جمهوری اسلامی در پی شناسایی ایرانیان مخالف خود در آلمان

جمهوری اسلامی در پی شناسایی ایرانیان مخالف خود در آلمان

جاسوسی حکومت ایران در خارج برای شناسایی مخالفان

یک اجتماع اعتراضی ایرانیان در کلن

رادیو دویچه وله : حکومت ایران می‌کوشد از طریق عوامل خود، مخالفان‌اش را در خارج شناسایی کند و آنان را زیر فشار قرار دهد، از جمله از طریق ارعاب بستگانشان در داخل. برنامه‌ی "پانوراما" در تلویزیون شبکه یک آلمان در این مورد گزارش داده است.

مانفرد موک  (Manfred Muck)، مــعاون سرپرست سازمان "حفاظت از قانون اساسی" (Verfassungsschutz) ایالت هامبورگ، هشدار داده است که نیروهای امنیتی حکومت ایران معترضان ایرانی را که در خارج تظاهرات می‌کنند، می‌پایند و می‌کوشند آنان را شناسایی کنند.

 

"حفاظت از قانون اساسی" عنوان یک دستگاه اطلاعاتی و امنیتی در آلمان است. سازمان "حفاظت از قانون اساسی" زیر نظر وزارت کشور قرار دارد، هم در سطح کشوری و هم در سطح ایالتی.

 

گزارش تلویزیونی

 

هشدار مانفرد موک، مقام امنیتی آلمانی در برنامه‌ای به نام پانوراما در در شبکه‌ی یک آلمان (ARD) ابراز شده است (زمان پخش برنامه: پنج‌شنبه ۱۵ اکتبر، ساعت ۲۱:۴۵ به وقت آلمان). برنامه‌ی "پانوراما" حاوی گزارشی است که نشان می‌دهد عوامل حکومت ایران به اشکال مختلف مخالفان حکومت را تهدید می‌کنند و زیر فشار قرار می‌دهند.

 

گزارش پانوراما از موضوع اعتراض عمومی ایرانیان به برآیند انتخابات ریاست جمهوری آغاز می‌کند. در آن می‌آید که چگونه در خارج از کشور نیز بخش‌های بزرگی از ایرانیان اجتماعات اعتراضی برپا کرده‌اند. همه‌ی این افراد دارای پیشینه‌ی فعالیت سیاسی نبوده‌اند. آنان اما، به گزارش "پانوراما"، با بستگان خود در ایران در تماس هستند، از روند آنچه "کودتا" خوانده می‌شود و محمود احمدی‌نژاد را دوباره رئیس جمهور کرده است، خبر دارند و می‌شنوند که رژیم چگونه با مردم سرکوبگرانه برخورد می‌کند. تأثر آنان از این وقایع و اخبار باعث شده است به تظاهرات اعتراضی در خارج رو آورند. رژیم که از این موضوع مطلع است، می‌کوشد آنان را بترساند. عوامل رژیم هم در تظاهرات شرکت می‌کنند تا افراد را شناسایی کنند. در مواردی علنا افراد مورد تهدید قرار گرفته‌اند.

 

 

گزارشگران "پانوراما" در این باره تحقیق وسیعی کرده‌اند، هم از مخالفان پرس و جو کرده‌اند، هم حرکات "سفارتی"ها را زیر نظر گرفته‌اند. در گزارش آمده است که معترضان نامه‌های تهدیدآمیز دریافت کرده‌اند و بعضا خانواده‌هایشان در ایران زیر فشار قرار گرفته‌اند.

 

جاسوس‌گیری و تکذیب سفیر

صحنه‌ای از یک تظاهرات ایرانیان در هامبورگ

 

در برنامه‌ی "پانوراما" آمده است که وزارت خارجه‌ی آلمان در پی پرسش گزارشگران این برنامه، کتبا تأیید کرده که دولت ایران مدام از آلمان خواهان اعمال محدودیت بر آزادی ایرانیان مقیم آلمان در بیان نظراتشان شده است.

 

علی‌رضا شیخ عطار، سفیر جمهوری اسلامی ایران در آلمان، این موضوع را تکذیب کرده است. او گفته است که در مورد اعتراضات، بسیار دروغ‌پردازی شده است.

