عارف , پسر ۸ ساله آفریقایی فارسی صحبت می کند - ویدیو

عارف , پسر 8 ساله آفریقایی  فارسی صحبت می کند

ویدیو ی دیدنی از مصاحبه با عارف و پدر و مادرش. عارف پسری آفریقایی است که توسط یک زن و شوهر ایرانی بزرگ شده است. او هشت سال دارد و به خوبی فارسی صحبت می کند و شجریان می خواند. آنها در بوستوانا در آفریقای جنوبی زندگی می کنند. او می گوید " اگر همه ی گلها یک رنگ باشند، زیبا نمی شود. زیبایی وقتی است که هر گلی یک رنگ متفاوت داشته باشد." عارف یک ایرانی-آفریقایی است


جهت نمایش ویدئو در یوتوب اینجا کلیک کنید.

جهت نمایش بدون فیلتر ویدئو در ایران اینجا کلیک کنید.

جهت دانلود مستقیم و بدون فیلتر ویدئو در ایران اینجا کلیک کنید.

لینک دانلود مستقیم تنها تا ساعاتی پس از انتشار فعال خواهد ماند

جهت دانلود برنامه پخش ویدئوهای دانلود شده اینجا کلیک نمایید.

https://www.youtube.com/watch?v=Q8eYqmBeGWY

oghab - سوید - س..
مثلا این خیلی عجیبه . باید الان خیلی تعجب کنیم!!!!!!!!!!!!!!
شنبه 18 مهر 1388

bluestar - ایران - تهران
فارسی حرف میزنه چون توسط پدر و مادر ایرانی بزرگ شده. اینکه چیز عجیبی نیست. راستی میدونستید در تانزانیا شهری به اسم شیراز داریم؟میدونستید مردم مراکش به خاطر سلمان فارسی علاقه زیادی به ایرانیها دارند؟
شنبه 18 مهر 1388

bluestar - ایران - تهران
من در save کردن صفحاتی که با فایرفاکس باز شدند مشکل دارم. تصاویر رو ذخیره نمیکنه کسی میتونه راهنماییم کنه؟
شنبه 18 مهر 1388

razmandeh - سوئد - استکهلم
باید بوسه زد به دست چنین پدر و مادر ایرانی‌ . افتخار ایرانید . پاینده باشید. .
شنبه 18 مهر 1388

waxy - امریکا - سیاتل
احسن . مگه زن و شوهر واسه بچه باید حتما روی هم بیفتن وقتی این همه بچه بی سرپرست هست
شنبه 18 مهر 1388

oldboy - انگلیس - لندن
کسی هم نگفته عجیبه.اما جالبه. من هم دوست دارم برم آفریقا زندگی کنم.جاهای طبیعیش نه شهری.
شنبه 18 مهر 1388

Hoja Verde - ایران - تهران
bluestar - ایران - تهران. ورژن فایرفاکست چنده؟
شنبه 18 مهر 1388

bluestar - ایران - تهران
Hoja Verde - ورژن 3 (2008)
شنبه 18 مهر 1388

baas - هلند - روتردام
ستاره ابی از ایران .راستی میدونستی سلمان فارسی بخاطر خدماتش به اسلام مورد تنفر ایرانیهاست
شنبه 18 مهر 1388

miran - ایران - تهران
oghab - سوید - س. ..تو دیگه آخرش هستی‌ . فکردی سوئد هستی‌ خیلی‌ جای خوبیه . کشور که پره کرده .آدم..این نشون دادند که آدمهای که بچه د ا ر نمیشند تا بتوند بچه‌های دیگه را به فرزندی قبول بکند . حتی از نژاده دیگه باشه.
شنبه 18 مهر 1388

pahlavi100 - آمریکا - کالیفورنیا
خاله سوسکه...آمریکا...لاس وگاس، ارتباط این ویدئو به عنترینژاد این هست که اگر هلویی مثل شما یا حالا برادرتون، به هر جهت، توی گلوی عنتری گیر میکرد و اون سقط میشد، این خانواده مجبور به جلای وطن نمی‌شد.
شنبه 18 مهر 1388

iran-azad - ایران - تهران
اگه بیایید تهران خیلی به ندرت می تونید آدمهایی روببینید که با قیر تراشیده شده اند و با بورس تحصیلی دولت اسهالی درحال شستشوی مغزی هستند جالبه بعضی از این آدمهای قیری دوست دخترهای تاپ ایرانی هم دارند
شنبه 18 مهر 1388

parang - س - سوندسوال
دوستانی که میگین عجیب نیست: به نظر من خیلی هم عجیبه اینجا خیلی خانواده های ایرانی با بچه هاشون رو میبینی که بچه ها فارسی مخلوط با سوئدی حرف میزنن!!!! در صورتیکه وقتی اومدن اینجا سن پایینی هم نداشتن!! و یک ایرانین! ولی یه پسر افریقایی تو کشور خودش داره زبان ما رو حرف میزنه و شجریان میخونه؟؟!!!
شنبه 18 مهر 1388

