Yahoo: با سپاه پاسداران و وزارت ارتباطات ایران معامله نکرده ایم

Yahoo: با سپاه پاسداران و وزارت ارتباطات ایران معامله نکرده ایم

عصر ایران : سایت خبری ZDNet که شایعه ای مبنی بر همکاری Yahoo با مقامات ایرانی را به نقل از یک پایگاه ایرانی منتشر کرده بود، به شدت مورد انتقاد Yahoo قرار گرفت.

به گزارش عصر ایران، Yahoo اعلام کرد: گروهی از ناراضیان ایرانی شایعه  کرده اند که یکی از مسئولان Yahoo، طی دیدار با مقامات وزارت ارتباطات و فن آوری اطلاعات و نماینده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، لیست دارندگان پست الکترونیک در این سایت را در اختیار آنها قرار داده اند.

سایت منتشر کننده این شایعه که تبلیغاتی مبنی بر حمایت از رژیم پهلوی دارد و پرچم شیر و خورشید را در ستون سمت راست خود به تصویر کشیده است، در چند ادعای متفاوت آورده است که Yahoo دویست هزار آدرس پست الکترونیک و رمز ورود کاربران خود را در اختیار مقامات ایرانی قرار داده است.

در این سایت وابسته به انجمن پادشاهی که در قالب جنبش همبستگی دانشجویان ایران فعالیت می کند آمده است: رهبر قبلی ما به دلیل همکاری Yahoo با مقامات ایرانی لو رفت و به آمریکا گریخت و با توجه به افراد نفوذی که در بدنه دولت ایران داریم، به اخبار فیلترینگ و چگونگی وقوع این وضعیت اطلاعات کامل داریم.

جالب اینجاست که در بخش انگلیسی این سایت آمده است: "یکی از نمایندگان Yahoo در مالزی با مقامات ایران ملاقات کرد و اطلاعات مورد نیاز را در اختیار طرف ایرانی قرار داد." ولی در بخش فارسی سایت چنین آمده است:" نماینده Yahoo با سفر به ایران با مقامات وزارت ارتباطات و فن آوری اطلاعات و نماینده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ملاقات کرد و تمام اطلاعات لازم را درون یک مایکرو فیلم تحویل داد."

این شایعه، شورای نگهبان را نیز داخل ماجرا کرده است: بنا به درخواست اعضای شورای نگهبان مبنی بر انتقال آدرس 20 میلیون دارنده پست الکترونیک Yahoo، این شرکت صراحتا اعلام کرد که انجام چنین کاری نیاز به وقت زیاد دارد و مجددا شورای نگهبان ایران خواستار دسترسی به 200 هزار پست الکتونیک ایرانی ها شد و Yahoo نیز برای اینکه سایتش در ایران فیلتر نشود، با مقامات جمهوری اسلامی همکاری کرد!

 Yahoo با تکذیب ادعاهای فوق اعلام کرد: امروز سایت ZDNet با اتکا به منبعی واحد، اخباری منحرف کننده علیه Yahooمنتشر کرد و مدعی شد که سایت ما در ایران فیلتر شده بود و نمایندگان ما برای رفع فیلترینگ، حاضر شدند اطلاعات مورد نظر مقامات ایرانی را در اختیار آنها قرار دهند.

Yahoo تاکید کرد: تمام این ادعاها بی پایه است و هیچ نماینده ای از Yahoo با مقامات ایرانی دیدار نداشته است و باید از اینکه دست اندرکاران سایت ZDNet پیش از انتشار این خبر شانس هماهنگی و پرسش را از ما گرفتند، ابراز ناراحتی کنیم.
bahram$hiroshima - ژاپن - هیروشیما
از این چشم ابی ها هر کاری بگی بر میاد٬مثل داداش صیغه ای هاشون که اخوندها باشند به خاطر پول همه کسشونو میفروشن٬همانطور که ملاها به خاطر قدرت همه چیزشونو میفروشن
یکشنبه 19 مهر 1388

mehr47 - ایران - تهران
قرار اسم یاهو تو ایران تغییر کنه و تبدیل شه به یاضامن آهو!! البته تو حوزه هم یه شعبه زدن به اسم یوهو! خلاصه خیلی تعجب نکنید اگه دیدید یهو مموتی با سایت پلی بوی هم قرار گذاشته برای تخفیف ویژه!! البته در ایران فقط باید با رعایت شئونات کاملا اسلامی پخش بشه. مدیر این شبکه هم سردار زارعی خودمونه. نماز جماعتش معروفه!! به به چه شود.
یکشنبه 19 مهر 1388

leila leila - سوئد - گوتنبرگ
پس چرا از روز انتصابات تا امروز برقراری ارتباط صوتی ( وویس کال ) با یوزرهای داخل ایران کاملا غیر ممکن شده؟
یکشنبه 19 مهر 1388