 

در برنامه‌ی "پانوراما" آمده است که رژیم ایران برای زیر نظر داشتن مخالفان خود جاسوس‌گیری می‌کند. در این برنامه یک مورد مستند شده است. یک ایرانی مقیم برلین به نام رحیم ترکاشوند شرح می‌دهد که پنج سال پیش در سفر به ایران دستگیر شده، یک هفته در زندان بوده و زیر فشار قرار گرفته که وقتی به آلمان برگشت برای رژیم خبرچینی کند. او می‌گوید که از ترس می‌پذیرد، اما پس از برگشت به آلمان به نزد پلیس می‌رود و ماجرا را شرح می‌دهد.

 

سفیر جمهوری اسلامی در آلمان چنین خبرهایی را تکذیب کرده است. شیخ عطار در مصاحبه با "پانوراما" گفته است که دستگاه امنیتی ایران تکنیک‌هایی دارد برای آنکه بداند در هر نقطه از جهان چه می‌گذرد و از این رو به جاسوس‌گیری نیاز ندارد.

 

اطلاعات دستگاه امنیتی آلمان

 

مورد ترکاشوند را دستگاه قضایی آلمان تأیید کرده است. دادستان به گزارشگران تلویزیون آلمان گفته که پس از آنکه یک خبرچین حکومت ایران اطلاعات خود را در اختیار پلیس آلمان گذاشت، در این کشور بررسی متمرکزی در مورد فعالیت‌های جاسوسی حکومت ایران علیه مخالفان این حکومت آغاز شد.

 

دستگاه امنیتی آلمان این فعالیت‌ها را زیر نظر دارد. مانفرد موک، معاون سرپرست سازمان «حفاظت از قانون اساسی» ایالت هامبورگ، گزارش برنامه‌ی تلویزیونی "پانوراما" در مورد فعالیت‌های عوامل حکومت ایران علیه منتقدان خود را تأیید کرده و گفته است اطلاع دارند که بویژه در هامبورگ عوامل رژیم هم برای شناسایی مخالفان در تظاهرات شرکت می‌کنند. او گفته است «ما شواهدی در دست داریم که نشان می‌دهد عوامل رژیم از تظاهرات عکس‌برداری می‌کنند و هدفمندانه در صدد شناسایی مخالفان هستند.»


پانوراما:ماموران ایرانی درتظاهرات اروپایی سبزها

آینده نیوز : تلویزیون آلمان امروز پنج‌شنبه گزارش داد که مأموران جمهوری اسلامی، پس از جریانات انتخابات اخیر ایران، معترضان انتخاباتی را در آلمان «زیر نظر گرفته‌اند.»


برنامه پانوراما، در شبکه تلویزیونی آ.ار.د (ARD) آلمان از قول مانفرد مورْک، نایب‌رئیس سازمان اطلاعات آلمان در هامبورگ خبر داد «این سازمان اطلاع دارد که سرویس‌های مخفی ایرانی افرادی را به میان تظاهرکنندگان در آلمان می‌فرستند.»


آقای مورک هم‌چنین گفت: «ما شوادی داریم که این مأموران از مردم فیلم می‌گیرند و قصد شناسایی افراد را دارند.»
برنامه مصاحبه با نایب‌رئیس سازمان اطلاعات آلمان قرار است امروز از تلویزیون آلمان پخش شود.

بنا بر این گزارش، وزارت امور خارجه آلمان گفته‌است که «دولت ایران بارها از این وزارت‌خانه خواسته تا ابراز عقیده آزاد از سوی ایرانیان ساکن آلمان را محدود کند.»

علی‌رضا شیخ‌عطار، سفیر ایران در آلمان این گفته را تکذیب می‌کند.
سفارت ایران در برلین به درخواست مصاحبه خبرنگاران در این مورد هنوز پاسخی نداده‌است.


«جمهوری اسلامی در پی شناسایی ایرانیان مخالف خود در آلمان»

راه‌پیمایی ایرانیان مقیم فرانکفورت آلمان در اعتراض به نتیجه انتخابات و حمایت از جنبش سبز

رادیو فردا : اداره ضدخرابکاری آلمان در شهر هامبورگ می‌گوید نیروهای امنیتی و پلیس مخفی جمهوری اسلامی ایرانیان مخالف حکومت ایران را که در آلمان در تبعید هستند زیر نظر دارند.

