شیر پاستوریزه و استرلیزه را نجوشانید

شیر پاستوریزه و استرلیزه را نجوشانید

‌یک استاد دانشگاه اظهار کرد: جوشاندن شیر پاستوریزه شده باعث از بین رفتن کیفیت آن می‌شود.

به گزارش ایسنا ، دکتر احسانی استاد دانشگاه تهران ضمن بیان این مطلب گفت: در پاستوریزه شدن شیر تمامی میکروب‌های بیماری‌زای این ماده از بین می‌رود، بنابراین نیازی به جوشاندن آن نیست، ضمن آن که جوشاندن مجدد شیر پس از پاستوریزه شدن باعث از بین رفتن برخی ویتامین‌های آن می‌شود.

وی با اشاره به این که در استرلیزه کردن شیر نیز علاوه بر میکروب‌های بیماریزا تمامی میکروب‌های غیربیماریزا نیز از بین می‌روند، افزود: به همین دلیل ضمن حفظ شرایط نگهداری می‌توان شیرهای استرلیزه را تا مدت طولانی برای مصرف نگهداری کرد.

وی وجود نگهدارنده در شیر را رد و تاکید کرد: در مواد لبنی و شیرهای مدت‌دار به هیچ عنوان ماده نگهدارنده و مواد افزودنی برای ماندگاری بالا اضافه نمی‌شود. دکتر احسانی درخصوص شرایط تهیه و نگهداری شیر پاستوریزه و استرلیزه گفت: چنانچه اکسیژن را از نزدیک ماده حذف کنیم و حین نگهداری جلوی نفوذ نور را به داخل بسته بگیریم همچنین از شیر خام اولیه به خوبی استفاده کنیم، شیر پاستوریزه از لحاظ ارزش غذایی هیچ تفاوتی با شیرخام ندارد و حتی می‌توان از شیر برای چند ماه در سرما نگهداری کرد.

استاد دانشگاه تهران در پایان گفت: در استرلیزه کردن شیر میزان حرارتی که به شیر داده می‌شود تا تمامی میکروب‌های موجود در شیر از بین روند بالا بوده و مدت زمان حرارت کوتاه است تا حداقل لطمه به مواد موجود در شیر وارد آمده و مواد مغذی در شیر حذف شود.

مسلمان ایرانی - ایران - شیراز
شنیدم ریختن کاکائو در شیر هم باعث از بین رفتن یا کاهش خاصیت شیر میشه.. والله هر چی بیشتر طبیعی تر زندگی کنیم بهتره. استرلیزه و پاستوریزه و... دارای موارد مشکوکی درباره ی ابتلا به سرطان دارد.
یکشنبه 19 مهر 1388

Yase-banafsh - سوئد - گوتنبرگ
تکلیف سوپ شیر چی میشه که من عاشقشم؟
یکشنبه 19 مهر 1388

khonnas - موناکو - موناکو
شیر طبیعى یادش بخیر حالاها که گاو بره و. هم پاستوریزه و استرلیزه شده اند
دوشنبه 20 مهر 1388

blueberry64 - ایران - تهران
Yase-banafsh - سوئد - گوتنبرگ *** سوپ شیر که عیبی نداره بجوشونیش. بخورید نوش جان! مواقع دیگه شیر رو نجوشونید.. اطلاعات خوبی بود ممنون
دوشنبه 20 مهر 1388

farzad145 - ایران - شیراز
مسلمان ایرانی - ایران - شیراز . آبروی هر چی شیرزای را بردی بی سواد
دوشنبه 20 مهر 1388

amidjan - ایران - تهران
درود. بچه ها دیگه شیر رو هم نمی تونیم بخریم که بخواهیم بجوشونیمش چون مموتی زحمت کشیده می خواد یارانه ها رو ورداره و فکر می کنم به جای شیر چند وقته دیگه مجبور باشیم چیزهای دیگه ای بخوریم .
دوشنبه 20 مهر 1388

مسلمان ایرانی - ایران - شیراز
farzad145 - ایران - شیراز . اولا جناب باسواد من گفته بودم {{ شنیده ام }} پس اگر هم مدرکی نمی آوردم بحثی نبود. دوم اینکه موارد زیر رو مطالعه بفرمایید تا مقداری به سوادتان افزوده شود. 1** پاستوریزه کردن شیر به طور بارزی باعث کاهش ویتامین C ، B6 و B12 می شود و باکتری های مفیدی نظیر لاکتوباسیولوز را نیز تحت تاثیر قرار می دهد. https://salamatnews.com/ViewNews.aspx?ID=17355cat=5. 2** دکتر مسعود کیمیاگر، متخصص تغذیه : .. البته اضافه کردن کاکائو به شیر تا حدی موجب عدم جذب کلسیم می‌شود. ... https://www.seemorgh.com/health/default.aspx?tabid=2090conid=20166mID=4238. ***حالا کی آبروی شیرازی ها رو برد آقای باسواد؟
دوشنبه 20 مهر 1388

bahareiran - ایران - ایران
farzad145 - ایران - شیراز ---مسلمان ایرانی - ایران - شیراز ----------. لووووووول:)))))))))))
دوشنبه 20 مهر 1388

daiana - ایران - تهران
مسلمان ایرانی - ایران - شیراز. نه بابا
دوشنبه 20 مهر 1388

مسلمان ایرانی - ایران - شیراز
daiana - ایران - تهران . آره بابا
سه‌شنبه 21 مهر 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.