ملک عبدالله روحانی بلندپایه سعودی را برکنار کرد

ملک عبدالله روحانی بلندپایه سعودی را برکنار کرد

ملک عبدالله، پادشاه عربستان سعودی یک روحانی تندرو بلندپایه این کشور را به دلیل انتقاد از دانشگاه تازه تاسیس "علم و فن آوری" از سمت خود برکنار کرده است.

در فرمان پادشاه عربستان به دلیل این برکناری اشاره ای نشده اما منابع خبری این اقدام را به انتقادات این روحانی از وضعیت این دانشگاه نسبت داده اند.

شیخ سعد بن ناصر الشثری از حضور پسران و دختران با هم در این دانشگاه در نزدیکی جده انتقاد کرده و آن را شریرانه و گناه کبیره خوانده بود. او گفته بود که مردان در این کلاس ها نخواهند توانست بر روی آموزش خود تمرکز کنند.

در این دانشگاه کلاس های درس به طور مختلط برگزار می شود. شیخ سعد خواهان آن شده بود که به این امر پایان داده شود.

او همچنین خواهان آن شده بود که محتوای دروس این دانشگاه مورد تائید محققان اسلامی قرار گیرد تا از تدریس مباحث ناسازگار و مغایر با تعلیمات اسلامی همچون فرضیه سیر تکامل جلوگیری شود.

به فرمان پادشاه عربستان، شیخ سعد هم اکنون از شورای محققان مذهبی، عالی ترین نهاد مذهبی عربستان برکنار شده است.

دانشگاه علم و فن آوری جده با که به نام پادشاه عربستان نامیده شده، با هزینه ای بالغ بر هفت میلیارد دلار ساخته شده و یکی از مهم ترین پروژه های ملک عبدالله در دوران پادشاهی اش به شمار می رود.

بیش از هشتصد دانشجو از 61 کشور جهان در این دانشگاه مشغول تحصیلند و چهاردهمین ابر رایانه دنیا در این دانشگاه قرار دارد.

شب قطبی - امارات - دبی
احتمالا همین کسی که برکنار شده یه چند وقت دیگه سر و کله اش تو دانشگاههای ایران پیدا میشه.لازم میشه دیگه.یا شاید عضو کابینه دولت هم بشه..مهم خدمته نه سمت...
دوشنبه 13 مهر 1388

مسلمان ایرانی - ایران - شیراز
14 قرن پیش پیامبر می خواستند به اینها از اهمیت علم و علم آموزی بگن!
دوشنبه 13 مهر 1388

fereshteh nejat - امارات - دبی
شب قطبی - امارات - دبی. دوست عزیز چرا احتمالا ؟ 100٪ تاسیس "علم و فن آوری؛ زیر نظر خامنه ای کثیف خواهد شد.
دوشنبه 13 مهر 1388

sami_rad - انگلیس - لندن
ننگ بر اسلام و هرچی عرب عقب مانده است.
دوشنبه 13 مهر 1388

baas - هلند - روتردام
عجب خر تو خر است.درعربستان.تبریک به مسلمانان.
دوشنبه 13 مهر 1388

Hoja Verde - ایران - تهران
رژیم ولایت وقیح هیچ وقت برای آموزش کشور اینقدر خرج نمی کند.چون رژیم کاتولیک تر از پاپ تشریف دارد.یه دانشگاه تهران به درد بخوره اونم رضاشاه ساخته. sami_rad - انگلیس - لندن. حالا می بینی که ما از اینا داریم عقب مونده ترمیشیم.
دوشنبه 13 مهر 1388

Parastoo06 - استرالیا - سیدنی
مسلمان ایرانی - ایران - شیراز. 14 قرن پیش پیامبر می خواستند به اینها از اهمیت علم و علم آموزی بگن!. میگن پیامبر بیشتر به کارای سکسی اهمیت میداده تا علم نمونه اش ازدواج با دختر بچه 9 ساله..
سه‌شنبه 14 مهر 1388