خبرگزاری رسمی آلمان روز پنج‌شنبه به نقل از این اداره که مقر آن در شهر هامبورگ است گفت که پلیس‌های مخفی جمهوری اسلامی در خاک آلمان فعالیت دارند.
به گفته این اداره ضدخراب‌کاری، پلیس‌های مخفی ایران شهروندان ایرانی مخالف جمهوری اسلامی و تبعیدی را که در آلمان زندگی می‌کنند زیر نظر دارند و حتی از آنها فیلم‌برداری می‌کنند.

خبرگزاری آلمان همچنین می‌گوید شبکه یک تلویزیون دولتی آلمان، «ا. ر. د.»، قرار است پنج‌شنبه‌شب یک فیلم مستند را در برنامه «پانوراما» درباره همین موضوع به روی آنتن بفرستد.

مانفرد مورک، معاون اداره دولتی حفاظت از قانون اساسی، در گفت‌وگویی در این فیلم مستند می‌گوید: «ما اطلاع داریم که اطلاعات ایران هر جا که تظاهراتی علیه دولت ایران برگزار شود آدم‌های خود را می‌فرستد تا خود را میان مردم جا بزنند.»

به گفته آقای مورک، شواهد و مدارکی در دست است که «نیروهای ایران از این تظاهرات فیلم می‌گیرند تا بعدا بتوانند افراد را شناسایی کنند».

به گفته خبرگزاری آلمان، جزییات این مصاحبه را شبکه یک تلویزیون آلمان منتشر کرده است.

در همین زمینه دویچه‌وله فارسی می‌گوید در فیلم مستند «پانوراما» اشاره می‌شود که معترضان به حکومت ایران و نتیجه انتخابات ریاست جمهوری «نامه‌های تهدیدآمیز دریافت کرده و بعضا خانواده‌های‌شان در ایران زیر فشار قرار گرفته‌اند.»

دویچه‌وله فارسی همچنین می‌گوید وزارت خارجه آلمان در نامه‌ای به سازندگان برنامه پانوراما کتبا تایید کرده است که «دولت ایران مدام از آلمان خواهان اعمال محدودیت برای ایرانیان مقیم آلمان در بیان نظرات‌شان شده است.»

علیرضا شیخ عطار، سفیر ایران در آلمان، در واکنش به این خبر می‌گوید که «چنین اتهاماتی بی‌اساس است».

در زمان اوج‌گیری اعتراضات به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری در ایران و رسیدن دامنه آن به خارج از کشور خبرگزاری‌ها در خبری دیگر از حمله معترضان به سفارت ایران در استکهلم سوئد خبر دادند که دلیل آن «فیلم‌برداری کارمندان سفارت ایران از معترضان حاضر در تظاهرات» عنوان شد.

گزارش‌های تاییدنشده حاکی از آن بود که در یکی از تجمع‌های اعتراضی ایرانیان مقیم سوئد در برابر سفارت ایران یکی از کارمندان سفارت شروع به فیلم‌برداری از حاضران در تجمع کرده که این امر خشم حاضران را به دنبال داشته و به حمله آنها به ساختمان سفارت انجامیده است.

«اداره ضدخراب‌کاری آلمان» مسئولیت مقابله با تلاش برای براندازی و خراب‌کاری و جاسوسی خارجی‌ها در خاک آلمان را بر عهده دارد.

palachinka - بلغارستان - صوفیا
تلویزیون رسمی بلغارستان از فوت علی خامنه ای خبر داد.ایا واقعییت داره؟1 نفر جواب منو بده ممنون میشم.
پنج‌شنبه 23 مهر 1388

black chador - امریکا - ولدن
ایرانیان مقیم المان باید چشم و گوش پلیس المان بشن و ریشه این بسیجی ها را از بین ببرند. دشمن ایران اروپا و امریکا نیست دشمن ایران روسیه و چین و این بسیجی های تازی صفت هستند.
پنج‌شنبه 23 مهر 1388

