نجات معجزه آسای یک نوزاد ۶ ماهه از زیر قطار در ملبورن استرالیا - ویدیو

نجات معجزه آسای یک نوزاد 6 ماهه از زیر قطار در ملبورن استرالیا


جهت نمایش ویدئو در یوتوب اینجا کلیک کنید.

جهت نمایش بدون فیلتر ویدئو در ایران اینجا کلیک کنید.

جهت دانلود مستقیم و بدون فیلتر ویدئو در ایران اینجا کلیک کنید.

لینک دانلود مستقیم تنها تا ساعاتی پس از انتشار فعال خواهد ماند

جهت دانلود برنامه پخش ویدئوهای دانلود شده اینجا کلیک نمایید.

 

majid63 - فرانسه - پاریس
پیش می یاد در این لحظه هست که باید گفت لا اله الا الله فقط اون خدای یکتا هست که کمک میکنه.مرسی
جمعه 24 مهر 1388

oghab - سوید - س..
من بودم میپریدم.
جمعه 24 مهر 1388

احمدی دوست - ایران - قم
خواست خدا هر چه باشد همان شود,همچنان که جناب آقای دکتر احمدی نژاد را به ریاست جمهوری ایران اسلامی برگزید تا چشم دشمنان کور شود.الهی تا ابد زنده باشد.آمین
جمعه 24 مهر 1388

hamidTANTAN - اتریش - وین
باور کنید که این فقط یک اتفاق بود.و اون بچه شانس اورد که جانش را از دست نداد.جون مادرتون نجات این نوزاد را ربط به خدا و موجودات خیالی بالدار ندید.
جمعه 24 مهر 1388

darya_24 - بحرین - بحرین
از کجا معلوم که حالا این بچه داخلش بوده چون زن داره خونسردانه به کالسکه نگاه میکنه...
جمعه 24 مهر 1388

eshghevatan - آلمان - آلمان
خدایا مرسی که به این بچه رحم کردی.این سهل انگاری از طرف مادر هرگز مجددا تکرار نخواهد شد.
جمعه 24 مهر 1388

wildpiony - هند - بمبیی
ای واااااااااای...عجب مادر سر به هوایی...من بدنم داره میلرزه...وحشتناک بود:(
جمعه 24 مهر 1388

bi khoda - بلژیک - انت
سلام خدا به دور
جمعه 24 مهر 1388

Hoja Verde - ایران - تهران
من که نفهمیدم چی شد.چطوری نجات پیدا کرد؟
جمعه 24 مهر 1388

Peyman101 - بلژیک - بروکسل
خدارو شکر.مقصر اصلی معمار هست.شیب داره اونجا.
جمعه 24 مهر 1388

zebelkhan - آمریکا - سن خوزه
مادر بی شعور! این ابله را باید به جرم سهل انگاری محاکمه کرد. حالا خوبه تمام کالسکه های بچه قفل چرخ دارند!
جمعه 24 مهر 1388

rezanl - هلند - امستردام
من هفته قبل رفته بودم لیل در فرانسه و چیز جالبی که دیدم این بود که اونجا یک دیوار شیشه ای بین مترو و مسافرین بود و تنها زمانی که مترو کاملا می ایستاد همزمان درب های هر دو باز میشدن و شما اصلا نمیتونستی روی ریلها قرار بگیری یا مثلا اشغال بریزی.
جمعه 24 مهر 1388

nalin - المان - مونیخ
کاشکی این حادثه واسه علی گدا بیافته البته نجات پیدا نکنه همه امین
جمعه 24 مهر 1388

mashady - انگلیس - منچستر
احمدی دوست - ایران - قم خودت خوب میدونی که در جوابت الان هر چی فوحش و بدو بیراهه این ملت نثارت میکنند مرض داری یا خوشت میاد از فحش خوردن
جمعه 24 مهر 1388

