سپاه پاسداران: بعد از انتخابات دو ماه تمام مسئولیت به عهده سپاه بود

سپاه پاسداران: بعد از انتخابات دو ماه تمام مسئولیت به عهده سپاه بود

به گفته آقای عراقی در حوادث بعد از انتخابات 24 نفر کشته شده اند که 12 نفر آنها "شهدای بسیجی" هستند

سپاه پاسداران ایران می گوید که بنابه درخواست نیروی انتظامی روز 23 خرداد در اولین روز بعد از برگزاری انتخابات بسیج وارد عمل شده اما از روز 25 خرداد به مدت دو ماه تمام مسئولیت به عهده سپاه بوده است.

سرتیپ عبدالله عراقی فرمانده سپاه محمد رسول الله در جریان بازدید از خبرگزاری دولتی ایران- ایرنا گفته است که نیروی های بسیجی به درخواست نیروی انتظامی روز 23 خرداد وارد عمل شدند "اما از 25 خرداد تمام مسئولیت بر عهده سپاه و نیروهای بسیجی گذاشته شد که تا 25 مرداد ماه ادامه داشت."

این در حالی است که آقای عراقی در نیمه تیرماه گفته بود که روز 30 خرداد سپاه محمد رسول الله که بازوی اجرایی بسیج در شهر تهران است با کمک نیروی انتظامی وارد عمل شده و از ساعت دو ونیم بعد از ظهر همان روز در تهران مستقر شد.

آقای عراقی آن زمان گفته بود که بنابر مصوبه شورای عالی امنیت ملی سپاه و بسیج در روز 30 خرداد وارد عمل شدند و "مجموعه سپاه تهران بزرگ به عنوان بازوی اجرایی سپاه پاسداران در تهران به کمک نیروی انتظامی آمد."

انتشار نتیجه انتخابات ریاست جمهوری که در آن محمود احمدی نژاد پیروز انتخابات اعلام شد، اعتراض گسترده ای به دنبال داشت و معترضان نتایج اعلام شده انتخابات را غیرقابل قبول دانسته و دولت را به تقلب در انتخابات متهم کردند.

با وجود منع هر گونه گردهمایی از سوی دولت، راهپیمایی هایی اعتراضی در نقاط مختلف ایران برگزار شد و طرفداران میرحسین موسوی و مهدی کروبی چند راهپیمایی بزرگ در تهران برگزار کردند.

این فرمانده سپاه به وقایعی اشاره می کند که در جریان اعتراضات بعد از انتخابات در مسجد لولاگر اتفاق افتاد و گفته می شد بسیجی های مستقر در این مسجد به سوی معترضان تیراندازی کرده اند اما آقای عراقی می گوید:" یک تیر از بسیجیان شلیک نشد ولی در دنیا گفتند که بسیجیان مردم را کشتند، اما داخل خودشان افرادی بودند که به مردم شلیک کردند و به نام بسیجی، نیروی انتظامی و بچه های وزارت اطلاعات تمام می کردند."

این فرمانده سپاه همچنین به وقایع روز 25 خرداد اشاره می کند که بزرگترین راهپیمایی معترضان بعد از انتخابات در خیابان انقلاب به سمت میدان آزادی برگزار شد و صدها هزار تن در آن شرکت داشتند.

در جریان این راهپیمایی نیروهای بسیج پایگاه 117 میدان آزادی به سمت معترضان آتش گشودند و چند نفر در جریان این درگیری کشته و زخمی شدند.

آقای عراقی می گوید:بیش از ده هزار نفر به این حوزه حمله کرده بودند و "به بسیجی ها گفتم چند تا تیر مشقی بزنید تا شاید این افراد بترسند و از آنجا دور شوند اما این افراد زمانی که فهمیدند این تیرها مشقی است به هم می گفتند نترسید تیرها مشقی است."

به گفته آقای عراقی این پایگاه داری صدها قبضه اسلحه بوده و " فردی که قصد داشت از دکل مخابرات وارد اسلحه خانه شود را (بسیجیان) با تیر زدند و افتاد، رسانه های بیگانه نیز آمدند آن لحظه ای که تیر اندازی می شود را به خورد مردم جهان دادند."

تصاویری که از این حادثه منتشر شده، فردی را نشان می دهد که از پشت بام این پایگاه به سمت معترضان تیراندازی می کند.

با آنکه نمایندگان میرحسین موسوی و مهدی کروبی دو نامزد معترض به نتایج ریاست جمهوری اعلام کرده اند که بیش از هفتاد نفر در حوادث انتخابات جان باخته اند اما آقای عراقی می گوید که در جریان وقایع بعد از انتخابات 24 نفر کشته شده اند که 12 نفر آنها "شهدای بسیجی" بودند.

