کشتی آمریکایی در بوشهر پهلو می گیرد

کشتی آمریکایی در بوشهر پهلو می گیرد

سایت محلی خلیج فارس نوشت: در اتفاقی بی سابقه کشتی اقیانوس پیمای آمریکایی که نزدیک به 2 هزار و 500 راس گاو دارد، تا ساعاتی دیگر در بندر بوشهر پهلو می گیرد.

پهلوگیری این کشتی از دو نظر اهمیت دارد، نخست اینکه به صورت مستقیم از بندر «ویل نینگ تن» آمریکا به بوشهر می رسد و دیگر اینکه سابقه نداشته در بوشهر یک کشتی حامل احشام زنده پهلوگیری کند.
این گزارش می افزاید: با طرح توسعه بندر بوشهر و تخفیف های سود بازرگانی، پهلوگیری کشتی ها افزایش یافته و صاحب این کالا هم ترجیح داده از میان بنادر مختلف، بار خود را در بوشهر تخلیه کند.

محموله کشتی

محموله این کشتی آمریکایی که 2 هزار و 270 راس گاو شیرده است که از این بندر آمریکایی وارد ایران شده و قرار است به شرکت پگاه فارس در مرودشت منتقل شود. ظاهرا برای مدت کوتاهی نیز سوله ای در شهر چغادک برای دپو و انتقال تدریجی این احشام در نظر گرفته شده است.
گفته می شود برای ترخیص این احشام و تشریفات قانونی آن، کارشناسانی از دامپزشکی استان فارس و تهران در بندر بوشهر حضور یافته اند.

سکوت درباره آمریکایی بودن کشتی

در همین حال ساعتی پیش مهندس راستاد، رییس سازمان بنادر و دریانوردی بوشهر در گفتگو با خبرنگاران پهلوگیری این کشتی را تایید کرد، اما نام کشور مبدا را نگفت.
این مقام مسئول در برابر اصرار برخی خبرنگاران، حاضر نشد مبدا این کشتی اقیانوس پیما به بندر بوشهر را بگوید.
به گفته وی این برای نخستین بار در تاریخ بندر بوشهر است که هم بار کشتی مسقیم از مبدا به سمت این بندر آمده و هم اینکه محموله آن احشام زنده است.

وی اظهار داشت: پیش تر بار کشتی هایی در بوشهر تخلیه می شد که از از مسیر چند بندر دیگر و به شکل ترانشیتی می گذشت، نه اینکه مستقیم از مبدا به بوشهر بیاید.

سوژه ای خبرساز در رابطه ایران- آمریکا

با این حال آمریکایی بودن این کشتی و مبدا آن که یکی از بنادر مهم این کشور است، می تواند سوژه ای جالب در ارتباطات این دو کشور محسوب شود؛ دو کشوری که 30 سال است همدگیر را به دشمن می دانند.
هرچند پیش از این خبرهایی درباره ورود با واسطه مواد غذایی محصول آمریکا به ایران منتشر شده، اما اینکه یک کشتی اقیانوس پیما از ایالات متحده آمریکا قطب هایش سمت ایران نشانه رفته باشد، کم سابقه و استثنایی است.

mehr47 - ایران - تهران
می گم مگه گاو تو مملکت کم داشتیم که از آمریکا آ وردن؟ فقط اطراف بهارستان و پاستور دو سه هزار تا گاو داریم. ما کمبود گاو نداریم اما شاید گاو آمریکائی بهتر از انگلیسیه. در ضمن طبق آخرین تحقیقات موسسات گاو شناسی گاوهای روسی اصالتا خر تشریف دارن.....
چهار‌شنبه 15 مهر 1388

hamesheh bahar - انگلستان - لندن
بد هم نیست جاشون را با گاوهای مجلس عوض کنند شاید یک فرجی بشه!
چهار‌شنبه 15 مهر 1388

Behruz-DK - دانمارک - کلدینگ
تو هندوستان گاو ها مقدس هستند ولی تو ایران مقدس ها گاو هستند.
چهار‌شنبه 15 مهر 1388

