شکایت سه نماینده علیه رحیمی

شکایت سه نماینده علیه رحیمی

هنوز اظهارنظر زاکانی در مورد اینکه مدرک تحصیلی رحیمی قل مدرک کردان است یک ساله نشده بود که شکایت سه نماینده از رحیمی در کمیسیون اصل 90 وصول شد. زمانی که استیضاح کردان وزیر کشور دولت نهم به خاطر موضوع مدرک وی در دستور کار نمایندگان پارلمان قرار گرفت و رسانه ها به صورت مبسوط و کامل آن را پوشش دادند، محمدرضا رحیمی در مقام معاونت پارلمانی احمدی نژاد برای رسانه ها خط و نشان کشید و از آنها خواست به هیاهوها پایان دهند و اگر همچنان اخبار مدرک جعلی را پوشش بدهند ریاست جمهوری از آن رسانه ها شکایت خواهد کرد. همین اظهارنظر کافی بود تا نمایندگان شاکی مجلس هشتم در راهروهای پارلمان نسبت به آن واکنش نشان بدهند. به طوری که زاکانی در جمع خبرنگاران وقتی از ماجرای تهدید آگاه شد این اظهارنظر رحیمی را ناشی از آن دانست که مدرک تحصیلی وی نیز قلابی است. گذشت کمتر از یک سال و انتصاب رحیمی به مقام معاون اولی کافی بود که این شکایت به کمیسیون اصل نود ارسال شود. هرچند پس از انتصاب رحیمی 200 نماینده نامه قدردانی نوشتند اما چنین نامه یی نیز مانع از بیان واقعیات توسط نادران نشد. گواینکه الیاس نادران از نهادهای نظارتی و قضایی به خاطر کوتاهی در ایفای وظایف انتقاد کرد و گفت؛ به راستی اگر نهادهای نظارتی و قضایی کشور به وظیفه خود عمل می کردند کار به اینجا می کشید؟ بیش از یک سال پیش نسبت به اصالت مدرک دکترای ادعایی آقای رحیمی به رئیس مجلس تذکر دادم، جدی نگرفتند. بیش از یک ماه پیش تذکر شفاهی دادم و نامه نوشتم، باز هم پیگیری نکردند و امروز هیات رئیسه مجلس در این سیئه شریک اند و باید به افکار عمومی پاسخگو باشند.

قول داده ام مساله را از طریق مراجع قانونی پیگیری کنم و بر این عهد خود پایبندم، اما در این روزها اتفاقاتی می افتد که ضرورت این هشدار علنی را مضاعف می کند. نادران در ادامه ابراز داشت؛ آقای رئیس جمهور در موقع بررسی صلاحیت وزرا گفتند شما صلاحیت های عمومی را بررسی کنید و کارآمدی را به من واگذارید. آیا اجازه داریم راجع به صلاحیت عمومی معاونان ایشان اظهارنظر کنیم؟ آیا اتهامی که صلاحیت استخدامی یک کارمند را مخدوش می کند و مجازات هایی مثل زندان در پی دارد قابل رسیدگی نیست؟ قبلاً ایشان مدعی بود که مثل آقای کردان دکترای افتخاری دارد، اما بعدها پا را از این فراتر گذاشته و مدعی شده است مدرک تحصیلی دکترا دارد. نادران در ادامه افزود؛ به این سند توجه کنید که مربوط به 20/3/87 است. من پس از آن به رئیس مجلس تذکر دادم. به رغم پیگیری هایی که انجام دادم، ایشان با وجود چنین ادعاهایی نه به دانشگاه آزاد، نه به دیوان محاسبات و نه به نهاد ریاست جمهوری یک سند مبنی بر داشتن مدرک دکترا ارائه نکرده است. آیا این از حقوق ملت، نظام و نهادهای نظارتی و قضایی نیست که به این استفاده معنوی از عنوان مدرک تحصیلی دکترا رسیدگی کنند؟ وی همچنین گفت؛ تذکر دیگری که در این رابطه داده بودم، صحبت های ایشان در مرکز یکی از استان های کشور بود مبنی بر اینکه چون به آقای احمدی نژاد رای بالایی داده اید، اعتبارات عمرانی شما را زیاد کردیم. امروز در همان شهرستان، بنرهای بزرگ و البته بدون امضا نصب می شود و انتصاب ایشان را تبریک می گوید؛ امری که در هیچ دوره یی سابقه نداشته است. این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اضافه کرد؛ به رغم تلاش های ایشان (رحیمی) و مقامات عالی کشور و برخلاف سنت گذشته که به رئیس دیوان ملاقات های سالیانه می دادند، در طول چهار سال ریاست ایشان به دیوان محاسبات، حتی اجازه یک ملاقات با رهبری پیدا نکردند.

