اشرفی اصفهانی: حذف اصلاح طلبان یعنی نیمی از جمعیت را مرده فرض کنیم

اشرفی اصفهانی: حذف اصلاح طلبان یعنی نیمی از جمعیت را مرده فرض کنیم

پارلمان نیوز : محمد اشرفی اصفهانی فرزند شهید اشرفی اصفهانی چهارمین شهید محراب است. در آستانه سالگرد شهادت این شهید محراب به سراغ فرزندش رفتیم تا ضمن یاد‌آوری تاریخی از فعالیت‌های این شهید بزرگوار به تحلیلی از مسائل سیاسی روز نیز بپردازیم.

محمد اشرفی اصفهانی که نمایندگی محلس شورای اسلامی و تدریس و تحقیق در حوزه علمیه قم و دانشگاه را در کارنامه کاری خود دارد به بیان دغدغه‌های خود پیرامون تضعیف جایگاه مرجعیت و تخریب شخصیت های سیاسی می‌پردازد.

حضور شهید محراب در جبهه‌ مایه دلگرمی رزمندگان اسلام بود

عضو شورای مرکزی خانه احزاب در گفتگو با ایلنا ‌در مورد شخصیت شهید اشرفی اصفهانی با تاکید بر اینکه بهترین مجموعه‌ای که می‌تواند همه جوانب شخصیت شهیدمحراب را گویا باشد پیام امام(ره) درارتباط با شهادت ایشان است،اظهار داشت: این پیام همه جوانب شخصیت ایشان در بعد عرفانی ، علمی ،مبارزاتی و اجتماعی بیان می‌کند.

وی ادامه داد: در بخشی از این پیام، شهید محراب از مصادیق بارز ”رجال صدقوا ما وعدالله علیه” توصیف شده است و یا اینکه امام (ره) فرمودند ، اینجانب یکی از ارادت‌مندان آن شخص والا مقام بوده و هستم و ایشان جامع علم مفید وعمل صالح مخالف هوای نفس بود و منافقین کسی را از ما گرفتند که آزارش به موری هم نرسیده بود.

دبیر‌کل حزب توسعه‌ کرمانشاه با اشاره ‌حضور ‌شهید اشرفی اصفهانی در جبهه‌های جنگ در دوران دفاع مقدس‌گفت: حضور ایشان در جبهه‌های دفاع حق علیه باطل در دوران جنگ مایه دلگرمی رزمندگان اسلام بود، یادم نمی‌رود آخرین ملاقات ایشان با امام دقیقا روز چهارشنبه بود که ایشان با جمعی از ائمه جمعه خدمت امام رسیدند و بعد از آن ملاقات شهید شدند ، امام در آن ملاقات به شخصیت‌هایی که آنجا حضور داشتند اشاره کردند وگفتند شما در جبهه‌های جنگ حضور داشته باشید و مانند آقای اشرفی اصفهانی باشید .

وی افزود : آیت الله مکارم شیرازی که از مراجع فعلی تقلید هستند آن زمان فرمودند، که من هر چه فکر کردم برای شهید اشرفی اصفهانی جمله‌ای بنویسم به جایی نرسید ، جز همان پیام امام در این ارتباط مطلب دیگری به ذهنم نرسید .

اشرفی اصفهانی با اشاره به دوران آشنائی شهید محراب با امام (ره) گفت‌: امام قریب 60 سال بود که ایشان را می‌شناختند، دوران مبارزات ‌شهید اشرفی اصفهانی دقیقا ازسال 1342 از همان زمان که امام وارد میدان مبارزه علیه رژیم ستم شاهی شدند شروع شد و در کنار ایشان در استان کرمانشاه که شرایط عجیب و غریبی داشت فعالیت کردند و یک لحظه هم از امام منفک نشدند تا زمانی که این نهضت پیروز شد، شهید محراب یکی از یاران دیرین امام بودند .

