نامه‌ی یک دختر ایرانی به جومونگ

نامه‌ی یک دختر ایرانی به جومونگ

سلام آقای جومونگ .امیدوارم حالتان خوب باشد و ملالی در وجود شریف نباشد. اگر از احوال اینجانب و سایر هموطنان بپرسید بنده که مخلص جناب عالی و تمام اعضای گروه دامون هستم . هموطنان هم همگی دوست دار جناب عالی هستند و هرشنبه و سه شنبه مشتاقانه پای تلویزیون می نشینند تا جمال مبارک جنابعالی ویاران را ببینند و مرحبا بگویند و بر هر چه تسو و تسوئیان لعن و نفرین بفرستند.

 

و البته بعضی ها هم به خاطر تماشای جمال کم مثال بانو سوسانو به تماشای سریال شما می نشینند.به من چه؟ مرا که توی قبر اونها نمی گذارند. غرض فقط این بود که بگویم اینجا همه جور آدمی هست.آقای جومونگ من خیلی خوشحالم که سریال شما را تلویزیون ما نشان می دهد. آخه می دانید؟ ماتوی سرزمین بزرگ مان اصلا آدمی مثل شمانداریم!

نه درتاریخ مان نه درقصه ها و افسانه هامان مثل شما نداریم. به همین جهت دیدن شجاعت های شما ،درستی شما ،کاردانی شما برایمان لذت بخش است .چه کسی می تواند سه تا تیر در کمان بگذارد و هرسه رابه هدف بزند؟ چه کسی می تواند آنهمه صبرکند تا اعتماد آدمی مثل تسو را به دست بیاورد؟ چه کسی می تواند یک تنه به وسط یک فوج بزند و همه را از دم تیغ بگذراند؟

این کار فقط و فقط ازجنابعالی برمیاید.عموی پدرم می گوید رستم زور صدتا جومونگ راداشته است. ولش کنید لطفا. پیر است و هذیان می بافد .کلی هم اسم های اجغ وجغ مثل گیو و گودرز و سیاوش و بیژن و کیخسرو و اینها پشت سرهم ردیف می کند که مثلا اینها اساطیر مایند .من که جدی اش نمیگیرم اگر آنها اسطوره بودند، اگر از جنابعالی سر تر بودند چرا صداسیمای ما ازشان فیلم نمی سازد؟

 

 

مگر رستم همانی نبود که چند وقت پیش ها یک سریالی ازش نشون داد؟ اونکه اصلا لاجون بود.فقط حرف میزد. اگر اسطوره ما اون بود ما اصلا اسطوره نخواستیم, داداشم دیروز که ازمدرسه اومد ازقول معلم تاریخشون می گفت که ما یه ستارخانی داریم که مثل جومونگ افسانه نیست و واقعی است وتازه از جومونگ هم چیزی کم نداره .و کلی ازشجاعت و کاردرستی اش گفت.

گفتم داداشم گوش کن.من هم ستارخان راخوب می شناسم. همونی یه که اسمش رو خیابون دایی اینهاست. اما اگه کارش درست بود لابد یه فیلمی، سریالی چیزی ازش می ساختند. بد که نگفتم .خلاصه اینجا هرروز یه اسطوره علم می کنند که مثلا ازشما سرتر باشه اما نمی شه .اما گوش من بدهکار این حرفها نیست .من فقط مخلص جومونگم وغیرجنابعالی اسطوره ای ندارم.دور دور جومونگ است .

منبع : برنا

manis - انگلیس - شفیلد
واقعا باید به نویسنده این مقاله آفرین گفت .
سه‌شنبه 21 مهر 1388

wildpiony - هند - بمبیی
ای بابا همه چیمون سر جاشه فقط جومونگمون کمه
سه‌شنبه 21 مهر 1388

kamia1 - المان - کلن
اهاهاهاها, خیلئ ساده بئ غل وغش ولئ واقعئ
سه‌شنبه 21 مهر 1388