آیا این برای آقای رئیس جمهور جای تامل باقی نمی گذاشت؟ وی ادامه داد؛ آقای رئیس جمهور موقع رای اعتماد به آقای کردان در جلسه یی با نمایندگان فرمودند مخالفت انجام شده نسبت به فرد دیگری غیر از آقای کردان بوده است، آیا جا نداشت امروز نظر معظم له را به ویژه در مورد این انتصاب جویا می شدند؟ الیاس نادران در پایان اظهار کرد؛ از آقای رئیس جمهور انتظار دارم فوراً هیات صالحه یی را برای رسیدگی به اتهامات ایشان که خیلی فراتر از آن چیزی است که بیان شد و اسناد آن آماده تقدیم است تشکیل دهد و تصمیم مقتضی اتخاذ کنند. از هیات رئیسه مجلس، کمیسیون های آموزش، برنامه و بودجه و اصل 90 می خواهم به استناد تبصره 6 ماده 33 آیین نامه داخلی مجلس گزارش خود را تقدیم صحن علنی مجلس کنند.

از قوه قضائیه و مجتمع رسیدگی به تخلفات کارکنان دولت هم می خواهم در مورد صلاحیت عمومی ایشان و اتهامات انتصابی رسیدگی کنند و افکار عمومی را در جریان امر قرار دهند. بدیهی است اگر این تلاش ها به نتیجه نرسد، به فضل الهی به وظیفه نمایندگی خود در مجلس عمل خواهم کرد. گرچه الیاس نادران از احمدی نژاد خواست هیات صالحه یی را برای رسیدگی به اتهامات رحیمی تشکیل دهد اما وی دیگر منتظر اقدامات احمدی نژاد نماند بلکه به همراه زاکانی و توکلی شکایتی را تنظیم و به کمیسیون اصل نود مجلس ارائه کردند. ارسال همین شکایت موجب شد این موضوع در کمیسیون اصل 90 مورد بررسی قرار گیرد همچنان که حسین اسلامی از بررسی این شکایت در کمیسیون اصل90 خبر داد اما هنوز معلوم نیست آینده این شکایت به کجا خواهد انجامید و آیا رحیمی به کمیسیون اصل 90 برای توضیحات فراخوانده خواهد شد یا خیر. هرچند نادران تاکید کرده است اگر به این شکایت رسیدگی نشود به قوه قضائیه شکایت خود را تقدیم خواهد کرد. البته محمدرضا رحیمی نیز متعاقب تقدیم این شکایت به کمیسیون اصل 90 مجلس شکایتی را علیه نادران، زاکانی و توکلی تنظیم کرد.

elvis2002 - سوید - گوته برگ
هر دم از این باغ خری میرسد. مرگ بر خامنه ای و احمقی نژاد
پنج‌شنبه 16 مهر 1388

Invisible Kid - برزیل - پالماس
مملکتی که رهبر و رئیس جمهورش تقلبی دیگه از پادوها و نوکراشون چه انتظاری میشه داشت
پنج‌شنبه 16 مهر 1388

for a good iran - انگلستان - منچستر
شغال بیشه مازندران را ندرد جز سگ مازندانی.
پنج‌شنبه 16 مهر 1388

sami_rad - انگلیس - لندن
ماندن در خیابانها کابوس وحشتناک رژیم است / بیایید این کابوس را برای این جنایتکاران تبدیل به واقعیت کنیم / ۱۳ آبان . دانشجویان در کنار مردم - دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف.پاینده ایران همیشه ازاد.
پنج‌شنبه 16 مهر 1388

