۱۷۰۰ کارگر واگن پارس دست به اعتصاب غذا زدند

1700 کارگر واگن پارس دست به اعتصاب غذا زدند

ایلنا: در اعتراض به عدم پرداخت حقوق و سنوات معوقه و به دنبال نهمین تجمع در طول سال جاری کارگران شرکت واگن پارس اراک دست به اعتصاب غذا زدند.
به گزارش خبرنگار ایلنا از اراک، کارگران این شرکت در محوطه ورودی واگن پارس و به رغم ممانعت مسوولین شرکت از تجمع آنان به دلیل حضور گروهی از قزاقستان در شرکت، اجتماع کرده و با شعارهای «.....حیا کن- کارخانه را رها کن»، «یا الله یا الله به فریاد ما برس» فریاد اعتراض خود را بر آن چندین‌بار به گوش مسوولان رساندند.
محمدرضا مداحی نایب‌رئیس شورای اسلامی کار این شرکت درگفت‌وگو با خبرنگار ما ضمن انتقاد از بی‌توجهی مسوولین استان به مشکلات صنفی کارگران‌گفت: عدم پرداخت 75 روزی حقوق معوقه‌های ماه‌های قبل، بی‌توجهی به پرداخت سنوات بازنشستگان و عدم پرداخت مبلغ بازنشستگی به تامین اجتماعی موجب شد تا کارگران این شرکت برای نهمین‌باردر طول 6 ماهه سال جاری فریاد اعتراض خود را بلندکنند.
مداحی گفت: با توجه به ورود گروهی از کشور قزاقستان برای بازدید شرکت مدیران و مسوولین شرکت سعی در متفرق ساختن کارگران را داشتند که به همین دلیل کارگران با تجمع در مقابل سالن غذاخوری دست به اعتصاب غذا زدند.
وی تصریح کرد: تا زمانی که مسوولین و نمایندگان استان و مدیران شرکت به وعده‌ها و تعهدات خود عمل نکنند دست از اعتصاب غذا نخواهیم کشید.
مداحی با اشاره به تذکر قبلی کارگران در رابطه با بستن جاده ورودی به اراک گفت: این‌باردر انجام این امر مصمم هستیم و با تجمع در مقابل شرکت، جاده را مسدود خواهیم کرد.
مداحی گفت: اموال شرکت به دلیل عدم پایبندی مدیران به تعهداتشان با حکم دادگستری و توسط کارگران بازنشسته مصادره شده و اکنون این شرکت فاقد جرثقیل، تریلر و برخی تجهیزات مهم می‌باشد.
وی همچنین از مصادره اموال اداری به حکم قضایی صبح امروز توسط کارگران بازنشسته که مدت‌هاست حقوق و مستمری خود را دریافت نکرده‌اند خبر داد.
نایب‌رئیس شورای اسلامی کار واگن پارس با اشاره به اینکه کارگران بازنشسته برای تامین مستمری خود ناچار به فروش وسایل زندگی، خودرو و تهیه پول از طریق وام و قرض گرفتن شده‌اند،افزود: تنها با پرداخت شخصی وجه به تامین اجتماعی کارگران بازنشسته امکان برخوردار شدن از حقوق بازنشستگی را دارند و مدیران هم از این مهم بی‌اعتنا می‌گذرند.

شرکت واگن پارس، که سال ۱۳۵۴ با ساخت انواع واگن‌های قطار آغاز به کار کرده بود از سال ۱۳۶۴ به سازمان صنایع و نوسازی ایران ملحق شد. این شرکت یکی از بزرگ‌ترین واحدهای تولید خودروهای ریلی در ایران است.

شرکت واگن پارس چندی پیش در پی اجرای سیاست‌های اصل ۴۴ قانون اساسی به بخش خصوصی واگذار شد.

IQ SEFR - نروژ - اسلو
درود برشرافت کارگران ایران.ولی در عوض اعتصاب غذای شما فرزندان رفسنجانی وخامنه ای در بهترین وگران ترین رستورنهای دنیا دارند به ریش شما میخندند
جمعه 17 مهر 1388

baas - هلند - روتردام
تا اسلام هست دزدی و غارت وچپاول وتجاوز امری عادی است .
جمعه 17 مهر 1388

IRAN ZAMEN - نروژ - روگنان
هیچ تاثیری ندارد.برای این حکومت اسهالی مهم نیست.فعلا بگذارید به عربها برسند.تا بمردم خودشان
جمعه 17 مهر 1388

IranBozorgMehr - ایران - اهواز
مردم گرامی ایران تا پیش از آنکه دیر شود دست از اسلام تازی بردارید. تا پیش از اینکه تکه، تکه از تن و جانتان بکنند و به خورد تازی های بی خرد بدهند و هر روزه به خاهران و برادران شما تجاوز کنند بپا خیزید که دشمن بزرگ ایران و ایرانی همانا اسلام تازی است. ایرانی به هوش، ایرانی به گوش. برپا خیر که ایران در دست تازیان است. ایران ۱۴۰۰ سال است که در دست تازیان و تازی پرستان است. خود را از این لکه ی ننگین رها کن تا کامروا و رستگار شوی که تازی پرستی همانا غلام و کنیزی برای تازیان است. بیش از این فریب این جانیان متجاوز گر و چپاولگر را نخورید.
جمعه 17 مهر 1388

jamsil - کره - سئول
همه چیز عرضه می خواد مملکتدار هم همین . والسلام.
جمعه 17 مهر 1388

world cup - ایران - تهران
من خودم اصلیتم اراکی هست این کارخانه ی بزرگ و مهمی است و میتواند کل واگن های مورد نیاز داخل را تهیه کنه و حتی صادرات هم داشته باشه ولی با واردات واگن چینی به این روز افتاده. ولی از یه طرفی هم خوبه باید فشار به قشر فقیر هم بیشتر شه تا موج اعتراض به اونها هم برسه تا اونها هم به جنبش بیان
جمعه 17 مهر 1388

$persian$ - ایران - تهران
از قدیم گفتن وقتی تو یه کشور صدایه کارگر در بیاد کار اون کشور زاره
شنبه 18 مهر 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.