ناگفته های همسر اسامه بن لادن از زندگی مشترک

ناگفته های همسر اسامه بن لادن از زندگی مشترک

عمر پسر چهارم اسامه بن لادن به همراه همسر انگلیسی خود زینه

اواخر ماه جاری میلادی کتابی درباره زندگی اسامه بن لادن رهبر شبکه القاعده در انگلیس عرضه خواهد شد.

به گزارش عصر ایران به نقل از خبرگزاری فرانسه، این کتاب به قلم همسر اسامه به نام "نجوی" و پسر چهارمش "عمر "نوشته شده است.

عمر پسر اسامه بن لادن بعد از ازدواج با تیک زن انگلیسی به نام "زینه"، هم اکنون در دوحه قطر زندگی می کند.

  این کتاب که یک نویسنده امریکایی به نام "جان ساسون" نیز در نوشتن آن مشارکت دارد به قیمت 17 دلار و 50 سنت عرضه خواهد بود.

دراین کتاب شرح مفصلی از زندگی بن لادن او روند تبدیل او از فردی مذهبی و آرام به چهره افراطی در بعد جهانی آمده است.

براساس اظهارات نجوی که از اتباع سوریه است، خانواده بن لادن به کشورهای پاکستان، سودان، افغانستان و آمریکا سفر کرده است.

نجوی می گوید: من به همراه دیگر همسران بن لادن در منزلی ساده بدون کولرهای پیشرفته در سودان و عربستان در انزوا قرار داشتم.
عمر در این باره می گوید: پدرم به مادرم اجازه نمی داد تا کولر منزل را روشن کند. این کولر را پیمانکار ساختن منزل مسکونی نصب کرده بود . به مادرم حتی اجازه نمی داد که از یخچال موجود در آشپزخانه نیز استفاده کند.

در این کتاب، بن لادن پدری "جدی" توصیف می شود که بازی کودکان و استفاده از دستگاه های الکترونیکی را در منزل خود در دوره اقامت در افغانستان، عربستان و سودان منع می کرد. بن لادن با این حال دوستدار کاشت گل و راندن خودروهای روز بود.

همسر بن لادن همچنین از سفرش به آمریکا تعریف می کند و به جان ساسون که در تهیه این کتاب مشارکت کرده، می گوید : دو هفته در آمریکا بودیم. در لس آنجلس با  اشخاصی مانند "عبدالله عزام"روحانی فلسطینی و پدر معنوی افغان های عرب دیدار کردیم. این سفر چندی پس از پیروزی انقلاب اسلامی در  ایران در سال 1979 صورت گرفت.

پس از این سفر، بن لادن به پاکستان و افغانستان عزیمت کرد تا به مبارزه با اشغالگران شوروی بپردازند.
بن لادن در پایان به عربستان سعودی بازگشت و برای فرزندان خود  داستان هایی درباره درگیری ها در کوه ها و غارها و اخراج نیروهای شوروی تعریف می کرد.

 او در خانه اش با فرزندانش که تعداد آنها به 12 نفر رسیده بود جدی بود ولی در برخی اوقات نیز می خندید.  نجوی نیز با دیگر همسران جدید بن لادن در انزوا  زندگی می کرد. نجوی خود یکی از همسران بن لادن را برگزیده بود. بن لادن به رغم اینکه از وسایل الکترونیک نفرت داشت  عاشق خودروهای پرسرعت  و شیک بود. وی به همین دلیل یک دستگاه خودروی مرسدس بنز به رنگ طلایی در میان خودروهایش داشت.

بن لادن در یکی از سفرهای خود یک فروند قایق تندور نیز خریده بود. برای بن لادن هیچ چیزی به اندازه گذراندن یک روز کامل با خودروهای پرسرعت در صحرا لذتبخش نبود. وی خودرو اش را در صحرا رها و مسافت های طولانی را پیاده روی می کرد.

براساس گزارش این کتاب، رهبر شبکه القاعده پس از آنکه تحت تعقیب قرار گرفت و مجبور شد در سودان زندگی کند به کاشت گل و ذرت مشغول بود و در همان حال به دنبال طرح ریزی عملیات ترور و پی ریزی شبکه القاعده بود.