Sattar Ca - کانادا - اتاوا
سلام . این هم ترفندی دیگر برای اروم کردن مردم.پس چی شد 30 سال مرگ بر امریکا؟خوبه که اکثریت مردم دریافته اند امریکا اخوند جماعت را به قدرت رساند. مرسی سایت زیبا
چهار‌شنبه 15 مهر 1388

amir1984dubai - امارات - دبی
دینگ دینگ !!!یه خبرایی شده انگار آقایون می خوان روابط مخفی 30 ساله که با امریکا دارن آشکار کنن !!! این ملت چقدر ساده هستن حالا نترس کم کم جشن خوشحالی میگیرن که با امریکا رابطه برقرار شد .اینا ملت رو یه عمره دارن بازی میدن اینم بازیه جدیدشون.
چهار‌شنبه 15 مهر 1388

borj - ایران - بوشهر
بریم ببینیم گاوهای استکبار جهانی چه شکلین!
چهار‌شنبه 15 مهر 1388

gol222 - سوپد - هلسینگبوری
امروزدرصدای امریکا که یک تلویزیون امریکائیست وتوسط ایرانیهای خودفروش اداره میشود یک مقام امریکائی گفت محاصره اقتصادی درکار نیست وامریکا قرار نیست تغیر رژیم بدهددرایران.سالهاست امریکائها باایران درارتباطن وتمام کشتار درعراق وبخصوص ناسیولیستهای عراق بدستور خون خواران امریکائی توسط سپاه ادمخوارجمهوری غیر اسلامی انجام شده ومیشود.سنی کشی هم بدستورکفتار پیرانگلیس سپاه پاسدارادمخوار انجام میشه.حالا فکر نمیکنید توی اینهمه سروصدا جطورشده گاووارد میکند.چندماه اینها کشیده تابندررسیده.سی سال بدروغ گفتن مرگ برامریکا.امیدوارم مردم به دانائهاشان اضافه کنن که پیروزی ماداناتر شدن ماست.بهتر نیست مردم ببندربرند وشعارمرگ برامریکا بدهید.ما امریکائیهارا تجربه کردیم دوبادر جریانات سیاسی مادخالت کردن ودمکراسی را که حق واقعی ماملت میباشد بعقب انداختندوصدسال ناقابل طول کشیده است.درود به همه جانباختگان راه ازادی.
چهار‌شنبه 15 مهر 1388

shayan2uk - انگلیس - هال
mehr47 - ایران - تهران ٫ Behruz-DK - دانمارک - کلدینگ آفرین ٫ کاملا بر نظرات شما موافقم ٫ پاینده باشید.
چهار‌شنبه 15 مهر 1388

ukguy4u - بریتانیا - لندن
mehr47 - ایران - تهران . خواهشا به گاو این جیوان مفید و بی آزار توهین نکن .
چهار‌شنبه 15 مهر 1388

sami_rad - انگلیس - لندن
. ماندن در خیابانها کابوس وحشتناک رژیم است / بیایید این کابوس را برای این جنایتکاران تبدیل به واقعیت کنیم / ۱۳ آبان . دانشجویان در کنار مردم - دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف
پنج‌شنبه 16 مهر 1388

silas - ایران - بندر
این گاوها جهت کار آموزی نزد نمایندگان مجلس به ایران اومدن و قرار نیست تا آخر عمر ایران باشن پس اینقدر گیر ندید
پنج‌شنبه 16 مهر 1388

kamia1 - المان - کلن
mehr47 - ایران - تهران ,. Behruz-DK - دانمارک - کلدینگ,borj - ایران - بوشهر, لوووووووووووووووول کلئ خندیدم
پنج‌شنبه 16 مهر 1388

gggfff - ایران - ایران
از فردا میگن این گاوها اومدن در ایران انقلابه مخملی راه بندازند
پنج‌شنبه 16 مهر 1388

IQ SEFR - نروژ - اسلو
گاو اورده اند می خواهند به جایش خرهای مثل خامنه ای و احمقی نژاد و .....را ببرند
پنج‌شنبه 16 مهر 1388

hotahwazi - امرپکا - دانوپل
همبازی برائ ملا ها.
پنج‌شنبه 16 مهر 1388

shabnam anti mammad! - استرالیا - سیدنی
ْآمریکا داره به بهترین وجهی هویت اصلی خودش رو به ملت ایران آشکار میکنه. هویتی که همواره تمایل داره در خلاف جهت منافع ملت ایران حرکت کنه. این کشور و رییس جمهور جدیدش تحت هیچ شرایطی قابل اعتماد نیستند. در طول تاریخ به اندازه کافی برای ایران دردسر درست کردند که دوستی فعلیشون با دولت نامشروع ایران چیز عجیبی به نظر نیاد. این مردم ایران هستند که باید با هشیاری دوست و دشمن خودشون رو تشخیص بدن و بدونند که از قدیم گفتن کس نخارد پشت من جز ناخن انگشت من...
پنج‌شنبه 16 مهر 1388

bluestar - ایران - تهران
همیشه در مقاطع حساس تاریخساز ملت ایران آمریکاییها با دخالت بیجا مانع تحقق اهداف مردم شدند.
پنج‌شنبه 16 مهر 1388

