خاطرات بازداشت چند ساعته، بعد از بازی روز جمعه

خاطرات بازداشت چند ساعته، بعد از بازی روز جمعه

 جمعه، 10 مهر 88، بعد از بازی استقلال و پرسپولیس، سعادتی دست داد تا چند ساعتی رو در خدمت عزیزان نیروی انتظامی باشم.
ماجرا از این قرار بود که از آخرین دقایق نیمه‌ی دوم، تماشاچی‌های آبی و قرمز، شعار دادن رو شروع کردن و این ماجرا تا بیرون استادیوم هم ادامه پیدا کرد و من هم همصدا با جمع، شعار می‌دادم. وقتی به نزدیکی‌های گیت فروش بلیط رسیدیم، در لحظه‌ای که همه سکوت کردن، من به شعار دادن ادامه دادم و توسط یکی از درجه‌دارهایی که در کنار جمع ایستاده بود و من ندیده بودمش دستگیر شدم.

حالا چرا این مطلب رو برای این وبلاگ فرستادم؟
چون یکی از اهداف این وبلاگ و این باشگاه، این بوده که تمرینی باشه برای تماشای دنیا از نگاه دیگران و بررسی دیدگاه‌های مخالف.

و اما اون چیزهایی که در مدت دستگیری، دستگیرم شد:
1- متوجه شدم که نیروی انتظامی، بیشتر از اون ‌که به فکر برقراری نظم و امنیت باشه، به فکر "ادب‌کردن" آدم‌های معترضه. (از لحظه‌ی دستگیری تا زمانی که جلوی قاضی حاضر شدم، مدام با این جملات مواجه می‌شدم: «آدمتون می‌کنیم، کاری می‌کنیم که دیگه هیچ‌وقت به فکر رای دادن نیفتید، باید از ت... آویزون‌تون کنیم تا ادب بشین، ...».
خدا رو شکر می‌کنم که ماجرای کهریزک لو رفته و دست نیروی انتظامی برای ادب کردن معترضین تا حد زیادی بسته شده.
2- تصویر کاملا اشتباهی از معترضین در ذهن پرسنل نیروی انتظامی نقش بسته و این افراد، ذاتا انسان‌های بدی نیستن؛ حتا بعضی از اون‌ها، آدم‌های شریفی هم هستند و اگر خیلی از ما ها به‌جای اون‌ها بودیم (و چنین تصویر غلطی در ذهن داشتیم) رفتار مشابهی رو نشون می‌دادیم.
3- در 4 ماه اخیر، پرسنل نیروی انتظامی سختی‌های زیادی رو متحمل شدن و جنبش سبز، اون‌‌ها رو بدجوری کلافه کرده. یکی از کسایی که حدود نیم ساعت دست من رو گرفته بود و در بین جمعیت معترض می‌چرخوند تا عبرتی باشم برای بقیه، می‌گفت: «4 ماهه که از دست شما خواب و خوراک درست و حسابی نداریم».
4- نیروی انتظامی فکر می‌کنه که معترضین، آدم‌های ترسویی هستند؛ چراکه وقتی جمعیت معترض، به پلیس ضد شورش می‌رسن سکوت می‌کنن! اون‌ها توقع دارن که مردم با اونها درگیر بشن و وقتی سکوت مردم معترض رو می‌بینن، بین خودشون شروع می‌کنن به مسخره کردن جماعت معترض ساکت.
5- آدم وقتی دستگیر می‌شه و کسی از حال و روزش خبر نداره، حاضره بابت هر کار کرده و ناکرده عذر خواهی کنه و در مقابل، بهش اجازه بدند یه تماس 20 ثانیه‌ای با بیرون از بازداشت‌گاه داشته باشه.

اما حواشی ماجرا:
- از لحظه‌ی دستگیری تا حدود نیم ساعت بعد، همراه تعداد زیادی پلیس ضد شورش، در محوطه‌ی بیرون استادیوم چرخونده شدم. توی این مدت، مدام می‌خندیدم؛ بس‌که صحنه‌های خنده‌داری پیش می‌اومد. صحنه رو تصور کنید: یه مامور، سمت راست من ایستاده بود و دست چپ من رو گرفته بود (!) و وقتی که فرمانده‌اش دستور ایست و عقبگرد می‌داد، من و مامور عزیز، به هم گره می‌خوردیم و من (که در این جور صحنه‌ها، کنترلم رو از دست می‌دم)‌ تا حد خفگی می‌خندیدم. یا مثلا هر جا که می‌ایستادن، به من می‌گفتن «بشین». بعد از مدتی، خودم وظیفه‌ام رو انجام می‌دادم و تا اونها می‌خواستن به من بگن «بنشین» می‌دیدن که من مثل یه بچه‌یتیم، نشسته‌ام کف خیابون و دارم با سنگ‌ریزه‌های کف خیابون بازی می‌کنم؛ خودشون خنده‌شون می‌گرفت از این صحنه! کلا انقدر خندیدم که چند بار از پشت با باتوم بهم زدن و گفتن: «الدنگ خان، نیشت رو ببند»
- درجه‌داری که من رو دستگیر کرده بود (و آدم جدی و خشنی بود)، وقتی که می‌خواست من رو به افرادش تحویل بده، بعد از این که چند تا فحش باحال داد (و من خیلی از این کارش لذت بردم) در کمال تعجب به افرادش گفت: «باهاش کاری نداشته باشین»
- ماموری که دست من رو گرفته بود (و بعدا که با هم رفیق شدیم، دستم رو ول کرد) جوون با مزه‌ای بود که یکسره فحش می‌داد! یه بار ازش پرسیدم: «راسته که می‌گن توی بازداشتگاه ترتیب زندانی‌ها رو می‌دن؟» اون هم با جدیت تمام گفت: «نه، نترس، با تو کاری ندارن، تو که بچه خوشگل نیستی». این رو که گفت، هم من، هم خودش، هم همه‌ی مامورای اطرافش زدیم زیر خنده. بعد از نیم ساعت، اونقدر با هم خوب شده بودیم که وقتی می‌نشستم روی زمین، به اطرافیانش می‌گفت: «با این کاری نداشته باشین، دوست منه». یه بار هم که نشسته بودم، نخ اضافه‌ای که روی کلاهم بود رو از جا کند و گفت: «نخش در اومده بود، برات کندمش».
- نیم ساعت اول که گذشت، من رو تحویل یه گروه دیگه دادن. گوشی موبایلم رو گرفتن و چک کردن. خوشبختانه چیز خاصی توش نبود. صورت‌جلسه کردن و سوار ماشین شدم.
- همیشه دوست داشتم سوار Hilux بشم؛ اما فکر نمی‌کردم توی اولین تجربه‌ام، سوار هایلوکس پلیس بشم، اون هم قسمت عقب، اون هم بین یه حصار فلزی! وقتی ماشین حرکت کرد، سردم شد. یک ساعتی می‌شد که دستگیر شده بودم.
- یکی از کسایی که همزمان با من گرفته بودنش، شروع کرد به حاشا کردن و می‌گفت که اشتباهی گرفتنش. مامورها هم از خجالتش در اومدن! به من که رسید، همه چیز رو گردن گرفتم، دلیلی نداشت که بخوام دروغ بگم، با دسته‌ی کورا که طرف نبودم!
- من رو بردن توی اتاقی که یه‌جور بازداشتگاه بود و حدود 15 نفر اونجا بودن. چند تا شون کسایی بودن که دلال بلیط بودن و دستگیر شده بودند. چندتایی هم شعار داده بودن. یه نفر هم بود که دزدی کرده بود. محفل، بی‌ریا بود.
- لحظه‌ای که وارد این اتاق شدم، اولین چیزی که توجهم رو جلب کرد، بوی گند جوراب بود. یکی از زندانی‌ها، از قیافم فهمید که دارم بالا میارم و گفت: «سخت نگیر داداش، بوی برنج محسنه». همه زدیم زیر خنده. روحیه‌ها خوب بود.
- هوا داشت تاریک می‌شد. از جام پا شدم و از پنجره‌‌ی کوچیکی که توی ارتفاع زیاد نصب شده بود به بیرون نگاه کردم. تصویر عجیبی بود، کاش یه دوربین داشتم و ازش عکس می‌گرفتم: یه پنجره‌ی کوچیک توی ارتفاع 2.5 متری، پشتش یه حفاظ آهنی، پشتش شاخه‌های یه درخت، پشتش یه ماه تقریبا کامل، پشتش یه آسمون که می‌شد وسعتش رو تصور کرد. عجیب دلم گرفت.
- کاش می‌تونستم یه اس. ام. اس. به بیرون از اینجا بفرستم. تازه قدر موبایل رو فهمیده بودم. توی این فکر بودم که دیدم از کنارم صدای یه خانم از توی تلفن میاد. برگشتم دیدم نفر کناری داره با موبایل حرف می‌زنه! صحبتش که تمام شد، پرسیدم «چه‌جوری موبایلت رو آوردی توی بازداشتگاه؟» گفت: «توی شورتم قایم کردم». اینجا بود که به اهمیت شورت پی بردم. واقعا باید قدر شورت‌ها مون رو بدونیم، همیشه از چیزهای مهم محافظت می‌کنن. از شانس بد من، خط موبایل اون آقا، اعتبار نداشت و نمی‌شد به بیرون زنگ زد.
- هر چند دقیقه یکبار، اسم یه نفر رو می‌خوندن و می بردن بیرون.
- نوبت من که رسید، با احترام برخورد کردند و بردن پیش قاضی. هنوز یه نفر پیش قاضی بود و من باید منتظر می‌موندم. توی این مدت کوتاه، چند تا چیز از ذهنم گذشت: یکی این که یادم افتاد که ما باور نمی‌کردیم که راستی راستی بخوان قاضی بیارن توی استادیوم (کلی هم این خبر رو مسخره کرده بودیم)، ولی واقعا آورده بودن! (قاضی، مرد خوش‌تیپ و محترمی بود که کت و شلوار شیکی هم پوشیده بود. از اون تیپ قاضی‌هایی بود که آدم دلش می‌خواست تند تند جرم کنه و بره پیشش! اثری هم از ریش و سیبیل توی صورتش دیده نمی‌شد). یه چیز دیگه هم به ذهنم رسید: این که من چقدر بد شانسم! بین 90 هزار تا آدم 8 – 9 نفر رو گرفته بودن، یکیش هم من بودم که نه سر پیاز بودم نه ته پیاز. احتمال دستگیر شدنم رو حساب کردم، دیدم می‌شه "یک ده هزارم"، یعنی "یک صدم درصد"! تف به این شانس، تف به این قانون احتمال.

تا یادم نرفته بگم که یه نفر توی بازداشتگاه بود که خرید و فروش بلیط می‌کرد و ساعت 10 صبح دستگیر شده بود و شاش داشت و اجازه نداده بودن بره توالت. از درد به خودش می‌پیچید و التماس می‌کرد که بره دستشویی، اما نمی‌بردنش. وقتی توی اتاق قاضی منتظر ایستاده بودم، صدای اون بیچاره رو می‌شنیدم که می‌گفت: «به جان مادرم شاش دارم، به قرآن راست می‌گم، الانه که خودم رو خیس کنم، ...». یکی از سربازها اومد تو و به سرهنگی که توی اتاق بود گفت: «قربان، این یارو راست می‌گه، اگه نبریمش توالت گند می‌زنه به بازداشت‌گاه». سرهنگ دستور داد که ببرنش یه گوشه تا کارش رو بکنه.
نوبت من شد. قاضی، پرونده رو خوند و به قیافه معصوم من نگاه کرد (یه جورایی شبیه گربه‌ی چکمه‌پوش توی کارتون seherek شده بودم؛ اون‌جایی که کلاهش رو از سرش در آورده بود و معصومیت از قیافه‌ش می‌بارید). قاضی نصیحتم کرد و یه چیزایی زیر پرونده‌ام نوشت. بعد من رو آوردن بیرون و یه تعهد نامه گرفتن که دیگه همچین غلطی نکنم و گفتن آخرین باری باشه که طرفای استادیوم پیدات می‌شه. (البته، اگه این رو نمی‌گفتن هم عمرن دیگه می‌رفتم استادیوم، با او بازی مسخره‌ی آبکی، حیف وقت آدم که برای 4 تا شعار، پاشه بره یه بازی تخمی رو تماشا کنه و به خودش و استقلال و پیروزی و فدراسیون فحش بده).
- شب شده بود، "آزاد" شدم، توی محوطه‌ی "آزادی" تنهای تنها بودم، و نمی‌دونستم باید از کدوم طرف برم.
- شاید براتون خنده دار باشه، اما توی راه برگشت، خسته و گرسنه و تشنه، به یاد دوغ "عالس" افتادم که دیشب خریده بودم و گذاشته بودمش توی یخچال و حالا صداش می‌اومد که می‌گفت: «زودتر بیا من رو بخور و مست کن!»
- توی چند ساعتی که زندانی بودم، کتک نخوردم، کسی هم بی احترامی نکرد (شاید به‌خاطر این بود که دروغ نگفتم و حاشا نکردم، شاید هم به‌خاطر این بود که خودم آدم بد دهنی هستم و از فحش شنیدن ناراحت نمی‌شم و به حساب بی‌احترامی نمی‌ذارم). البته درسته که کتک نخوردم، اما از اونجا که مدت زیادی رو روی زانو نشستم (و زانوهام مشکل دارند) زانو درد بدی گرفتم، طوری که الان بعد از گذشت 30 ساعت از اون ماجرا، هنوز هم نمی‌تونم پاهام رو صاف کنم و بدجوری می‌لنگم.


با وجود همه‌ی دردسرهایی که ممکنه برام درست بشه، این‌ها رو نوشتم تا 2 تا نکته رو بگم:

نکته اول:
 پرسنل نیروی انتظامی، حتا اونهایی که جزو "آدم خوبا" نیستن، هم‌وطن ما هستن. اگر رفتارشون تنده یا گاهی غیر انسانیه، خودشون فکر می‌کنن که دارن وظیفه‌شون رو انجام می‌دن. این مائیم که باید حقیقت رو براشون روشن کنیم و بهشون بفهمونیم که ما اغتشاش‌گر نیستیم.

نکته دوم:
وقتی چهار ساعت بازداشت بودن، این همه خاطره‌ی تلخ و شیرین داره، این همه استرس داره، این همه دردسر داره، پس اون‌هایی که بیشتر از  100 روزه که زندانی هستن یا دارن انفرادی رو تحمل می‌کنن چقدر حرف برای گفتن دارن؟
پس بیائیم با هر مذهب و اعتقادی که داریم، حتا اگه به هیچ مذهبی اعتقاد نداریم، برای آزادی همه‌ی زندانی‌ها دعا کنیم و تا دیر نشده هر کاری از دست‌مون بر میاد، براشون انجام بدیم.

به امید روزی که زندانی سیاسی نداشته باشیم؛
به امید روزی که بازی استقلال و پرسپولیس، مساوی نشه؛
به امید روزی که با نیروی انتظامی رفیق باشیم؛
به امید روزهای آفتابی ...

منبع : وبلاگ باشگاه آزادمنشی

persian-girl - دانماک - کپنهاگ
چه باهال هم بدشانس بویی هم خوش شانس بودی مرگ بر جمهوری اسلامی اسهالی بمیری محمود عنتری کمبودی ییکله
یکشنبه 12 مهر 1388

pahlavi100 - آمریکا - کالیفورنیا
نه احمدی...نه موسوی...جانم فدای پهلوی.
یکشنبه 12 مهر 1388

mafia_top - آمریکا - جکسون ویل
pahlavi100 - آمریکا - کالیفورنیا . هستم باهات شدید!
یکشنبه 12 مهر 1388

kamran1011 - آمریکا - سان فرانسیسکو
اینجا سیر کامل و کلی‌ طرفداران شاهنشاهی رو از اول انتخابات تا به امروز باز بینی‌ می‌کنیم ، تا بفهمیم که چه نقشه ی کشیدند و چه افکاری رو دنبال میکنند و چه نیتی دارند از کوباندن موسوی و جنبش سبز (که تنها امید مردم بعد از ۳۰ سال است ، ۳۰ سالی‌ که آنها هیچ نکردند برای مردم)، غیر از حرف‌های دروغ و یا جنگ‌های روانی‌ و ... از اول انتخابات تا به امروز ، گروه‌های شاهنشاهی به علاوه ی تلویزیون‌هاشون که نشان دهند ی افکارشون هستند، بازی بسیار خطرناک و زیرکانه ی رو شروع کرند ، کسانی‌ که به مدت ۳۰ سال هیچ کاری برای ایران نکردند ، اول به مردم میگفند که آری رای ندهید و شروع کردند به نا امید کردن مردم، و فقط هر روز با یک بهونه و حرفی‌ میخواستند مردم رو از حرکت باز دارند ، یک روز به شعور مردم توهین کردند یک روز به رهبران یک روز به ...
یکشنبه 12 مهر 1388

kamran1011 - آمریکا - سان فرانسیسکو
اینجا سیر کامل و کلی‌ طرفداران شاهنشاهی رو از اول انتخابات تا به امروز باز بینی‌ می‌کنیم ، تا بفهمیم که چه نقشه ی کشیدند و چه افکاری رو دنبال میکنند و چه نیتی دارند از کوباندن موسوی و جنبش سبز (که تنها امید مردم بعد از ۳۰ سال است ، ۳۰ سالی‌ که آنها هیچ نکردند برای مردم)، غیر از حرف‌های دروغ و یا جنگ‌های روانی‌ و ... از اول انتخابات تا به امروز ، گروه‌های شاهنشاهی به علاوه ی تلویزیون‌هاشون که نشان دهند ی افکارشون هستند، بازی بسیار خطرناک و زیرکانه ی رو شروع کرند ، کسانی‌ که به مدت ۳۰ سال هیچ کاری برای ایران نکردند ، اول به مردم میگفند که آری رای ندهید و شروع کردند به نا امید کردن مردم، و فقط هر روز با یک بهونه و حرفی‌ میخواستند مردم رو از حرکت باز دارند ، یک روز به شعور مردم توهین کردند یک روز به رهبران یک روز به ...
یکشنبه 12 مهر 1388

kamran1011 - آمریکا - سان فرانسیسکو
. بعد دیدند که مردم رای دادند و نتیجه هم داد و موسوی و کروبی هم پشت مردم ایستادند ، شروع کردند به سنگ اندازی و جدا کردن مردم ( آدمی‌ که میدونه این کارچه خطراتی رو برای مردم و جنبش تازه درست شده در پی دارد ، حداقل به خاطر عشق به مردم هم که شده ، این قبیل کار ها رو نمیکند ، ولی‌ اینان به خاطر خود خواهی‌ و تکبّر, کار‌ها و دروغ هاشونوعلاوه بر اینکه ادامه دادند هیچ ، شدت هم بخشیدند ) و حتی یکبار هم اشاره نکردند که در مورد انتخابات و . اشتباه کردند و حق با مردم بود ، چرا که اگر مردم دوباره رای نمیدادند ، احمدی‌نژاد همانگونه که ۴ سال پیش انتخاب شده بود انتخاب میشد و خودش رو رییس جمهور منتخب معرفی‌ میکرد و همه هم میگفتند آری راست میگه !.
یکشنبه 12 مهر 1388

kamran1011 - آمریکا - سان فرانسیسکو
. حالا کار‌هاشون رو مرور کنیم : یک روزگفتند که موسوی دروغ گو هست ، یک روزگفتند که آدم کش است و این خلخالی است که اسمش رو عوض کرده !!! یک روز که سگ زرد است و برای مردم کاری نمیکند ، یک روز که هر کار می‌کند برای قدرت است و نه مردم ! یک روز گفتند که ترسو است، یک روز گفتند سگ خامنه ایست ، روز دیگر گفتند که دزد است(حتی چیز هایی که احمدینژاد دروغ گو هم جرات گفتنش را نداشت !!!)... ۱۰۰۰۰۰ تا تیر انداختند تا یکی به هدف بخورد و ما باورمان را از دست بدهیم ، ولی‌ یک بار هم نگفتند که این حرف‌هایی‌ که ما زدیم دروغ بود ،و این‌ها به مرور شدند عقاید یک سری از ماها که بدون تفکر بعضی‌ از این هارو قبول کردیم ، و خوب این گروه هم همین را میخواستند ، و این افکار پخش شد در بین ما ( تاثیر پروپاگاندا و جنگ روانی‌ )
یکشنبه 12 مهر 1388

kamran1011 - آمریکا - سان فرانسیسکو
. خوب نگاه کنید ،خیلی‌ راحت می‌شه فهمید ، ما چندین گزینه برای رهبری مردم بیشتر نداریم که موسوی ,کروبی و رضا پهلوی از اصلی‌‌ترین‌ها هستند . ولی‌ خوب رضا پهلوی که ۳۰ سال است هیچ کاری برای مردم نکرده است و پدرش هم آنگونه رفت و . پس شانس او بسیار کم است ، مگر اینکه ۲ گزینه ی دیگر به کلی‌ حذف شوند ، چرا که موسوی و کروبی بعد از ۳۰ سال به مردم امید دادند ، پس مردم این دو را انتخاب خواهند کرد، به خصوص بعد از دیدن پایمردی و راست گویی این دو .خوب حال راه حل چیست که دوباره رضا پهلوی به میدان بازگردد ؟. حذف دو گزینه ی دیگر به هر روش و به هر قیمتی ، که می‌بینید کسانی‌ امثال شهرام همایون پخش کنند ی این پروپاگاندا و جنگ روانی‌ و خراب کردن این رهبران هستند ، و مردمی که روز‌های اول کاملا یکدست بودند رو الان دو دسته کردند متاسفانه ، اول گفتند آری ، پرچم شیر و خورشید نماد ایران است و بگیرید و بخرید و ببرید ،
یکشنبه 12 مهر 1388

kamran1011 - آمریکا - سان فرانسیسکو
بعد یواش یواش شد نماد شاهنشاهی ، از آن طرف هم هر روز دروغی جدید در مورد موسوی و کروبی و . لا پوشانی بیشتر در مورد گذشته ی شاهنشاهی ، گویا که هیچ مشکلی‌ ۳۰ سال پیش نبود که انقلاب شد ! و هر روز به دروغ‌هاشون دارند میفزایند و یک بار هم نگفتند که همه ی پیش بینی‌‌هایشون و حرف‌هاشون تا به امروز یا غلط از آب درومد و یا دروغ .و یا نگفتند که ما هیچ کاری نتوانستیم برای شما در این 30 سال بکنیم ، تا جنبش سبز به وجود آمد و ..بلکه وانمود کردند که جنبش سبز هم ثمره ی کار اینان بوده است و نه مردم و موسوی و کروبی و .. !!!!!! اری ، عمه ی من بود که میگفت رای ندهید ، خدا خودش اوضاع را درست خواهد کرد !
یکشنبه 12 مهر 1388

kamran1011 - آمریکا - سان فرانسیسکو
مثلا قبل از انتخابات میگفتند که بد و بدتر رو انتخاب نکنیم ! ولی‌ امروز میگویند که انقلاب اسلامی بدتر از شاهنشاهی بود ، پس شاهان شاهی رو انتخاب کنیم ! بعد میگویند که موسوی رو ببینید یاد خمینی بیفتید ! ولی‌ نمیگویند رضا پهلوی را ببینیم یاد چه کسی‌ بیفتیم ؟
یکشنبه 12 مهر 1388