vato2020 - ا - گلندر لپ
واقعا دستتون درد نکه ای کاش میتونستید انتری نژاد رو هم ادب بیاموزید .گگ
شنبه 18 مهر 1388

ramtin300 - انگلیس - لندن
oghab - سوید - س. . ایول
شنبه 18 مهر 1388

مازیار - مصر - قاهره
بادرود /دوستان پدر پزرگ سلمان فارسی در جنگ با روم به دست ساسانیان اسیر شد و خانواده او دشمنان قسم خورده ایران بودند تا خنجر زهرالود خود را با همکاری عراب وحشی سوسمار خوار به هدف زدند/ اگراطلاع دقیق تری خواستید با گوگل سرج کنید تا مطلع شوید
شنبه 18 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
الف-. دلایلی تاریخی و مستند که برای فارسی صحبت کردن شهروندان شهر "شیراز" در کشور تانزانیا وجود دارد:. ۱- عدّه‌ای انگیزه سفر علی بن حسین و خانواده‌اش به آفریقا را توهین و تحقیری دانسته‌اند که از سوی برادران و اقوامش بر او صورت می‌گرفته است؛ چرا که مادر وی حبشی و سیاه‌پوست بوده است. «مّحی‌الدین زنگباری» مورخ مشهور زنگبار در کتاب السلوة فی اخبار کلوة این دیدگاه را تأیید می‌کند. ۲- دسته‌ی دوّم‌، اولین مهاجران ایرانی به سواحل شرق آفریقا را مهاجران شیعه‌ای می‌دانند که پس از به قدرت رسیدن طغرل سلجوقی بر شیراز (۲۴۷ هجری قمری) که با شیعیان مخالف بوده، به این سواحل سفر کرده‌اند‌.
شنبه 18 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
ب-. ۳- آفریقاشناسان غربی نیز انگیزه اصلی مهاجرت شیرازیان به سواحل شرق آفریقا را تلاش برای به دست گرفتن نبض تجاری این منطقه و کنترل تجارت دریایی شرق آفریقا دانسته‌اند‌؛ زیرا "بندر سیراف" در نزدیکی فارس شیراز، در زمان ساسانیان محّل صدور کالاها و سفر دریانوردان ایرانی به آسیایی دور و آفریقا بوده است‌. ۴- مورخان فرانسوی نیز معتقدند که پس از به قدرت رسیدن شیعیان در فارس، برخی از نخبگان سنّی‌مذهب‌، ایران را ترک نموده و در آفریقای خاوری مستقر شدند. به‌هر حال، «سلطان علی بن حسین» به عنوان بینان‌گذار سلسله شیرازی‌ها ابتدا در زنگبار و سپس در «کیلوا» در نزدیکی «دارالسلام» استقرار می‌یابد و با سران محلّی رابطه حسنه‌ای برقرار کرده و دامنه فعالیت اقتصادی و تجاری خود را گسترش داده و دولت‌ـ‌شهرهای مستقلی که در رأس آن‌ها ایرانیان قرار داشتند را در مناطقی نظیر «مالیندی»، «مالو‌»، «زنگبار» و «آنژوان» بنیان می‌نهد.
شنبه 18 مهر 1388

darius mis - انکلستان - لندن
ادم این روزها نباید زیاد تعجب کند توی اروپا و امریکا ایرانیان زیادی را میشود پیدا کرد که کارهای عجیب وغریب دور از ذهن انجام میدهند . مثلا زنان ودختران ایرانی که به عناوین مختلف( یا خیلی انسانند یا لحظه ای از طرف خوشش امده وگول خورده چون سیاها خیلی خیلی زبان باز هستند ). توی بقل سیاه پوستان رفتند وبعد از مدتی نودونه درصد کار به جداءی میکشد .بیچاره هر آن کس که نتوان دید .آزادی و کمی دمکراسی .
شنبه 18 مهر 1388