farzad145 - ایران - شیراز
shabnam anti mammad! - استرالیا - سیدنی. آقای باهوش ورود این مقدار گاو از کشور آمریکا چه ربطی به سیاست داره؟. این گاوها را شرکت پگاه 2 سال پیش خریداری کرده و تعداد آن نیز 10000 راس می باشد . این یک معامله اقتصادی است و هیچ ربطی به سیاست ندارد.
پنج‌شنبه 16 مهر 1388

alireza-perspolisi - ایران - بندرعباس
borj - ایران - بوشهر . برجو تنهایی نبین چندتا عکس بگیر ما هم ببینیم . حالا چرا گاو تا دوباره نرفتید پشت پرده یه چندتا هواپیما وارد کنید .
پنج‌شنبه 16 مهر 1388

zereshk2005 - کانادا - تورنتو
بالاخره فامیلهای رهبر رسیدن
پنج‌شنبه 16 مهر 1388

iran-azad - ایران - تهران
اگه سه ماه کشتی منتظر بمونه می تونه گاوهای لاغری که سال 57 به ایران آورده رو با خودش پروار و چاق و چله برگردونه
پنج‌شنبه 16 مهر 1388

saam_persian - پاکستان - کراچی
با نظرgol222 کاملا موافقم.مردم باید بینش اگاهانه تری پیدا کنند تا براحتی 30 سال فریب نخورند. تا جوانهای اینده ساز ایران به فریب روباههای خوش خط وخال نظام -سوپاپهای اطمینان -خون سرخ خود را فدای سبز بنی هاشمی نکنند. پاینده ایران بابک .
پنج‌شنبه 16 مهر 1388

vahid22 - آلمان - هامبورگ
shabnam anti mammad! - استرالیا - سیدنی . عزیز من آمریکا یا هر کشور دیگه ای منافع خودشو ملتشو میخواد،براش فرقی نمیکنه کشور دیگه میخواد مسلمون باشه میخواد کمونیست باشه ...فقط ما بدبخت عربزده ایم آخرشم تر می زنندبه هیکلمون میگند خلیج عربی!!! حتی عربا هم ته دلشون مارو قبول ندارند!!حتی به مسلمونی!!.
پنج‌شنبه 16 مهر 1388

IRAN ZAMEN - نروژ - روگنان
mehr47 - ایران - تهران. جالب بود.و حقیقت را بیان کردید
پنج‌شنبه 16 مهر 1388

nooshin tehrani - ایتالیا - رم
چرا سابقه نداشته در بوشهر یک کشتی حامل احشام زنده پهلوگیری کند. آمریکایی‌‌ها در تمام بنادر دنیا پهلو گرفتند. در بندر بوشهر هم قبلا پهلو گرفته بودند. شما بچه بودید.
پنج‌شنبه 16 مهر 1388

jonbeshe sabze - ایران - تهران
Behruz-DK - دانمارک - کلدینگ جان سخن نغز تورو باید با طلا نوشت. دمت گرم داداش
پنج‌شنبه 16 مهر 1388

shabnam anti mammad! - استرالیا - سیدنی
به دوستانی که فکر میکنند ورود گاو ربطی به سیاست آمریکا در قبال ایران نداره توصیه میکنم این مطلب رو در بی بی سی بخونند: قطع کمک مالی آمریکا به 'مرکز اسناد حقوق بشر ایران'
پنج‌شنبه 16 مهر 1388

haghighatgo - آلمان - برلین
چند سال قبل هم 4 میلیون تن گندم آمریکائی به ایران فروخته و به ایران حمل شد و در ایران مصرف شد این گاوها در امریکا مسلمان شده و خودشان سوار کشتی شدند ومایل بودند که برای گردش و شیر دادن به کشور امام زمان بیایند و شیر ماست امریکائی را فرزندان امام زمان بخورند و به امریکا فحش بدهند – دولت ایران به آدم های امریکائی فحش میدهد و نه به گاوهای امریکائی و این یکی از خرید های انتر نژاد و ارذلان اسلامی در امریکا بود که در ایران فاش شد- زنده باد گاو های امریکا
پنج‌شنبه 16 مهر 1388

Afshin London - انگلستان - لندن
البته همین روزاست که صدای اعتراض حوزه های علمیه دربیاد، این بیچاره ها با هزار فحش و نفرینی که از ایرانیان میخورند سالی چندهزار گاو تحویل جامعه میدند بعد میرن از خارج گاو وارد میکنند
پنج‌شنبه 16 مهر 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.