گفتگوی منوچهر متکی با شورای روابط خارجی آمریکا

گفتگوی منوچهر متکی با شورای روابط خارجی آمریکا

سایت اینترنتی شورای روابط خارجی آمریکا متن مصاحبه ای را دیروز منتشر کرده که توسط یکی از کارکنان این شورا با منوچهر متکی، وزیر امور خارجه ایران انجام شده بود.

منوچهر متکی در پاسخ به سوالی در خصوص این که آیا ایران در صورت ادامه فشار غرب برای توقف غنی سازی اورانیوم از عضویت در معاهده منع تکثیر سلاح های هسته ای خارج خواهد شد یا نه، گفت ایران در حال حاضر برنامه ای برای خروج از معاهده منع تکثیر سلاح های هسته ای ندارد اما به هیچ وجه از حقوق خود نخواهد گذشت.

آقای متکی در پاسخ به سوالی دیگر در خصوص افزایش دادن بازرسی ها از مراکز هسته ای خود گفت ایران با آژانس بین المللی انرژی اتمی همکاری گسترده و کاملی در چهارچوب تعهدات خود به موجب حقوق بین الملل و معاهده منع تکثیر سلاح های هسته ای دارد.

وزیر امور خارجه ایران در پاسخ به سوال دیگری در خصوص دادن اجازه بازرسی از مرکز جدید غنی سازی اورانیوم در نزدیکی قم گفت تاریخ بازرسی بین سازمان انرژی اتمی ایران و

آژانس بین المللی انرژی اتمی هماهنگ خواهد شد. او گفت ایران با بازدید از این مرکز مشکلی ندارد و در هر تاریخی که توافق شود، اجازه ورود به آن مرکز داده خواهد شد.

آقای متکی در پاسخ به سوال دیگری در خصوص این که آیا ایران مسئولیت اخلاقی برای شفافیت بیشتری در خصوص مراکز هسته ای خود دارد یا نه، گفت ایران همواره به رعایت چهارچوب های حقوقی تاکید کرده است اما طرف مقابل، بخصوص در دوره ریاست جمهوری جرج بوش، رویکرد سیاسی به مسئله داشته است.

او گفت میان حقوق و تعهدات رابطه مستقیم وجود دارد و نمی توان فقط بر تعهدات یک کشور تاکید داشت بدون این که حقوق آن هم به رسمیت شناخته شود.

123esfand - ایران - تهران
این حقوق پرا در مورد دریای کسپین یا هما قزوین (خزر) جدی گرفته ندر میشود واین بی وطن حق 50% ایران را در این مورد به رسمیت نمیشناسد؟. هر قرار داد ومذاکره ای که حکومت کودتا منافع ملی کشور را نا دیده بگیرد از نظر مردم ایران مردود است وتفاوتی ندارد که طرف قرار داد کیست غربیا در این اوهام نباشند که چون کودتا گران پشتوانه مردمی ندارند هر انچه بخواهند می توانند به انها تحمیل کنند دولت امریکا فراموش نکند که بعد از50 سال هنوز هم دارد تاوان کودتای 28 مرداد را پس میدهد پس سردمداران امریکا از هول حلیم درون دیگ نیفتند .
جمعه 10 مهر 1388

kamia1 - المان - کلن
جمله اخر رو دقت کنید!! یا مارو به رسمیت بشناسید و بقا دولت رو تضمین کنید, یا ما ادامه میدیم و دنیا رو به نابودئ میکشیم !!
جمعه 10 مهر 1388

aghakian - ایران - تهران
امیدواریم جمهوری اسلامی بخوبی حواسش جمع باشه این گرگها (امریکا انگلیس اسراییل و چند کشور غربی دیگر خیلی حرام زاده اند) البته سران ایران هم خیلی تیز و هوشیارند هر چی باشن سر ایرانی نمیتونن کلاه بذارن. شمارش معکوس برای پیروزی دیگری برای ایران آبادو اسلامی
جمعه 10 مهر 1388

kamia1 - المان - کلن
aghakian - ایران - تهران! باز تو حرف زدئ
شنبه 11 مهر 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.