مسابقه استقلال - پرسپولیس برای ششمین بار پیاپی به تساوی کشید

مسابقه استقلال - پرسپولیس برای ششمین بار پیاپی به تساوی کشید

پنج دیدار اخیر استقلال و پرسپولیس به نتیجه تساوی منجر شده بود

معجزه ای در شصت و هفتمین دیدار استقلال و پرسپولیس رخ نداد.

در مسابقه ای که بیش از فوتبال، حاشیه های امنیتی داشت، استقلال و پرسپولیس برای ششمین بار پیاپی به نتیجه تساوی 1-1 دست یافتند.

این مسابقه با حضور گسترده نیروهای امنیتی و همچنین برخی مقام های قضایی انجام شد و برخی منابع از ایجاد محدودیت در مکالمات تلفن همراه در منطقه اطراف ورزشگاه آزادی خبر دادند.

مسابقه شصت و هفتم به نسبت چهار مسابقه پیشین تنها یک تفاوت داشت؛ این بار به جای استقلال، این پرسپولیس بود که گل اول بازی را به ثمر رساند.

پس از یک نیمه رقابت نه چندان جذاب، در نیمه دوم پرسپولیس در دقیقه 51 توسط عادل کلاه کج به گل دست یافت و پنج دقیقه پس از آن حسین کاظمی در یک حرکت ایستگاهی گل تساوی را به ثمر رساند.

کسب ششمین نتیجه تساوی پیاپی میان این دو تیم پرطرفدار باعث شد تماشاگران که شمار آنها بنا به تصمیم مسئولان برگزاری مسابقه به 67 هزار نفر محدود شده بود، شعار "فوتبال با سیاست، نمی خوایم، نمی خوایم" سر بدهند.

استقلال با این نتیجه با تفاضل گل بهتر نسبت به تیم پیکان دوباره در صدر جدول لیگ قرار گرفت و پرسپولیس که در مکان نهم قرار داست، دو پله صعود کرد.

دو تیم، آخرین بار در 12 آبان 1385 به نتیجه ای به جز تساوی دست یافته بودند.

گزارش بازی

استقلال بازی را با وحید طالب لو، پژمان نوری، هاشم بیگ زاده، هادی شکوری، امیر حسین صادقی، حسین کاظمی، خسرو حیدری، فابیو جان واریو، فرهاد مجیدی، رضا عنایتی و سیاوش اکبرپور آغاز کرد و پرسپولیس در آغاز میثاق معمارزاده، علیرضا محمد، شیث رضایی، سپهر حیدری، مجتبی شیری، عادل کلاه کج، سامان آقا زمانی، مهدی شیری، میثم بائو، هادی نوروزی و وسلی برازیلیا را به خدمت گرفت.

برای کارشناسان مهمترین تغییر حضور سامان آقازمانی، بازیکن پیشین تیم ملی جوانان ایران در زمین بود که در فصل جاری تجربه اندکی از حضور در ترکیب اصلی تیم پرسپولیس داشت.

نیمه اول مسابقه چندان مورد توجه کارشناسان قرار نگرفت، استقلال بارها توپ هایی بی هدف را روانه محوطه جریمه پرسپولیس کرد و پرسپولیس در فراهم کردن شرایط اجرای یک استراتژی غالب، موفق نبود.

با این حال دو تیم فرصت هایی را نیز در اختیار داشتند؛ در دقیقه 27 نفوذ علیرضا محمد از سمت راست محوطه جریمه استقلال به سمت دروازه این تیم، پرسپولیس را به اولین موقعیت جدی نزدیک کرد اما خروج وحید طالب لو مانع ایجاد این موقعیت شد و این دروازه بان بدنش را سد راه توپ کرد.

هفت دقیقه بعد رضا عنایتی با کمک سیاوش اکبرپور که توپ را برای او پشت محوطه جریمه متوقف کرد، با ضربه ای محکم، توپ را روانه گوشه بالا و سمت راست دروازه پرسپولیس کرد که واکنش میثاق معمارزاده، دروازه بان پرسپولیس، مانع ثبت اولین گل مسابقه شد.

دقایق پایانی نیمه اول صحنه بروز حوادث بیشتری بود: یک دقیقه مانده به پایان نیمه اول هادی نوروزی دوباره از سمت راست محوطه جریمه استقلال خود را به دروازه نزدیک کرد اما تعلل او این تلاش را بی ثمر ساخت. یک دقیقه بعد سیاوش اکبر پور در میانه محوطه جریمه پرسپولیس و مقابل دروازه این تیم صاحب توپ شد که ضربه او در شرایطی نه چندان متعادل توپ را با فاصله ای بسیار کم از کنار دروازه پرسپولیس و از سمت راست زمین به بیرون فرستاد.

با این حال پرسپولیس دوباره راه دروازه استقلال را در پیش گرفت و بار دیگر وحید طالب لو مانع آن شد که توپ حاصل از ضربه بلند عادل کلاه کج را (که در میانه راه به یکی از مدافعان استقلال برخورده بود) وارد دروازه شود.

