فرمانده سپاه ایران: بسیج دانشجویی منتظر فرمان مافوق نباشد

فرمانده سپاه ایران: بسیج دانشجویی منتظر فرمان مافوق نباشد

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در ایران به اعضای بسیج دانشجویی دانشگاه ها گفته است که در مقابله با ناآرامی های احتمالی در دانشگاه ها واکنش نشان دهند و منتظر فرمان مافوق نباشند.

سرلشکر محمدعلی جعفری روز جمعه ۱۰ مهر ماه (۲ اکتبر) در گردهمایی مسئولان بسیج دانشجویی دانشگاه های ایران، با اشاره به تفاوت های موجود در فضای دانشگاه های مختلف گفت: "بسیج دانشجویی در میدان جنگ نرم، استقلال عمل دارد و فرماندهی این میدان مبارزه متمرکز نیست".

او افزود: "فرماندهان جوان جبهه جنگ نرم باید به عرصه های سیاسی و فرهنگی این میدان آشنا شوند و در هر مکانی که هستند، عکس العمل های مناسب نشان داده و روشنگری کنند و منتظر دستور مسئولین بالادست نباشند".

فرمانده سپاه به مسئولان بسیج دانشجویی هشدار داد که امسال نمی توانند تنها به برگزاری برنامه های معمول بسیج دانشجویی در سال های گذشته اکتفا کنند، "چون ممکن است نوع عملکرد بسیج دانشجویی در سال های گذشته برای مقابله با جریان کنونی جوابگو نباشد".

'افسران جوان'

نخستین بار آیت الله علی خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران در دیداری در اوایل شهریورماه لقب "افسران جوان جبهه مقابله با جنگ نرم" را برای دانشجویان طرفدار خود به کار برد.

کسی که در جایگاه خواص نتوانسته به خوبی تحلیل کند و در حوادث پس از انتخابات سکوت کرده بود، اکنون نیز باید سکوت کند و دم از وحدت نزند

سرلشگر جعفری ظاهرا در اشاره به طرح اکبر هاشمی رفسنجانی

آقای خامنه ای گفته بود: "این که چه کار باید بکنید، چه جور باید عمل کنید، چه جور باید تبیین کنید، اینها چیزهایی نیست که من فهرست کنم. اینها کارهایی است که خود شماها باید در مجامع اصلی تان، در اتاق های فکرتان بنشینید و راهکارها را پیدا کنید؛ اما هدف مشخص است، هدف دفاع از نظام اسلامی و جمهوری اسلامی است در مقابله با یک حرکت همه جانبه متکی به زور و تزویر و پول و امکانات عظیم پیشرفته علمی رسانه ای. باید با این جریان شیطانی خطرناک مقابله شود".

اکنون فرمانده کل سپاه پاسداران با اشاره به این که آیت الله خامنه ای از سال ها پیش در مورد "تهاجم، شبیخون و ناتوی فرهنگی" هشدار داده بود، گفته است: "ایشان امروز هم بحث تهدید و جنگ نرم را مطرح می کنند، اما مشکل جنگ نرم این است به طور کامل حس نمی شود و در مورد آن غفلت می کنیم".

سرلشکر جعفری ناآرامی های پس از دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در ایران را "بزرگترین خطر برای محتوای نظام و انقلاب اسلامی" در ۳۰ سال گذشته و حتی خطرناک تر از جنگ ایران و عراق خواند و گفت: "در این فتنه تا مرز براندازی پیش رفتیم".

او گفت: "در اتفاقات اخیر تمام نیروهای داخلی اصلاحات و حامیان خارجی آنها سرمایه گذاری و هزینه کرده بودند تا به پیروزی برسند، چون می دانستند در صورت بازگشت مجدد به قدرت، ماجرا با دفعه قبل (۲ خرداد ۱۳۷۶) تفاوت دارد؛ اما با هوشیاری مردم و رهبری حکیمانه مقام معظم رهبری این توطئه عظیم خنثی شد، هرچند آثار منفی آن همچنان باقی است".

'ضربه حیثیتی'

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران گفت که حوادث پس از انتخابات وحدت و انسجام داخلی را خدشه دار کرده و به "اعتبار نظام" ضربه ضد و افزود: "سال ها طول می کشد تا این آثار منفی جبران شود".

انقلابی ماندن سخت تر از انقلاب کردن است و ممکن است در این فضا افرادی که انقلابی بودند و در کنار امام بوده اند دچار مشکل شوند و در غربال انقلاب تصفیه شوند

سرلشگر محمدعلی جعفری

او به مسئولان بسیج دانشجویی گفت: "مهمترین وظیفه ما در مقطع کنونی، روشنگری بعد از این فتنه عمیق است، چون ضربه ای حیثیتی به نظام وارد شد".

