آسان کردن قوانین پناهندگی انگلیس برای ایرانی ها و بازنگری پرونده های رد شدگان

آسان کردن قوانین پناهندگی انگلیس برای ایرانی ها
و بازنگری پرونده های رد شدگان

به گزارش عصر ایران ،دولت بریتانیا در نظر دارد تغییراتی در قوانین مهاجرتی خود ایجاد کند تا دوره زمانی اخذ پناهندگی به این کشور از سوی شهروندان کشورهایی خاص از جمله ایران و زیمبابوه راحت تر شود .

اخیرا اداره مرزبانی بریتانیا با هشدار به دولت بریتانیا گفته است که " دیپورت " پناهندگان غیر قانونی از کشورهایی چون زیمبابوه که در آنجا حقوق بشر به شدت نقض می شود خطراتی جدی را برای پناهندگان متقاضی مهاجرت به بریتانیا به وجود می آورد .

براین اساس ، سیاست جدید وزارت مهاجرت بریتانیا با توجه به این هشدار احتمالا تغییر خواهد کرد و از این پس پرونده متقاضیان پناهندگی که بیشتر آنها از کشور زیمبابوه هستند مورد بازنگری قرار می گیرد .

پیش بینی می شود در صورت تصویب این پیشنهاد بیش از 40 هزار متقاضی پناهندگی به بریتانیا از کشورهایی چون زیمبابوه ، ایران ، سومالی ، الجزایر و چین از این قانون بهره مند شوند .

این 40 هزار نفر کسانی هستند که در خواست پناهندگی آنها از سوی دادگاه رد شده است و هر آن در خطر اخراج از بریتانیا و بازگشت به کشورهای متبوعشان هستند .

" فیل وولاس " وزیر مهاجرت بریتانیا با اشاره به این موضوع گفته است که دلیل پیشنهاد این قانون جدید مسایل حقوق بشر و خطراتی است که شهروندان این کشورها ممکن است در صورت بازگشت به کشور متبوعشان با آن مواجه شوند .

بر اساس قانون جدید مهاجراتی بریتانیا " دوره برزخ اخذ پناهندگی " از 10 تا 12 سال به 4 تا 6 سال کاهش می یابد . به عبارت دیگر کسانی که درخواست پناهندگی از بریتانیا دارند از این پس می توانند در صورت اقامت 4 تا 6 سال در بریتانیا این پناهندگی را دریافت دارند در حالی که در قانون قبلی این مدت زمانی 10 تا 12 سال بود .

با این حال وزیر مهاجرت بریتانیا گفته است رویکرد تساهل آمیز دولت بریتانیا در این زمینه به معنای " عفو " عمومی پرونده های متقاضیان مهاجرت به بریتانیا نیست و پرونده هایی که مشکلات و نواقص خاصی دارند و دولت بریتانیا نمی تواند به آنها پناهندگی بدهد همچنان مثل گذشته خواهند ماند .

با این حال وزیر کشور دولت سایه بریتانیا با انتقاد از رویه جدید وزارت مهاجرت این کشور گفته است که این اقدام دولت کارگری فرستادن یک پیام منفی و نادرست به سراسر جهان است . وی همچنین دولت کارگری را به اعمال استانداردهای دو گانه متهم کرده است .

محافظه کاران بریتانیایی نگاهی منفی تری نسبت به مقوله مهاجرت دارند و معتقد به سخت تر کردن قوانین مهاجرتی و جلوگیری از ورود غیر قانونی مهاجران به این کشور هستند .

دولت کارگری بریتانیا گفته است از 600 پرونده ای که اخیرا در چارچوب قانون جدید مورد بررسی دادگاه قرار گرفته است تنها 5 نفر موفق به دریافت مجوز اقامت در بریتانیا شده اند و اعمال قانون جدید مهاجرت تنها برای خلوت کردن حجم پرونده های مورد رسیدگی در وزارت مهاجرت و نیز جلوگیری از تراکم پرونده های اخذ پناهندگی و تعیین تکلیف سریع تر متقاضیان مهاجرت و اخذ پناهندگی از بریتانیا است .

