سعید‌لو : روسای فدراسیون‌ها باید فقط یکبار در سال مصاحبه کنند

سعید‌لو, رئیس سازمان تربیت بدنی :
روسای فدراسیون‌ها باید فقط یکبار در سال مصاحبه کنند

به گزارش خبرگزاری فارس، علی سعید لو امروز در نشستی صمیمانه با نمایندگان رسانه‌های گروهی صحبت‌های مختلفی را مطرح کرد و پس از این نشست به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

یک ماه و سیزده روز است که آمده‌ام


امروز یک ماه و سیزده روز است که به سازمان تربیت بدنی آماده‌ام و می‌خواهم کار را ریزتر و عمیق‌تر دنبال کنم. قصد داریم چشم‌انداز برنامه چهارم توسعه و برنامه پنجم را ترسیم کنیم. می‌خواهیم ورزش را در استان‌ها و شهرستان‌ها توسعه دهیم و به قهرمانان و پیشکسوتان توجه بیشتری شود.
قصد داریم در ورزش به اهداف کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت برسیم و در این امر اولویت‌بندی کرده ایم. در زمینه امکانات مالی، زیرساخت‌ها و ارتباط نیروی انسانی قصد داریم فضا را گسترده‌تر کنیم و با مجلس و استان‌ها ارتباط بیشتری داشته باشیم. تقریبا هر شب با مسئولان فدراسیون‌های مختلف جلسه داشته‌ایم تا اولویت‌ها مشخص شوند و به آنچه مردم می‌خواهند در ورزش برسیم. قصد داریم ورزش قهرمانی بانوان و باشگاه‌داری را تقویت کنیم.

معاون ورزش بانوان در سازمان ایجاد می‌ کنیم
قصد داریم به ورزش بانوان به طور گسترده بپردازیم، زیرا خواهران و مادران ما که در ورزش زحمت می‌ کشند و تلاش می‌کنند باید نقش پررنگی در ورزش داشته باشند. اولین قدم ایجاد معاون ورزش بانوان در سازمان تربیت بدنی است و قرار است مدیریت ورزش بانوان را در این معاونت تلفیق کنیم.

کار مردم را به مردم در ورزش واگذار می‌کنیم
طبق اصل 44 قرار است کار مردم را به مردم واگذار کنیم و قطعا این امر در ورزش آسان‌تر و راحت‌تر از صنعت و تجارت انجام خواهد شد.
در صورت واگذاری کار مردم به مردم تکلیف ورزش حرفه‌ای مشخص می‌شود. من نام خصوصی‌سازی بر روی آن نمی‌گذارم با اینکار پایه و اساس ورزش متحول می‌شود و زیرساخت‌ها برای استعدادیابی فراهم‌تر خواهد شد.

باشگاه‌ها تیم‌داری می‌کنند نه باشگاه داری
اشکال عمده در بخش باشگاه ها این است که آنها تیم‌داری می‌کنند نه باشگاه داری و فقط نام باشگاه فرهنگی، ورزشی را یدک می‌کشند، در حالیکه برخی از باشگاه‌ها در یک تیم فوتبال خلاصه شده‌اند، با این شرایط باشگاه‌ها نمی‌توانند دوام بیاورند؛ بنابراین باید اصل 44 بویژه برای دو باشگاه پرسپولیس و استقلال که هم در قانون بوده و هم دستور رئیس جمهور است انجام گیرد.
قصد داریم مقررات کار را تسریع کنیم تا دیگر این جابه‌جایی‌ها و تغییرات در باشگاه‌ها ایجاد نشود بلکه باشگاه‌ها هیات مدیره و مسئول مشخصی داشته باشند و آنها کار دو باشگاه پرسپولیس و استقلال را به سرانجام برسانند و در مقابل به مجمع باشگاه و در نهایت مردم پاسخگو باشند.

