اوباما وعده داد همجنس گرایان آزادانه وارد ارتش شوند

اوباما وعده داد همجنس گرایان آزادانه وارد ارتش شوند

بسیاری از جمله همجنس گرایان در آمریکا منتظرند آقای اوباما به وعده های انتخاباتی خود عمل کند

باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا، بار دیگر وعده داده است به سیاست "نگو و نپرس" در ارتش این کشور که اجازه نمی دهد زنان و مردان همجنس گرا علنا به این نیروها بپیوندند، پایان دهد.

اما اولین نطق آقای اوباما در این باره در مقام ریاست جمهوری آمریکا باعث دلسردی برخی از فعالان حقوق همجنس گرایان شده چون رئیس جمهوری این کشور ضرب الاجلی را در این خصوص تعیین نکرده است.

باراک اوباما تحت فشار زیادی بوده است که به وعده های انتخاباتی خود عمل کند و یکی از بزرگترین و بحث برانگیزترین این وعده ها پایان سیاست ارتش آمریکا در مورد همجنس گرایان بوده است.

سیاست "نگو و نپرس" پانزده سال پیش و به رغم تلاش های بیل کلینتون، رئیس جمهوری وقت به قانون تبدیل شد و ورود زنان و مردان همجنس گرا به ارتش را به صورت علنی امری ممنوع کرد.

رئیس جمهوری آمریکا در نطقی که خطاب به گردهمایی "کمپین حقوق بشر"، نهضت حقوق مدنی همجنس گرایان، ایراد کرد، گفت: "در حالی که پیشرفت در این زمینه به دلیل مشکلاتی که ما با آن مواجه هستیم بیش از آن که دلخواه شماست طول کشیده، در باره سمت و سویی که حرکت می کنیم و مقصدی که به آن خواهیم رسید، تردید نکنید."

او افزود: "شما زمانی را خواهید دید که ما به عنوان یک ملت بالاخره رابطه میان دو مرد و یا دو زن را همان گونه واقعی و ستودنی بسنجیم که رابطه میان یک مرد و یک زن را ارزیابی می کنیم."

اما به رغم استقبال گرم شرکت کنندگان در این گردهمایی برخی از فعالان حقوق همجنس گرایان از این که آقای اوباما جدول زمانی مشخصی را برای این تغییر اعلام نکرده است، دلخورند.

دنی اینگرام، یکی از اولین سربازانی که به خاطر سیاست "نگو و نپرس" وادار شد از ارتش بیرون بیاید، هنوز به حمایت رئیس جمهوری آمریکا از حقوق همجنس گرایان ایمان دارد: "آقای اوباما منتظر زمانی است که شاید مخالفت ها کمتر شده باشد اما من فکر نمی کنم که او با اعتراضاتی که بیل کلینتون با آن مواجه بود، روبرو شود."

به گفته مادلین موریس، گزارشگر بی بی سی، در حالی که رئیس جمهوری آمریکا با مشکلات دو جنگ، بحران اقتصادی و چالش بیمه درمانی در این کشور روبروست اگر هر چه سریعتر در ارتباط با وعده های خود در مورد افزایش حقوق همجنس گرایان اقدامی نکند با این خطر مواجه می شود که یکی از مهمترین گروه های هوادار خود را دلسرد کند.

ehsasoeshgh - سو ئد - گوتنبرگ
یک دفعه تلوزیون سوئد یک فیلم مستند پخش کرد در مورد ورود همجنسگرایان به ارتش امریکا سر یک سوهان ناخن دعوا می کردند فقط خنده بود
سه‌شنبه 21 مهر 1388

majid63 - فرانسه - پاریس
منظورش به احمدی نزاد و خامنه ای لعنتی است. که معنی سربازی رفتن نمیدانند.
سه‌شنبه 21 مهر 1388

vandidad.iran - ایران - کرمانشاه
درد ما چیه .--- درد اونا چیه؟!!!!!
سه‌شنبه 21 مهر 1388

javaad - ایران - تهران
من با وجود این همه پیشرفت های تکنولوژیک تو غرب هنوز نتونستم با مساله همجنسگرایی کنار بیام و همین مساله مشروعیت غرب را حداقل پیش من مخدوش کرده. آخه چرا باید چنین پدیده ای اولا پذیرفته بشه و ثانیا ترویج بشه. من فکر کنم غرب با ترویج این پدیده مشروعیت ایدئولوژیک خودش رو زیر سوال برده
سه‌شنبه 21 مهر 1388

مسلمان ایرانی - ایران - شیراز
مگه همجنس گراها شناسنامه و کارت مخصوص همجنس بازی دارند؟!!!! حالا کی میدونه کی این کاره هست کی نیست؟ بعدشم مگه قراره در ارتش چی کار بکنند که این همه روش دعوا هست؟
سه‌شنبه 21 مهر 1388

778899 - ایران - شیراز
در امریکا همجنسبازان میتوانند بعد از این آزادانه وارد ارتش شوند در ایران بعد از این غیر همجنسبازان میتوانند آزادانه وارد سپاه شوند !!!!!!!!!!!!!!!!!
سه‌شنبه 21 مهر 1388

METRADAT - انگلستان - لیدز
از حوزه علمیه قم تبعیت کردن.از بشکه به سنگر.
سه‌شنبه 21 مهر 1388

hootan_1989 - ایران - تهران
خاک.واقعا دنیا داره به کجا میره...یه یا بهتر بگم ئه شده ریس جمهوره ابر قدرت دنیا ازدواجه همجنس ها رو ازاد کرده.مالیات رو رو چند برابر کرده.جایزه نوبل هم که بهش دادن.اگه دسته من بود همه این
سه‌شنبه 21 مهر 1388

parang - سوید - سوندسوال
مسلمان ایرانی - ایران - شیراز . سلام شیرازی :).کارت مخصوصی ندارن ولی خیلی راحت و بدون ترس میگن که همجنسگرا هستن.یعنی به خاطر این مسئله دروغ نمیگن.توی ارتش دیگه شما خودت حساب بکن یه مرد همجنسباز با یه گردان مرد (چه شود...)
سه‌شنبه 21 مهر 1388

مسلمان ایرانی - ایران - شیراز
parang - سوید - سوندسوال . سلام ایرانی :-) دوست عزیز اول اینکه تشکر از شما و دوم اینکه منظور من از آن سوال این بود که چرا اینهمه دعوا روی این مسئله هست؟ مگه داخل ارتش کارهای بد بد میکنند؟ بعله.. چه شود!
چهار‌شنبه 22 مهر 1388

IRAN ZAMEN - نروژ - روگنان
اخوندها ضف کشیده اند برای رفتن به ارتش امریکا چون همه اینها در تایکخانه های فیصیه این دوره را گذرانده اند.
چهار‌شنبه 22 مهر 1388

silas - ایران - بندر
فکر کردین تو پادگان و زندانهای ایران این چیزا نیست ما که الحمد الله معاف شدیم اما بچه ها چیزایی تعریف میکنن مخ آدم سوت میکشه یکی از بچه ها میگه معمولا" ارشدای کادری واسه خودشون یکی رو تور میزنن تا آخر خدمت یارو معشوقشون میشه
چهار‌شنبه 22 مهر 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.