مسلمان ایرانی - ایران - شیراز
از دوستانی که اطلاع دارند یه سوالی داشتم. ممنون میشم که اگر کسی چیزی میدونه جواب بده. کسانی که مدرک از ج.ا دارن و میتوانند پناهندگی از کشورهای دیگه دریافت کنند به چه صورت باید اقدام کنند؟ در ضمن مدرک سیاسی می باشد. ممنون
شنبه 18 مهر 1388

PAYKAN - بلژیک - بروکسل
درمجموع قوانین پناهندگی در اروپا روز به روز سخت تر داره میشه در اکثر پارلمانها تند رو ها وضد خارجیها در حال قدرت گرفتن هستند .این مسله بیشتر به ضرر مسلمانان اروپاست در سال 2007به بعد تعداد پذیرفته شدگان مسلمان کاهش خیلی زیادی داشته و این درحالی است که پذیرش از امریکای جنوبی چین افزایش چشمگیری داشته .عمده دلیل این روند به خوده مسلمانان اروپا بر میگرده.تمام کشورهای اروپایی با اقلیت مسلمان خود مشکل دارند عمده با ترکها ومراکشیها این دو اقلیت همیشه مشکل ساز بودند(قتلهای ناموسی.ندانستن زبان .حجاب.همجنس گرایی .فرار از مالیات.کار سیاه. مواد مخدر.تند روی وباورهای احمقانه اسلامی )وهزار ویک مسله دیگه به قول یک وزیر راست گرای بلژیکی اروپا در حال خانه تکانی است وتا چند ساله دیگه شاهد نتایج این خانه تکانی خواهیم بود بروکسل
شنبه 18 مهر 1388

ukguy4u - بریتانیا - لندن
مسلمان ایرانی - ایران - شیراز . به سفارت سوئد مراجعه کن الان ویزای کار رو راحت میدن بعد از 5 سال هم اقامت دائم و پاسپورت سوئدی کشورش هم خیلی مرفهه .
شنبه 18 مهر 1388

PAYKAN - بلژیک - بروکسل
مسلمان ایرانی - ایران - شیراز. هموطن گرامی گرفتن پناهندگی دارای مراحل مختلفی است وشرایط ان در کشورهای اروپا هم باهم فرق می کند .درمرحله اول باید کشوری در اروپا رو مدنظر داشته باشی بعد اقدام به مسافرت کنی (این روگفتم که بدونی خیلیهاهمینجوری وارد اروپا میشند وفکر میکنند هر جا بروند قوانین یکسانه به طور مثال یونان هم جزوی از اتحادیه اروپاست بلژیک هم همان طور ولی به قول معرف زمین تا اسمان باهم فرق دارند.واما در مورد مدرک هیچ چیزی نمیتوان گفت بودن افرادی که مدارک زیای داشتن فعال سیاسی بودن ولی درخواست پناهندگی اونها مورد قبول واقع نشده وجواب منفی گرفتن وهمچنین افرادی بودن که نمیدونستند سیاست خوردنی است یا بردنی جواب مثبت گرفتند درهر صورت شانس باید داشته باشی اگه به فکر امدنی اول بیا باتمام مدارکی که داری چند وقت اینجا تحقیق کن بعد اقدام کن .امیدوارم کمکی کرده باشم اگه باز سوالی بود خوشحال میشم کمک کنم.
شنبه 18 مهر 1388

katrina - اسکاتلند - گلاسکو
مسلمان ایرانی-شیراز-سوال شما را با پدرم در میان گذاشتم ودرجواب گفتند 1-ایا این مدرک به این معناست که نمیتوانی درایران بمانی بدلیل اینکه امنیت جانی نخواهید داشت؟2-مدرک مربوط به چه تاریخی است هر چه تازه تر به نفع شما خواهد بود زیرا اگر قدیمی باشد به این معناست که خطر جانی شما را تهدید نمی کرده 3-مدرک سیاسی معتبر برای شما امتیاز بزرگیست4-کشور مورد نظر را با اگاهی کامل انتخاب کن 5-مراحل تقریبا دشواری را باید سپری کنی که فقط صبروتحمل شما را می طلبدمن باز هر چه سوال دراین باره داشته باشی پاسخگوی شما هستم .......
شنبه 18 مهر 1388