او در مورد طرح های وحدتی که گفته می شود توسط عده ای از سیاستمداران در ایران در حال تدوین است گفت: "هرگز نمی توان با فردی که به آرای مردم تمکین نمی کند و به خاطر اشتباهاتش حاضر به عذرخواهی نیست، به دنبال وحدت بود".

اشاره آقای جعفری به میرحسین موسوی و مهدی کروبی، نامزدهای معترض انتخابات است که می گویند در انتخابات تقلبی گسترده و "مهندسی آراء" صورت گرفته و دولت برآمده از این انتخابات مشروع نیست.

'آنها که سکوت کرده بودند، ساکت بمانند'

از جمله طرح هایی که گفته می شود برای خروج از وضعیت فعلی سیاسی در ایران در دست تدوین است، طرحی است که زیر نظر اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در ایران بررسی می شود.

آقای جعفری ظاهرا در اشاره به این طرح گفته است: "کسی که در جایگاه خواص نتوانسته به خوبی تحلیل کند و در حوادث پس از انتخابات سکوت کرده بود، اکنون نیز باید سکوت کند و دم از وحدت نزند".

او همچنین در پاسخ به سئوال یکی از دانشجویان حاضر در جلسه در مورد "ارتباطات محمد خاتمی با بنیاد سوروس" گفت: "این مورد نیز مانند بسیاری از تخلفات دیگری است که وی انجام داده است، گذشت زمان بسیار تعیین کننده خواهد بود و امیدواریم شرایطی برای اجرای حق و عدالت در کشور فراهم شود".

اخیرا خبرگزاری رسمی دولت ایران ادعا کرده بود که جورج سوروس، بنیانگذار موسسه "جامعه آزاد" در آمریکا، در یک سخنرانی در روز ۱۱ سپتامبر امسال در نیویورک به دو دیدار خود با آقای خاتمی اشاره کرده است.

دفتر آقای خاتمی و دفتر آقای سوروس چنین دیدارهایی را تکذیب می کنند. دفتر آقای سوروس می گوید اساسا چنین سخنرانی ای انجام نشده است.

فرمانده سپاه پاسداران ایران گفته است: "انقلابی ماندن سخت تر از انقلاب کردن است و ممکن است در این فضا افرادی که انقلابی بودند و در کنار امام بوده اند دچار مشکل شوند و در غربال انقلاب تصفیه شوند".

1k adame sadegh - کانادا - تورنتو
همه به دنباله سوراخ موشند . تا حالا که به شما بی ناموسها گوش میدادند جه غلطی کردن. تا دیر نشده جون خود را بردارید و از سپاه و بسیج فرار کنید. و به ملت ازاده ایران بپیوندید تا دیر نشده
شنبه 11 مهر 1388

shayan2uk - انگلیس - هال
این هم مبا و بقای حکومت اسهالی ٫ مختارید تا هرجنایتی که خواستید بکنید ٫ این هم یه چراغ سبز دیگر برای سرکوب جنبش سبز ٫ مرگ بر این نظام افراطی فاشیستی دینی ٫ مرگ بر اسلام ناب محمدی ٫ مرگ بر همه مسلمین جهان که هر چی شر و ظلمه از این دین مسخره نشات میگیره.
شنبه 11 مهر 1388

IQ SEFR - نروژ - اسلو
حتما این را هم خامنه ای ملعون به گفته .که تو هم بیای و بگی.....مرگ بر خا منه ای
شنبه 11 مهر 1388

کلاغ سیاه - ایران - تهران
وقتی سرب داخل دهان بسته میکنید دهان باز کردن حماقت است. منتظر هستید یکی یه واژه جدید در سخنرانی هاش بکار ببره بلافاصله بدون اینکه بفهمید معنی کلمه چیه مرتب به اون استناد میکنید .مثل انقلاب مخملی که جواب کارشناسان را دیدید. صحبت از انقلاب نکن که اگر جنگ نمیشد الان توی دهات پشت صد تا گوسفند در حال چرا بودی .خدا لعنت کنه صدام را که جنگ را راه انداخت و شما ها از سر ناچاری و بیکاری رفتین جبهه و با کیسه شن کردن جوانان و شهید کردن بسیجی های واقعی ماندید و مثل اختاپوس افتادید به جان و مال و ناموس مردم . اخه تو جوجه کجا و هاشمی رفسنجانی کجا .اون گنده گنده هاتون هر چی دارن از صدقه سر اون دارن .این نمک نشناسی ها رو بس کنید.
شنبه 11 مهر 1388

waxy - امریکا - سیاتل
خفه بمیر . دانشجویان متحد باشند هیچ غلطی افراد انگشت شمارت نمیتونن بکن
شنبه 11 مهر 1388

babrmazandaran1 - ایران - مازندران
ایرنا هم همچین کم از فارس نداره ها!!
شنبه 11 مهر 1388

