تعطیلی پنجاه درصد از واحدهای صنعتی کشور

تعطیلی پنجاه درصد از واحدهای صنعتی کشور

محمد نهاوندیان، رئیس اتاق بازرگانی ایران، از تعطیلی 50 درصد واحدهای صنعتی در برخی مناطق کشور خبر داد. وی افزود، اکثر واحدهای تولیدی در کشور نیز با کمتر از 30 درصد ظرفیت اسمی‌شان مشغول به کارند.

او در رابطه با عامل این وضعیت اظهار داشت، عوامل اقتصادی کلان بر عهده دولت است و یک فشار 20 درصدی به تولیدکننده داخلی از طریق تورم وارد می‌شود. طبق تحلیل‌های اتاق بازرگانی، در حال حاضر اقتصاد کشور دچار بحران است و التهاب بسیار سنگین و چالش بسیار سختی در اقتصاد کشور وجود دارد.

cheshmak1000ta - ایران - تهران
توجه*** توجه/ یک فرصت استثنایی***. همزمان با کشف تاسیسات غنی سازی در قم و آزمایشات موشکی سپاه ؛ مذاکرات هسته ای ایران با 1+5 در ژنو نیز برگزار می گردد. شبکه خبری الجزیره در قسمت نظر سنجی با مطرح کردن سوال:. هل تعتقد أن برنامج إیران النووی یشکل تهدیدا للمنطقة العربیة؟ "آیا شما به تهدید آمیز بودن برنامه های هسته ای ایران اعتقاد دارید ؟. و پاسخ های بله و خیر را برای آن مشخص کرده است. پیشنهاد میکنم همه با هم در این نظر سنجی شرکت کنیم/. این نظرسنجی در وسط صفحه سایت الجزیره و سمت چپ سایت قرار گرفته.. پاسخ آری=نعم. پاسخ خیر= لا. پس از انتخاب ؛نعم؛ یا لا گزینه تصویت رو بزنید و در مرحله بعد عبارت خواسته شده رو درون کادر وارد کنید و دوباره ؛تصویت رو بزنید/. ادرس سایت جهت شرکت در نظرسنجی:. https://www.aljazeera.net/Portal
پنج‌شنبه 9 مهر 1388

arian1 - ایران - ابادان
وقتی که رئیس جمهور کشور یک شخص احمق وبی سوادو وزیران انتخابی به جرم دزدی وجعل مدارک علمی تحت تعقیب هستندنمی توان انتظار زیادی از انها در بهبودی اوضاع اقتصادی راداشت
پنج‌شنبه 9 مهر 1388

mehrab_alborzi - ایران - تهران
3 سال پیش به بانکی که در ان حساب دارم رفتم ( نا گفته نماند شکر خدا تا به امروز حتی یک برگ چک برگشتی و یا پشت باجه ای نداشته ام و از سابقه خوبی در بانک برخوردارم ) یک سره به نزد رییس شعبه رفتم و در خواست وام کردم که با استقبال ایشان روبرو شدم خوشحال از این قضیه به ایشان گقتم برای وثیقه هم سند کارخانه که بابغ بر 2200 مترمربع و بیش از 1300 متر سالن و بنا است را ارایه میکنم . که ایشان گفت پس هیچ مشکلی نداری و مدارک لازم را از من گرفت و برای متولیان این امر ارسال کرد با کمال تعجب دیدم خبری نشد گفتم شاید بروکراسی اداری است تا یک روز یک از روسای سرپرستی به بانک امده بود که من هم انجا بودم .
پنج‌شنبه 9 مهر 1388

mehrab_alborzi - ایران - تهران
. بعد از معارفه ای که رییس شعبه انجام داد ایشان به من گفتند که ما چند روزی هست که پاسخ درخواست شما را داده ایم ولی ایشان رویش نشده به شما بگه پرسیدم مگر چی شده گفت که بدون سند 10میلیون تومان و با سند 20 میلیون وام میدهیم و رییس شعبه از این موضوع بی خبر بوده است .بعد از این قضیه من هم عطای کارخانه داری و تولید را به لقایش بخشیدم و کارخانه به بهای یک پول سیاه واگذار کردم . وای به حال تولیدکنندگان در این زمانه ( بحران اقتصادی و یا به قولی سونامی اقتصادی)
پنج‌شنبه 9 مهر 1388

iran-azad - ایران - تهران
اینها همه نشونه اینه که جشن آبجو نوشان ملت ایران داره نزدیک می شه. خارج نشین ها .. چمدون هاتون رو ببندید آبجو یادتون نره. نفری دو بشکه
پنج‌شنبه 9 مهر 1388

punisher - ایران - شیراز
دروغگویان کم حافظه اند.....همیشه میگفتند که نرخ بیکاری کاهش یافته / دیدید که چگونه خودشون رو لو میدهند / این پاچه خاران هم برن بتمرگن / هی ویز ویز نکنن.
پنج‌شنبه 9 مهر 1388

madrid - ایران - قزوین
ایناحمدی نژاد داشت تو مناظره ها خودشو جر میداد که 60 درصد به تعداد بنگاه های اقتصادی اضافه کردیم یکی نبود ازش بپرسه که چندتاشو تعطیل کردی؟
پنج‌شنبه 9 مهر 1388

Ezhaq - ایران - تهران
اصلا دوست ندارم٬ در امور اقتصادی نظر بدم هر چند٬ تخصصم امور اقتصادی می باشد. متاسفانه هر کجا می روم فکر می کنند٬ علامه اقتصاد هستند. وقتی برای آنها توضیح می دهیم به عنوان تایید سر تکان می دهند(مثله یک بز غاله) و باز کارشان را انجام می دهند. بعد از مدتی باز آنها را می بینم که نتیجه نگرفته اند ولی درس عبرت نمی گیرند. از آنها سوال می پرسم چرا؟ می گویند بخاطر قربانی نکردن گوسفندی و یا چشم دیگران بوده و خدا چه چیز بود و از این مزخرفات دوستان شما بودید چه می کردید.
پنج‌شنبه 9 مهر 1388

waxy - امریکا - سیاتل
از برکات وجود ا.ن .۵۰٪ دیگه هم با ضرر کار میکنن که باید جمعش کنن . خود کفایی همینه !!
پنج‌شنبه 9 مهر 1388

haghighatgo - آلمان - برلین
بانک های ایران بدون زحمت از یازده تا نوزده در صد به سپرده بانکی تا حالا سود داده اند . آیا کسی در شرایط کنونی که قدری از عقل سالم برخوردار است با پولش کار خانه بازنمی کند که فردا مالیلتی و بیمه ومخارج گران آب و برق را بطور نقدی و فروش جنس بصورت نسیه چند ماهه داشته باشد و هر روز شاهد رقاص بازی و یا بیماری ویا کم کاری و دعواکردن و کتک کاری کارگر داشته باشد؟. پول نقد را بدهد مواد اولیه بخرد و جنس تولیدی را نسیه به خریدارویا با چک بی محل عوض کند؟. چرا در شرکت های کوچک شاید اینطور نباشد ولی کارخانه های غیر دولتی وغیر سوبسیدی و یا بخش خصوصی در لبه پرتگاه قرار دارند- در ایران در اثر فقر فرهنگی فقر مالی و در نتیجه فقر مالی فرهنگ کم کاری بوجود آمده است و هیچ کس راضی نیست که برای کسی کار کند واو را ثرتمند کند وثروتمندی تنها در سود بانکی اراذل اسلامی میسر است .
جمعه 10 مهر 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.