نیمه دوم؛ بازی پرهیجان شد

در نیمه دوم، استقلال از ثانیه های اول با ارسال بلند پژمان منتظری و ضربه سر فرهاد مجیدی که به منطقه جریمه پرسپولیس نفوذ کرده بود نشان داد که در به ثمر رساندن گل جدی است.

با این حال، بر خلاف انتظار و روند چهار مسابقه پیشین دو تیم، استقلال اولین گل را دریافت کرد.

چهار دقیقه پس از آغاز نیمه دوم، خط دفاع استقلال که در حال حاضر قوی ترین در میان تیم های لیگ محسوب می شود (دو گل خورده در هشت بازی)، پاسی را به اشتباه به عقب بازگرداند که در محوطه جریمه استقلال به بازیکنان پرسپولیس رسید و وحید طالب لو دروازه بان استقلال چاره ای بجز متوقف کردن بازیکن پا به توپ پرسپولیس با خطا نداشت.

هرچند این خطا موقعیتی مسلم را از بازیکنان پرسپولیس گرفت اما محسن ترکی، که برای دومین بار داوری بازی استقلال و پرسپولیس را به عهده داشت، تنها مجازات ضربه پنالتی را علیه استقلال اعلام کرد و به طالب لو کارت نشان نداد.

طالب لو ضربه پنالتی را که توسط مهدی شیری زده شد، دفع کرد اما عادل کلاه کج سریعتر از بازیکنان استقلال خود را به توپ رساند و آن را درون دروازه استقلال قرار داد.

پس از آن استقلال حمله را درپیش گرفت؛ یک دقیقه پس از دریافت گل رضا عنایتی با شوتی مستقیم دروازه میثاق معمارزاده را هدف قرار داد که توسط این دروازه بان مهار شد، و دقایقی پس از آن ضربه ارسال شده توسط جانواریو، پس از برخورد با تیر افقی دروازه پرسپولیس از زمین خارج شد.

در دقیقه 56 استقلال بالاخره به گل رسید: جانواریو از سمت راست زمین، توپی بلند را به سمت محوطه جریمه پرسپولیس ارسال کرد، رضا عنایتی در سمت چپ محوطه جریمه با ضربه سر آن را به سمت تیر مخالف دروازه پرسپولیس فرستاد و حسین کاظمی با سر آن را به داخل دروازه پرسپولیس فرستاد.

پس از به ثمر رسیدن گل دوم مسابقه تا پایان بازی، هر چند پرسپولیس موقعیت هایی برای گل زنی داشت، اما میثاق معمارزاده موفق ترین بازیکن میدان بود.

این دروازه بان با موفقیت بازی هوایی استقلال را بی اثر ساخت و در سه موقعیت امکان گل زنی را از رضا عنایتی مهاجم 33 ساله استقلال گرفت.

او در دقیقه 64 ضربه مستقیم عنایتی از داخل محوطه جریمه دفع کرد، در دقیقه 83 با خروج از محوطه جریمه مانع رسیدن پاس بلند وحید طالب لو به عنایتی شد و در وقت تلف شده، ضربه برگردان این مهاجم را کنترل کرد تا بازی با نتیجه تساوی 1-1 و در میان اعتراض تماشاگران به نتیجه و شعارهای آنها که نتیجه به دست آمده را حاصل تبانی تلقی می کردند، به پایان برسد.

shahram khosh maram - ایران - تهران
گوجه فرنگی باز از زیر پای فیل در رفت!
جمعه 10 مهر 1388

ZEZE DOHA - قطر - دوحه
سلام همگی من که از همون اول میدونستم مساوی میشه ولی خدایی استقلال خوب شانس اورد بایدامروزسوراخ میشدکه متآسفانه نشد قرمزسرورابی
جمعه 10 مهر 1388

siavashoma - انگلستان - منچستر
بعد از گل پرسپولیس بفاصله 9 دقیقه استقلال گل مساوی را زد . این فوتبال کاملا سیاسیست و در این زمینه هم عوامفریبی میکنند . جمهوری اسلامی ضد مردمی و ضد بشری است و هیچوقت جامعه سالمی نخواهیم داشت. پایه و اساس این رژیم با دروغ وچاپلوسی و تظاهر ساخته شده و در این شرایط در هیچ زمینه ای پشرفت اساسی نخواهیم داشت.
جمعه 10 مهر 1388

matias1987 - فنلاند - ترنیو
حقیقتش بازی سر حالی‌ نشد، ولی‌ به نظر من برنامه واسه مساوی از قبل تعیین نشده بود، ۲ تیم طبق روال عادی زدند و خوردند و راضی‌ بودند به همین نتیجه.و یه چیز دیگه این که همشون از لحاظ بدنی کم آورد بودند و دیگه رمقی واسه یه حمله یه جانانه نداشتند.
جمعه 10 مهر 1388