kamran1011 - آمریکا - سان فرانسیسکو
همان کسی‌ که مصدق را با آن کثافت کاری برد ؟ سالها قانون‌های کاپیتولاسین و . رو وضع کرد ؟ و بعد هم آن قدر مغرور بود که اصلا به صدای مردم گوش نداد ؟ و مردم رو بی‌ سواد گذاشت تا راحت حکومت کند و .. ؟ دروغ دیگری که میگویند این است که خمینی از اول خدا شد و بت شد !!!! و نگذاریم اینگونه شود ! و من مگیم که ۱. خمینی اصلا بت نبود ، و حتی‌ وقتی‌ سال ۵۸ خواست قانون حجاب رو بگذارد نتوانست و مردم میلیونی ریختند به خیابان‌ها و نگذاشتند که قانون را وضع کند و همچنین در مورد ولایت فقیه و . هیچ قانونی وضع نشد ، تا اینکه جنگ شد ، و حواس مردم پرت شد به جنگ و دشمن خارجی‌ ، آن‌ جنگ باعث شد که خمینی شروع به وضع قوانین دیکتاتوری کند و با جنگ روانی‌ خود را خدا جا بزند !!! بعدم بیاید واقع بین باشیم ، موسوی که نه پسر شاه است و نه نمایندهٔ خدا ; آیا موسووی که هیچ کدام از این‌ها نیست به یگانه شدن و قلدر شدن و دیکتاتور شدن نزدیکتر است یا پسر شاه ؟
یکشنبه 12 مهر 1388

kamran1011 - آمریکا - سان فرانسیسکو
. یکی از بازی های جالب این ها برای انداختن رضا پهلوی بر سر زبان ها ، آوردن اسم او به عنوان رئیس جمهور است !!! کسی که یک سال هم سابقه ی اجرایی در یک وزاره خانه هم ندارد!!! آخ که مرد م از این همه دلیل برای انتخاب رضا پهلوی به عنوان رئیس جمهور!!! عجب رئیس جمهورنازی بشه ، آی که چقد خوش تیپه ، عین باباشه.. شاهزاده است آخه
یکشنبه 12 مهر 1388

siavashoma - انگلستان - منچستر
فقط اگاه سازی و مبارزات مدنی و افشاگری تا ریشه این ظالمان بخشکه. زنده باد ازادی ایران بدون اعمال دین در حکومت .و مرگ هر چه سریعتر خامنه ای همراه باخفت. کاش از این دنیا نره و بی ابروئی رو بیشتر و بیشتر تجربه کنه تا درقطعه 302 بهشت زهرا هم جائی براش نباشه.ااامیین
یکشنبه 12 مهر 1388

pahlavi100 - آمریکا - کالیفورنیا
kamran1011 - آمریکا - سان فرانسیسکو .. یه خورده یواش برادر...پیاده شو با هم راه بریم...اولا، یه قدری تاریخ رو به شما اشتباه گزارش دادن گویا، ما که به چشم خودمون دیدیم، شما اگر ندیدی لطف کن از بزرگ تر‌هات بپرس، اگر مغرض نباشند برات واقعیت رو بگن...فکر میکنی‌ که اعلیحضرت رضا شاه دوم در این سی‌ سال فعالیتی نکرده. اگر هم نمیکرد به ایشان ایرادی نبود، چون ما ملت رم کردیم و خانواده‌اش را با وجود خدمات فراوان از ایران راندیم.پس به گردن ماست که وطن را آزاد کرده از ایشان دعوت کنیم که سلطنت را بپذیرند.ثانیا، این موسوی که دست به دامنش شدی، همانی نیست که میگوید "جمهوری اسلامی، نه یک کلمه کم نه یکی‌ بیش"؟...سی‌ سال کافی‌ نبود؟...دوست داری سی‌ سال دیگر از ما با باتوم و شیشه نوشابه پذیرایی‌ کنند؟...نکنه خودت پذیرایی‌ کننده هستی‌، و از ترس بازگشت سلطنت، که آرزوی هر ایرانی‌ خردمند هست به وحشت افتادی که شیش تا یه جا کامنت میذاری؟.
یکشنبه 12 مهر 1388

pahlavi100 - آمریکا - کالیفورنیا
mafia_top - آمریکا - جکسون ویل...از لطفتون متشکرم...پاینده باشید.
یکشنبه 12 مهر 1388

mafia_top - آمریکا - جکسون ویل
kamran1011 - آمریکا - سان فرانسیسکو. دوست عزیز من بارها در همین جا هم عنوان کردم و باز هم میگم. کسانی که در شبکه های ماهواره ای مثل شهرام همایون میان یه نماد شیر و خورشید میندازن رو دوربین و خودشون رو سلطنت طلب نشون میدن و شروع میکنن به چرت و پرت گفتن از مزدوران جمهوری اسلامی هستند که وظیفه اصلیشون هم خراب کردن سلطنت طلبان واقعی است که متاسفانه موفق هم بودند و الان خیلی ها رو نسبت به سلطنت طلبان بدبین کردند. مثلا همین 3 4 پیش یکی رو آورده بودند که اسمش هم الان یادم نیست که میگفت میخواد با 100 تا هواپیما بیاد ایران رو آزاد کنه و .. به جوونا وعده داده بود بیاین تو میدون آزادی بزنید و برقصید و .. همش هم ذکر دهنش پهلوی بود! خوب اینها میخوان چهره مخالفان رژیم رو بد جلوه بدند. رضا پهلوی کی اومد به موسوی و کروبی توهین کرد؟ اتفاقا بعد از انتخابات تو سخنرانی هاش از این 2 حمایت هم کرد. شما حساب ما سلطنت طلبان اصیل رو از یک مشت ادم عقب مونده که خودشون رو طرفدار سلطنت نشون میدن جدا کنید.
یکشنبه 12 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
. kamran1011 - آمریکا شما که اینقدر زرنگ و باهوش هستید که سیر کامل و کلی‌ طرفداران شاهنشاهی رو از اول انتخابات تا به امروز باز بینی‌ میکنید؛ و از دوران مصدق خاطره تعریف میکنید؛ چرا از خیانت و همکاری میرحسین موسوی در دوران 8 سال نخست و زیری اش؛ که در تاریک ترین دوران تاریخ این مملکت رقم خورد چیزی نمی گویید؟!! میبینم که طبق معمول حافظه دورتان خوب کار میکند اما حافظهء نزدیک تاریخی تان تعطیل است!!!!
یکشنبه 12 مهر 1388

mohsenmohsen - ایران - تهران
مرگ بر مقام معظم رهبری
یکشنبه 12 مهر 1388

adib - ایران - ایران
یا حسین میر حسین
یکشنبه 12 مهر 1388

reza_x - ایران - تهران
kamran1011 - آمریکا - سان فرانسیسکو . باهات موافقم 1000% اونایی که مثل شهرام همایون مردم رو اسگل میکردند و به بهانه ی مافیای اقتصادی و خرید نون و همچین مزخرفایی که ارزش هیچی نداره مردم رو میفرستاد تو اوین و کهریزک با اینکه همه ی اینها قاتل و حرامزاده هستند ویعنی چی مردم بیا بیرون و شعار مرگ بر مافیا بدن ؟ خوب اگه جرات داشتی میومدی میگفتی به مردم که بگن مرگ بر خ.ر و خلاص ! حالا میخاین اون ولیعهد بیغیرت که تو این چهار ماهه یه بیانیه قرص و محکم نداده که همراهی خودشو با ملت نشان بده و با پول ملت داره زندگیشو میچرخونه حالا بیاد همه کاره شه بدون هیچ تلاشی ؟ زرشششک ! مردم ما اینقدر نابغه داره که یکدومشون با رای مردم انتخاب شه ....... مردم ایران زمین اینقدر شعور و دانش وتمدن دارن که لیاقت یک حکومت به تمام معنا دموکراسی داشته باشند . دوستان سلطنت طلب بیایید همه با هم باشیم و این حرف های تفرقه انگیز را نزنیم و بذارین واسه ی بعد از آزادی و رفراندوم
یکشنبه 12 مهر 1388

razmandeh - سوئد - استکهلم
آنتی اسلام - ایران - اهواز . دوست عزیز نمیدونم آیا کامنت‌های منو خوندی یا نه ضمن اینکه شخصی‌ هستم که در این رژیم فاسد سربازی رفتم درس خوندم کار کردم ،و هر روز نفرتم از مذهبی‌‌ها بیشتر شد . ولی‌ یک چیزی رو باید به شما بگم هر کسی‌ در هر لباسی و در هر مقام و مذهب و گروهی که بتونه در این زمان به جنبش ایران کمک کنه باید به یون خوشامد گفت هم اکنون یکی‌ از روشهای رژیم برای شکست جنبش آزادی ایران ایجاد اختلاف و نفاق بین گروه‌های مخالف هستش من هر شخصی‌ رو که برای حکومت به مذهب متوسل می‌شه را قبول ندارم ولی‌ باید اتحاد را در مبارزه با این دژخیمان از دست ندهیم حالا در این ۳۰ سال کی‌ کار کرده و کی‌ نکرده الان مهم نیست مهم اینکه که الان هر کسی‌ چه کار می‌تونه بکنه. دست بدست هم دهیم به مهر میهن خویش کنیم آزاد. مرگ بر دیکتاتوری مذهبی‌ .
یکشنبه 12 مهر 1388

vandidad.iran - ایران - کرمانشاه
pahlavi100 - آمریکا - کالیفورنیا جمع کن بساطتو. پهلوی هم کم جنایت نکرد. اونا هم یکی بودن بدتر از اینا. زمان پهلوی که ارونیا رسما نوکر امریکا و انگلیس بودن. ((البته الان هم نوکر روسیه و اعراب)) . آخه بدبخت اینقدر پهلوی پهلوی نکن. رضا شاه که یه چوپون بود و انگلیسی ها به زور و کودتا کردنش شاه. آخه تاریخو که نمی شه انکار کرد. همین پهلوی پست فطرت بود که با دکتر مصدق مخالفت میکرد. همین محمد رضای گور بگور بود که مرحوم دکتر فاطمی رو با تن طب دار اعدام کرد. همین ساواک کم خون جوونای مردم رو نریخت!!. حالا چون بابات تو ارتش شاه بوده باید الکی طرفداری کنی.؟!!
یکشنبه 12 مهر 1388

vandidad.iran - ایران - کرمانشاه
.... الان هم نمیگم اوضاع خوبه. نه الان هم جنایت می کنند. اما جنایت جمهوری اسلامی باعث نمیشه که پهلوی تبرپه بشه.!!!!! اینو یادت باشه. مرگ بر دیکتاتور ----------- چه شاه باشه چه دکتر. ----------------------------------------------------------------------------------------------. بهترین حکومت . حکومت ملی است. زنده باد راه مصدق--زنده باد نهضت آزادی ایران--- زنده باد ایران لیبرال
یکشنبه 12 مهر 1388

vandidad.iran - ایران - کرمانشاه
kamran1011 - آمریکا - سان فرانسیسکو . زنده و پاینده باشی . حقا که یم ایرانیه وطن پرست هستی. برایت صمیمانه آرزوی موفقیت می کنم . -----------------------------------------------------------------. زنده باد ایران آزاد
یکشنبه 12 مهر 1388

gogoli - ایران - تهران
pahlavi100 - آمریکا - کالیفورنیا.......ای شیطون! چقدر طرز نوشتنت برام آشناست! ببینم شما روح پر فتوح شعبون خان نیستی؟ بابا تاجبخش! بابا قیام ملی! بابا 28 مرداد! .... چه فایده! ما هر چقدر از اعلی حضرت دعوت کنیم بیا اینجا و دوباره مارو زیر یوغ مهر و محبت خودشون بندازن، تا عمه اشی اجازه ندن ایشون دست به سیاه و سفید نمیزنن!
یکشنبه 12 مهر 1388

barbud_daneshmand - بلزیک - گنت
pahlavi100 - آمریکا - کالیفورنیا . kamran1011 - آمریکا - سان فرانسیسکو . یه خورده یواش برادر...پیاده شو با هم راه بریم...اولا، یه قدری تاریخ رو به شما اشتباه گزارش دادن گویا، ما که به چشم خودمون دیدیم، شما اگر ندیدی . نه شاه ونه شیخ دوست من خرد را سرلوحه کارها قرار بدین..چرا باید کسی دست انسان دیگر را ببوسد..عبد وعبید وغلام خانزادم از شان انسانی میکاهد دوست من.
یکشنبه 12 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
. razmandeh - سوئد - استکهلم--- چرا تا یک نفر میگه : آقای موسوی در 8 سال نخست وزیری اش چه کار کرده؟!! زود شما به رگ غیرت تان بر می خوره و صحبت از تفرقه می کنید؟!! اگر فکر میکنید که رهبر کنونی این جنبش آقای موسوی یا کروبی است؛ و نیازهای این جنبش هنوز رئیس جمهور شدن موسوی است که 100% در اشتباه هستید. موسوی تابع ولی فقیه است و خودش 100 بار این رو گفته است. کمی سواد و کمی معلومات سیاسی و کمی مطلع بودن از اخبار و نیازهای ملت این رو کاملاً نشون میده. نیازی به بحث در این رابطه نمی بینم. فقط این رو بهت بگم که بدونی: موسوی این حکومت رو با همهء جزئیات اصلی اش می خواد که دیگه ملت ایران اون رو نمی خوان. این تفرقه نیست حقیقته
یکشنبه 12 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
1-من سلطنت طلب نیستم و یک جمهوری خواه هستم و همیشه هم این رو گفتم. اما این در کمال بی شرمی و بی سوادی تاریخی است که بخواهیم رضا شاه پهلوی و محمد رضا شاه پهلوی رو بخاطر یک سری کم کاری ها یا اعدام افراد و ... محکوم 100% بدانیم و آنها را گور به گور شده بنامیم و .... به آن روزگار برگردید. خیلی راحت است؛ فقط کافی است که پدر و مادر و پدر بزرگ و مادر بزرگتان را ببینید. وفکر کنید با شخصیتهایی که این بزرگواران دارند و داشتند ( منظورم بزرگان خانوادهء تان است) رضا شاه پهلوی و محمد رضا شاه پهلوی در آن زمان چه میتوانستند بکنند!!!؟؟؟ آیا انتظار داشتید ایران را مثل سوئیس میکرد؟!!
یکشنبه 12 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
2-در دورانها زمان فقر بود. رعایت نکردن حقوق بشر بود. پارتی بازی ها بودند. سانسور بود. شکنجه بود و..... اما مملکت رو به اصلاح بود. دقیقاً همین جریان اصلاحات به راه بود و داشت نتیجه میداد و ملت رو به سوی آبادانی و موفقیت پیش میبرد. حتی بسیاری از مورخین معاصر می گویند که : اگر جریان بیماری محمد رضا شاه پهلوی ( سرطان) 3 ماه زودتر افشاء میشد و حتی دکتر دربار آن را به خود ایشان میگفت؛ آن شورش 57 اتفاق نمی افتاد! و ما هم الان در این وضعیت نبودیم. در زمان شاه؛ ایران از همهء لحاظ سرآمد کشورهای منطقه بود. ارتش- اقتصاد- سیاست- مسائل اجتماعی و .. و حتی همون آزادی و حقوق بشر. اگر سن و سالتون بسیار پایین است برید بشینید و تاریخ معاصر رو بخونید و البته نه تاریخی که جمهوری اسهالی به خوردتان داده . آمار و ارقام رو نگاه کنید و از روی اون حرف بزنید نه از روی کینه و حرف مفت. شماها که مصدق مصدق میکنید و اون رو پیغمبر خودتون میدونید و فکر میکنید از مصدق صادق ترید! همون مصدق هم با شاه هیچ مشکلی نداشت و میگفت : ماباید شاه داشته باشیم و حکومت سلطنت مشروطه باشه. برو مطالعه کن!
یکشنبه 12 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
در زمان شاه فروغ فرخزاد متولد شد- احمد شاملو- سهراب سپهری- مهدی اخوان ثالث و خانم پروین اعتصامی سیمین بهبهانی و سیمین دانشور و ... کدامیک از این بزرگان اعدام شدند با اینکه شعرهای بسیار تندی مینوشتند!!؟ چه شاعری مثل اینها در این دوران متولد شد؟!! آیا پهلوی قصد نابودی این مملکت را داشت؟
یکشنبه 12 مهر 1388

ehsasoeshgh - سو ئد - گوتنبرگ
آنتی اسلام - ایران - اهواز درود به شرفت که لااقل اینقدر صداقت داری که واقعیتها را بگی و انکارشان نکنی
یکشنبه 12 مهر 1388

khodemanitar - اسکاتلند - ابدین
kamran1011 - آمریکا - سان فرانسیسکو. . چه بحث جالبی رو شروع کردید. گر چه همه چیزهایی که اشاره کردی ممکنه به طور کامل درست نباشه.ولی نکته جالبی که از این همه کامنتی که به اسمت روون شده اینه که نسل گذشته ایران که اکثرا هم خیلی سال پیش از ایران مهاجرت کردن در گذشته یعنی زمان پهلوی ها جا موندن و شناخت درستی از جو فرهنگی امروز جامعه ندارن. شاه باهمه دیکتاتوری و ضعفی که داشت هنوز براشون اسطوره ست. از نظر تئوری فرقی بین این دوستان با طرفداران اقای احمدی نژاد وجود نداره. بت سازی و مردم گریزی و پافشاری در به کرسی نشاندن عقاید شخصی از وجوه مشترک این دو گروه به ظاهر متفاوت است. در اصل اگر انسان به جای بت ساختن از دیگران نکات مثبت شخصیت و سیاستی ادم ها را می اموخت و ضعف ها و کاستی ها را پیش چشم داشت تا نیاموزد به سرعت رشد و تکامل خود و نسل بعد خود می افزود که در تاریخ جای نماند.
یکشنبه 12 مهر 1388

khodemanitar - اسکاتلند - ابدین
kamran1011 - آمریکا - سان فرانسیسکو . یک نظریه پرداز امروزی می گوید اگر خواستار رسیدن به نیافته های دیگران هستید هرگز برای خود نهایتی( اسطوره)بر نگزینید زیرا هرگزاز نظر شخصیتی و تکاملی از اسطوره خود فراتر نخواهید رفت. برای همین شاه دوست ها همه از نظر شخصیتی واجتماعی شبیه هم عمل می کنند و چیز جدیدی در طرز تفکر بنیادی این عده دیده نمی شود. از طرف دیگه طرفداران رژیم مفلوک اسلامی همگی از نظر اجتماعی الگوی رفتاریشان ولایت فقیه است که اصالت ذاتی ندارد و از بعد قساوت و دیکتاتوری شبیه هم عمل می کنند. برای همین حد وسط برای اینها تعریف نشده است.چون اسطوره اینها نهایت است و هرگز فراتر از شخصیت خامنه ای و یا رضاشاه در میان طرفدارانشان پیدا نخواهید کرد.
یکشنبه 12 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
khodemanitar - اسکاتلند محمد رضا شاه و پدرش اسطوره نبودند و نیستند و اتفاقاً اشکالات بسیاری داشتند. اما نسبت به زمانی که در آن بودند نهایت سعی خود را برای ساختن مملکت کردند. و برای مدعای این حرف؛ 30 سال تازش جمهوری اسلامی به مملکت ایران 8 سال جنگ مخرب و.... هنوز که هنوزه ملت ایران ( و همچنین فک و فامیل شما اعم از پدر و مادر و ....) از نانی که شاه برای آنها پخته بود میل میکنند و زنده اند ( صنایع- طرح های سد سازی و پالایش- نفت و گاز و... و حتی همین انرژی هسته ای طرح های مربوط به زمان شاه است و....) . آیا شما انسان با وجدان و با انصافی هستید که اینگونه محمد رضا شاه پهلوی را به چالش میکشید و او را یک انسان 100% مخرب و خائن میدانید؟!!
یکشنبه 12 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
2. khodemanitar -من در اولین کامنتم گفتم که یک " جمهوری خواه" هستم و با حکومت شاهنشاهی مخالفم. و برای این ادعایم دلایل بسیاری دارم . اما هیچ وقت به رضا شاه پهلوی و پسرش توهین نمیکنم ( حداقل)! اما یک سوال از شما دارم: وقتی کسی به محمد رضا شاه پهلوی "توهین" میکند و طرفدارانش ناراحت میشوند این "اسطوره" پرستی است؟ شما فرمودید: {{. نسل گذشته ایران که اکثرا هم خیلی سال پیش از ایران مهاجرت کردن در گذشته یعنی زمان پهلوی ها جا موندن..}} باید خدمتتان عرض کنم که متاسفانه شما و امثال هم که با سلطنت طلب و سلطنت دشمنی دارید در گذشته زندگی میکنید!! آیا شمایی که در غرب زندگی میکنید و با "نانی" که دولت اسکاتلند به شما میدهد؛ رشد میکنی و بزرگ میشوی؛ کلمه ای به نام " دموکراسی" به گوشت خورده است؟!!! چیزی که مسلم است این است که حکومت جمهوری اسلامی ماندنی نیست و باید منتظر سرنگونی آن باشیم؛ اما "ما" باید تمرین کنیم که در حکومت بعدی به مخالفانمان اجازهء صحبت بدهیم نه اینکه آنها را منکوب و سرکوب کنیم.
یکشنبه 12 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
امیدورام منظورم رو گرفته باشید! ( با همهء همفکرانتان هستم)
یکشنبه 12 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
reza_x - ایران - تهران دوست عزیز یکمی به حرفهایی که زدی فکر کن!!! شما گفتی: {{حالا میخاین اون ولیعهد بیغیرت که تو این چهار ماهه یه بیانیه قرص و محکم نداده که همراهی خودشو با ملت نشان بده و با پول ملت داره زندگیشو میچرخونه حالا بیاد همه کاره شه بدون هیچ تلاشی ؟ زرشششک !..}} و یه جای دیگه گفتی: {{ دوستان سلطنت طلب بیایید همه با هم باشیم و این حرف های تفرقه انگیز را نزنیم و بذارین واسه ی بعد از آزادی و رفراندوم..}} بعد هم از دموکراسی و آزادی و رفراندوم و ... صحبت میکنید!!! اگر به کلمهء "دموکراسی" اعتقاد دارید و ایمان دارید از سلطنت طلبها عذرخواهی کنید. در غیر این صورت حرفی نیست.
یکشنبه 12 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
ملتی که در سال 1357 به نهایت بلوغ فکری خود رسیده بود؛ همان ملتی که شعار مرگ بر شاه را شعار اصلی خود کرده بود. ملتی که هنوز نفهمیده چرا انقلاب کرده!! ملتی که هنوز نمی داند با زحماتی که رضا شاه برای این مملکت کشید می تواند به شمال برود یا به جنوب یا شرق یا غرب کشور و... بله همین ملت در پایان هر جملهء نامفهوم و پر از غلط ( دستوری و کلمه ای و مفهومی و ....) خمینی سه بار " صحیح است- صحیح است- صحیح است!" را با صدای بلند فریاد میزد؛ ( همین پدران و مادران بی سواد تو و دیگران که انقلاب کردند!) انتظار رهبری بهتر از محمد رضا شاه پهلوی را داشتی؟! ملتی که عکس خمینی را در اوج بلوغ فکری خود در ماه دید؛ ملتی که مرغهای فرانسوی را در دریا ریخت چون خمینی گفت : گوشت مرغ خارجی نجست است! ملتی که روسری و توسری را با آغوش باز قبول کرد و..... چه انتظاری باید داشت؟! برای شما ها که ادعایتان گوش فلک را پر کرده همین خامنه ای و احمدی نژاد هم زیاد است. بی خودی خودتان را بهتر از دیگران ( سلطنت طلبها) ندانید. حد اقل معلوم است آنها از کجا آمده اند و چه میگویند و چه می خواهند.
دوشنبه 13 مهر 1388