Hoja Verde - ایران - تهران
Parastoo06 - استرالیا - سیدنی. اونزمان ازدواج با 9 ساله بدشمرده نمیشد چون 9 ساله در آنزمان بالغ بود.
سه‌شنبه 14 مهر 1388

vahid22 - آلمان - هامبورگ
"او گفته بود که مردان در این کلاس ها نخواهند توانست بر روی آموزش خود تمرکز کنند" خوب راست میگه تو کشور اسلامی تو کلاس که جنس مونث باشه دیگه درس نمیخونند!!ای بر سر عربا!!. مسلمان ایرانی - ایران - شیراز؟؟؟؟؟؟؟
سه‌شنبه 14 مهر 1388

ebi#uae - امارات - ابوظبی
به تو استرالیا .سیدنی تو خیلی کوچکتراز این حرفهایی که داری درباره بیامبر عالم بشریت نظر میدی در ضمن اول اگر نمیدونی یدون اگر بیامبر با زن بیوه ای یادختر خردسالی ازدواج میکردن به خاطر اینکه اگر در ان زمان دختری خانواده و زنی شوهر یا بستگانش رااز دست میدادندپیامبر عظیم شان انها را به خانه خود یرده و از انها نگهداری میکردند البته اگر مسلمان بودند نه مثل توی کافر که اسمت را گذاشتی سیدنی استرالیا تو از همون دارو دسته احمقی نجاد و خر پیر خامنه ای هستی دیگه نبینم به کسی که فقط کلمه اول اسمش به تو هزاران مثل تو میخوان بیشتر می ارزد بی احترامی کنی اون با یک لحن شدیدتر خدمتت خواهم رسید.
سه‌شنبه 14 مهر 1388

مسلمان ایرانی - ایران - شیراز
Parastoo06 - استرالیا - سیدنی . //// زمانی گروهی همراه با استادشان که فرد فهمیده ای بود از جایی عبور میکردند تا اینکه رسیدند به رودخانه ای. زنی را دیدند که میخواست از رودخانه عبور کند ولی چون پل شکسته بود نمیتوانست. زن گفت کسی میتواند من را بغل کند و به آن طرف رودخانه ببرد؟ استاد گفت کسی برود و او را به آنطرف رودخانه برساند. کسی داوطلب نشد تا اینکه خودش این کار را انجام داد و از آنجا دور شدند. در راه یکی از شاگردان گفت استاد این کار درستی نبود که شما آن زن را در بغل بگیرید! استاد هم گفت : من آن زن را به آنطرف رودخانه بردم و او را همانجا رها کردم ولی {{ این شما هستید }} که آن زن را همچنان در بغل گرفته اید و فکرش از ذهنتان بیرون نمیرود!!
سه‌شنبه 14 مهر 1388

rohi - ایران - مشهد
یک عده انسان بی عقل و عقب مونده دینی و از اسلام بی خبر اینجا هستن که پدر کشتگی با اسلام دارن و اینطور نظر میدن. شما از اسلام بهتر دارید به من هم بگید. هر چی اتو دارید از سونی هاست نه شیعه. حالا خامنه ای و افراد سیاسی رو هم وارد دین کردین . سیاست به دین ربطی نداره. شماها دارید دین ها رو هم به جون هم میندازین. مدیر عزیز سایت. مطالب خوبی میذاری ولی از مسائل مسیحیت و یهودیت و... هم بذار
سه‌شنبه 14 مهر 1388

zolfaghar.ghar.ghar - ایران - تهران
مسلمان ایرانی - ایران - شیراز چرت نگو! گرامی. محمد خودش بیسواد بود. یک جاهل تمام عیار.یا پیروانشو خر فرض کرده بود وگفته بود بیسواد و جاهله ونمیتونه از کتابهای تخمی تخیلی دیگران دزدی کنه.
سه‌شنبه 14 مهر 1388

zolfaghar.ghar.ghar - ایران - تهران
ebi#uae - امارات - ابوظبی گرامی! کوچک و حقیر اون پیر مرد 54 ساله جاهل و هوسبازه که با کودک 6 ساله عروسی کنه و به بچه 9 ساله تجاوز کنه به اسم ازدواج. جاهلتر از اون پیرمرد حقیر کسیه که اونو سرور و استاد بزرگ خودش بدونه.
سه‌شنبه 14 مهر 1388

