بازداشت ۱۰ نفر در ورزشگاه آزادی

بازداشت ۱۰ نفر در ورزشگاه آزادی

رادیو زمانه : نیروهای انتظامی ۱۰ نفر از تماشاگران شهرآورد پرسپولیس و استقلال را در ورزشگاه آزادی بازداشت کرد.

خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران(ایرنا)، با «تماشاگرنما» خواندن این افراد، دلیل بازداشت آنها را «ایجاد درگیری» اعلام کرده‌ است.

برخی معترضان به نتایج انتخابات اعلام کرده‌اند که امروز جمعه با حضور در ورزشگاه آزادی بار دیگر اعتراض خود را به آنچه «تقلب» در انتخابات می‌دانند، اعلام خواهند کرد.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ، ششم مهرماه از «برخورد قاطعانه» پلیس با افرادی که بخواهند مسائل سیاسی را وارد ورزشگاه آزادی کنند، خبر داده بود.

این در حالی است که در پایان بازی، صدای تماشاگرانی که فریاد می‌زدند «یا حسین میرحسین» و «فوتبال سیاسی نمی‌خوایم نمی‌خوایم» از تلویزیون ایران شنیده می‌شد.

به گفته یک مقام قضایی، دو قاضی با استقرار در وزرشگاه آزادی تهران به جرایمی که تماشاگران مرتکب می‌شوند، رسیدگی خواهند کرد.

خبرگزاری فارس نیز از استقرار ۵۰ پلیس زن در محوطه بیرونی ورزشگاه آزادی خبر داده ‌است. این در حالی است که بر اساس قوانین ایران، زنان اجازه حضور در استادیوم‌های فوتبال را ندارند.

بنا به گزارش فارس، تماشاگرانی که قصد تماشای این بازی را دارند، سه بار از سوی ماموران مورد بازرسی قرار گرفته‌اند. در بازی‌های گذشته، تماشاگران فقط یک‌بار بازدید می‌شدند.

از سوی دیگر، همزمان با بازی فوتبال پرسپولیس و استقلال تهران، خطوط تلفن همراه منطقه غرب پایتخت دچار اختلال شد.

در ۱۰۰ روز گذشته، تلفن‌های همراه در تهران بارها با اختلال مواجه شده‌ است. اصلاح‌طلبان دلیل ایجاد این اختلالات را جلوگیری از برقراری ارتباط میان معترضان می‌دانند.

در سه ماه گذشته ایران شاهد اعتراضات گسترده به نتیجه انتخابات بوده است، معترضان در ماه‌های پیش با حضور در برنامه‌ها و مناسبت‌هایی همچون نماز جمعه و روز قدس، اعتراض خود را اعلام کرده‌اند. هفته‌های گذشته نیز معترضان با نمادهای سبز در برخی مسابقات ورزشی شرکت کردند.

این بازی با نتیجه یک یک مساوی پایان یافت. این سی و دومین تساوی این دو تیم در تاریخ رویارویی‌شان بود.

waxy - امریکا - سیاتل
نتیجه از قبل واسشون تعریف شده بوده
جمعه 10 مهر 1388

8735 - ایران - شیراز
اگه 80 هزار نفر می گفتند یا حسین میر حسین درست . یکی دوتا قبول نیست . من موج سبز هستم . اگه پرسپولیسی ها بگن حقشون برد بوده واقعا که پر رو هستند . این تساوی برای استقلال بیش از دو امتیاز از دست داد .
جمعه 10 مهر 1388

panjere - سوئد - گو تنبر گ
خاکبرسرشون.
جمعه 10 مهر 1388

katrina - اسکاتلند - گلاسکو
8735-شیراز-تب داری برو استراحت کن چرت وپرت نگو لطفا این که نشد فوتبال .......
جمعه 10 مهر 1388

midas7 - ایران - خرم آباد
تساوی با موفقیت انجام شد . mission accomplished
جمعه 10 مهر 1388

h1978 - سوید - گوتنبرگ
همونطور که خودشون میگن با تحریم ما بیشتر روی پای خودمون میاستیم وپیشرفت مکنیم پس مطمئن باشید با این بگیر و بندا و قطع کردن تلفن ها و محروم کردن جنبش سبز رهای بیشتر و بهتر فعالیت میکنند وازمغزشون بیشتر کار مبگیرندواین نقطه مثبت جنبش به حساب میاد.. مامردم روزهای سختیم /مابااین بادهها نمیشکنیم. به امید پیروزی. اینم شعاره منه نه قرمز نه ابی فقط سبزه رهای.
جمعه 10 مهر 1388

mazany - ایران - آمل
باز هم مساوی و فوتبال بدون کیفیت و هیچ و پوچ و ملت سرکار... اخر بازی صدای شعار تماشاگران از تی وی ایران واضح بود
جمعه 10 مهر 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.