تفکر بغلی شدن نوزادان اشتباه است

تفکر بغلی شدن نوزادان اشتباه است

برخی والدین با تفکر اینکه بغل کردن زیاد نوزاد موجب لوس شدن او یا به اصطلاح عام موجب بغلی شدن یا همان عادت به بغل کردن کودک می شود از توجه زیاد به کودک خود امتناع می کنند که البته این تفکر اشتباه است و توجه و مراقبت هر چه بیشتر از کودک لازم و ضروری است.

دکتر منصور بهرامی متخصص کودکان در گفت‌وگو با ایسنا گفت : مهمترین موضوع در پرورش کودک توجه و مراقبت از او از لحظه تولد است که این توجه باید در بالاترین میزان خود باشد چرا که کودک از لحظه تولد دارای لامسه و چشایی و حواس کامل است و این حواس باید هر چه بیشتر تقویت شوند.

وی در ادامه افزود: بیشترین میزان رشد مغز در 5/1 سال ابتدای زندگی است به طوری که این میزان تا 90 درصد نیز می رسد بنابراین والدین در همین زمان است که باید تمام تلاش خود را برای رشد کامل و تکامل مغز کودک به کار گیرند.

برخلاف عقیده برخی والدین هر چه نوزاد بیشتر مورد توجه قرار گیرد و در آغوش گرفته شود بیشتر با اصوات و تصاویر افراد آشنا شده و حواس و حتی تکلم وی تقویت می شود و هیچ گاه موجب لوس شدن یا بغلی شدن کودک نمی گردد و می توان گفت این تفکر که کودک به اصطلاح بغلی می شود ، اشتباه می باشد.

گفتنی است: کودک به خصوص در سالهای اول زندگی به هیچ وجه نباید احساس نگرانی، ترس و یا ناامنی داشته باشد چرا که در طولانی مدت در روحیات و حتی شکل گیری شخصیت وی تاثیر گذار است.

شایان ذکر است: اگر در آغوش گرفتن کودک همراه با صحبت کردن با وی باشد می تواند تا حدی در قدرت تکلم و شنوایی کودک موثر واقع شود.

irooni2008 - ایران - انزلی
احمد پلنگ(احمدی نژاد)بابا و ننش احتمالا زیادی بغلش کردن که حرف مفت زیاد میزنه
شنبه 25 مهر 1388

majid63 - فرانسه - پاریس
مرسی دکتر چیزی که من میدانستم شما گفتید. چونکه من دکتر نبودم و اگر من میگفتم مردم میگفتند از خودش در میاره.
یکشنبه 26 مهر 1388

Yase-banafsh - سوئد - گوتنبرگ
اتفاقا دوستی دارم که با نوزادش زیاد حرف میزد ولی الان که 5 سالشه فقط مامانش میفهمه چی میگه!!
یکشنبه 26 مهر 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.