IranBozorgMehr - ایران - اهواز
الله غلط کرد که نخست انداختش تا بخاهد بی گزندش نگهدارد. تازی پرست بیدار شو و دست از مرده پرستی بردار.
شنبه 25 مهر 1388

sara-j - سوید - استگهلم
احمدی دوست - ایران - قم . شما خدا پرستها عادت دارین هر چی‌ باشه به خدا ربطش بدین.یک اتفاق بود و اون بچه شانس آورد و فقط این موضوع سهل انگاری مادر رو نشون داد.شاید انقدر سنگ ا.ن رو به سینه میزانی‌ یکی از هلواش باشی‌.برادر نیا اینجا کامنت نذار چون خبر رسیده چاه مشهور قم پر شده بهتره بری اونجا به کارت برسی‌ موفق باشی‌ برو که امام زمان ات نیاز به کمک داره شدید
شنبه 25 مهر 1388

pahlavi100 - آمریکا - کالیفورنیا
Hoja Verde - ایران - تهران..دوست عزیز، دستی‌ از غیب در آمد گویا و نجاتش داد...گفتند طوری نشد، فقط سر بچه کمی‌ زخمی شد...اینجاست که برای آدم بیخدا سوال پیش میاد...چرا خدا این یک بچه رو نجات میده، ولی‌ ده‌ها هزار بچه دیگه روزانه از بین می‌رن و کک خدا هم نمیگزه. چرا؟. .
شنبه 25 مهر 1388

pahlavi100 - آمریکا - کالیفورنیا
احمدی دوست - ایران - قم .. دوست دانشمندم، پهلوی‌ها ۵۷ سال حکومت کردند بر شیعیان ایران، و به قول امام راحل ظلمی نبود که به امت روا نشده باشد...آیا آنهم خواست خدا بود که آنطور شود؟. .
شنبه 25 مهر 1388

hamed_rh_italia - ایتالیا - تریست
بدست همچین مادرانی باید بزغاله داد نه بچه،انگار عین خیالش نبود همینطوری نگاه میکرد.
شنبه 25 مهر 1388

baas - هلند - روتردام
روزانه هزاران کودک مورد تجاوز جنسی قرار میگیرند هزاران کودک روزانه از گرسنگی بی ابی و نبود امکانات پزشکی میمیرند پس اون خدای نادیده شما کجاست که انها رو نجات بده .
شنبه 25 مهر 1388

pahlavi100 - آمریکا - کالیفورنیا
احمدی دوست - ایران - قم...این رو هم از توضیح المسائل خمینی استخراج کردم...(مساله ۳۵۱) "اگر حیوانی را وطی کند یعنی‌ با او نزدیکی‌ نماید و منی‌ از او بیرون آید غسل تنها کافیست..."ببینم، شما در قم، نعوذ با الله، با حیوانات وطی نمیکنید که؟ .
شنبه 25 مهر 1388

kamangir - نروژ - اسلو
zebelkhan - آمریکا - سن خوزه . باهات موافقم.چقدر هم خونسرد کالسکه رو هل داد.من بودم خونه راش نمیدادم و هرگز نمیبخشیدمش.قاطی هستم الان معمار.
شنبه 25 مهر 1388

hamidTANTAN - اتریش - وین
sara-j - سوید - استگهلم سارای عزیز.ممنونم از کامنت خوبی که نوشتی. باور کن هر وقت اسم تو را در این سایت می بینم انگاری که یکی ازاعزای خانواده ام را دیده ام، از صمیم قلبم تو را مثل یک برادربزرگتردوست می دارم.ارزو دارم که در همه امور زندگیت موفق و سر بلند باشی.به راهت که خرد اندیشی است ادامه بده چرا که حق با توست.این یک بیت شعراز فردوسی رادر خاطرت نگه دار . (بسوزد در آتش گرت جان و تن به از بندگی کردن و زیستن اگر مایه زندگانی بندگیست دو سد بار مردن به از زندگیست). ( موفق و سر بلند باشی)
شنبه 25 مهر 1388

