مصاحبه با مادر احسان نصرالهی مقتول پرونده بهنود شجاعی : از اعدام بهنود خیلی خوشحالم , احساس سبکی میکنم

مصاحبه با مادر احسان نصرالهی مقتول پرونده بهنود شجاعی :
از اعدام بهنود خیلی خوشحالم , احساس سبکی میکنم


جهت نمایش ویدئو در یوتوب اینجا کلیک کنید.

جهت نمایش بدون فیلتر ویدئو در ایران اینجا کلیک کنید.

جهت دانلود مستقیم و بدون فیلتر ویدئو در ایران اینجا کلیک کنید.

لینک دانلود مستقیم تنها تا ساعاتی پس از انتشار فعال خواهد ماند

جهت دانلود برنامه پخش ویدئوهای دانلود شده اینجا کلیک نمایید.

https://www.youtube.com/watch?v=v_Y354a3VHk

نظرات کاربران سایت بالاترین در مورد این مصاحبه :

*من مصاحبه رو گوش دادم. به وضوح مادر احسان خیلی دوست داشته که اگه قراره بهنود رو ببخشه باید اون در جامعه به عنوان قهرمان معرفی بشه. چون دیده اینجوری نیست زیر بار نرفته. در حقیقت میخواسته از جامعه به خاطر اینکه بجای اون روی هنرمندا و سازمانهای جقوق بشری زوم کرده بوده انتقام بگیره. از لحاظ شخصیتی آدم بسیار ضعیفی بود.
*من مصاحبه را کمی گوش دادم. به نظرم زن بدجنسی نبود. فقط بسیار عادی بود بدون ذره ای خطا.
*نهایت جهل و نادانی و سنگدلی رو تو این مصاحبه میبینید,از اینکه بازیگران و فعالان حقوق بشر همگی خدا نشناسند تا آرامش این زن پس از کشیدن چهار پایه از زیر پایه یک جوون ,و 10 ها بار تشکر این خانوم از دولت که کمک کرد که این زن نادان لذت وصف ناشدنی ببره از دست و پا زدن بهنود و جون دادنش,شرم بر او باد
*آره خوشحال باش 4 روز دیگه همچین عذاب وجدان بگیری! تو هم از قاتل چیزی کم نداشتی
*شما چرا میخواید اینجوری ثابت کنید دین مشکل داره،مگه یک آدم احمق نمیتونه مسلمون باشه؟
احمق ها هم دین دارند دیگه،یکی مسلمون،یکی مسیحی و.....
پس به اسلام ربطی نداره
*بزرگترین دشمنان جهل است.
خدایا مارا از جاهلان قرار نده
*متأسفانه این فرهنگ انتقام وقصاص با دی ان آ ما اجین شده نسلی باید عوض بشوند تا مادری بتواند ببخشد و از مردن یک نفر رضایت نداشته باشد .... البته سفارشات دولت هم در این مصاحبه از دور نمایان بود
*خیلی نقش خوبی ایفا کرد هیچ امیدی به من که نداشتند امید به حقوق بشر داشتند.
گریه کنید به این حماقت
*خیلی راحت شدم خیلی خوشحال شدم یکی کشتم حال این جماعت رو گرفتم...
*درصد زیادیشون رضایت میدن. پدر یکی از مقتولین که رضایت داده بود میگفت در حقیقت روزی که رضایت دادم قاتل پسرم رو کشتم. ببین چقدر این جمله معنی داره من اشکم از این همه گذشت سرازیر شده بود.
به نظرم فعالان حقوق بشر باید روشهای بهتری رو برای عفو گرفتن استفاده کنند. اینکه خانواده داغ دیده احساس کنه داره با تحقیر بهش نگاه می‌شه و یا ببینه دارن بهش نگاه عاقل اندر سفیهانه می‌کنن یا اینکه احساس کنه درد و رنج و داغش از طرف فعالان حقوق بشر درک نمی‌شه حساس تر می‌شه و حس انتقامش تشدید می‌شه...
اینکه ببینی داری از خون عزیزت می‌گذری و در عوض عده‌ای از فعالان حقوق بشر و یا بازیگران و ...معروف‌تر، مشهورتر و م محبوب‌تر می‌شن ممکنه خیلی راحت و خوشایند نباشه...
*الان که مصاحبه گوش دادم فهمیدم اصلا عذاب وجدان سرش نمیشه! خدا خدا می کنه خدا گفته انتقام بگیر؟؟ آدم بکش؟؟ همچین میگه..انگار اومده پسره (بهنود) با مسلسل تو خونش بچشو کشته ! خوب در گیری بوده ...
*مسله شخصی من با اعدام بهنود اجرای حکم اعدام توسط شخص درگیر در پرونده (مادر احسان) است. من قبول دارم که اونها داغ دیدند و داغ فرزند بسیار سخته. ولی نکته قابل تامل اینه که مادر بالغ احسان کاری رو کرده که بهنود نوجوان به خطا اون کار رو کرده. چرا باید قانون این اجازه رو به شهروندان یک مملکت بده که خودشون در اعمال قانون دست داشته باشند. اعدام به خودی خود خشونت در جامعه رو بالا میبره وای به حال اینکه من و شما مجری اون باشیم!!!
یک نکته قابل توجه دیگه تو صحبتهای مادر احسان این بود که به دلیل ناراضی بودن از خانواده بهنود راضی به بخشیدن بهنود نمیشه. در حالی که اونطور که من خوندم خود بهنود به پای مادر احسان میفته. سعی میکنم در مورد رفتارها قضاوت نکنم ولی ذهنم شدیدا پر شده از فکر بهنودها و احسانها.
*اشکال مادر احسان نیست، مادر در چهارچوب قانون رفتار کرده بود و از حق خودش دفاع کرده بود،
مشکل قانونه که باید عوض بشه، اگه قانون عوض بشه، 99% مردم خود بخود اصلاح میشن!
*مادری که بخاطر مرگ فرزندش حاضر به کشتن فرزند دیگران باشد وحشتناک است
قصاص= دنیای وحش
*باید یقه اون جامعه و فرهنگی رو بگیرید که از آدمای معمولی چنین روان پریشهای وحشی ی میسازه. این بدبخت که کاره ای نیست. اون قانون هم اگرچه بد ولی معلول همین فرهنگه. کلمه به کلمه صحبتای این خانوم قابل تحلیله. اینا صحبتهای یک شخصیت خورد شده است که از یک طرف فرهنگ انتقام گیری و غیرت و از طرف دیگه رفتارهای متفرعنانه قشر روشنفکر و «حقوق بشری» تبدیلش کرده به یک عقده ای ه مملو از نفرت!
* زن تقصیری نداره. مشکل اصلی‌ قوانین جمهوری اسلامی و فهنگ غلط انتقام جویی‌ در جامعه ایرانی‌ هست. این مادر داغدار هم فکر میکنه که اینجوری آرامش پیدا میکنه. در حالی‌ که نمیدونه با اعدام یک بچه که خودش قربانی خشونت در جامعه هست هیچ مشکلی‌ حل نمیشه.
*مطمئن باشید ابراز خوشحالی این زن فقط به خاطر فرار از عذاب وجدانش هست و اینکه خودشو گول بزنه کار درستی کرده، یه مدت دیگه که آب از آسیاب بیفته یادآوری صحنه التماس بهنود در آخرین لحظه و کشیدن چارپایه از زیر پاش و تقلای بهنود هنگام جان دادن، خواب راحت برای این خانوم نمیذاره
*همه احمق ها متعصب دینی نیستند ولی باور کن همه متعصبین دینی احمق هستند.
اسلام خیلی دین خوبیه تا زمانی که تکونش ندی که بوی گندش همه جارو میگیره.
طرفو با همین قوانین من درآوردی اسلام کشتن بعد میگی به اسلام چه ربطی داره؟! عجبا
*از این دست انسانهای دگم و کور متاسفانه کم نداریم. چند سال پیش مردی که دختر خردسالش را در خواب به طرز فجیعی کشته بود ادعا کرد طبق سنت رسول الله این کار را کرده. با تمام بحثهایی که راجع به دین و احکام دین هست این نوع نگاه هیچ ربطی به دین نداره.
*این خانم می گوید : خانواده بهنود برای کمک منتظر حقوق بشر و مشتی هنرپیشه خدانشناس بودند نه خدا (در توضیح مشخص می شود منظورش از خدا خودش است )!
دستگاه قضایی حکومت اسلامی هم که بنا به شریعت قصاص اجرای حکم را به تصمیم شخص داغدار واگذار می کند نه سلامت روانی جامعه و کنوانسیون ها و تعهدات بین المللی. آنهم در جامعه ای که ۱۰ میلیون بیسواد وجود دارد.

*معلوم نیست هرکدوم از ماها اگر جای اون مادر بود چه کار می‌کردیم. باید دید چه چیزهایی دست به دست هم داده بودند که این مادر به‌هیچ وجه حاضر نشد گذشت کنه
*مادر مقتول میگه که پسره خوب و سالمم رو کشتن...
بابا یک چیزی بگو بگنجه .... پسرت تو یک دعوای خیابانی کشته شده که خودش هم چاقو دستش بوده ... تو اسمه اینو میگذاری پسره سالم ؟!
توی یک همچین دعوایی یک اتفاق کوچیک میتونه جای قاتل و مقتول رو عوض کنه و الان پسر تو بود که اعدام شده بود...
*شاید انتقام‌جویی یه جورهایی در فرهنگ ما ریشه داشته باشه که البته اگر این‌طور باشه باید این فرهنگ اصلاح بشه.
نمونه‌اش هم این شعار:
می‌کشم می‌کشم آن که برادرم کشت
*این مصاحبه خیلی بیشتر منو متاثر کرد چون احساس میکنم میشد بهنود رو نجات داد اگر از نظر اصول روانشناسی حساب شده تر عمل میشد. به نظرم رسانه ای شدن قضیه بهنود و قبل تر دلارا باعث میشه این خانواده ها احساس کنن قاتل در موضع مظلوم قرار گرفته و همین باعث شعله ور شدن خشمشون میشه.
بقول دوستمون اینا آدم های معمولی هستند. باید طوری بهشون القا میشد که اگر ببخشید قهرمان میشید. شاید وکلا به جای رسانه ای کردن قضیه و کمک گرفتن از نهاد های حقوق بشر باید از یک روانشناس برای گرفتن رضایت کمک بگیرن. این مادر تنها مشکلش این بود که فکر میکرد نظرش مهم نیست و همه نگاهها به سمت بهنوده. پدرش هم دیروز میگفت بهنود این همه طرفدار داره.
به نظر من تجمعات و فشار مدنی رو باید برای تغییر قانون ادامه بدیم اما در موارد خاص تجمع در برابر زندان اوین مثل کاری که برای دلارا و بهنود انجام شد نتیجه عکس میده.
*جالب اینکه اولیا دم فقط به رفتار خانواده و اطرافیان بهنود فکر کردن و خود این جوون و اینکه چی میکشه اهمیتی براشون نداشت، این قسمتی از مصاحبه بهنود خطاب به اولیا دم است:


اگر ولی دم را ببینی از او چه درخواستی می‌کنی؟
التماس می کنم تمنا می کنم به خاطر روح احسان از من بگذرد. به خاطر علی اکبر، به خاطر امام حسین من را عفو کنند. من از 17 سالگی در زندان بودم. از بچگی مادر نداشتم. بدبختی زیاد کشیدم. از 17 سالگی تا الان 4 سال و نیم عمرم را در زندان پیش یک مشت خلاف کار گذراندم. به خدا به اندازه تمام عمر یک آدم من تنبیه شدم. از خدا می خواهم دشمن آدم هم گرفتار چنین جایی نشود. از ولی دم می خواهم با خودش فکر کند، اگر جریان برعکس بود دلش به چی رضایت می‌داد، همان کار را بکند. دلم خواهد از ته دل به آن ها بگم تا آخر عمر بردگی‌تان را می کنم. می‌دانم در خواست بزرگی است، چیز زیادی از آن ها می‌خواهم، می دانم گذشت کردن در چنین حالی خیلی سخت است اما این جا هر کسی قصاص کرده پشیمان شده است. اگر هر کدام از شاکی ها فقط یک هفته در زندان زندگی کنند نه تنها خودشان رضایت می‌دهند؛ بلکه از همه شاکی‌ها رضایت می گیرند.
سری دوم یک متهم را با من بردن پای چوبه بعد از مدتی شنیدم همسرش ناراحتی اعصاب گرفته. مادرش هم فلج شده است، در به در دنبال خانواده متهم می گشتند از آن ها حلالیت بگیرند. یک متهم دیگر هم بود که بعد از این که زیر چار پایه‌اش زدند خانواده اش گفتند می خواهیم رضایت بدهیم که قاضی گفت: این رضایت را باید 5 دقیقه پیش می دادید.

