افسانه ارتباط شکلات و جوش واقعیت ندارد

افسانه ارتباط شکلات و جوش واقعیت ندارد

محققان آمریکایی دریافتند افسانه ای که براساس آن خوردن شکلات منجر به ایجاد جوشهای پوستی می شود حقیقت ندارد.

70 درصد از جوانان و نوجوانان فکر می کنند که خوردن شکلات سبب بروز جوش پوستی می شود. این درحالی است که محققان مرکز کنترل و پیشگیری از بیماریها در آتلانتا در مقاله ای که در ژورنال علمی انجمن پزشکی آمریکا منتشر کردند نشان دادند که جوشهای پوستی در اثر مصرف غذاهای خاص مثل شکلات ایجاد نمی شوند.

این محققان در این خصوص اظهار داشتند: "آکنه یا جوش پوستی بی شک شایع ترین بیماری در بین نوجوانان است و حتی می تواند به 70 تا 87 درصد از بزرگسالان نیز آسیب برساند. فاکتورهای متعددی در بروز این جوشها مشارکت دارند. از جمله این فاکتورها می توان به ترشح بیش از حد چربیها به سلولهای پوست و فعالیت میکروبهای مسئول التهاب در فولیکولهای پوست اشاره کرد. همچنین شرایط دیگری چون جنبه های ژنتیکی و خودملتهب کننده ها، استرس و استعمال دخانیات در بروز این جوشها دخالت دارند."
بین 62 تا 70 درصد از جوانان معتقدند که بین جوش و غذاها یک ارتباط مستقیم وجود دارد این درحالی است که به گفته این دانشمندان، نقش غذاها در بروز این جوشها بسیار کم و یا اصلا هیچ است.

اولین تلاشهای علمی برای درک ارتباط جوش و شکلات در دهه های 60 و 70 آغاز شد و نشان داد که شکلات موجب وخیم شدن حالت جوشها نمی شود.

اکنون این تحقیقات جدید نشان می دهد که مصرف شکلات برای جوشها کاملا بی ضرر است.

reza1981 - المان - هانور
ای بابا...من هر وقت شکلات میخورم جوش میزنم...هر وقت نمیخورم جوش نمیزنم...این کجاش افسانه است؟...آقا اینا همش توطئه استکباره گوش نکنید...
جمعه 17 مهر 1388

man iraniam1 - هندوستان - بنگلور
من اینو قبلا هم می دونستم اخه من خیلی شکلات می خورم و لی جوش نمی زنم .
جمعه 17 مهر 1388

sadafi - المان - مونیخ
من نمی تونم اینو قبول کنم چون واسه خودم ثابت شده هر وقت شکلات می خورم جوش می زنم البته که استرس هم نقش قابل توجهی خواهد داشت اینو اصلا نمی شه منکر شد.
جمعه 17 مهر 1388

Iranie Azade - آلمان - هامبورگ
همین حالا تو فکر این بودم که این میلکا شکلات روى میز رو بخورم یا نه؟ حالا که اینجورى شد، حمله ه ه ه ه ه ه ..... حتى یه ذره اش رو هم به على سگ دست نمیدم، به کورى چشم مموت پا کوتا - کام همه دوستان و مسئولین سایت iranianuk شیرین ...
جمعه 17 مهر 1388

experthoney - بحرین - بحرین
خنده تون نگیره ولی من اگه زیاد چیپس بخورم صورتم جوش میندازه. شکلات اصلا بهم اثر نداره
جمعه 17 مهر 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.