فراز_نروژ - نروژ - تونسبرگ
مسلمان ایرانی - ایران - شیراز . میتوانی با صدای امریکا تماس بگیری. در صورت تصویب هفته ای یکبار هم بعنوان کارشناس مهمان تفسیر خبر خواهی بود! من خودم همین کار را کردم!
شنبه 18 مهر 1388

omed_1986 - ایران - تهران
من به کمک یک هموطن که در تهران زندگی میکند نیاز دارام موضوع حیاتی است برای من یاهو اد من همون اسم من هست بدون اون خط وصط
شنبه 18 مهر 1388

azad-Gent - بلژیک - گنت
مسلمان ایرانی اگر خودتو بتونی برسونی به کشورهایی مثل المان فرانسه بلژیک .. با اینکه الان مشکل شده ولی هنوز میشه پناهنده بشی مخصوصا اگر مدرک سیلسی داشته باشی....ولی بایدبیای توییکی از این کشورها
شنبه 18 مهر 1388

shahram khosh maram - ایران - تهران
مسلمان ایرانی - ایران - شیراز. دوست عزیز. اول بگویم اطلاعاتم مربوط به سالیان قبل هست. پناهندگی سیاسی یا اجتماعی گرفتن در سالهای اخیر بسیار مشکلتر شده است و باید بتوانید مسوولان را قانع کنید که اگر برگردید با خطر مرگ یا زندان رفتن به دلایل سیاسی مواجه هستید. اینکار روندی طولانی دارد و شاید مجبور شوید که یکی دو سال در کمپ پناهندگان که معمولا در جاهای نامناسب و دور هستند در کنار افرادی از فقیرترین کشورهای جهان زندگی کنید تا کم کم مراحل مختلف طی شود. استدلالشان هم این هست که هرچه باشد از مرگ و زندان که بهتر هست. به نظرم پناهندگی باید اخرین راه باشد. من انتخابهای دیگری مثل مهاجرت به کانادا را بهتر میدانم. موفق باشید.
یکشنبه 19 مهر 1388

مسلمان ایرانی - ایران - شیراز
با درود فراوان خدمت دوستان بسیار عزیز. راستش این مدرک رو بابام دارن و مربوط به چند سال پیش هست. اگر اسم پدرم رو بگم کسانی که در شیراز هستند به احتمال زیاد وی را خواهند شناخت. راستش خدا رو شکر الان مشکلی نداریم و بیشتر جهت اطلاع پرسیدم. اینطوری که شما دوستان عزیز فرمودید کار بسیار سختی هست و هفت خان که چه عرض کنم چندین خان رو باید بگذارینم! بهرحال از شما دوستان عزیز بابات وقتی که به من دادید رو کمال تشکر و قدردانی رو میکنم. به امید سربلندی و پیروزی ایرانیان در هر جای جهان.
یکشنبه 19 مهر 1388

amir-007 - ایران - ایران
من ارزومه که یه روزی تو انگلستان زندگی کنم
یکشنبه 19 مهر 1388