*ما مردم بد بخت و عقب افتاده هستیم، افتضاح و مصیبت، همین همین همین،
حالم داره از همه چیز به هم می‌خوره


*حضرت موسی هم یه نفر رو به عمد کشت که بیگناه بود اما خدا فراریش داد اما هیچ کاری برای این بچه که زیر سن قانونی غیر عمد قتلی رو انجام داد نکرد فکر میکنید دلیلش چیه؟عدالت خدا؟سرنوشت؟کشک؟قضاوت با شما و البته جواب های بی سر ته با افرادی که سرشون بره به راه راست ایمان نمیارن یعنی همون متعصب های خشکی که ...دیگه خودوتن میدونید
*بعد از مرگ بهنود سخت ترین چیز دیدن لبخند رضایت و لذت دیوانه وار اون نامادار بود که چهارپایه کشیده بود و خودش رو در مقابل 200 نفری که التماس میکردند و زجه میزدن پیروز میدید,صحنه وحشتناکی بود ,از اینکه چنین هم وطنی دارم احساس شرم میکنم
*رفقا زوم کردن روی مادر مقتول و رفتارش نباید ما رو از اصل قانون متحجرانه قصاص نفس و بدتر از اون از تفسیر بیدادگاه های ج.ا از این قانون غافل کنه. این زن پسرش رو از دست داده. قانون بد این مملکت بهش اجازه داده که از نوجوانی که قاتل پسر شناخته شده، انتقام بگیره و او هم انتخاب کرده. انتخابی اشتباه. اما اصل داستان در سه خطایی هست که قوه قضاییه ج.ا به عنوان یک رویه اسف بار بطور سیستماتیک انجام داده و میده:
1- تعریف اشتباه قتل عمد. در بیدادگاه های ج.ا احراز قصد و نیت قتل در شخصی که مرتکب اون شده، پشیزی اهمیت نداره. همین که زدن ضربه و مرگبار بودنش احراز بشه، به معنی قتل عمده و حکم قصاص صادر میشه!
2- بار کردن مسئولیت کیفری افراد بالغ بر شانه های فردی که موقع انجام بزه نوجوان بوده. ایران رسماً عضو کنوانسیونی هست که اعدام نوجوانان رو منع میکنه! ولی حضرات راه حل ساده و احمقانه ای رو برای فرار از الزامات این کنوانسیون ابداع کردند. نوجوون بیچاره رو نگه میدارند تا به سن بلوغ و پذیرش مسئولیت کیفری برسه و بعد اعدامش میکنند.
3- و از همه بدتر قرار دادن سرنوشت مرگ و زندگی فرد محکوم به اعدام در دست خانواده مقتول! این روش عمری به درازای عصر جامعه بدوی عرب پیش از اسلام داره و برای حاکمان ج.ا روشی مقدس و مطابق نص تلقی میشه.
شوربختانه هوده و حاصل تنیدگی دین و دولت همین تعارضهایی هست که شمارشون از اندازه بیرونه و این بحث تنها مجال طرح همین سه مورده.
*همون شب که شنیدم بهنود رو میخوان اعدام کنن انقد دعا کردم که نفهنیدم کی خوابم برد. داشتم فکر میکردم الان بهنود در چه حالیه. فردا صبح وقتی شنیدم بهنود اعدام شد. ناخودآگاه بغضم ترکید. این چند روزه هم نتونستم قضیه رو فراموش کنم.
*این آدم در ذهن خودش روی فعالین حقوق بشر و مردم مخالف اعدام حساب «خدا نشناس» باز کرده و در اصل با کشیدن چهارپایه از زیر پای بهنود انتقام اعتقادات مذهبیش رو از این آدمها گرفته. این آدم از «جمهوری اسلامی» تشکر میکنه. حتی ممکنه حضور مادر ندا و سهراب و موج سبزی‌ها هم تاثیر معکوس روی رای این شخص گذاشته باشه. از سایر قسمتهای حرفهاش هم بر میاد که شیفته‌ی این نظام باشه و چه بسا شاید به خاطر اعتقادات مذهبیش در تصمیم گیری و رضایت ندادن به اعدامش هم تحت تاثیر توصیه‌های آدمهای خود این حکومت باشه که گردن به خواسته‌ی فعالین خدانشناس حقوق بشر نگذاره که تکیه‌شون به جای خدا و توکل به او به قانون و انسانیته.
از یک هفته پیش از اعدام میخواستم مطلبی بنویسم که در این جور موارد باید انرژی رو صرف دلجویی از خانواده داغدیده و دلجویی و اعتراف به مظلوم واقع شدن مقتول در عین پافشاری به رهایی قاتل از مرگ کرد. ولی خوب حالا که ننوشتم و کاریش هم نمیشه کرد!
مشخصن این آدم انتقام بی توجهی کسانی که به این پرونده حساسیت نشون داده بودن به خودش رو از این بچه گرفت. این آدم میخواسته در ذهن خودش در کنار خدا تنها موجودی باشه که میتونه رای به بخشش بهنود بده که وقتی دیده ملت به جای التماس با دیکته کردن بخشش بهنود به عنوان یک مساله‌ی خلاف حقوق بشر قصد پیشبرد کارشون رو دارن سعی کرده در نظر خودش «حق» خودش رو به عنوان صاحب دم به رخ بقیه بکشه. مشکل شخصیتی این آدم خودش یک بحث دیگه میطلبه...
*بی شرف کثافت خونخوار یک انسان هرگز از مرگ انسان دیگری خوشحال نمی شود تو از حیوان هم پست تر هستی تو لیاقت مادر بودن را نداری. بی شرف حرامزاده. بدبختها این رژیم هم از حماقت کسانی مثل تو تا حالا سرپا مانده
*من فکر نمی کنم خانواده بهنود خودش جلو نرفته باشه..این که این زنه گفت اینا می خواستن یه عده هنرمند خدانشناس رو جلو بندازن و از حقوق بشر و این حرف ها استفاده کنند نشون می ده متاسفانه قضیه اعدام بهنود تا حدی هم سیاسی شده بوده است. در هر صورت آدم حسابی نبود.
اینی هم که می گید باید کاری کرد که فکر کنن قهرمان شدن اگه فیلم " آنها روزی هزار بار می میرند" رو دیده بودید متوجه می شدید تلاش زیادی شده که به این خانواده کمک کنند قهرمان بشوند اما اونها انتقام رو انتخاب کردند و با این کار خودشون رو منفور کردند.
*خانواده بهنود هم بی تقصیر نبوده اند. وقتی مرگ و زندگی بچت دست رضایت دادن یک نفر دیگست در وحله اول باید هرجور شده با خانواده مقتول همدردی کنی و ازشون هرجور که اونها راضی میشوند رضایت بگیری. اما خانواده بهنود دل بسته بود به کمکهای سازمان حقوق بشر که تو ایران جواب نمیگیره
ehsan_2nd_time - یوکی - لندن
باید مادر بود و حرفهای این مادر رو درک کرد
چهار‌شنبه 22 مهر 1388

katrina - اسکاتلند - گلاسکو
ای زنیکه عقده ای خفه شو حیوان..............................بیرحم راحت شدی ؟؟؟؟؟؟؟؟مایه ننگ ...............
چهار‌شنبه 22 مهر 1388

msforugh - ایران - تهران
اگر رضایت داده بودی بهشت رو برای خودت خریده بودی چون به گفته خودت یک ادم مذهبی بودی ولی حالا بدو دنبال کلید بهشت ...
چهار‌شنبه 22 مهر 1388

saeed1 - کانادا - تورونتو
خوب خانواده قاتل بایستی از خانواده مقتول دلجویی کنند تا رضایت بگیرند نه اینکه باز لجبازی کنند!
چهار‌شنبه 22 مهر 1388

shabnam anti mammad! - استرالیا - سیدنی
این مصاحبه به نظر من به طور وحشتناکی دردهای اجتماعی ایران رو به نمایش میگذاره. این که تعیین سرنوشت یک انسان در دست فرد دیگه ای با شخصیت بسیار ضعیف و درگیر عقده های تحمیل شده از محیط اطرافشه نشون از خیلی مشکلات زیربنایی داره. این خانم فردیه که در این قضیه بیشتر از هر چیز خواسته که حس خودخواهی خودش رو ارضا کنه. چنین شخصیتیه که در صورتی به قدرت برسه فردی مثل احمدی نژاد از اون ظهور میکنه. من قول میدم این خانم لحظه اعدام شدن بهنود بیشتر از اون که به پسرش فکر کنه داشته شیرینی پیروزی و انتقام از اطرافیان که برای بهنود کار کردند رو در ذهنش مزه مزه میکرده. من قول میدم که این خانم هرگز لحظه ای به این فکر نکرده که دریغ کردن فرصت زندگی از یک موجود زنده یعنی چه و بعید میدونم که هرگز به این درجه از بینش برسه. بیش از اونکه ایشون مورد سرزتش باشه باید سیستمی رو مورد انتقاد قرار داد که به یک انسان عادی که میتونه خطاکار هم باشه اجازه میده در مورد مرگ و زندگی فرد دیگه ای تصمیم بگیره. به نظر من اگر بهنود یک قاتل غیرعمد بود ایشون صد در صد یک قاتل عمدی هستند.
چهار‌شنبه 22 مهر 1388

siavash1 - انگلیس - لندن
اگه یک ذره فداکاری و گذشت تو وجود این زن بود الان بهنود زنده بود.حالم از ادم های خودخواه و بی منطق مثل این زن بهم میخوره که التماس این بچه رو شنید اما بیرحمانه صندلی رو از زیر پاش کشید.لعنت بر تو و این دولت کثیف. مرگ بر خامنه ایی و قوانین قرون وستاییش.
چهار‌شنبه 22 مهر 1388

shanul - المان - هامبورگ
من به مادر احسان می گویم اصلا خانواده بهنود رو ول می کردی که امدن برای رضایت یا نه تو وجدان خودت را قاضی می کردی فرزند تو رفت به خاطر ناپختگی و جهالت یک پسر 16ساله! وظیفه تو و انسانیت و رحم و بخشش تو در قبال یک بچه چگونه می بایست بود؟ تو با اعدام بهنود فقط انتقام گرفتی و یک خانواده دیگر را هم داغ دار کردی و یک انسان دیگر را هم زیر خاک کردی و حالا میگی سبک شدم! تو کینه و خشم و عقده خودت را خالی کردی! و برایت متاسفم که زنی سنگدل و کینه جویی هستی عین بزرگان دینت در صدر اسلام! .
چهار‌شنبه 22 مهر 1388

Hoja Verde - ایران - تهران
کامنت های جالبی بود.ولی به نظر من مادر بهنود تحت تاثیر بازی"مکس پین" قرار گرفته بود که می خواست از همه انتقام بگیرد!
چهار‌شنبه 22 مهر 1388

indianboy - هند - م
خدا رحمتشون کنه . ولی خیلی ناراحت شدم اگه من می تونستم به پای مادرمی افتادم تا واسه بهنودرضایتبگیرم
چهار‌شنبه 22 مهر 1388

bawafa1385 - المان - هامبور
من فکر میکنم اگر اولیا بهنود شخصا برای جلب رضایت تلاش میکردند .بهتر موثر واقع میشد..در اینجا کشمکش دولت با مدعیان حقوق بشر سب این جنایت دوم شد...می بنید که مادر مقتول بارها تکرار کرد که من 4 سال صبر کردم ولی کسی نیامد..اینجا فقط کشمکش وقدرت نمائی سباین جنایت دوم شد
چهار‌شنبه 22 مهر 1388

sadeghkhan - کانادا - کانادا
خوش حالم که مادر مقتول حالات کتهرسیس catharsisروحی و احساسی به دست اورده, ولی من اگه به جای خونواده مقتول بودم قبل این که پلیس پسررو دسگیر کنه, پدر مادر خواهر برادر سگ و گربه‌ی ترفو و هر کی بهشون پول غرض داد بودو آزشون پول میخواست میکشتم بعدشم از ایران همون روز فرار میکردم.
چهار‌شنبه 22 مهر 1388

rozbehar - انگلیس - هادرزفیلد
متا سفم.. .
چهار‌شنبه 22 مهر 1388

blueberry64 - ایران - تهران
ehsan_2nd_time - یوکی - لندن ** آره دوست عزیز ولی اگه خبرهای دیگه رو خونده باشی احتمالا این جمله رو از بهنود دیدی که بارها به این به اصطلاح "مادر" گفته بود: "من مادر ندارم شما در حق من مادری کن" این حرف دل سنگ رو آب میکنه. نمیکنه؟؟ آدمی که اینقدر حقیر باشه که همه رو گول بزنه تا لحظه آخر که فقط میخوام طناب دار رو دور گردنش ببینم آروم میشم و شاید رضایت بدم.. و جالب اینکه خودش حمله کنه به سمت چهارپایه و اونو هل بده از زیر پای بهنود. یعنی اینکار با قتل فرقی داره؟؟؟؟ از خدا میخوام این انتخاب رو پیش روی هیچ کسی نذاره. خیلی سخته. امیدوارم یه دل مهربون و با گذشت به هممون بده!
چهار‌شنبه 22 مهر 1388

bahar miayad - المان - المان
منطور این مادر از گرفتن رضایت از او چی بود یعنی پول کافی پیشنهاد نکردن اونهایی هم که میگن ادم باید خودشو جای اون مادر بذاره بعد تصمیم بگیره باید بدونن ادم کشی اونهم عمدی هر کسی نمیتونه چه مادر چه غیر مادر المان
چهار‌شنبه 22 مهر 1388

سنجاقک - انگلیس - ا......
واقعا ننگ بر تو زن .تویی که نمیشه بهت مادر گفت تو از اونهایی هستی که اگر بخوای بمیری دوست داری همه دنیا هم با تو بمیرند ...من طرف داری از قاتل نمیکنم ...ولی آخه چطور آدم میتونه گذشت نکنه لااقل میگذاشتی قاتل توی زندان بمونه چقدر شما ها قسی القلب هستید امیدوارم هیچ زمان روی آرامش را نبینی شیطان. نه مادر. ننگ به تو که اسم مادر روت گذاشتند ننگ شرم دنیا به روی تو زن شیطان صفت حالا خیالات راحت شد که چی .. امیدوارم یک خواب آرام نداشته باشی و کارت به تیمارستان بکشه
چهار‌شنبه 22 مهر 1388

pahlavi100 - آمریکا - کالیفورنیا
نمونهٔ این طرز فکر در آمریکا هم پیدا می‌شه...یکیش همین خانوم خاله سوسکه ...آمریکا...لاس وگاس!.
چهار‌شنبه 22 مهر 1388

pahlavi100 - آمریکا - کالیفورنیا
ehsan_2nd_time - یوکی - لندن...تو لندن زندگی‌ میکنی‌ و همچون طرز فکری داری؟...واقعا حرف‌های پر از نفرت و عقده و جهالت این نا انسان برای تو قابل درک بود؟...الحق که جمهوری اسهالی خوب جایی‌ لنگر انداخته، تا وقتی‌ اینگونه جنایت‌ها برای ما قابل درک باشه امیدی به آیندهٔ وطنم ندارم.
چهار‌شنبه 22 مهر 1388

munich - آلمان - مونیخ
((ehsan_2nd_time - یوکی - لندن)). شما خودتون مادرید؟
چهار‌شنبه 22 مهر 1388

FarTaj - کانادا - مونترال
امیدوارم این خوش حالیت تا آخر عمرت دوام داشته باشه!!!
چهار‌شنبه 22 مهر 1388

ida-relax - انگلیس - لندن
ehsan_2nd_time - یوکی - لندن حرفت منطقیه باهات موافقم . بالاخره یه نفر اینجا پیدا شد مثل آدم حرف زد !!!
چهار‌شنبه 22 مهر 1388

immortal1977 - هلند - امرسفورت
. احسehsan_2nd_time - یوکی - لندن ان خان میشه بیشتر توضیح بدی!?!? باید جای این زن بودیم تا حس مادری رو میفهمیدیم ??? یعنی مادری هست که بعد از این همه سال همچنان وجودش از نفرت و کینه پر باشه که خودش چهار پایه زیر پای بهنود رو بزنه???? مادری جان فرزند مادری دیگه رو بگیره!?!? حرفاشو خوب گوش بده!! 90 % این روشن باقی موندن این کینه نوعی لجبازی از نوع عقب موندگی و نبود فقر فرهنگی خونواده مقتول بوده. جمله قشنگی بالا خوندم: در حقیقت روزی که رضایت دادم قاتل پسرم رو کشتم...
چهار‌شنبه 22 مهر 1388