Avareh1353 - سوییس - ژنو
قابل توجه اونهایی که میگن خوب مگه چیه و این حرفها.اتفاقا خیلی سخته که بچه ای در خارج از ایران بزرگ بشه و بتونه فارسی صحبت کنه.جدا تلاش مستمر پر و مادر را لازم داره.حالا یکی مثل من که بدون کمک همسرم بچه ام به خوبی فارسی حرف میزنه دیگه بماند. سخته ولی هیچ وقت تسلیم نمیشم.در اخر به خودم و والدینی که بچه هاشون در خارج از ایرانمون بدنیا اومدن و فارسی بلدند افتخار میکنم و خسته نباشید میگم .همچنین به این خانواده محترم.
شنبه 18 مهر 1388

bij - المان - المان
آنتی اسلام عزیز، با سپاس استفاده بردیم!
شنبه 18 مهر 1388

Hoja Verde - ایران - تهران
bluestar - ایران - تهران. درکل ذخیره کردن تصویر اونم دراین سایت کمی گیر دارد.ولی اگر با فایر فاکس در Save As با گزینه ی Web Page Complete ذخیره کردید با اینترنت اکسپلورر نبینید و با خود فایرفاکس اونو باز کنید.اگر تصاویر دیده شدند خبر دهید.
شنبه 18 مهر 1388

botparast - ایتالیا - میلان
bluestar - ایران - تهران . مردم مراکش سلمان فارسی و امثالش رو دوست دارن چون غلامان حلقه بگوش اعراب بودند
شنبه 18 مهر 1388

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
سلمان فارسی یک خائن به تمام معنا به ایران و ایرانی بود.
شنبه 18 مهر 1388

p.a - بلژیک - لیژ
waxy - امریکا - سیاتل. ماشا الله بابا ، با این حرف زدنت
شنبه 18 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
bluestar - ایران - تهران خیلی خوشحال هستم که همهء ملت ایران؛ هم سلمان فارسی خائن رو خوب میشناسند و هم تاریخ 2500 سالهء شان را.
شنبه 18 مهر 1388

IQ SEFR - نروژ - اسلو
انتی اسلام.ایران .اهواز.دمت گرم کا برا کامنتای خوبت.همه کامنتات را می می خوانم.به امید روزی که مردم ایران بدونن بدون مذهب هم میتوان در کنار هم به زیبای زندگی کردمثل این اروپایها.
یکشنبه 19 مهر 1388

khodemanitar - اسکاتلند - ابدین
iran-azad - ایران - تهران.با خوندن کامنت شما ادم متاسف میشه.کاش متوجه می شدید چقدر این طرز حرف زدن غیر انسانی و دور از شخصیت یک ایرانی فهمیده و یک انسان وارسته است.
یکشنبه 19 مهر 1388

khodemanitar - اسکاتلند - ابدین
آنتی اسلام - ایران - اهواز. مرسی خیلی جالب و مفید بود. بازم از گذر شما از وب سایت استفاده کردیم دوست عزیز. پایدار باشید.
یکشنبه 19 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
. bij - المان - المان سپاسگزارم مهربان یار
یکشنبه 19 مهر 1388

داود-استانبول - ترکیه - استانبول
آنتی اسلام - ایران - اهواز . ممنون از کامنت های خوب و پرمغزتون؛ واقعاً فیض بردم، تمام گفته هاتون منطقی و درسته درود بر شما!. در ضمن تو یکی از کانال های ترکیه برنامه ای هست به نام " آینه" که هر هفته به یک کشوری میرن و اطلاعات کلی ازاون کشور تهیه میکنن؛ بلا استثنا توی تمامی کشورها مدارس ترک زبان ایجاد کردن که علاوه بر بچه های ترک؛ از فرزندان اون کشور هم دانش آموز میگیرن و زبان و فرهنگ ترکیه را در تمامی کشورها رواج میدن. باور کنید هر موقع این برنامه رو میبینم خیلی متأسف میشم به حال کشورمون با این قدمت تمدن وزبان شیرین و فرهنگ زیبایش که خیلی از کشورها از این ها اطلاعی ندارن مثلاً اکثر اوقات ترکها از من میپرسن: " شما عرب هستین؟/ شما عربی صحبت میکنین؟/ ایران همش بیابونه؟/ ایران دریا هم داره؟.. ووو صدها سوال تعجب برانگیز دیگه... حالا این کشور همسایه است ببینید مملکتهای دورتر چه تصوری از ایران دارن؟
یکشنبه 19 مهر 1388

bluestar - ایران - تهران
Hoja Verde از راهنماییهای خوبتون ممنونم. مشکل برطرف شد. به طور پیشفرض صفحه ها به نام article.php ذخیره میشوند. وقتی به این اسم ذخیره میکنم عکسها در اینترنت اکسپلورر هم دیده می شوند ولی وقتی عنوان فارسی تایپ میکنم عکسها فقط در فایرفاکس دیده میشوند. ممنونم
یکشنبه 19 مهر 1388

bluestar - ایران - تهران
baas - هلند - روتردام - میدونستم سلمان فارسی مورد تنفر تعدادی از نادانان ایران قرار داره. آنتی اسلام - همه ملت ایران؟؟؟!!!!! باز هم دچار توهم شدی جوک گفتی؟؟؟؟ سرزمین جاوید ایران هم برای تو مزدور 2500 ساله است برای ما ایرانیهای اصیل 8 هزار ساله است.
یکشنبه 19 مهر 1388