bach abadan - ایران - آبادان
. darya_24 - بحرین - بحرین درست عزیز لطفآ به این ویدیو .بادقت نگاه کنید متوجه خواهید شد . که بچه وسط ریل قطار می افته .ومادر هم برای نجاتش تلاش هم میکنه. و همهی اینها بکنار اونجا (استرالیا) مثل ایران نیست که پلیسش بیاد و چرت وپرت بگه وداستان سرایئ بکنه .یعنی اینکه این ویدیو بادوربین مدار بسته گرفته شده و واقعیت داره وجای هیچ شک وتردید نیست . با سپاس از توجه شما.دوست عزیز.
شنبه 25 مهر 1388

Hessam-Norway - نروژ - هاگیسوند
تیغ عالم گر بجنبد زجای...نبرد رگی تا نخواهد خدای.
شنبه 25 مهر 1388

Hoja Verde - ایران - تهران
pahlavi100 - آمریکا - کالیفورنیا. ممنون از پاسخ شما.ولی این کمال بی انصافی بود که بچه بمیرد.اگر روزانه بچه ها در سراسر جهان میمیرند بخاطر انسانهاست و خود انسانها باید جلوی مرگ بچه ها را بگیرند.(گرسنگی و فقر و جنگها و...) ولی این خواست خدا بود که این بچه بتواند زندگی کند و حق زندگی رو به وی بازگرداند.در اینجا مسئله عمدی نبوده.بعد در ضمن دلیل نیست این مسئله همیشه اتفاق بیفته.اما بارها دیده شده که در یک زلزله همه ی اعضای خانواده میمیرند اما بچه ی نوزاد نمیمیره.
شنبه 25 مهر 1388

dkdk - دانمارک - اسلیس
خاک بر سر انهائی باشه که نه شخصیت دارند نه عفت کلام نه شعور و نه محترمند.احمدی نژاد بده درسته.موسوی خوبه درسته.کروبی شجاعه اونم درسته.تنها چیزیکه درست نیست نداشتن شخصیت کلامیست که تعدادی راحت بهم توهین و بی احترامی میکنند.بابا اگر کسی شمر را هم قبول دارد نباید با حرفهای رکیک به ان خودتان را بی تربیت و بیشخصیت کنید.میشه دوستانه بگویند که کاربر عزیز اشتباه میکنی تنها همین.یادتون نره که هر انسانی ازادی عقیده و بیانش را داره.ایرانیهای باشعور و متمدن و با فرهنگ هرگز تربیتشان اجازه فحاشی بدیگرن را نمیدهد.از چال میدونیها توقعی نیست.
شنبه 25 مهر 1388

pahlavi100 - آمریکا - کالیفورنیا
Hoja Verde - ایران - تهران ...آقای محترم، انسانهای واقعی‌ تلاش میکنند و جلوی مرگ بچه‌ها را در "گرسنگی ، فقر و جنگ ها" میگیرند، ولی‌ وقتی‌ یک بچه سرطان می‌گیرد دست انسان کوتاه است چون علاجی برای آن پیدا نکرده. در حالیکه خدای قادر میتواند بچهٔ "معصوم" را شفا دهد، با کمال شقاوت مرگ تدریجی‌ بچه را از عرش بالا تماشا می‌کند و کاری نمیکند. اینرا چگونه توجیه می‌کنید؟
شنبه 25 مهر 1388

pashmakjon - آمریکا - آ لمو
بابا دعوا نکنید فقط بگین جاوید شاه و رضا پهلوی،،،،،بچه هم خوب شد که زنده موند،،، مرگ بر جمهوری اسها لی
شنبه 25 مهر 1388