Atheist-0 - کانادا - ونکوور
انچه که مسلم است اگر بهنود بخاطر قتل غیر عمد به اعدام محکوم شده این مادر که حیف از نام مادرکه یدک میکشه باید به جرم قتل عمد که با نقشه قبلی و بدست کثیف خودش در مقابل چشمان عده ای مرتکب شده باید به چند بار اعدام محکوم بشه.
چهار‌شنبه 22 مهر 1388

Ehsan Akbarzadeh - کانادا - تورنتو
تنها حکومت « الله » بر زمین ، فقط ثروت های زیرزمینی مانند نفت و طلای ما را به چپاول نبرده است و تنها زمین را زیر و رو نکرده برای چپاول میراث ارزشمند و تاریخی ما ، بلکه این رژیم روح و جان و مغز انسان را شخم زده و غارت کرده است . وگرنه چه شده که یک ماد...ر در چنان درجه ای از سنگدلی و قساوت قرار گیرد که پسرکی - که هیچ تجربه ای از زندگی نیاموخته ، جز رنج و محنت - را به چوبه دار می سپارد و خود تماشاگر آن می شود
چهار‌شنبه 22 مهر 1388

aarnoosh - المان - رور
سر لج و لجبازی و من من و رضایت من . دم ما رو ندیدن الکی الکی صندلی رو از زیرپای طرف کشید . وای از خود پرستی. صاف داره می گه می خواستم رضایت بدم ولی چون به ما احترام نگذاشتن کشتمش!!!!!
چهار‌شنبه 22 مهر 1388

milad C - امریکا - سن رمون
تو مادر نیستی که از مرگ یکی مثل پسر خودت خوشحالی.. پسر تو هم مثل بهنود بود...عذاب وجدان خواهی گرفت...
چهار‌شنبه 22 مهر 1388

touraj panahi - امارات - فجیره
این زنیکه مایع ننگ هر مادریه حالم ازش بهم خورد بدترین روزارو براش آرزو دارم.
چهار‌شنبه 22 مهر 1388

Javid Shah010 - کانادا - ادمونتون
این زن در واقع انتقام خودشو از مرحوم بهنود گرفت.من مطمئنم توی اون درگیری پسره این زن بیگناه نبوده. کسی چه میونه!!!شاید درگیری خود این پسر(احسان) بانی اصلیش بوده باشه.تعریف پسرشم میده. کی میگه دوغ من ترشه!!!! به نظر من این زن میتونه لیاقت اسم مادر رو داشته باشه .فرض میکرد بچه اش .امیوارم که روی اسایش هیچوقت نبینی ای عجوزه
چهار‌شنبه 22 مهر 1388

arash88 - آمریکا - اورنج
نردبان این جهان ما ومنی است عاقبت این نردبان افتادنی است ابله ان کو رفته بالاتر نشست استخوانش سخت تر خواهد شکست
چهار‌شنبه 22 مهر 1388

agrin - استرالیا - سیدنی
انسانهای کوچک هرگز نمی توانند کارهای بزرگ انجام بدن.
چهار‌شنبه 22 مهر 1388

Iraniii - ایران - ارومیه
این دیگه کیه!
چهار‌شنبه 22 مهر 1388

alireza.ch - سوییس - نوشاتل
دایره واژگان و فرهنگ کلامی این زن و تکیه بر خدانشناس بودن عاملین جلب رضایت، امید برای رخ ندادن چنین اتفاقی برای سایر «مسلمانان»، اصرار بسیار بر توکل بر خداوند، تمسخر مدام واژه حقوق بشر، شاهد گرفتن خدا و ...از نشانه های فساد یک ذهن ایدئولوژی زده است. یک کودک وقتی با یک ذهنیت انسان گرا رشد کرده و جهان و تعاملات انسانی آن را در چار چوب معادلات همین جهانی جستجو کند نه جایی فراتر از آن، محال است بتواند این چنین از زیر بار مسوولیت انسانی خود شانه خالی کند. ذره ای شک نکنید که اگر توجیه مذهبی و دینی برای این قتل موجود نبود مغز یخ این انسان نمی توانست به این سادگی از چنین عمل وحشیانه ای احساس سرخوشی نماید. مگر ایشان به صراحت نفرمودند که در جلسات دادگاه با توکل بر خداوند شرکت می کرده اند؟ از خودم می پرسم اگر فرهنگ ما چنین خداوندی نداشت، چگونه می توانستیم یک آدم ساده دل با این لهجه روستایی را تبدیل به یک قاتل چهار پایه کش کنیم؟
چهار‌شنبه 22 مهر 1388

sara-j - سوید - استگهلم
چرا این همه دولت جمهوری اسلامی ,دولت جمهوری اسلامی می گه این خانم?
چهار‌شنبه 22 مهر 1388

kadkhoda saeid_uk - انگلیس - منجستر
زنیکه عقده ای .حالا پسرت زنده شد؟ پسرت تو دعوای غیر عمد کشته شد. ولی تو به عمد بهنود و کشتی. چه طور یه مادر میتونه زیر پای یه بچه دیگر رو خالی کنه.اونم به دلیل اینکه خوانواده بهنود زیاد بهش التماس نکردن.(اینهم مادر طرفدار نظام کثیف اخوندی)
چهار‌شنبه 22 مهر 1388

ایرانپور88 - ایران - تهران
شما بودید می بخشیدید ؟ صادقانه به خودتون جواب بدید
چهار‌شنبه 22 مهر 1388

rony - آمریکا - لس آنجلس
اصل قضیه اینه که اگه قانون وجود داره افراد زیر 18 سال یا سن قانونی نباید. اعدام بشن ! این که دلیل نشد این یارو مادر بود یا اون پدر یا اون ننه بزرگ. این چرتا پرتا رو آدم می خونه یا گوش میده فشارش بیشتر بالا میره ... اگه اینطوریه که یه بچه 14 ساله رو که مثلا قتل کرده 4 سال بچپونیم تو زندون تا شد 18 سال اعدامش کنیم !!! اصلا معنی میده ؟ با قانون احساسی نمیشه برخورد کرد اگه هر کی حق و حقوقش رو بلد باشه دیگه احتیاج به این و اون متوصل بشن ! این وسط مطمئنم کلی کارچاق کن مایه رو به جیب زدن ! خلاصه اینکه اگه تو 17 سالگی آدم کشته باید بفرستنش دارالتئدیب تا آدم بشه و خلاص ! حالا بماند که از لحاظ روحی بلایی سر این بابا آوردن که 1000 بار مرده و زنده شده . مشکل ما اینه که اگه دائی جنابعالی قاضی باشه تعریف شما از عدالت و قانون با مال من فرق داره .
چهار‌شنبه 22 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
توی نظرات بالا یکی گفته: {{شما چرا میخواید اینجوری ثابت کنید دین مشکل داره،مگه یک آدم احمق نمیتونه مسلمون باشه؟یکی مسلمون،یکی مسیحی و..... پس به اسلام ربطی نداره}} آخه مسئله اینه که قوانین دین اسلام احمقانه است! همین بهنود بخاطر "قانون قصاص "در دین اسلام کشته شد. همین قانون قصاص بهنود شجایی رو اعدام کرد و صندلی رو از زیر پای بهنود کشید نه مادر احسان! قانون جزایی یک مملکت؛ نباید دست "مادر مقتول" باشد؛ که بخواهد اعدام کند یا ببخشد. و این حق را دین اسلام به خانوادهء مقتول داده است. حالا من یا تو دوست عزیز؛ اگر پدر مقتول باشیم و یا برادر و یا .. نباید هیچ حقی در اجرای حکم داشته باشیم! حالا شما هی بگو: باید مادر بود و حرفهای این مادر رو درک کرد... جگر گوشش بود... خوب کرد و... این مادر؛ الان یک قاتل است! به همین راحتی
چهار‌شنبه 22 مهر 1388

amir1984dubai - امارات - دبی
مهم ترین علت که رضایت ندادن این هست که این خانم لر هستند و در لرها رسم هست خون رو با خون جواب میدن اگه جواب ندند از طرف فامیل مورد سرزنش قرار میگیرند.نمی دونم چرا همه مادرها فکر میکنن بچه شون بهترینه
چهار‌شنبه 22 مهر 1388

anti-majus - فنلاند - هلسینکی
زن به‌ این بی رحمی!! با مرگ یه‌ نوجون خیلی خوشحال میشه‌ باید گفت واقعا روانیه‌! اصلا به‌ فکر جوان خودش هم نیست میگه‌ به‌ من بی احترامی شده‌ و حقش که‌ این بوده‌ که‌ خانواده‌ی قاتل بیان به‌ دست و پاش بیافتن ضایع شده‌!!. عقده‌ای!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
چهار‌شنبه 22 مهر 1388

B 3 Da - آلمان - ا
همش میگه من .. من .. یه من احترام نذاشتن ....به دست و پای من نیافتادن و حقوق بشر رو انداختن وسط. این از اون انسانهای سر ا پا عقده است . جالب اینکه راضی و خوشحال است . خاک بر سر دولت بی لیاقتی که قانون درست و حسابی نداره .
چهار‌شنبه 22 مهر 1388

mesto79 - بلزیگ - بروگسل
دستت درد نکند...
چهار‌شنبه 22 مهر 1388

iranbanou - فرانسه - پاریس
کسی که چار پایه را از زیر پای یه ادم بزنه و از ارامش حرف بزنه بعید می دونم که وجدان داشته باشه که بعدها بخواد به عذابش دچار بشه.
چهار‌شنبه 22 مهر 1388

bach abadan - ایران - آبادان
بهتره برای روشن شدن قضیه درمورد خواستن بخشش وعفو از خانواده مقتول از طرف خانواده شجاعی یک مصاحبه ای هم انجام شود که مشخص شود آیا گفتهای این مادر داغدار تا چه اندازه صحت دارد؟
چهار‌شنبه 22 مهر 1388

oghab - سوید - س..
قبل از گوش دادن فکر میکردم مادر احسان کمی حق داشته اما حالا ارزو میکنم به بدترین عذاب وجدان گرفتار بشه. حالم از شنیدن حرفاش بهم خورد.
چهار‌شنبه 22 مهر 1388

Ezhaq - ایران - تهران
با اعدام مخالفم ولی اگر باید باشه مادر مقتول باید اعدام بشه که پسری ناخلف تربیت کرده.
چهار‌شنبه 22 مهر 1388

juvel - نروژ - اسلو
تو چه زنه پر از عقده ای هستی که خواستی با این کار نشون بدی تو هم مثلا کسی هستی واسه خودت و حرف فقط حرفه توهه / ولی باید بگم فقط خاک بر سرت کنن چون در یک تصادف پسرت کشته شد ولی تو به عمد بهنود را کشتی / مرگ بر تو ای قاتله بلفطره .
چهار‌شنبه 22 مهر 1388

cute_mind - امارات - دبی
حالم به هم خورد مادر یعنی بخشش مطلق بهنود مادر نداشت این زن میتونست مادری کنه.
چهار‌شنبه 22 مهر 1388

MonaBaaNoo - انگلیس - منچستر
معلوم نیست هرکدوم از ماها اگر جای اون مادر بود چه کار می‌کردیم.
چهار‌شنبه 22 مهر 1388

asir@.P - فرانسه - پاریس
sadeghkhan - کانادا - کانادا .. شوخی میکنید نه؟؟ دنیا چه شکلی میشه اگه همه مثل شما فکر کنن؟؟ احتمالا" شمار جمعیت به نحو چشمگیری کم میشد!!.راستی در کانادا راحت زندگی می کنید یا اونجا هم نمیذارن اونجور که دوست دارید زندگی کنید؟ دلم نمیاد بهتون بگم دنیا به کامتون چون شدیدا" از کامتون ترسیدم.
چهار‌شنبه 22 مهر 1388

bij - المان - المان
آنچه فراموش میشود حق حیات انسانها است و حقوق بشر! وقتی آزادی و امکان بهبودی را فدای مصلحت های دیگر می کنیم و ملاحظات ما در شناخت صورت مسئله محدود میشود بجای انکه هنجارهای اجتماعی ریشه یابی شوند، چه انتظاریست اگر روزی خود یا عزیزی نیز گرفتار اییم! گرفتار دور تسلسل انتقام و تفکر خشونت طلب باقی بمانیم.
چهار‌شنبه 22 مهر 1388

shirdelan2009 - هلند - ایده
خداوند 70.000 گناه را از یک ادم می بخشد / اما یک گناه را از یک روحانی نمی بخشد. / . چرا ؟ .... / خدا میگه : برای اینکه اون میدونسته.
چهار‌شنبه 22 مهر 1388

bij - المان - المان
او در جامعه ای رشد کرده که روابط تحت نظر جامعه عقب افتاده با فرهنگ احساساتی و بر گرفته از تقدسات ومهبلات ایدولوژی قرار دارد به این بیافزایید مشکلات خانوادگی را! اگر کسی باید اعدام شود همان خود جامعه میباشد. روش درست نه از بین بردن نتیجه مشکلات اجتماعی بلکه بهبودی فرهنگ جامعه دینی یا غیر مذهبی از مقدسات و تابوها خواهد بود. مفاهیم متحجری چون *غیرت*، *قصاص و اعدام* ضد حقوق اولیه انسانی میباشند! با امید به روزی که بتوانیم بدور از احساساتی شدن عاقلانه تصمیم گیری کنیم تا با گفتمان بشر دوستانه راه حل معضلات اجتماعی را بدیل باشیم.
چهار‌شنبه 22 مهر 1388

darya_24 - بحرین - بحرین
چه با اعتماد به نفس بالایی میگه خیلی خوشحالم حالا ای زن نفهم حالا با این کار که کردی پسرت زنده شد عجب آدمهایی پیدا میشن
چهار‌شنبه 22 مهر 1388

ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو
sadeghkhan - کانادا - کانادا . از تک تک کلماتت خون می بارد با این نقطه نظر تو یک قاتل حرفه ای هستی و برای مرخصی بعد از کشتن جوانان در کهریزک به کانادا امده ای وجودت پر از تعفن. در ضمن این واقعه یک نزاعی بود و هم بهنود و بیشتر مقتول مقصر بود چاقو بدست احسان بود او بود که به مادر فوت شده ی بهنود فحش جنسی داد و در نهایت کل حادثه محیط بیمارگونه که ملا و اسلام تهوع اورش ایجاد کرده کسانیکه خوی حیوانی در وجودشان است از کار ننگین این مادر دیوانه ی مذهبی دفاع می کنند گناهکار اصلی قوانین وحشیانه ی اسلام و ملایان قاتل و از بین رفتن صفات انسانی است///جامعه ی داخل بشدت بیمار است.گفتید بعدها این مادر عذاب وجدان می گیرد ولی این مادر وجدانی ندارد تا عذاب انرا درک کند.
چهار‌شنبه 22 مهر 1388

asir@.P - فرانسه - پاریس
چقدر از حق و حقوق و رضایت حرف میزنید هیچ کس حق اینو نداره که جون کسیو بگیره اخه چطور خودتونو صاحب اختیار جون کسی میدونید که از رضایت حرف میزنید؟ در ثانی مگه به آدم هر حقی بدن باید حتما اون حقو بگیره؟.همه اجازه خیلی از کارهارو دارن خوب که چی؟ عقل هم خوب چیزیه!!هی میگد خودتونو بذارید جای مادر احسان رضایت میدید؟!!! اول اینو تو سرتون فرو کنید که چه خدا داشته باشید چه نداشته باشید به این مادر مربوط نبوده که بخواد رضایت بده یا نه اگه خدا دارید که میگید دنیای دیگه ای هست که به حساب کار همه میرسه اگه هم ندارید پیرو قوانین حقوق بشرید دیگه به کسی چه که بخواد رضایت بده یا نه؟؟
چهار‌شنبه 22 مهر 1388

bij - المان - المان
Ehsan Akbarzadeh و alireza.ch عزیز، ممنون از نوشته تان!
چهار‌شنبه 22 مهر 1388

yazeinab - ایران - تهران
به هر حال یه مادره ولی شماها که ایران نیستید شاید ندونید که تو دهاتهای ایران مردم هنوز با بیل وکلنگ همدیگرو میکشن پس چه انتظاری دارین .این خانم هم از لهجش معلومه بنده خدا مال یه جای پرته.ببینید چطوری میگه دولت.یه لهجه خاص میگه.از طرفی هم از همین دولت میترسه چون شاید بهش دیکته شده.بدتر از اعدام اینه که آدم حبس ابد بشه و بدتر از اون اینکه ازش مثل خر تو بیابونهای ایران کار بکشن و به عنوان یه کارگر مفت استفاده بشه
چهار‌شنبه 22 مهر 1388

alireza.ch - سوییس - نوشاتل
آنتی اسلام - ایران - اهواز . اقا این حرفت چقدر درست بود که اگر قرار بر بخشش و رحم و مروت و اصلاحی و تربیتی هست این دقیقا وظیفه قانون است که باید دست به دامان آن بود نه وظیفه یک زن ساده دل جاهل و بی خبر روستایی که حتی در صحبت کردن یومیه نیز با اشکال مواجه است و صد در صد اگر از او معنای عبارت «حقوق بشر» را بپرسی از پاسخ دادن ناتوان است. واقعا فهمیدن اینکه این قانون عقب مانده قصاص تنها پاسخگوی نیازهای قبایل عرب هزاران سال پیش در جامعه ای است که زندان و کانون اصلاح و تربیت و جامعه شناس و روانشناس و نهادهای حمایت از حقوق بشر و .. وجود نداشت، احتیاج به ضریب هوشی بالایی دارد که برخی دوستان از درک آن ناتوانند؟
چهار‌شنبه 22 مهر 1388

bij - المان - المان
مقاله جالبی خواندم در مورد بیدادگاه های حکومت اسلامی بدین مضمون: (دادگاهی که حتی بدون دانستن الفبای حقوق و قضا، می‌توان آن را "نادادگاه" خواند! تعجب است از "ناس"ی که به درمان یک قولنج و فتق ساده به کمتر از دکترهای فوق تخصص از آمریکا و بیمارستان‌های مجهز به انواع و اقسام سی تی اسکن و اتوآنالیزر، رضایت نمی‌دهند، اما قضاوت دعوایی به این پیچیدگی میان حاکم و شهروندی را به چنین محفلی می‌سپارند و حکم آنرا می‌پذیرند!)
چهار‌شنبه 22 مهر 1388

zendegi - المان - المان
بهتر نبود با خانواده بهنود هم یه مصاحبه میشد!!!......چند سال تلاش برای رضایت گرفتن صرف شده!!!!!!!! . آخرین امید و راهی که باقی مانده ..کمک از دیگرانه فعالین حقوق بشره!!!!!!!
چهار‌شنبه 22 مهر 1388

punisher - ایران - شیراز
هیچکدام از ما نمیتونیم احساس خشم والدین مقتول و یا زجر بهنود تو زندان با توجه به 5 بار رفتن پای چوبه ی اعدام رو درک کنیم.... با توجه به اینکه در برخی مواقع ((لذتی که در انتقام هست در هیچ ببخششی وجود نداره...!!!)) ---- {پس قاتلان ندا و سهراب اعرابی و ... را هم ببخشیم} --- با این وجود این گفته :. ((پدر یکی از مقتولین که رضایت داده بود میگفت در حقیقت روزی که رضایت دادم قاتل پسرم رو کشتم.)) -- من رو به شدت تحت تاثیر قرار داد / و فقط میبایست از کلیه ی افراد و تفکراتی رو که 1400 سال باعث عقب ماندگی این سرزمین شدند / انتقام گرفت.....
چهار‌شنبه 22 مهر 1388

silvana - استرالیا - ملبورن
ایرانپور88 - ایران - تهران . ببین دوست عزیز شوهر عمه من که یک انسان بالغ و کاملی بود عمه ام و 4 فرزندش رو چنان با بنزین آتش زد که اجسادشون قابل شناسایی نبودن تا ببینن بچه هاش کدوم دختره و کدوم پسر پدر بزرگم هم رضایت داد و گفت من نمی خوام قتلی به گردنم بیفته البته پدر بزرگ من هم خیلی انسان مومنی یود بعد شما از یک بچه 17 ساله چه توقعی داری اون که هنوز انسان کاملی نشده بود و هنوز بچه بوذ این کار رو انجام داده بود اون هم غیر عمد من فکر می کنم اگه چنین اتفاقی حدایی ناکرده حدایی ناکرده برای شما به وجود بیاد شما هم از خانواده احسان کم نمی یارین.
چهار‌شنبه 22 مهر 1388

poriyaye_vali - قطر - دوحه
برداشت من از صدای مادر احسان اینه که خانوم دیوانه تشریف دارن...چقدرم متکبره وخودخواه ..اونا تمام امیدشون به حقوق بشر بود هرهرهرهر...ننگ بر چنین سنگدلی که جان بهنود را گرفت..ابله کشتن پسر ت یه نقشه قتل نبود کاملا اتفاقی بود..به نظر من توبا اون خانواده لجنت میخواستید خودی نشون بدید همین..پسری که مادری به حماقت ولجاجت تو رو داره همون بهتر که به وسیله بهنود به درک سیاه واصل شد ..خوبه بهنود مادر نداره که بخواد بسوزه ولی خوبیه قضیه اینه که توی مادر تا زنده هستی باید بسوزی..لعنت به این دولت که اجازه این جنایت رو به این خانواده کثیف داد
چهار‌شنبه 22 مهر 1388

bij - المان - المان
alireza.ch عزیز، درست متوجه نشدم کامنت آنتی اسلام را با نوشته دیگری اشتباه گرفتی یا کامنت آنتی اسلام عزیز را درست نخواندی؟! تو که او را مدتیست میشناسی؟
چهار‌شنبه 22 مهر 1388

bij - المان - المان
((به مادرم توهین کرد)) یا ((کردستان را میخواهند جدا کنند)) و امثال این جملات که کلمه مردسالار و متحجر *غیرت* را تداعی میکند! غیرتم خدشه دار شد چون به مادرم توهین شد => جنایت! چون تجزیه طلبند => کشتار کردها! روابط و مناسبات اجتماعی در جامعه ما مسموم از خشونت اجتماعی نیم قرن اخیرند. نمی توان بدون ریشه یابی خشونت اجتماعی از بن بست کنونی بیرون رفت. خشونت اجتماعی ترکیبی از باورهای دینی، فرهنگی، سیاسی و بویژه برآمده از هیجانات سیاسی سالهای پر التهاب پس از انقلاب بهمن و به معنی واقعی پدیده ای اجتماعی است که تمامی جامعه را در بر گرفته و باعث ویرانی و نابودی کل کشور گردیده است. فرهنگ مدارا و انتقاد را جایگزین فرهنگ غیرت و وحدت و خشونت نماییم!
چهار‌شنبه 22 مهر 1388

mn4434 - انگلس - لندن
اون بچه اتفاقی زده یک نفرو کشته ولی این خانوم قتلش اگاهانه بوده .ننک بر اسلام که جاهلهای مثل این خانوم طرفدارشن
چهار‌شنبه 22 مهر 1388

alireza.ch - سوییس - نوشاتل
asir@.P - فرانسه - پاریس. آقا یا خانم احسنت. بسیار عالی فرمودید. اصولا این خانم برای گرفتن جان یک انسان دیگر صاحب حقی نیست که بخواهد از آن بگذرد یا آن را استیفا نماید. اگر هم بحث حق و احقاق حقوق از دست رفته است رسیدگی به آن صد در صد وظیفه قانون است. حتی قانون نیز حق ندارد این وظیفه را از خود سلب کرده آن را در اختیار یک ذهن بیمار مانند این خانم قرار بدهد. مگر اینکه قانونش قانون الله نوشت هزاران سال پیش باشد!
چهار‌شنبه 22 مهر 1388

maryam97 - مالزی - پنانگ
این مادر که اینقدر خوشحاله الان خودش یه روز میتونه یه قاتل حرفه ای ....بالاخره مرگ مرگه اونم جوون بوده دیگه باید چی کار میکردند که رضایت بدی!!!!!
چهار‌شنبه 22 مهر 1388

sh_paradise - دانمارک - کپنهاگ
بهنود مادرش رو در کودکى از دست داده. من اینو تو نامه اخرش که از زندان نوشته بود خوندم. شاید اگه مادرش زنده بود میتونست رضایت بگیره. ولى اینطور که معلومه مادر احسان سنگدل تر از این حرفا هست...
چهار‌شنبه 22 مهر 1388

tamara .s - انگلیس - لندن
زنیکه بچه تو 4 سال تو زندان نبود بچه تو 4 بار شب قبل از مرگو تجربه نکرد بچه تو 4 بار پای چوبه دار نرفت همه اینها واسه یه بچه 16 ساله کافی من موندم حالا این زنیکه به اصطلاح مادر بود و نمی فهمید داره چه غلطی میکنه بچه های دیگش نتونستن منصرفش کنند یا اون شوهر نا مردش نتونس زنش اروم کنه!!!!!!!!
چهار‌شنبه 22 مهر 1388

niyusha - امریکا - لس انجلس
درسته که ما در شرایط این خانم نیستیم و نمیتونیم وضعیت این خانم را قضاوت کنیم ولی خیلی حرفاش ضدو نقیض داشت اول که پسر خودش هم به گفته بهنود چاقو داشته و به مادری که بهنود نداشته توهین کرده بعدش هم این خانم میگه من اصلا رضایت نمیدادم از طرفی هم میگه که از من اصلا در این 4سال خودشون رضایت نمی خواستند خوب تو که رضایت نمیدادی از کجا معلوم که تو برخورد بعدی باخانواده قاتل نداشتی که اطمینان داشته باشند بیاند پیشت و در خواست رضایت بکنند(باز هم تاکید میکنم که مادر احسان هم بچه اش را از دست داده و شرایط این خانم هم واقعا شرایط دردناکی بوده)ولی فقط دوست داشتم جواب این سئوال رو میداد که اگر بچه خودش قتل کرده بود از زمین و زمان کمک نمیخواست و اینکه اگر احسان جای بهنود بود باز این مادر از دولت تشکر میکرد؟در نهایت خیلی غم انگیز هست قتل احسان و غم انگیزتر از ان اعدام بهنود که 4سال در زندان بوده و واقعا چه زجری کشیده خدا داند ولی هستند پدر مادرهایی که میتونند رضایت بدند و فکر میکنم اینجور ادمها تا اخر عمرشون ارامش دارند...
چهار‌شنبه 22 مهر 1388

aria-aria-nl - هلند - روتردام
ای بابا این مردم را چه شده وای روزگار ایرانیها سیاه شده تقصیر مردم نیست مقصر حکومت رهبر رئیس جمهور بقول این خانم دولت که تلفظ اش هم اشتباه بود مردن کشتن قصاص کردن هم چیز عادی شده وقتی خودشون شکنجه میکنند کف خیابون خون میریزند وحکم اعدام میدهند از این زن چه توقعی باید داشت ایرانیان خدا بهتون رحم کنه این زندگی نیست شما میکنید
چهار‌شنبه 22 مهر 1388

Tina jOon - آلمان - ماینز
واقعا براش متاسفم ، حالا با کشتن اون جوون با اون سنگدلی بچه ش زنده می‌شه؟ بی‌ وجدان ، همون ۵ باری که بهنود رو بردن پای چوبه دار یا همون سالهایی که در انتظار مرگ سپری کرد و هر لحظه تنش لرزید کافی‌ نبود ؟. برات متاسفم ، کاش لاقل وجدان داشتی که عذاب وجدان بگیری و یه روز از اینکه با این بیرحمی از مرگ یک آدم ابراز خوشحالی‌ می‌‌کنی‌ شرمسار باشی‌
چهار‌شنبه 22 مهر 1388

saeed abay - کره - سئول
katrina - اسکاتلند - گلاسکو . تو که هیچی حا لیت نیست الکی
چهار‌شنبه 22 مهر 1388

parang - سوید - سوندسوال
اگر واقعا ایشون یه مادر خوب بود به بچه خوب!! و سر به راه!! و تحصیل کرده اش!! یاد میداد که هیچوقت تو دعوا فش ناجور نده! که این عاقبتش بشه. امیدوارم واقعا اونجوری که ادعامیکنه ارامش داشته باشه؟؟؟!!!
چهار‌شنبه 22 مهر 1388

ehsasoeshgh - سو ئد - گوتنبرگ
باور نکردنی یک جوان از بین رفت بخاطره لجبازی تف توی ذاتت بیاد بیشرف
چهار‌شنبه 22 مهر 1388

persian-girl - دانمارک - کپنهاگ
لعنت به او شیری که خوردی. تو قاتل یه جوان ناکام هستی تو وحشی 600 میلیون تومان خواستی تو اگه راست می گو ی فقط بهنود مهم بود نه بقیه تو حسود بودی فقط قرض شخصی بود پس تو قاتلی باید شکا یت کرد چون عمدی بهنود کشت ننگت باد زنیکه نابود جمهوری اسلامی اسهالی با ترفدارانش
چهار‌شنبه 22 مهر 1388

immigrant sea bird - انگلستان - وست ساسیکس
واقعا که خیلی دلایل منطقی داشت این خانم واسه اعدام. حالا فرض کن اصلا پدر و مادربزرگ بهنود بهت تو این چهارسال فحش ناموسی دادن این چه ربطی به بهنود داره؟ مگه تو می خای جون پدر و مادربزرگش رو بگیری که با توجه به رفتار اونا در مورد زندگی بهنود تصمیم گرفتی؟ واقعا زن بی سواد و بی منطقیه. حیف. من کاملا با نظر بعضی دوستان موافقم. اشکال از قانونه قانون نباید اجازه اعدام بهنود رو به یه همچین زن بی منطقی بده
چهار‌شنبه 22 مهر 1388

odin - بلژیک - انتورپن
این خانم اگر تا اخر عمر که احتمالآ بسیار کوتاه هم خواهد بود اگر یک شب راحت خوابید ،درسته. هر مقدار هم که شخص بیوجدان باشه بالاخره یک چیزی در اون اعماق دلها هست.
چهار‌شنبه 22 مهر 1388

karen_sh - آلمان - برلین
فقط اینو میدونم که یه مادر میتونه بخاطر بچه اش آدم هم بکشه. این زن مقصر نیست مقصر دولتی هستش که هنوز تو هزار سال پیش داره سیر میکنه.
چهار‌شنبه 22 مهر 1388

persian-girl - دانمارک - کپنهاگ
مگه بسیجی قاتل وجدان داره این زن هم از همین بسیجیا هست که وجدان شرف گذشت نداره نابد اسلام تازی که ملت ما رو بی وجدان دروغگو کرد. نابود جمهوری اسلامی اسهالی با ترفدارانش چقدر دروغگو بود این زن . بعد بهنود مادر نداشت بیچاره
چهار‌شنبه 22 مهر 1388