 به دنبال هوای نفس و مقام ریاست نبود

عضو شورای مرکزی خانه احزاب تاکید کرد : شهید اشرفی اصفهانی به دنبال هوای نفس و مقام ریاست نبود ، حتی پس از پیروزی انقلاب یک روز آیت الله مشکینی در تماسی با شهید محراب گفتند حضرت امام بر شما پیام دادند که کلیه مسایل قضایی استان کرمانشاه را به عهده بگیرند و این مسایل را حل و فصل کنید، که ایشان در پاسخ گفتند سلام مرا به امام برسانید و به ایشان بگویند که اگر شما از من بخواهید که با یک‌ جارو خانه شما را جارو کنم،افتخار می‌کنم، اما مسوولیت قضایی به هیچ عنوان نمی‌پذیرم چون کار قضا بسیار دشوار است و کار علی (ع) است و من جنبه ارشاد هدایت و حفظ انقلاب و نظام را به خودم واجب می‌دانم.

وی با تاکید بر اینکه خون شهدائی که در راه انقلاب داده شده است، خون‌های کوچکی نبود ، تصریح کرد: همین خون‌ها باعث شد که این انقلاب و نظام بماند، اگر اخلاص و عشق و پاکی خون آنها نبود، ممکن بود توطئه‌های داخلی و خارجی به ثمر برسد و انقلاب به نتیجه نرسد و یا پس از مدتی از بین برود، و اگر تا امروز این نظام مانده است به علت اخلاص وعشق این یاران امام پاکی ایشان بوده است و حفظ این خون‌ها بر دوش تک تک ملت شریف ایران است.

عملکرد صدا و سیما در ارتباط با یاران امام کم لطفی است

اشرفی اصفهانی با تاکید بر اینکه باید این انقلاب و نظام مقدس بماند و مبادا با مسایلی که بعضا در کشور اتفاق می‌افتد دلسردی ایجاد شود، تصریح کرد : بنده از رسانه ملی و صداوسیما گلایه دارم ، چرا در سالگرد شهدای انقلاب ، استوانه‌های علم و تقوا و یاران با وفای امام تنها 20- 10 دقیقه برنامه‌ای بی‌محتوا را پخش می‌کنند ، اگر هم محتوایی را داشته باشد زود از آن می‌گذرند، این واقعا بی وفایی و کم لطفی به این یاران بزرگ امام است و اگر بخواهیم این نظام بماند ، باید حتما به این خون‌ها بها به مناسبت‌های فراوان نام و یاد آنها برای نسل جوان یادآوری شود چراکه جوانان ما در دهه دوم و سوم انقلاب شناختی از این شخصیت‌ها ندارند.

امروز شرایطی حاکم است که حتی جایگاه امام(ره) نیز کمرنگ مطرح می‌شود

نماینده سابق مجلس خاطرنشان کرد:امروز شرایطی حاکم است که حتی جایگاه امام(ره) نیز کمرنگ مطرح می‌شود و نسل دوم و سوم نسبت به شخصیت امام هم بی‌اطلاع هستند و متاسفانه با این روندی که پیش سرمایه‌های انقلاب یکی پس از دیگری از دست می‌رود و باید تاکید کنم که ما این سرمایه‌ها را به راحتی به دست نیاورده‌ایم که بخواهیم به راحتی از دست بدهیم.

چرا در مقابل لوث شدن شخصیت‌های نظام به خواب غفلت رفته‌ایم

اشرفی اصفهانی ادامه داد : نقشه‌های دشمن حساب شده در کشور پیاده می‌شود، مرجعیت ما زیر سوال می‌رود، شخصیت‌های بزرگ نظام ما لوث می‌شود، سرمایه‌های انقلاب یکی پس از دیگری از دست داده می‌شود ، چرا ما در یک خوابی فرو رفته‌ایم و نمی‌خواهیم از خواب بیدار شویم؟

وی با تاکید بر اینکه نمی‌دانم این شرایط نتیجه نقشه‌های داخلی و یا خارجی است، تصریح کرد: البته نقشه‌های خارجی هم مطمئنا بی‌تاثیر نیست که بخواهند ملت را در برابر هم قرار دهند و نظام مقدس جمهوری اسلامی را به گونه ‌دیگری جلوه دهند و مردم را از ارزش‌های الهی دور کنند و درنهایت موجب یاس و ناامیدی مردم از کل نظام شود.