نجوی اضافه می کند : بن لادن برخی شب ها خانواده اش را مجبور به ماندن در صحرا می کرد در حالی که هیچ چیزی جز خاک برای در امان ماندن از سرمای شب های صحرا در اختیار نداشتند. وی همچنین فرزندان خود را به پیاده روی در صحرا بدون داشتن آب مجبور می کرد تا توانایی های آنها را افزایش دهد.

نجوی همچنین می گفت که بن لادن انگلیسی را به خوبی صحبت می کرد؛ نابغه ریاضیات بود و به سیاست و طبیعت علاقه بسیاری داشت.

در این کتاب همچنین برای نخستین مرتبه تصاویر اختصاصی از خانواده بن لادن منتشر می شود از جمله می توان به انتشار عکس هایی از کودکی عمر و برادرانش، بن لادن به همراه خانواده در افغانستان و در حال اسب سواری نیز اشاره کرد.
 
در این اثر همچنین مطالب جالبی درباره حملات 11 سپتامبر از زبان همسر و پسر بن لادن مطرح شده است.
ehsan_2nd_time - یوکی - لندن
علاقه به پیاده روی تو صحرا و نابغه ریاضی بودن و بقیه صفت ها نشون میده که احتمالا همون پیامبر اسلامه که دوباره متولد شده و می خواسته اسلام رو نجات بده ولی دیده مردم بعد از هزارو پونصد سال بگی نگی یه نمه عاقل تر شدن
شنبه 25 مهر 1388

baas - هلند - روتردام
البته ایشان در کشتن انسانها و شهوترانی همانند دیگر بزرکان صدر اسلام از هوش و ذکاوت بالائی برخوردار است.
شنبه 25 مهر 1388

iran-azad - ایران - تهران
یه دوستی داشتم توی مدرسه یه روز یه مطلبی رو از روزنامه بریده بود درباره یه قاچاقچی حرفه ای بلوچ که دستگیر شده بود می گفت ده بار مطلب روزنامه رو خونده و کلی تحت تاثیر قرا گرفته بود با اینکه از خانواده مرفه و غرهنگی بود بعدها شنیدم توی زندان رشته به جرم حمل مواد مخدر - نوشتن زندگینامه آدم احمقی مثل بن لادن شاید برای افراد سودجو از جمله خودش درآمد داشته باشه ولی الگویی است برای آدمهای احمقی که برای مهم شدن و سرزبانها افتادن حاضرند دست به هر کاری بزنند
شنبه 25 مهر 1388

bavar88 - هلند - امستردام
واقعا باید کسی خیلی ابله باشد که ندونه که بن لادن را خود امریکاییها اعلم کردند تا بدین طریق به خاورمیانه شرقی نفوذ کنند تا هم مواظب چین و روسیه باشد. و هم با ارتباط و شاهرگ منطقه را در دست بگیرد. اگر از یک مهندس عمران تازه کار هم بپرسی می دونه که تخریب به اون شدت ذر نیویورک نمی تونه کار فقط اینها باشه و همه اینها سیا نمایی سیا بیشتر نیست. به نظر می اید که احمدی نژاد باید درباره این مساله هم مثل هولوکاست واکنش نشان دهد.
شنبه 25 مهر 1388

black chador - امریکا - ولدن
به امید روزی که بن لادین هزار تکه بشه.
شنبه 25 مهر 1388

haghighatgo - آلمان - برلین
خانم بن لادن سئوالی داشتم از همسرتون ؟. لطفا از همسرتون سئواکنید که چقدر از امریکائی گرفتند که غربی ها رو وارد افغانستان کنه ؟. بپرسید لطفا از ایشون که گاه گاه چند تا فیلم ویدوئی از ایشون نشون میدن . این فیلم ها تو کدوم استادیو سازمان سیا ضبط می کنه؟. تو نبراسکا و یا تو لاسبالاموسه ؟ از قول من بهش لطفا بگید که خیلی ها رو فیلم کرده و خیلی رولش رو خوب بازی میکنه ؟ از وقتی که روسیه و بلوک شرق از هم پاشید غربی ها مبایستی دوباره کره زمین رو از نو بین خودشون تقسیم کنن ولی تفلک ها خجالتی هم هستند و گفتند که بدون دلیل مزاحم کشورها دیگر نشیم و از شوهر شما خیلی ممنون هستند !. حالا عجله ای نیست هرموقع تلفنی با ایشون صحبت کردید سئوال های من رو به ایشون بگید !
شنبه 25 مهر 1388

