حملات تازه مراجع تقلید قم به دولت ایران

حملات تازه مراجع تقلید قم به دولت ایران

آیت الله صافی گلپایگانی و آیت الله مکارم شیرازی در گذشته هم در مواردی با اقدامات آقای احمدی‌نژاد و اطرافیان او مخالفت کرده بودند

آیت الله لطف الله صافی گلپایگانی تلویحا وزیر کشور دولت محمود احمدی نژاد را به لجبازی با علما و مخالفت با احکام اسلام متهم کرده است.

آقای صافی گلپایگانی روز دوشنبه ۲۰ مهر (۱۲ اکتبر) در دیدار گروهی از نمایندگان روحانی مجلس ایران گفته است: "می آیند در قم که مرکز تشیع است، اعلام می کنند که برای بعضی استان ها استاندار زن منصوب می کنیم. مگر می خواهید با قرآن و پیامبر جنگ کنید که چنین خلاف شرع می گویید"؟

به نظر می رسد که اشاره آقای صافی گلپایگانی به سخنان روز پنجشنبه ۱۶ مهر مصطفی محمد نجار، وزیر کشور ایران است که در جمع خبرنگاران در قم از احتمال انتصاب استاندار زن برای بعضی استان ها خبر داده بود.

بحث انتصاب زنان به سمت استانداری پس از آن مطرح شد که مراجع قم به حضور سه زن در فهرست اعضای پیشنهادی کابینه دولت دهم که توسط آقای احمدی نژاد به مجلس ارائه شده بود، مخالفت کردند.

اکنون آقای صافی گلپایگانی با اشاره تلویحی به سخنان وزیر کشور گفته است: "با چه کسی می خواهید لجبازی کنید؟ آیا با احکام خدا و مسلمات دین مخالف هستید"؟

او هشدار داده است که اگر کسانی بخواهند بدون توجه به نظرات علما عمل کنند، "با خشم خداوند و قهر مردم روبرو خواهند شد".

آقای صافی گلپایگانی گفته است: "ما ذره ای کوتاه نمی آییم، البته ما در راه انجام وظیفه شکست نمی خوریم، چون ما مأمور به ابلاغ احکام هستیم".

به نظر می رسد این سخنان آقای صافی گلپایگانی که سایت رسمی او متن آن را به تازگی منتشر کرده است، از جمله تندترین حملات از سوی مراجع نزدیک به حکومت ایران علیه دولت این کشور باشد.

محمدتقی رهبر، رئیس فراکسیون روحانیان مجلس که در دیدار نمایندگان با آقای صافی گلپایگانی حضور داشته، گفته است که آقای احمدی نژاد هنوز به نامه ای که آقای صافی گلپایگانی به او نوشته پاسخ نداده است.

در همین حال آیت الله ناصر مکارم شیرازی، از دیگر مراجع تقلید در قم هم در دیدار با همان گروه از نمایندگان روحانی مجلس با انتقاد از عملکرد دولت آقای احمدی نژاد گفته است: "ما نمی دانیم با برخی موارد که در دولت رخ داده است، چطور باید رابطه علما و دولت را حفظ کنیم".

بروز تنش های تازه میان دولت آقای احمدی نژاد و مراجع نزدیک به حکومت در قم در شرایطی رخ می دهد که آیت الله علی خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران در دیدار اعضای کابینه جدید به آنها توصیه کرده بود که "نصیحت" علمای دین را "قدر" بدانند.

پیش تر مراجع منتقدی همچون آیت الله حسینعلی منتظری، آیت الله یوسف صانعی، آیت الله عبدالکریم موسوی اردبیلی، آیت الله علی محمد دستغیب شیرازی و آیت الله بیات زنجانی به تندی از عملکرد دولت، نحوه برگزاری انتخابات و برخورد با معترضان در حوادث پس از انتخابات انتقاد کرده و برخی از آنها دولت جدید آقای احمدی نژاد را "نامشروع" خوانده بودند.

امین آلمان فرانکفورت - آلمان - فرانکفورت
با سلام خاک عالم بر سرتان با این طرز فکر عقب مانده- اگه یه زن توانائی وعلم کاری راه داره چرا نه. درود بر ایران و ایرانی
پنج‌شنبه 23 مهر 1388

zorro.ir - ایران - تهران
کم کم داریم به یواش یواش نزدیک می شیم ٫
پنج‌شنبه 23 مهر 1388