عده‌ای به دنبال ماهی گرفتن از آب گل آلود هستند

عضو شورای مرکزی خانه احزاب با تاکید بر اینکه این شرایط موجب می‌شود آنچه که به دست آوردیم را هم از دست بدهیم و دشمن هم دنبال همین است، تاکید‌کرد: منظورم از دشمن هم دشمن داخلی و هم خارجی است ، عده‌ای به دنبال بهانه و مستمسک هستند که بخواهند ازاین آب‌های گل آلود ماهی بگیرند به اهداف خود دست پیدا کنند ودقیقا حساب شده هم کار می‌کنند.

هتک حرمت بیت امام موجب بدبختی است

اشرفی اصفهانی با اشاره به اهانت‌های اخیر به بیت امام،اظهار داشت : برای ما بسیار باعث تاسف و بدبختی است که امروز به بیت امام هم رحم نکردند ، تمام مرزها و خطوط قرمز را از بین می‌برند، مگر می‌شود بیت امام را به این راحتی مورد هتک حرمت قرار دهیم، امامی که تمام عمرش را برای این انقلاب صرف کرد بهترین فرزندانش را برای این نظام داد، مثلاحاج آقا مصطفی شخصیت بزرگ علمی در نجف بود که مرگ ایشان باعث شد که انقلاب به پیروزی برسد.

وی تصریح کرد : امروز کار به جایی می‌رسد که حتی به نوه امام هم توجه نمی‌کنیم، به هر‌حال هر‌کسی در مسائل سیاسی تشخیصی دارد و الزام و اجباری نیست که حتما آنچه به ما می‌گویند عمل کنیم. حاج حسن آقا چهره فرهیخته،علمی و روشنفکر است که در اعماق دل ملت هم جا دارد و در حوزه علمیه قم و در دانشگاه‌ها هم ایشان را به عنوان چهره فرهیخته و دردآشنا نسبت به همه مسائل می‌شناسند و وقتی وی در معرض حمله قرار می‌گیرد ، این برای ملت ایران قابل پذیرش نیست.

وقتی بعضی از روزنامه‌ها را می خوانم اشک از چشمانم جاری می‌شود

این نماینده سابق مجلس با انتقاد از هجمه علیه شخصیت های نظام گفت: نباید فضائی به وجود آید که خدایی ناکرده اتفاقاتی بیافتد که نتوانیم آن را جبران کنیم. به عنوان فرزند شهید محراب و کسی که خودم متولد سال 1323 هستم و در صحنه‌های مبارزاتی انقلاب و نظام بودم و هم 8 سال در مجلس حضور داشتم ، وقتی برخی روزنامه‌ها را می‌خوانم ناخودآگاه اشک از چشمانم جاری می‌شود که آیا واقعا نتیجه زحمات امام و خون دل‌های ایشان و سرمایه‌های انقلاب باید این‌گونه مورد هجمه قرار گیرد و خدایی نکرده یاس و ناامیدی بر مردم مستولی شود؟

حوادث پس از انتخابات شکاف عمیقی در سطح جامعه به وجود آورده است

اشرفی اصفهانی در مورد دغدغه‌های اخیر مراجع و دیدارهای خود در این ارتباط گفت: آنچه که خود من از دغدغه‌های مراجع برداشت کردم ، این است که دانشجویان و روشنفکران از اوضاع کنونی کشور برای دین خود دغدغه پیدا کردند و مقداری نسبت به دین و مذهب و اعتقادات خود متزلزل شده‌اند و در این ارتباط مراجع تاکید داشتند که جوان‌ها را دریابید و تا می‌توانید روی اعتقادات آنها در دانشگاه‌ها کار کنید تا مبادا اوضاع و جو کنونی کشور موجب شود که مبادا خدایی ناکرده آنها از اعتقادات خود دست بکشند.
دبیر‌کل حزب‌ توسعه‌ کرمانشاه تصریح کرد : یکی دیگر از مراجع فرمودند به جوان‌ها دلگرمی دهید ، باید یاس و ناامیدی از دل آنها خارج شود و بدانند که این وضع موجود برطرف خواهد شد.