اسامی اعضای هیات مدیره پرسپولیس روی میز کار من نیست
اسامی اعضای هیات مدیره باشگاه پرسپولیس روی میز من قرار ندارد؛ اما لازم بود که تغییراتی در هیات مدیره باشگاه اتفاق بیفتد و کار سرپرستی این باشگاه را آقای کاشانی پذیرفتند. قرار است است از اهالی فن فهرستی را تهیه کنند تا در نهایت اسامی هیات مدیره انتخاب شود. در این بخش نیز من به دلیل آنکه در مجمع باشگاه هستم دخالت می‌کنم و امیدوارم هیات مدیره انتخابی یک مدیرعامل خوب انتخاب کند.

مشکل دو شغله‌ها در اسرع وقت حل می‌شود
روز گذشته جلسه‌ای با مسئولان سازمان بازرسی داشتیم و بسیار امیدوارم که مشکل دوشغله ها در اسرع وقت حل شود و دیگر مشکلی در این زمینه وجود نداشته باشد.
مدیرعاملی واعظ و کاشانی به هیات مدیره‌های پرسپولیس و استقلال مربوط می‌شود که آیا آنها را به عنوان مدیرعامل برگزینند یا خیر.
تغییرات شکل حقوقی دارد و ما قصد نداریم وارد جزئیات شویم بلکه می‌خواهیم هیات مدیره انتخاب کنیم و آنها به مجمع و مردم پاسخگو باشند.

می‌خواهیم در ورزش عدالت‌محور باشیم
قصد داریم در ورزش عدالت محور باشیم و اینگونه نباشد اگر فردی در پینگ‌پنگ قهرمان شد برای دریافت پاداشش مشکل داشته باشد بلکه قرار است شاخص‌بندی کنیم تا در مورد قهرمانی‌ها و مدال‌آوران عدالت را رعایت کنیم، ممکن است یک رشته مقام سومی بیاورد اما این مقام کاملا با ارزش باشد؛ بنابراین از سجادی‌ خواسته‌ایم شاخص‌های دقیقی در این زمینه تهیه کند و هر چه این شاخص‌ها دقیق‌تر باشد، مشکلات ما کمتر خواهد بود.

اتفاقی که در کشتی افتاد شیرین بود
اتفاقی که در کشتی افتاد شیرین بود و موفقیت در عرصه جهانی رئیس جمهور و مردم ما را خوشحال کرد. روند کار مثبت است البته تمام فدراسیون‌ها می‌خواهند خوب کار کنند و آنهایی هم که موفق نشده‌اند نتوانستند به موفقیت برسند زیرا هیچ آدمی نمی‌خواهد خود را بدنام کند.

احتمال تغییر همه معاونان حتی خودم وجود دارد
همه معاونان حتی خودم احتمال دارد که تغییر کنند. تعامل خیلی خوبی با محمد علی آبادی رئیس ملی کمیته المپیک داریم. ما باید با هم کار کنیم در تمام جلسات شبانه که با فدراسیون‌ها داریم دبیر کل کمیته المپیک هم حضور دارد تا دیگر فدراسیون‌ها یک حرف به ما نزنند و حرف دیگری به کمیته المپیک. بدنه ورزش یکی است فقط فاصله اتاق من با علی‌آبادی کمی بیشتر از فاصله اتاق من با قاسمی مدیر روابط عمومی فدراسیون است.

روسای فدراسیون سالی یکبار مصاحبه کنند
از رسانه‌ها می‌خواهم که بجای مصاحبه با روسای فدراسیون و مدیران با ورزشکاران و پیشکسوتان مصاحبه کنند و به آنها بهای بیشتری بدهند. روسای فدراسیون‌ها باید سالی یکبار مصاحبه کنند. اگر رئیس فدراسیونی سه، چهار بار در سال مصاحبه کند با آنها برخورد می‌شود و جریمه می‌شوند.

fereshteh nejat - امارات - دبی
تا کمتر دروغشون فاش بشه . بابا اینها عجب رویی دارن
جمعه 17 مهر 1388

poriyaye_vali - کانادا - تورنتو
اق شما برویه فکری برای بینیت بکن//پینوکیو
جمعه 17 مهر 1388

IQ SEFR - نروژ - اسلو
یدفعه می گفتی هر ده سال یکبار.مرگ برخامنه ای
جمعه 17 مهر 1388

baas - هلند - روتردام
به این میگن ازادی در اسلام
جمعه 17 مهر 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.