آنفلوآنزای خوکی جان ده نفر را در ایران گرفت

آنفلوآنزای خوکی جان ده نفر را در ایران گرفت

دولت ایران نگران شیوع آنفلوآنزای خوکی در مدارس است

وزارت بهداشت ایران اعلام کرده که بیشتر از 600 نفر در این کشور به آنفلوآنزای نوع آ (خوکی) مبتلا شده و ده نفر نیز در اثر ابتلا به این بیماری، جان باخته اند.

محمد مهدی گویا رئیس مرکز مدیریت بیماریهای وزارت بهداشت به خبرگزاری دولتی ایران گفته است که در حال حاضر 649 نفر به بیماری آنفلوآنزی نوع "آ" در کشور مبتلا شده اند.

آقای گویا نسبت به گسترش این بیماری هشدار داده و پیش بینی کرده بر تعداد مبتلایان روز به روز افزوده شود و "دانش آموزان بیش از سایر افراد دیگر در معرض جدی ابتلا به آنفلوآنزای نوع "آ" هستند."

آقای گویا به مدیران مدارس توصیه کرده "به دانش آموزان سرما خورده تا بهبودی کامل اجازه استراحت در منزل دهند تا ویروس این بیماری به دیگر دانش آموزان سرایت نکند."

وزارت بهداشت از دانش آموزان خواسته است که از وسایل شخصی از جمله لیوان و دستمال استفاده کنند و والدین صابون شخصی را در کیف دانش آموزان بگذارند.

به گفته آقای گویا، آنفلوآنزای نوع "آ" یک بیماری ویروسی مانند آنفلوآنزاهای دیگر است. این آنفلوآنزا نسبتا خفیف بوده اما قدرت سرایت بالایی دارد.

بنابر گزارشها، در سه هفته اخیر بعد از بازگشایی مدارس تعداد مبتلایان بیشتر از 170 مورد افزایش یافته و وزارت بهداشت ایران معتقد است ابتلا به این بیماری در هفته های آینده یکباره افزایش پیدا خواهد کرد.

در هفته های اخیر در رسانه ها و در مدارس به دانش آموزان مدام تاکید می شود که توصیه های بهداشتی را رعایت کنند.

مقام های ایرانی در چند ماه گذشته بارها نسبت به شیوع گسترده این بیماری ابراز نگرانی کرده و در اقدامی پیشگیرانه سفرهای زیارتی به مکه را در طول ماه رمضان منع کردند.

اما با در پیش بودن موسم حج تمتع دوباره نگرانیها در حال افزایش است به خصوص که از ده آبان زائران برای برگزاری حج تمتع به عربستان سفر می کنند.

سازمان جهانی بهداشت می گوید ویروس آنفلوآنزای خوکی به 160 کشور رسیده است و هنوز در مراحل ابتدایی است.

این سازمان می گوید تعداد مبتلایان به این بیماری در طی دو سال آینده ممکن است به 2 میلیارد نفر برسد.

سازمان بهداشت جهانی می گوید که اکثر موارد ابتلای به آنفلوآنزای خوکی ملایم است و بسیاری از بیماران بدون کمک پزشکی بهبود می یابند. به گفته این سازمان، دیگر متوقف کردن روند گسترش این ویروس در جهان ممکن نیست.

کارشناسان بهداشتی از جمله راه های پیشگیری را دست ندادن، روبوسی نکردن و اجتناب از صرف وقت دراز مدت در مکان های عمومی شلوغ دانسته اند.

shabnam anti mammad! - استرالیا - سیدنی
داروی Tamiflu در درمان این بیماری تاثیر چشمگیری داره. اینجا به تعداد زیادی آوردن و رایگان در اختیار بیماران قرار میدن. تا علایم فلو رو در خودتون دیدید با دکترتون مشورت کنید و ازش در مورد تجویز این دارو سوال کنید. چون اهمیت این دارو در اینه که در 24 یا حداکثر 48 ساعت اولیه بروز علایم مصرف بشه. امیدوارم این دارو در ایران هم پیدا بشه..
شنبه 25 مهر 1388

Parastoo06 - استرالیا - سیدنی
در استرالیا وکسن هم براش اومده و مجانیه.
شنبه 25 مهر 1388

pranses - ایران - تبریز
shabnam anti mammad! - استرالیا - سیدنی . نه بابا برامون پستش کن برا روز مبدا نگه داریم ؛-)
شنبه 25 مهر 1388

nahiliتهران - ایران - تهران
shabnam anti mammad! - استرالیا - سیدنی. ممنون عزیزم
شنبه 25 مهر 1388

haghighatgo - آلمان - برلین
قسمت اول. در مناقشات لفظی رهبر انقلاب به احمدی نژاد گفت که مردک ابله کوتوله همه جا بوت در آمده چقدر کمکت کنم اگر برای خاطرخانمتون نبود که من بارها به چشم خواهری تو چشمشاش و.. نگاه کردم همین آلان سوار توپولفت میکردم احمق لگوری زشت حق نشناس از سبزی فروشی و دوره گردی تو خیابون ها جمت کردم و حتی عنوان دکتری هم بهت دادم پول بهت دادم که پاسدارخونه درست کنی - من حتی برات کت وشلوارهاکوپیان خریدم که یک چیزی شبیه به آدم دیده بشی حالا بوش در اومده که آباد و اجداد هم که یهودی هستند در هر جائی در خارج که حرف زدی بهت خندیدند و مسخرت کردن.
شنبه 25 مهر 1388

haghighatgo - آلمان - برلین
قسمت دوم . تو هر مجله فکاهی که این قیافه تصادفی دیده میشه- با چاوز رفیق شدی که ما برای دوخت ودوزوترمیم لوله اکزوزت کلی به چراح روسی پول دادیم قیافت هم با چشات ریزت انکار پای منقل بلند شده و برای رفع یوبوست میخوره چند بار من بتو گفتم خرج مملکت رفته بالا نان خور و شکم زیادشده یک فکر بکری بکن هر نه ماه به نه ماه یکی بچه می اندازند بیرون-روح خمینی با رفیقش صدام شاد کلی از این گوساله ها رو کشتند ولی تو چی؟ جنگ درست کردن که بلد نیستی چند بار رفتی خارج چرا داروی مرگ میر قوی نیاوردی که از شرشون راحت بشیم و پول به همه لات و چاقو کش ندیم فقط بلدی از خودت باد خالی کنی بگو ببینم چند ماهه که حموم نرفتی و دندون های وافوریت رو مسواک نزدی تا دیر نشده با خالد مشعل هم برای اینجا و هم برای اونجا فکری کن- کم کم حوصلم از دستت داره سر میره - برو به سفارت خونمون تو انگلیس زنگ بزن بگو که سم خوب میتونند پیدا کنند و یانه؟ !
شنبه 25 مهر 1388

khanande - ایران - ایران
Parastoo06 - استرالیا - سیدنی . در استرالیا وکسن هم براش اومده و مجانیه)). کجا رو با کجا مقایسه میکنی عزیز دل برادر!
شنبه 25 مهر 1388

IRAN ZAMEN - نروژ - روگنان
آنفلوآنزای خوکی یا آنفلوآنزای اسلامی هر دو از یک خانواده هستند. هردو میگشنند.
یکشنبه 26 مهر 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.