khodemanitar - اسکاتلند - ابدین
آنتی اسلام - ایران - اهواز . دوباره شما جبهه گرفتید. در سراسر کامنت من یک کلمه توهین به شاه وجود نداره ودشمنی هم با این گروه ندارم. بحث اساسی بر سر کسانی است که از حکومت پهلوی حمایت منفی می کنند. شما که ایران زندگی می کنی با سلطنت طلب ها برخورد نداری. ما اینجا با این هموطنان افراطی زندگی میکنیم. هیچ گردهمایی نیست که با برخورد از سر غرور و تعصب بی جای عده زیادی از این ها به تفرقه کشیده نشود. شما که کتاب زیاد می خونید می دونید که یکی از علل فروپاشی حکومت پهلوی مشاوران بی خرد و نزدیکان خودسر رضا شاه بودند. علت دیگه بنیاد دیکتاتوری پهلوی بود که پدرش بنا نهاد. چادرو به زور از سر زن ها کشید بعداز پهلوی ها حجاب اجباری شد.خشت اول گر نهد معمار کج تا ثریا می رود دیوار کج.
دوشنبه 13 مهر 1388

khodemanitar - اسکاتلند - ابدین
آنتی اسلام - ایران - اهواز. از دید من اگر همه چیزرو یک بار دیگه با نگاه رو به گذشته و گام رو به اینده نگاه کنیم مصوب همه مشکلات< انقلاب بعد جنگ بعد حکومت مستضعفین بعد شروع فقر فرهنگی و بعد شیوع فساد مالی و بی وجدانی اغاز بی هویتی استبداد ریشه دار در سیاست ایرانی است که پهلوی بزرگ با تکیه به همین طناب پوسیده بنای حکومتش رو گذاشت. همه چیز همه وقایع به هم مثل زنجیر متصل است. درسته که شاه ظاهرن ایران رو از نکبت و فلاکت بیرون اورد و به ایرانی تا حدودی اعتبار بخشید ولی نتیجه دوامی نداشت چون با زور و دستپاچگی نمی شود ایرانی را مدرن کرد. این یک قانون ساده است:هر چه اجدادمان بکارند ما برداشت می کنیم. نسل امروز ایران بر تلی از اوار های به جا مانده از پهلوی ها زندگی میکند. این تلخه ولی واقعیت است.
دوشنبه 13 مهر 1388

khodemanitar - اسکاتلند - ابدین
آنتی اسلام - ایران - اهواز. احمدی نژادها و مر تضوی ها و لاریجانی ها و بسیجی ها و امثالشون اون عده از ایرانی هایی بودند که در حکومت پهلوی دیده نشدند و افکارشون به شمار نیومد و با بقیه همپا نشدن که هیچ اکثریت جامعه رو که رو به رشد بود با خودشون 100 سال بردند عقب تا دستپاچگی پهلوی بزرگ رو در فرهنگ سازی به همه دنیا نشون بدن
دوشنبه 13 مهر 1388

khodemanitar - اسکاتلند - ابدین
. آنتی اسلام - ایران - اهواز.شمایی که در غرب زندگی میکنید و با "نانی" که دولت اسکاتلند به شما میدهد؛ رشد میکنی و بزرگ میشوی؛ کلمه ای به نام " دموکراسی" به گوشت خورده است؟!!!این یکی رو ترجیح میدهم با نهایت ادب جواب ندم که فرق ادمی که دمکراسی میداند با ادمی که فکر می کند دموکراسی می دانددرهمین است!
دوشنبه 13 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
یک نگاهی به این لینک بندازید تا ببینید کدام لیاقتتان چیست؟! https://gameron.wordpress.com/2008/04/12/farhange-irani/
دوشنبه 13 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
1. khodemanitar - اسکاتلند - ابدین-- در تمام صحبتهایتان بی انصافی موج میزند:{{نسل امروز ایران بر تلی از اوار های به جا مانده از پهلوی ها زندگی میکند. این تلخه ولی واقعیت است.}} برو بشین و آمار و ارقام زمان محمد رضا شاه پهلوی رو بخون و اینقدر با خودت لج نکن. دوست عزیز فکر میکنی محمد رضا پهلوی باید 20 میلیون جمعیت ایران را این همه پراکندگی جغرافیایی در عرض 10 سال با اون همه عقب بودن تکنولوژی و علم و صنعت در اون زمان سیرآب میکرد و همهء ملت رو پولدار میکرد؟!! اصلاً این وظیفهء هیچ شاه یا رئیس جمهور و ... نیست. هر کسی باید دست خودش درس بخونه، تلاش بکنه و کار بکنه تا بتونه موفق بشه و.... یعنی شاه شخصاً باید میومد مردم رو میبرد دانشگاه یا پول نقد به بیکارها میداد یا ... تا شماها راضی میشدین؟ هنوز که هنوزه بعد از 30 سال و این همه مسخره کردن آدمهایی امثال شما و مرگ بر شاه و... همهء وزارت خونه ها طبق سیستم زمان شاه دارند عمل میکننند و اداره می شوند؛ جوان! از وزارت نفت بگیر تا آموزش و پرورش و... اینها همه هیچ؟!!! .
دوشنبه 13 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
2. khodemanitar - من نمیگم در اون زمان فقر نبود؛ یا پارتی بازی نبود و.. اما با یک نگاه بسیار سطحی که اصلاً هیچ احتیاجی هم به مطالعهء کتاب نداره میتونید رشد تورم رو در آن دورانها با الان مقایسه کنید ببینید شاه " خرابه" درست کرد؟ آیا بستر سازی اجتماعی محمد رضا شاه پهلوی در دوران خودش نقص داشت؟! تمام این مهندسین و دکترهای باسوادی که الان در راس کار هستند یا در کشورهای مختلف اساتید دانشگاهند و .... با بورسیهء تحصیلی همون محمد رضا شاه پهلوی به فرنگ رفتند و کسب علم نمودند و متولدین همان دوران اند! همون شهید چمران فکر کردی چه جوری رفت آمریکا با پول پدرش؟! بورسیه تحصیلی شاه بود که اون رو فرستاد آمریکا که بعدها هم یک دسته خر شد برای شاه؛ مثل باقی حضرات. ما خودمون یه جورهایی مال همون دورانیم هم پدرم جزء مسئولین رده بالای اعتصاب نفت مصدق بود و زندان رفتهء زمان شاه بود که ما با خاطرات ایشون بزرگ شدیم هم خودم به اندازهء کافی روی رضا شاه و محمد رضا شاه و رضا شاه دوم و کلاً سلطنت شناخت و مطالعه دارم.
دوشنبه 13 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
3. khodemanitar - من نه وکیل شاه و سلطنت طلب ها هستم و نه از سلطنت خوشم میاد. اما از حرف زور و بی ربط و دروغ هم خوشم نمیاد دوست من. اینکه یک عده از مردم اسم خودشون رو گذاشتن سلطنت طلب یا مجاهد یا جمهوری خواه و یا چریک فدایی و... مهم نیست؛ آنچه مهم است ایدئولوژی یا ساختار فکری آن سازمان یا حکومت و .. است. هرکس آزاد است هر جوری که بخواهد فکر کند و به زندگی نگاه کند. شاید تعریف یک نفر از سلطنت: {بردگی و اربابی باشد}. تعریف کسی از جمهوریت؛ {جمهوری اسلامی } باشد یا جمهوریتی که ریاستش مادام العمر باشد و.... آیا باید با اصل و اصالت " واژه " هم باید برخورد فکری کرد؟ من بگویم طرفداران "جمهوری" همگی آدمهای لمپن و بی مصرف و.. هستند و مثل طرفدارهای احمدی نژاد هستند و... آیا این حرف ها درست است؟!!
دوشنبه 13 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
4. khodemanitar - ( این ها رو میگم چون خود جنابعالی طرز فکرت اینجوری فله ای و یلخی است. این جملهء شما است: {{ از نظر تئوری فرقی بین این دوستان با طرفداران اقای احمدی نژاد وجود نداره.}} آیا واقعاً شما دموکراسی میدونید؟ طرفدارهای شاه مثل طرفدارهای احمدی نژاد هستند؟!!!!! یکمی با خودت صادق و رو راست باش. ما هیچ! ) شما خودت در حال حاضر در یک کشور پادشاهی داری زندگی میکنی. هنوز یاد نگرفتید که " حکومتهای سلطنتی" نمونه های مختلفی دارند و هر کس میتواند طرفدار یک نوع آن باشد؟! چرا به حکومت پادشاهی کشوری که توش زندگی میکنی معترض نیستی؟ (یکمی راجع به این فکر کن)
دوشنبه 13 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
تا میبینید 4 نفر بی سواد به یک گروه یا سازمان ویا حکومت و یا یک شخصیت بد و بیراه میگن؛ شما هم زود نپرید وسط و بی هوا داد بزنید و جو رو گرم کنید؛ وقت که دارید، اینترنت پر سرعت و بدون فیلتر هم که دارید، برین بشینین تاریخ رو بخونید و ارقام و آمار هارو در بیارید و.. باور کنید من دوستتان هستم و دوستتان دارم مثل برادر کوچیکتان، ایران فردا به همهء شما نیاز دارد. شماها اسکاتلندی نیستید، آلمانی نیستید، سوئدی یا آمریکایی و.. نیستید همهء ماها ایرانی هستیم و باید با این افتخار کنیم. ایرانی بودن جزئی از هویت ما است. تاریخ مملکتمان رو بخوانیم. همگی اعم از مخالف و موافق و پیروز و سلامت و سربلند باشید.
دوشنبه 13 مهر 1388

pahlavi100 - آمریکا - کالیفورنیا
آنتی اسلام - ایران - اهواز.. خدا روح رفتگانت را بیامرزد که با بیانی شیوا و منطقی‌ جور من بیسواد را کشیدی .امیدوارم از گفته‌هایت مغرضانه نگذرند و عادلانه قضاوت کنند. .
دوشنبه 13 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
khodemanitar - در ضمن بشین یکبار دیگه بخون ببین چی گفتی؟!!! شما فرمودید:{{مصوب همه مشکلات< انقلاب بعد جنگ بعد حکومت مستضعفین بعد شروع فقر فرهنگی و بعد شیوع فساد مالی و بی وجدانی اغاز بی هویتی استبداد ریشه دار در سیاست ایرانی است که پهلوی بزرگ با تکیه به همین طناب پوسیده بنای حکومتش رو گذاشت}} یعنی محمد رضا شاه پهلوی مسبب جنگ ایران و عراق بود؟ محمد رضا شاه پهلوی مسبب انقلاب 1357 بود ( یعنی خودش انقلاب کرد؟!!) محمد رضا شاه پهلوی باعث بی وجدانی و بی هویتی در ایرانیان شد؟!! محمد رضا شاه پهلوی باعث شد تا مستضعفین بر ما حکومت کنند؟!!! ببین دوست عزیز شما هم نظر شخصی خودت رو گفتی و من هم از شما بسیار سپاسگذارم . اما هر نظری نمی تونه صحیح باشه و این رو مردم وکسانی که شنونده هستند تصدیق و تایید میکنند نه خود کسی که نظر میدهد!
دوشنبه 13 مهر 1388

pahlavi100 - آمریکا - کالیفورنیا
khodemanitar - اسکاتلند - ابدین ...این جملهٔ شماست؟..."چون با زور و دستپاچگی نمی شود ایرانی را مدرن کرد"... پنداری شما یا ایرانی‌ نیستی‌ یا سر خود "مدرن" شدی...باعث و بانی‌ همهٔ مشکلات امروز ایران پهلوی‌ها هستند؟ نمیخواهم توهین کرده مزدورت بنامم که به دستور ارباب که ترسش بازگشت سلطنت به ایران است چنین میگویی. همین که امروز مقابل کامپیوتر نشستی ثمرهٔ تلاش پهلوی است برای مدرنیزه کردن ایران، اگر نه بجای اسکاتلند در استر آباد با گاو آهن زمین شخم میزدی.
دوشنبه 13 مهر 1388

pahlavi100 - آمریکا - کالیفورنیا
khodemanitar - اسکاتلند - ابدین...کامنت قبلی‌ رو به این دلیل نوشتم که اول میگویی "شاه باهمه دیکتاتوری و ضعفی که داشت هنوز براشون اسطوره ست "...و در جای دیگر مینویسی "در سراسر کامنت من یک کلمه توهین به شاه وجود نداره ودشمنی هم با این گروه ندارم "...احمدی نژاد هم با همین وقاحت همه چیز را انکار می‌کند...برای آندسته از ما‌ها که معتقدیم ایرانی‌ هر چه دارد از پهلوی‌ها دارد، نوشته‌های شما سراسر توهین است.
دوشنبه 13 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
1. khodemanitar - در جای دیگه باز دوباره میگی :{{درسته که شاه ظاهرن ایران رو از نکبت و فلاکت بیرون اورد و به ایرانی تا حدودی اعتبار بخشید ولی نتیجه دوامی نداشت چون با زور و دستپاچگی نمی شود ایرانی را مدرن کرد. }} میشه بفرمایید چرا ظاهراً رو استفاده کردید و اون همه پیشرفت رو که در طول تاریخ هیچوقت این مملکت به خودش ندیده بود نادیده گرفتید اون هم در عرض کمتر از دو دهه ؟!!!!! این مغرضانه بحث کردن و متعصب بودن و خشک فکر کردن شما را نشان نمیدهد؟!! بعدش هم خودتان مهر تایید میزنی پاش که :{{ این تلخه ولی واقعیت است.}} خود گویی و خود خندی؟ عجب مرد هنر مندی؟!!
دوشنبه 13 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
2. khodemanitar - حالا کی گفته که حرفهای شما واقعیت است؟!! در زمان حکومت پهلوی چپی ها فعالیت می کردند که شامل: چریکهای فدائی- توده ای ها- پیکاری ها- کمونیستها و.... مجاهدین و گروه فدائیان اسلام از طرف دیگر- شریعتی پرستها از طرف دیگر- خمینی پرستها از سمت دیگر قشر به اصطلاح روشنفکر از طرف دیگر ( که با بورسیهء تحصیلی همون شاه و پدرش به خارج رفتند و درس خوندند) و بی سوادی ملت هم قوز بالا قوز و..... شما بفرما ببینیم اگر جای محمد رضا شاه پهلوی بودی؛ توی اون شرایط چیکار برای ملت می کردی که ایشون رو به " زور گویی و دستپاچگی" محکوم میکنید؟!!!
دوشنبه 13 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
3 این حرفها رو زدم نه بخاطر اینکه فقط جواب شما را داده باشم؛ بلکه به این دلیل که دیگر دوستانی هم که مثل شما بسیار خام و سطحی نگر هستند کمی بیشتر مطالعه بفرمایند. باز هم تاکید میکنم : من شخصاً جمهوری خواه هستم و جمهوری طلب و از حکومت پادشاهی بیزارم. اما حرف غیر منطقی و دروغ و یا اشتباه رو قبول نمیکنم. موفق باشید
دوشنبه 13 مهر 1388

gogoli - ایران - تهران
آنتی اسلام - ایران - اهواز.......... دوست پخته من! شما با زیرکی و شاید هم رندی از یک طرف از سلطنت دفاع میکنی واز طرف دیگر موضعی انتخاب میکنی که کسی نمیتونه بخاطرش بهت چیزی بگه! (جمهوری خواهی) ... لطفا حالا که به آمارها! و اطلاعات زیادی دسترسی داری به این سوالات جواب بده: 1- چرا توسعه ای که شاه خواهانش بود تا اون حد به وجود مبارک ایشون وابسته بود و با سرنگونیش مملکت حتی برای کوچکترین قطعات نظامی به آمریکا ((وابسته)) شد؟ 2- چرا شاه از توسعه سیاسی صرفنظر کرد؟ آیا حزب پرطمطراق رستاخیز یک حزب واقعی بود؟ 3- تو همین سایت زیاد دیدیم که خیلی از سلطنت طلبها با بیشرمی به ملت ایران توهین میکنن و شرایط سخت فعلی رو حق ملت ایران میدونن. نظرت چیه؟
دوشنبه 13 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
1. gogoli - ایران - تهران -- دوست گرامی سوال های بسیار اساسی و کلیدی کردید. از اول اول جوابتان را میدهم: الف- اول اینکه همانطور که گفتم من جمهوری خواه هستم. همیشه این را گفته ام توی همین سایت شاید از دوسال پیش ( دقیقاً نمیدانم ولی همون موقع ها) تا کنون روی موضع خودم بوده ام؛ در وبلاگی که به اسم خودم درست کردم ( آنتی اسلام) بارها و بارها گفته ام که جمهوری خواه هستم و اتفاقاً رژیم پهلوی و سلطنت طلبها را در همان وبلاگ به چالش کشیدم و با دلیل و مدرک و منطق ( نه دروغ و تهمت و حرف بی ربط!) سلطنت را برای ایران قابل قبول نمی دانم( این از این که خیالت از هر لحاظ راحت باشد و بدانی که با کی طرفی) در همین بالا هم گفتم که وکیل محمد رضا شاه پهلوی نیستم و همچنین سلطنت طلبها اما از دروغ و تهمت و حرف مفت بیزار هستم.
دوشنبه 13 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
2. gogoli - ایران - تهران -- ب- در رابطه با سوال اولتان: با کمی مطالعهء تاریخ معاصر به راحتی میتوانید نقطهء عطف وابستگی ایران ( جمهوری اسلامی) را بعد از سرنگونی شاه به آمریکا در یابید. برایتان توضیح میدهم: جریانات "مرگ بر آمریکا" و تحریم ایران با تصرف سفارت آمریکا یا بحران "گروگانگیری" در ایران به دوران ۴۴۴ روزه‌ای از تخاصم میان دولت آمریکا و ایران شروع شد که با حملهٔ تعدادی از دانشجویان پیرو خط امام و تصرف سفارت آمریکا در تهران و به گروگان گرفتن ۶۶ دیپلمات آمریکایی در ۱۳ آبان ۱۳۵۸ (برابر با ۴ نوامبر ۱۹۷۹) شروع شد. عناصر حزب الله و پیرو خط امام به خیال اینکه آمریکا با آنها سر یک میز مذاکره مینشیند و همهء تعهدات بین المللی خود را بخاطر وجود نامبارک امام خمینی زیر پا میگذارد؛ خواستار تعویض گروگانها در مقابل محمد رضا شاه پهلوی شدند و به خیال اینکه امام خمینی در آمریکا هم میتواند معجزه کند 444 روز صبر کردند
دوشنبه 13 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
2. gogoli - ایران - تهران --ج- و در نهایت با شکست در این نقشهء بچگانه و مسخره مجبور شدند تا گروگانها را با سلام و صلوات و .. راهی کشورشان کنند ضمن اینکه دولت بازرگان هم بخاطر همین عمل زشت استعفاء داد و در همان ابتدا آبروی نداشتهء خود را ( جمهوری اسلامی) نه تنها در مقابل آمریکا؛ بلکه در تمام دنیا بردند. به غیر از این اشتباه بزرگ؛ اشتباه های بسیار دیگری نیز مرتکب شدند ( جهمری اسلامی) که جایی در روابط دیپلماتیک و بین الملل نداشت: برای مثال غارت کردن شرکتهای آمریکایی و انگلیسی مثل: شرکت ویلیامز برادر- شرکت سی تی آی- شرکت فلور- شرکت هالیبرتون و دیگر شرکتهای نفتی و گازی و ... که در همان زمان جناب آقای شمعخانی و آقای محسن رضایی ( سبزوار رضایی) در آن غارتها نقش اساسی داشتند و حتی رئیس آمریکایی شرکت سی تی آی را به جرم جاسوس بودن در خیابان و جلوی خانه اش اعدام انقلابی کردند!!!!! در حال حاضر جمهوری اسلامی کلی به آمریکا و انگلیس بدهکار است که باید روی میز محاکمه و مذاکره بنشیند و آنها را حل و فصل کنند ( آمریکا 13 میلون دلار بده کار است + سود پول و ایران این همه گند و افتضاح ببار آورده )
دوشنبه 13 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
. gogoli د- بعد از آن هم بخاطر صادر کردن اسلام خمینی به کشور همسایه و دخالت در امور عراق موجب جنگ خانه مان سوز 8 ساله شدند ( خیلی خیلی خلاصه توضیح دادم خدمتتان) ه- در بارهء سوال : {{چرا شاه از توسعه سیاسی صرفنظر کرد؟ آیا حزب پرطمطراق رستاخیز یک حزب واقعی بود؟ }} آفرین این یک نقطه ضعف و اشکال اساسی شاه بود. من هم همین رو میگم. دوست عزیز، آیا حرف حق جوابی دارد؟ بزرگترین اشتباه شاه همین بود که "سانسور" می کرد. اجازهء فعالیت آزاد رو به احزاب نمیداد. فکر میکرد همهء مخالفان در حال توطئه هستند. در صورتی که اگر 10% مخالفانش سرنگونی او را می خواستند؛ او دچار بدبینی شده بود و 100% مخالفان را باعث سرنگونی حکومتش می دانست!!! فرق منتقد و معاند را نمی دانست.
دوشنبه 13 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
. gogoli ه- ولی من به عنوان یک آدم بیطرف از شما خواهش میکنم خودت را در آن دوران و در آن شرایط فرض کن. از یک طرف مجاهدین و کمونیستها و چریکهای فدایی خلق و فداییان اسلام و طرفداران دکتر شریعتی و هم چنین طرفداران خمینی و آخوندهای دیگر منبری مثل: آیت اله کافی و .. و از طرف دیگر ملت بی سواد و نا آگاه آن دوران و از طرف دیگر کشور های خارجی مثل : همون آمریکا و انگلیس و شوروی ( من طرز فکر دائی جان ناپلئونسیم ندارم؛ اما قبول کنید که تمام کشور های دنیا نسبت به هم سیاست خودشان را و همچنین منافع خودشان را دنبال میکنند و کسی دلش به حال ملت دیگری نسوخته است!) همه و همگی دست به دست هم داده بودند و با هر کاری که محمد رضا شاه پهلوی میکرد مخالفت می کردند و او را خائن می نامیدند و چوب لای چرخش می گذاشتند.
دوشنبه 13 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
. gogoli و- وقتی که شاه اصلاحات ارضی و انقلاب سفید را شروع کرد، در واقع شروع کرد به دگرگون کردن اساس جامعه ایران. یک طبقه متوسط ایجاد کرد، یک طبقه تحصیلکرده ایجاد کرد که در ایران از لحاظ کمیت و کیفیت بی سابقه بود. واضح بود کسی که بتواند هدایت این طبقه را بر عهده بگیرد، آینده سیاسی ایران را در دست خواهد داشت. درهمان زمان می بینیم که روحانیون برای ایجاد یک چنین ائتلافی شروع به سازماندهی کردند. کسانی مثل آل احمد از میان روشنفکران غیر مذهبی، کسانی مثل شریعتی از میان روشنفکران مذهبی، در واقع جاده را برای یک چهره اسلامی مقبول طبقه متوسط صاف کردند. روشنفکران نوع روسی ما بخصوص پس از ۲۸ مرداد فضایی ایجاد کردند که هر نوع همکاری با رژیم شاه را عین خیانت تلقی می کرد. یعنی تنها رژیم نبود که امکان همکاری را از بین می برد، فقط شاه نبود که در سال ۱۳۴۱ نمی خواست با جبهه ملی همکاری کند. در آن زمان که شاه ضعیف بود، در حالت دفاعی قرار داشت و دولت آمریکا هم می خواست جبهه را سر کار بیاورد، این جبهه ملی بود که حاضر نشد با شاه همکاری کند.
دوشنبه 13 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
. gogoli ز- به شما دوست عزیز توصیه میکنم بشینید و کتابهای تاریخ معاصر را بخوانید. اگر کتابی را می خواهید به شما معرفی کنم، یا منبع و ریفرنسی معتبر و.. بشینید و کتابهای دکتر ماشاالله آجودانی و دکتر عباس میلانی ( که خودش 5 سال زندانی رژیم شاهنشاهی بود! ) را مطالعه بفرمایید. ح- در مورد سوال آخرتان هم : این سلطنت طلبها نیستند که حکومت جمهوری اسلامی را لیاقت ملت ایران میدانند ( چون خودشان و خانوادهء شان جزئی از ملت ایران هستند!! شما یک جوری میگویید : خیلی از سلطنت طلبها!! مثل اینکه اونها خارجی هستند!!!) این عبارت معروف: «هر ملتی لایق حکومتی است که دارد» منتسب به مونتسکیو فیلسوف فرانسوی متولد قریب سیصد سال پیش است نه سلطنت طلبها! و بنظر من 100% درست است ( یادت نره من سلطنت طلب نیستم.-:))...)
دوشنبه 13 مهر 1388