شب قطبی - امارات - دبی
انتقادی به جایی به خدا. خیلی خوب به درب گفتن که دیوار بشنود.بحران هویت از سی سال پیش به بعد خیلی شدیدتر شده.اینقدر که در تلویزیون ایران از رشادت و دلیری فلسطینیها و لبنانیها و دولت عراق و حماس میگن از تاریخ ایران باستان و ایران کهن و اساطیر ایرانی اصلا حرفی نمیزنند.خدا پدر فردوسی رو بیامرزد که تا حدودی افسانه های ایران باستان و اساطیرش رو برای ما به جا گذاشته.خدا رو شکر که همین یک کتاب رو داریم.این دولت احمدینژاد هم که آب پاکی رو دست ایرانیان ریخت.با حذف نام بزرگان ایران زمین از کتاب تاریخ ایران قدم موثری در جهت تشدید بحران هویت گذاشت.ولی ایران بزرگتر از این حرفاست.ایران ..ایران است.مام میهن ماست.ایران ما خیلی بزرگتر از ایناست که بخواهند با یک سریال کره ایی کوچک بشه.زنده باد ایران و ایرانی
سه‌شنبه 21 مهر 1388

persian-girl - دانمارک - کپنهاگ
لعنت بر این سریال مضخرف جومنگو این کشور بدبختر ار کشورما ایران رو پیدا نکردن. خاک بر سرکسانئ که تمدن کشورهای بیگانهگان مثل تازیها و چینیها بر تمدن باستان خودشون برتر میددانند برن بمیرن بهتر ای وطن فروشا. پس چرا اروپای اینجوری نیست تمدن خودشون دوست دارن ااما هموتنان ما رو باش.
سه‌شنبه 21 مهر 1388

König - سوییس - سوپیس
با درود بر دوستان. جالب بود اما یه دختر ایرونی باید بدونه نام هایی رو که ذکر کرده همه نام های اصیل فرهنگ ماست و نام هایی را که اعراب در فرهنگ ما ساری و جاری کردند اجغ و جغ هستند !!!
سه‌شنبه 21 مهر 1388

siya48 - آلمان - کلن
جومونگ کیه!!!؟؟؟؟؟
سه‌شنبه 21 مهر 1388

Ezhaq - ایران - تهران
شب قطبی - امارات - دبی . با شما موافقم، این نوشته ها کمی حالم رو گرفتند. افسوس که به چه شکل یک مشت کره ای سگ خور خودنمائی می کنند، تاریخشان، لباسهایشان، فرهنگ، مردمشان، غداهایشان و چیزهای دیگرشان را با فیلم و سریالهایشان به خوردمان می دهند. برای خودشان در دنیا اسم و رسم درست می کنند بیخ کره جنوبی کره شمالی که بوئی از تمدن نبرده ولی همه اسم کره به زبان میاد فکر می کنند چه کسان بزرگی هستند که نظیر ندارند عجبا! عجبا!..
سه‌شنبه 21 مهر 1388

dannni - سوئد - استکهلم
چرا نویسنده اش ننوشتید شاید daiana - . نوشته این نامرو
سه‌شنبه 21 مهر 1388

sarbaz007 - المان - المان
واقعا که بین سر ملت روچی جوری گرم میکنند
سه‌شنبه 21 مهر 1388

halind - کانادا - تورنتو
dannni - سوئد - استکهلم . هرکی بوده مطمینا دیانا نبوده
سه‌شنبه 21 مهر 1388

1k adame sadegh - کانادا - تورنتو
هند بمبی خیلی با مزه نوشتید کلی خندیدم
سه‌شنبه 21 مهر 1388

dannni - سوئد - استکهلم
halind - کانادا - تورنتو . . /بس تو بودی
چهار‌شنبه 22 مهر 1388

habibollah - ایران - تهران
مثلا چی چیه این نوشته جالبه؟خیلی هم مضخرفه.
چهار‌شنبه 22 مهر 1388

khanande - ایران - ایران
ایول!!
چهار‌شنبه 22 مهر 1388

maryam97 - مالزی - پنانگ
یه قسمتش ندیدم!!!!!!ولی کشته مرده زیاد داره.
چهار‌شنبه 22 مهر 1388

bluestar - ایران - تهران
این مال 4 ماه پیشه. کامنت مرا در عنوان ((جومونگ، عضو ارشد ستاد احمدی نژاد)) بخوانید.https://www.iranianuk.com/article.php?id=37948
چهار‌شنبه 22 مهر 1388

farnazflora - مالزی - کوالالامپور
habibollah - ایران - تهران. اولا مضخرف را با ز مینویسن یعنی مزخرف . ثانیا شما که ساکن ایران هستین و هنوز املای کلمات فارسی را بلد نیستین حق اظهار نظر در مورد یک متن ادبی را نداری و در اخر اینکه واقعا نویسنده به نکته خوبی اشاره کرده و متاسفانه بچه های امروز جومونگ را بیشتر از کوروش کبیر میشناسن
چهار‌شنبه 22 مهر 1388