مسلمان ایرانی - ایران - شیراز
ذولفقار قر.قر - تهران. /// کونستان ورژیل گیورگیو در کتاب محمد پیغمبری که از نو باید شناخت می‏گوید:" با اینکه وی امی بود ، در اولین آیات که بر وی نازل شده صحبت از قلم‏ و علم، یعنی نوشتن و نویسانیدن و فرا گرفتن و تعلیم دادن است. در. هیچیک از ادیان بزرگ این اندازه برای معرفت قائل به اهمیت نشده‏اند و هیچ دینی را نمی‏توان یافت که در مبدا آن، علم و معرفت اینقدر ارزش و اهمیت داشته باشد. اگر محمد یک دانشمند بود، نزول این آیات در غار(حرا ) تولید حیرت نمی‏کرد، چون دانشمند قدر علم را می‏داند، ولی او سواد نداشت و نزد هیچ آموزگاری درس نخوانده بود. من به مسلمانها تهنیت‏ می‏گویم که در مبدا دین آنها کسب معرفت اینقدر با اهمیت تلقی شده".
سه‌شنبه 14 مهر 1388

Hoja Verde - ایران - تهران
zolfaghar.ghar.ghar - ایران - تهران. شما فکرنکرده حرف میزنی.ازدواج در چنین سنی در عربستان بسیار رایج بود و آن را در فرهنگ آن زمان باید جست نه اینکه با زمان حال مقایسه کنی.اگر ازدواج با شخص 9 ساله بد شمرده میشد خانواده ی آن تن به وصلت نمی دادند.قدیم و آن هم عربستان آنزمان با امروز بسیار متفاوت بود.نکته ی دیگر آنکه پیامبر تا زمان مرگ خدیجه با کس دیگری ازدواج نکرد.
سه‌شنبه 14 مهر 1388

zolfaghar.ghar.ghar - ایران - تهران
مسلمان ایرانی - ایران - شیراز گرامی! (در اولین آیات که بر وی نازل شده صحبت از قلم‏ و علم، یعنی نوشتن و نویسانیدن و فرا گرفتن و تعلیم دادن است.) چرا خود محمد به این اولین ایات عمل نکرد وتا اخر عمر در جهل بیسوادی باقی ماند؟
سه‌شنبه 14 مهر 1388

zolfaghar.ghar.ghar - ایران - تهران
Hoja Verde - ایران - تهران گرامی! دوست عاقل! 1) ما هم در امروز زندگی میکنیم نه 1400 سال پیش. عقاید محمد مناسب زندگی امروز نیست. برای یک پیرمرد هرگز شایسته نیست که نسبت به یک دختر کوچک احساسات جنسی داشته باشد. امروزه اگر یک پیرمرد 54 ساله با یک دختر 9 ساله تماس جنسی داشته باشد، او را بعنوان یک بیمار پدوفیل (بچه باز) به زندان می اندازند، مطابق دید امروزی محمد فساد اخلاقی داشته. عقل و جهلش نیز نسبت به امروز در همین حد است. حتی در همان زمان جنگ جمل بین عایشه و علی را داریم علی شرارت کرد یا عایشه یا هردو؟ میتوان گفت محمد با کودکی شریر ازدواج کرد؟
سه‌شنبه 14 مهر 1388

zolfaghar.ghar.ghar - ایران - تهران
2) خدیجه زنی ثروتمند بود و محمد مستخدم فقیر وی بود. ازدواج با یک زن ثروتمند برای محمد خیزشی در پلکان موقعیت اجتماعیش بود. در آن دوران محمد یک پسر یتیم و جاه طلب بود. چون مرد فقیر و جوانی بود، هیچ کس به او توجهی نمیکرد. خدیجه برای محمد یک لطف بزرگ بود. او برای محمد آرامش خاطر و رفاه مالی را به ارمغان آورد. حال محمد میتوانست در انزوا به غار خود برود و تخیلات خود را به پرواز در بیاورد، با اجنه دیدار کند، با شیطان بجنگد، با جبرئیل و سایر مخلوقاتی که فکر سستش را شکار کرده بودند محاوره کند. دلیل اینکه محمد به خدیجه وفادار ماند، نجابت محمد نبود، بلکه به این دلیل بود که خدیجه زنی قدرتمند بود و هرگز چیزی غیر از این را از طرف محمد تحمل نمیکرد. در آن دوران محمد طرفداری نداشت و ممکن بود با رنجاندن زن پولدارش همه چیز را از دست بدهد و بطور کامل نابود شود. اگرچه وی بعد ها رنگ واقعی اش را نشان داد و وقتی به قدرت رسید در واقع هیچ چیز نمیتوانست اورا از آنچه بدان میل داشت بازدارد. آنوقت بود که تمام هنجارهای نجابت را به اذن خدای سنگ سیاه شکست.
سه‌شنبه 14 مهر 1388