khodemanitar - اسکاتلند - ابدین
اخوند یعنی علف هرز
پنج‌شنبه 23 مهر 1388

hamesheh bahar - انگلستان - لندن
این فسیلهای قم را باید در چاه جمکران ریخت روشون هم ا.ن و دار و دسته اش را بعد یک بمب هیدروژنی در جاه روشان منفجر کرد که حتی د.ن.ن شون هم قابل تشخیص نباشه!! بعد تکلیف مملکت روشن می شه
پنج‌شنبه 23 مهر 1388

reza1981 - آلمان - هانور
خفه شو مردک خرفت بی دین .. ۱۰۰ روزه که دارن به جان و مال و ناموس مردم تجاوز میکنن خفه خون گرفتی حالا به خاطره استاندار شدن یه زن اسلامت به خطر افتاد؟ خاک بر اون سر خدا نشناست کنن که هر وقت صحبت از زن و این حرفا میشه گوشاتون تیز میشه .. خدا شر اینرو کی از سر ما کم میکنی؟
پنج‌شنبه 23 مهر 1388

jack2244 - ایران - اصفهان
یا علی بریزید بیرون مردم میگن خامنه ای مرده دیگه الان یا هیچ وقط
پنج‌شنبه 23 مهر 1388

jack2244 - ایران - اصفهان
وقط جنگه مردم ایران خامنه ای مرده
پنج‌شنبه 23 مهر 1388

ahmadi-nejad - ایران - تهران
سالهاست که زنان این کشور در غبار تعصبات سیاسی، مذهبی،قومی گم شده اند و دیده نمی شوند .زنان نیازمند ترحم و لطف نیستند، باید حقوق آنان را در زمینه های مختلف، بر حسب شایستگی هایی که دارند، تامین کرد.این امتیازی نیست که ما به زنان میدهیم بلکه حقی ست که سالها از زنان تحت عناوین شرعی ، عرفی یا قانونی دریغ شده است.وقتی وزرای زن خارجه، دفاع، کشور ، اقتصاد و.. را در کشورهای مختلف می بینم، دریغ می خورم که آیا زنان ما فقط به درد حفاظت از محیط زیست یا حوزه استحفاظی خودشان یعنی زنان و خانواده می خورند؟ ما از فشارها نمی هراسیم و تهدیدها را به فرصت استفاده از شایستگی زنان تبدیل می کنیم تا شاهد حضور زنانی مجرب در مدیریت های عالی باشیم.
پنج‌شنبه 23 مهر 1388

sabze sabzam - بلژیک - بروکسل
حرفهای بی ارزش مثل همیشه ؟البته از نظر خلاف شرع بودن انتصاب خانمها
پنج‌شنبه 23 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
وای اینا شب بیان توی خوابت! اوه اوه
پنج‌شنبه 23 مهر 1388

kamia1 - المان - کلن
خدا بده برکت, یکئ دو تا هم که نیستن, مثله علف سبز میشن
پنج‌شنبه 23 مهر 1388

ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو
همه حیواناتی از باغ وحش اسلام //چنان از استانداری زنان صحبت می کنند مثل اینکه از حیوانات انتخاب می شود خدا رحم کرد منتخبین از خواهر زینبت هاست.. اگر زن تا به این حد پائین است چرا رنهای ضعیفه عرب ملکه ی ذهن شما است برای..فاطمه و زینب خودتان را تکه پاره میکنید عوضی ها.
پنج‌شنبه 23 مهر 1388

طاطا - ایران - ایران
چند روزه که کار من شده این که بشینم وخیال بافی کنم که وقتی خبرمرگ خ.ر رو میشنوم چه حالی بهم دست میده تو خیال خودم میبینم که با یه موزیک شاد که خیلی وقته گوش ندادم میرقصم وتمام پنجره های خونه رو باز میکنم تا همه صدای شادیمو بشنوند بعد به دیگرا تلفن میزنم وجیغ میزنم پشت تلفن بعد دوباره خودمو می بینم که برای تمام کسایی که توی این سالها به وسیله این قاتل کشته شدند گریه میکنم بعد دلم برای اونایی که نیستن این روزو ببینند میسوزه ومیگم کاش بودم بعد میره به قنادی لادن و یه کیک بزرگ شکلاتی میخرم و کلی شکلات توی خیابون پخش میکنم و بعد یه عالمه بادکنک به رنگ های رنگین کمان میخرم وبه آسمان میفرستم و ....... وای خدا مردم از خیالبافی نذار آرزو بدل بمونم
پنج‌شنبه 23 مهر 1388

baas - هلند - روتردام
نکبتها انگلها کثافتها عربها.
پنج‌شنبه 23 مهر 1388

Hoja Verde - ایران - تهران
قیافه ی اون سمت راستی رو نگاه کنین.نمی دونم همچین موجودی رو من تازگیها تو باغ وحش دیدم یا توی کارتون.بلاخره این هم از بدبختی ماست که گیر اینا افتادیم دیگه.
پنج‌شنبه 23 مهر 1388