khodemanitar - اسکاتلند - ابدین
. . ایران تکنولوژی هسته ای نمی خواست. ایران در زمان پهلوی فرهنگ سازی می خواست.اگرپهلوی به جای دوستان نادان دشمنان دانا در کشورش تربیت کزذه بود ایران به یکپارچگی فرهنگی رسیده بود. ما نقد می کنیم که با نقداشتباهات اصلاح می شود نه بااعلی حضرت همایونی خواندن کسی که اگر خودش زنده بود بیشترشما برای جبران کو تاهی هاش می کوشید.
دوشنبه 13 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
اگر دوست ندارید حکومت پادشاهی یا سلطنتی داشته باشید؛ حرفی نیست من هم با همهء شما موافق هستم. اما دو کار را لطفاً انجام ندهید 1- دروغ تاریخی نگویید و تاریخ را عوض نکنید( که خیلی احمقانه و سخیف است! چون بی سوادی تان را نشان میدهید. فقط همین.) 2- ارزشهای محمد رضا شاه پهلوی و پدرش را از روی نادانی و کینه توزی و یا "ناآگاهی" کم نکنید ( با انصاف باشید. چیزی از شما کم نمی شود و کسی شما را عیب نمیکند!). و لطفاً دوکار را هم حتماً انجام دهید : 1- تاریخ معاصر را از روی کتابهای شناخته شده و معتبر مطالعه بفرمایید. 2- تحت تاثیر حرفهای بی اساس و دروغها و توهین های دیگران قرار نگیرید.
دوشنبه 13 مهر 1388

gogoli - ایران - تهران
آنتی اسلام - ایران - اهواز . ..... به قول رشتیها آئوووووو! مرد حسابی.. مختصر و مفید! 0- من هنوز قانع نشدم. ادعای شما با موضعگیریتون مغایره. کافیه ببینید نفعش به کی میرسه ؟1- امیدوارم با سیاست موازنه منفی دکتر مصدق آشنا باشید. شاه بعد از 28 مرداد دقیقا برعکس عمل کرد! یعنی عوض هر امتیازی که مثلا به آمریکاییها میداد یک امتیاز هم تقدیم انگلیسیها میکرد. مثلا از امریکا فانتوم و از انگلیس تانک چیفتن میخرید. و این دور باطل ادامه داشت. حتی این اواخر از روسیه هم نفربرمیخرید! بسیاری از این خریدها حتی برای کشورهای پیشرفته و ثروتمند هم گران بودند. ایران بجز امریکا تنها کشوری بود که اف-14 لوکس و پیچیده رو خرید. تازه با شروع جنگ معلوم شد که چه کلاهی سرمون رفته! 2- در مورد توسعه سیاسی شاه تمام کسانی رو که میتونستن بهش کمک کنن از خودش دور کرد. حرکتهای سیاسی شاه ظاهرسازانه بود ومردم خیلی زود اینو فهمیدن. او اعتقادی به مشروطه نداشت. 3- با اون جمله هم اتفاقا حرف منو اثبات کردید!
دوشنبه 13 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
1-لازم دونستم در همین جا چند نکتهء دیگه رو برای همهء دوستان عزیز چه مخالف با سلطنت و چه موافق با سلطنت توضیح بدهم و باز کنم: 1- سعی کنید در انتخاب یک سیستم حکومتی با چشم باز و مطالعه تصمیم بگیرید. 2- با مخالفان فکریتان مخالف باشید ؛ نه "بد" و دشمن! 3- تاریخ را تحریف نکنید. برای مثال دوستی فرمودند: شاه نوکر اجنبی بود! درصورتی که این گفته 100% دروغ محض است و شاه یک انسان ناسیونالیست و وطن پرست به معنی واقعی بود و برای همین هم رژیمش سرنگون شد. در سال 1351 دستش را در جیب جلیقه اش کرد و گفت: {{تصمیم گرفتیم که به چشم آبی ها باج ندهیم و آقای خودمان باشیم فیلم مربوطه : https://www.youtube.com/watch?v=Po51YrToriY}}.
دوشنبه 13 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
2- ایشان تصمیم داشتند تا از صدور نفت به خارج خود داری کنند تا برای نسلهای آینده باشد؛ و دولتهای غربی از بیم اینکه با این عمل قیمت نفت بصورت انفجاری بالا برود مقدمات سرنگونی او را فراهم کردند. همین غنی سازی اورانیوم فکر کردید ابتکار احمدی نژاد یا میرحسین موسوی یا خمینی بود؟! این طرح متعلق به دوران شاه است و یکی دیگر از عوامل سرنگونی شاه بود در این فیلم شاه با مصاحبه گر صحبت میکند و میگوید: چرا انرژی اتمی برای آلمان و انگلیس بلا مانع است اما برای ما ایراد دارد؟!! فیلم مربوطه: https://www.youtube.com/watch?v=uiUQO7wgcywfeature=related). محمد رضا شاه پهلوی کسی بود که در 61 سال پیش وقتی به سازمان ملل رفت ( برای اجلاس سران کشور های متعهد) همهء صندلی های سازمان ملل کیپ تا کیپ پر بود و همهء پادشاهان و رئیس جمهور ها و نماینده های همهء کشور ها به مدت یک دقیقه سر پا ایستادند و برای او دست زدند ( فیلم را در این لینک ببینید: https://www.persiauk.com/article.php?id=42051 اتفاقاً جالبه که بدونید من در این لینک هیچ نظری ندادم. این رو گفتم که نگید فلانی سلطنت طلبه!! )
دوشنبه 13 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
3- ایشان به زبانهای فرانسه و انگلیسی تسلط کامل داشت. و هیچ پادشاهی یا رئیس جمهوری و یا دیپلمات رده بالایی در آن زمان و در شرق ( آسیا و کشورهای خاورمیانه و منطقه) این همه مهارت و اطلاعات و آگاهی و.. یک جا با هم نداشت( در این لینک به زبان فرانسه راجع به کندی رئیس جمهور وقت آمریکا صحبت میکند: https://www.youtube.com/watch?v=betv0JkKNTU) برید بشینید تاریخ مملکتتون رو مرور کنید و اینقدر دهن بین نباشید و تاریخ دروغ رو از دهن این و اون مثل "طوطی" تکرار نکنید!
دوشنبه 13 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
در آخر من شاه فقید ایران رو دوست داشتم و هنوز هم دوست دارم. رضا شاه کبیر رو دوست داشتم و دوست دارم ( چون نشستم 2 سال وقت صرف کردم و تاریخ معاصر رو آرشیو کردم و خوندم و به حرفی که میزنم ایمان دارم) به هر دوی اونها افتخار میکنم چون جزئی از تاریخ روشن و پر افتخار مملکتم هستند. و شاهزاده رضا پهلوی رو هم دوست دارم و برایش خیلی احترام قائل هستم؛ اما در حال حاضر، سیستم حکومت "جمهوری فدرال" که نوعی از حکومت "جمهوری" است را برای مملکتم می پسندم که دارای یک قانون اساسی قوی و پارلمانی شامل نماینده های واقعی مردم باشد. وبهترین الگو رو هم میتونم همین "ایالات متحده آمریکا" معرفی کنم و بزرگترین آرزوی من اینه که یک روزی شاهزاده رضا پهلوی دوم در انتخابات آزاد ریاست جمهوری ایران شرکت کنه و با رای همهء ملت ایران رئیس جمهور 4 سالهء ایران بشه. حتی شما دوست عزیز. موفق و پیروز باشید
دوشنبه 13 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
1. khodemanitar - اگر نقد کردن شما : تشبیه کردن سلطنت طلبها به چماغ بدستان احمدی نژاده؛ نقد نکنی بهتره دوست عزیز. درضمن من برات اون بالا توضیح دادم. تاریخ تمام شده و گذشته. الان شما دارید میگید : اگر اون کار رو میکرد و این کار رو نمیکرد و...... من بهت گفتم شرایط اون برهه از زمان رو در نظر بگیر و اینقدر خشک فکر نکن. و در آخر شما می فرمایید : {{اگرپهلوی به جای دوستان نادان دشمنان دانا در کشورش تربیت کزذه بود ایران به یکپارچگی فرهنگی رسیده بود}} شما چیزی به اسم :{{ انقلاب سفید}} به گوشت خورده؟! یا اونم انکار میکنی؟! .
دوشنبه 13 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
1. khodemanitar - اصول انقلاب سفید:. * اصل اول: اصلاحات ارضی (الغای رژیم ارباب و رعیتی). * اصل دوم: ملی کردن جنگلها و مراتع. * اصل سوم: فروش سهام کارخانجات دولتی (به عنوان پشتوانه مالی اصلاحات ارضی). * اصل چهارم: سهیم شدن کارگران در سود (و زیان) کارخانجات صنعتی و تولیدی. * اصل پنجم: اصلاح قانون انتخابات (حق رای زنان). * اصل ششم: سپاه دانش. * اصل هفتم: سپاه بهداشت. * اصل هشتم: سپاه ترویج و آبادانی. * اصل نهم: خانه انصاف و شوراهای داوری. * اصل دهم: ملی کردن آبها در سراسر کشور. * اصل یازدهم: نوسازی کشور. * اصل دوازدهم: انقلاب اداری و آموزشی. برو بشین تاریخ مملکتت رو بخون. نخواه من همه چیز رو برات توضیح بدم!
دوشنبه 13 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
gogoli - ایران - تهران نفع چی به کی می رسه مرد حسابی؟!!! من بیام دروغ تاریخی بگم که تو خوشحال بشی و برام دست بزنی؟
دوشنبه 13 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
. khodemanitar - اتفاقاً خیلی جالبه که همون اصلاحات اراضی هم موجب اعتراض شدید همین خمینی د ی و س شد و همه آخوندها و بازاری ها اعتراض کردند و باز دوباره با محمد رضا شاه پهلوی درگیر شدند. اونوقت تو میگی چرا شاه به فرهنگ مردم رسیدگی نمیکرد؟!! فکر میکنی همون قیام خونین ( به قول خمینی دجال) 1342 برای چی بود؟!! برای همین چند تا اصل ساده که شاه می خواست توی ملت جا بندازه. اونوقت تو بعد از 50 سال نشستی بیرون گود و داد میزنی : چرا محمد رضا شاه " لنگش نکرد؟!"
دوشنبه 13 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
عزیزم: برو تاریخ میخون و نگو چیست خوندن؛ که سرمایهء جاودانیست خوندن! در ضمن: با درود بر .. و مرگ بر ... و وای ملت آهای دنیا و.... هیچ چیزی عوض نمی شه. خودت رو گول میزنی عزیز دل برادر. تاریخ چیز دیگری میگوید. وکسانی که سوادش را دارند میفهمند و می دانند که چه میکنند و چه می خواهند. شما فقط مثل کسی که وسط دعوا میاد پیرهن خودش رو جر میده و خودش رو توی خاک و خُل میندازه و به خوش چاقو میزنه میمونی عزیزم.
دوشنبه 13 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
1-سلطنت در حال حاضر بیش از 10 شاخه داره. بعد از شورش 57 و فروپاشی نظام شاهنشاهی و سر کار آمدن جمهوری اسلامی؛ کسانی که در حکومت پادشاهی ایران دستشان به جایی بند بود و جان خود را هم نجات داده بودند، هر کدام یک حزب برای خودشان تاسیس کردند و خود را وفادار به سلطنت نامیدند برای مثال:. الف- سلطنت شاخهء حزب مرزپرگهر. ب- سلطنت شاخهء مشروطه ایران که درسال ۱۳۷۳ تأسیس شده‌است. داریوش همایون، سخنگوی حزب است و فواد پاشایی، دبیر کل اش هست. ج- سلطنت شاخهء تندر شاخهء سلطنت ( لیدر حزب فرود فولادوند که نام واقعی اش فتح الله منوچهری است و جمهوری اسلامی از کشور ترکیه در سال 2008 اون را با یکی از دوستانش دزدید و الان در زندان های جمهوری اسلامی است). د- سلطنت شاخهء ایران پاد که دفترش در لندن ( انگلستان) است و نام لیدرش منوچهر لهراسب است. ح- سلطنت شاخهء شاهنشاهـى ایـران نوین ( دبیر کل: منـوچهر کلالى). و- سلطنت شاخهء شاهنشاهى مردم ( دبیرکل: دکـتـر علینقى کنى). ز- سلطنت شاخهء سلطنت طلـب جـوانان ( دبیر کل: جـمـشــیــد حــســنــى ). و.............................
دوشنبه 13 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
2-هر کدام از شما ها هم میتوانید با مبلغ فقط 100 دلار در هر جای دنیا یک حزب سلطنت طلب درست کنید و هر کاری که خواستین انجام بدین. به همین راحتی. شما این حضرات رو دیدین ( و طرفدارانشون!) و فکر کردین محمد رضا شاه پهلوی این بود و سلطنت این شکلیه!! ( چون از بیانتون معلومه سواد تاریخی تون در چه حدی است!). ما ملت ایران تازه داریم میدویم که اون آزادی 30 سال پیش رو بدست بیاریم و به فرهنگ اون زمان بر گردیم ( که عمراً 100 سال دیگه هم بتونیم مثل زمان شاه آزادی داشته باشیم و یا فرهنگ ملتمون در اون حد برسه).
دوشنبه 13 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
gogoli - ایران - تهران شما حرف مورخ های معاصر رو که عمرشون رو وقف تحقیق و تفحث راجع به شخصیتهای تاریخی معاصر ( از دوران تاجگذاری محمد رضا شاه پهلوی به اینور) کردند قبول دارید یا از روی حدسیات و توهمات ذهنی و تراوشات مغزی دیگران حرف میزنید؟! اگر تاریخ رو از روی سند و مدرک قبول دارید من خدمتتان عرض کردم معتبر ترین مورخان حال حاضر یکی آقای دکتر آجودانی و دیگری آقای دکتر عباس میلانی هستند. لطفاً یک دقیقه ( نه بیشتر) سرچ بفرمایید و نظرات آنها را هم جویا شوید تا باز با هم بحث کنیم. ( البته از طرز نوشتارتان و گفتارتان معلوم است که حوصلهء خواندن ندارید!) در ضمن کاری نداشته باش که من طرفدار کی هستم و طرفدار کی نیستم. اگر سواد دارید بحث بفرمایید.
دوشنبه 13 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
1. gogoli - ایران - تهران شما گفتید : {{ شاه بعد از 28 مرداد دقیقا برعکس عمل کرد! یعنی عوض هر امتیازی که مثلا به آمریکاییها میداد یک امتیاز هم تقدیم انگلیسیها میکرد. مثلا از امریکا فانتوم و از انگلیس تانک چیفتن میخرید. و این دور باطل ادامه داشت. حتی این اواخر از روسیه هم نفربرمیخری}} خوب که چی؟!! الان هم عربستا داره از آمریکا و اسرائیل و انگلیس و.. تجهیزات نظامی میخره. ترکیه هم همین الان داره از آلمان و آمریکا و انگلیس تجهیزات نظامی می خره و تازه 80 میلیارد دلار هم بدهکاره و باقی کشور ها هم اسلحه از هم دیگه میخرند!! این بنظر شما عیبی داره؟! این یعنی امتیاز دادن؟!! یا اعتبار داشتن؟!!
دوشنبه 13 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
2. gogoli - ایران - تهران شما گفتید : {{ ایران بجز امریکا تنها کشوری بود که اف-14 لوکس و پیچیده رو خرید. تازه با شروع جنگ معلوم شد که چه کلاهی سرمون رفته!}} چه کلاهی سرتون رفته بود؟!!! بجز اینکه با همون ارتشبدهای زمان شاه و هواپیماهایی که شاه خریده بود ایران تونست 8 سال دوام بیاره ( توی آتیشی که خود جمهوری اسهالی بر اثر ندانم کاری روشن کرده بود. با توجه به اینکه شاه در عرض 48 ساعت فقط با گارد جاویدانش بغداد را گرفت و عراق تسلیم شد)؟!
دوشنبه 13 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
3. gogoli - ایران - تهران همین الان بعد از 30 سال همون هواپیما های مسافر بری که شاه خرید دارن ملت رو اینور اونور میبرند و آبروی ملت ایران رو خریدند. خجالت هم خوب چیزیه.
دوشنبه 13 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
توی بحث با من لطفاً دروغ تاریخی و حرف بی ربط نزنید. با مدرک و سند حرف بزنید. من هم قول می دهم در صورتی که حرفی درست و مستند زدید تایید کنم و بگویم : "حق با شما است". برای مثال: جناب آقا یا خانوم gogoli شما فرمودید :{{چرا شاه از توسعه سیاسی صرفنظر کرد؟ آیا حزب پرطمطراق رستاخیز یک حزب واقعی بود؟ }} و من در جوابتان گفتم: آفرین این یک نقطه ضعف و اشکال اساسی شاه بود. من هم همین رو میگم و..........--- دیدید که حرف بی ربطی نزدید و محمد رضا شاه پهلوی مقصر بود و من هم تایید کردم. پس آدم متعصبی نیستم. امیدوارم این را همهء دوستان فهمیده باشند. بنده اونقدر جرات و ریشه و شخصیت دارم که اگر متوجه بشوم جایی اشتباه کرده ام؛ معذرت بخواهم و حرف طرف مقابل را تایید کنم ( در هر زمینه ای). امیدوارم شما هم همینقدر شعور داشته باشید و بی خودی روی حرفهای بچه گانه و بی اساس و بی سند و احساسی پافشاری نفرمایید.
دوشنبه 13 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
hodemanitar - دوست عزیز و فرزانه ام؛ شما درجایی فرمودید: {{احمدی نژادها و مر تضوی ها و لاریجانی ها و بسیجی ها و امثالشون اون عده از ایرانی هایی بودند که در حکومت پهلوی دیده نشدند و افکارشون به شمار نیومد و با بقیه همپا نشدن که هیچ اکثریت جامعه رو که رو به رشد بود با خودشون 100 سال بردند عقب تا دستپاچگی پهلوی بزرگ رو در فرهنگ سازی به همه دنیا نشون بدن}} اول اینکه محمود احمدی نژاد زمانی که انقلاب شد یه جوون بیست ساله بود و اون یکی قاضی مرتضوی وقتی انقلاب شد 11 ساله بود لاریجاتنی ها هم بزرگه شون متولد 1336 است یعنی زمان انقلاب 21 ساله بود و.... شما بفرمایید وقتی می خواید بحث کنید اسم کسانی رو بیارید که بشه راجع بهشون صحبت کرد نه یه مشت جقله مقله!
دوشنبه 13 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
دوستان عزیزی که سن و سال پایینی دارد و فقط 4 تا اسم به علاوهء 4 تا شعار رو شنیده اند؛ اینقدر متعصبانه نظر ندهند. با کمی مطالعه قانع خواهند شد.
دوشنبه 13 مهر 1388

khodemanitar - اسکاتلند - ابدین
آنتی اسلام - ایران - اهواز . . اگر حالا که نه تا قرن 22 هم در مورد پهلوی تعریف کنید هیچ کمکی به مشکلات جامعه امروز ایران نخواهد کرد. این که داشتم داشتم می کنید چیزی از اینکه چه نداریم نداریم را جبران نخواهد کرد. چرا دیگه نداریم و چه چیزهایی را به چه بهایی از دست دادیم کمک خواهد کرد. پهلوی هم ایرانی بود من هم ایرانی شما هم ایرانی همگی سرنوشت مشترک داریم ولی هر که قدرت دارد بیشتر مسول است. اینهمه کامنت و طرفداری از پهلوی کردید ولی ضعف های پهلوی را نگفتید. چرا اینقدر پافشاری می کنید. تا به حال به این مساله فکر کردید که چرا ما ایرانی هستیم ولی فقط در موردش شنیدیم؟ چرا ما تو مملکت خودمون به دنیا نیومدیم و نقشه انگلیس رو بهتر از ایران بلدیم؟ متاسفانه اینم از شاهکارهای بلند پروازانه هسته ای حکومت قبلی است حالا هر چی که اسمش بوده پهلوی یا قاجار. کدوم نفت یا سرمایه ملی برای کدوم نسل اینده؟چی از پهلوی به ما نسل جدید رسید از این همه ادعا؟بهتر بگم کدوم ایرانی؟خیلی بچه های اینجا دیگه ایران رو وطن حساب نمی کنن
دوشنبه 13 مهر 1388

khodemanitar - اسکاتلند - ابدین
آنتی اسلام - ایران - اهواز . من از وقتی که یادم می اید عکس پهلوی رو تو یک قاب نقره تو بوفه خونمون دیدم و پدرم و پدر بزرگم بیشتر شما بهش ارادت داشتن ولی وقتی یکبار پرسیدم اگر انقدر که می گید خوب بود پس چرا من و شما امروز اینجایم. وقتی کسی جواب نداد بهشون گفتم حتما اونقدر هم که خودتون فکر می کنید بی عیب نبود. کسی منکر کارهای مثبت حکومت قبلی نیست ولی چه اصراری دارید که ضعفاشون گفته نشه ناشی از مسایل احساسی و ارادتی است که هیچ فرقی با تعصب به ولایت فقیه نمی کنه. یا می کنه؟
دوشنبه 13 مهر 1388

khodemanitar - اسکاتلند - ابدین
آنتی اسلام - ایران - اهواز.در مثل مناقشه نیست. مرتضوی ها و احمدی نژادها پدر داشته اند یا نه؟نسل پدر مرتضوی در حکومت قبلی رشد کرده یا نه؟من تفاوتی نمی بینم چون تو مدرسه دولت اسکاتلند به ما یاددادن که پسر کو ندارد نشان از پدر.......ولی شما که قبول ندارید. از نظر من همه ایرانی هستند و همه سرنوشت نسل بعدرو پایه گذاشتن. ما یاد می گیریم که هر چقدر متفاوت از احمدی نژاد فکر کنیم در نهایت به یک اندازه شمرده می شیم. من تعصبی به هیچ فرقه ای ندارم و دین هم ندارم ولی ایرانی هستم یه جورایی. هر چه که فقط ایرانی بودنم رو نشونه بره ازارم می ده ولی دلیلی نمی بینم که مثل دیگران به قضیه نگاه کنم.
دوشنبه 13 مهر 1388

khodemanitar - اسکاتلند - ابدین
آنتی اسلام - ایران - اهواز.در پایان شما ادم فرزانه ای هستید ولی باکنایه وتعصب حرف می زنید و زبان تحمیل دارید. من می تونم حدس بزنم که شما یک شاه دوست قدیمی هستید و گر چه خودتون عیب های پ ه ل وی را می دانید ولی به خاطر حفظ چهره شاه فقط خوبی ها را می گوییدو پافشاری می کنید. و من می فهمم که هر خط کامنت ها تون رو با چه دلخوری ورنجی نوشتید. ولی من کنایه های تند شما رو فقط به حساب تفاوت گفتاری دو نسل متفاوت از دو جامعه متفاوت گذاشتم.
دوشنبه 13 مهر 1388

