در طی یک روز سه روزنامه توقیف شدند

در طی یک روز سه روزنامه توقیف شدند

سه روزنامه «فرهنگ آشتی»، «آرمان روابط عمومی» و «تحلیل روز» از سوی هیات نظارت بر مطبوعات توقیف شدند.

روزنامه «فرهنگ آشتی» در دوره جدید انتشارش خود را « نزدیک به هاشمی رفسنجانی » معرفی کرده و مشی این روزنامه را « اصولگرایانه - اصلاح طلبانه » اعلام کرده بود.

این روزنامه از نیمه مرداد ماه گذشته که فهرست یارانه پرداختی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به مطبوعات را منتشر کرد مورد اعتراض معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار گرفت.

فهرست منتشر شده از سوی روزنامه فرهنگ آشتی «فاش کرد» که شماری از روزنامه های حامی محمود احمدی نژاد بیشترین یارانه مطبوعات را دریافت کرده اند تا حدی که تنها در ۳ ماه نخست سال ۸۸ روزنامه کیهان با دریافت ۵۲۹ میلیون تومان ، و روزنامه دولتی ایران نیز در ۳ ماه نخست امسال با دریافت ۴۷۰ میلیون تومان یارانه مطبوعات در ردیف دوم قرار دارد.


روزنامه «آرمان روابط عمومی» نیز دوشنبه شب با انتشار خبری کوتاه در سایت خود خبر داد که « براساس ابلاغیه هیات نظارت بر مطبوعات، که عصر روز دوشنبه مورخ ۱۳مهرماه ۱۳۸۸ به دفتر روزنامه ارسال شد، روزنامه آرمان توقیف موقت شده و از فردا (سه شنبه ۱۴ مهر) منتشر نمی شود.»
دبیر سرویس سیاسی روزنامه « آرمان روابط عمومی» نیز شامگاه دوشنبه با تائید خبر توقیف این روزنامه به خبرگزاری ایلنا گفت که « طبق نمابری که از سوی هیات نظارت بر مطبوعات برای روزنامه ارسال شد ، این هیات در جلسه خود حکم توقیف روزنامه آرمان را صادر کرد. »

روزنامه «آرمان روابط عمومی» با مدیر مسئولی هوشمند سفیدی از کارشناسان روابط عمومی در ایران منتشر می شد و از روزنامه های اصلاح طلب به شمار می رفت.

به گزارش خبرگزاری های ایران، مسئولان روزنامه «فرهنگ آشتی» گفته اند حکم توقیف به استناد ماده ۷ و ۸ قانون مطبوعات صادر شده که مربوط به درج مشخصات روزنامه و چگونگی واگذاری امتیاز نشریه است.
 
روزنامه «تحلیل روز»، چاپ شیراز نیز در شماره ۷۵۶ به حکم هیات نظارت بر مطبوعات توقیف شد. این روزنامه که از بهمن ماه ۱۳۸۵ در شیراز به مدیریت و سردبیری بهمن حاجات نیا منتشر می شد.

از زمان انتخابات تاکنون دستکم روزنامه های « یاس نو » نزدیک به حزب مشارکت ، روزنامه « آریا » به صاحب امتیازی محمدرضا زهدی، « اعتماد ملی » به صاحب امتیازی مهدی کروبی ، و « کلمه سبز » به صاحب امتیازی میرحسین موسوی توقیف شده اند که با توقیف «فرهنگ اَتی » و آرمان روابط عمومی » شمار روزنامه های توقیف شده در نزدیک به ۴ ماه اخیر به ۶ روزنامه رسید.