BIKHODA - هلند - شیراز
وقتی یک دولت قانون رو میگذاره تو دست شخص. بهتر از این نمی شه. این خانم یک فرد جاهل بیشتر نیست. همش از خدا و اسلام دم میزنه. عقده بی احترامی کشته تش. برو بمیر زنیکه بی شخصیت که از مرگ یک انسان خوشحال میشی. بهترین بچه منطقه!! که با چاقو تو جیبش تو پارک پرسه میزنه. خیلی خنده داره.
چهار‌شنبه 22 مهر 1388

bij - المان - المان
روابط و مناسبات اجتماعی در جامعه ما مسموم از خشونت اجتماعی ٣ دهه اخیرند. خشونت اجتماعی ترکیبی از باورهای دینی، فرهنگی، سیاسی و بویژه برآمده از هیجانات سیاسی سالهای پر التهاب پس از شورش بهمن ٥٧ با اعدامهای انتقام جویانه (از ساواکی، بیدین، مجاهد، بهایی و سلطنت طلب) است. قبرستانهای ایران گواه این فرهنگ خشونتند. تا موقعی که ما نسبت به تفکر خشونت حساسیت نشان ندهیم گرفتار ان امروز و فردا هستیم. کشور خشونت زده کشوریست که انتقام را در قانون خود دارد و از روشهای متحجرانه و ضد بشری (سنگسار، اعدام با اویزان کردن در میادین شهر و ...) استفاده میکند. گزینه‌های انتقام و عفو برای نسلهای اینده فاجعه بارند! سیستم سیاسی *غیرمکتبی* راه علاج این و خیلی از کاستیهای اجتماعی خواهد بود!!!
چهار‌شنبه 22 مهر 1388

zebelkhan - آمریکا - سن خوزه
ida-relax - انگلیس - لندن. بسیجی مزدور! تو آدم نیستی که به بقیه کاربران سایت توهین میکنی! اون مادری که راضی به کشتن فرزند یک مادر دیگه باشه تا عطش انتقام خودش رو فرو بنشونه مادر نیست کفتاره!. تو و هم فکران بسیجی خودت هم چون مدافع قوانین رذیلانه اسلام هستید از این جور افکار و کامنتهای سادیسمی لذت میبرید چون یکی از خصوصیات پیروان این دین سراسر رذالت و فرومایگی همین جنون و لذت آدمکشی است که در شماها مشهود است!. اگر قوانین مدنی درستی وجود داشت بهنود را طبق هیچ قانونی نمیتوانستند اعدام کنند که کار به اینجا برسد که فرومایگانی چون شما راجع به مرگ و زندگی دیگری نظر بدهند. پوشاندن یک اشتباه با یک خطای بزرگتر بدترین کار ممکن است. مجازات اعدام باید در سراسر جهان برچیده شود.
چهار‌شنبه 22 مهر 1388

wildpiony - هند - بمبیی
poriyaye_vali - قطر - دوحه تو باز اومدی؟!!!:d من مطمینم این دیوونه است
چهار‌شنبه 22 مهر 1388

gogoli - ایران - تهران
از همه کاربران دعوت میکنم برای درک بهتر پیجیدگیهای مساله قصاص، فیلم سینمایی «شهر زیبا» ساخته کارگردان خوب ایرانی «اصغر فرهادی» (کارگردان فیلم در باره الی) رو که به تحلیل مساله قصاص نوجوانان در جامعه ایران می پردازه تماشا کنید.
چهار‌شنبه 22 مهر 1388

Javid Shah010 - کانادا - ادمونتون
امروز من عزادارم , نه عزای مرگ بهنود و بهنودها که عزادار انسانیتم , عزادار مرگ بخششم , عزادار زندانی شدن محبتم , عزا دار سلطه تفکر پوچ چشم در مقابل چشم , عزادار آینده ایرانم , آری امروز رخت سیاه بر جسم و روح میپوشانم که برایم واجب است
چهار‌شنبه 22 مهر 1388

gogoli - ایران - تهران
آنتی اسلام - ایران - اهواز .... دوست دلسوز من! متاسفانه هرچی میگذره بیشتر مطمئن میشم که شما با این موضع گیریهای تند وتیز خودتون دارین موذیانه مارو بازی میدین. امیدوار بودم جواب قانع کننده ای به حرفهای من بدین(درج در لینک: https://www.iranianuk.com/article.php?id=42517)اما ظاهرا عشق گرفتن پناهندگی سیاسی و زندگی در یک کشور اروپایی «واقعی» اونقدر چشمان شما رو کور کرده که برای درست کردن «سابقه مبارزاتی» برای خودتون از هیچ عملی روگردان نیستین و دیواری کوتاهتر از اعتقادات مذهبی میلیونها مسلمان «هموطن» پیدا نکردین. فقط میتونم بگم: براتون متاسفم.
چهار‌شنبه 22 مهر 1388

Javid Shah010 - کانادا - ادمونتون
ای تف بر ذات کثیفت.اگر پسرت ادم درستی بود الواتی نمیکرد توی خیابونا .اخه زنک تو از انسانیت هیچ بویی نبردی انگاری.ای تف بر تو .تو باید زنده باشی و خواری و خفت ببینی. ای لعنت به ذات بدت
چهار‌شنبه 22 مهر 1388

IRAN204 - امریکا - نشویل
تمام وجودش از نفرت به آدمها پر بود مشکل اصلی خودش بود خیلی کم داشت فقط میخواست که مردم بهش تاج زرین بدن اگر پسر تو واقعا پسر خوبی بود که وارد دعوا بایه کوچکتر از خودش نمی شد خانواده بهنود نمی تونستن بیان پیشت چون بهر حال تو داغدار بودی وناراحت .با توهستم مادر احسان هیچ شد خودت تنها با بهنود حرف بزنی وبپرسی شرح ماجرا را ؟ نه . اما من برات یه پیشنهاد دارم برو پیش یه روانپزشک .برای شما لازم است . پاینده ایران دور باد استبداد
چهار‌شنبه 22 مهر 1388

flora - المان - بن
خدا اگه هستش این زن بیرحم را جوابش را بده تادیگه من من نکنه این مملت قانون نداره اگه داشت اوضاع این نبود که ادم بیسواد حکم قصاص بده
چهار‌شنبه 22 مهر 1388

black chador - امریکا - ولدن
آنتی اسلام - ایران - اهواز. اشکال دیگر این دین وحشی اینه که خانواده مقتول فقط دوتا انتخاب داره یا قصاص یا ازادی قاتل. اگر سومیت انتخاب یعنی حبس ابد بود خیلی افراد اعدام نیشدند.
چهار‌شنبه 22 مهر 1388

baas - هلند - روتردام
اون مادر مقصر نیست مقصر دین کثیف اسلام است که مردم را فقط به وحشیگری تشویق میکند . هرجا اسلام رخنه کرد ثمره اش جز فساد ودیکتاتوری نیست .
چهار‌شنبه 22 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
1. gogoli - ایران - تهران توی اون کلهء پوکت بکن که1- " پناهندگی چیز بدی نیست. بیشتر دانشمندان و انسانهای آگاه برای فرار از دژخیم پناهنده میشوند. "انشتین" هم یک پناهنده بود ( اگر بدونی کی هست یا چی هست. که اطمینان دارم نمی دونی!) و من هم جایی پناهنده نیستم . ( هاهاهاها) و نیازی هم نمی بینم که بخوام برای تو توضیح بدم که چه میکنم یا چه کاره ام و یا کجام!....2- تو برو روی کلمهء "فمنیست" یکمی تحقیق کن و ببین چیه ( خوردنی است یا پوشیدنی؟!) 3- در رابطه با اعتقادات هموطن یا هرچیز دیگری که میشه اسمش رو گذاشت؛ هموطنی که با قوانین ظالمانهء اسلام موافق است؛ هموطن من نیست و دشمن وطن و مردم ایران است؛ حالا می خواد تو باشی یا خامنه ای یا هر کس دیگه ؛ به قول امامت "خمینی دجال" من توی دهنش میزنم.
چهار‌شنبه 22 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
2. gogoli - مگر هر کسی که فارسی صحبت کرد؛ هموطن منه؟!!!! 4- در مورد بحث کردن با تو هم یک چیزی بهت بگم که خیالت راحت بشه؛ تو یکی از بیسواد ترین آدمهایی هستی که توی این سایت میبینم. آخه چیزی نداری که بخوام با تو بحث کنم! تویی که شعبون بی مُخ رو یک تاریخدان و مورخ میدونی؛ یا تویی که کتابهای صادق زیباکلام رو مستند ترین مرجع تاریخی میدونی؛ من با تو چه بحثی کنم؟! خود صادق زیبا کلام کتابهای خودش رو نمی خونه مرد ناحسابی! 5- و در آخر برو برای خودت متاسف باش که اوضاع بسیار اسفناک و خیطی داری آبگوشت!
چهار‌شنبه 22 مهر 1388

poriyaye_vali - قطر - دوحه
ویلد پیونی ــ هند -- بمبیی -- سلام دوست عزیز خوبی ؟؟؟ کجایی کم پیدا؟؟؟ چی شد توقرار بود میخ طویله بیاری ..اوردی؟؟؟؟؟؟؟؟
چهار‌شنبه 22 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
. black chador - امریکا - ولدن دوست عزیز این دین همش اشکاله. باز خوبه که دین مسیحیت بعد از قرون وسطی؛ تونست خودش رو با مردمسالاری و سکولاریسم وفق بده؛ اما این اسلام یه جوریه که خودش همهء درها رو به روی خودش بسته. هرجاییش رو که بخوای کمی بالا و پایین کنی که ملایم تر و انسانی تر بشه؛ "نقض" میشه. حکایت اون یارو است که: ازش پرسیدن تا حالا شده نه راه پس داشته باشی و نه راه پیش؟!! گفت: آره داداش. یه بار افتادم روی زمین و یه دونه اره برقی بزرگ از پشت ..... هیچی دیگه همین! ( هاهاها)
چهار‌شنبه 22 مهر 1388

niloochi - المان - دوسلدورف
در درجه اول و در درجه اخر این دولت بی کفایت و فاسد مقصره این خانم کاملا مشخص بود که مشکلات روحی شدیدی دارن ,عقده هائی که با از دست دادن پسرش تشدید شده ,واقعا اگر از همان ابتدا یک روانشناس خبره به همکاری خانواده بهنود قدم پیش میگذاشت شاید بهنود الان زنده بود.
چهار‌شنبه 22 مهر 1388

sara-j - سوید - استگهلم
bij - المان - المان . کامنتهای شما بیشتره اوقات واسه من جای تامل داره.موفق باشید
چهار‌شنبه 22 مهر 1388

sadeghkhan - کانادا - کانادا
اسیر ات پاریس و آرتمیس سود, بند 100 واحد جانور شناسی مربوط به خاور میان رو پس کردم, و با کلاه برداری از نوع ایرانی بسیار آشنا هستم, من نظری که دادم فقط نظر شخصی خودم بود با دید سبجکتیو, اینو هم شما میدونید هم من که این قشنگ حرف زدنها برا وقتی هست که ما در مسله‌ای نف یا ضرر نداشته باشیم, من نمیدونم مادر مقتول چگونه تونسته شب رو تا صبح به سر برده باشه چون به خداوند قسم که اگه این مشکل برای من اتفاق اوفتدده بود خواندان قا تلو تا قبل از زهره همون روز به خکو خون میکشیدم و حتی به کسانی که با اونا دا دو ستد هم میکردن رحم نمیکردم, دنیا هر جور بعد از من میشد برام مهم نیست, دنیا بعد از پسرم آتش بگیره هم مهم نیست, اینو من میگم که یه پیپر راجع کتابsurveiller et punir:Naissance de la prison به استاد دانشگاهمون تو ایران ارائه دادم, حالا ببین افراد عادی ایران چه اکسل عملی دارند .
پنج‌شنبه 23 مهر 1388

asal23uk - انگلیس - لندن
من با شنیدن صدای مادر احسان متوجه شدم از نظر عقلی نرمال نیست. به خاطر اینکه با کشته شدن یک انسان مقصر یا غیر مقصر اینقدر احساس سبکی و راحتی میکنه و مطمئن باش که اگر بهنود مادر داشت حتما سراغ تو که یک دیو انسان نما هستی بخاطر پسرش میامد تا از تو که عقده التماس داری التماس کنه.
پنج‌شنبه 23 مهر 1388

zebelkhan - آمریکا - سن خوزه
shirdelan2009 - هلند - ایده. خدای موهومی شما غلط کرد همچین حرفی زد با هرکس که این مهملات و مزخرفات رو باور میکنه! اصلا کسی میتونه 70000 گناه رو اسم ببره و لیست کنه؟!!! بابا کی میخواهید دست از این لاطایلات به اصطلاح آسمانی بردارید؟! هرچه میکشیم از این شارلاتانیسم مذهبی است! مذهب قرار بوده که ظلم را بردارد اما هر چه ظلم و بی عدالتی است از ناحیه همین قوانین مذهبی سر زده! خدا گفت چنین .. خدا گفت چنان .. سخنی مزخرف تر از این وجود ندارد! اول خدا را ثابت کنید بعد هم ثابت کنید مثل آدم فکر میکند و عمل میکند و بعد ثابت کنید به چه کسی گفت و چطور گفت و چه کسی شنید و چه کسی نقل کرد! البته که هرگز نمیتوانید این مهملات و افسانه ها را ثابت کنید! حالم از هر چی ابلهه بهم میخوره!
پنج‌شنبه 23 مهر 1388