pahlavi100 - آمریکا - کالیفورنیا
پنداری در اسکاتلند روانشناسی‌ و شاهنامه همزمان تدریس می‌شه!.
سه‌شنبه 14 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
الف-. khodemanitar - هموطن عزیزم. اینکه شما در کجا بدنیا آمدی مقصر پهلوی نیست. اینکه شما میفرمایید : { در مورد پهلوی تعریف کنید هیچ کمکی به مشکلات جامعه امروز ایران نخواهد کرد.}} یک چیز بسیار بدیهی است. اگر از چنگیز خان مغول یا کورش کبیر یا ناپلئون بناپارت و.. تعریف کنیم یا انتقاد کنیم به جامعهء کنونی کمکی نخواهد کرد؛ اما بحث سر راست بودن یا دروغ بودن تاریخ است، دوست عزیزم. شما می فرمایید : "شاه دوست قدیمی.."، بله من شاه را دوست داشتم و دارم. تا ببینیم منظورتان از "شاه دوست" چیست؟!! دوست عزیزم؛ من "تاریخ" دوست هستم نه شاه دوست! تاریخ به من یاد داده، که خودش به اندازهء کافی دروغ دارد، من دیگر به آن دروغ اضافه نکنم! در جای دیگری صحبت از قدرت و مسئولیت کردید. همیشه همین است؛ هر که قدرت بیشتری دارد مسئول تر است. اما "خدا" نیست. یکی دیگر از اشکالات پهلوی و ملت این بود که هر دو ( پهلوی و ملت) فکر میکردند ایشان خدا است. و هنوز هم همین مشکل برای " مخالفان" وجود دارد. دوست عزیزم اشکالات پهلوی بسیار بود. من در کامنتهایم بارها و بارها گفته ام.
سه‌شنبه 14 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
ب-. khodemanitar - حتی اگر دوست داشتی لینک کامنتهایی را به شما میدهم ( مربوط به همین سایت) که به یک سال پیش بر میگردد و من در یک جا شدیداً قانون اساسی دوران پهلوی و شخص محمد رضا شاه پهلوی را کوبیدم و انتقاد شدید کردم که همهء شاه دوستان صدایشان در آمد. و بعد از آن بیشتر وقتها که میبینم شاه پرستان با مخالفان بحث میکنند، مخالفان سلطنت حرفهای من را از قول خودشان " کپی پیست" میکنند و تحویل موافقان سلطنت و شاه دوستان میدهند. اگر می خواهید اشکالات شاه را باز گو کنید ( بالاخره او هم یک انسان بود و بدون اشکال و مشکل نبود) اشکالات بزرگ ایشان:1- دخالت خواهر و برادرش ( اشرف پهلوی خواهر دوقلویش و شاهپور غلامرضا برادرش) در امور کشور و رانت خواری. 2- یک اشکال بزرگ دیگری که از زمان رضاشاه کبیر در قانون اساسی وجود داشت و شخصی بنام زین العابدین رهنما این نظریه را داده بود که بعدها یکی از قوانین کتاب قانون اساسی پهلوی ها شد و هنوز هم ( برای شاهزاده رضا پهلوی دوم) بحث سر همین است؛ این بود که " 5 تا فقیه شیعه می توانند هر قانونی رو از قانون اساسی کشور از بین ببرند یا اضافه کنند"
سه‌شنبه 14 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
ج-. khodemanitar - 3- اشکال دیگر محمد رضا شاه پهلوی سانسور کتابها بود. اگر ایشان اجازه میداد ملت یک دونه رسالهء خمینی در دست بگیرند و بخوانند، یا حتی فرا تر از آن مجری یک برنامه مثل " شهید فریدون فرخزاد" می آمد و رساله را برای ملت می خواند؛ اونوقت ملت می فهمیدند که دین و مذهب چه چیز بد بویی است ( البته این هم شاید انتظار زیادی است؛ چون شاه دشمن های رنگارنگی داشت و همه در یک جناح و یک جهت نبودند. کمونیست ها هم بودند. مجاهدین هم بودند. خارجی ها هم که طبق معمول همیشه بودند و. اما در کل باید آزادی بیان را و آزادی احزاب را میداد) 4- بزرگترین اشکال ایشان بنظر من این بود که خیلی مذهبی بود و فکر میکرد یک شیعهء تمام عیار است. اصلاً به اسمهای خاندان پهلوی دقت کردی؟ رضا- محمد رضا- (باز دوباره) رضا -غلامرضا (برادر شاه)- علی رضا ( پسر دوم شاه) و. فکر کردی این اسمها اتفاقی انتخاب شده؟! نه عزیز بخاطر باور مذهبی بسیار شدیدی که توی این خاندان چرخ می خورد. خود محمد رضا شاه پهلوی یک بار گفت: من با امام زمان ارتباط دارم و او در ادارهء مملکت به من کمک میکنه. دقیقاً مثل همین احمدی نژاد.
سه‌شنبه 14 مهر 1388

gogoli - ایران - تهران
آنتی اسلام - ایران - اهواز ........ 0- دوست متلک گوی من! شتر سواری دولا دولا نمیشه. نمیتونی هم در حمایت از سلطنت بقول بهرام رادان تو فیلم بی پولی، اندازه کباب سلطانی کامنت بذاری و هم ادعا کنی که جمهوری خواهی. 1- غرور چیز خوبی نیست. درخت هرچی پربارتر باشه سربزیر تر میشه. منم یک کمی تاریخ خوندم. البته با اجازه شما!... اما هرگز به این دو نام برنخوردم. اما باز هم به چشم! سرچ میکنم و میخونم. در مورد خرید اف-14 ها، به نظر شما عقل ژنرالهای ارتش آلمان یا انگلیس نمیرسید که این گربه! گرون قیمت رو بخرن؟ آیا اف-14 ها تونستن مانع از بمباران تهران بشن؟ 2- فکر میکنم نظرمون به هم نزدیکه 3- ؟؟؟؟؟؟؟؟ 4- اشتباه نکنید. من با نقد غیر منصفانه دوران پهلوی مخالفم.
سه‌شنبه 14 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
ج-. khodemanitar - 3- دوست عزیزم اگر دوست دارین من برات اشکالات شاه رو بگم؛ من تا صبح میشینم و از شاه برات انتقاد میکنم و اشکالاتش رومیگم؛ اصلاً نگران این مسئله نباش چون اطلاعات و سواد و آگاهی اش را دارم. اما وقتی تمام اشکالاتش رو یک طرف میزارم و محاسنش رو طرف دیگر، اون سمتی سنگینی میکنه که؛ خدمت به ملت؛ وطن پرستی، اعتبار برای ایران؛ درست کردن ایران بصورت ساختاری و زیر سطحی؛ ترویج فرهنگ ایرانی و ایرانی دوستی، از بین بردن فقر، مدرن کردن ایران به صورتی که با اروپا رقابت میکرد، از بین بردن تورم و با ارزش کردن پول ایران در تمام دنیا، با ارزش کردن "پاسپورت ایرانی" در تمام دنیا و...... دوست عزیزم؛ من در کلامم چیزی را به شما تحمیل نکردم و تحمیل نمی کنم. فقط از شما خواهش کردم به من دروغ تاریخی نگویید. من میدانم که شما سن و سالتان به آن موقع ها قد نمی داد. اما اگر از بزرگترهایتان سوال بفرمایید به شما خواهند گفت که 40 سال پیش به غیر از تهران آبادان فرودگاه بین المللی داشت؛
سه‌شنبه 14 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
ه-. khodemanitar - 3- شیراز فرودگاه بین المللی داشت؛ مشهد و تبریز و کیش و.... پروازهای خارجی آبادان کشورهای انگلیس- ایتالیا-فرانسه-آمریکاو. بود. کارمندهای شرکت نفت و پالایشگاه آبادان ( دقت کنید، کارمند ساده) روزهای 4 شنبه عصر با هواپیما میرفتند اروپا و جمعه شب بر میگشتند تا روز شنبه سر کارشون حاضر باشند. در این "اواخر "اینقدر پول ایران ارزش کسانی که به خدمت سربازی میرفتند ( البته دیپلم وظیفه ها) با حقوق سربازیشان می تونستند بروند خارج ( برادر خودم سال 1354 رفت خودمت، سپاهی ترویج، با حقوقی که گرفت سال 1356 رفت کاناد. الان هم همونجاست) این ها رو اگر نمی دونید از پدرانتان سوال کنید. این بی شرمی است؛ این بد ذاتی است این ناسپاسی و "نامردی "هر چه تمام تر است که بگوییم : پهلوی ها ایران را نابود کردند و ما سر تلی خاک و خرابه نشسته ایم؛ بخاطر کارهای اونها!!!!!!!!! ایران نابود نبود و بسیار بسیار آباد بود. با شورش 57 نابود شد تا الان که هر روز داره نابود تر میشود. و باز هم خدمتتان عرض میکنم؛ اگر قرار باشد این حکومت عوض شود؛ نباید حکومت بعدی سلطنتی باشد.
سه‌شنبه 14 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
و-. khodemanitar - 3- چون حرمتها شکسته شد. احترامها فرو ریخت. تربیت ها جور دیگه ای شده. دیسیپلین و نظم و انضباط دیگه وجود نداره ( همهء اینارو برای ایران و ایرانی میگم) یک چیزهایی هست که من نمی تونم برای شما توضیح بدم و شما 100 سال نمی فهمید ( منظورم از شما- کسانی است که بچه های انقلابند). اون احساسی و اون حرمتی رو که رضا شاه پهلوی و پسرش محمد رضا شاه پهلوی در دل مردم بوجود اورده بودند دیگه بوجود نمیاد و از بین رفته ( مثل احساسی که ملت انگلیس به ملکه دارند) بخاطر همین من دوست ندارم یک بار دیکه شاه برگرده و حکومت سلطنتی بشه چون 100% ایمان دارم اگر هم چنین شود؛ 1 سال بعد باز انقلاب میشه. به این دلیل فقط حکومت جمهوری را می پسندم. حالا باز بگین شاه دوست هستی و....---:::)))))
سه‌شنبه 14 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
gogoli - 1-الف -تهران بمباران نشد و موشک باران شد. اون هم در آخر جنگ بخاطر اینکه جنگ به پایتختها رسیده بود تا بهانه ای برای تمام شدنش بوجود آید. معلومه که سن و سالت حتی به دوران جنگ هم نمیرسه!!!! ب- نظر شما این است چون جمهوری خوب است سلطنت بد است؟!! یعنی نمی شود هم خوبی هایی در سلطنت بیابید و هم در جمهوریت؟!! شما چرا اینقدر یبس و بسته به مسائل نگاه میکنید؟ انتظار دارید من هم مثل شما چشمانم را ببندم و فقط داد بزنم : مرگ بر شاه؟!! شما با کامنتهایی که گذاشتید و می گذارید پرواضح و مشخص است که هیچ اطلاعاتی از دوران کنونی ندارید چه رسد به دوران پهلوی که تازه بخواهید آن را نقد کنی!!! ج- در رابطه با هواپیماهای جنگی و نیروی هوایی ایران در زمان شاه و ارتش شاهنشاهی همینقدر بدانید که ایران در زمان محمد رضا شاه پهلوی از لحاظ قدرت "پنجمین ارتش" دنیا را داشت و ژاندارم خاورمیانه بود.
سه‌شنبه 14 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
gogoli - 2-و در آخر: همون ارتش ایران که جنابعالی با سواد بسیار کمتان از آن انتقاد می فرمایید ؛ در عملیات اچ-3 پایگاه هوایی الولید عراق رو بمباران کرد و در مجموع 48 هواپیمای عراقی که بیش‌تر آن‌ها بمب‌افکن‌های روسی (میگ 21، میگ 23، سوخو 20، سوخو 23، توپولف 16، توپولف 22) و شماری میراژ فرانسوی بودند در این عملیات از بین رفتند، هم‌چنین سه آشیانه‌ی بزرگ هواپیما، دو دستگاه رادار و چندین پناهگاه بتونی هواپیما. حملهء اچ-3 یکی از 10 حملهء هوایی برتر تاریخ جهان است. لطف بفرمایید سرچ کنید. این حمله در سال 1360 اتفاق افتاد و با همون هواپیما های خریداری شده توسط شاه. ( نمیدونم اون موقع شما کجا بودید!) در رابطه با اف 14 ( تام کت) که خیلی مثل اینکه نظر شما رو جلب کرده!! ( چون میبینم مرتب تکرار میکنید و اتفاقاً یکی از نارضایتی ها در زمان پهلوی خرید همین هواپیما بود.
سه‌شنبه 14 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
gogoli -3-مثل هزاران نارضایتی و بهانه گیری های بچه گانه و بی مورد دیگر توسط خمینی و آخوندهای منبری به دلیل سرنگونی شاه و حکومتش) این هواپیمای فوق مدرن ( البته در زمان خودش فوق مدرن بود.) تا همین سپتامبر ۲۰۰۶ در نیروی دریایی آمریکا به عنوان یک هواپیمای فعال کار میکرد تا بازنشسته شد. این هواپیما از ۱۹۷۴ تا ۲۰۰۶ در نیروی دریایی ایالات متحده به عنوان جنگنده برتری هوایی دریایی، جنگنده رهگیری دفاعی و سکوی شناسایی تاکتیکی خدمت کرده. در سال 1976 به ایران فروخته شد و متخصصین پرواز و خلبانهای ویژه ای برای آموزش به آمریکا فرستاده شدند تا با تکنولوژی این هواپیما آشنا بشوند. اما از بد حادثه در سال 1978 یعنی فقط 2 سال بعد اون انقلاب ننگین اتفاق افتاد و این هواپیماها بی مصرف سر دست جمهوری اسهالی باقی موند.
سه‌شنبه 14 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
gogoli -4- و اما در رابطه با این حرفتان ( که باز دوباره خیلی بچه گانه است!): {{ به نظر شما عقل ژنرالهای ارتش آلمان یا انگلیس نمیرسید که این گربه! گرون قیمت رو بخرن؟ }} خوب عزیز دل برادر؛ این کشور هایی که شما گفتید در اروپا هستند و "پیمان ناتو" از آنها محافظت میکرد ( نمی دونم میدونید ناتو چیه یا نه؟!) در دههء 1340 و همینطور در دههء 1350 ایران با همهء کشور های عربی بخصوص عراق مشکل اساسی داشت. عراق میگفت : رودخانهء بهمنشیر متعلق به ماست و همینطور کشورهای عربی ( همین امارات چُسکی و کویت و ..) میگفتند خلیج فارس لا؛ الخلیج لا ع ر ب ی ه. و همینطور سر اون سه جزیرهء تنب کوچک و تنب بزرگ و ابوموسی . شاه بخاطر این مسائل مجبور بود نیروی نظامی خودش رو گسترش بده تا بتونه توازن قوا رو در منطقه حفظ کنه.
سه‌شنبه 14 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
gogoli -5- شما آلمان و فرانسه و.. را با ایران مقایسه میکنی؟ بنظر خودت این عاقلانه است؟ صنعت و تکنولوژیی که اونها داشتند و اصلاً تاریخ اونها که از قرن 17 از رنسان به اینور پیشرفت صعودی داشتند و........ با ایرانی که در پهلوی ها از قاجار گرفتند ( یک خرابهء واقعی و در واقع هیچ!) و شروع جنگ جهانی اول در زمان پدر و جنگ جهانی دوم و........ این مقایسهء شما مثل این است که یک فیل رو با یک کامپیوتر مقایسه کنید ( که هیچ ربطی به هم ندارند) قیاس مع الفارق است! آخوندها هم در دوران پهلوی دقیقاً همین حرفهای شما را میزدند که یه هوی ( به قول مهران مدیری!) انقلاب شد!
سه‌شنبه 14 مهر 1388