sara-j - سوید - استگهلم
. hamidTANTA - اتریش - وین . سلام به دوست و برادر عزیزم.کامنت پر از مهرتون حاکی‌ از این بود که شما نسبت به من خیلی‌ لطف دارین.آقای حمید مطمئن باشید دل‌ به دل‌ راه داره چون من هم هر زمان کامنتی از شما میبینم با علاقه می‌خونم یا گاهی اوقات شما با افراد دیگه بحث می‌کنین من همه کامنتهای شما رو دنبال می‌کنم.براتون بهترینهارو آرزو می‌کنم.امیدوارم همیشه موفق باشین. بر روی زمین چیزی بزرگتر از انسان نیست و در انسان چیزی بزرگتر از فکر او. (همیلتون
شنبه 25 مهر 1388

rad - انگلیس - لیدز
majid63 - فرانسه - پاریس. دوست بیدار وباهوشم ازاهواز خون گرم جواب خوبی براتان گذاشته:IranBozorgMehr - ایران - اهواز . الله غلط کرد که نخست انداختش تا بخواهد بی گزندش نگهدارد. تازی پرست بیدار شو و دست از مرده پرستی بردار.
شنبه 25 مهر 1388

hamidTANTAN - اتریش - وین
pashmakjon - آمریکا - آ لمو ( ایول )زدی تو خال.همه تو این سایت می دونن که من یکی که از مریدان شاهزاده رضا پهلوی هستم. (با تشکر از بچهای خوب سایتiranianuk که انقدر به ما حال میدن). ( https://www.youtube.com/watch?v=9yaYc2Mamls )
شنبه 25 مهر 1388

ebi_sunni - امارات - دبی
احمدی دوست - ایران - قم. اخه به این هم میگن دعا تا ابد زنده باشه مگه میشه ؟. اخه خرافات تا این حد .
شنبه 25 مهر 1388

sara-j - سوید - استگهلم
dkdk - دانمارک - اسلیس . دوست عزیز من هم حرف شما رو قبول دارم ولی‌ این رو بدون هر بدبختی ما میکشیم از دست همین افراد و طرز فکرشون هست.آیا این توهین نیست از کسی‌ طرفداری می‌کنن بعضی‌‌ها که یک تروریست به تمام معنا است.من نمیتونم در مقابل کسی‌ ساکت باشم که میگه احمدی‌نژاد خوبه.در ضمن من یک آدم لأیک هستم همیشه خودم مسئوولیت بد یا خوب کارهای خودم رو قبول می‌کنم نه وقتی‌ که همه چی‌ خوبه یادی از خدا نکنم وقتی‌ مشکل دارم ذکر بخونم و نذر کنم و خدا خدا کنم،توی این تیپ تاپیک‌ها یا وقتی‌ تاپیک هایی که عکسهائی از طبیعت هستن همه میگن قربونه خدا چون این کار خداست اگه همه چیز کار خداست چرا خدا گذاشت یک گلوله قلب ندا رو بشکافه یا سهراب آیا مگه اون موقع هم خدا نبود.
شنبه 25 مهر 1388

sara-j - سوید - استگهلم
dkdk - دانمارک - اسلیس . خیلی‌ از خدا پرستها توی زندون بهشون تجاوز شد خدا اون موقع کجا بود بگه اینا از بنده‌های خوبه من هستن نگذارم اتفاقی‌ واسشون بیفته.دوست عزیز بعضی‌‌ها فقط دوست دارن چشم شون رو رو واقعیت ببندند به اسم خدا.البته نباید انتظار داشت بعضیها رشد فکری کنن تا وقتی‌ که از قدرت خودشون و فکرشون استفاده نمیکنن واسه حل مشکلشون دست به گریبانه نخود کیشمیش (آجیل مشکل گشا)میشن.شاد باشید
شنبه 25 مهر 1388

sahel2009 - سوید - مالمو
وای خدای من صد هزار مرتبه شکرت..
شنبه 25 مهر 1388

wildpiony - هند - بمبیی
sara-j - سوید - استگهلم hamidTANTA - اتریش - وین منو دوست ندارین؟. ;)
شنبه 25 مهر 1388