mahdi2002ir - ایران - پایتخت
یه جورایی مملکت داره دریم بریم میشه. خدا به دادمون برسه
پنج‌شنبه 23 مهر 1388

masoud271 - امریکا - لوس انجلس
نرا به وجدانتان قیافه اقایان وعقیده زن ستیزیشان را ببینید.ما ملت بزرگ ایران به جه سرطان نکبتی گرفتار شد یم. بامیده پاک سازی سر زمین اریائی از موجودا تی اینچنین ورئیس جمهور ودولتی انچنان .مردان و زنان با غیرت وجسور برپا.برپا
پنج‌شنبه 23 مهر 1388

METRADAT - انگلستان - لیدز
اسلام و ملا دو عنصر لجن متعفن .زنان ازاده ایران عاقبت اسلام را به. زباله دان تاریخ می اندازند.
پنج‌شنبه 23 مهر 1388

mattin - کستا ریکا - سن پدرو
فسیلهای عهد عتیق،چهره‌های زشت و کثیف،اجساد متحرک، چرا اینا عمرشون اینقدر زیاده؟
پنج‌شنبه 23 مهر 1388

first - ایران - تهران
زنان به خاطر دریافت شان و منزلت اجتماعی مطیع بی چون و چرای دولت کودتا می شوند و چه کسی بهتر از چنین کسانی که چشم بگویند. دوری جستن از مراجعی که از حق مردم دفاع میکنند و در زمان حال زندگی می کنند از شرط عقل به دور است .
پنج‌شنبه 23 مهر 1388

farid_ghl - ایران - تهران
کجای احکام اسلامی گفته که زن نباید مسئولیت کشوری داشته باشه؟. آقای مکار(سلطان شکر) تو اسلام دزدی از بزرگترین گناهاست شما اول پولایی که از ملت دزدیدی انبار کردی و پس بده بعد از این ورا بزن. قیافه ها هم که ماشاالله انگار از تو غار کشیدنشون بیرون.
پنج‌شنبه 23 مهر 1388

مسلمان ایرانی - ایران - شیراز
آخه آدم بگم چی.. مگه این نیست که { { کربلا در کربلا می ماند اگر زینب نبود } } ؟؟؟؟ کاری که حضرت زینب س کرد کمتر از چندین استاندار و رئیس جمهور نبود.. مگه حضرت زینب سخنرانی های تند و آتشین نمیکرد؟ مگه بین سران کوفه و یزید و بین چند هزار مرد سخنرانی نمیکرد؟ مگه از کسی میترسید؟ دختر علی ع بیشتر میدونه یا شما؟ نوه ی پیامبر ص بیشتر میدونه یا شما؟ اگر قرآن و پیامبر ص گفته بودند که زن چادر سرش کنه و بشینه توی خونه اش حضرت زینب س بهتر از شماها میدونست و بعد از عاشورا ساکت مینشست تا به اسلام شماها عمل کنه
پنج‌شنبه 23 مهر 1388

XMAN2 - ونزوئلا - کاراکاس
اینجا رو ببین چی گفته : اعلام می کنند که برای بعضی استان ها استاندار زن منصوب می کنیم. مگر می خواهید با قرآن و پیامبر جنگ کنید که چنین خلاف شرع می گویید"؟. انتخاب استاندار زن ازنظر این علمای نادان یعنی جنگ با قرآن و پیامبر . فکرش رو بکن اگه رئیس جمهور بعدی ایران یه زن باشه اینا چه فتوائی میدن . ای خرفتهای تاریخ مصرف گذشته وای بحالتون اگرکسی بخاطر جهالت شما از اسلام روی برگردونه وای بحالتون . شما باید در صحن مطهر حضرت معصومه باشید وقران به مردم یاد بدید .
پنج‌شنبه 23 مهر 1388

mr. fair - انگلستان - منچستر
jack2244 - ایران - اصفهان تو بچه کوجای انقد زود جو می گیردد(با لهجه اصفهانی بخون)
جمعه 24 مهر 1388

vahid22 - آلمان - هامبورگ
آولا که آخوند و اسلام میگه زن بهتره از خونه بیرون نیاد(کسانی که شک دارن قرآن و احادیث رو بخونند)دوما هدف انتوی نژاد و بقیشون فقط عوامفریبی و زنفریبی هست. مسلمان ایرانی - ایران - شیراز. { { کربلا در کربلا می ماند اگر زینب نبود } } . میگم گرفتاری میگی نه! سطح اطلاعات و منابع اطلاعاتیت خیلی ضعیفه!!
شنبه 25 مهر 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.