در روز بیستم شهریور آقای عراقی آمار متفاوتی را منتشر کرده و گفته بود که در جریان حوادث بعد از انتخابات 36 نفر کشته شدند که سه مورد آنها در بازداشتگاه کهریزک در جنوب تهران بوده است.

در هفته های گذشته فرماندهان ارشد سپاه آمارهای متفاوتی از تعداد کشته های بعد از انتخابات ارائه کرده اند.

arian1 - ایران - ابادان
مردم ایران حالا باید حزب الهی ها وسپاهیان را در محله ها واماکن مختلف شناسایی کنند و در موقع مناسب به حساب انها وخانوادهاشان بخاطر 30 سال جنایت وغارت ملت ایران برسیم. مرگ بر جمهوری اسلامی و مرگ بر حزب الهی
یکشنبه 12 مهر 1388

shirzan - آلمان - برلین
خوبه که فیلم اون مرد لباس شخصی هست که مستقیم به طرف روبرو شلیک میکنه اگر کسی روی دکل رفته بود باید اسلحه را به طرف بالا میگرفت نه روبرو شما ها هرچه سعی میکنید روی کثافت کاری هاتون رو گل بریزید گندش از یه جای دیگه میاد بیرون
یکشنبه 12 مهر 1388

Afshin London - انگلستان - لندن
ننگ و نفرت بر سپاه کثیف پاسداران و مرگ بر بسیجیان آشغال
یکشنبه 12 مهر 1388

persian-girl - دانمارک - کپنهاک
چقدر ازاین قاتل زشت جنایتکار بدم میاد مر گ براحمدی عنتر کوتوله زشت
یکشنبه 12 مهر 1388

ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو
مرگ بر شما مرگ افرینان جوانان را کشتید و اکنون سرمست از باده ی خون..مرگ بر بسیجی پاسدار. و بقیه ی اراذل اوباش با اسلامشان و خدای جانیشان.
یکشنبه 12 مهر 1388

punisher - ایران - شیراز
ننگ بر خائنین / مرگ شما نزدیک است.
دوشنبه 13 مهر 1388

بابک - ایران - سبزوار
پس مسئولیت همه اتفاقات گردن همین اقایان مسئول امنیت است و باید جواب گوی ملت شریف ایران باشند
دوشنبه 13 مهر 1388

gol222 - سوپد - هلسینگبوری
بلطف جانباختگان راه ازادی ادمخوار عراقی بزودی حسابت مردم خواهند رسید.عوضی چی بگم تووبزرگانت خامنه ای خوناشام واحمقی نژادسپورچیان تیرخلاص زن بربر هستید.نابودشید.درودبه همه جانباختگان راه ازادی.
دوشنبه 13 مهر 1388

vezveznazi - ایران - ایران
سپاه چهارپایان مسئول تمام این جنایات است.مرگ بر علی گدا و تغلبی نژاد و اکبر دزده
دوشنبه 13 مهر 1388

ukguy4u - بریتانیا - لندن
این همون نیست که زد تو گوش پدر یکی از کشته شده ها ؟
دوشنبه 13 مهر 1388

aria-aria-nl - هلند - روتردام
اشغالها جنایت کنید تا خون مردم درست و حسابی بجوش بیاد اونموقع خواهیم دید این مردم چطوری روزگارتون سیاه میکنند خواهیم دید
دوشنبه 13 مهر 1388

barbodm - ایران - تهران
خلخالی تروریست سالهای 60 به مدت دو سال از لحاظ پزشکی مرده بود ولی جونش در نمی اومد . پزشکا جوابی نداشتند. اون دنیا کسی قبول نخواهد کرد که به خاطر دستورٍٍِ فرمانده یا رهبرم کشتار و تجاوز کردم. چه بسیار مردمانی که در روز حساب رهبران خود را خواهند دید و خواهند گفت اینها ما را به راه شیطان رهنمون ساختند ولی از کسی این حرف پذیرفته نخواهد شد
دوشنبه 13 مهر 1388

Afshin London - انگلستان - لندن
بزودی وقتش میرسه که این آشغالها که از موش هم کثیفترن دنبال سوراخ موش بگردن. مرگ بر سپاهی و بسیجی و هر چه حزب اللهی. تو قبر خودشونو و پدرشونو دین و مذهبشون سگ عنایت کند
دوشنبه 13 مهر 1388

siavashoma - انگلستان - منچستر
یکی به این اشغالها بگه یعنی شما قدرتتون از ارتش زمان شاه بیشتره که بالاخره از دست مردم عاجز و خودشون فهمیدن در مقابل مردم ایستادکی فایده نداره . منها مردم هنوز ملاحظه کای می کند و بزودی حقشونو میزاره کف دستشون و میزنه فرق سرشون
دوشنبه 13 مهر 1388

zirmizi - چین - هنگ کنگ
بابا این هم که عراقیه
سه‌شنبه 14 مهر 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.