sam2009 - آلمان - آمدن
این اولین بار نیست که پاسداران اسلام ضد بشر دست به چنین اعمال وقیحانه و شنیع می زننداز فردای کودتای آخوندی 57 پاسداران اسلام ضد بشر در خارج از ایران به جاسوسی و ترور مخالفین مشغولند انسانهای آزاده ای مانند شرافکندی -قاسملو - بختیار -رجوی - نقدی - فرخزاد و صدها نفر دیگر توسط مزدوران رزل و پست فطرت پاسداران اسلام ضد بشر در خارج ترور شده اند - اگر فیلم فرستاده را ببینید به این موضوع در اوایل دهه 90 اشاره کرده است و اینکه جاسوسی از ایرانیان خارج از کشور به شیوه های مختلف است مانند استخدام مترجمین کمپهای یناهندگی - برگزاری تضاهرات و میتینگ و کنفرانسهای ضد رژیم آخوندی اما در راستای اهداف پاسداران اسلام ضد بشر - اجیر کردن کارکنان بخش فارسی بی بی سی / رادیو فرانسه /رادیو پژواک /رادیو آزاد / رادیو آلمان وووو
پنج‌شنبه 23 مهر 1388

iran-tabriz20 - ایران - تبریز
واقعا علی گدا گور به گور شده ای خدا اون روزو می بینیم یعنی ما
پنج‌شنبه 23 مهر 1388

sadafi - المان - مونیخ
هیچ غلطی نمی تونن بکنن و هیچ هم نمیتونن بخورن اگه بخوان همچین کاری کنن باید همه ایرانیان خارج از کشور رو شناسایی کنن چون همه با اون اشغالای بوگندو مخالفن
پنج‌شنبه 23 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
هیچ نیستن ( جمهوری اسهالی) همش بلوف. گذشت اون زمانی که توی خارج از کشور ترور میکردین و .... الان توی مملکت هیچی نیستین وای به حال خارجش. فقط 1 کار کنید؛ به فکر فرار باشید
پنج‌شنبه 23 مهر 1388

aria-aria-nl - هلند - روتردام
مثلا چه غلطی میخواد بخوره 5 میلیون ایرانی خارج از کشور مخالف این رژیم چه میخوان بخورن
پنج‌شنبه 23 مهر 1388

zorro.ir - ایران - تهران
این خبر فقط برای ایجاد وحشت بین ایرانیان هست تا از تجمع آنها جلوگیری شود اگه یه ذره خون ایرانی توی رگ این بی غیرتها بود می فهمیدن ایرانی اصیل بیدی نیست که با این بادها بلرزد با دست خالی جلوی گلوله ایستادن و شجاعانه جنگیدن و خم به ابرو نیاوردن اینکه دیگه در حد یه شایعه بی اساسه.
پنج‌شنبه 23 مهر 1388

IRAN ZAMEN - نروژ - روگنان
هیچ غلطی نمی توانند بکنند.حالا زمان ما است.که درس بزرگی به جاسوسها ایرانی وافعانی بدهیم.
پنج‌شنبه 23 مهر 1388

sadeghkhan - کانادا - کانادا
خدا رو شکر سیسس کانادا همه ایرانی‌‌های مشکوکو به صورت نامحدود تحت نظر داره و ما حال این افراد بتونن تو کانادا رخنه کنن،وقتی‌ سیستم امنیتی ما مامورین مو سا دو دستگیر می‌کنن دیگه فکرشو بکن با مامور دره پیتی ایران چه کار می‌کنن.
پنج‌شنبه 23 مهر 1388

barbud_daneshmand - بلزیک - گنت
aria-aria-nl - هلند - روتردام . مثلا چه غلطی میخواد بخوره 5 میلیون ایرانی خارج از کشور مخالف این رژیم چه میخوان بخورن . دوست عزیز لطفا دقت کنید !!!این کامنت شما توهین امیز است...قضیه شده :بخشش لازم نیست اعدامش کنید...(حتما میدونید وقتی این حکم را به دست پیک دادن به تبریز ببر د فامیل محکوم حق حساب دادند و اونم با گذاشتن یک نقطه در حکم محکوم را نجات داد بدین ترتیب:. (بخشش. لازم نیست اعدامش کنید)ملاحظه میفرمائید که یک نقطه چه میکند؟!!
پنج‌شنبه 23 مهر 1388

freydun - ایران - شیراز
همانطور که همه دوستان گفتند اینقدر این رژیم مشکل دارد که که تظاهرات خارج اخرین مشکلش است و فقط قصد ایجاد ترس دارد وبلوف است.البته بدش نمیاید که با همکاری برادران نازی المانی ار تعداد تظاهرکنندگان کاسته شود.نترسید ما همه با هم هستیم
جمعه 24 مهر 1388