$persian$ - ایران - تهران
هیچ شکری نمی تونن بخورن این جوجه هایه پشمالو
شنبه 11 مهر 1388

razmandeh - سوئد - استکهلم
قابل توجه جناب فرمانده سپاه (با ارتقأ درجه چهار پا). تمامی‌ بسیجیان و جیره خواران تان در بسیج دانشجوی شناسایی شده اند حتّی جنبش سبز تمامی مشخصات آدرس منزل و تمامی‌ رفت آماده آنها را زیر نظر دارد .جوانان واقعی‌ ایران را از ۴ تا مزدور فریب خورده نترسانید . به گفته!!! اون گور بگور شده بسیجیها هیچ غلطی نمیتونند بکنند . !!!! ما مرد جنگیم بجنگ تا بجنگیم !!!!. . . .
شنبه 11 مهر 1388

nazanin 2009 - ایران - ارومیه
وای وای وای خیلی ترسیدیم مادر جاااااااااااااااااااااااااااان
شنبه 11 مهر 1388

silas - ایران - بندر
. بسیج دانشجویی منتظر فرمان مافوق نبود بلکه منتظر واق واق تو بود
شنبه 11 مهر 1388

dreamcatcher - ترکیه - استانبول
حیوان ناطق
شنبه 11 مهر 1388

neda85 - ایران - تهران
آهای جعفر خره...زیاد زور نزن ...روزهای آخرتونه
شنبه 11 مهر 1388

silas - ایران - بندر
. 'آنها که سکوت کرده بودند، ساکت بمانند'. تو زیادی نخوری آنها که سکوت کرده بودند ساکت میمونن. تاپاله میل فرمودین با این سخنان
شنبه 11 مهر 1388

Afshin London - انگلستان - لندن
کلمات و ترکیبات تازه در زبان حکومت فاشیستی-اسهالی:. مقابله با جنگ نرم=سرکوب فریاد آزادیخواهانه مردم ایران. میدان جنگ نرم= سرزمین متعلق به ایرانیان. افسران جوان جبهه مقابله با جنگ نرم=زنازاده های بیسوادی که از رهبر کثیف الشان مقرری میگیرند، سگهای وحشی. انقلابی ماندن= اهانت به فرهنگ ایرانی، زدن و شکنجه و تجاوز به جوانان ایرانی. فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسهالی= سگ تربیت شده رهبر کثیف الشان.
شنبه 11 مهر 1388

iran-azad - ایران - تهران
این یعنی سگهای هار رو ول کرد
شنبه 11 مهر 1388

jooli - ایران - تهران
خر عوضی تا کجا را داری فرار کنی امام زمانت را هم مردم میگیرند و زنده به گور میکنند اخه تو کی هستی که مردم را به جون هم می اندازی لعنت مردم به تو خانواده ات را جلوی خودت تکه تکه میکنند بیشرف بی همه چیز مرگ بر تو مرگ بر خامنه ای مرگ بر کل سپاه پاسداران مرگ بر اسلام دروغ مرگ بر بسیج بی ناموس
شنبه 11 مهر 1388

Hoja Verde - ایران - تهران
خوب مردم هم دیگر منتظر فرمان کروبی و موسوی نیستند!
شنبه 11 مهر 1388

haghighatgo - آلمان - برلین
اوضاع راکد اقتصادی در ایران و موج نارضایتی مردم باعث وحشت وترس ارذل حکومتی شده که سعی در جمع کردن نیرو برای خفه کردن نارضایان دارند و به هر طریقی که شده حکومت را از دست ندهند و چقدر دوست دارند که چنگی بوقوع بپوندد که تمام نارضایان را در آنجا به کشتن دهند- باید دوباره عراق ویا پاکستان زحمتش رو بکشند
یکشنبه 12 مهر 1388

artosh - ایران - تهران
به نظر من تا میتوانیم باید نفرت از بسیج را در جامعه رواج بدیم و با چاپ تصاویر کشته شدگان و توضیح راجع به نحوهء کشته شدن این افراد به دست نیروهای بسیج و علت آن و پخش آنها در سطح شهر مردم نا آگاه را آگاه کنیم. این امر باعث میشه که تنفر از بسیج و بسیجی در جامعه به حد بالایی برسه.
یکشنبه 12 مهر 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.