هوای آزاد - ایران - ایران
Hessam-Norway - نروژ - هاگیسوند. خیلی به جا گفتین . dkdk - دانمارک - اسلیس . واقعا" چرا بعضی از ما یادمون میره که کی و از کجاییم هستیم؟
شنبه 25 مهر 1388

niyusha - امریکا - لس انجلس
احمدی دوست - ایران - قم هر چی فحش دنیا نثار تو میکنم
شنبه 25 مهر 1388

sara-j - سوید - استگهلم
wildpiony - هند - بمبیی . خانمی این چه حرفیه.ارادت من رو پذیرا باش.شاد باشید
شنبه 25 مهر 1388

hamidTANTAN - اتریش - وین
wildpiony - هند -بمبیی اره با صفا،تورا هم دوست داریم. وقتی من می گم ایرانم را دوست دارم منظورم سنگ و خاکش که نیست.ایران تو هستی،. ایران من هستم ایران ساراست،ایران تمامی بچه های هستند که تو این سایت هستند.ایران ما هستیم.من حتی مخالفین خودم را هم دوست دارم. چرا که من نمی گم که صد درصد درست می گم و درست فکر می کنم.پس انها هم حق دارند.ولی تو یک چیز شک ندارم،و ان این است که خدا وجود ندارد.ولی با این وجود خدا پرستان را هم دوست دارم.هرچند که انان به خون. ما تشنه اند.و ریختن خون ما را حلال و سعادتی بزرگ و جهادی اکبر،در راه الله میدانند.و برای رسیدن به جوی شراب در بهشت،و رسیدن به حوریان باکره،ان هم به تعدادی نا محدود ،لازم و ضروری است که از همه شئونات انسانی بگذرند، تا به بهشت وعده داده شده برسند.(دوستت دارم هم وطن)موفق باشی و سر بلند.
شنبه 25 مهر 1388

faramarz_zj - یوته بوری - سوئد
pahlavi100 - آمریکا - کالیفورنیا بله خواست خدا بود تا قدر اون خدا بیامرز رو میفهمیدید.
یکشنبه 26 مهر 1388

Hoja Verde - ایران - تهران
pahlavi100 - آمریکا - کالیفورنیا. بله دوست گرامی.دلیل نمیشود همیشه همه چیز اتفاق بیفتد.شما باید از خدا بپری که چرا بعضی از انسان ها را نجات میدهد و بعضی ها را خیر !
یکشنبه 26 مهر 1388

داود-استانبول - ترکیه - استانبول
احمدی دوست - ایران - قم. آقای احمدی دوست یه سوالی دارم: اون بچه هائی که هرروز از گرسنگی می میرند و بسیاری از آنها هم تو جنگ و خونریزی قطعه قطعه میشند و این همه بچه های معصوم مورد تجاوز جنسی قرار می گیرن تکلیفشون چیه؟ آیا این خدای من درآوردی تان این همه قتل و غارت و جنایت رو میبینه و ساکته یا از دیدن این حوادث لذت میبره؟شاید هم همه رو می نویسه به حساب تا اون دنیا ترتیبشونو بده؟ دلم به حال تو و امثال تو میسوزه!! آخه حماقت تا چه حد؟!! متأسفم براتون.
یکشنبه 26 مهر 1388

hamidTANTAN - اتریش - وین
داود-استانبول - ترکیه - استانبول با تشکر از تو دوست خرد مندم،از خوندن کامنتت لذت بردم.اگر کسی بتواند جواب سوالهای توراقانع کننده و با منطق بدهد.من به خداایمان می اورم.(خیلی با حالی)
دوشنبه 27 مهر 1388