gogoli - ایران - تهران
آنتی اسلام - ایران - اهواز ........ دوست کم پیدای من! علاوه بر سوالات قبلی چنتا سوال جدید هم داشتم: 1- حقوق بازنشستگی شاه چقدره که رضا پهلوی اینطور تو آمریکا بریز بپاش میکنه؟ 2- چرا افرادی که تو اون رژیم و بقول شما با پول شاه! بزرگ شده بودن بجای اینکه بمونن و از عقیدشون دفاع کنن، تا دیدن هوا پسه همه فلنگو بستن و الان هم با غیرتهاشون دارن از راه دور مثل ذکر تسبیح فحش میدن؟ 3- منظورت از حرمت دقیقا چیه؟ مردم انگلیس در ماجرای پرنسس دایانا کم به خاندان سلطنتی انگلستان اعتراض کردند؟ 4- ملکه اعتضادی که بود و چه کرد؟(دو نمره)!
سه‌شنبه 14 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
. gogoli - توی کامنت آخر شما دیدم که نوشته بودی: {{3- ؟؟؟؟؟؟؟؟؟}} دوست عزیز؛ توپولوف های آشغال رو بی خیال ( قاتلوف ..که هر سال شاهد سقوط دوتا دوتا یی شون هستیم و جمهوری اسهالی از روسیه خریده!) اما هواپیماهی ایرباسی که شما یا خانوادهء محترمتون در ایران باهاش اینور و اونور میرن رو ، فکر میکنید از کجا اومدند؟ محمد رضا شاه پهلوی از فرانسه خریده دیگه. اگر اون هواپیماها نبودند الان ملت باید با مینی بوس ( از اون قدیمی هاش تازه!) می رفتند طهران. چون همون قطاری هم که دوستان و فامیل و خانوادهء محترمتان باهاش سفر میکنند رضا شاه پهلوی بنا نهاد. اینقدر قدر نشناس و ناسپاس نباشید.
سه‌شنبه 14 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
khodemanitar - - gogoli دوستان عزیز و هموطنان محترم. اگر در بحث با شما بی ادبی کردم؛ جسارت بنده رو ببخشید. فکر میکنم دلیلش این باشه که بیش از حد حرص می خورم وقتی میبینم انسانهای با استعداد و باهوش و خوبی مثل شما؛ یه کمی در مورد مطالعهء تاریخ کم کاری می کنید.
سه‌شنبه 14 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
1. gogoli دوست گرامی. اون دوتا اسمی را که برایتان گذاشتم و شما نمیشناسید : . عباس میلانی (متولد ۱۳۲۸) مورخ، ایران‌شناس و نویسنده‌ای ایرانی‌الاصل و ساکن آمریکا است. میلانی مدیر برنامه مطالعات ایرانی در دانشگاه استنفورد و استاد مدعو دانشکده علوم سیاسی است. او همچنین همکار و یکی از سرپرستان پروژه دموکراسی ایران در مؤسسه هوور به حساب می‌آید. او در ۱۳۴۵ از دبیرستان فنی اوکلند فارغ‌التحصیل شد و مدرک لیسانس خود را در علوم سیاسی و اقتصاد از دانشگاه برکلی، کالیفرنیا دریافت نمود و در ۱۹۷۴ دکترای خود را در رشته علوم سیاسی از دانشگاه هاوایی گرفت. پس از اخذ مدرک دکترا، او در سالهای ۱۳۵۴–۱۳۵۶ استاد دانشگاه ملی ایران (دانشگاه شهید بهشتی کنونی) بود تا این که در ۱۳۵۶ به عنوان زندانی سیاسی به زندان رفت.
سه‌شنبه 14 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
2. gogoli او از سال ۱۳۵۸ تا سال ۱۳۶۶ استاد دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران بود. پس از آن نیز مدتی استاد تاریخ و علوم سیاسی و رئیس دانشکده در دانشگاه نوتردام دو نامور در کالیفرنیا بود. تا این که در سال ۱۳۸۰ به عنوان یکی از پژوهشگران مؤسسه هوور انتخاب شد و بدین ترتیب نتردام را به مقصد استنفورد ترک کرد. از کارهای نخست او، ترجمه کتاب مرشد و مارگاریتا بود. بعدها کتاب معمای هویدای او در ایران و خارج ایران بحث های زیادی برانگیخت، اما مهم‌ترین کتاب او تجدد و تجدد ستیزی در ایران است. در سال ۲۰۰۹ میلادی، دانشگاه سیراکیوز اقدام به انتشار کتابی در حیطه تاریخ معاصر ایران به قلم عباس میلانی کرد. کتاب ایرانیان نامدار، عنوان کتابی است که به نقش افراد اثرگذار در دوران سلطنت محمدرضا شاه پهلوی می‌پردازد.
سه‌شنبه 14 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
3. gogoli ماشاالله آجودانی در سال ۱۳۲۹ در آمل متولد شده‌است وی از محققان تاریخ معاصر ایران است. تحصیلات دانشگاهی وی در دانشگاه تهران در رشته زبان و ادبیات فارسی بوده و دکترای خود را نیز از همین دانشگاه در یافت کرده‌است. نزدیک هفت سال عضو هیئت علمی دانشگاه اصفهان و مربی گروه زبان و ادبیات فارسی بوده‌است. در بهمن ۱۳۵۶ (ژانویه ۱۹۸۷) به لندن رفته و در این شهر با زنده یاد منوچهر محجوبی مدیر مسئول و ناشر مجله فصل کتاب در انتشار آن مجله همکاری کرد و از همان آغاز سردبیری آن مجله را به عهده گرفت.از سال ۱۳۶۵ خورشیدی (ژانویه ۱۹۷۸ میلادی) در لندن زندگی می‌کند و هم اکنون رئیس کتابخانه مطالعات ایرانیان در لندن است. از کارهای او می‌توان به مشروطه ایرانی و یا مرگ یا تجدد اشاره کرد. کتابخانه مطالعات ایرانی لندن نیز از موسساتی است که او بنیاد گذارده و به اداره آن می‌پردازد.
سه‌شنبه 14 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
1. gogoli دوست گرامی اول اینکه امیدوارم با سواد ناقصم جواب سوالهای قبلی ات را ( در مورد مرگ بر شاه و شاه آدم بدی بود و شاه هیچ کاری برای مملکت نکرد. شاه ایران رو نابود کرد و ما الان روی خرابی های اون نشستیم و اَخ بود و اَی بود و......!!!!!) را داده باشم. اما در مورد سوءالهای جدیدتان : 1- من همون قدر که از حقوق و پول توی جیب "شخص شما" خبر دارم؛ از حقوق و پول و داریی محمد رضا شاه پهلوی و پسرش و همینطور حقوق بازنشستگی اون خبر دارم. ببین عزیزم طبق سند و مدرک حرف بزن. حرف همینجوری روی باد هوا نمیشه. چه بریز و به پاشی ایشون انجام داده؛ من نمی دونم که شما می فرمایید؟!!!! ایشون داره توی آمریکا مثل همهء شهرواندان آمریکایی مالیات میده و زندگی میکنه.
سه‌شنبه 14 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
2. gogoli حالا زود نگی : بابا یارو سلطنت طلبه و بهش بر خورده و... من این حرفم رو در مورد همهء ایرانی های با نفوذ و سیاست مدار دیگه هم میگم ( مثل بنی صدر- همون مسعود رجوی که در حال حاضر یک ارتش داردو...- زنده یا دکتر شاهپور بختیار که نخست وزیر موقت بود و.....) آخه وقتی سند و مدرکی نیست؛ چرا الکی دروغ بگم؟!! روی گفته های دیگران؟!! طبق قوانین مالی و پولی آمریکا ( که شامل خود دولت مردان درجهء آمریکا میشه: مثل بیل کلینتون، جرج بوش یا همین آقای اباما و....) اگر پولی داشته باشند که از راهی به غیر از کار کردن بدست اورده باشند؛ مثل دزدی یا فروش اسلحه یا مواد مخدر و رشوه و... دولت اون پول رو مصادره میکنه و اونها رو میندازه زندان، چه رسد به رضا پهلوی که یک پناهندهء خیلی عادی مثل باقی مردم است!) و همینطور همه جای دنیا ( به غیر از جمهوری اسلامی ایران!) هیچ کس نمی تونه پول بسیار کلانی رو از یک کشور به کشور دیگه ای جا به جا بکنه، که اون پول منبع نداشته باشه!!
سه‌شنبه 14 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
3. gogoli بلکه از راه غیر قانونی ( مثل همون تریلی که از ایران به ترکیه رفت و پر آن شمش طلا و دلار بود) مثلاً شما اگر همین الان مبلغ 100 میلیون دلار ( که پول خیلی زیادی هم نیست) ببرید آمریکا و بخواهید توی بانک بگذارید و زندگی کنید؛ ( چون توی جیبت که نمیگذاری یا توی بالش؟!) از شما می پرسند: این پول رو از کجا اوردی؟! شما باید منبع رو ذکر کنید. یا دزدیدی و از راه خلاف بدست آوردید - یا کار کردی و بدست اودی و دست رنجت بوده- یا ارث پدری است- یا زمین و ملک داشتی و فروختی- و... اگر دزدیه باشی و خلاف کرده باشی که اون دولت ( هر دولتی جز ایران) اصلاً به شما راه نمیده و تعارف هم نداره، می خواد هرکی باشی بلکه قاچاقی زندگی کنی! اگر ارث پدر باشه یا ملک فروخته باشی و.... نصف بیشتر پول رو دولت ( اونم آمریکا اوه اوه!) از شما به عنوان مالیات بر میداره اگر هم کار کرده باشی که باید با سند و مدرک ثابت کنی و...
سه‌شنبه 14 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
5. gogoli اون زمان می گفتند شاه توی کاخ زندگی میکنه. واه واه واه چه کاخهایی!! چه زندگیی چه وضعی و چه چه چه .... همین الان کاخهای شاه هست. چرا نمیرید ببینید؟! شما که خدارو شکر خونهء تان هم همون تهرانه. برو ببین اینا کاخ بودن؟ برای یک کشوری که روی اون سرمایه خوابیده بود؟ همین الان خونه های حضرات جمهوری اسهالی رو نگاه کن و با اون کاخها مقایسه کن.!! می گفتند: شاه چمدونهاش رو پر از پول کرد و برد!!! مثلاً چند تا چمدون؟! 10 تا ... 20 تا؟ هر چمدون خیلی جا بگیره با بسته های 1000 دلاری میشه 1 میلیون دلار نه 2 میلیون دلار 20 تا 2 میلیون دلار میشه 40 میلیون دلار حالا ما میگیم 100 میلیون دلار. اون زمانی که شاه رفت دلار 7 تومان بود؛ یعنی این رقم میشه 700 میلیون تومان. خوب که چی؟! مملکت با 700 میلیون تومان دزدی شاه نابود شد؟!! ( البته اینها رو برای مثال گفتم ) دوست گرامی من؛؛؛ این حرفهارو همین آخوندهای حرامی برای بدبین کردن من و تو به محمد رضا شاه پهلوی و سیستم حکومتی سلطنتی راه انداختند؛ برای اینکه بعد از انقلاب 57 کسی دیگه جرات نکنه اسم شاه رو ببره.
سه‌شنبه 14 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
6. gogoli بله در زمان شاه؛ هم ایشون و هم خانوادهء ایشون ( خواهرش و برادرش ) دست درازی به پول و سرمایهء مملکت داشتند؛ شکی توش نیست. اشرف پهلوی امتیاز شرکت رنو رو خرید و خیلی سرمایه گذاری های دیگه هم کرد ( در خارج از کشور) و حتی ایران سر همون هواپیماهای اف-14 مبلغ 13 میلیون دلار از آمریکا طلب داشت اما با انقلاب 1357 همهء این اموال و داراییها از طرف کشورهای مطبوع مصادره و بلوکه شد و آنها اعلام کردند این پول مربوط به ملت ایران است نه جمهوری اسلامی ایران و ما با دولت ایران روی میز مذاکره میشینیم نه با رضا شاه پهلوی و ( اینها رو خانوم مادلین آلبرایت سخنگوی دولت آمریکا در نوروز همون سالی که تیم ملی ایران موفق شد تیم ملی آمریکا را در بازی های جام جهانی شکست دهد و البته ضمن تبریک عید نوروز به ایرانی ها گفت و من خودم از شبکهء سی ان ان شنیدم. یعنی سندیت دارند. خواستی خبرش رو برات پیدا میکنم)
سه‌شنبه 14 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
7. gogoli اما از خواهش می کنم اگر سند و مدرکی از رضا پهلوی دارید مبنی بر دزدی از مال ملت ایران یا بریز و بپاشی که با پول ملت ایران بدست آمده باشد؛ به من هم نشان بدهید، از شما بسیار سپاسگزار میشوم.
سه‌شنبه 14 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
9. gogol و ببین این مرد باشرف چه جوری در "اون زمان" که همهء ملت شعار مرگ بر شاه میدادند و در یک جهت دیگر حرکت میکردند؛ ایشان بر خلاف جهت آب رودخانه سربلند در دادگاهی که همین ابراهیم یزدی نامرد و خلخالی برایش تهیه دیده بودند؛ از سلطنت و پادشاهی دفاع کرد. شهدایی رو که بالای پشت بام مدرسهء علوی تیر باران کردند ( جمهوری اسلامی) کی ها بودند؟ همین سرداران رشید وطن. و تعداد بسیار زیادی هم از سردارهای ارتش و امرای نظامی و حکومتی محمد رضا شاه پهلوی بعد از انقلاب در ایران ماندند چون مرگ در وطن را به آوارگی در غربت ترجیح داده بودند و در کودتای نوژه تیر باران شدند که در سال 1359 تعداد 40 تا از خلبانان دوره دیده و با سواد آن زمان توسط خلخالی اعدام شدند. تعداد دیگر در جنگ شرکت کردند و در نهایت شهید شدند. مثل همون شهید شیرودی و..
سه‌شنبه 14 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
8. gogol و اما در مورد سوال دومتان خواهش میکنم به جوابتان دقت بفرمایید: لطفاً این لینک رو نگاه کن https://www.sarafrazan.net/janbakhtegan1.htm تعدادی از شهدای راه سلطنت که ماندند و در مقابل دژخیم جمهوری اسلامی سینه سپر کردند و با افتخار گفتند: ما به نظام شاهنشاهی خیانت نمی کنیم. ما قسم خورده هستیم. ما را اعدام کنید که هیچ باکی نیست. و یادشان برای همیشه در تاریخ وطن جاودانه شد. لطفاً برو تحقیق کن ببین " سپهبد نادر جهانبانی" کی بود و چه کرد؟ ببین " سپهبد مهدی رحیمی" کی بود و فیلم محاکمه اش را در این فیلم ببین:
سه‌شنبه 14 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
9. gogol واما در مورد کسانی که هم اکنون دکون و بازار راه انداختند و دارند ملت رو به اسم سلطنت می چاپند. هرکسی مسئول رفتار و اعمال خودش است. در همون بالا توضیح دادم که در کشورهای دموکراتیک ( بخصوص آمریکا) هرکسی میتونه با پرداخت 100 دلار یه حزب به هر اسمی که دلش بخواد برای خودش درست کنه. این چه ربطی به محمد رضا شاه پهلوی و خدماتش به ملت ایران و کشور ایران داره؟!!!
سه‌شنبه 14 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
10. gogol در مورد پرنسس دایانا و یا شکستهای زندگی و شخصی ملکه و پسرهاش یا پیروزی هایشان و.... اینها مسائل خصوصی افراد است و از سیستم حکومتی خارج است. اگر پرنسس دایانا جرمی مرتکب می شد؛ به دادگاه احضار میشد و همینطور ملکهء انگلیس و .... این مسائل حرفهای خاله زنکی هستند. چیزی که مهمه این است که سرود ملی مردم انگلیس میگه: {{خدا ملکه را حفظ کند.}} در کشور های دموکراتیک؛ هر کسی آزاده به هر چیزی اعتراض کنه. و اگر احساس بشه که مشکل اساسی در قوانین کشوری دموکراتیک وجود دارد بر اساس رفراندوم آن مشکل برطرف میشود. در رابطه با اون اسم ( ملکه اعتضادی) خیلی مسخره است!!! هاهاهاها من این اسم رو سرچ کردم و 20 سایت و وبلاگ اومد که همه شون دقیقاً یک متن رو کپی پیست کرده بودند حتی با نقطه ها و کاما ها و..... منبع کجاست؟!!! بر طبق چه سند و مدرک و شواهدی؟!!!
سه‌شنبه 14 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
11. gogol این حرفهای مفت فقط برای بدنام کردن دیگران گفته میشود و هیچ گونه اساسی ندارد. من نمی خواهم سران حکومت سلطنت و حتی خود شاه و.. را از فساد تبرعه کنم؛ اون ها هم انسان بودند و دل داشتند ( هم مردان و هم زنان) مثل خود من و تو و پدران و مادرانمان ( این رو همیشه یادت باشه تو پاکترین انسان روی زمین نیستی. کثیف ترین هم نیستی. همه چیز نسبی است. "انشتین") اما اینکه بیایم یه اسمی که معلوم نیست اصلاً وجود خارجی دارد یا نه رو ببندیم به یه عده؛ احمقانه ترین کاریه که میشه کرد!
سه‌شنبه 14 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
12. gogol اشرف پهلوی فساد اخلاقی بسیار شدیدی داشت و مدرک و سندش هم هست. برادر شاه هم همینطور. اما این یکی حرف چرت و بی ربطی است. خودت شعور داری، عقل داری؛ فکر کن ببین اون زمان برای مردان ایرانی؛ اونم دربار شاه؛ بهترین زنهای دنیا صف میکشیدند. دولتمردان شاه همه تحصیل کردهء آمریکا و فرانسه و انگلیس و اروپا بودند؛ اونوقت میرفتند توی شهر نو ( یا خاک سفید تهران) خانوم بازی میکردند؟!!!!! با اون کلاسی که اونا داشتند؟؟!!! اینم از اون حرفهای آخوند دوزاری هاست برای گم راه کردن جوان های خام و ساده و بدنام کردن سلطنت. مستند حرف بزن. اون 2 نمره ات هم مالیده است دوست عزیز.
سه‌شنبه 14 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
gogol در رابطه با کامنت شمارهء 8 که لینک به علت طولانی بودن درج نشده خودت توی یو تیوپ سرچ کن : "فیلم محاکمه رحیمی فرمانده تهران"
سه‌شنبه 14 مهر 1388

khodemanitar - اسکاتلند - ابدین
آنتی اسلام - ایران - اهواز.جا داره به خاطر وقت و حوصله ای که برای ارسال تمام این مطالب مفید گذاشتید تشکر کنم. اگر فقط نیمی از سلطنت طلب ها وقتی که شما برای مطالعه تاریخ گذاشتید رو صرف می کردند و بر اساس سواد حرف می زدنند ادم راغب می شد که بیشتر کنکاش کنه و در مورد پهلوی ها یاد بگیره. ولی متاسفانه خیلی مغرور گستاخ و لجباز هستند.(بسیاری نه همه) ولی ما که جوان تریم حساب می کنیم که مشت نمونه خروار است!شما جزو معدود ایرانی هایی هستید که اشتباهات پهلوی رو بیان کردید.منطقی هستید و از بحث با شما میشه منصفانه یاد گرفت. امیدوارم که دیگران هم حوصله کرده باشن تا استفاده کنند.ولی یک نکته در مورد سلطنت. اینجا مردم درباری هارو تحمل میکنند چون جزو تاریخشون هست و ازش درامد توریستی دارند. ولی همیشه به اینکه چرا باید 1درصد مالیات سرانه خرج خانواده بی مصرف سلطنتی بشه اعتراض می کنند و نمی گذارند دولت به دربار امتیاز بده واز اینکه عکس ملکه روی پولشون هست متنفرند.
سه‌شنبه 14 مهر 1388

khodemanitar - اسکاتلند - ابدین
چون فرد گرایی در حکومت جامعه رو به واگرایی سمت می دهد و به یکسویی( منظور افراط گرایی) می برد و نتیجه دیکتاتوری یا حکومت اقلیت بر اکثریت است. چه سلطنت(در مفهوم کلی) چه ولایت فقیه. اگر حوصله کردید ممنون می شم که لینک های مربوط به قانون اساسی رو بفرستید.سپاس
سه‌شنبه 14 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
khodemanitar - از نظر مساعد و لطفتان نسبت به بنده؛ بسیار سپاسگزارم دوست خوبم. نظر شخصی من هم همین است. چرا باید یک نفر از همهء ملت بهتر باشد؟؟؟!!!! خیلی منطقی است. اما در زمان شاه وضعیت ملت ایران نسبت به موقعیت جغرافیایی و زمان خودش و اتفاقات تاریخی آن زمان؛ بی نظیر بود؛ و آن انقلاب 1357 یک اشتباه تاریخی بود که باید اتفاق میوفتاد. به قول شهید وطن، دکتر شاهپور بختیار: {{ این ملت ایران، یک حکومت به اسلام بدهکار بودند!}} تا قدر آزادی را بفهمند. fOR EVER
چهار‌شنبه 15 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
2. khodemanitar - اسکاتلند - ابدین--- دوست عزیز وگرامی من. شما در یک کشور دموکراتیک زندگی میکنید. به این معنی که همیشه رای با اکثریت است. اگر اکثریت جامعه از ملکه و یا مالیاتی که برای آن میپردازند ناراضی باشند، خیلی سریع در یک رفراندوم ملکه را بر کنار می کنند و سیستم حکومتی را تغییر میدهند. شما خودتان می فرمایید:{{ ...اینجا مردم درباری هارو تحمل میکنند چون جزو تاریخشون هست و ازش درامد توریستی دارند...}} خوب در جای دیگه هم می فرمایید:{{...ولی همیشه به اینکه چرا باید 1درصد مالیات سرانه خرج خانواده بی مصرف سلطنتی بشه اعتراض می کنند و نمی گذارند دولت به دربار امتیاز بده واز اینکه عکس ملکه روی پولشون هست متنفرند....}} دوست عزیزم این به اون در. فکر میکنید توریستها برای چه به انگلیس میان؟!! خوب برای دیدن همون ملکه و تاریخ انگلیس. شما نمی خوای حتی 1% مالیات بدی؟!!! ببین دوست من منصفانه قضاوت کن و فکر کن. خود ملت انگلیس رضایت دارند ( اکثریت) اما کسانی که از خارج وارد این کشور شده اند و آ«جا زندگی میکنند نمی توانند با این مسئله کنار بیایند و 100% هم حق دارند. می دونم که منظورم رو می گیری.
چهار‌شنبه 15 مهر 1388

pahlavi100 - آمریکا - کالیفورنیا
. تموم شد؟! ~~~~~~ آی نفسکش....اهه، بنظرم آنتی اسلام دخل همه رو آورد!...از شوخی‌ گذشته، ضمن تشکر از محبت جمیع سروران، منهم از نوشته‌های شما بسیار آموختم و اگر احیانا در جایی‌ تند رفتم، آنرا اهانت حساب نکرده به پای نداشتن دانش کافی‌ که منجر به تند گوئی میشود بگذارید.
چهار‌شنبه 15 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
2. khodemanitar - اسکاتلند - ابدین--- یک مطلب بسیار مهم دیگه هم خدمتتون بگم: از زمان تاجگذاری محمد رضا شاه پهلوی تا روز انقلاب 1357 و بعد از آن تا همین لحظه که دارم تایپ میکنم؛ یک موج عظیم؛ متشکل از، بازاری و ملتی که آگاهی چندانی از خبر های روز و اوضاع سیاسی و نظامی و اقتصادی ایران و منطقه نداشتند و ندارند به رهبری روحانیون؛ خواسته یا ناخواسته، خدمات بزرگ رضا شاه پهلوی و محمد رضا شاه پهلوی را زیر سوال بردندو خیلی جالب است که برداشت منفی کردند!!!!!!! برای مثال: 1-رضا شاه راه آهن سراسری بین شمال، جنوب را کشید؛ گفتند: اولاً این را رضا شاه نکشید و آلمانها کشیدند، ثانیاً برای جنگ جهانی دوم بود که روسها به این وسیله به آبهای آزاد جنوب دست پیدا کنند ( حرف سخیف و مذخرف!!) 2- رضا شاه در شرایطی کشف حجاب کرد، که همون زنها و دخترها بخاطر نداشتند روسری توسط والدین یا شوهر هایشان سر بریده میشدند و این از دورهء قاجار وارد دورهء پهلوی شده بود. در همان زمان قاجار زمزمهء کشف حجاب شروع شده بود. در همان دوران کشمکش شدیدی میان روحانیت و شاه وجود داشت.
چهار‌شنبه 15 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
3. khodemanitar - حتی روحانیت ایران به ملکهء آن زمان افغانستان که بدون حجاب بود گیر میدادند و به رضا شاه میگفتند: باید ملکهء افغانستان را به زور هم که شده مجبور کنی روسری بزند. رضا شاه از تند روی های شیعیان با خبر بود و میدانست اگر به آخوند جماعت رو بدهد همین حکایت :{{ یا روسری یا تو سری}} اتفاق خواهد افتاد. کل درگیری دولت با ملت بخاطر کشف حجاب در یک هفته بود و بعد از آن باز دوباره اوضاع عادی شد. و حالا میبینیم که رضا شاه در اون زمان فکر کجاها رو میکرد. الان زنهای ایرانی باید ...... کشف حجاب یک تلنگر کوچک به خرافات و مذهبی گری بود و همزمان در ترکیه توسط آتاتورک ( مصطفی کمال پاشا) صورت گرفت. اما ضا شاه نتوانست آن را در ایران مانند آتاتورک جا بیاندازد. این هم دلایل بسیاری دارد از جمله موقعیت جغرافیایی. 3- در زمان شاه همه دم از فقر و بی سوادی میزدند. ارباب ها رعیتها را آزار میدادند و از آ«ها بیگاری میکشیدند. شاه هم به خواستهء ملت؛ قوانین اصلاحات اراضی را بنا نهاد.
چهار‌شنبه 15 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
4. khodemanitar - سواد آموزی را تشکیل داد. همه چیز را ملی کرد ( به جز نفت، خوب این هم یک اشکال بود، اما چرا؟!! از آخوندها میترسید.) انقلاب سفید یا انقلاب شاه وملت در همان زمان بوجود آمد. باز دوباره آخوندها به همراه بازاریها و اقشار نا آگاه ملت قیام کردند که : آهای این دیگه چیه ه ه ه چرا؟! و.. 4- رادیو و تلوزیون توسط آقای حبیب الله ثابت پاسال‌ در سال 1337 بصورت رسمی در ایران راه اندازی شد. باز دوباره آخوندها صداشون در اومد!!! این چیه؟ زنها چرا بی روسری؟! این برنامه های ناجور چیه؟! چرا آگهی تبلیغاتی میدین؟! باید خمس و زکاتش رو به ما بدین وگرنه حرامه.... باز دوباره بازاری ها و مردم.... این جریان تلویزیون و رادیو و همون انقلاب سفید باعث شد تا شاه با آخوندها درگیر بشه و قیام خونین 42 صورت بگیره. خمینی باعث و بانی این جریانات بود. شاه خواست اعدامش کنه. آیت الله سید محمّدکاظم شریعتمداری هم یه رحمی به خمینی کرد و هم یه کلک به شاه زد و یک شبه خمینی رو "آیت الله" کرد.
چهار‌شنبه 15 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
6. khodemanitar - چون آیت الله رو نمیشه اعدام کرد، پس شاه مجبور شد خمینی رو تبعید کنه ترکیه، نجف -عراق و در نهایت فرانسه.5- میگفتند شاه ملت رو اعدام میکنه و قبرستانها رو آباد کرد ( خمینی و آخوندها!). کی رو اعدام کرد؟! مسعود رجوی؟ رفسنجانی؟ خامنه ای؟ منتظری؟ طالقانی؟ و.... علی شریعتی بر اثر مصرف بی رویهء الکل در یک بیمارستان در لندن مرد. گفتند به دستور شاه کشته شد! تختی به مرگ عادی مرد. گفتند شاه کشتش. آیت الله کافی در یک تصادف مرد. گفتند شاه کشتش و.... هرکی اسهال میگرفت و میمرد؛ میگفتند: {{شاه کشتش }} و جالب اینجاست که موقع خاک سپاری یارو 4 تا فحش هم به شاه میدادند!!!. # آیت‌الله خمینی در ابتدای‌ پیروزی‌ انقلاب‌ اعلام‌ کرد: این‌ انقلاب‌ با بیش‌ از شصت‌ هزار شهید به‌ ثمر نشسته‌ است‌. تعداد قربانیان‌ انقلاب‌ در سال‌های‌ 42 تا 57 بالغ‌ بر 3164 تن‌ می‌گردد. از این‌ تعداد 2781 نفر شهدای‌ انقلاب‌ در سال‌ 57 ـ 1356 در تمام‌ کشور است‌.
چهار‌شنبه 15 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
7. khodemanitar - که 600 یا به روایتی 350 نفرش در حادثهء سینما رکس آبادان؛ که اون هم معلوم شد کار خود خمینی و خامنه ای بود و باز می خواستند در اون هیری بیری 1357 شاه و ساواک رو بدنام کنند که دیگه راه برگشتی برای شاه نماند. تمام این حرفها سند و مدرکشون هست. در فاصله‌ سال‌های‌ میان‌ حماسه‌ سیاهکل «در بهمن‌ 1349» تا مهرماه‌ 1356 که‌ راهپیمایی‌های‌ خیابانی‌ آغاز شد 341 چریک‌ و اعضای‌ مسلح‌ گروه‌های‌ سیاسی‌ جان‌ خود را از دست‌ دادند در بین‌ 341 چریک‌ کشته‌ شده‌، 172 نفر از فدائیان (50 درصد) ، 73 نفر از مجاهدین‌ خلق (21 درصد پیش‌ از تغییر دادن‌ ایدئولوژی)‌ و 38 نفر (11 درصد) از گروه‌های‌ کوچک‌ مارکسیست‌، 30 نفر (9 درصد از مجاهدین‌ مارکسیست‌ بعد از تغییر ایدئولوژی)‌ و 28 نفر دیگر (8 درصد) از گروه‌های‌ کوچک‌ اسلامی‌ بودند ( این آمار رو عماد الدین باقی داده که خودش از فرمانده های سپاه بوده و الان روزنامه نگاره و در زندان) . (( لینک آمار :https://www.peikekhabari.com/a210.htm))
چهار‌شنبه 15 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
10. khodemanitar - البته من اعدامهایی رو که محمد رضا پهلوی انجام داد توجیه نمیکنم. حتی 1 اعدام و کشتن یک انسان، کار اشتباهی است؛ چه رسد به اینکه بخاطر عقیده و فقدان آزادی بیان شهید بشه. اما صحبت از دروغ گویی تاریخی و بزرگ نمایی منظور دار و جهت دار آخوندها و قشر روحانیت در حوادث تاریخی معاصر است که ملت هم به سادگی و بدون هیچ مطالعه گول خوردند و گول می خورند و گول خواهند خورد!! یا در جای دیگر: شاه جشن های 2500 ساله را ترتیب داد. جشن‌های ۲۵۰۰ ساله شاهنشاهی ایران در شهر شیراز و در کنار تخت جمشید با حضور سران کشورهای گوناگون جهان برگزار شد. از میهمانان در ۵۰ چادر وافر و اشرافی پذیرایی می‌شد. آغاز مراسم در پاسارگاد و در جوار آرامگاه کوروش بود که طی آن شاه نطق معروف خود را بیان داشت و سپس سران و پادشاهان ۶۹ کشور جهان، به کوروش کبیر ادای احترام کردند. ده میلیون بیننده، این مراسم را از تلویزیون تماشا کردند.
چهار‌شنبه 15 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
11. khodemanitar - پس از پایان پیام شاه، ۱۰۱ تیر توپ در آسمان آبی پاسارگاد شلیک شد. تاج گل باشکوهی در پای آرامگاه کوروش نهاده شد. خوب در اون زمان اینترنت نبود؛ تلوزیون فراگیر نبود و همه کسی تلویزیون نداشتند. شاه می خواست فرهنگ ایرانی، زیبایی های ایران، تاریخ 2500 سالهء ایران؛ مهمان نواز بودن ایرانیان و توریستی بودن و امن بودن کشور ایران را به جهانیان نشان دهد. به محض اینکه این برنامه از تلویزیون پخش شد و به گوش حضرات آخوندها رسید، مثل اینکه آقایون روی ذغال داغ نشسته باشند از جا پریدند و گفتند: این ولخرجی ها چیه ه ه ه ه؟!! چرا شراب فرانسه می خورندددد؟!! چرا صبحانه تخم بلدرچین می خورندددد؟!! چرا خاویار می خورنددددد؟!!! چرا پول ملت رو نابود میکنیددددددد؟!!
چهار‌شنبه 15 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
12. khodemanitar - مردم ندارند بخورندددددد!! و..... در صورتی که خرج کل این جشن 2 میلیون تومان شد. البته اون موقع هم 2 میلیون تومان خیلی بود، ولی اونقدری نبود که ملت نابود بشه و این همه هیاهو بدنبال داشته باشه!!! و الان میفهمیم که اون کار درست بود یا غلط! همون جشنهای 2500 ساله باعث شد دنیا بفهمه ایرانی کیه و چه ابهتی داره و پرشیا یا پرسپولیس کجا بوده و بعد از همون روزها بود که سیل توریست به ایران روانه شد و پاسپورت ایرانی معتبر شد و ایرانیها بدون ویزا توی هر سوراخی میرفتند. آخوندها که این چیزها بدردشون نمیخورد! حکومت رو می خواستند!!!. یا یک مورد دیگر؛ خرید همین هواپیماهای اف-14 که در همون بالا اوردم و مفصلاً توضیح دادم و.........
چهار‌شنبه 15 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
الف. khodemanita دوست عزیز. اصل یک و اصل دو قانون اساسی پهلوی رو نگاه کن!! چقدر احمقانه است!!! این یک ایراد و اشکال بسیار بزرگ است. نه دروغهای تاریخی آخوند پسند!! اصل اول: مدهب رسمی ایران اسلام و طریقه حقه جعفریه اثنی عشریه‌است باید پادشاه ایران دارا و مروج این مذهب باشد. اصل دوم: مجلس مقدس شورای ملی که به توجه و تایید حضرت امام عصر عجل الله فرجه و بذل مرحمت اعلیحضرت شاهنشاه اسلام خلدالله سلطانه و مراقبت حجج اسلامیه کثرالله امثالهم و عامه ملت ایران تأسیس شده‌است باید در هیچ عصری از اعصار مواد قانونیه آن مخالفتی با قواعد مقدسه اسلام و قوانین موضوعه حضرت خیرالانام صلی الله علیه و آله و سَلم نداشته باشد ومعین است که تشخیص مخالفت قوانین موضوعه با قواعد اسلامیه بر عهده علمای اعلام ادام الله برکات وجود هم بوده و هست لهذا رسما مقرر است
چهار‌شنبه 15 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
ب. khodemanita در هر عصری از اعصار هیاتی که کمتر از پنج نفر نباشد از مجتهدین و فقهای متدینین که مطلع از مقتضیات زمان هم باشند به این طریق که علمای اعلام وحجج اسلام مرجع تقلید شیعه اسامی بیست نفر از علماء که دارای صفات مذکوره باشند معرفی به مجلس شورای ملی بنمایند پنج نفر از آنها را یا بیشتر به مقتضای عصر اعضای مجلس شورای ملی بالاتفاق یا به حکم قرعه تعیین نموده به سمت عضویت بشناسند تا موادی که در مجلس عنوان می‌شود به دقت مذاکره و غور رسی نموده هریک از آن مواد معنونه که مخالفت با قواعد مقدسه اسلام داشنه باشد طرح ور د نمایند که عنوان قانونیت پیدا نکند و رأی این هیات علماء در این باب مطاع و بتبع خواهد بود و این ماده تا زمان ظهور حضرت حجة عصر عجل الله فرجه تغییر پذیر نخواهد بود.
چهار‌شنبه 15 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
. khodemanitar - دوست عزیز و گرامی؛ شما فرمودید: {{ اگر فقط نیمی از سلطنت طلب ها وقتی که شما برای مطالعه تاریخ گذاشتید رو صرف می کردند و بر اساس سواد حرف می زدنند ادم راغب می شد که بیشتر کنکاش کنه و در مورد پهلوی ها یاد بگیره. ولی متاسفانه خیلی مغرور گستاخ و لجباز هستند.(بسیاری نه همه) ولی ما که جوان تریم حساب می کنیم که مشت نمونه خروار است!....}}} این یعنی چه؟ یعنی چون شما از سلطنت طلبها بدت میاد و مثلاً آقای شهرام همایون آدم کلاهبرداری است؛ نمی خوای تاریخ مملکتت رو بدونی و بخونی؟!!!! در تعجبم و شگفتا از این عقیده و منطق شما!!!!!!!
چهار‌شنبه 15 مهر 1388