ده ها روزنامه نگار نیز از زمان انتخابات تاکنون بازداشت شده اند.
adib - ایران - ایران
کثافتا
سه‌شنبه 14 مهر 1388

black chador - امریکا - ولدن
باید همه روزنامه هارا در ایران توقیف کنند بجز کیهان. کیهان تنها روزنامه ای هست که کاملا طبق اسلام دروغها را بخورد مردم میده.
سه‌شنبه 14 مهر 1388

mehr47 - ایران - تهران
یه جمله از ا.ن: در کشور ما آزادی نزدیک مطلق هست!! یه کلمه هم از طرف ما: !!!!
سه‌شنبه 14 مهر 1388

مسلمان ایرانی - ایران - شیراز
بهمن حاجات نیا سردبیر روزنامه تحلیل روز یکی از دوستانم است و چندین بار هم به دفتر او رفته ام. تنها دلیلی که حدس میزنم باعث بسته شدن این روزنامه شده انتقاد از عملکرد دولت است. یکی از طرفداران سرسخت آقای موسوی است.
سه‌شنبه 14 مهر 1388

easy_busy - مالزی - کوالالامپور
چه کودتایی کردن اینا که هرروز داره پررنگتر میشه!:))‌ آغاز علنی حکومت دیکتاتوری در ایران
سه‌شنبه 14 مهر 1388

Ezhaq - ایران - تهران
عجب مملکتی داریم.
سه‌شنبه 14 مهر 1388

punisher - ایران - شیراز
ای بابا یه روزنامه برای کل ایران بسه دیگه / کیهان رو داریم دیگه نیازی به روزنامه نداریم.... مادرم میگه هیچی مثل روزنامه ی کیهان نمیشه / خیلی خوب شیشه رو تمیز میکنه....
سه‌شنبه 14 مهر 1388

Avayeh Edalat - ایران - تهران
کشور ما جزو ازادترین کشورهاست. در ایجاد خفقان مطبوعاتی هیچ چیزی جلوی دست جلادان رژیم دیکتاتوری رو نمی گیره. ازادتر از این دیگه چی میخواین؟
چهار‌شنبه 15 مهر 1388

vahid22 - آلمان - هامبورگ
مسلمان ایرانی - ایران - شیراز . کتاب بازشناسی قرآن اثر دکتر انصاری رو بخون،با کامنتهایی که من از تو دیدم مطمئنا آدم روشن و منطقی هستی!ایرانی آزاده هیچگاه خرافاتی و مسلمون نمیشه!
چهار‌شنبه 15 مهر 1388

MOHAMAD.J - ایران - تهران
خوب حتما اسلام درخطر بوده.
چهار‌شنبه 15 مهر 1388

مسلمان ایرانی - ایران - شیراز
vahid22 - آلمان - هامبورگ . خودتو برام معرفی کن ( از خودت برام بگو )
چهار‌شنبه 15 مهر 1388

vahid22 - آلمان - هامبورگ
مسلمان ایرانی - ایران - شیراز . ببین عزیز دلم مشکل تو فقط ترسه!!اگه با منطقی که از سراغ دارم میدونم که میدونی هم اینا چرت و پرته!میترسی نکنه جهنمی که قرآن میگه باشه یه عمری کباب بشم!! از من چی میخوای بدونی؟؟.
پنج‌شنبه 16 مهر 1388

مسلمان ایرانی - ایران - شیراز
vahid22 - آلمان - هامبورگ . عزیز دل انگیز من نزدیک به یک سوم درسهایی که خوانده ام روانشناسی بوده. هر موقع هم که بخوام با کسی حرف بزنم اول قیافه و حرف و کلام و شخصیتش و.. را آنالیز میکنم بعد با او حرف میزنم. مثلا میخواید بگید که میترسی که منم بگم نهههههههههه من نمیترسم عزیز جان. من اگر چیزی برام ثابت نشه اون چیز رو قبول نمیکنم. این که می بینی هم خدا رو میپرستم و هم اسلام وشیعه رو دو دستی گرفتم برام ثابت شده وگرنه اسلام رو میذاشتم کنار. حالا اگه من واسه شما ثابت کردم مسلمون میشی؟
جمعه 17 مهر 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.