abiabi - انگلستان - لندن
واقعا گند زدن به فوتبال ایران . خوب حالا که اینطوری هست چرا دیگه اینقدر به خودشون زحمت میدن . خوب بازی نکنند و برای هر دو تیم یکی یک امتیاز صادر کنند و این ملت بیچاره را از شهرستانها نکشن تهران. البته تو خود صدا و سیما هم همین را عادل فردوسی پور و آقای حاج رضای گفتن . مرگ بر این رژیم آدمکش . مرگ بر خامنه ای و احمدی نژاد دروغگو
جمعه 10 مهر 1388

zoroye iran - اتریش - وین
من هم چند روز پیش در کامنتم نوشته بودم که این بازی سیاسیه و مساوی میشه
جمعه 10 مهر 1388

midas7 - ایران - خرم آباد
این تساوی یک تساویه برنامه ریزی شده بود. این رو میشد از حرکات بازیکنان در آخر بازی فهمید .
جمعه 10 مهر 1388

katrina - اسکاتلند - گلاسکو
shahram khosh maram-تهران-تو بهتره بروی به کیسه کشی ات برسی .....اخه به اینم میگن فوتبال؟؟؟
جمعه 10 مهر 1388

yosef_small - قطر - دوحه
ZEZE DOHA - قطر - دوحه . معلومه کی سوراخ شده بود. هر سال با پنالتی شانس مییارید البته هر بازی بدبختهـــا. پرسپولیس سوراخ
جمعه 10 مهر 1388

midas7 - ایران - خرم آباد
تا احمدی نژاده دربی همین بساطه
جمعه 10 مهر 1388

borj - ایران - لیان
خدایا کی این ملت نفهم می خوان بفهمن.کی میشه شعورشون برسه که نباید برای دیدن این بازی به آزادی برن!؟ کی؟ کی؟..
جمعه 10 مهر 1388

madrid - ایران - قزوین
من نمی گم حالا این بازی از قبل تعیین شده بود یا نه ولی خدایی یه ذره مرموز بود آخه بعد گل پیروزی استقلال داشت خودشو جر می داد ولی بعد گلی که زد آروم شد ولی من خیلی وقته قید فوتبال ایران رو زدم ..........فقط رئال مادرید تا ابد
جمعه 10 مهر 1388

parvaze ghasedak - آلمان - برلین
مساوی شدن که نشون بدن با همه مردم متحدن. اینم تساوی بین همه گروهارو نشون میده. بهتر بگم مثل نماد. آفرین ما همه باهم هستین چه آبی چه قرمز
شنبه 11 مهر 1388

bluestar - ایران - تهران
borj - هر وقت شعورشون رسید که برای دیدن هیچ بازی فوتبال به خصوص فوتبال ایرانی وقت عزیز رو هدر ندهند.
شنبه 11 مهر 1388

ddos.iran - ایران - مشهد
به خدا که این ملت آدم بشو نیستند آخه چرا میرید آزادی چرا ؟ ! من حتی از پای تلوزینوم نگاه نکردم ! مشخصه بود که بازی 1-1 مساویه ! حالم بهم میخوره از فوتبال ایران دربی میخواهید barcelona - real madrid
شنبه 11 مهر 1388

ddos.iran - ایران - مشهد
ببخشید اشتباه شد دربی منچستر یونایتد - منچستر سیتی
شنبه 11 مهر 1388

mr.king - بلژیک - انتورپن
khosh maram سوراخ شانس اوردید دقیقه 89 گل زدید
شنبه 11 مهر 1388

shahram khosh maram - ایران - تهران
katrina - اسکاتلند - گلاسکو . انقدر واسه ما کلاس نذار. حقیقتو بگو. بگو که خیلی خوشحالین که مساوی گرفتین. ما که شما رو میشناسیم. هر وقت با ما مساوی میکنین عروسی راه میندازین.
شنبه 11 مهر 1388

shahram khosh maram - ایران - تهران
mr.king - بلژیک - انتورپن دقیقه 89 ؟ مطمئنی داشتی بازی پرسپولیس و استقلال امسال رو تماشا میکردی؟ سرورت دقیقه 56 بهتون یه گل چپوند. تازه 4-5 تا رو هم که قضا و قدر و تیر دروازه نذاشتن گل بشه. این پرسپولیس بود که پارسال دقیقه 89 یه گل شب جمعه ای زد.
شنبه 11 مهر 1388

dannni - سوئد - استکهلم
shahram khosh maram - ایران - تهران /بهترین بازیکن زمین شیث رضائی بود /بس بدون تیمکه دفاعش بهترین بازیکن زمین باشه تیم مقابل چه بلا سرش اورده نیمه دوم اس اس باید 5 تا میزد
یکشنبه 12 مهر 1388

alireza-perspolisi - ایران - بندرعباس
dannni - سوئد - استکهلم . shahram khosh maram - ایران - تهران . جمع سوراخهای 6 تایی رو رویایی کیسه کشی در حمومه زنانه . شهرام خان اونی که از مساوی شاد میشه استقلوله دلیلش هم روشنه تازه خدا رو شکر هم میکنید که این دفعه هم بخیر گذشت و مساوی شدید تا اون خاطره براتون باز تکرار نشده .سوراخ اونم چه سوراخی این کیسه چرکی.
سه‌شنبه 14 مهر 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.