Ezhaq - ایران - تهران
خواهر bluestar آن دسته پرچم را بزن وسط پرچم جمهوری اسلامی که از جای دیگرش در بیاد در باره ستاره داودی چیزی نمی دانی حرف نزن، به اندازه یک کتاب می توانم در باره چیزی که از آن نمی فهمی بنویسم آن ارم الله پرچم حماقت کجا و آن شیر که پدرانت اسم آن نمی توانستند بخوانند که خود را خراب می کردند برو افتابه بدست، روح الله (خمینی هندی زاده) را .. .. نقطه چین کردم بیشتر از ده خط نوشته بودم اما به احترام دوستان همه را پاک کردم که اگر پاک نمی کردم سه فازت دوستمان می پرید و اما ستاره داودی ادامه در قسمت بعد.
پنج‌شنبه 16 مهر 1388

Ezhaq - ایران - تهران
ستاره اسرائیل:اولین چیزی که حتما به ذهن میرسد همین کلمه است.با عرض پوزش باید بگم بدترین و اشتباه ترین تعریف برای این علامت همین است که نام آن را ستاره اسرائیل بگزاریم. علامتی که شاید هزاران سال قبل از حضرت موسی موجود بوده و از نظر علمی و هندسی و نیز قدرت های ماورایی مورد توجه اقوام مختلف مخصوصا مصری ها بوده است.دقیق ترین تعریف برای این نماد این است:یکی از اشکال ستاره که از روی هم افتادن دو مثلث بوجود می آید.حال این ستاره میتواند در هر اعتقادی یک معنایی داشته باشد : یهودی،اسلام و البته انجمن های ماوراءالطبیعه ،قدیمی ترین تعریفی که برای این نشان پیدا شده است مربوط به تعاریف کتب سلیمان پادشاه است که آن را نشانی برای محافظت در برابر خطرات طبیعی و ماوراء طبیعی میداند. ادامه دارد ...
پنج‌شنبه 16 مهر 1388

Ezhaq - ایران - تهران
دلیل که حضرت داود روی سپر خود این نشان را ایجاد کرد برای محافظت در جنگی بود که در پیش داشت، به عبارتی این احتمال می رود که داود با نوعی الهام به قدرت این نماد پی برده و از آن برای غلبه بر دشمن استفاده کرده است. یهودیان به احترام این که داود به آنها در جنگ با جالوت کمک کرد از این نماد استفاده میکنند چرا که سپاه آنها در آن جنگ با این نماد مشخص شده بود. ادامه دارد ... در تازی این نماد معروف است به خاتم سلیمان که بیشترین استفاده آن را در کاشی کاریها و نیز در برخی کتب علوم غریبه که برخی از آنها منسوب است به ابن سینا می توان دید.
پنج‌شنبه 16 مهر 1388

Ezhaq - ایران - تهران
خواهر bluestar در بنا های اسلامی که شما خیلی منکر این ستاره هستید خیلی استفاده شده که اگر چشم داشته باشی حتما انها را درک می کردی و اما در مورد مباحث هندسی ستاره ای که اگر اعداد روی هر ضلع زاویه آن را با هم جمع کنید به عدد برابر میرسید به عبارت دیگر جمع اعداد روی هر ضلع با هم برابر است. مثال های دیگری از خارق العده بودن این ستاره میتوان یافت، برای مثال بسیاری از اجزای طبیعت به این شکل اند.بسیاری از مولکول ها هم همین طور.من برای نمونه شکل دانه های برف را مثال میزنم اگر شک داری برو تحقیق کن.
پنج‌شنبه 16 مهر 1388

Ezhaq - ایران - تهران
نمادی که ما آن را به عنوان ستاره داود می شناسیم، دو مثلث در هم پیچیده هستند که تشکیل یک ستاره شش گوشه می دهند. در این نماد، یک مثلث رو به بالا و مثلث پایین رو به پایین قرار گرفته است. به هنگام شرح این ستاره شش گوشه باید در نظر گرفت که همین نماد با عناوین دیگر در تاریخ بشر بارها و بارها دیده شده است و حتی در دوران پیش از تاریخ نیز ردپاهایی از آن به چشم می خورد .ستاره شش گوشه نشانه چاکرا یقلب است، به عنوان نماد مقدس اتحاد زن و مرد استفاده شده، در یونان نشانه ازدواج مقدس ( Hieros Gamous ) بوده و در هند به عنوان نماد رقص کیهانی شیو ا و شاکتیب به کار رفته است. اما آن چیزی که اینجا مورد نظر من است، به طور خاص مفهوم ستاره داود یهودی ها است و نه ستاره های شش گوشه مشابه. یهودی ها در اکثر طول تاریخ شان، قومی سرگردان بوده اند که بدون داشتن حکومتی خاص، تنها حامی خود را خداوند می دانسته اند. ادامه دارد...
پنج‌شنبه 16 مهر 1388