shahram khosh maram - ایران - تهران
آنتی اسلام - ایران - اهواز . دوست عزیز٬‌. ممنون برایم تازگی داشت.
یکشنبه 19 مهر 1388

shahram khosh maram - ایران - تهران
یکی از جالبترین گفتگوهای زندگی من با دختری از کنیا بود. حین صحبت٬‌ برایم از کتابی به نام سمفونی پرندگان صحبت کرد که در کنیا طرفدار دارد و داستان پرواز پرندگان بود. بعد از اینکه برایم بیشتر صحبت کرد فهمیدم همان منطق الطیر عطار هست. البته بعدا خود کتاب را اورد. نمیدانست عطار ایرانی هست. من فکر میکنم مترجم منطق را محل نطق برداشت کرد و سمفونی ترجمه کرد. بعد از کمی صحبت فهمیدم که از اسماعیلیان هست که میگفت در کنیا و تانزانیا زیادند. بعد از یکی از بزرگان دینشان که مصری بود و اسمش ناصر خسرو بود صحبت کرد. من که حسابی ذوق زده شده بودم که فرهنگ کشورم تا این حد نفوذ کرده٬‌ برایش ناصرخسرو را توضیح دادم و گفتم که ایرانی هست و چند تا از شعرهایش را برایش ترجمه کردم. ناصر خسرو مدتی در مصر بود و اگر درست یادم باشد در انجا داعی بزرگ اسماعیلیه شد. برای همینفکر میکنم در کنیا او را مصری میدانند.
یکشنبه 19 مهر 1388

shahram khosh maram - ایران - تهران
قسمت دوم:‌ ما باز هم همدیگر را دیدیم. این دفعه یکی از دوستانش هم بود که فامیلیش lt;< امیر بخارا gt;> بود. میگفت نیاکانش از منطقه ای به نام بخارا امده اند. برایم از اسماعیلیه صحبت کردند و اینکه پیرو کسی به نام پیر هستند. من هم برایشان گفتم که پیر واژه ای فارسی هست به معنی ادمی که سنی ازش گذشته ولی در عرفان منظور مرشد و راهبر هست. برایم جالب بود که انها حسن صباح و ماجرای الموت را نشنیده بودند. مولانا را هم نمیشناختند. من تعدادی از داستانهای مولانا را برایشان گفتم. چند ماه قبل برایم ایمیل زدند که به قونیه رفتند و برایم عکسشان را فرستادند. من اصلا انتظار نداشتم که در کنیا که شرق افریقاست افرادی پیدا کنم که تا این حد به فرهنگ من نزدیک باشند. از انروز من به تاریخ و فرهنگ و ادبیات کشورم بیشتر افتخار میکنم.
یکشنبه 19 مهر 1388

Hoja Verde - ایران - تهران
bluestar - ایران - تهران. خواهش می کنم.
یکشنبه 19 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
. bluestar - ایران - تهران 8 هزار سال دیگه خیلی اغراق است. 7هزار سال. درضمن اون هم باعث افتخار من است. اما چیز که مهم است به قول شما در این 8 هزار سال هیچ ایرانی برده فروشی نکرد. هیچ ایرانی بت نپرستید و ایرانی از 2500 سال پیش با حقوق بشر آشنا بود و به حقوق همهء ادیان احترام میگذاشت. شما برو بشین همون تاریخ 1400 سالی ات را بخون؛ که همون رو هم نمیدونی دلبندم.
یکشنبه 19 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
از همهء دوستان عزیزم سپاسگزارم. به امید حکومت مردم بر مردم در ایران عزیز{. shahram khosh maram - ایران - تهران_ . داود-استانبول - ترکیه - استانبول_. IQ SEFR - نروژ - اسلو_. khodemanitar - اسکاتلند - ابدین_. bij - المان - المان}
یکشنبه 19 مهر 1388

freydun - ایران - شیراز
bluestar - ایران - تهران . چقدر ایران بدبخت است که همه دانشمندان در ان جمعند!!!!!ما تارخ 7000و 10000 سال را شنیده بودیم خدا را شکر 8000هم شنیدیم. کسانیکه از سلمان بعنوان خائن نام برده اند ایرانی هستند و این شخص که مسلمان است موجبات تسخیر ونابودی کشورشان را پدید اورده و شما که بعنوان مسلمان شناخته میشوی دچار سردرگمی هستی چون ایندو بهم نمیخورد.
یکشنبه 19 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
بلو استار- :{{میدونستید مردم مراکش به خاطر سلمان فارسی علاقه زیادی به ایرانیها دارند}} نه تنها مردم مراکش؛ بلکه همهء مردم دنیا؛ ایران را از "پرشیا و پرسپولیس " میشناسند و همچنین تلاشی که در دوران پهلوی برای شناساندن این مرز و بوم به جهانیان شد؛ نه "سلمان فارسی" یا شیعه های ایران یا اسلام و... این افکار پوسیده رو از اون کله ات خارج کن. من دوست تو هستم و دوستت دارم.
یکشنبه 19 مهر 1388

tahdeh - مالاوی - لیلونگوه
اینجا و در آفریقا بعضی ایرانیهای بهاپی بعضیها را به فرزند خواندگی می گیرند و بزرگ می کنند و این تعجبی ندارد
یکشنبه 19 مهر 1388

