دادگاه شکایت نوه استالین را رد کرد

دادگاه شکایت نوه استالین را رد کرد

ایوگنی ژوگاشویلی نوه جوزف استالین علیه نووایا گازتا شکایت کرده بود

دادگاهی در مسکو دعوی حقوقی نوه جوزف استالین علیه یک روزنامه دایر بر اینکه سعی در تخریب وجهه دیکتاتور سابق شوروی داشته را رد کرده است.

ایوگنی ژوگاشویلی نوه استالین گفت مقاله ای در "نووایا گازتا" که ادعا می کرد استالین شخصا دستور مرگ شهروندان شوروی را می داد دروغ است.

او خواستار عذرخواهی علنی و دریافت غرامت از این روزنامه مخالف شده بود.

اما دادگاه درخواست وی را رد کرد. رسانه های روسیه گزارش دادند که دادگاه گفته است علل رد این درخواست را بعدا فاش می کند.

"نووایا گازتا" در آن مقاله به حکم مرگ افرادی اشاره می کرد که می گفت امضای شخص استالین پای آنهاست بوده است. این احکام از حالت محرمانه خارج شده است.

آقای ژوگاشویلی استدلال کرده بود که این یک دروغ است و استالین هرگز مستقیما دستور مرگ کسی را نداده بود.

خبرنگاران بی بی سی می گویند بسیاری از مردم روسیه این پرونده را بخشی از یک عملیات زیر نظر کرملین برای زنده کردن وجهه استالین تلقی کردند.

آقای ژوگاشویلی اکنون پنج روز وقت دارد از این حکم تجدید نظر بخواهد.

ریا نووستی خبرگزاری دولتی روسیه گزارش داد که او هنگام صدور حکم در دادگاه نبود. گروهی از حاضران در دادگاه با شنیدن حکم کف زدند اما عده دیگری فریاد "خجالت" سردادند.

alireza.ch - سوییس - نوشاتل
ماشاالله به این پررویی. اگر من بودم سعی می کردم به هر نحو طوق لعنت نوه استالین بودن را از گردن باز کنم که کسی متوجه آن نشود. این پدر آمرزیده دفاع هم می فرمایند.!!!
چهار‌شنبه 22 مهر 1388

Ezhaq - ایران - تهران
حالم از استالین بهم می خوره تف بر استالین آدم کش
چهار‌شنبه 22 مهر 1388

Kadkhoda saeid_uk - انگلیس - منجستر
خدا نسل این روس های کثیف و از روی کره زمین ورداره .تو طول تاریخ تا حالا این اشغالها به ما رحم نکردن.
چهار‌شنبه 22 مهر 1388

punisher - ایران - شیراز
امثال همچین آدم پررویی رو هم ما در ایران داریم.... این پاچه خاران رژیم و دفاعیات کورکورانه ی آنها / خیلی فراتر از ادعای نوه ی استالین ه....
چهار‌شنبه 22 مهر 1388

ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو
واقعا وقاحت تا چه حد!!!جنایات وحشت انگیز در مجمع الجزایر گولاک. حوادث نفرت انگیز در بازداشتگاههای سیبری..سوق دادن همسر استالین به خودکشی. کشتن تمام یارانش حتی تعقیب و کشتن تروتسکی در امریکای جنوبی...پناهنده شدن اسوتلانا دخترش به غرب قسمت کوچکی از جنایات استالین است و شباهت کارهایش با ملایان جنایتکار... روی این اقا به سنگ پای قزوین رفته دقیقا مثل ملایان////تاریخ خود قضاوت خواهد کرد و کرده حتی نوکران او در ایران توده ایها از جنایت او در امان نبوده و اکثرا یا به سیبری فرستاده شدند و یا کشته شدند بعد از نجات اذربایجان و فرار به شوروی!!!!!!!
چهار‌شنبه 22 مهر 1388

jack2244 - ایران - اصفهان
مرگ بر بسیجی عرب نه غزه نه لبنان جانم فدای کشور ویران شده ایران
چهار‌شنبه 22 مهر 1388

Afshin London - انگلستان - لندن
jack2244 - ایران - اصفهان. صد در صد موافقم جانم فدای ایران
چهار‌شنبه 22 مهر 1388

manis - انگلیس - شفیلد
حالا هر چی بد بود و جنایت کرد ولی واسه کشورش که خیلی کاراهای مهم انجام داد ، اگر یه کمی از کاراهاش رو با سران جمهوری اسهالی مقایسه کنید به روحش درود میفرستید .
چهار‌شنبه 22 مهر 1388

kamia1 - المان - کلن
manis - انگلیس - شفیلد ! میتونئ یه ذره توضیح بدئ که چیکار کرد؟
پنج‌شنبه 23 مهر 1388

manis - انگلیس - شفیلد
جناب کامیا 1 - آلمان ـ کلن. دوست عزیزم اول از همه این رو بگم که من اصلا قصد طرفداری ار استالین رو ندارم چون به هر حال اون هم یک دیکتاتور بود، از کارهای مهمش اینکه در زمان خودش اعتیاد رو از شوروی ریشه کن کرد و همچنین در جنگ دوم جهانی بعد از شکست آلمان تا آخرین نفس از حق و حقوق خودشون دفاع کرد و خیلی کارهای دیگه. کتابهای زیادی در مورد کارهای استالین هست که من یادم هست در یکی از همین کتابها خوندم استالین مجبور شد به خاطر خفظ و اتحاد کردن شوروی خیلی ها رو قربانی کنه بخصوص نزدیکان خودش یعنی اهل پارتی بازی و زدوبند هم نبود. از خصوصیات اخلاقیش هم مرد بسیار راسخ و اعتماد بنفس بالایی داشته ، خیلی از سیاستمداران اعتقاد دارن اگر استالین وجود نداشت شاید الان از روسیه چیزی باقی نمونده بود . اگر بخواهیم کسی رو در ایران مثل استالین مقایسه کنیم فقط میشه نادر شاه افشار رو نام برد، در طول تاریخ خیلی از حکمرانها بودند که به خاطر حفظ و وحدت مملکتشون مجبور بودن بی رحم و جلاد باشن که البته این سیستم دیگه جایی در دنیا نداره. به هر حال ممنون از توجه شما به کامنت من و با آرزوی موفقیت روز افزون شما دوست گرامی .
پنج‌شنبه 23 مهر 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.