bij - المان - المان
sara-j عزیز، از توجه ات سپاسگزارم! تجربه ات در کشوری که شاخص ضد خشونت است و با درصد بالای غیرمکتبیون جامعه متمدن را تشکیل میدهد، میتواند برای ایرانیان بسیار مثمر ثمر واقع شود! به امید احقاق حقوق انسانی برای همه ایرانیان!
پنج‌شنبه 23 مهر 1388

bij - المان - المان
برای اینکه تاسف خود را از «مرگ» و «اعدام» نشان دهیم باز «شعار مرگ» و «قانون متحجر قصاص» بکار بردن جای تامل بسیار دارد!!! بخصوص برای gogoli - ایران - تهران!
پنج‌شنبه 23 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
در ضمن قبلاً بهت گفته بودم باز هم میگم: خیلی مغز فندوقی تشریف دارید! تو به من میگی پناهنده، که بعضی وقتها میرم سفر خارج از کشور ولی بیشتر ایرانم. اما تو چی که محل اقامت خودت رو Russian Federation معرفی کردی؟؟!!! باشه فرض کن من پناهنده ام؛ افتخار میکنم. اما تو چی؟!! جاسوس شوروی؟!! خجالت بکش باز دوباره ضایع شدی. آبگوشت با من کل کل نکن. تنها چیزی که نصیبت میشه تشنج و ضعف اعصابه هاهاهاها ( دیدی من مستند حرف میزنم)
پنج‌شنبه 23 مهر 1388

amo danial - نروژ - اسلو
براستی که انسان از نااگاهی و گستاخی این گونه افراد به شگفت می افتد. بدون تردید نتیجه این ارتکاب جرم از سوی مادری انتقام جو خود فریبی اوست که با توسل به قوانین محمدی با رعایت اصول و موازین اخلاقی ان بزرگوار به اجرا در امد. این افراد حیوان خویانی هستند که شکل انسان را دارند و با قوانین لجن زار اسلامی خود را تبرئه میکنند و سنت و رهنمودهای ان والا پیامبر است که اویزه گوش کردند. ان والا مقام چیزی جز وحشیگری را به مسلمانان نیاموخت و به ارث نگذاشت. دوستان آنتی اسلام - ایران - اهواز . zebelkhan - آمریکا - سن خوزه. bij - المان - المان. alireza.ch - سوییس - نوشاتل. ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو. با ارزوی موفقیت بیشتر برای شما روشنفکران. سربلند و سرافراز باشید.
پنج‌شنبه 23 مهر 1388

wildpiony - هند - بمبیی
poriyaye_vali - قطر - دوحه اه چه بی تربیتی! از مال خودت بیار من باهات حساب میکنم
پنج‌شنبه 23 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
«تا کی ز خُم هوس شوی رنگارنگ// روزت شب اسلام و شبت شهر فرنگ// زین مذهب تردید به جایی نرسی// یا رومی روم باش یا زنگی زنگ». * ادیب کرمانی.
پنج‌شنبه 23 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
gogoli --- ایران - تهران--::{{عشق گرفتن پناهندگی سیاسی و زندگی در یک کشور اروپایی «واقعی» اونقدر چشمان شما رو کور کرده که...... }} آهای ملت؛ گوگولی مگولی جاسوس روسیه است .... کشور محل سکونتش روسیه است. همین کشوری که خون ملت ایران رو کرده توی شیشه! این لینک سند جاسوس بودن این آقا!. ( خوبه؟ خوشت اومد؟! اینقدر ماست هستی که فقط در عرض 3 سوت ترتیبت داده شد. طبق منطق احمقانهء خودته هاهاهاها). https://img124.imageshack.us/img124/6323/53012970.jpg
پنج‌شنبه 23 مهر 1388

sara1983 - ایران - تهران
این زن یه روانی مطلق 3ماه بعد از مرگ پسرش واسه تنها پسر مجردش زن گرفت که متاسفانه دوست من عروسش.روزگار برای اونهام نگذاشته.
پنج‌شنبه 23 مهر 1388

sadeghkhan - کانادا - کانادا
گوگولی تهران تهران, درست میگی که آدامهاییی که پناهنده میشن کلا در جامع بعد نام هستند, اینجام که ما هستیم هم ایرانی‌های مهاجر هم خود دولت کانادا با چشم بعد به اینا نگاه میکنن, ایرانیها که اصلا نگاهم نمیکنن به کسی که پناهنده شده باشه چون اکثرا پناه جوها دچار بیماری روانی هستند و مثل ریگ دروغ میگن, اکسرن ولفر welfareبگیر هستن و مثل انگل به سیستم کشور ما فشار میارن, من که دائم ایمیل میزنم به نمایاند های پارلمان و میگم این ایرانیها با کلک و دروغ از سیستم کانادا سو استفاده میکنن, اگه سبزه- سیاه چرد- هم که باشن بعد تر حالم ازشون به هم میخوره.
پنج‌شنبه 23 مهر 1388

maziar-babaki - ایران - تهران
از این مجازات نا عادلانه همه انسانها متاسف و انسان نماها خوشحالند. اینقدر نگویید او یک مادر بود مگر اینکه صفات انتقامجویی وعقده گشایی. و خوشحالی از مرگ یک جوون رو به دیگر صفات مادرانه اضافه کنیم. باید به این موجود سراسر عقده گفت اگه بهنود مادر داشت تو آدم نما منتظر التماس از طرف خانواده بهنود نمی موندی و مادرش همانطور که . میخواستی به دست و پات میافتاد.
پنج‌شنبه 23 مهر 1388

dbsh3000 - سوئد - یوتبوری
sadeghkhan - کانادا - کانادا . اول برو فارسی یاد بگیر بعد بیا قلم فرسایی کن
پنج‌شنبه 23 مهر 1388

Hoja Verde - ایران - تهران
zebelkhan - آمریکا - سن خوزه. مثل اینکه هنوز نفهمیدی.صد بار تو پست های قبلی خدا رو برات اثبات کردم هنوز میگی خدا رو اثبات کن.تو وضعیتت خیلی حاده عزیز.
پنج‌شنبه 23 مهر 1388

pahlavi100 - آمریکا - کالیفورنیا
قا گوگولی، جاسوس روسه...دست اجنبی، هارو میبوسه...در این سایت من ندیده ام، از تو دشمن تر...همش حمایت میکنی‌، از شخص رهبر...مرگ بر تو، مرگ بر تو، مرگ بر تو...مرگ بر تو!..............آقا گوگولی، تقصیر نداری...میدونم چرا ، دشمنی داری...اقوامت کوچ کردن ایران، از چندین کشور...با ملکه اعتضادی، شدن همبستر...مرگ بر تو، مرگ بر تو، مرگ بر تو....مرگ بر تو
پنج‌شنبه 23 مهر 1388

alireza.ch - سوییس - نوشاتل
آنتی اسلام - ایران - اهواز . آقا این ایمیج آخر که لینک کرده بودی آخر خنده بود. اول صبح کلی باعث انبساط خاطر شد. سپاس
پنج‌شنبه 23 مهر 1388

alireza.ch - سوییس - نوشاتل
amo danial - نروژ - اسلو. شما هم همینطور.
پنج‌شنبه 23 مهر 1388

gogoli - ایران - تهران
آنتی اسلام - ایران - اهواز .... 1- از اینکه با اون ادبیات و با اون عصبانیت حدس منو در مورد علت توهیناتون به اسلام به یقین تبدیل کردین ازتون ممنونم. 2- من انیشتن رو خوب میشناسم. شما «رابرت اوپنهایمر» رو میشناسین؟ 3- باز هم میگم حاضرم نه فقط در مورد فمینیسم بلکه در مورد هر «ایسم» دیگه ای، باهاتون «مباحثه» یا «مناظره» کنم و نه «مبارزه». 4- اتفاقا من از اینکه با «موجود»ی مثل شما هموطن باشم شرمنده ام. امیدوارم هرچه سریعتر با این سابقه درخشان! پناهندگی هر کشوری رو که دوست دارین بگیرین و شر خودتونو از سر ما کم کنین.
پنج‌شنبه 23 مهر 1388

gogoli - ایران - تهران
آنتی اسلام - ایران - اهواز .... 1- از اینکه با اون ادبیات و با اون عصبانیت حدس منو در مورد علت توهیناتون به اسلام به یقین تبدیل کردین ازتون ممنونم. 2- من انیشتن رو خوب میشناسم. شما «رابرت اوپنهایمر» رو میشناسین؟ 3- باز هم میگم حاضرم نه فقط در مورد فمینیسم بلکه در مورد هر «ایسم» دیگه ای، باهاتون «مباحثه» یا «مناظره» کنم و نه «مبارزه». 4- اتفاقا من از اینکه با «موجود»ی مثل شما هموطن باشم شرمنده ام. امیدوارم هرچه سریعتر با این سابقه درخشان! پناهندگی هر کشوری رو که دوست دارین بگیرین و شر خودتونو از سر ما کم کنین.
پنج‌شنبه 23 مهر 1388

gogoli - ایران - تهران
bij - المان - المان ........ شما اصلا اصغر فرهادی رو میشناسی؟! اون فیلم رو دیدی؟! میتونی بگی داستانش چیه؟! «آوف ویدر زین»!
پنج‌شنبه 23 مهر 1388

gogoli - ایران - تهران
آنتی اسلام - ایران - اهواز .... 5- کامنتهای من نشون میده که چه موضعی دارم. کامنتهای شما هم همینطور. اینقدر شعور مردم عادی یا بقول خودتون «سیاهی لشکرها» رو دستکم نگیرین. 6- در مورد اقامت در روسیه اینقدر حسود نباشین! ایشالا شما هم کارتون درست میشه و یک کشور خارجی بجز ترکیه رو «زیارت» میکنین. 7- راستی هر دو شاه سلسله پهلوی که شما از حالا به فکر خوش خدمتی به فرزندشون هستین، مدتها در آوارگی خارج از ایران زندگی کردن. با منطق والای شما جفتشون جاسوس بودن دیگه؟! یا شاید مثل شما برای گردش «توریستی» تشریف برده بودن خارج؟!
پنج‌شنبه 23 مهر 1388

zebelkhan - آمریکا - سن خوزه
قوانین عدالت گستر اسلام به 3 بخش تقسیم میشود:. 1- قوانین تجاوز شامل:. الف- غصب کردن اموال مسلمین و کفار به روشهای مختلف از جمله شمشیر و اسلحه. ب- تجاوز به ناموس مردم اعم از مسلمین و غیر مسلمین و چگونه تصاحب کردن زنان غیر مسلمه و کنیز و غلام و برده و اطفال . پ- قوانین هم خوابگی با کنیز و غلام و برده و همسر (که فرقی با کنیز ندارد) و اطفال و خویشاندان نزدیک همچون عمه و خاله و دایی و عمو و اینکه چگونه بیشتر لذت ببرید. 2- قوانین مداخله در امور شخصی از نحوه پا در توالت گذاشتن و استبرا و پاک کردن مقعد با سنگ و کلوخ و پارچه (رجوع شود به رسالات امامان دجال) تا حیض و نفاس و ازدواج هزار باره و طلاق و محلل گرفتن و غیره. 3- قوانین مجازاتهای ضد بشری شامل قطع دست و پا بصورت ضربدری، چشم کور کردن یا تخلیه کامل چشم، بریدن اعضای تناسلی، در آتش سوزاندن، ‌از بلندی پرت کردن با دست و پای بسته،‌ دیوار خراب کردن بر سر شخص و انواع قصاص و جنایات علیه بشریت به اسم عدالت اسلامی!. حال شما از این زنیکه مسلمان فسیل مغز چه انتظاری دارید؟ اسلام این فضاحت عظیم را برای کشور ما به ارمغان آورده.
پنج‌شنبه 23 مهر 1388

هوای آزاد - ایران - ایران
خیلی ها هستند که گذشت نمی کنند اینکه خودش چهارپایه رو کشیده نهایت ........ من قضاوت نمی کنم . این خانواده و به طور خاص این مادر؟!! این کار رو برای خودش کرد به خاطر همینم الان احساس سبکی میکنه واینه که باعث تاسفه خیلی دوست دارم ببینم 2 ماهه دیگه هم این حرفو میزنه از بدبختییه این زنه که این فرصت رو از دست داد
پنج‌شنبه 23 مهر 1388

zebelkhan - آمریکا - سن خوزه
amo danial - نروژ - اسلو . دوست خردمند و آزاده. ممنون از روشنگریهای شما. صد در صد با شما هم عقیده هستم. به روشنگری ادامه دهید که این تنها راه نجات ایران عزیز از چنگال جهل و خرافه دینی و این بی عدالتیها و رذالتهاست. پاینده باشید و جاوید ایران زمین.
پنج‌شنبه 23 مهر 1388

Iraniii - ایران - ارومیه
آنتی اسلام - ایران - اهواز عزیز خودتو ناراحت نکن.ما اسلام نیستیم که بخوایم با زور به اینا چیزیو حالی کنیم.بذار با خودشون خوش باشنوآخرش معلوم میشه کی برندس
پنج‌شنبه 23 مهر 1388

IRAN ZAMEN - نروژ - روگنان
ایرانپور88 - ایران - تهران . من می بخشیدمش.قانون خون در برابر خون فقط مال انسانها ئی مانند این ....مذهبی است.اینها پر از عقده هستند.انسانیت را شما ها زیر پا گذاشته اید.حالا دل این زن سبک شد .این نشانه عقده بودن این زن است..
پنج‌شنبه 23 مهر 1388

flora_germany - آلمان - دوسلدورف
این خانم که حرف زدن بلد نبود، چه جوری واسه زندگی‌ یکی‌ دیگه تصمیم گرفته! اینکه میگفت سبک شده و این حرفها فقط برای دو روز است، کمتر از چند سال از عذاب وجدان میمیرد!.
پنج‌شنبه 23 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
. dbsh3000 - سوئد --غلطها و فارسی حرف زدنش توی سرش بخوره؛ چرت و پرت و ارجیفش رو بخون و بخند. یه ضرب المثل قدیمی هست که میگه: لاف در غریبیُ گ و ز در بازار مسگران!
پنج‌شنبه 23 مهر 1388