dariush28 - آلمان - بوخوم
من سوسانو میخوام .
چهار‌شنبه 22 مهر 1388

mohsan260 - کره جنوبی - سول
با سلام والا ما که تو این خراب شده از اینها نفرت داریم بعد مردم ایران عاشق کره ایها شدند نمی دونم به چی اینها افتخار میکنند ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
چهار‌شنبه 22 مهر 1388

blueberry64 - ایران - تهران
خوب با خوندن این متن باید گفت خاک بر سر این احمقها که از این پسره زشت یه وری کج و کوله چنین اسطوره ای ساختن. ایران بازیگرهای شایسته زیادی داره. اسم نمیبرم که جنجال میشه ولی خودتون میدونید. پاشده اومده ایران یه مشت دخترخل و چل هم رفتن واسه اینکه هلاک بودنشونو نشون بدن. چقدر کوتاه فکر باید باشه آدم!!! راست میگه اگه اسطوره داریم چرا فیلم نمیسازن ازشون؟؟ اسطوره های ما باید بشن یانگوم و جومونگ. خوشحالم به جز 4-5 قسمت که توفیق اجباری نصیبم شده بود هیچ قسمتی از این سریال مزخرف رو ندیدم. خدا صبرم بده! سری جدیدش. نه!!!!!
چهار‌شنبه 22 مهر 1388

blueberry64 - ایران - تهران
*راستی شنیده بودین یا نه! تو رشت (اگه شهر رو اشتباه نکنم رشت بوده) چند تا خانواده رفته بودن جنگل واسه تفریح. از هول اینکه به جومونگ برسن عجله ای برگشتن خونه. دیدن بله. بچه شونو جا گذاشتن. برگشتن رفتن همونجا پای یه درخت خشک شده بود از ترس. بچه 9ساله به خاطر دیدن جومونگ مرد... جالبه نه؟؟؟
چهار‌شنبه 22 مهر 1388

world_4u - ناروی - اسلو
سلام وقعا سریال جومون لذت بحش است من کارم را ازددست دادم بحطری این سریال
چهار‌شنبه 22 مهر 1388

ادیب - ایران - تهران
غیر از جومونگ بتمن و سوپرمن و ترمیناتور و .. رو جاانداختی تو هر اسباب بازی فروشی بری لباس کامل اینها در سایزهای مختلف وحود داره .
چهار‌شنبه 22 مهر 1388

fereshteh nejat - امارات - دبی
چه عقده ای
چهار‌شنبه 22 مهر 1388

anosh - امارات - دبی
وقتی دولت میبینه مردم با چه برنامه هایی سرگرم میشن هی بیشتر و بیشتر پخش میکنه.اما نمیدونم شنیدین یا نه این قضیه مال تقریبا دو ماه پیشه این خبر تو اخبار صدا و سیما که نگفت آخه روشون سیاه بود اما دهن به دهن نقل مجالس بود.تو یکی از شهرهای کوچک استان فارس چند تا خانواده با هم میرن گردش تو دل طبیعت نزدیک های عصر یا مغرب نمیدمنم هر موقع که این جومونگ پخش میشد با عجله تصمیم میگرن برن خونه تا دیدن این فیلم رو از دست ندن با شتاب و هول هولکی وسایلشون رو جمع میکنن و برمیگردن.حدودهای 11شب یکی از خانواده ها زنگ میزنه به اون یکی که دخترمون رو اماده کنید تا بیایم دنبالش اما اونا میگن دختر شما پیش ما نیست میگن مگه موقع برگشتن تو ماشین شما نیومد میگن نه.آخه از بس عجله داشتن فکر کردن دختر3ساله شون با اون خانواده اس.امابعد متوجه میشن که دخترشون رو جا گذاشتن به سرعت بر میگردن و بعد از جست و جو میبینن که کودک بیچاره از کنار یک تخته سنگ نشسته و از ترس وحشت مرده!!!
چهار‌شنبه 22 مهر 1388

dannni - سوئد - استکهلم
یک سریالی مزخرفیه مردم چقدر الکی خوشن میان این سریال بی سر و ته میبینن
چهار‌شنبه 22 مهر 1388

