مازیار بهاری، خبرنگار نیوزویک در ایران، به قید وثیقه آزاد شد

مازیار بهاری، خبرنگار نیوزویک در ایران، به قید وثیقه آزاد شد

بر اساس گزارش ها، مازیار بهاری، خبرنگار و فیلمساز ایرانی – کانادایی که پس از انتخابات 22 خرداد ایران در این کشور بازداشت و محاکمه شده بود، آزاد شده است.

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) و خبرگزاری کار ایران (ایلنا) روز شنبه این خبر را به نقل از روابط عمومی دادسرای عمومی و انقلاب تهران منتشر کردند.

به گفته آن ها، مازیار بهاری به قید 300 میلیون تومان وثیقه از زندان اوین تهران آزاد شده است.

دولت کانادا بارها خواهان آزادی این شهروند خود شده بود.

مازیار بهاری در زمان دستگیری در ایران برای مجله آمریکایی نیوزویک کار می کرد.

مقام های قضایی و امنیتی ایران مازیار بهاری را به عضویت در شبکه ای که به گفته آن ها قصد براندازی حکومت جمهوری اسلامی از طریق "انقلاب مخملی" را داشته متهم کرده بودند.

در نهم تیرماه خبرگزاری فارس مشروح آنچه را اعترافات آقای بهاری خواند، منتشر کرد که در آن آمده بود این خبرنگار ۴۲ ساله به تشریح نقش خبرنگاران در انقلاب مخملی پرداخت.

گروه های مدافع حقوق بشر این گونه اعترافات بازداشت شدگان حوادث بعد از انتخابات ریاست جمهوری را فاقد اعتبار خوانده اند.

bavar88 - هلند - امستردام
به نظر می رسد که داستان ایران و کانادا مثل داستان موش و گربه است و هر جند وقت بازی جدیدی را شروع می کنند وقتی کانادا کارهای انجام می دهد که در عرف دپلماتیک جاسوسی تلقی می شود خب ایران هم دست یه این کارها می زند تا جبران کند. به هر حال فعلا هر دو دارند با هم حال می کنند.
یکشنبه 26 مهر 1388

dreamcatcher - ترکیه - استانبول
bavar88 - هلند - امستردام چقدر حرف می زنی تو همه جام نظراتش هست بیکاری؟
یکشنبه 26 مهر 1388

Alireza88 - ایران - تهران
دوست خوبم bavar88 - هلند - امستردام . کشتن یک عکاس زن در زندان یک کشور اسلامی که به ناحق خود را سمبل دین اسلام معرفی کرده است را چگونه بیان میکنید.
یکشنبه 26 مهر 1388

rezanl - هلند - امستردام
bavar88 - هلند - امستردام. چرا همیشه یکی از شماها میاد بالا ؟ بخاطر اینه که مثل کاملیون تغییر رنگ میدید و هر دفعه ایدی عوض می کنید. زمانی اسمتو قوزمیش بود و امروز باوره.بهرحال شخصا تخصصم ردیابی کارمندان سفارت و متعلقینشون هست و اگر باشی به شما هم سر میزنیم.
یکشنبه 26 مهر 1388

bavar88 - هلند - امستردام
rezanl - هلند - امستردام دوست عزیز من چند هفته ی است که اومدم هلند چه خب که شما هم از امستردام هستی نمی دونم که چند سال اینجا هستی ولی اگر سوالی داشتم حتما به شما خبر می دهم شما می دونید که رستورانهای خوب ایرانی کجا هستند یا چه جوری می شه مایحتاج ارزانتر تهیه کرد؟
یکشنبه 26 مهر 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.