Hoja Verde - ایران - تهران
zolfaghar.ghar.ghar - ایران - تهران. مگه من گفتم امروزه این کار پسندیدست؟ شما خودتان میگی اونزمان.خیلی از کارهایی هم که غربیان می کنند شاید در آینده اشتباه تلقی بشه.مگه دخترهای امروزی پیش ده تا پسر نمی خوابند؟(بویژه در غرب).زن شوهر میکنه و شوهر زن میگیره چشمشون به یکی دیگست.چرا گیر دادی به اون(آنهم در 1400 سال پیش).چرا اینا رو نمیگی؟  فساد اخلاقی هم هنگامی است که شخصی ازدواج نکند وزابطه ی جنسی داشته باشد.حالا فساد اخلاقی رو کی انجام میده؟ در غرب زنی که ازدواج میکنه 90 درصد رابطه ی جنس را از پیش یا حتا با یکنفر دیگه داشته یا در بعضی مواقع حتا بچه در شکم دارد! همانها کار حضرت محمد را که در 1400 سال پیش و در آن موقعیت بود نکوهیده می انگارند.
چهار‌شنبه 15 مهر 1388

مسلمان ایرانی - ایران - شیراز
zolfaghar.ghar.ghar - ایران - تهران ////. عزیز جان حالا این بماند که به این اشاره نکردید که اولین ازدواج حضرت محمد ص با زنی بود که 15 سال از خودش بزرگتر بود ولی شما که می فرمایید وی یک فرد فقیر و ندار بود ، با اینکه حضرت خدیجه س که یک زن ثروتمند و با نفوذ بود ، چرا با کسی ازدواج کرد که 15 سال از خودش کوچکتر بود و نه از نظر نفوذ و قدرت و ثروت و شهرت و.. با او هیچ سنخیتی نداشت ازدواج کرد؟!!
چهار‌شنبه 15 مهر 1388

zolfaghar.ghar.ghar - ایران - تهران
Hoja Verde - ایران - تهران گرامی! ( مگه من گفتم امروزه این کار پسندیدست؟) منهم با شما در این مورد هم عقیده ام. خیلی از اعمال و عقاید محمد برای انسان عاقل و باخدای امروز ناپسند است و منحصر به زنبارگی و یا بچه بازیش (پدوفیل) و ازدواج با کودکان نمیشود. ولی در مورد زناکاران و پدوفیلهای امروزی؛ آیا به عنوان رسول خالق قادر زنا میکنند و اعلام میکنند که زنبارگی و زنا امر حضرت حق است؟ تا با محمد هم مقام شوند.
پنج‌شنبه 16 مهر 1388

zolfaghar.ghar.ghar - ایران - تهران
مسلمان ایرانی - ایران - شیراز گرامی! عزیز برادر! به همان عللی که یک زن با پسری جوانتر از خود ازدواج میکند. شهوت، عشق و.. در حکمت خداوند شکی نیست. همانطور که که روح زنده خداوند سرچشمه حیات ماست. حکمت او نیز سرچشمه عقل ماست. اگر بیاندیشیم. ولی همین شهوت و شهوت پرستی با ابرو ریزی پرده از چهره واقعی خیلی برداشته است. فقط منحصر به محمد نمیشود. مثل کلینتون. ولی وقتی گندش در اومد بیلی برای حفظ ابروش جاهلانه هیچوقت نگفت خدا چنین گفت خدا چنان گفت تا باعث گمراهی خلقی جاهلتر از خودش شود. معذرت خواهی کرد. به نظر شما کدام شریفتره؟ بیلی در قضیه مونیکا یا محمد در قضیه ماریه؟ (سوره تحریم از اول تا اخر ترجمه الهی قمشه ای)
پنج‌شنبه 16 مهر 1388