Hoja Verde - ایران - تهران
freydun - ایران - شیراز. آنتی اسلام - ایران - اهواز. سلمان چه ربطی به حمله ی اعراب به ایران داشت؟در ضمن حمله ی اعراب به ایران پس از فوت حضرت محمد صورت گرفت.چه خیانتی؟ حالا اتقاقی با پیغمبر آشنا شده بود و سپس در اسلام با او هم عقیده شد.اگه اینجور باشد چرا گرویدن 50 هزار نفر ایرانیان نزدیک مرزها به سپاه اعراب در حمله به ایران رو نمی گید؟.
یکشنبه 19 مهر 1388

chıya - ایران - ارومیه
اره عجیبه وقتی که بچه های اذری تو ایران فارسی صحبت میکند و کردها در ترکیه ترکی. باید این الگویی باشه برای این دسته که زبان مادریشون رو حفظ کنند. واقعا دست این پدر و مادر رو باید بوسید
یکشنبه 19 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
1. Hoja Verde - برای اینکه با سلمان فارسی و خیانتهایش بیشتر آشنا بشی باید تاریخ اسلام را از زمان هجرت محمد که سلمان را در همان زمان؛ به عنوان یک برده خرید؛ تا زمان مرگ سلمان؛ بازبینی کنید. پایه گذاری حمله به ایران از جنگ خندق گذاشته شد که سلمان تئوریسین آن جنگ بود. زمانی که محمد به مسلمانان برای کندن خندق کمک می کرد؛ خطاب به نیروهای جنگی اش گفت: وقتی داشتم کلنگ میزدم؛ قصرهای حیره و مدائن و کسری را دیدم که گویی "دندان سگ" بود و جبرئیل به من خبر داد که امت من بر آن تسلط می یابد؛ بشارت که فیروز میشوید؛ بشارت که فیروز میشوید؛ بشارت که فیروز میشوید! ( منبع : تاریخ طبری جلد سوم صفحهء 1071) و در پیوست با این جملهء محمد؛ در زمانی که عربها به مداین و حیره حمله کردند؛ سلمان فارسی کسی بود که به ایران آمد و از ارتش ایران خواست تا تسلیم سپاه مسلمانان عرب شود و چنین گفت: { یکی اسلام؛ که اگر اسلام بیاورید حقوق و تکالیفتان مثل ماست؛ و اگر نمی خواهید جزیه میدهید، و اگر نمی خواهید؛ جنگ میکنیم تا خدا بین ما و شما حکم کند!} ( تاریخ طبری صفحهء 1812 و 1813).....
یکشنبه 19 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
2. Hoja Verde - سلمان جزء نیروی تجسس و از جاسوسهای حرفه ای عمر در جنگ عربها با ایرانیان بود؛ در جایی طبری می فرماید: سلمان و حذیفه کاشفان سپاه بودند که عمر هر یک از کارهای سپاه را به کسی سپرده بود ( تاریخ طبری جلد سوم صفحهء 1845)سلمان فارسی نقاط ضعف ارتش ایران؛ در آن زمان را برای عمر بازگو کرد و شکست ایرانانیان؛ که نابودی این مملکت و غارت و تجاوز و سوزاندن کتابخانه ها و کتابها و... به همراه داشت، پس از مرگ محمد ، سلمان از معدود کسانی بود معتقد به امامت علی بود. برای همینه که میبینی شیعیان ایشان رو دوست دارند؛ نه بخاطر ایرانی بودنش و نام و فامیلی اش! علی در زمان خلافت عمر؛ رئیس قضات بود ( تاریخ طبری جلد سوم صفحهء 1631). علی جانشین عمر هم بود ( طبری جلد 3 صفحهء 1632 و 1633)
یکشنبه 19 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
3. Hoja Verde - و همچنین علی کسی بود که طراح حملهء نهاوند بود .......( جلد 5 صفحهء 1943) و خیلی جالب است که در همان جنگ؛ وقتی عمر داشت فرشهای بسیار گرانبهای ایرانی را بین سربازان به عنوان خمس تقسیم میکرد؛ علی امام اول شیعیان پیشنهاد داد تا فرشها را تکته تکته کنند تا به همه به یک قسمت فرش برسد!!! ( صفحهء 1824) و علی سهم خودش را که یک تکهء فرش بود به 24/00 هزار فروخت ( فرشها از تار و پود ابریشم و طلا؛ یا زربافت بودند) صفحهء 1825) بعد از شکست ایران سلمان فارسی با پرویی هرچه تمام تر و بی شرمی زایدالوصف؛ توسط عمر حاکم مدائن شد. شما یک لطفی کن یکمی تاریخ اسلام رو بخون اگر به تاریخ ایران اهمیتی نمیدی و اعتقادی نداری!
یکشنبه 19 مهر 1388

