گمرک کانادا، محموله هسته ای به مقصد ایران را کشف کرد

گمرک کانادا، محموله هسته ای به مقصد ایران را کشف کرد

ایرانتو:مقامات کانادایی ادعا کردند، ایران یک برنامه پیچیده ای را در کانادا برای بدست آوردن مواد مرتبط با تولیدات هسته ای خود بکار گرفته است.

«جورج وب» رییس آژانس مرزی کانادا در گفت و گو با روزنامه نشنال پست، اظهار داشت، مأموران گمرک این کشور، هفته گذشته، محموله ای شامل برخی قطعات سانتریفوژ و کنترلر های قابل برنامه ریزی را کشف کردند که تهیه کنندگان آن قصد داشتند، از طریق کشور ثالث به مقصد ایران منتقل کنند.

در بین قطعات مذکور ، میکروچیپ هایی نیز یافته شده که برای امور دریانوردی مورد استفاده قرار می گیرد.

میکروچیپ ها که به اندازه یک بند انگشت هستند، از کشورهای آمریکا، ژاپن و دانمارک تهیه شده و قرار بود، از طریق کانادا به امارات منتقل شود. اما مقامات مسئول احتمال می دهند که مقصد نهایی آن ایران باشد.

یک استاد روابط عمومی و بین الملل دانشگاه اتاوا معتقد است، ایرانیان تنها با تهیه نمونه ای از دستگاه ها و قطعات پیشرفته مورد نیاز خود در این زمینه، بلافاصله نسبت به ساخت و ابداع مشابه داخلی آن اقدام می کنند، بنابراین من تصور نمی کنم آنها در صنایع خود، مستقیما نیازمند استفاده از اصل قطعات باشند.

ماه آوریل گذشته نیز، پلیس تورنتو ، فردی را بنام «محمد یادگاری»، به اتهام ارسال مواد غیر مجاز به ایران بازداشت کرد. جلسه محاکمه وی قرار است در ماه ژانویه آینده ( دیماه) برگزار شود.

رییس آژانس مرزی کانادا معتقد است، بیشتر محموله های غیر مجاز از طریق بندر رأس الخیمه امارات به ایران منتقل می شود.

کانادا از مواضع کشورهای غربی در قبال برنامه هسته ای ایران حمایت می کند.

irani bidar ast - هلند - اترخت
مرگ بر خامنه ای و جمهوری اسهالی ضد بشر و هر چی مزدور
جمعه 10 مهر 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.