حل جدول از بروز جنون و فراموشی جلوگیری می‌کند

حل جدول از بروز جنون و فراموشی جلوگیری می‌کند

تحقیقات جدید نشان می‌دهد: فعالیت‌هایی مانند حل جدول و مطالعه که نیروی مغز را برای انجام فعالیت‌ها افزایش می دهد از کاهش حافظه جلوگیری می کنند.

در مطالعه ‌٤٨٨ فرد در گروه سنی ‌٧٥ تا ‌٨٥ ساله که سابقه ابتلا به جنون را نداشتند، مورد بررسی گرفتند که در میان آنها طی ‌٥ سال ‌١٠١ نفر دچار از دست دادن حافظه و جنون شدند.

در این مطالعه شرکت‌کنندگان در مورد یک سری ازموارد مانند نوشتن، مطالعه، حل جدول، بازی‌های فکری ، استفاده از یک آلت موسیقی و یا بحث با یک گروه، مردم مورد سوال قرار گرفتند که براساس آن با فعال نگه داشتن مغز و واکنش‌های مثبت به شرکت در فعالیت‌های روزانه، محققان به آنها امتیاز دادند.

براساس این گزارش رویترز، محققان اعلام کردند: برای هر امتیاز اضافی که بیماران در طول هفته کسب کردند، از دست دادن حافظه در آنها تا ‌١٨/٠ سال کاهش یافت و برای کسانی که در ‌١١ فعالیت در هفته شرکت داشتند ‌٢٩/١ سال در تخریب حافظه آنها تاخیر ایجاد شد.

شب قطبی - امارات - دبی
من عشق جدول کردن هستم.از کوچکترین فرصت برای حل کردن جدول استفاده میکنم.مخصوصا از جدولهای شرح در متن خیلی خوشم میاد.راستی اسم پدر جدول ایران رو فراموش کردم.کسی میتونه اسم این آقای محترم رو به من بگه؟البته میدونم که از دنیا رفته.روحش شاد.
چهار‌شنبه 15 مهر 1388

blueberry64 - ایران - تهران
خوبه چون منم خیلی اهل جدولم. سودوکو هم خیلی دوست دارم
پنج‌شنبه 16 مهر 1388

sydney57 - ایران - تهران
منم عاشق جدولم بخصوص مجله عنوان که تقریبا تمام شماره هاشو می گیرم و تا جایی که بتونم حل می کنم به نظرم یکی از بهترین و متنوعترین مجله های اختصاصی جدوله
پنج‌شنبه 16 مهر 1388

morid - ایران - بوشهر
اسم پدر جدول ایران جهانگیر پارسا خو میباشد .خدارحمتش کند .
پنج‌شنبه 16 مهر 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.