Hoja Verde - ایران - تهران
آنتی اسلام - ایران - اهواز. باشه بابا گذشته ها گذشته.من نمی دونم چرا گیر دادی به اونا.مغول ها رو نمی گی.بدبختی ما اونا نیست.عامل بدبختی ما خودمون هستیم.زمان خسروپرویز هم ایرانیان ناراضی بودند.خسروپرویز هم به مردم ستم میکرد.اونم مثل همین آخوندا.وگرنه دلیل نبود 50 هزار نفر ایرانیان به سپاه اعراب بپیوندند.سلمان هم یکیشون.جالب اینجاست که زمان شاه پهلوی هیچ کس از این حرفا نمیزد.تا این رژیم آمد همه ی مردم نژاد پرست و ضد عرب شدند.من به شما حق میدم.شما هم مثل من دلتون از دست حکومت آخوندی خونه.ولی این مسایل فقط 20 ساله مطرحه.چرا قبلن این مسایل مطرح نبود؟ چون دین وارد سیاست شده تر و خشک با هم میسوزه.هم دین میسوزه هم سیاست آخوندا.
یکشنبه 19 مهر 1388

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
Hoja Verde - ایران - تهران . تاریخ نوشته دوران جمهوری اسلامی سراسر دروغ است و پادشاهان ایرانی را ظالم و ستمگر و ملایان را خوب و مقدس تصویر کرده است. در کدام کتاب تاریخی معتبر نوشته خسروپرویز ستمگر بود و مردم ناراضی بودند؟!!!! ضمنا حمله مغولها به ایران به دلیل تحریک ملایان اسلامی انزمان بود. موفق باشید.
دوشنبه 20 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
1. Hoja Verde - ایران - تهران دوست عزیز گفتی :{{ گذشته ها گذشته!}} در صورتی که : گذشته، چراغ راه آینده است! باز گفتی :{{.من نمی دونم چرا گیر دادی به اونا.مغول ها رو نمی گی}} مغول دومرتبه به ایران حمله کرد. بار اول چنگیز مغول که ایران رو برای یک دهه نابود کرد و رفت و بار دوم در قرن 651 ه.ق هولاکوخان نوهٔ چنگیزخان مغول حمله کرد که برای یک دهه سلسلهء ایلخانی رو تشکیل داد و فرهنگ ایرانی بر او غالب شد و او در ایران موند و فرهنگ ایرانی گرفت. اما مسلمانها یک بار حمله کردند؛ و چنان حمله ای کردند که هنوز که هنوزه؛ بعد از 1400 سال ماداریم تاوان همون حمله رو پس میدیم! حمله ای که عربهای مسلمان به ایران کردند؛ در هیچ کجای تاریخ سابقه ندارد. شما تاریخ رو نخوندی و بلد نیستی و تازه دروغ تاریخی هم میگی! یا گفتی:{{ زمان خسروپرویز هم ایرانیان ناراضی بودند.خسروپرویز هم به مردم ستم میکرد}} بنظر شما اگر ملت ایران یک حکومت بدی داشتند؛ یک کشور خارجی باید حمله میکرد؟ دقیقاً مثل همین الان. شما دوست داری شوروی و اسرائیل و آمریکا مملکتت رو بمبارون کنند؛ چون جمهوری اسلامی بده؟!!!
دوشنبه 20 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
2. Hoja Verde - ایران - تهران این جملهء که گفتی:{{ 50 هزار نفر ایرانیان به سپاه اعراب بپیوندند.}} سند و مدرکت چیه؟ مرد حسابی؛ ایرانی ها در زمان حملهء اعراب؛ با چنگ و دندان از این خاک دفاع کردند وشهید شدند. عربها فقط به شوشتر 80 مرتبه حمله کردند و با بدبختی این شهر رو تصرف کردند.( تاریخ طبری جلد پنجم صحفهء 1897) همه جای ایران همین بود. پس اینهمه قیام ملت ایران در برابر ظلم مسلمانها را نادیده میگیری؟ ( مازیار- بابک خرم دین- یعقوب لیث و...) فکر کردی مسلمانها در چند روز یا چند سال ایران رو فتح کردند؟! بیش از 100 سال جنگ ایران و عربها ادامه داشت. ابومسلم خراسانی سال 134 ه.ج مرد. یعنی هنوز بعد از 134 سال از حملهء اعراب گذشته بود ایرانی ها جنگهای چریکی میکردند و زیر بار اسلام نرفتند؛ تا به امروز. باز دوباره گفتی:{{.سلمان هم یکیشون}} اصلاً داستان سلمان چیز دیگه است که معلومه هیچ اطلاعی هم از اون نداری و بی خودی وقت تلف میکنی! که در این لینک گفتم https://www.iranianuk.com/article.php?id=42439
دوشنبه 20 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
3. Hoja Verde - ایران - تهران و باز دوباره حرف بی ربط زدی:{{جالب اینجاست که زمان شاه پهلوی هیچ کس از این حرفا نمیزد.تا این رژیم آمد همه ی مردم نژاد پرست و ضد عرب شدند}} اول اینکه زمان شاه ملت آگاهی شون خیلی پایین بود و خود شاه هم شیعهء دوآتیشه بود. دوم اینکه چرا وقتی یک حقیقتی رو متوجه میشی؛ سرت رو میکنی توی برف؟ً چه فرقی میکنه زمان شاه این رو می فهمیدی یا الان یا 100 سال دیگه! مهم اینه که "بفهمی" ( نمی دونم حالا بالاخره بعد از این همه سند و مدرک و توضیح و... فهمیدی یا هنوز ...)و سوم اینکه آیا تاریخ را تعریف کردن؛ و نقد تاریخ؛ نشان دهندهء نژادپرست بودن است؟!! آیا وقتی راجع به حوادث تاریخی 1400 سال پیش صحبت میکنیم و حوادث تاریخی رو بررسی میکنیم؛ ضد عرب هستیم؟!! شما تاریخ رو از زبان آخوندها یاد گرفتی تقصیری نداری. شماهایی که سنگ اسلام رو به سینهء تون میزنید و تاریخ ایران رو به دروغ به دیگران میگید؛ چیزی از یک خائن به ملت و خائن به وطن کم ندارید.
دوشنبه 20 مهر 1388