hossein53n - المان - بن
مثلا چه کار میتوانند بکنند تو ایران با توان قدرت به ملت یورش بردند نتیجه برعکس شد اکنون میخواهند در خارج مانور کنند تا شاید مردم داخل رو یک جوری ساکت وقدرت نمائی کنند....مرگ بر خامنه ای دشمن ایران زمین نفرین بر او و اهل بیتش خاک بر سرتون ترسوهای بزدل
جمعه 24 مهر 1388

bluestar - ایران - تهران
aria-aria-nl - غلط خوردنی نیست. باید میگفتید ((چه غلطی میخواد بکنه))
جمعه 24 مهر 1388

shabnam anti mammad! - استرالیا - سیدنی
این خبرها باعث میشه اون یک تعداد ایرانی هم که در خارج از کشور اعتراض میکنند از ترسشون دیگه کاری نکنند. البته احتیاط ضرر نداره و بهتره که همه صورتاشونو بپوشونند.
جمعه 24 مهر 1388

haghighatgo - آلمان - برلین
قسمت اول. ای بی چشم روهای آلمانی سی ساله که از میوه های درخت اسلامی ایران و عرب ها شکم هایتان را سیر کردید و حالا می گوئید تلخ است !. کوفتتون بشه !. افتادید دنبال عرب ها اسرائیل یک تو دهنی کوچک زد بهتون رابطه بشر دوستانتون رو با ملاها داد !!. شرکت زیمنس زیرت دوباره خون راه افتاد اول خون یهودی ها بوددر آلمان و حالا خون ایرانی ها در ایران !. زیمنس جون بگو که چقدر مواد شیمی به عراق فروختی که عرب ها ایرانی ها رو با اون کشتن ؟. چقدر جالب است که حالا بعد از گذشت 30 ساله تلویزیون آلمان خبر جاسوسان دولت جمهوری اسلامی در آلمان را میدهد و آن هم زمانی که جمهوری عکسبرداری هایش را کرده است !!.
جمعه 24 مهر 1388

haghighatgo - آلمان - برلین
قسمت دوم. تعقیب کردن افراد و استراق سمع و پرونده سازی برای آن ها امری ساده است ولی باخبرشدن از آن چه که در مغز هر فرد می گذرد قدری مشکل تر است . در این مورد بهترین و کم خرج ترین تاسیس محل هائی است که بر عکس پمپ بنزین کار می کنند بدین صورت که افراد را دور هم جمع کرده افکار و عقایدشان رااز مغزشان بیرون می کشند-. با افزایش نسل جوان خارجی کشورهای جهان سوم در کشور های اروپای غربی این را امر را ایجاب میکرد که نتنها در تاسیس این مراکزافزاد ارتجاعی را در خفا وبرحسب منافع کشورشان پشتیبانی مالی و معنوی دهند بلکه حتی ملایان روضه خوان وارداتی هم اجازه سکونت در آلمان بگیرند !!.
جمعه 24 مهر 1388

haghighatgo - آلمان - برلین
قسمت سوم. دولتمردان آلمانی هم برای حفظ روابط بازرگانی و هم برای نشاندن حسن نیت در برسمیت شناختن حقوق بشرانسان های جهان سومی وهم حفظ منافع کشورشان از تاسیسگران مسجدها و نماز خانه های اسلامی حتی بر خلاف اعتراض ساکنان محل پشتیبانی کرده اند و آن هم نه بخاطر روزه و نماز بلکه جمع آوری اطلاعات !!. در شهر برلین که نماز خانه یکی بدنبال دیگری باز میشوند ومورد بسیار علاقه پنهانی دولتمردان آلمانی میباشد دو هدف در همه اهداف مورد لزوم بطور کامل دنبال می شود که چه در مغز افرادی میگذرد که خارجی هستند یکی جمع آوری اسم و اسامی افراد برای آلمان ها و دیگر برای سفارت خانه ها است.
جمعه 24 مهر 1388

haghighatgo - آلمان - برلین
قسمت چهارم. و دیگر ارگان ها جمع آوری اطلاعات در مغازه های لبنیاتی ایرانی ورستورانت ها و در کنسرت ها وتظاهرات است. در تظاهرات همه فکر می کنند چقدر آلمانی حضور دارند و طرف دار آزادی ایران میباشند ولی غافل از اینکه تعدادی ازاین افراد کارمندان شرکت های کاراگاهی آلمانی میباشند کههم طرف قرارداد با جمهوری اسلامی و هم دولت آلمان هستند !!. محله هائی در برلین که بیشتراراذلان سفارت جمهوری درآن حوالی زندگی میکنند . Nollendorfplatz. Kleistpark. در نمارخانه در محله . Tempelhof. که ترک ها و افغانی ها و ایرانی ها از نمازخانه با خدا و دیگران تماس می گیرند !.
جمعه 24 مهر 1388