Ezhaq - ایران - تهران
ستاره داود را بسیاری از علما نمادی شش گوشه دانسته اند که نشان دهنده حاکمیت خداوند بر کهکشان و حمایت وی از بنی اسرائیل از هر شش جهت است (شمال، جنوب، شرق، غرب، بالا و پایین). با همین استدلال، آن چیزی که ما آن را ستاره داود می نامیم، در زبان عبری Magen David یا سپر داود خوانده می شود و گفته می شود که داود در جنگ ها این ستاره شش گوش را به نشانه تحت حمایت بودن خود، بر سپرش نقش می کرده است. تئوری دیگر این است که در طول شورش های Kochba ( در قرن اول ) روشی جدید برای ساخت سپرها کشف شده بود که طی آن با استفاده از دو مثلث به هم پیچیده در پشت سپر، قدرت دفاعی آن را تقویت می کردند. در متون کابالا ( مجموعه آموزه های دو مثلث به دوگانگی درونی انسان تعبیر شده است: خیر در برابر شر، روح در برابرجسم و.. در عین حال دو مثلث، نمادی از رابطه دو طرفه بندگان خدا و خدا است.
پنج‌شنبه 16 مهر 1388

Ezhaq - ایران - تهران
مثلث رو به بالا، نشان دهنده کارهای خوبی هستند که به سمت بالا جریان می یابند و به نوبه خود خیر را از سمت خدا به سمت پایین جاری می کنند. این جریان دوم، با یک مثلث به سمت پایین نشان داده می شود. این نماد شش گوشه، شکلی است که از یک مرکز شکل گرفته و وجود یافته است. مرکز شکل نمایش دهنده بعد معنوی جهان است که توسط ابعاد مادی احاطه شده است. همچنین شش گوشه می تواند نشانگر شش روز کاری هفته باشند که طی آنها خداوند جهان را آفریده است. در این تفسیر مرکز شکل، شنبه، روز استراحت و دعای بندگان( اسرائیل) خدا ) خواهد بود که شش روز دیگر هفته را در تعادل قرار می دهد.در نهایت لازم است گفته شود که این نماد بارها و بارها با اهداف تحقیر آمیز به کار رفته است. بعضی ها به استهزاء می گویند که دو مثلث در خلاف جهت یکدیگر نمایاننده تضادهای موجود میان قوم یهود هستند. علاوه بر این در دوران نازی ها،حکومت عثمانی بر فلسطین و .. نیز یهودیان به شکلی تحقیر آمیز مجبور بودند بازوبندهایی حاوی این نماد بر بازو ببندند تا همه جا شناخته شوند
پنج‌شنبه 16 مهر 1388

Ezhaq - ایران - تهران
در پاسخ به این تحقیرها، دولت اسرائیل این نماد را به رنگ آبی بر روی پرچم خود نقش کرده است، اما فراموش نکنید که این نماد نه نماد اسرائیل است و نه حتی نماد یهودیت، نماد اصلی یهودیت شمعدان هفت شاخه است که بنام منورا میباشد. البته برای اطلاع شما خواهر عزیز صلیب نیز برای مسیحیها نیست و قدمت آن بیشتر از 5000 سال ق.م می رسد حالا برو قرانت را بلغور کن. ادامه دارد ولی برای امروز کافیه
پنج‌شنبه 16 مهر 1388