وی با اشاره به حوادث پس از انتخابات با بیان اینکه نتیجه انتخابات هرچه بود گذشت، اظهار داشت: حوادث پس از انتخابات شکاف عمیقی در سطح جامعه به وجود آورده است و یک کینه و دودستگی شدیدی در جامعه ما ایجاد کرده است و عده‌ای در برابر هم قرار گرفته‌اند که راهکارهایی در این ارتباط وجود داشته و دارد که طرح میانجیگری مهدوی‌کنی و ریش‌سفیدهای سیاسی در این راستا است .

مقام معظم رهبری می‌توانند حوادث اخیر را حل و فصل کنند

اشرفی اصفهانی در عین‌حال تصریح کرد : معتقدم تنها کسی که می‌تواند مسائل را به طور کلی حل و فصل کند، شخص مقام معظم رهبری است ، ایشان باید با عطوفت و مهربانی و دست پدری که بر سر ملت کشیدند ، مسائل را فیصله دهند، البته آقایان راهکار نشان می‌دهند ممکن است ملاقاتی هم با رهبری بگذارند، ولی بالاخره آن کسی که فصل‌الخطاب است و می‌تواند مسائل را حل و فصل کند خود رهبری هستند.

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در نماز عید فطر تصریح کرد : ایشان در نماز عیدفطر تذکر دادند که نباید تهمت و افترا زده شود و باید کینه‌ها جمع شود، ولی متاسفانه می‌بینیم که عملا اجرا نمی‌شود و حرف‌های ایشان نادیده گرفته می‌شود، مایه تاسف است که وقتی رهبری حرفی می‌زنند و باید قضایا تمام شود ولی برخی از روزنامه‌ها و رسانه‌ها که از خطوط خاصی نیز جانبداری می‌کنند، مساله را رها نمی‌کنند. اشرفی اصفهانی با تاکید بر اینکه وقتی مقام معظم رهبری حرفی می زنند باید مساله تمام شود، تصریح کرد: در زمان امام (ره) وقتی اتفاقی می‌افتد، با یک جمله ایشان قضیه تمام بود. نباید به گونه‌ای شود که مردم به سخنان رهبری توجه نکنند باید رسانه‌ها دل‌های مردم را به هم نزدیک کنند ولی متاسفانه وقتی برخی رسانه‌ها را می‌بینم تاسف می‌خورم که چرا باید اوضاع به گونه‌ای گردد که حریم‌ها شکسته شود.

با خدشه‌دار شدن حریم مرجعیت سنگ روی سنگ بند نمی‌شود

این استاد دانشگاه با تاکید بر اینکه حریم مرجعیت شوخی نیست ، خاطر نشان‌ کرد: مرجعیت تشیع توانست حکومت شاه را برچیند و این نشان دهنده عظمت و جایگاه مرجعیت است ، ولی امروز برای مسائل جزیی مراجع را زیر سوال می برند و ابهت و شخصیت مراجع را خرد می‌کنند ، اگر این اتفاقات ادامه پیدا کند و ساحت مرجعیت لوث و خدشه‌دار شود سنگ روی سنگ نمی‌ایستد و هیچ‌چیز نخواهیم داشت. آنچه که موجب پیروزی انقلاب شد، شخصیت امام و مرجعیت ایشان بود و این جایگاه باید در مرجعیت کنونی و رهبری حفظ شود تا خدایی نکرده نقشه‌های داخلی و خارجی نتوانند دست به دست هم بدهند و در هر صورت به نظرم باید فاتحه همه‌چیز خوانده شود.

اشرفی اصفهانی در مورد جوسازی‌های اخیر علیه آیت الله صانعی تصریح کرد : بهترین قاضی مردم هستند، مردم اوضاع را می‌بینند و تحمل وضعیت اقتصادی برای مردم سخت و دشوار است . اوضاع اقتصادی ،سیاسی و اجتماعی مطلوب نیست و افراد در سر جای خود نیستند و شخصیت انسان‌ها زیر سوال می‌رود.