mehrnazdiba - نروژ - اسلو
فراز_نروژ - نروژ - تونسبر. . دوست عزیز متوجه منظورت نشدم/ایا خبری داری از خانواده هایی که بیش از 5 ساله که تو نروژ هستند ولی هنوز جواب ندارند؟. از برنامه دولت خبر جدیدنداری؟
یکشنبه 19 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
1. مسلمان ایرانی - ایران - شیراز دوست عزیز در هر جای دنیا که بخواهی پناهنده بشوی :1-باید ثابت کنی که یکی از اصول 30 گانهء حقوق بشر شامل حالت نمی شود 2- باید بتوانی فیلم بازی کنی( اگر تنها هستی که هیچ؛ اما اگر کسی باهات پناهنده میشه باید با هم هماهنگ باشید؛ توی همه چیز!) 3- باید یک "کیس" یا پرونده؛ برای خودت درست کنی( دقیقاً مثل یک داستان جذاب! به قول دوستمون حتی کسانی که وافعاً زندانی سیاسی هستند یا حتی اعدامی بودند و فرار کردند؛ چون نتونستند وکیل سازمان ملل رو قانع کنند و داستانشون رو جذاب تعریف نکنند؛ رد شدند و یو ان قبولشان نکرد و نمی کند و در عوض من خودم شخصاً کسی رو میشناسم که افسر ناحیه انتظامی بود؛ و یک خانوم بود؛ و 100% شکنجه گر بود ( توی زندان) ؛ اما با یک کیس ضد انقلاب فرار کرد و به همراه خانواده اش در عرض 1 سال پناهنده شد!!!)
یکشنبه 19 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
2. مسلمان ایرانی - ایران - شیراز باید با کسانی مشورت کنی که این کاره اند و کیست را مثل سناریوی تئاتر برایت درست میکنند و شما باید آن را از بر کنی چون در نمایندگی سازمان ملل؛ در هر کشوری مصاحبه می شوی ( دقیقاً مثل دادگاه). 4- باید از ساپورت روحی و پولی بر خوردار باشید چون احتمال دارد سالیان سال بصورت یک "پناهجو" در کشور مقصد زندگی کنید " نه یک پناهنده"! 5- باید منتظر هر پیشامدی باشی 6- نا امید نشی 7- مدرکهایی باید ارئه بدی که حداکثر تاریخش از دو سال قبل از اومدنت شروع بشه. مثلاً نباید بگی: من 10 سال پیش با جمهوری اسلامی مشکل داشتم و اونها من رو 1 سال زندان کردند! مشکلت باید مربوط به حداکثر دوسال قبل باشه تا امروز و الان هم باید در خطر باشی ( از لحاظ جانی) یا اینکه جمهوری اسلامی شما رو ممنوع التحصیل کرده باشه یا ......8- اگر سوال بخصوصی داشتی بگو؛ بدونم بهت میگم. موفق باشید
یکشنبه 19 مهر 1388

IQ SEFR - نروژ - اسلو
مسلمان ایرانی .ایران.شمای که اسم خودت را گذاشتی مسلمان بهتره که در همون کشور زندگی کنی چون اینجا این قوانین انجام نمی شود و امکان داردحالت گرفته بشه.موفق باشی عزیزه دل برادر
یکشنبه 19 مهر 1388

مسلمان ایرانی - ایران - شیراز
IQ SEFR - نروژ - اسلو . /// عزیز جان من خودم چند سال خارج از کشور بودم و تفاوت بین ایران و دیگر کشورها رو میدونم. بعدشم لازم نیست هر کسی که مسلمان هست در کشوری زندگی کنه که ادعای اسلام داره. در ضمن وقتی هم که خارج بودم و با قوانین آن کشور برخورد میکردم اصلا هم حالم گرفته نمی شد عزیز دل انگیز
یکشنبه 19 مهر 1388

مسلمان ایرانی - ایران - شیراز
آنتی اسلام - ایران - اهواز ///. خیلی مرسی آنتی جان. از شما و دیگر دوستان بابت کمکتان تشکر میکنم. والله اینطوری که شما و دیگر دوستان گفتید به قول معروف عطایش را به لقایش بخشیدیم.. مثل اینکه خیلی دردسر داره و حالا حالاها باید دنبالش باشیم. الحمدلله مشکل خاصی ندارم که بخوام کشور رو ترک کنم چون اینجا دوستان بیشتر آشنا بودند جهت کنجکاوی پرسیدم. خودم چندین نفر رو می شناسم که سالهاست میخوان پناهندگی بگیرند. چند سال هست که در ترکیه اقامت دارند و میخوان که اقامت یکی از کشورهای اروپایی رو بگیرن. از پسران آیت الله ها گرفته تا افراد و دانشجویان عادی و سیاسی و..... چشم اگر در آینده سوالی بود باز هم مزاحم شما و دیگر دوستان خواهم بود. آرزوی بهترین ها برای شما و دیگر ایرانیان
یکشنبه 19 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
مسلمان ایرانی - ایران - شیراز چاکرم
یکشنبه 19 مهر 1388

مسلمان ایرانی - ایران - شیراز
آنتی اسلام - ایران - اهواز . آقایی
دوشنبه 20 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
. مسلمان ایرانی - ایران - شیراز خودتی ( آقا)
دوشنبه 20 مهر 1388

amidjan - ایران - تهران
تو رو خدا یک نفر هم منو راهنمایی کنه داریم می گندیم توی این کشور. این جریان پناهندگی رو یک نفر کامل برای من توضیح بده ممنون می شم
دوشنبه 20 مهر 1388

+2
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.