جوان ۲۴ ساله، ‌قربانی شرکت هرمی

جوان 24 ساله، ‌قربانی شرکت هرمی

جوان 24 ساله‌ای که در پی سرمایه‌گذاری در یک شرکت هرمی، اموال خود را از دست داده، اقدام به خودکشی کرده و در یک قدمی مرگ قرار دارد.

چه فرق می‌کند نامش چیست. او اکنون تبدیل به جسم ناتوانی شده که قادر نیست حتی نیازهای اولیه‌اش را برآورده کند. او در 24 سالگی قربانی فریب و نیرنگ شرکت‌های هرمی شده که متاسفانه هر روز قارچ‌گونه رشد می‌کنند و با چپاول سرمایه‌های مردم و کشور یکباره متواری می‌شوند و صدها و هزاران نفر از کسانی را که به امید به دست آوردن سرمایه کلان، ‌سرمایه ناچیز خود را در اختیار این شیادان قرار داده‌اند، آواره و سرگردان می‌کنند.

جوان 24 ساله‌ای که در پی فریب خوردن از سرشاخه‌های یک شرکت هرمی تا چند روز پیش در رویاهای طلایی خود غوطه می‌خورد، اما امروز و پس از خودکشی ناموفق، تبدیل به جوان فلجی شده که به سختی قادر به ادامه زندگی است. امروز این جوان قربانی شرکت‌های هرمی شد، تا فردا نوبت که باشد؟!

شروع یک ماجرا

احمدی، بازپرس شعبه سوم جرایم اقتصادی در ارتباط با پرونده این جوان به «جام‌جم» می‌گوید: چند روز پیش، والدین جوانی با مراجعه به دادسرا و ارائه شکایت بیان کردند فرزند آنها پس از سرمایه‌گذاری در یک شرکت هرمی که با تبلیغات گسترده در شبکه‌های اینترنتی اقدام به جذب سرمایه می‌کرد مبلغ 2 میلیون تومان پولی را که مقادیری از آن را قرض کرده بود در این شرکت سرمایه‌گذاری و پس از گذشت مدتی اقدام به جذب چند زیرشاخه کرد تا بتواند براساس وعده‌های فریبنده با اضافه‌کردن به زیرشاخه‌ها پورسانت بگیرد، اما زمانی که متوجه شد تمام وعده‌ها دروغی بیش نبوده با مراجعه به فردی که او را جذب کرده،‌ درخواست استرداد 2 میلیون تومان سرمایه اولیه خود و پول زیرشاخه‌ها را کرد که پاسخ منفی شنید.

اقدام به خودکشی

بنا به توضیح شاکیان، در پی این پاسخ، جوان 24 ساله که تمام امیدهایش مبدل به کابوس یاس‌آور شده بود، با خوردن مقداری قرص اقدام به خودکشی کرد، اما پس از انتقال به بیمارستان به دلیل شدت مسمومیت از ناحیه هر دو پا فلج شده است.

بازپرس شعبه سوم مبارزه با جرایم اقتصادی افزود: به دنبال این شکایت، دستور قضایی برای پیگیری و تحقیق در این زمینه صادر شد و ماموران با اطلاعاتی که در این زمینه به دست آوردند، پس از حضور در محلی که در پوشش یک شرکت تجاری فعالیت می‌کرد، با پلمب کردن این محل چند نفر را دستگیر و تحقیق از آنها را آغاز کردند.

قاضی پرونده تصریح کرد: با آغاز مرحله دوم تحقیقات، مشخص شد سرشاخه‌های این شرکت هرمی با تبلیغات گسترده و وعده پرداخت سود کلان، پس از سرمایه‌گذاری اقدام به جلب و جذب افراد می‌کرده‌اند و در ادامه نیز با چاپ آگهی‌های مربوط به استخدام و پرداخت سود تضمینی در قالب سرمایه‌گذاری به صورت گسترده تعداد زیادی از مردم را به انجام این کار جذب کرده‌اند که در میان این افراد، کسانی هستند که با فروش زیورآلات کودکان خود و امید به دست آوردن سود کلان، اموال خود را بدون دریافت رسید، در اختیار این شرکت هرمی قرار داده‌اند.

