرسه ای ها رو زوری به بهونه این که میخوان ببرنشون باغ وحش میمون ببینن میبردنشون این مردک روانی در مورد چشم انداز بیست ساله یا سیاست های کلان دولت نهم و اسرائیل و امریکا و بمب اتم براشون قد قد کنه. میلیاردها تومن خرج رفت و امد میکردن؛ این روانی هم در عرض۲ ساعت 200 یا 300 تاطرح قلابی به تصویب میرسوند؛ از اونورم هر چی جنس بونجول چینی بود به مفت خریدن ریختن تو بازار که عواقبش این بود که تو تمام استانهایی که این مردک قدقد کرده بود و طرح به تصویب رسونده بود؟ اکثر مراکز تولیدی رو اول بدهکار کردن بعد هم ورشکست. تمام مردم اون شهرستان رو هم بیکار و...........اینها رو که من نوشتم؛ امارهای خودشونه.( bav08ــقم درست نمیگم؟؟؟؟
یکشنبه 26 مهر 1388

aspiran - ایتالیا - میلان
bavar88 - هلند - امستردام جمع کن بابا جیره خوار
یکشنبه 26 مهر 1388

nima.mp3 - ایران - اصفهان
zorro.ir - ایران - تهران. مرسی . بد نیستم. فقط به امید نابودیه این رژیم دارم زندگی میکنیم. موسوی زنده باد. کروبی پاینده باد
یکشنبه 26 مهر 1388

zorro.ir - ایران - تهران
bidad - آمریکا - آتلانتا .سلام عزیز دل برادر خوبی امیدوارم همیشه بیدار باشی و موفق.
یکشنبه 26 مهر 1388

bavar88 - هلند - امستردام
vahid22 - آلمان - هامبورگ. زنگ بزن از یک اژانس هواپیمایی بپرش داش
یکشنبه 26 مهر 1388

behnam22 - ایران - ارومیه
این سفرها جهت تبلیغات قبل از انتخابات بود . وتحمیل میلیارد ها ریال هزینه بر کشور. تنها ثمر ان .
یکشنبه 26 مهر 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.