موسوی و خاتمی خواستار بازگشت به میثاق گرانسنگ ملی شدند

موسوی و خاتمی خواستار بازگشت به میثاق گرانسنگ ملی شدند

موسوی و خاتمی هشدار دادند روند فعلی موجب ظهور جریان هایی خواهد شد که اصل نظام را زیر سوال می برند

میر حسین موسوی نامزد معترض به نتیجه انتخابات اخیر و سید محمد خاتمی رئیس جمهور سابق ایران در ملاقات با یکدیگر خواستار از بین رفتن "فضای امنیتی" کشور و آزادی مطبوعات شدند.

به گزارش پارلمان نیوز پایگاه خبری فراکسیون خط امام مجلس این دو رهبر جبهه اصلاحات تاکید کردند: "آنچه امروز بیش از هر چیز مورد نیاز است بازگشت به قانون اساسی و پرهیز از نقض، تحریف یا توجیهات ناروا نسبت به این میثاق گرانسنگ ملی است."

آقایان موسوی و خاتمی هشدار دادند اگر "با حضور انتقادی و اعتراض مدنی مردم مقابله شود" و اگر "تریبون های رسمی" به "دروغگویی، اهانت و نارواگویی" ادامه دهند، جریانهایی پدید خواهند آمد که اصل نظام و انقلاب را زیر سوال خواهند برد.

آنها خاطرنشان کردند جامعه ایران "با زور و فشار از راه خود منحرف نخواهد شد" و به حرکت بسوی آزادی و سربلندی ادامه خواهد داد.

این اظهارات در حالی مطرح می شود که برخی گروه ها و رسانه های طرفدار دولت محمود احمدی نژاد خواهان برخورد قضایی با سران اصلاح طلب شده اند.

اما مهدی کروبی چهره سرشناس دیگر اصلاح طلبان اخیرا گفت از محاکمه استقبال نیز می کند زیرا به گفته او به این ترتیب می تواند مطالبی را که طی سالهای گذشته بدلایلی بیان نکرده افشا کند.

رهبران اصلاح طلب ایران با ملاقات با یکدیگر و نیز نامه نگاری با برخی مراجع قم به اعتراضات خود به نتایج انتخابات ادامه می دهند و خواستار آزادی زندانیان سیاسی هستند.

بدنبال انتخابات ریاست جمهوری خرداد ماه اخیر بسیاری از متفکرین و فعالین جبهه اصلاحات دستگیر شده و همچنان در زندان بسر می برند.

Hoja Verde - ایران - تهران
البته این دو مخالف جمهوری اسلامی نیستند و اون ایرانی رو در نظرشون نیست که ما می خواهیم ولی این که با ولی وقیح مخالفت می کنند باز بد نیست.
شنبه 25 مهر 1388

IRAN ZAMEN - نروژ - روگنان
بازگشت به قانون اساسی .یعنی بودن ولایت ننگین خلیفه گری. همه اینها باید بروند.جمهوری اسلامی باید از ریشه خشگ شود.
شنبه 25 مهر 1388

zheneral - ایران - اصفهان
دوست دارم بعد از این که جنبش به پیروزی رسید بعد از خامنه ای و احمدی نژاد سومین نفری که دار میزنن خاتمی باشه.
شنبه 25 مهر 1388

gogoli - ایران - تهران
zheneral - ایران - اصفهان ........ زیادی فیلم وسترن نبین دادا !!
یکشنبه 26 مهر 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.