bawafa1385 - المان - هامبور
یک عمر ما ایرانی ها عربی حرف میزنیم . هیچکس تعجب .نمکنه.حالا یک افرقائی هم فارسی صحبت بکنه..دوما بچه ای که در دامن مادر ایرانی بزرگ میشود مسلما باید ایرانی صحبت کنه..مگر قرار بود زبان لهستانی حرف بزنه..
دوشنبه 20 مهر 1388

Hoja Verde - ایران - تهران
آنتی اسلام - ایران - اهواز. این همه صغرا کبرا چیدی یک سری حرفای نامربوط زدی که مثلن منو متقاعد کنی.من تاریخ آخوندا رو می دونم مشتی دروغ چیدن اما شما هم نتیجه گیریت یک طرفست.گذشته چراغ راه آینده است.بنده هم هیچ نگفتم نقد تاریخ نژادپرستی است.اتفاقن ملتی که تاریخ درست خود را ندارد بر فناست.من می گویم ایراد اصلی بر خود ماست.شما خود می گویی صد سال پیش مردم نمی فهمیدند.چطور انتظار داری مردم 1400 سال پیش فهمیده باشند.خود ما سی سال پیش اشتباه کردیم.این یک تقدیر بود که مسیر تاریخ ما دگرگون شود و در همه ی جهان هم این اتقاق افتاد.هر جایی یک جوری دگرگون شد.شما اگر می خواهی مانند یک ایرانی وطن دوست زندگی کنی زندگی کن.جامعه هم از تک تک ماها به وجود آمده.ما هر کدام یک سازی می زنیم.بعد می خواهیم مملکت ما پیشرفت کند.
دوشنبه 20 مهر 1388

Hoja Verde - ایران - تهران
آنتی اسلام - ایران - اهواز. خائن به وطن شما نیستی که به عقیده ی 50 میلیون نفر توهین می کنی؟ حتا اگر هم عقیده اشتباه باشد؟ شما خسروپرویز را با کورش مقایسه نکنید.دلیل نمی شود چون پادشاه ایرانی بود پس آدم خوبی بود.شما سند و مدرکی داری که آدم خوبی بوده؟در آن زمان هم اختلافات طبقاتی بود.بعد از حمله ی عرب ها هم که دوران تیره و تاری در ایران به وجود آمد و تازه ساسانیان شدند خوب!.بعد اینکه مغول ها در دو حمله ایران را تخریب و مکتوبات ما را سوزاندند.آداب و رسوم اشتباهی که آنها به وجود آوره اند را امروزه می توان در زندگی مردم دید(چاپلوسی و تعارفات بیهوده و ترس های اجتماعی و...)من هیچ وقت نگفتم حمله ی اعراب خوب بود.هیچ وقت هم راضی به حمله ی بیگانگان به ایران نیستم.((حمله ی اعراب که به خاطر طمع به کشور ما حمله کردند پس از حضرت محمد بود))گفتم امروزه خود اشتباهاتی رو دچار میشویم که تاریخ باید در مورد ما بعدها قضاوت کند.رنگ پوست و نژاد و مذهب و باورهای فرعی رو کنار گذاشته و تنها مشترکات خود را در نظر بگیریم.فراموش نکنیم ایران داری قومیت های زیادی است و نمی توان تنها بحث یک قوم را پیش کشید.
دوشنبه 20 مهر 1388