kadkhoda saeid_uk - انگلیس - منجستر
تو ایران الان چند ساله که تمام خواب و خوراک اکثر شون شده جومونگ. خدا شر این اخوندهای کثیف و از سرشون کم کنه
چهار‌شنبه 22 مهر 1388

masror - کره - سول
این دختر خانمی که این نامه نوشته اگر یک سال بیاد انجا زندگی کنه سخت از نوشتن نامه اش پشیمون میشه من فقط واسه این دختر خانم دعا می کنم قسمت بشه یک شوهر کره ای نصیبش بشه می دونی چرا ? چون هیچوقت همچین نامه ای نخواهد نوشت lo0ol
چهار‌شنبه 22 مهر 1388

flora_germany - آلمان - دوسلدورف
تقصیر جومونگ یا هیچ کسی‌ نیست که ما ایرانیها بی‌ عرضه تشریف داریم و گذشته خو را بر با د داده ایم، من که تا به حال این سریال را ندیده‌ام اما به هر ملتی حالا هر نقطه دنیا حق میدهم که سعی‌ کند به این صورت خود را در دنیا عرضه کند، اینکه ما گذشته پر افتخاری داشته ایم، اینکه ما بهتر بوده ایم و غیره هیچ کمکی به ما نمیکند و حسادت به ملل دیگر هم نیز بیفایده است! پس ما هم باید گذشته خود را به درستی‌ به دنیا نشان بده ایم!.
چهار‌شنبه 22 مهر 1388

dannni - سوئد - استکهلم
معمولن دخترها پسرهای صورت موه دار دوست دارند این جومونکون صورتش مو نداره که این همه خاطرخواه شدن
چهار‌شنبه 22 مهر 1388

saeed abay - سئول - کره
Ezhaq - ایران - تهران تو اصلا ن میدونی کره با کدوم ک نوشته میشه کمی ادب داشته باش و بلا نسبت یادت نره
چهار‌شنبه 22 مهر 1388

rahee_shab_1982 - ایران - تهران
سریال جالبیه
چهار‌شنبه 22 مهر 1388

فراز_نروژ - نروژ - تونسبرگ
این که یونجانگ در سریال جانگ بو گوست!! همینه جومونگ که میگن؟! من در زمان امپراتور دریا در توفیق اجباری توقیف گذرنامه بودم و سعادت دیدن سریال نصیبم شد. البته چندین قسمت آنرا از یک تلویزیون عربی دیدم. لا اقل سانسور نداشت!
چهار‌شنبه 22 مهر 1388

halind - کانادا - تورنتو
masror - کره - سول . شما هنوز متوجه نشدین که این نامه طنز تلخیه که از به تاراج رفتن فرهنگ و اندیشه ایران ویا ساخت برنامه های مسخره از رستم وشاهنامه از طریق صدا و سیما سخن میگه؟؟؟
پنج‌شنبه 23 مهر 1388

vahid22 - آلمان - هامبورگ
رستم اگه بود میگفت جدم عرب بود خزر مال روسها خلیج خلیج عرب بود. رستم اگه بود واسش جا میساختند تو گردنش آفتابه لگن مینداختند... این آهنگ شاهین نجفی رو حتما گوش کنید فکر کنم بشه دانلود کرد
پنج‌شنبه 23 مهر 1388

عاشق وطن - ایران - تهران
طنز بجا ولی غم انگیزی بود.
پنج‌شنبه 23 مهر 1388

wildpiony - هند - بمبیی
kadkhoda saeid_uk - انگلیس - منجستر چتد سال چیه؟ یه سالم نشد.. حالا همه ی اینا که میگن نمیدیدیم اه اه سر ساعت 9 پای tv بودنا.. من ایران که بودم از بیکاری میدیدم بد نبود...blueberry64 یه پسر هم به خاطر سوسانو خودکشی کرد
پنج‌شنبه 23 مهر 1388

shirin** - کانادا - اتاوا
حالا این جومونگ کی هست؟
جمعه 24 مهر 1388

vahid22 - آلمان - هامبورگ
رستم اگه بور رستمو از یاد میبرد .. شاهنامه بی سی سال تو طاقچه خاک میخورد!!https://1humanus.blogspot.com/2008/11/blog-post_434.html. اینم لینکش
شنبه 25 مهر 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.