Hoja Verde - ایران - تهران
zolfaghar.ghar.ghar - ایران - تهران. امروزه این کار ناپسند است.آخوندا هم فقط این کارو یاد گرفتند و خوش بحالشون شده.(4 تا زن و...) ولی مگه کارهای خوب حضرت محمد رو انجام میدن ؟چند وقت پیش یک اخوند هوسباس زنباره به نام نوری همدانی که پاش لب گوره و 70 سالشه زن 14 ساله گرفت.ببین اینا چقدر فکرشون کثیفه(دختره انگار فراری بوده و. آخونده گفته بیا ازت مراقبت کنم).اما شرایط زمان حضرت محمد را هم در نظر بگیرید.هیچ تاریخ نویسی آنزمان نگفت کار پیغمبر که (ضمنن ازدواج هم میکرد) غلط باشه.اونزمان بچه ی 9 ساله بالغ میشد.فرهنگ ان زمان هم اینگونه بود.اما امروزه دختر باید بره درس بخونه و دست کم 25 سال ازدواج کنه. زنا هم زمانی است که طرفین ازدواج نکرده باشند.خیلی از فرهنگ های انزمان ناپسند نبوده اما امروزه اشتباست.برای نمونه برده داری و کنیزی آنزمان بوده ولی امروز ستم است.فرهنگ و زمان و مکان متفاوت بوده.این ملایان هم چیزی که بنفعشان باشد انجام می دهند ولی برای کارهای نیک دیگر انگار کورند!
پنج‌شنبه 16 مهر 1388

مسلمان ایرانی - ایران - شیراز
zolfaghar.ghar.ghar - ایران - تهران . اول این را بخوانید عزیز جان// خوله بنت حکیم روایت می کند که وقتی به پیامبر گفتم: برای تزویج حضرتش هم دختر دوشیزه سراغ دارم و هم زن بیوه، او هم هرگز نگفت دختر دوشیزه دوست دارد یا زن بیوه، بلکه پرسید: دوشیزه کیست و بیوه کدام؟ و وقتی من توضیح دادم که دوشیزه، عایشه دختر ابوبکر ابی قحافه است، و زن بیوه، سوده بنت زمعه؛ فرمود: در مورد هر دو اقدام کن و مذاکره نما.
پنج‌شنبه 16 مهر 1388

مسلمان ایرانی - ایران - شیراز
zolfaghar.ghar.ghar - برادر عزیز با اینکه جواب سوالم را ندادید ولی این را بدانید که حضرت خدیجه در ایشان چیزهای دیگری دیده بودند که او را بعنوان همسر انتخاب کردند. با اینکه جوانان دیگری هم بودند که میتوانست با او ازدواج کند./// اگر شما میگویید حضرت محمد ص پیامبر نبودند پس چرا زمانی که ادعای پیامبر کردند و اعراب کلی پیشنهاد از جمله ثروت شهرت قدرت زن پست مقام و.. دادند ولی ایشان هیچ کدام از انها را قبول نکردند و روی حرف خود ایستادند که نه خیر من پیامبر هستم و همه ی آزار و اذیت اعراب جاهلی را به جان خریدند تا فقط یک جمله را به همه بگوید و ان اینکه من پیامبر هستم. اگر ایشان نعوذبالله به دنبال شهوت بودند همان ابتدا دست از پیامبری میکشیدند و رسالت خویش را فدای همه چیز میکردند. در حالی که چنین نکردند. حال به نظر شما فایده ی ادعای پیامبری برای ایشان چه بود؟ اگر به خدا و پیامبر و دنیای پس از مرگی اعتقاد نداشتند هرگز این کار را نمیکردند که دنیا را بگذارند و در برابر تهمت ها ( حتی قرنها پس از فوتشان ) و دشنامها و ریختن آشغال بر سرشان سکوت کنند تا فقط مردم را به راه راست هدایت کنند! شاد باشید
پنج‌شنبه 16 مهر 1388

ebi#uae - امارات - ابوظبی
مسلمان ایرانی-ایران-شیراز ای ولله به اون جوابت دمت گرم خیلی دندان شکن بود
پنج‌شنبه 16 مهر 1388

مسلمان ایرانی - ایران - شیراز
ebi#uae - امارات - ابوظبی . قربونت. نمیدونن با کی طرف هستن
جمعه 17 مهر 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.