gogoli - ایران - تهران
آنتی اسلام - ایران - اهواز ........ دوست خوزستانی من! 0- شما چرا یکی از کپسولهای توصیه های اخلاقیتو خودت میل نمیکنی؟ عده زیادی دارن نظرات شمارو میخونن. علاوه بر مطالبت لحن شما هم نشون میده که مثل شاه هنوز شعور «مردم» رو قبول نداری! 1- ساعت خواب! تهران اتفاقا اولین روز جنگ بمباردمان شد(فرودگاه مهر آباد)!!! سوتی بدی دادی!!! شما که اهوازی! هستی دیگه چرا؟ 2- در مورد اون دو بزرگوار اونطور که فکر میکنی معروف نیستن. امیدوارم که خودت یکی از اونا نباشی که خیلی بد میشه! 3- ببینم تنها راه انتقال پول چمدونه؟ گفتی قدیمی هستی دیگه نه اینقدر! این کانالهای سلطنت طلب با پول اعانه ملی اداره میشه؟! 4- شما یه جا میگی 13 میلیارد یه جا میگی 13 میلیون! جسارتا میلیارد 3 تا صفر بیشتر داره که البته زیاد مهم نیست! 5- خوب شد یادم انداختی. شاه بحرین پرجمعیت و پر نفت رو داد و بجاش سه تا جزیره «خودمون» رو گرفت. آفرین به این هوش!
چهار‌شنبه 15 مهر 1388

gogoli - ایران - تهران
6- اتفاقا در مورد همین موضوع کاملا خصوصی! چند سال پیش فیلم «ملکه» البته به حمایت از خاندان سلطنتی ساخته شد که هلن میرن اسکار بهترین بازیگر زن رو بخاطرش گرفت. 7- اتفاقا من هم به خاطر اون شجاعتهایی که بجای ایران صرف مقام شامخ سلطنت یا باتلاق کمونیسم شد تاسف میخورم! اما آیا مهاجرت چاره کار بود؟ 8- ملکه اعتضادی معروفتر از این حرفهاست! (اون دو نمره مالیده مال شما بود)! 9- منظورم از ؟؟؟؟؟؟؟ این بود که بالاخره این وضع حق ملت ایرانه یا نه؟ 10- عوض اینکه من شما رو به خلاصه نویسی عادت بدم شما منو به مفصل نویسی عادت دادی!!!!
چهار‌شنبه 15 مهر 1388

gogoli - ایران - تهران
pahlavi100 - آمریکا - کالیفورنیا . ......... میشه یه شوخی بکنم؟ ... راستی شعبون خا اونجا که شما هستی خیلی داغه نه؟!!!!!!!!!!
چهار‌شنبه 15 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
1. gogoli - ایران - تهران دوست عزیز : 1- از اینکه این اطلاعات رو به من دادید ( بمباران فرودگاه های ایران در تاریخ اول مهر 1359) از شما بسیار سپاسگزارم. این سوتی نیست، نا آگاهی از آن حادثه است که اتفاق افتاده بود ( شاید فراموشی!) و میبینی که با شجاعت از شما عذر خواهی میکنم ( امید وارم شما یاد بگیرید دوست جوان من!) اما این مسئله چیزی را عوض نمی کند و شما همچنان در اشتباه و دروغهای تاریخی معلق و شناور هستید!! حالا بر گردیم به سوال شما : {{ آیا اف-14 ها تونستن مانع از بمباران تهران بشن؟}} . حمله در زمانی صورت گرفت که دولت پهلوی عوض شده بود و همانطور که خدمتتان عرض کردم خلبانهایی که قرار بود جهت آموزش پرواز و استفاده از این هواپیما به آمریکا بروند؛ با انقلاب 57 همانجا ماندند و اصلاً پروژهء اف-14 متوقف شد.
چهار‌شنبه 15 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
2. gogoli -و علاوه بر آن حملهء عراق و بمباران فرودگاه ها بصورت غافلگیرانه صورت گرفت و همان سال 1359 خمینی 40 نفر از همافرهای و خلبانان با تجربهء ارتش را بخاطر کودتای نوژه اعدام کرده بود ( همهء اینها رو در همین بالا بهت گفتم، شما من رو محکوم به زیاده گویی میکنید در صورتی که نمیدانم، یا مطالبم را نمی خوانید، یا هوشتان بسیار پایین است و یا سوادتان کم است و یا لج بازی بی خود و بچه گانه میکنید!!!) شما خرید هواپیماهای اف-14 را باعث و بانی بمباران تهران میدانی؟!!!!!! یعنی بعد از آن 8 سال این جنگ خونین ادامه داشت و در نهایت باعث شکست خفت بار و ننگین جمهوری اسلامی شد با میلیون ها کشته و ناقص و شیمیایی و آواره و.... آیا باز هم پهلوی و اف-14 مقصر بود؟!!
چهار‌شنبه 15 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
3. gogoli - شما فرمودید : {{..- در مورد اون دو بزرگوار اونطور که فکر میکنی معروف نیستن. امیدوارم که خودت یکی از اونا نباشی که خیلی بد میشه!..} میشه لطفاً شما منبع اطلاعاتتون رو به من بدهید که ببینم تاریخ معاصر رو چه کسی به شما یاد داده یا از کجا یاد گرفتید؟ منتظر منابع اطلاعاتی شما هستم.
چهار‌شنبه 15 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
4. gogoli - در مورد اینکه فرمودید : {{ شما یه جا میگی 13 میلیارد یه جا میگی 13 میلیون! جسارتا میلیارد 3 تا صفر بیشتر داره که البته زیاد مهم نیست! }} در کامنتهای بالا یکجا گفتم: {{اشرف پهلوی امتیاز شرکت رنو رو خرید و خیلی سرمایه گذاری های دیگه هم کرد ( در خارج از کشور) و حتی ایران سر همون هواپیماهای اف-14 مبلغ 13 میلیون دلار از آمریکا طلب داشت اما با انقلاب 1357 همهء این اموال و داراییها از طرف کشورهای مطبوع مصادره و بلوکه شد }} و جای دیگر گفتم:{{ آمریکا 13 میلون دلار بده کار است + سود پول و ایران این همه گند و افتضاح ببار آورده }} من منتظر هستم تا شما جمله ای که در آ« 13 میلیارد دلار گفته ام را برای کپی پیست کنید تا از شما عذر خواهی کنم. اما اگر پیدا نکردید؛ معذرت خواهی یادتان نرود!.
چهار‌شنبه 15 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
6. gogoli - در بارهء این جملهء تان: {{ببینم تنها راه انتقال پول چمدونه؟ گفتی قدیمی هستی دیگه نه اینقدر! این کانالهای سلطنت طلب با پول اعانه ملی اداره میشه؟}} 1- میشه شما به من بگید چه جوری میشه پول رو از مملکت خارج کرد؟!!! 2- در آ« زمان ( که 100 البته شما وجود نداشتید!) خود جمهوری اسلامی اعلام کرد : خاندان پهلوی چمدانهای پر از پول را با خود به خارج بردند. حالا شما شدید وکیل مدافع خمینی و خامنه ای؟!!! از جمهوری اسلامی طرفداری میکنید؟!! لطفاً موضع خودتان را روشن بفرمایید.
چهار‌شنبه 15 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
. gogoli - در ضمن دربارهء این جملهء شما :{{ این کانالهای سلطنت طلب با پول اعانه ملی اداره میشه؟!}} اگر منظورتون کانالهای تلویزیونی است!! که خودتان میبینید چطوری دست گداییشان به سوی ملت دراز است ( اگر تلوزیون نگاه میکنید و ماهواره دارید!) ؛ خیلی بچه گانه است که فکر کنید رضا پهلوی پول آنها را میدهد؛ چون کسانی که خارج از کشور زندگی میکنند خوب میدانند که قوانین مالیاتی و حقوقی و پولی آمریکا چقدر وحشتناک است و به صغیر و کبیر رحم نمیکند. در ضمن یک یک این کانالها دارند تیشه به ریشهء پهلوی و پسرش میزنند ( مثل همون هخاء یا ضیاء اتابای یا همین همایون و..) و همه این را می دانند.
چهار‌شنبه 15 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
10. gogoli - در مورد این سوالتان :{{ شاه بحرین پرجمعیت و پر نفت رو داد و بجاش سه تا جزیره «خودمون» رو گرفت. آفرین به این هوش!}} دوست عزیزم؛ بی سوادی هم بد دردیه!! این هم دقیقاً یکی از اون کارشکنی هایی است که آخوندها توی گوش مردم بی سواد و نا آگاه کردند تا ملت بدون مطالعه این مسئله رو مثل پیراهن عثمان کنند و در مقابل شاه بایستند که هنوز که هنوزه نفهمیدند جریان چی بوده و نمی خواهند بفهمند ( مثل شما!) 1- بحرین از سال ۱۸۲۰ میلادی ( یعنی چند سال پیش؟!! اون موقع شاه و سلسلهء پهلوی کجا بودند؟!!) تحت سرپرستی کشور بریتانیا بوده، و در سال ۱۹۷۱ استقلال کامل پیدا کرده. 2- در دههء 1330 شمسی و دههء 1340 ایران به شدت با عراق و کشورهای عربی خلیج و حتی عربستان درگیر بود ( اینها رو هم گفته ام؛ اما متاسفانه از بد حادثه گرفتار تو شدم و باز باید تکرار مکررات کنم. برو بشین خودت تاریخ رو بخون. تنبل!) علت هم این بود:
چهار‌شنبه 15 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
11. gogoli - اول اینکه عراق میگفت رودخانهء بهمنشیر مال ماست ( شط ا ل ع ر ب) و خلیج ع ر ب ی است نه خلیج فارس! و با ایران سر این مسئله درگیر بودند. حتی کار نزدیک بود به جنگ شدید بین ایران و اعراب بکشد. 2- تنها همپیمان ایران در منطقه اسرائیل بود و عربها از این بابت خیلی ناراحت و خشمگین بودند. شاه 1 معامله کرد. در سازمان ملل گفت: بحرین را به رفراندوم بگذارید و سه جزیره را مال ایران کنید؛ بدون هیچ قید و شرطی. در آن زمان آن سه جزیره هم مال ایران نبود چه رسد به بحرین! شما گفتید: {{ بحرین پرجمعیت و پر نفت رو داد و بجاش سه تا جزیره «خودمون» رو گرفت.}}!!!
چهار‌شنبه 15 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
12. gogoli - خیلی خنده دار بود!! چون بحرین فقط 700 کیلومتر مربع وسعت دارد و در آن زمان فقط یک خاندان آل خلیفه ( که عربهای عربستان بودند و تحت حمایت انگلیس بودند!) در آن زندگی میکردند. بحرین کوچکترین استان ایران بود و هیچ نفتی نداشت ( تاکید میکنم؛ اصلاً نفت نداشت و ندارد. یعنش همین الان هم نفت ندارد!) بحرین چند سفرهء بسیار کوچک گازی دارد. که کفاف خودش هم نمی دهد! شاه سه جزیرهء سوق الجیشی و مهم را گرفت که در تنگهء هرمز قرار دارند؛ و بحرینی که همیشه لنگ در هوا بود و مال ایران هم نبود داد. و این یکی از بزرگترین خدمات شاه و دولت او بود که به دروغ تاریخی در کلهء شما کردند {{ شاه بحرین را بخشید و....}} سرچ کن و تاریخ روبخون بحرین اصلاً مال ایران نبود. با خودت دشمن نباش من دوست تو هستم.
چهار‌شنبه 15 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
13. gogoli - در مورد این جمله:{{ . هلن میرن اسکار بهترین بازیگر زن رو بخاطرش گرفت...} خوب که چی؟!!! در مورد این جملهء تان:{{ اتفاقا من هم به خاطر اون شجاعتهایی که بجای ایران صرف مقام شامخ سلطنت یا باتلاق کمونیسم شد تاسف میخورم! اما آیا مهاجرت چاره کار بود؟}} آن شجاعتها بخاطر این بود که می دانستند امروز توی زندانهای جمهوری اسهالی به خواهران و برادران ما "تجاوز" میشود. .. شما میگی آیا مهاجرت چارهء کار بود؟! چی کار میکردند؟! می موندند تا پای دیوار به گلوله بسته بشوند که الان شمای تاریخ نخونده و بی سواد بخندی بهشون؟!! ( منظور من توهین نیست دوست عزیز. من فقط حقیقت رو گفتم. از من ناراحت نشو.)
چهار‌شنبه 15 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
14. gogoli - در مورد اون اسم مسخره ( م ل ک ه ا ع ت ض ا د ی) هیچ گونه سندیت تاریخی ندارد و تهمتی بیش نیست. من هم میتونم بگم: ت خ ت ی قهرمان کشتی ایران یه دوست زن داشت به اسم : فرنگیس . سند چیه و مدرکم کجاست؟!! هیچ. حرف مردم. یاد بگیر همیشه تاریخ رو با سند حرف بزن. و در مورد این جملهء تان:{{ عوض اینکه من شما رو به خلاصه نویسی عادت بدم شما منو به مفصل نویسی عادت دادی!!!!}} من این مطالب را صرفاً برای شما ننوشتم دوست عزیز. این لینک رو آرشیو میکنم و به کسانی که سوادشان در حد شما است و ادعایشان میشود حالیشان است نشان میدهم تا مطالعه بفرمایند و 4 کلمه تاریخ یاد بگیرند. در ضمن شما سعی کن همیشه همین جوری خلاصه نویسی کنید؛ چون خلاصه نویسیتان اینقدرپر اشتباه ( سوادی تاریخی) و واویلا است وای به حال مفصل نویسیتان!!!! :---))))))) موفق و پیروز باشید دوست عزیزم
چهار‌شنبه 15 مهر 1388

khodemanitar - اسکاتلند - ابدین
gogoli - ایران - تهران . زبان گفتاری پهلوی دوست های افراطی از جمله pahlavi100 - آمریکا - کالیفورنیابه ادبیات پهلوی معروفه. بی ملاحضه و گستاخ. یک علت اینکه اینجا اینقدر منفورند همینه.اگه یک قدم از موضع خودت به خاطر منطق کوتاه بیای صد قدم غیرمنطقی میان جلو.این نظر من نیست یک برداشت عمومی و جا افتاده است متاسفانه.امیدوارم یه روزی براشون جا بیفته که با این گفتار فقط دید و نگاه عمومی را نسبت بهلوی دوست ها منفی می کنند. کسی که تو ایران زندگی می کنه گفتار دیکتاتوری قابل قبول تره ولی از کسی که تو کالیفرنیا زندگی می کنه بعیده.
چهار‌شنبه 15 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
gogoli - ایران - تهران در ضمن این افتخاری ندارد که شما " دو نفر از بزرگترین مورخان معاصر" را نمی شناسید و به من می گویید: {{ در مورد اون دو بزرگوار اونطور که فکر میکنی معروف نیستن. امیدوارم که خودت یکی از اونا نباشی که خیلی بد میشه! }} واقعاً خجالت آور و شرم آور است. بی سوادی هم در این حد؟! اسم آنها رو نوشتم؛ بیوگرافی هم دادم؛ بشین یه سرچ کن ببین کی هستند. چون تو سواد نداری و این مورخهایی رو که شهرت جهانی دارند نمی شناسی؛ آنها وجود ندارند؟!!! باقی نقد و بررسی ها و نظراتت هم در همین حد است. دوست فرزانه و دانشمندم!
چهار‌شنبه 15 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
khodemanitar - :{{زبان گفتاری پهلوی دوست های افراطی به ادبیات پهلوی معروفه. بی ملاحضه و گستاخ. یک علت اینکه اینجا اینقدر منفورند همینه.اگه یک قدم از موضع خودت به خاطر منطق کوتاه بیای صد قدم غیرمنطقی میان جلو}} تعصب در هر چیزی بد و ناپسند و زشت و احمقانه است دوست عزیز من. حالا می خواد شاه دوست یا پهلوی پرست و .. باشه یا مثل بعضی ها؛ شاه ستیز یا شاه کُش و یا مرگ بر شاهی باشه! تعصب=حماقت. وقتی میبینی ( منظورم شمای نوعی نیستید. هرکس) یک جا اشتباه کردی، با شجاعت بگو : اشتباه کردم . و دیگر تکرار نکن. و هر وقت ایمان داشتی که درست می گویی و حق با شما است ( طبق سند و مدرک و سواد و آگاهی) تا آخرین نفس بمان و مبارزه کن. همیشه موفق و پیروز باشید. سربلند و باعث افتخار کشور تان.
چهار‌شنبه 15 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
gogoliشاید در بارهء بحرین و حرفهایی که زدم اطلاعات بخواهی این لینک رو نگاه کن. البته اگر انگلیسی بلدی! اگر هم بلد نیستی یا حوصله نداری بده کسی برات ترجمه کنه. منبع: دائره المعارف ۱۵ جلدی ایرانیکا، نوشتهء پروفسر احسان یار شاطر ( نمی دونم حالا آقای پروفسر یار شاطر رو میشناسی یا اونم بهت معرفی کنم!! یه وقت نگی خودمم!! جالبه که بدونی این رو هم مدیون محمد رضا شاه پهلوی هستی. هاهاها!)) از مسئولان سایت خواهش میکنم در صورت امکان لینک را منتشر کنند. سپاسگزارم.https://www.iranica.com/newsite/index.isc?Article=https://www.iranica.com/newsite/articles/unicode/v3f5/v3f5a037.html
چهار‌شنبه 15 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
gogoli - من یک تشکر و یک سپاسگزاری دیگه به شما بده کار هستم و اون بخاطر اینه که شما با پیش کشیدن مسئلهء "بحرین" به من یکی دیگر از دروغهای آخوندهارو یاد آوری کردی. khodemanitar دوست عزیز بد ترین چیز در یک بحث تاریخی " دروغ تاریخی یا دروغ گفتن تاریخ" است. حالا می خواد این دروغگو محمد رضا شاه پهلوی باشه؛ پسرش باشه؛ طرفدارانش باشند؛ تو باشی؛ من باشم یا هر کس دیگر. و از اون بدتر این است که متوجهء اشتباهت شده باشی و معذرت خواهی نکنی و فقط " فرافکنی" کنی و تقصیر رو بندازی گردن دیگران! می خواد من باشم؛ تو باشی یا ..... تنها خواهشی که از شماها دارم اینه که تاریخ رو مطالعه کنید و کاری به مخالفین و یا موافقین نداشته باشید و بی خودی مرگ بر ... یا درود بر ... نگویید. پاینده ایران و ایرانی. جاوید باد هموطن
چهار‌شنبه 15 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
1. gogoli - ایران - تهران در همین بالا گفتی :{{ علاوه بر مطالبت لحن شما هم نشون میده که مثل شاه هنوز شعور «مردم» رو قبول نداری!..}} مردم "کی ها" هستند؟! قصد من توهین به ملت و یا مردمنیست؛ اما حقیقت این است که مردم در عرصهء سیاست نقش سیاهی لشگر را بازی میکنند و به خودی خود کاری از دستشان بر نمی آید حتی بارها و بارها از چاله به چاه افتاده اند ( این رو تاریخ میگوید) برای مثال : همین انقلاب 1357 . آیا شعور مردم به آنها راه درست را نشان داد؟! 98% به جمهوری اسلامی رای " آری" دادند. آیا این انتخاب درست بود؟!! در صورتی که همان موقع دکتر شاهپور بختیار میگفت:
چهار‌شنبه 15 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
2. gogoli ملت از چاله به چاه نیوفتید. "نعلین" به مراتب از "پوتین نظامی" بدتر است! و همین مردم باز دوباره گول آخوندها رو خوردند و بدون اینکه به حرفهای اون بزرگمرد تاریخ ایران گوش بدهند؛ چشمانشان را بستند و شعار دادند: بختیار بختیار نوکر بی اختیار و... دوست عزیز باید ببینیم تاریخ چه میگوید اسناد چیست و مدارک کدام است؛ آگاهی چقدر است و..... همین "مردم" بارها و بارها در طول تاریخ گول خوردند و بازیچهء دست این و آن شدند. و باز نمونه اش همین دروغهای تاریخی که خود شما که جزئی از "مردم" هستید؛ به راحتی و بدون مطالعه باور میکنید! همین "مردم" کسانی بودند که سال 1357 عکس خمینی را در ماه می دیدند!! پس چی شد؟! چرا دوباره نمی بینند؟! شما برو توی یک دهات دور افتاده و متروک و بگو: آهای "مردم" یک چیزی هست به نام "اینترنت" که می تونید به وسیلهء اون دوستانتان را در همه جای دنیا ببینید و با آنها صحبت کنید و...... همون "مردم"به تو می خندند و مسخره ات میکنند. سیاست های یک جامعه را سیاست مدارها و قشر روشنفکر و دانشگاهی ها تعیین میکنند و "مردم "نیز جزئی از آن هستند.
چهار‌شنبه 15 مهر 1388