sara-j - سوید - استگهلم
dkdk - دانمارک - اسلیس . دوست عزیز در ابتدا عذر من رو بپذیر که در همین تاپیک براتون کامنت میزارم چون در تاپیکی که شما برای من کامنت گذاشتین گفتم اگه من جواب بدم شاید دوستان بگن باز موضوع رو به خدا ربط دادین.دوست عزیز گفتین که خداوند عقل و شعور به انسان داد تا خودش واسه خودش تصمیم بگیره حرف شما متین ولی‌ چرا خدا عقل و شعور رو به همه نداد میدونین چرا این حرفو زدم؟ پارسال در تهران یک دختر ۱۴ ساله که از نظر ذهنی‌ مشکل داشت وقتی‌ که از خونه خارج شده بود تا چند روز برنگشت خونه چون چند تا پسر جوان بی‌ وجدان دونسته بودن این دختر مشکل داره گرفته بودن این خانم رو و بهش تجاوز کرده بودن (اون هم چند روز) خوب به نظر شما اگر خدا سلامت ذهنی‌ و عقلی ما دستش هست چرا کاری نکرد این دختر این مشکل رو نداشته باشه که بتونه دفاع کنه از خودش و این بلا سرش نیاد.چون بحث خدا شد این موضوع رو پیش کشیدم اما من به خدا ربطش نمیدم همان طور که اتفاق‌های خوب رو به خدا ربط نمیدم.من میگم این دختر یک قربانی بیماری ژنتیکی‌ هست که مادر و پدرش یا باید ازدواج نمیکردن با هم یا اگر هم ازدواج کردن بچه دار نمیشدن.
دوشنبه 27 مهر 1388

sara-j - سوید - استگهلم
dkdk - دانمارک - اسلیس . دوست عزیز وقتی‌ شما مسئوولیت کارهای خوب و بد خودت رو بپذیری متوجه میشی‌ که دیگه به خدا رجوع نمیکنی‌.به نظر من ما آدمها در اصل به خدا اعتقاد نداریم هیچ کدام مون چون هر وقت به بن بست برسیم و واسه سوال‌ها مون جواب نداشته باشیم میگیم خدا.به نظر شما مگه ما همه بنده خدا نیستیم خوب چرا همه شرایط و امکانات خوب رو نه هم سطح ولی‌ تا حدی که در مضیقه نباشیم بین همه ما انسان‌ها تقسیم نکرده؟چرا باید یکی از فرط نداری بره دست به هر کاری بزنه ولی‌ یکی تعطیلات پایان هفته رو مسافرت خارج از کشور بره؟چرا خدا میذاره آخوندا به اسم خدا دکون باز کنن مردم رو گول بزنن و بعد به ریش مردم هم بخندن؟و صدها سوال دیگه.هم وطن کاش ماها انقدر توی این سا یت و جاهای دیگه بحث خدا و دین میکردیم فقط یک صدمش بحث انسانیت میکردیم.شاد باشید
دوشنبه 27 مهر 1388

pahlavi100 - آمریکا - کالیفورنیا
faramarz_zj - یوته بوری - سوئد ...ممنون، ‌ای کاش این طرز فکر شما را اکثریت ایرانیان میداشتند.
دوشنبه 27 مهر 1388

pahlavi100 - آمریکا - کالیفورنیا
Hoja Verde - ایران - تهران...محترم، آخه همین خدا که بهش اعتقاد دارید به ما عقل داده یا نه؟...آیا به خاطر داشتن عقل، سوال به فکرمان خطور می‌کند یا نه؟...آیا حق داریم سوال کنیم چرا یک عده را نجات میدهد ، یک عده را میگذارد بمیرند؟...اگر جوابی برای این سوال نیست پس هر کدام ما یک خداییم، برای اینکه اگر از ما هم سوال کنند چرا جلوی مرگ آنها را نمیگیرید، ما هم جوابی‌ نداریم...کمی‌ فکر کردن، از کورکورانه و متعصبانه پیروی کردن بهتر است...در ضمن آنیکی سوال من که پرسیده بودم، "خدا وقتی‌ شیطان رو خلق میکرد، اطلاع داشت از آیندهٔ شیطان یا نه؟" بی‌ جواب ماند.
دوشنبه 27 مهر 1388