BIKHODA - هلند - شیراز
baas - هلند - روتردام. آنتی اسلام - ایران - اهواز . درود بر شما و دیگر دوستانی که از ذات پلید اسلام اگاه هستند. آدم تو یک چادر زندگی بکنه ولی جاهل نباشه.
پنج‌شنبه 23 مهر 1388

shahabian22 - هلند - اوترخت
شما ها 4روز اومدین خارج انگار یادتون رفته از کجا در رفتین و ادای روشنفکر ها رو در میارین تو هم اگه اونجا بودی 4 تا جفتک اضافه به اون 4پایه میزدی که طاق تویله رو سرت خراب شه ...فرض بچه خودتو کشتن باز هم همین نظرات روشنفکری و داشتی ؟ هنوز قانون اعدام هست اون وضع ایران وای به روزی که ورش دارن ..اونوقت باز فریاد وای مسلمونات بلند بود مخالفت با جمهوری اسلامی بجای خودش ولی وقتی مخافت کردن بلد نسیتی همه نظرات ابکی سیاسیت هم میبری زیر سوال
پنج‌شنبه 23 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
گوگولی مگولی من فقط به حرفهای تو و این دوست روشنفکر و هم رزمتان جناب آقای صادق خان قُم-قُم می خندم. واقعاً کرکر خنده هستین. به همون خدایی که بهش اعتقاد داری، خدا سایهء شما رو از سر این سایت کم نکنه که زنگ تفریح های خوبی هستین. باز هم بیا خیلی باحالی
پنج‌شنبه 23 مهر 1388

bij - المان - المان
gogoli - ایران - تهران، ((شما اصلا اصغر فرهادی رو میشناسی؟! اون فیلم رو دیدی؟)) پسر خوب! چه ضرورتی داره ما همه کارگردانان و فیلمها را بشناسیم؟ تو هیچوقت مدعی شناختن انها نمیتوانی بشوی مگر کارت در ارتباط با جمع اوری اطلاعات فیلمها باشد که یک کار تخصصی است. ایا موضوع این تاپیک فیلم مورد نظرت است یا مسئله متحجر «قصاص»؟ من مینویسم (گزینه‌های انتقام و عفو برای ما و نسلهای اینده فاجعه بارند!) و (ملاحظات ما در شناخت صورت مسئله محدود میشود بجای انکه هنجارهای اجتماعی ریشه یابی شوند، چه انتظاریست اگر روزی خود یا عزیزی نیز گرفتار اییم!) مشکل اساسی در ایران اسلام زده، درمورد مجازاتها اینست که انتقام در قانون لنگر انداخته و از روشهای متحجرانه و ضد بشری استفاده میکند. نظرت را راجع به سنگسار و اعدام با اویزان کردن در میادین شهر بنویس نه به رخ دیگران کشیدن که تو فیلمی را دیده ای و ما مستغنی نشده ایم!!!
پنج‌شنبه 23 مهر 1388

asir@.P - فرانسه - پاریس
sadeghkhan - کانادا - کانادا من فقط میدونم که تربیت انسانها میتونه روی احساسشون تاثیر بذاره و غرایز حیوانی رو در اونها از بین ببره و میل به کشت و کشتار برای من یک غریزه حیوانی و تربیت نشده است. من شاید مثل شما تحصیلات دانشگاهی بالائی نداشته باشم و تعلیم و تربیت انسانیت رو تو کتابها دنبال نکرده باشم ولی خانواده ام بهم یاد داده که جان هیچکس مال من نیست غیر از جان خودم و حق اینو ندارم که بخاطر ارامش بخشیدن به احساسات مهار نشده خودم جان کسیو بگیرم.
پنج‌شنبه 23 مهر 1388

bij - المان - المان
sadeghkhan - کانادا - کانادا، جنایی می نویسی ((ولی من اگه به جای خونواده مقتول بودم قبل این که پلیس پسررو دسگیر کنه, پدر مادر خواهر برادر سگ و گربه‌ی ترفو و هر کی بهشون پول غرض داد بودو آزشون پول میخواست میکشتم بعدشم از ایران همون روز فرار میکردم)) بعد ادعا میکنی ((اکثرا پناه جوها دچار بیماری روانی هستند و مثل ریگ دروغ میگن)) این دو گزاره ات دقیقن در مورد خودت نوشته شده، تو بگو sadeghkhan به چه ساز تو برقصه!!!
پنج‌شنبه 23 مهر 1388

bij - المان - المان
amo danial عزیز، با سپاس از کامنتت!
پنج‌شنبه 23 مهر 1388

bij - المان - المان
zebelkhan عزیز، متاسفانه درست میگویی! کشور خشونت و غمزده ایران با تقدسزدایی از طریق مدارا و انتقاد گام بسوی تمدن و انسانیت برای مسلمان و غیرمسلمان برمیدارد!
پنج‌شنبه 23 مهر 1388

niyusha - امریکا - لس انجلس
sadeghkhan - کانادا - کانادا تو خیلی عقده ای و بیمار هستی بهتره بری پیش روانپزشک شاید معالجه بشی بگو در ترک موادمخدرهم کمکت کنه چون تو یکی از کامنتها با افتخار نوشته بودی چه موادی مصرف میکنی و در این سایت بداموزی داری
پنج‌شنبه 23 مهر 1388

sara-j - سوید - استگهلم
sadeghkhan - کانادا - کانادا . دوست عزیز چرا به کسی‌ که راحت ایران رفت و آمد می‌کنه و ساکنه یک کشور دیگست میگین پناهنده؟در ضمن اگه شما از پناهنده بدتون بیاد چون معیار انسانیت رو با پناهنده بودن شخص میسنجین.امیدوارم ما‌ها بتونیم دوست‌ها مون و ادمهای اطرافمون رو به خاطره طرز فکر و شخصیتشون انتخاب کنیم نه ملیت و پناهنده بودنشون.شما همون قدر دوست داری راحت زندگی‌ کنی‌ که یک آدم سیاه پوست.به نظر من پناهنده و مهاجر با هم فرق ندران شما و من و امثال ما اگه ۱۰۰ سال هم خارج از ایران باشیم باز پناهنده به حساب میایم ما زمانی پناهنده یا مهاجر نیستیم که ایران زندگی‌ کنیم.شما وقتی‌ خودتون دوست دارین در یک کشور آزاد زندگی‌ کنین باید واسه همه این رو بخواین.به امید روزی که همه دنیا بی‌ مرز باشه و همه آزاد زندگی‌ کنن و رنگ پوست و کشور واسه کسی‌ ملاک نباشه انسانیت ملاک باشه.شاد باشید
پنج‌شنبه 23 مهر 1388

bij - المان - المان
محمد ١٤٠٠ سال پیش با تقدسزدایی از هر ابزاری (توهین، ترور مخالفین در خفا، اعدام روشنفکران دگراندیش در ملاء عام، به اجرا در اوردن قوانین جزایی ضد بشری بخصوص از دین یهود و ...) برای تبلیغ و به کرسی نشاندن دینش استفاده نمود! او مدعی روشی جدید بود تا «وحدت» را در حجاز عملی سازد. وحدت پایه اساسی دیکتاتوری و تک حزبی، همچنین یکتاپرستی(= ضد غیرخودی!) است او در سفرهایش فرصت شناخت تمدنها و ادیان را ازدست نداد. برای رسیدن حجاز به یک امپراطوری دینی از هیچ چیز فروگذاری نکرد! استفاده از مردسالاری در قوانین کشورداری و ترساندن مسلمانان از خروج از دینش و اطاعت نکردن با اعدام یا شکنجه و قصاص تا با «لشکرکشی» به قبایل و بعدها (پس از مرگش ابوبکر، عمر و ...) به کشورهای دیگر، امپراطوری اسلامی را گسترش دهد. (فراموش نکنیم انسانیت، چون ازادی، استقلال فرهنگی و حقوق بشر به مراتب بالاتر از مصلحت وحدت و حق حاکمیت است!!!)
پنج‌شنبه 23 مهر 1388

gogoli - ایران - تهران
bij - المان - المان ........ دوست گرامی! من هدفم پز دادن نبود. این فیلم دقیقا به موضوع همین بحث مربوطه. خلاصه بگم: داستان فیلم درمورد نوجوانیه که فردی رو میکشه و با رسیدن به هیجده سالگی در نوبت اعدام قرار میگیره. دوست او در ندامتگاه «شهر زیبا» (زندان نوجوانان) که از زندان آزاد میشه، تصمیم میگیره رضایت خانواده مقتول رو جلب کنه. اما در نهایت به جایی میرسه که یا باید یک عمر زندگی خودشو خراب کنه، یا مرگ دوستشو بپذیره. به نظر شما هرکدوم از ما اگه تو این وضع قرار بگیریم چکار میکنیم؟(عجله نکنید. جواب این سوال خیلی سخته).
پنج‌شنبه 23 مهر 1388

khodemanitar - اسکاتلند - ابدین
تکلیف جامعه ای که تو نوشتن کامنت دنیای مجازی ادب وفرهنگ رو رعایت نمی کنند در متن جامعه و در دنیای واقعی مشخص است. کامنت های دیگران رو بدون غرض بخونید و پی انتقام گیری لفظی نباشید. تا زمانی که زبان گفتاری وفرهنگ عمومی بر اساس به کرسی نشوندن عقایدشخصی و سر جا نشوندن همدیگه هست امیدی به اصلاح جامعه ایرانی است. ما اینجا هستیم که از همدیگه یاد بگیریم نه به هم زور بازونشون بدیم. فرهنگ مدارا رو زنده نگه داریم که دمکراسی با مدارا امکانپذیره. برای مادر احسان ارزوی ارامش می کنم و صبر که ارامش این زن ارامش قبل طوفان است.
پنج‌شنبه 23 مهر 1388

gogoli - ایران - تهران
آنتی اسلام - ایران - اهواز . چشم!!! اما تنهایی خندیدن خیلی مضره! نشونه کم عقلی هم هست! موفق باشی باهوش جان!
پنج‌شنبه 23 مهر 1388

gogoli - ایران - تهران
pahlavi100 - آمریکا - کالیفورنیا ...... «طرز گفتار خبر میدهد از سوز درونت» شعبون خان! درود بر تو! درود بر تو! درود بر تو!
پنج‌شنبه 23 مهر 1388

bij - المان - المان
gogoli گرام، خب حالا تا حدودی میدانیم فیلم چی به نمایش گذاشته است! اولن در کامنت قبلیم متذکر شدم گزینه‌های انتقام و عفو برای ما و نسلهای اینده فاجعه بارند! و ملاحظات ما در شناخت صورت مسئله محدود میشود بجای انکه هنجارهای اجتماعی ریشه یابی شوند! دومن اگر در قدرتمان هست باید و باید در اعتراض به اجبار در انتخاب گزینه‌های انتقام و عفو اقدام نمود! یکی از ان روشها روشنگری از طریق ابزار ارتباط جمعی نظیر اینترنت است دیگری با اقداماتی شبیه کمپین یک میلیون امضا دست جمعی به فراخور مکان به بسیج مردم دست زد. تصمیم گیری از روی احساسات و جذابیت انتقام، کمی بعد از جنایت فقط به بن بست رسیدن را به نمایش میگذارند! اگر و اگر والدین حکم دهنده قصاص، از روی اندیشه با مسئله برخورد کنند برون رفتی از تسلسل انتقام و با بزیر کشیدن سیستم مکتبی چشم اندازی در بهبود جامعه خشونت زده وجود دارد! ان فیلم احتمالن به صورت مسئله پرداخته است!!!
پنج‌شنبه 23 مهر 1388

asir@.P - فرانسه - پاریس
من فیلم شهر زیبا رو دیدم و در مورد پدر و مادرخوانده مقتول همین نظرو دارم که در مورد مادر احسان. هر دو درگیر غرور و بلاهت. مشکل یکیه.جالب اینه که خیلی از پدر و مادرها وقتی بچه دار میشن همه آینده خودشونو در اون بچه می بینن و طوری بچه رو تربیت میکنن که در دوران بچگی حرف زورشونو بدون هیچ دلیلی گوش کنن و بعدها هم عصای دست زمان پیریشون باشن و تنها وظیفه خودشون سیر کردن شکم اون بچه است.نمیدونم اینها خودشون بچه نبودن و این فکر به سرشون نزده که چرا باید یک عمر جور یک لحظه لذت بردن پدر و مادرشونو بکشن؟و این همینطور نسل به نسل ادامه داره. فکر میکنم خودخواهی بیشتر از این نمیشه.
پنج‌شنبه 23 مهر 1388

sadeghkhan - کانادا - کانادا
آنتی اسلام،تو که با این بحثای کیلویت و علم دره پیتی ات اصلا ارزش حرف زدن بهات نیست،نیوشا تو فرهنگه کشور ما کانادا پت کشیدن بد نیست و کسی‌ مخفی‌ نمی‌کنه و در مورد احساس من در مورد قاتل فقط احساس شخصی‌ من بود،شما میتونید اگه کسی‌ تو ایران پدرتونو کشت برید یه دست گول بهش بدید و طرفو ببخشید،سر آج هر کسی‌ صاحب اختیار دوست انتخاب کردنش هست و من تر جیه میدم با ایرانی‌ دوست نباشم چون اکثرا همون فرهنگ پایین ایران رو با خودشون یدک میکشن،ضمنا چرا باید به پناه جوها اجازه بدن بیان اینجا،بنده که الان ۸ ساله دارم میرم سر کار و مالیات به دولت میدم چرا باید خوشحال باشم یه عده انگل بیان و از دسترنج دیگران استفاده کنن،اینجا که ایران نیست باید تنبلی رو کنار بزارن و کار کنن،اسیر@پاریس من به عنوانه یه کانادایی ایرانی‌ تبار و کسی‌ که نف یا ضرری در باره مسائل در ایران نداره با حرف شما موافق ولی‌ منو شما نظر میدیم برا دیگران که اصلا درست نیست،بیج منظورتو نفهمیدم اگه میتونی‌ یه جور دیگه فریز بندی کن جملتو تا بتونم متوجه بشم چی‌ میگی‌.
پنج‌شنبه 23 مهر 1388

gogoli - ایران - تهران
bij - المان - المان .... من اگه جای شما بودم اول فیلم رو میدیدم. کارگردان این فیلم تاکنون فیلمهای خوب دیگری مثل «چهار شنبه سوری» و «درباره الی» رو هم ساخته. بهر حال از توجه شما ممنونم.
پنج‌شنبه 23 مهر 1388