pahlavi100 - آمریکا - کالیفورنیا
gogoli - ایران - تهران ...شوخی‌ شما بیشتر نمک به زخم پاشیدن هست تا لبخند بیریا به لب یک هموطن رنج کشیده آوردن...مطمئناً روح جوانمردی مثل شعبان جعفری را صرفا بخاطر اینکه به طرفداری از پادشاه قانونی‌ کشور به خیابان آمد و شعار داد ، را به جهنم نمیبرند.
پنج‌شنبه 16 مهر 1388

pahlavi100 - آمریکا - کالیفورنیا
khodemanitar - اسکاتلند - ابدین...آقای محترم، چرا اصرار دارید که گلایه‌ها و طنز نیم بند من را که در مقابل اهانت‌های شما به پهلوی اینجا و آنجا پراندم، "ادبیات پهلوی" بنامید؟.. اینهمه نوشته‌های جناب آنتی اسلام که خود شما اذعان کردید منطقی‌ و متقاعد کننده شما بودند، شایسته تر برای این "متلک" نبودند؟...کمی‌ از این هموطنمون، گذشت، صداقت، شهامت، تجربه و در نهایت مستندات تاریخی بیاموزیم.
پنج‌شنبه 16 مهر 1388

gogoli - ایران - تهران
آنتی اسلام - ایران - اهواز . ........ دوست به شدت با سواد من! 0- من قبلا در مورد آفت غرور به شما تذکر داده بودم اما شما توجه نکردی و نتیجشو دیدی! 1- بمباران تهران مربوط به دوره خاصی نبود. اف-14 ها سلاح مقرون به صرفه ای نبودند. من در این مورد خیلی بیشتر از شما میدونم.باور بفرمایید! 2- من بر خلاف شما تاریخ معاصر رو تک منظوره یاد نگرفتم و منابع مختلفی رو مطالعه میکنم(حتی مخالف). این منابع رو کاملا تایید نمیکنم اما همشون مفیدند: الف- «شبه خاطرات» نوشته دکتر علی بهزادی سردبیر مجله سپید و سیاه(سه جلد). ب- « از سید ضیا تا بختیار» نوشته مسعود بهنود. ج-«خاطرات شعبان جعفری» یا همون شعبون بیمخ خودمون! د- «خاطرات سرهنگ ممتاز» فرمانده مدافعان خانه دکتر مصدق در روز کودتا. ه- مقدمه ای بر انقلاب اسلامی ایران» نوشته دکتر صادق زیبا کلام. و- «ایران بین دو انقلاب» نوشته دکتر یرواند آبراهامیان(این کتابها رو خوندم. از اینترنت نگرفتم!).
پنج‌شنبه 16 مهر 1388

gogoli - ایران - تهران
آنتی اسلام - ایران - اهواز ...... 3- در مورد اون اعداد اتفاقا خود من هم به سواد شما شک کردم و کامنتهای قبلی رو چک کردم ودیدم که هردو جا اشتباه نوشتید! دوست من! 13 میلیون دلار قیمت یک ویلای تمیز در نیاورانه! اختلافات مالی بین ایران و آمریکا سر به میلیاردها دلار میزنه!(فکر کنم اشتباه شما ناشی از اینه که بر خلاف ادعاتون در یک کشور آنگلوساکسون ساکنید و با میلیارد آشنا نیستید. در سیستم فرانسوی به بیلیون میگن میلیارد). 4- اعتراف میکنم در مورد روشهای انتقال پول بی تجربه ام! همون شما بفرمایید بهتره! تو این یه مورد قبولتون دارم! 5- متاسفانه شما در مورد بحرین صورت مساله رو پاک میکنین. شاید چون خوب میدونین که کار شاه غیر قابل دفاعه. در این مورد با اطمینان کامل بهتون میگم که از سقوط شاه خوشحالم که نتونست دیگه از این «خدمات» به این ملت بکنه. وگرنه شاید الان من از کشور مستقل تهران با شما بحث میکردم! ( به گفته یکی از استادانم شاه علاوه بر بحرین جزیره عربی و فلات قاره جزیره فارسی رو به عربستان بخشید!)
پنج‌شنبه 16 مهر 1388

gogoli - ایران - تهران
آنتی اسلام - ایران - اهواز ....... 6- قبول بفرمایید که اعتراض به سلطنت و نقد حاکمان حق مردمه و این یه مساله خاله زنکی نیست. لطفا اون فیلم رو ببینید.(پرنسس دایانا مدتی قبل از ازدواجش با یه مسلمان مصری به طرز مشکوکی کشته شد) 7- و اما در مورد اون عفیفه مکرمه ملکه اعتضادی (که هم «معروف» بود و هم «معروفه»)! بازم خوبه خودتون اعتراف میفرمایید که همه سایتها یک حرف رو زدن! ضمنا سوتی دیگری هم دادید!!!! شهر نو همون خاک سفید نیست! خاک سفید در منتها الیه شرقی تهران واقعه. اما شهر نو(معروف به قلعه) تقریبا در مرکز ومایل به جنوب شهر بود! با این اشتباه ثابت کردید که یا اونقدرها قدیمی نیستید یا خیلی پاک و بی آلایش تشریف دارین!!!!! (البته من هم اینکاره نیستم! اون موقع هنوز به دنیا نیومده بودم!) 8- منظور شما از سند ومدرک دقیقا چیه؟ آیا در محیط اینترنت میشه اسناد مورد قبول دادگاه ارائه کرد؟ اما اون کتابها بهتون کمک میکنه. 9- شما با «سیاهی لشکر خوندن مردم» دقیقا نشون دادی که کار از کجا خرابه! ضمنا چرا شما بختیار رو قبول داری اما دکتر مصدق رو نه؟
پنج‌شنبه 16 مهر 1388

gogoli - ایران - تهران
آنتی اسلام - ایران - اهواز .......6 - قبول بفرمایید که اعتراض به سلطنت و نقد حاکمان حق مردمه و این یه مساله خاله زنکی نیست. لطفا اون فیلم رو ببینید.(پرنسس دایانا مدتی قبل از ازدواجش با یه مسلمان مصری به طرز مشکوکی کشته شد) 7- و اما در مورد اون عفیفه مکرمه ملکه اعتضادی (که هم «معروف» بود و هم «معروفه»)! بازم خوبه خودتون اعتراف میفرمایید که همه سایتها یک حرف رو زدن! ضمنا سوتی دیگری هم دادید!!!! شهر نو همون خاک سفید نیست! خاک سفید در منتها الیه شرقی تهران واقعه. اما شهر نو(معروف به قلعه) تقریبا در مرکز ومایل به جنوب شهر بود! با این اشتباه ثابت کردید که یا اونقدرها قدیمی نیستید یا خیلی پاک و بی آلایش تشریف دارین!!!!! البته من هم اینکاره نیستم! اون موقع هنوز به دنیا نیومده بودم!
پنج‌شنبه 16 مهر 1388

gogoli - ایران - تهران
آنتی اسلام - ایران - اهواز ...... 8- منظور شما از سند ومدرک دقیقا چیه؟ آیا در محیط اینترنت میشه اسناد مورد فبول دادگاه ارائه کرد؟ اما اون کتابها بهتون کمک میکنه. 9- شما با «سیاهی لشکر خوندن مردم» دقیقا نشون دادی که کار از کجا خرابه! ضمنا چرا شما بختیار رو قبول داری اما دکتر مصدق رو نه؟ 10- من یک ایرانی مسلمان هستم(البته نه قشری و متعصب) البته اگه خدا قبول کنه! که دکتر مصدق رو هم خیلی دوست دارم. 11 -من هم یک توصیه دوستانه برای شما دارم. سعی کنید ابتدا خشم رو از خودتون دور کنید و بعد به قضایا نگاه کنید. 12- باز هم فکر میکنم تو خلاصه نویسی احتمال سوتی دادن کمتره!!
پنج‌شنبه 16 مهر 1388

gogoli - ایران - تهران
pahlavi100 - آمریکا - کالیفورنیا ..... از اینکه ناراحتتون کردم عذر میخوام. اما باور بفرمایید بعضی وقتها نتیجه «اشتباه» از «خیانت» هم بدتره. ضمنا برای پرستیژ اعلیحضرت خیلی زشته که یه لات «تاجبخش» ایشون باشه.
پنج‌شنبه 16 مهر 1388

gogoli - ایران - تهران
khodemanitar - اسکاتلند - ابدین .... از راهنمایی شما ممنونم.
پنج‌شنبه 16 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
1. gogoli - دوست پر مدعا و بی سواد من؛ میشه لطف بفرمایید و این حرفتون رو ترجمه کنید ( مثل باقی حرفهاتون!) : { بمباران تهران مربوط به دوره خاصی نبود.} !!!!! مربوط به "دورهء خاصی" نبود یعنی چی؟ یعنی هر روز تهران بمباران میشد؟!!! بمباران تهران فقط یک بار اتفاق افتاد و در سال 1359 که در اون زمان نه تنها تهران بلکه همهء "فرودگاههای ایران" بمباران شدند ( جالبه! خودت یه چیزی پروندی که هیچ اطلاعی هم ازش نداشتی!!) بمباران تهران : https://www.hamshahrionline.ir/News/?id=96584
پنج‌شنبه 16 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
2. gogoli - در یک جای دیگر باز دوباره :{{اف-14 ها سلاح مقرون به صرفه ای نبودند. من در این مورد خیلی بیشتر از شما میدونم.باور بفرمایید!}} تو مشاور و متخصص ارتش هستی ؟!! طبق چه سندی همچین حرفی میزنی؟ آیا قابلیتها و کمبودها و مشکلات و ... ایران را در آن زمان میدانی و آیا در کار خرید و فروش اسلحه و هواپیمای جنگی هستی؟ ( باز دوباره روی چیزی که نمیدونی و بیسوادی ات تاکید و پافشاری میکنی، روی یک دروغ تاریخی! این کار خیلی زشت و نامردی و است و اصلاً شرافتمندانه نیست. وقتی متوجهء اشتباهت شدی؛ اگر بلد نیستی عذر بخواهی و یادت ندادند؛ حداقل بحث رو عوض کن و خودت رو بیشتر از این ضایع نکن!)
پنج‌شنبه 16 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
3. gogoli - جالب اینجاست که من دربارهء همون اف14 ها چقدر دلیل و مدرک و سند برات گذاشتم اما........!!!!-- باز در جای دیگه میگی: {{ من بر خلاف شما تاریخ معاصر رو تک منظوره یاد نگرفتم و منابع مختلفی رو مطالعه میکنم(حتی مخالف).}} و خیلی احمقانه است که خودت گفتی:{{ .. در مورد آفت غرور ....}} ما دُم خروس رو باور کنیم یا قسم حضرت عباس رو؟!! من اگر اشتباه کردم و باز هم اشتباه کنم اونقدر ریشه و شجاعت و شعور دارم که عذر خواهی کنم و مثل یک مرد بگم: " ببخشید اشتباه کردم" اما شما چی؟! روی حرفهای نابخردانهء تا که هیچ گونه صحت و سقمی ندارند؛ مثل یک بچهء 2 ساله پافشاری میکنید. این دوست عزیز مان جناب khodemanitar در اون بالا حرف جالبی زدند که میبینم مصداق بارزش مخالفان پهلوی وسلطنت هستند!! ایشان فرمودند:{{... یک علت اینکه اینجا اینقدر منفورند همینه.اگه یک قدم از موضع خودت به خاطر منطق کوتاه بیای صد قدم غیرمنطقی میان جلو.این نظر من نیست یک برداشت عمومی و جا افتاده است .....}}
پنج‌شنبه 16 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
4. gogoli - و جالب اینجاست که مگر من اون بالا کم از محمد رضا شاه و حکومتش انتقاد کردم؟! دیگه واقعاً دارم به سوادت و هوشت و... شک میکنم!!! من در همون بالا گفتم: در خانوادهء پهلوی فساد مالی بود. قانون اساسی پهلوی اشکالات بسیار داشت. شاه آدم خودخواهی بود و خودش رو خدا میدونست. و...... اینها حرف مخالف نیست؟!!! چشم و گوشت رو بستی و یه ریز فقط حرف میزنی!!! حداقل اول حرفهای من رو بخون بعداً به من جواب بده! ( اگر می خوای بحث کنی!) من خودم "مخالف سلطنت" هستم و دلایلم رو برای مخالفتم گفته ام که چی هستند. اما فرق منِ مخالف با شمای مخالف اینه که: شما دلایل ات از نوع آخوندی و احمقانه و از روی بیسوادی است اما من با استفاده از شواهد موجود و فاکتهای تاریخی با سلطنت مخالفت میکنم. نه از روی لج و لجبازی!
پنج‌شنبه 16 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
5. gogoli - من هم میگم شاه اشتباه و اشکالات بسیاری داشت سلطنت هم بد است. و حکومت آینده هم نباید سلطنتی باشد. حرف من این است. من و تو در این 100% هم عقیده ایم و شک نکن اما نه به دلایلی که تو میگی! من میگم دلایلی که شما می آورید دروغهای تاریخی هستند و از روی بی سوادی و نا آگاهی حرف میزنید. و در مورد مطالعات تاریخیتون هم ( با این اسمهایی که اوردی!) باید خدمتت عرض کنم اولاً هیچ کدوم از این حضرات مورخ و تاریخ نگار نیستند. و تازه مسعود بهنود و صادق زیباکلام از تئوریسین های جمهوری اسلامی اند ( تاریخ نخونی بهتره! بیشتر ناامیدم کردی!) . آخه مرد حسابی رفتی کتاب شعبون جعفری رو خوندی میگه تاریخ خوندم؟!!!!! اون علی اکبر بهزادی هم که سردبیر مجله دانشمند و بود و کل زندگیش در حد همین سر دبیری بود.
پنج‌شنبه 16 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
6. gogoli - و اما در مورد این :{{در مورد اون اعداد اتفاقا خود من هم به سواد شما شک کردم و کامنتهای قبلی رو چک کردم ودیدم که هردو جا اشتباه نوشتید! دوست من! 13 میلیون دلار قیمت یک ویلای تمیز در نیاورانه!}} خجالت و بی شرمی هم خوب چیزیه؟!! یک جا گفتی :{{ شما یه جا میگی 13 میلیارد یه جا میگی 13 میلیون! جسارتا میلیارد 3 تا صفر بیشتر داره که البته زیاد مهم نیست!}} چرا عذر خواهی یادت رفت؟!!! یادت ندادند وقتی اشتباه میکنی معذرت بخواهی؟! ( دیگه صدات میکنم "بی سواد") بی سواد جان؛ 13 میلیون دلار رو اگر ضربدر 1000 کنی ( قیمت دلار روز) میشود 13/000/000/000 . توی شهر شما با این پول مردم ویلا میخرند؟!!!! لاف میزنی ( هاهاها!!!!) در ضمن اون زمانی که این پول بدهی آمریکا شد؛ توی کل تهران اگر یک نفر " یک میلیون تومان" ( دقت کن یک میلیون تومان) پول داشت؛ میگفتند طرف میلیونره!!!! و همهء مردم میشناختنش. این رو بهت گفتم که اندازهء 13 میلیون دلار در اون زمان بیاد دستت ( آدم خودخواه تر و مغرور تر و بی سواد تر از تو توی این سایت ندیدم خداییش!!!)
پنج‌شنبه 16 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
7. gogoli - زمانی بدهی آمریکا به ایران 13 میلیون دلار بود که حقوق پدر شما 500 تا تک تومانی بود و قیمت بهترین خونه توی تهران 10 هزار تومان بود. فکر کردی این بدهی مال هفتهء پیشه؟!!
پنج‌شنبه 16 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
8. gogoli - در رابطه با اعتراض به حاکمان و نقد و.. کسی که سواد داره و از روی مدرک و سند حرف میزنه باید هم نقد کنه و بر منکرش لعنت
پنج‌شنبه 16 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
8. gogoli - اینجا گفتی:{{ لطفا اون فیلم رو ببینید.}} به جان عزیزت و جان عزیزم اینقدر بدبختی و گرفتاری دارم که همین هم، که دارم با شما بحث میکنم از پوست کلفتی و بدبختی ام هست.
پنج‌شنبه 16 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
8. gogoli - در رابطه با اون اسم م ل ک ه.. و 20 تا سایتی که همه به صورت واو ننداز یک متن رو کپی پیست کرده بودند؛ مثل اینکه متوجهء منظورم نشدید یا خودتون رو میزنید به کوچهء علی چپ!! این یعنی اینکه خبر بی منبع است و شاید یک نفر 20 سایت رو درست کرده و توش این خبر رو گذاشته و شاید هم هر ننه قمری برای پر کردن سایت یا وبلاگش اومده و بدون اینکه حتی متن رو بخونه خبر رو توی وبلاگ یا سایتش گذاشته. در کل خبر بی ریشه و بی ربط و بی ارزشی است. بیخود برای خودتان بزرگش نکنید. در رابطه با فساد دستگاه پهلوی خود من همین بالا گفته ام که چه جور فسادی داشته اند و .... احتیاجی نیست شما زور بزنید و از اسامی مجهول الهویه استفاده کنید
پنج‌شنبه 16 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
9. gogoli - از اینکه در بارهء نامهای "خاک سفید" و "شهر نو" تذکر دادید بسیار سپاسگزارم. اما در پرانتز اگر دقت کنید کلمهء یا گذاشته ام؛ منظورم مترادف بودن هر دو محل است چون در سرگذشت این خانوم زیاد روی محله های خلافکار و مواد فروش تاکید شده بود تا با زرنگی خاصی سران مملکت را در رژیِم گذشته بدنام تر جلوه دهند. اما باز هم از لطفتان بخاطر موقعیت جغرافیایی که ذکر کردید سپاسگزارم.
پنج‌شنبه 16 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
10. gogoli - یه سوءال بسیار زیبا کردی ( برای اولین بار توی عمرت!!!) :{{ منظور شما از سند ومدرک دقیقا چیه؟ آیا در محیط اینترنت میشه اسناد مورد فبول دادگاه ارائه کرد؟ اما اون کتابها بهتون کمک میکنه.}} عزیزم؛ شما گفتی بحرین مال ایران بود. من به شما یه لینک دادم از ایرانیکا ( نمی دونم دیدین یا نه!) این یک سند است. دوست عزیزمون khodemanitar گفتند شاه روی فرهنگمردم کار نکرد. من انقلاب سفید رو بهشون معرفی کردم و اصولش رو نوشتم. خود من از قانون اساسی شاه انتقاد کردم و گفتم یکی از بزرگترین اشتباهاتش همین بود. و هر دو قانون رو نوشتم. به شما گفتم شاه 40 سال پیش گفته بود: چرا باید آلمان و فرانسه و.. حق داشتن انرژی اتمی را داشته باشند اما ایران نداشته باشد؟! و لینک سخنرانی اش را به شما دادم و..... اینها میشوند سند و مدرک نه حرف بی ربط و دروغ.
پنج‌شنبه 16 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
11. gogoli - باز دوباره میگی:{{ شما با «سیاهی لشکر خوندن مردم» دقیقا نشون دادی که کار از کجا خرابه!}} کار از کجا خرابه بگو تا ما هم بدونیم؟! چرا توضیحات بعدی رو نمی خونی؟ برات دلیل اوردم که چرا مردم سیاهی لشکر هستند و قشر روشنفکر و دانشگاهی هستند که برای مردم تصمیم میگیرند. همین جنبش سبز. از کجا شروع شد؟! دانشگاهها و رهبرانش هم قشر روشنفکر جامعه هستند. مگر غیر از اینه؟! اگر دانشگاه ها و دانشجوها و قشر روشنفکر جامعه پشت این جنبش نباشند؛ میشه بگی ملت دستشون به کجاشون بنده؟!!
پنج‌شنبه 16 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
12. gogoli - باز دوباره چشمات رو بستی و همینجوری روی باد هوا یه چیزی پروندی: {{ ضمنا چرا شما بختیار رو قبول داری اما دکتر مصدق رو نه؟}} من کی گفتم دکتر مصدق رو قبول ندارم؟!!!! اصلاً من کی هستم که این مرد بزرگ رو قبول داشته باشم یا نداشته باشم؟!! همون با لا گفتم بر گرد و بخون:{{...هم پدرم جزء مسئولین رده بالای اعتصاب نفت مصدق بود و زندان رفتهء زمان شاه بود که ما با خاطرات ایشون بزرگ شدیم....}} مصدق یکی از خوش نام ترین مردان تاریخ ایران است و همینطور دکتر شاهپور بختیار. هر دوی آنها مردان بزرگی بودند که نامشان برای همیشه در تاریخ به خوبی خواهد ماند. اگر ملت ایران در سال 1357 به گفته های دکتر شاهپور بختیار گوش میدادند الان این روزگار ما نبود دوست عزیز. میدونم که شمایی که طرفداری از مصدق می کنید چی توی کلهء تان است و دقیقاً بر شیطنتهای شما واقفم. می خواهی با بزرگ کردن دکتر مصدق محمد رضا شاه پهلوی را بکوبی و جالب است که این هم یک بازی دیگر آخند مسلکها است. اما دوست عزیزم تاریخ نخونده ها و بی سوادها هستند که همیشه به این دام گرفتار میشوند.
پنج‌شنبه 16 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
12. gogoli -این همه سوال کردی و من جواب دادم. حالا من یک سوال از شما میپرسم. نظرت راجع به همون " دکتر شاهپور بختیار" چیه؟
پنج‌شنبه 16 مهر 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.