بازپرس دادسرا اضافه کرد: تحقیق در این زمینه ادامه دارد و بزودی اطلاعات تازه‌ای از نحوه فعالیت این شرکت هرمی منتشر خواهد شد.

black chador - امریکا - ولدن
شرکت هرمی چیه؟
جمعه 24 مهر 1388

بابک - ایران - سبزوار
متاسفم برای این جوان که چنین فریب خورده است ولی نباید بخاطر از دست رفتن این مقدار پول دست به یک اشتباه بزرگتر بزند و جان خود را به خطر بیندازد
جمعه 24 مهر 1388

khodekhodeshe - بلژیک - انت ورپ
خوب اسمی واسه شرکتشون انتخاب کردن. چون مثل هرم یعنی .. اره...هل میدن به ادما.و عجباااا
جمعه 24 مهر 1388

cute_mind - امارات - دبی
black chador - امریکا - ولدن . شرکت هرمی یه سری ادم بیکار هستن که فقط از حس طمع جوانان ساده استفاده کرده و نیروهای کار نازنینی که می توانند کارمفید انجام دهند رو ترغیب برای خرید محصول یا سرمایه گذاری برای گرفتن سودهای بالا می کنند.متاسفانه در سالهای اخیر در ایران خیلی رایج شده.شرکتهایی مثل گلد کواست و امثال انها .من کمتر کسی و میشناسم که در ایران باشه و سرمایه گذاری نکرده باشه. متاسفانه به خاطر اقتصاد مریض و بیکاری و بالا رفتن سطح توقع مردم و به خاطر وعده هایی که در مورد به دست اوردن سرمایه های کلان میدهند خیلیها فریب می خورن در حالی که فقط کسانی موفق میشوندکه راس هرم هستن وهر کسی به واسطه شخص اول وارد بشه باید به اون پورسانت بده پس هر چند نفر بیشتر وارد سیستم کنی و زیر دست خودت بچینی پورسانت بیشتری میگیری بنابراین یه عده کارو زندگی خودشونو ول میکنند تا افراد بیشتری و جذب کنند.
جمعه 24 مهر 1388

sara-j - سوید - استگهلم
black chador - امریکا - ولدن . دوست عزیز منظور همون شرکت گلد کویست و شرکتهای دیگه هستش.مثلا شما عضو این گروه هستین و یک پولی‌ رو واریز می‌کنین(اغلب مبالغ میلیونی)شما برای اینکه پولتون برگرده باید اگه اشتباه نکنم ۷ نفر یا کمتر زیر مجموعه داشته باشین و اون‌ها هم این پول رو واریز کنن تا پول شما برگرده و برای اینکه پول اون ۷ نفر هم برگرده باید هر کدوم ۷ نفر زیر مجموعه داشته باشن همین طوری هر کسی‌ بفکر پیدا کردن زیر مجموعه است.خیلی‌‌ها توی این شرکتهای هرمی سرمایه گذاری کردن ولی‌ شکست خوردن چون پول زیادی رو از دست میدن.
جمعه 24 مهر 1388

artosh - ایران - تهران
خیلی ناراحت کننده هست. 2 هزار دلار شده همهء زندگیه یه شخص !!! تو این مملکت هیچ ثباتی وجود نداره و همه چیز ریسکه و هر لحظه امکان داره صفر شی. الان بیش از 100 شرکت هرمی در ایران مشغول فعالیت هستن. بیکاری و نبود شغل اصلی ترین عامل گرایش افراد به اینگونه سیستم هاست.
جمعه 24 مهر 1388

Yase-banafsh - سوئد - گوتنبرگ
حماقت رو حماقت!... واقعا متاسف شدم. خدا شفاش بده.
جمعه 24 مهر 1388

black chador - امریکا - ولدن
sara-j - سوید - استگهلم. خیلی ممنون. از این کثافتکاری ها اینجا خیلی هست. فکر نمیکردم به ایران هم رسیده باشه.
جمعه 24 مهر 1388

sara-j - سوید - استگهلم
black chador - امریکا - ولدن . خواهش می‌کنم.دوست عزیز خیلی‌ وقته این شرکتها سر جوان‌های ما رو کلاه میذارن.شاد باشید
جمعه 24 مهر 1388

vahid22 - آلمان - هامبورگ
black chador - امریکا - ولدن. در تکمیل صحبت های دوست خوبمون عرض می کنم شرکت های هرمی در قالب الفاظی مانند بازاریابی شبکه ای یا آنلاین و یا سوء استفاده از افراد موفق پولدار و معروف در سرما یه گذاری(مانند رابرت کیوساکی یا رندی گیج) طعمه های خود را از بین افراد جوان یا ساده لوح که آرزوی پولدار شدن سریع و راحت و بی زحمت رو دارند انتخاب می کنند و با بقول معروف مخ زنی بقول خودشون مشاوره و حرفای خوب خوب و وعده های قشنگ قشنگ بعضی وقتا هم ژست هاب با کلاسی(مثل ولخرجی) می زنند،خلاصه پولهایی که در میارند بین خودشون وپایین دستیا تقسیم می کنند وقتی دیگه کسی نبود خر بشه پولها رو هاپولی می کنند و در میرند!
شنبه 25 مهر 1388

mls_406 - ایران - تهران
cute_mind - امارات - دبی. quest به هیچ وجه هرمی نیست .
شنبه 25 مهر 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.