bluestar - ایران - تهران
Ezhaq - جوجه جهود! میدونستم تحریفگرهای خوبی هستید ولی فکر نمی کردم .. رو هم تحریف کنی. به جای کپی پیست کردن از www.iranforchrist.com و یا وبلاگ آیه یه کم تحقیق کن. این بلغورجاتی که از جای دیگه کپی کردی ارزش خوندن نداره. من هم نگفتم اون ستاره ربطی به اسراییل داره. هزاران سال قبل از میلاد در جزیره کرت یونان مردمی زندگی میکردند که ((سکس پرست)) بودند. یعنی سکس رو یه امر مقدس میدونستند و آلت جنسی رو می پرستیدند نمادشان هم ستاره شش پر بود. مثلثی که مقطعش رو به بالا قرار داره از روی شکل رحم گرفته شده و نماد زنانگیه. مثلثی هم که مقطعش در پایینه نماد آلت مردانه است. پس از تحریف آیین موسی با هزار توجیه و کلاهبرداری این نماد رو به اسم ستاره داوود معرفی کردند و تاریخ برای آن ساختند. واقعا خنده داره کسی که علامت روی پرچمش آلت جنسیه نر و ماده است پرچم ایران رو مسخره میکنه. آفتابه رو بردار برو اون ستاره رو از رو پرچم کشورت پاک کن.
جمعه 17 مهر 1388

Ezhaq - ایران - تهران
خواهر bluestar مرا به خنده می اندازید اینهایی که برات زدم معلومه که کپی هستند اما کپی که درست. اگر آن متن را درست می خواندی در جایی گفته بودم می تواند در هر اعتقادی یک معنایی داشته باشه. امثال شما برای خودشان از اسلام بتی ساختند که چشمشان را کور کرده خواهر (برادر) چشمات را باز کن بیت رهبری که به آن می نازی چه عزتی برای مردم به ارمغان آورده که به آن می نازی برو که یک بد کاره بیشتر از شما ها که مدعی دین هستید حجب و حیا دارد. بچه روضه خون کسی با شما دشمن نیست تا وقتی که خودتان نخواهید و اسلام در خطر نیست که شما آن را علم کنید که به فرق مردم بزنید. تا وقتی امثال شما باشند دین نباشه بهتره که بندگان خدا بهتر خوب بد و نباید باید را تشخص خواهند داد.
جمعه 17 مهر 1388

bluestar - ایران - تهران
Ezhaq - ایران - تهران - کامنتهات رو بخون تا ببینی کی اول پای دین رو وسط کشید. خوشبختانه اینجا کامنتها ثبت شده و تورات نیست که بتونی تحریف کنی
شنبه 18 مهر 1388

Ezhaq - ایران - تهران
من مرد دین نیستم زیاد به این مسائل اهمیت نمی دهم اگر شروع را شما به من نسبت می دهید مشکلی نیست، زیاد اهل تحریف نیستم که دروغ مصلحتی برای فریب دیگران بنویسم . اما شما یکی از طرفتارهای دولت هستید که بعدها طرف موسوی را گرفتید که فکر می کنم باز به نتیجه نخواهید رسید. اگر چه مردم به ظاهر طرف آقای موسوی را گرفته اند ولی این آقا در حال حاضر یک بهانه است برای دروغهای مصلحتی که بیشتراز 30 سال مردم را به بازی گرفته اند. عزیز: موسوی رهبر تو نیست و به جایی تو را نمی رساند و اگر در حال حاضر مردم آن را صدا می زنند این صدای تغییرات در رویه دولت و حتی تغییر در سیستم و نظام می باشد. باید اعتراف کرد دوران شاه بازی تمام شده ولی مردم حکومت جمهوری برای ایران می خواند نه من نه شما نمی توانیم منکر ایرانی بودن خودمان باشیم و هر دو خواهان زندگی بهتر چه برای خود و هموطن خود هستیم که برای هیچ سر کار هستند. اگر بهتر به این موضوع نگاه کنی می توانی ببینی که دور تا دور ما کسی برای کسی برای رضای خدا کار نمی کنه.
یکشنبه 19 مهر 1388