Iraniii - ایران - ارومیه
sadeghkhan - کانادا - کانادا:یه روزی از گفتن فرهنگ پایین به ایرانیا پشیمون میشی.افرادی مثل تو واقعا برای جامعه ضررن.تویی که تو کانادایی شاید بدونی stereotyping یعنی چی!سعی نکن این کارو بکنی
پنج‌شنبه 23 مهر 1388

saharrr - امریکا - فلوریدا
چند سال دیگه عذاب وجدان بگیر بمیر !!خاک بر سرت
پنج‌شنبه 23 مهر 1388

sara-j - سوید - استگهلم
sadeghkhan - کانادا - کانادا . دوست عزیز شما وقتی‌ دوست نداری با ایرانی‌ دوست شی‌ چون فرهنگشون پائین هست خوب باید باخودت هم قهر باشی‌ چون خودت هم یک ایرانی‌ هستی‌ با همون فرهنگ ولی‌ این رو هم قبول دارم همه ایرانی‌‌های خارج از کشور خوب نیستن و مطلق بد هم نیستن هم خوب دارن هم بد پس نباید با یک چوب همه رو زد.شما اگه مقیم کانادا باشین میشین مهاجر و اگه پناهجو باشین میشین پناهنده در کلّ مهاجر و پناهنده یکی هستن ادبیات ما این‌ها رو از هم جدا میکنه.پس کانادائی‌ها هم باید به شما بگن پناهنده چون تو کشورشون هستین.در ضمن قبول مالیات میدین خوب من هم کار می‌کنم و مالیات میدم ولی‌ شما با اون مالیات دادن از امکانات اون کشور استفاده می‌کنین چون مالیات میدین نباید که منتش رو رو سر مردم بذارین چون تموم اون کشور مالیات میدن و فقط تنها شما نیستین. تا اونجایی که من ایرانی‌‌ها رو دیدم افراد کمی‌ بیکار بودن و از دولت پول گرفتن اکثرا زرنگ هستن حداقل درس نخونن کار می‌کنن.
پنج‌شنبه 23 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
sadeghkhan قُم-قُمک (کانادای سابق!) بده کسی برات متن رو ادیت کنه. قابل صرف وقت نیست. در حد .. است
پنج‌شنبه 23 مهر 1388

sadeghkhan - کانادا - کانادا
کاربر گرامی:

بدلیل استفاده از چندین نام کاربری , دسترسی شما به بخش نظرات مسدود شد.
تعدادی از اسامی کاربری مسدود شده:
farj00n
sadeghkhan
thuderbay

ایرانیان انگلستان
پنج‌شنبه 23 مهر 1388

exfarj00n - ایران - ونکوور
Iraniii - ایران - ارومیه . تنها کشوری که در دنیا صد تا سر و صاحب و پرچم و شاه و همه کاره داره ایرانه است ! قبول کنیم خیلی عقبیم !. آنتی اسلام جان ،‌ من واقعاً در عقل تو شک دارم ! تو بعد از این همه مدت هنوز نفهمیدی اینهائی که غلط املائی زیادی توی پستهاشون دارن به خاطر این است که از فارسی ساز استفاده می کنند ؟ اینها با استفاده از سایتهای پینگلیش به فارسی، انگلیسی می نویسن فارسیش را اینجا کپی می کنند واسه همین پر از غلط املائی است ! همه که مثل تو امکانات ندارن برادر :)
پنج‌شنبه 23 مهر 1388

nalin - المان - مونیخ
سلام شرمندم فک نمی کردم مادرم اینقد سندل با شه. بیخیال قسمت منم از زندگی این بود مثل تو فرقش تورو من کشتم منو مادرت ..ا
پنج‌شنبه 23 مهر 1388

Larkiden - لوکزامبورگ - لوکزامبورگ
عقده ای.. هر چی دری وری شنیدی حقته.. بیشعور
جمعه 24 مهر 1388

siavashoma - انگلستان - منچستر
این دیگه چه جونوریه ؟اره دیگه اگه از این جونورها نبودن که ما اینجا نبودیم .کثافت کاملا ضدحقوق بشرو ضد هنره . حیف حیف که در اجتماع ما افرادی با چنین طرز فکر زندگی میکنند که همش دلیلش 30 سال تربیت جهل و فساد و تظاهر و نامردی و قصاصه .ای بر روحت لعنت خمینی.این تربیت پدر دجال وشکنجه گزو متجاوزی چون توست.امیدوارم که روحت سرگردان و عذاب دائم برای این جانوران وحشی خواستارم.
جمعه 24 مهر 1388

parsaus - امریکا - لوس انجلس
من بودم میگفتم دو بار اعدام کنندش تا عبرت بشه برای بقیه .اکه هرکی بکشه بکه دیه مدم یا رضایت میگیرم ناارامی و چاقو کشی وکلا جرم میشه 10 برابر.این بخشش بازی ها در اروپا و امریکا کا میکنه چون احترام به قانون اولین مرحله زندکی است اما تو ایران قانون اخرین چیزی هست که مردم بهش احترام میزارن
جمعه 24 مهر 1388

wildpiony - هند - بمبیی
sadeghkhan - کانادا - کانادا خوشم اومد سایت ایگنورت کرد بسه هر چی دری وری گفتی..Iraniii - ایران - ارومیه کانادا کجا بود اینا سفر خارج از کشورشون جمکرانه!!siavashoma - انگلستان - منچستر سلام یه مدتی نبودید جاتون خالی بود شاد باشید
جمعه 24 مهر 1388

candy - کانادا - کانادا
تنها مشکل بهنود نداشتن مادر بود. خدا بیامرزدش.
جمعه 24 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
از مسئولان زحمت کش سایت ایرانیان انگلستان بسیار تشکر میکنم بخاطر اینکه:1- باید برای احیاء دموکراسی تلاش کنند. 2- باید وقت بگذارند تا نخاله های سایت رو پیدا کنند و آیدی های متعدد شان را بسوزانند!!!!. sadeghkhan -قُم-قُم واقعاً احساس ترحم دارم نسبت به تو. دلم برات میسوزه. آخه یه آدم ( نه انسان!) چقدر باید پست باشه که در یک بحث با چندتا آیدی شرکت کنه؛ و خودش برای خودش دست بزنه و هورا بکشه؟! فقط عقدهء حقارت می تونه با یه "آدم" همچین کاری کنه. جالب اینجاست که موضع همهء آیدی های ذکر شده در بحث ها " طرفداری از جمهوری اسلامی" بود و یا کسانی که از جمهوری اسلامی طرفداری میکردند!
جمعه 24 مهر 1388

poriyaye_vali - قطر - دوحه
ویلد پیونی - اندیا واله - بمبیی --سلام خوبی باشه من 2 تا میارم یکی برا تو یکی هم برای زبل جان ..غم میخ طویله مخور بر هم مزن اوراق طویله را
جمعه 24 مهر 1388

ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو
یکی دیگر از مزدوران افشا شد از مسئولان سایت سپاسگزار. این وحوش اسلامی چون تعدادشان کم است برای فریب با چند ای دی کامنت می گذارند بلو استار مواظب باش!!!!!
جمعه 24 مهر 1388

sanazsarmad - المان - مونیخ
بیچاره احسان نصرالهی. هیچ کس به اون فکر نکرد. این مامانش هم که فقط به فکر خودش بود و دل خودش- انگار خداست. همه اش من من می کرد. در هر صورت اشکال از قانون هست دیگه. قانون بکش بکش هست
جمعه 24 مهر 1388

BIKHODA - هلند - شیراز
این نظر مال هلند مسجدسلیمان است. به نظر من بهنود فدای قوانین مسخره ی جمهوری اسلامی شد. بهنودها فدای حماقت و عقده های چنین خانمی می شوند و این که چنین مادری با عقده هایشُ حکم مرگ کسی را می دهد نتیجه ی قوانین مسخره و متحجر اسلام و جمهوری اسلامی آدم کش است. این خانم بیمار روحی ست و کاش وکیل بهنود در اون صبح قبل از اعدام وقتی سه نفر از اولیای دم عفو کردند و فقط مادر مقتول رضایت نداده بودُ درخواست تعویق اجرای حکم را میکرد و درخواست معاینه ی مادر توسط روانشناس را میداد. به نظر من این خانمی که از مرگ یک جوان به ارامش میرسد مشکل روحی دارد و صلاحیت نظر در مورد مرگ و زندگی کسی را ندارد و باید به روانشناس معرفی شود . مشکلات روحی این مادر به مراتب بیشتر هم خواهند شد چون در آینده ی نه چندان دور دچار عذاب وجدان قتل بهنود خواهد شد (البته اگر وجدان داشته باشد). کاش میشد همه ی چیزی که در دلم هست در مورد این خانمُ اینجا بنویسم.
جمعه 24 مهر 1388

gogoli - ایران - تهران
ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو .... سلام آرتمیا جان! زود سایت رو صاحب شدی ها! تو و «آنتی» هم مواظب خودتون باشین! راستی جون من فهمیدی معنی آرتمیا چیه؟
جمعه 24 مهر 1388

wildpiony - هند - بمبیی
poriyaye_vali - قطر - دوحه اولا ویلد نیست و وایلده.. در ضمن دیگه داری از حد خودت خارج میشی...
جمعه 24 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
خیلی خنده داره!! همین بالا گفته بودم: خدا سایهء گوگولی و دوستش صادق خان-کانادا -کانادا رو از سر این سایت کم نکنه که باعث کر کر خندهء ما میشن. فرداش ترتیب صادق خان داده شد!!! عجب خداییه ها!! خوب یه دعا برای خودم نکردم ! وگرنه الکی الکی سوسک شده بودم ها.....هاهاهاهاها
جمعه 24 مهر 1388

pashmakjon - آمریکا - عالمو
متاسفم از اینکه بگم بعد از انقلاب رحم و انسانیت از ایران و ایرانی‌ دور شد و جاشو کینه پر کرد و نمونه ااش همین زن هست که هنوز بعد از چهار سال چنان با کینه حرف می‌زنه که آدم حالش به هم می‌خوره.من کلا با اعدام مخالفم مخصوصا که قتل عمد هم نبوده دو تا جوان با هم دعواشون شده و کاری که نباید بشه شده حالا اینکه چطوری یه مادر بتونه شخصاً صندلی رو از زیر پای این جوان بکشه این خیلی عجیبه عجب دل سنگی باید آدم داشته باشه فقط اینو میگم خدا ازت نگذره و اینو مطمئنم قبل از اینکه بمیری حتما حتما در همین دنیا مکافات شو مبینی خواهی دید.درود میفرستم به روان پاک بهنود که با اون سن کمش یه دنیا زجر کشید روحت شاد.
جمعه 24 مهر 1388

pahlavi100 - آمریکا - کالیفورنیا
گوگولی = خاله سوسکه = بلو استار = بینوایان = نوکر جهالت = دستمال بدستان ولایت وقیح حاضر در صحنهٔ سایت ایرانیان انگلستان...پیشاپیش به درک واصل شدن رهبر تان را تبریک عرض نموده، تنها تاسفم از اینست که از یک محاکمه در دادگاه ملت معاف میشود. اینجاست که دست به آسمان بلند کرده از باریتعالای خیالی استغاثه می‌کنم، چند روزی به عمر کثیفش اضافه کرده، مجال اینرا به ما بدهد که از او سوال کنیم، چرا؟...مگر این آب و خاک به شما جانیان چه چیز کم داده بود، که باید دستتان را به خون فرزندانش هم آلوده میکردید؟
جمعه 24 مهر 1388

gogoli - ایران - تهران
pahlavi100 - آمریکا - کالیفورنیا ...... شعبون خان! بابا سنگ پا جای تو بود تا حالا صاف شده بود!!! من خسته شدم بسکه بهت متلک گفتم! تو از متلک شنیدن خسته نشدی؟!
شنبه 25 مهر 1388

sardooneh - ایران - تهران
اااااااااااااااااااااا...چقدر کامنت...ولی حالا خوشحال شدین...آیا پسرتون بر می گرده؟؟؟
شنبه 25 مهر 1388

gogoli - ایران - تهران
آنتی اسلام - ایران - اهواز ..... حواست باشه تعارف اومد نیومد داره ها! نگی نگفتی!
شنبه 25 مهر 1388

gogoli - ایران - تهران
alireza.ch - سوسیس - نوشابه ..... راستی فکر کنم من و شما با هم یه خورده حسابی داریم. نه؟!! شما چرا وسط دعوای من و این «آنتی» جان یهو پریدی وسط؟ اگه حرف حسابی داری بزن ببینم!
شنبه 25 مهر 1388

saeed-d - ایران - تهران
بعضی موقها شرایط خیلی سخت است و نمیتوان جای دیگران بود اینجاست که فرق امامان و پیامبران معلوم میشود چون اگه حضرت علی در صدد انتقام بود هیچکس بیشتر از اون مستحق انتقام نبود ؟؟؟قابل توجه مسلمان نماها
شنبه 25 مهر 1388

ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو
gogoli - ایران - تهران. من از کامنت های بیمار گونه ات سر در نمی اورم هر چه می خواهد دل تنگت بگو... تو هموطن من نیستی چرا که ای دی ارتمیس تو را سوزانده چون نامهای اطرافیان تو //صغری کبری فاطی زینب است...دیگر هم برای من چیزی ننویس ابجی زینب هم در این سایت هست با انها وارد مذاکره....شو
شنبه 25 مهر 1388

samu - -
انشاله برائ کسی ین اتتفاق نیفته.من اگر بودم اعدام مئکرم .افرین .به ائن مادر.وجمهورئ اسلامئ
شنبه 25 مهر 1388

gogoli - ایران - تهران
ARTEMIS-SW - سوئد - جاده مالرو ....... ای شیطون! پس اهلش بودی و نمیگفتی؟!!! ( علت این کینه شدید تو نسبت به اسلام چیه؟ علت «آنتی جان» رو که فهمیدم!! جدا از شوخی چرا ما نباید بتونیم با وجود اختلافات دیدگاهها در کنار هم با آرامش زندگی کنیم؟ ) .... راستی خودمونیم آرتمیس اسم خیلی قشنگیه. ولی به تو همون آرتمیا بیشتر میاد!!
شنبه 25 مهر 1388

pahlavi100 - آمریکا - کالیفورنیا
. gogoli - ایران - تهران...(چرا ما نباید بتونیم با وجود اختلافات دیدگاهها در کنار هم با آرامش زندگی کنیم؟ ) ...والا، ما سرمون رو انداخته بودیم پایین ، داشتیم زندگی‌ میکردیم که شما و ایل و تبارتون افتادین به جون مردم، ندارو کشتین، سهراب رو زجر کش کردین، بعد که از باتوم بازی با هم خسته شدین، حمله ور شدین به جوونای مردم...خوب یک ایرانی‌ با غیرت نمیتونه ساکت بشینه و دم نزنه دیگه...میتونه؟...خود شما ، اگر به اهل مسکو ظلم بشه، ساکت میشینی‌؟.
شنبه 25 مهر 1388

+6
رأی دهید
-2

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.