haghighatgo - آلمان - برلین
قسمت پنجم. دارندگان شغل های کاذب مثل خرید وفروش آثار عتیقه هم در این نماز خانه با خدا در تماس هستند !. در هنگام خرید مایحتاج منزل و یا در رستورانت های ایرانی مطلقانا بحث سیاسی نکنید و نگذارید که به بحث سیاسی کشیده شوید. حالا که بااندازه میلیمتری از همکاری های دائم جنایت کارانانه و ضد بشری دول اروپای غربی با جمهوری اسلامی در تعقیب و لو دادن اسامی مخالفان حکومتی و ارسال دستگاهای ردیابی و شناسائی و حتی شکنجه برای حکومت ارتجاعی. بیرون زده است جای خوشبختی است. اروپائیان مسیحی درخت ارتجاع اسلامی را سی سال آبیاری کرده اند وحالا در اثرزیر فشار گذاشتن اسرائیل و امریکا در مورد فلسطینی ها مچشان کم باز شده است!.
جمعه 24 مهر 1388

haghighatgo - آلمان - برلین
قسمت ششم. مو بورها و چشم آبی هائی که با کیف ها و چمدان های آن چنانی بمحض خروج از هواپیما در فرودگاه تهران ناپدید میشوند شاید این ها دلشان برای ساندویچ با گوشت گندیده چهار روز پیش میدان انقلاب لک زده است و یا برای کار دست اصفهان !!. تمامی مکالمات تلفنی و ایترنتی خارجیان در آلمان فیلتر شده و ضبط میشود و اشخاصی که در راه صدمه زدن به روابط بازرگانی وقانون اسارت و بردگی قدم بردارند از هر دو کشور مورد هجوم قرار حواهند گرفت. در ایران نوعی حکومت استبدادی دینی کمونیستی به رهبری پاسداران شکل می گیرد و تمامی رفتار و حرکات دولتمردان جمهوری اسلامی مشکوک و بنوعی شباهت بسیار زیادی به دوره تاسیس روسیه کمونیستی و تاسیس کا- گ- ب دارد که تمامی مخالفان را سربنیست میکردند - دولت ارتجاعی ایران با پرداخت پول های کلان به کارمندان کا- گ- ب و سازمان های جاسوسی بلوک شرق مدرنترین شیوه حاسوسی و شناسائی و خرید افراد را می آموزد.
جمعه 24 مهر 1388

haghighatgo - آلمان - برلین
قسمت هفتم. درقالی تکانی های سیاسی و یا حدودی تظاهرات سیاسی در ایران صد ها نفر بدام کاراموزان کا-گ-ب اسلامی افتادند. افرادی که به خاطر هزلرتومان راننده تاکسی و یا پیر زنی بدبختی را می کشند استخدام آن ها با حقوق مکفی دولتی بعنوان جاسوس و یا قاتل با مجوز دولتی سفارتی مرتبه آسمانی دارد. دول اروپای غربی با تمام قدرت در تحکیم رژیم ارتجاع و تحکیم طالیبان در افغانستان و پاکستان هستند و این تاتر بازی های سیاسی هم بوی دنبه سوخته میدهد سربازان را به افغانستان فرستاده اند که در میدان جنگ حقیقی تمرین کنند ونه با اسباب بازی در سربازخانه های وطنی و قدری جرات پیدا کرده که برای کشورگشائی های آینده نیاز خواهند داشت کشتن افغانی هم برابر کشتن مگس است و جزء انسان نیست !!.
جمعه 24 مهر 1388

مسلمان ایرانی - ایران - شیراز
bluestar - ایران - تهران . بعضی ها خلاقیت به خرج میدن و غلط رو با یه چیز دیگه ترکیب میکنن. مقداری فکر کنید.
شنبه 25 مهر 1388

vahid22 - آلمان - هامبورگ
haghighatgo - آلمان - برلین. تو همیشه عادت داری اینقدر پر و سخیف بکی؟؟
شنبه 25 مهر 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.