شکایت از مرجعی از سوی دولت مایه تاسف است

وی با تاکید بر اینکه مراجع از جایگاه خاص و بالایی برخوردار هستند تصریح کرد: مایه تاسف است که از طریق دولت علیه مرجعی در دادگاه ویژه روحانیت شکایت کنند، حرفی به نقل از آیت الله صانعی زده شد که ریشه و مبنا نداشت، ایشان هم توضیح دادند که اصل مطلب چه بوده است. اینکه بخواهند بر مبنای یک مساله ، شخصیت مرجعی را که مقلدین فراوانی دارند و چهره محبوب و دردآشنا و از شاگردان مخلص امام بود را زیر سوال ببرند ما نمی‌توانیم خود را ببخشیم.

عضو شورای مرکزی‌ خانه احزاب با بیان اینکه مسائل سیاسی تمام می‌شود و دوران دولت کنونی هم بالاخره پایان می‌پذیرد، تصریح کرد: نمی‌توانیم خود را ببخشیم که فرزند علمی، انقلابی و مبارز را فدای مسائل سیاسی خود کنیم، این مسئله برای هیچ‌کس پذیرفته شده نیست و غیرشرعی و غیراخلاقی است.

مگر می‌شود نیمی از کشور را فاکتور بگیریم

اشرفی اصفهانی در مورد تلاش‌ها برای حذف جریان اصلاح‌طلب و جایگزین طیف اصلاح‌طلب جدید تصریح کرد: طرح این مسئله تنها صرف شعار است، مگر می‌شود ملت را از صحنه دور کرد. مساله اصلاح‌طلب چند نفر که نیستند شاید بیش از 60-70 درصد ملت ایران هوادار اصلاح‌طلبان هستند و خواستار اصلاح در جامعه می‌باشند .

وی با تاکید کرد: مگر می‌شود نیمی از کشور را فاکتور بگیریم و بگوییم در نظام حقی ندارند، تصریح کرد: حوادث پس از انتخابات ناراحت‌کننده بود ، چهره‌هایی زیر سوال رفت که زیبنده این نظام و آن شخصیت‌ها نبود و در مجموع حوادث بسیار تلخی بود که برای کشور و نظام اتفاق افتاد که باید این جبران شود.

وی با بیان این اعتقاد که راهکارهای رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در نماز جمعه بهترین راهکار بود که اگر اجرا می‌شد مطمئنا این حوادث ادامه پیدا نمی‌کرد، گفت: اینکه بگوییم اصلاح‌طلبان حذف شوند، مثل این است که بگوییم نیمی از جمعیت ایران حذف شوند یعنی نیمی از جمعیت را مرده فرض کنیم. جریانی که اتفاق افتاده است که دیر یا زود تمام می‌شود مردم واقعیات را می‌بینند.

اشرفی اصفهانی تاکید کرد: نخبگان کشور اعم از روحانی، سیاسی و دانشگاهی هوادار جناح اصلاح‌طلب هستند این که در این ماجرا بخواهیم یک طرفه ، بی‌رویه و افراطی عمل کنیم و بگوییم فقط ما هستیم ، منطقی نیست. باید در جهت تعامل با یکدیگر و اینکه دست از اختلافات برداریم. کشور متعلق به 70 میلیون جمعیت ایران است وهمه باید برای حفظ و پیشرفت کشور ذی‌سهم هستند ، آنچه که مهم است حفظ انقلاب و نظام و سرمایه‌های انقلاب است که به ارزانی به دست ما نیامده است. 

kamia1 - المان - کلن
فعلا که دارن فاکتور میگیرن, کسئ هم هیچ کارئ نمیکنه
شنبه 25 مهر 1388

METRADAT - انگلستان - لیدز
بی شرفهای ضد ایران عاقبت همه شما را می فرستیم کنار اون هندی. زاده بی همه چیز.
شنبه 25 مهر 1388

bluestar - ایران - تهران
METRADAT - چطور میفرستی؟ ورد میخونی؟
یکشنبه 26 مهر 1388

ساعت 12 - ایران - تهران
آقای اشرفی اصفهانی حذف اصلاح طلبان یعنی85٪ از جمعیت را مرده فرض کنیم نه 50٪ .باقیمانده هم عتیقه اند.
دوشنبه 27 مهر 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.