Hoja Verde - ایران - تهران
آنتی اسلام - ایران - اهواز. شما هم خوشت میاد الکی حرف دهن ما بچپونی چند خط نوشتم نشستی سه ساعت صغرا کبرا چیدی.همه ی پادشاهان ایرانی هم خوب نبودند.خوب است بدانید زمان ساسانیان تعالیم دین زرتشت فراموش شده و چند گانگی سربازان ایرانی را فرا گرفته بود.و اختلاف طبقاتی وجود داشت به طوری که سرنوشت و کار هر بچه باید مانند پدرش میشد.ارتش ایران 4 دسته بود و هر کدام در یک طرف کشور.به قدری قوی بود که می توانست همزمان با 4 کشور مبارزه کند و آنها را شکست دهد.ارتش روم را 9 بار شکست داده بود.سپاه ایران به فرماندهی رستم فرخزاد حدود 630 سال پس از میلاد در قادسیه از سپاه اعراب متجاوز شکست خورد و با ناباوری ایران به دست اعراب افتاد.ایران با سپاه قدرمند در مقابل اعرابی با شمشیرهای زنگ زده و کمترین امکانات با فرماندهی وقاص شکست خورد.فرخزاد کشته و درفش کاویان تکه تکه شد.چرا ما شکست خوردیم؟ چون چندگانگی کشور را فرا گرفته بود.با همه ی بدبختی هایی که ایرانیان کشیدند اما شاید تقدیر بود که مسیر تاریخ ما دگرگون بشود.و از دست ما هیچ بر نمی آید مگر آنکه هرکس خودش را اصلاح کند تا جامعه ای درست داشته باشیم.
دوشنبه 20 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
1. Hoja Verde - ایران - تهران شما پرسیدی: {{ سلمان چه ربطی به حمله ی اعراب به ایران داشت؟ در ضمن حمله ی اعراب به ایران پس از فوت حضرت محمد صورت گرفت.چه خیانتی؟ }} من هم خدمتتان عرض کردم:{{ در زمانی که عربها به مداین و حیره حمله کردند؛ سلمان فارسی کسی بود که به ایران آمد و از ارتش ایران خواست تا تسلیم سپاه مسلمانان عرب شود و چنین گفت: { یکی اسلام؛ که اگر اسلام بیاورید حقوق و تکالیفتان مثل ماست؛ و اگر نمی خواهید جزیه میدهید، و اگر نمی خواهید؛ جنگ میکنیم تا خدا بین ما و شما حکم کند!} ( تاریخ طبری صفحهء 1812 و 1813)....
دوشنبه 20 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
2. Hoja Verde و دیگر اینکه :{{ سلمان جزء نیروی تجسس و از جاسوسهای حرفه ای عمر در جنگ عربها با ایرانیان بود؛ در جایی طبری می فرماید: سلمان و حذیفه کاشفان سپاه بودند که عمر هر یک از کارهای سپاه را به کسی سپرده بود ( تاریخ طبری جلد سوم صفحهء 1845)سلمان فارسی نقاط ضعف ارتش ایران؛ در آن زمان را برای عمر بازگو کرد و شکست ایرانانیان؛ که نابودی این مملکت و غارت و تجاوز و سوزاندن کتابخانه ها و کتابها و.. به همراه داشت}} شما سوال کردید؛ و من برای شما وقت گذاشتم و فقط خواستم کمکی به شما کرده باشم ( از لحاظ تاریخی) اگر به اینها میگید "صغری کبری"؛حق باشما است. اسلام دین کامل و بسیار خوبی است. از آن لذت ببرید!
دوشنبه 20 مهر 1388

Hoja Verde - ایران - تهران
آنتی اسلام - ایران - اهواز. خیلی ممنون که وقت گذاشتید و یک سری اطلاعات رو بازگو کردید.امیدوارم اطلاعات من هم به درد شما خورده باشد.بیایید بدون در نظر گرفتن رنگ و نژاد و جنسیت و با در نظر گرفتن اصل انسانیت متحد شویم.ما پیروزیم اگر بخواهیم.موفق باشید.
دوشنبه 20 مهر 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.