Hoja Verde - ایران - تهران
روزی بیاد که این روغن نباتی (لادن) با علی یه دست زنده زنده پخته شوند.
شنبه 25 مهر 1388

IQ SEFR - نروژ - اسلو
مگر بن لادن زن هم دارد این که همش توی کوهاست پس اون جا چکار میکند.شاید همان کاری می کند که در فیضئه قم می کنند.
شنبه 25 مهر 1388

houfi - هلند - امستردام
اسلام بد جوری انجای بعضی ها را سوزانده این سوزش به قدری است که هیج دارویی تمی تواند ان را التیام ببخشد .از حرف های این افراد عمق فاجعه مشخص است .
شنبه 25 مهر 1388

saeed1 - کانادا - تورونتو
haghighatgo - آلمان - برلین . دوست عزیز با شما کاملا موافقم. اگر این جانور رو امریکایی ها علم نمیکردند نمیتونستند ایران رو اینطور در دنیا بد نام کنند! با اینکه ما هم از این تند رو ها در ایران داریم ولی اکثریت مردم ایران میانه رو و معمولی هستند و امکان نداشت تروریست به این شکل صادر کنند! احتمالا امریکایی ها امیدوار بوده اند که بعداز انقلاب ایران صدها تروریست از ایران بیاد بیرون ولی بعد که نا امید شدند به امثال این کثافت متوسل شدند تا ما را در مقابل مردم دنیا بی آبرو کنند و جلوی قوی شدن ایران را بگیرند چون اهمیت استراتزیک ایران را خوب میفهمند!. جالبه که الان 8 ساله دارند دنبال این حیوون میگردند و از همه وسایل ارتباطی هم استفاده میکنه و اینها نمیتونند ردیابیش کنند! عجب سریالی درست کرده هالیوود !!!
شنبه 25 مهر 1388

kamia1 - المان - کلن
bavar88 - هلند - امستردام !haghighatgo - آلمان - برلین! کاملا با شما موافقم
شنبه 25 مهر 1388

مسلمان ایرانی - ایران - شیراز
یک خیابان در شیراز هست به نام خیابان لادن. بعد یه نفر خلاق رفته بود با رنگ قبل از لادن نوشته بود : بن. بعد شده بود بن لادن!
شنبه 25 مهر 1388

jamsil - کره - سئول
مسلمان ایرانی - ایران - شیراز .خیلی با نمکی دوست دارم موفق باشید.
یکشنبه 26 مهر 1388

IRAN ZAMEN - نروژ - روگنان
bavar88 - هلند - امستردام . houfi - هلند - امستردام . اتفاقا اسلام و خرافاتهای اسلامی شما بسیجیها باعث خنده ما است اگر شما نباشید ما کاری با این سایت نداریم.می ائیم خبر ها را می خوانیم و می رویم.ولی تا شما بسیجیها هستید ما هم هستیم.
یکشنبه 26 مهر 1388

black chador - امریکا - ولدن
houfi - هلند - امستردام. راست میگی اسلام جاش همون جایی هست که میسوزه. عفونت همیشه باعث سوزش میشه اگر باور نمیکنی از رهبران اسهالیت بپرس.
یکشنبه 26 مهر 1388

ashoor - ایران - تهران
bavar88 - هلند - امستردام. من ولی فکر میکنم تو خیلی که برا خودت داستان درست میکنی و خودت هم باور میکنی. این تصورات تو در کشور هایی مثل ایران / کره شمالی / روسیه / و باقی دیکتاتوری ها ممکن است نه در کشورهای دمکراتیک.
یکشنبه 26 مهر 1388

مسلمان ایرانی - ایران - شیراز
jamsil - کره - سئول . قربان شما دوست عزیز. نه به بانمکی شما. شاد و پیروز باشید جامسیل جان
دوشنبه 27 مهر 1388

shayanaziz - ایران - شیراز
خامنه ای چهره دیگر بن لادن
چهار‌شنبه 29 مهر 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