hamidTANTAN - اتریش - وین
sara-j - سوید - استگهلمpahlavi100 - آمریکا - کالیفورنیا درود و صد درود بر . شما دوستان عزیز.یک سوال هم از طرف من به سوالهای خودتون اضافه کنید. هدف از افرینش چه بوده؟پهلوی جان عزیزدر رابطه با سوالی که کردی.("خدا وقتی‌ شیطان رو خلق میکرد، اطلاع داشت از آیندهٔ شیطان یا نه؟)من فقط میدونم که اگه من خدا بودم وقتی شیطان در برابر انسان سجده نکرد خشتکش رو در میاوردم و به اتش می کشیدمش و اون چوبهای را که قرار است به انسانها فرو کنم را همانجابه اونجای شیطان فرو می کردم .دیگه هم لازم نبود که ملیونها فرشته با چوب گداخته به اونجای ادمها حمله کنند.چه معنی داره شیطان به حرف خدا گوش نکنه.چرا باید ملیاردها ادم فدای یک فرشته پفیوز شوند.( موفق باشید دوستان خوب ، باصفاو خردمندم)
دوشنبه 27 مهر 1388

sara-j - سوید - استگهلم
hamidTANTAN - اتریش - وین . درود بر شما .به داشتن دوستی‌ مثله شما افتخار می‌کنم.موفق باشید
دوشنبه 27 مهر 1388

sara-j - سوید - استگهلم
bij - المان - المان . دوست عزیز در تاپیک قبلی‌ دیگه نتونستم کامنت بذارم چون تاپیک بسته شد و به اینجا نقل مکان کردم.بحثمون رو اینجا ادامه میدیم.با احترام
دوشنبه 27 مهر 1388

sara-j - سوید - استگهلم
bij - المان - المان . 1-در ابتدا از تغییرات فکریم براتون میگم.با اینکه اصلا در خانواده سیاسی بزرگ نشدم نمیگم به طرف سیاست کشیده شدم ولی‌ توجه من رو این موضوع خیلی‌ زیاد بود.اما افرادی بودن از دوستان که سیاسی بودن و حتا زندان سیاسی رفته بودن و عضو حزب‌های مختلف بودن معاشرت با آنها من رو مصمم تر کرد برای پیگیری افکارم.به همین دلیل همیشه دوست داشتم در مورد کردها و حقشون بیشتر تحقیق کنم.همیشه جای سوال بود واسم که کردها یکی از اصیل‌ترین قوم‌های ایران هستن چرا باید بهشون توجه نشه. من معتقد بودم کردستان باید جدا بشه چون حد اقلش مردم کرد به عنوانه یک شهروند درجه ۲ محسوب نمیشن.چرا مردمی که این همه بد بختی کشیدن واسه آزادی از اون محروم باشن.
دوشنبه 27 مهر 1388

sara-j - سوید - استگهلم
bij - المان - المان . 2- ولی‌ متاسفانه تا هر جا حرفی‌ زده می‌شه بر چسب خأئن به آدم میزنن.من خأئن نیستم من ایران رو دوست دارم با تمام قومیت هاش ولی‌ موضوع کرد‌ها یک موضوعی است که تا حرفی‌ زده می‌شه همه جبهه گیری می‌کنن در مقابلش واسه همین تصمیم گرفتم با هر کسی‌ بحث نکنم.نگاه من بر روی احزاب کرد نگاه کلی‌ است چون به این معتقدم کومله،پژاک،دمکرات،پ ک ک همه و همه تشکیل شدن برای اینکه کردستان به آزادی برسه(هر چند که الان چند دستگی و اختلاف نظر زیاده بین احزاب) واسه همین من برای تمام احزاب کرد ارزش قائلم.من قبلا معتقد بودم که کردستان باید کاملا جدا باشه از ایران اما تغییر فکری الان من نتیجه اش این شده که ایران اگه به سیستم ایالتی و ولایتی تبدیل بشه نیازی به جدا شدن کردستان نیست در صورتی‌ که کردها خودشون برای خودشون تصمیم بگیرن ولی‌ فقط تحت یک حکومت مرکزی باشن.نمیدونم تا چه اندازه این تغییر مسیر فکری من درست هست؟
دوشنبه 27 مهر 1388

