کشف صدها تخم دایناسور در هند

کشف صدها تخم دایناسور در هند

کشف جدید می تواند به تشریح چگونگی انقراض نسل دیناسورها کمک کند

زیست شناسان موفق به کشف صدها تخم دایناسور در روستایی در ایالت تامیل نادو در جنوب هند شده اند.

دانشمندانی که برای بررسی محیط زیست در دوره های باستانی، در حال حفاری بستر یک رودخانه بودند، لایه به لایه فسیل هایی را مشاهده کردند که در لانه های شنی قرار گرفته و به تخم های فسیل شده شباهت داشتند.

عکس ها و نمونه هایی که به دانشگاه های مختلف در هند آمریکا و کشورهای اروپایی فرستاده شد، این موضوع را تایید کردکه تخم های فسیل شده در حقیقت به دایناسورها تعلق داشته و می تواند تا 65 میلیون سال قدمت داشته باشد.

دانشمندان می گویند هریک از این تخم ها به بزرگی یک توپ فوتبال بوده و قطر آن بین 13 تا 23 سانتیمتر است.

دکتر رامکومار، که ریاست هیئت زمین شناسان را به عهده داشته می گوید: "اولین یافته مهم این است که این تخم ها در طبقات مختلف خاک یافت شده اند که به این معنی است که دایناسورها هر سال برای تخمگذاری به این محل می آمدند. نکته مهم دیگر کشف باقیمانده خاکسترهای آتشفشانی در روی تخم هاست که نشان می دهد ممکن است فعالیت کوه های آتشفشان موجب از بین رفتن نسل دایناسورها شده باشد."

دکتر رامکومار اضافه می کند که برای کسب اطلاعات بیشتر در باره این یافته ها باید مطالعات بیشتری صورت گیرد.

دانشمندان می گویند این تخم ها به دایناسورهای گروه Sauropods تعلق دارد که نوعی از جانوران عظیم الجثه گردن بلند گیاهخوار بوده اند.

کشف فسیل دایناسور بالدار در چین

در همین حال گزارش شده که پژوهشگران چین موفق به کشف فسیل یک دایناسور پرنده با چهار بال در شمال شرق این کشور شده اند.

این کشف می تواند همان حلقه مفقوده در روند تکامل دایناسورها و به شکل پرنده درآمدن آنها باشد.

در مقاله ای در نشریه علمی Nature نوشته شده که فسیل کشف شده متعلق به دایناسور بالداری است ک 160 میلیون سال قبل در منطقه ای که اکنون شمال شرق چین است پرواز می کرده و احتمالا می توان نتیجه گیری کرد که پرندگان از نسل یک دایناسور کوچک چهار باله هستند که 160 میلیون سال قبل زندگی می کردند.

در ادامه این مقاله آمده که چهار بال داشتن این پرنده نشان می دهد که ممکن است دایناسورها قبل از این که به صورت پرنده درآیند دوره ای را که دارای چهار بال بوده اند گذرانده اند.

نویسندگان مقاله در اهمیت این کشف می گویند پیدا کردن فسیل این پرنده که به 160 میلیون سال قبل باز می گردد، این استدلال که دایناسورهای بالدار دیرتر از آن زندگی می کردند که بتوانند اجداد پرندگان محسوب شوند را زیر سئوال می برد.

شب قطبی - امارات - دبی
پس داریم کم کم به پارک ژوراسیک هم میرسیم.
پنج‌شنبه 9 مهر 1388

mnm - کره - کره
اگر دانیاسورها منقرض شدند .پس چرا خامنه ای واحمدی هنوز منقرض نشدند .ویک نسل دانیاسور از هند پیدا شد ومتاسفانه به ایران داده شد به نام خمبنی که هنوز نسلش منقرض نشده
پنج‌شنبه 9 مهر 1388


iran-azad - ایران - تهران
mnm - کره - کره - اولا اون دایناسور نبود و دراکولا بود دوما از هند نیامد بلکه اکثریتی از مردم احمق ایران از توی مغزهای عقب مانده و بیمارشان زاییدنش البته قدرتهای خارجی در عمل سزاریانش نقش داشتند
پنج‌شنبه 9 مهر 1388

Ezhaq - ایران - تهران
این چهار بال اژدها بوده که این کشف می تواند همان حلقه مفقوده در روند تکامل اژدها و به شکل پرنده درآمدن آنها باشد.
پنج‌شنبه 9 مهر 1388

mah1 - ایران - تهران
چه عجب این اتفاق تو امریکا نیفتاد لووول
پنج‌شنبه 9 مهر 1388

METRADAT - انگلستان - لیدز
دایناسورها کافر شدن و خلاف شرع عمل کردن الله هم نسلشون و . منقرض کرد. پشمکی ها الان می ایند تائید می کنند. کجایید بر و بچ خمینی هندی.
جمعه 10 مهر 1388

IQ SEFR - نروژ - اسلو
ما در ایران زیاد داریم .مثلا خامنه ای و نماینده های مجلس خبرگان.اینها که تخمه ادم نیستنند..
جمعه 10 مهر 1388

haghighatgo - آلمان - برلین
آفرین به این هندی های کاشف تخم حیوانات قدیمی چقدر خوب- دیگر چی پیدا کردید اونجا؟. ازاین تخم ها هم در ایران چندین سال قبل لز رفتن شاه پیدا شد و فرانسه و انگلیس از ترس شکستنش تخمها و برای نفع آینده گانشان بردن آنها را در عراق و آن جا محافظت کردن که بدنیا بیایند و بعد هم پول زیاد دادن به عده ای اراذل و تاتر باز در ایران که در آشیانه ملت بی خبرایران باز کنند و دایناسور غربی اسلامی را به ایران راه بدهند از سی سال پیش خوراک این حیوان هزاروسیصد ساله عربی جان و مال ملت ایران است ایکاش که این تخم ها هرگز پیدا نشده بودند .
جمعه 10 مهر 1388

arash-eindhoven - هلند - ایندهوفن
خود دانیاسور هاتو قم اند و تخم شون تو هند !! یواش یواش دارم رابطه هند و تخم و دایناسور و خمینی سیک هندی الاصل رو درک میکنم . تف به قبر خمینی سیک و بقیه دایناسور های جنایتکار حاکم . تف بر عمامه و ریش ان-بوه و آرم الله خون چکانشون.
جمعه 10 مهر 1388

jigili - ایران - تهران
خمینی هم هندی بوده از نسل دایناسورها
شنبه 11 مهر 1388

vahid22 - آلمان - هامبورگ
داشتم به این فکر می کردم که آدم با هر علمی به جهان نگاه کنه می فهمه اسلام دروغی بیش نیست!زیست شناسی،ستاره شناسی.. متعجبم پس چرا این همه مسلمون کودن وجود داره!!
دوشنبه 13 مهر 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.