مسلمان ایرانی - ایران - شیراز
حالا این خبر چه راست باشه چه دروغ ، همه این رو میدونن که وزارت اطلاعات و مخابرات خیلی کارها میتوانند با کاربران اینترنت بکنند. چند روز پس از انتخابات کلا یاهو مسنجرها بسته شده بودند و کسی نمیتوانست با آن چت کند. شنیدم که ایمیل ها به خصوص اتچ کردن فایل ها هم بسته شده . Voice یاهو مسنجر هم بسته شده بود/// و خلاصه اینها هر کاری بخواهند بکنند می توانند پس مراقب باشید.
یکشنبه 19 مهر 1388

bozorg - ایران - رامسر
ابدا بعید نیست یاهو اگر انگلیسی است اینکار را میکند نه به در خواست ایران بلکه خودشان پیشنهاد میدهند ! انها (انگلیسیها)حتی با خاطرات دروغین بازداشتی های خود در ایران که باعزت واحترام تحقیر کننده ای برای ما وبا بدرقه رئیس جمهور مثل مهمانان عالیرتبه وبا هدایای بیشمار به کشورشان پرواز کردند کسب در امد کردند چرا حالا نکنند ؟
یکشنبه 19 مهر 1388

Javid_Melat - ایران - شیراز
bozorg - ایران - رامسر- انگلیسیها انسانهای محتاط و وطنپرستی هستند اگر هم کاری بکنند بخاطر منافع ملیشونه ! تنها کشوری که به فکر منافع ملیش نیست ایرانه و بس . مشکل از خودمونه نه از اونا !!!
یکشنبه 19 مهر 1388

ehsasoeshgh - سو ئد - گوتنبرگ
mehr47 - ایران - تهران خفه نشی مردم از خنده
یکشنبه 19 مهر 1388

elvis2002 - سوئد - گوته برگ
عوامل جمهوری اسلامی بااروپا وامریکامعامله پنهان کردند ازبیست روز پ یش پلیس اجازه برگذاری تجمعات اعتراضی به انتخابات ایران را دراروپا نمیدهد اوباما هم گفت من جایزه صلح نوبل رابا ان دختری که درخیابان برای دموکراسی کشته شد نصف میکنم ولی نه به اسم دختراشاره کرد نه به کشور دختر . حالا هم یاهو معلوم نیست چه دستهای پشت پرده در کار است !.
یکشنبه 19 مهر 1388

shabnam anti mammad! - استرالیا - سیدنی
وقتی که رییس جمهور کشور آمریکا با آدم بیسر و پایی مثل احمدی نژاد ک دستش به خون ملتش آلوده است معامله میکنه از دیگران چه انتظاری میشه داشت؟ البته من احساس میکنم این خبر شایعه است
دوشنبه 20 مهر 1388

سید ابوالقاسم واعظ - جاکارتا - اندونزی
مخابرات، مسئولان آی اس پی ها و حتی مسئولان دانشگاه و یا شرکت محل کار شما می توانند ایمیل هایتان را بخوانند. ولی نمی توانند پسورد آن را کشف کنند. ادعای همکاری یاهو با دولت در قبال فیلتر نشدن مسخره است. یاهو از آگهی هایش پول در می آورد و کاربران ایرانی که به دلیل تحریم حتی یک آبنبات نمی توانند از اینترنت بخرند سربار این سایت هستند و فقط پهنای باند و هاردهای یاهو را پر می کنند و یک ریال به آن استفاده نمی رسانند. در چنین وضعیتی چرا یاهو باید برای فیلترنشدن تلاش کند.
دوشنبه 20 مهر 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.