Ezhaq - ایران - تهران
البته با شناختی که از عربها دارم اگر اسرائیل نبود دشمن درجه اول آنها ما ایرانیها بودیم که در تاریخ این موضوع مشهود است که وقتی ایران قوی بوده اعراب ضعیف و وقتی ما ضعیف اعراب قوی که بر ما حاکم بودند. از شما نمی خواهم اسرائیل را دوست داشته باشی ولی عقلا می خواهم فکر کنید. اسرائیل مثل یک سپر برای ما و خاری در چشم اعراب می باشد که موجب ضعف و تحقیر آنهاست که به ما زیانی نمی رسانند و اگر این چنین نبود حالا ایران و ایرانی عرب بودند و برای عرب زندگی می کردند ولی در حال حاضر نظام کنونی نقش گور کنی را دارد که گور مردم خودش را با دستانش می کند زیرا از یک طرف به اعراب مخالف اسرائیل کمک می کند از طرفی مردم اسرائیل را دشمن خود می کند که همیشه منافع مشترک با ما دارند. اسلام و یهود یک بهانه هستند که ما را بجایی نمی رسانند.
یکشنبه 19 مهر 1388

bluestar - ایران - تهران
Ezhaq - ایران - تهران - کاش از ابتدا این ادبیات دو کامنت آخر را استفاده میکردید که مطمئنا زیباتره. من شروع را نسبت ندادم شما واقعا شروع کردید. کامنتهای پست قبلی را بخوانید تا خود متوجه شوید. من هم اشتباه کردم. و بر خلاف اصول خودم رفتار کردم. (توهین را نباید با توهین پاسخ داد) از این بابت عذر میخواهم. اینکه میگویید طرفدار دولت بودید فکر میکنم نظام را با دولت اشتباه گرفتید. در مورد اعراب هم فکر میکنم بهتره برای خودمون دشمن فرضی نتراشیم. اروپایی ها که از جنگشون 100 سال نمیگذره با هم متحد شدند و ارتش و ویزا و پول مشترک دارند. من نمیگم با اعراب متحد بشیم ولی با نژادپرستی دشمن تراشی به جایی نمیرسیم.
یکشنبه 19 مهر 1388

Ezhaq - ایران - تهران
مشکلی نیست من شروع کردم. اگر دوست داری بگو جهود ولی یک سوال از شما دارم تا حالا کسی از این جهودها مستقیما به شما اسیبی رسانده و یا بیشتر از برادر هم کیشتان رسانده من تا بیاد دارم بیشتر از مسلمانها ضربه خورده ام تا از نزدیکانم . دوست عزیز من و شما در این سایت هر کدام ماسکی به صورت زده ایم که شاید در یک جایی همدیگر را ببینیم و به همدیگر سلام کنیم ولی چیزی که مهم است بعد از آن است که سلام را تعریف می کنه البته کمی برای گذران وقت و تمرین سربسر شما گذاشتم اما قبول کنید اگر دشمنی خارجی برای ایران باید فرض بگیریم خود اعراب هستند. نمی خواهم چیزی را به شما دیکته کنم. من نژادپرست نستم اما با عراب زندگی کرده ام و چیزی که می بینم را می گویم. هر چند سیاستهای این نظام بر اساس اسلام در خطر است استوار است و همیشه باید یک دشمن فرضی را برای خودشان علم کنند اما چیزی که من می بینم خود این دین بازیهاست که تیشه به ریشه می زند و دشمن درست می کند.
یکشنبه 19 مهر 1388

bluestar - ایران - تهران
Ezhaq - جهود که توهین نیست. جهود معادل کلمه jewish به همان معنای یهودیه. سوال شما هم نابجاست. تعداد یهودیها در ایران خیلی کمه. مثل اینکه کسی از یک مثلا آرژانتینی سوال کنه آیا بودایی ها بیشتر به شما آسیب رساندند یا هم کیشانتان. در ضمن با یهودیها مشکلی ندارم. بحث من اصلا دین نیست. من با سیاستهای صهیونیزم مخالفم و همان قدر از صهیونیزم متنفرم که از نازیسم و طالبان و القاعده. در مورد اعراب هم باید بگم طیف وسیعی هستند که همه آنها اینطور که شما میگویید نیستند. خیلی از آنها واقعا با ایرانیها دوست هستند. به علاوه چه بخواهیم و چه نه اطراف ما پر از عربه باید چشمهای خود را بشوییم و سعی کنیم تنشها را از بین ببریم. زمان خاتمی همین کشور سعودی بهترین رفتار را با ایرانیها داشتند.
دوشنبه 20 مهر 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.