pahlavi100 - آمریکا - کالیفورنیا
hamidTANTAN - اتریش - وین ...با تشکر از شما، دوست ارجمند...این سوال آخری که مطرح کردید من رو مصمم کرد بعد از وفات ، وقتی‌ خدمت باریتعالی رسیدم، ضمن خابوندن یک کشیدهٔ محکم زیر گوشش، ازش بخواهم دفعهٔ بعد که می‌خواد من رو خلق کنه اول از خودم اجازه بگیره.
سه‌شنبه 28 مهر 1388

bij - المان - المان
sara-j عزیز، با توجه به کامنتهای اخرم در ادرس : https://www.iranianuk.com/article.php?id=42742 همانطور که برایت نوشتم برخورد غیر منطقی با جدایی طلبی یا انگ خأئن زدن بالای ٩٩ درصد از احساس مالکیت و تفکر مردسالارانه با خصوصیت غیرت نتیجه میشود! عکس العمل ما به هیچوجه نباید احساساتی باشد کماینکه جمله احساسی «من عاشق مملکتم هستم» و از این طریق عرق ملی را سد راه احقاق حقوق ملت منطقه کردن خیانت به اهداف مرحله ای دموکراتیک میباشد. sara-j عزیز، در همان تاپیک عرض کردم، رتبه بندی مسائل و مشکلات بخصوص در زمان اعتراض ضروریست. هدف نهایی تجزیه کردن منطقه ای چون کردستان نیست بلکه رسیدن به اموزش زبان، اقتصاد محلی، قوانین مستقل منطقه ای و و ...! ...
چهار‌شنبه 29 مهر 1388

bij - المان - المان
sara-j ٢) .. در طی گفتمان دموکراتیک با حکومت مرکزی و گروه های ذینفع کرد در سه کشور ایران، عراق و ترکیه از یک طرف و از طرف دیگر گفتگو با خارجیان بعنوان ناظر بر ان گفتگوها نتایجی را بدنبال دارد که سیستم ایالتی و ولایتی (فدرالیته) یا جدایی را در پی خواهد داشت. تازه این نتایج باید (با وجود ازاد بودن تبلیغات) به رفراندم در کردستان برسد و حکم نهایی روی میز قرار بگیرد! سیستم ایالتی و ولایتی احتیاج مبرم به سیستم دموکراتیک و فرهنگ مدارا در ایران دارد که قبلن بعنوان شرط عقلانی گذاشته میشود. این شرط میتواند به تحمل «تنها ایالت مستقل» در سیستم کشورداری مرکزی تقلیل یابد. *** ((کومله،پژاک،دمکرات،پ ک ک همه و همه تشکیل شدن برای اینکه کردستان به آزادی برسه))، به ازادی رسیدن با چه قیمتی؟ احزاب معتقد به مبارزه مسلحانه همانند انچه در ایرلند شمالی رخ داد، به بیراهه رفتن و اهداف مرحله ی را به بطالت کشاندن است!!! این تاپیک هم بزودی بسته خواهد شد. منتظر کامنتت هستم. سعی کن در تاپیک جدید و قابل توجه بنویسی :-) ! با احترام!
چهار‌شنبه 29 مهر 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.