منوچهر متکی : چهار کارشناس و دانشمند هسته ای ما ربوده شده؛ شکایت می کنیم

منوچهر متکی :
چهار کارشناس و دانشمند هسته ای ما ربوده شده؛ شکایت می کنیم

سرویس بین الملل "تابناک" ـ روزنامه "الشرق الاوسط" به نقل از متکی وزیر امورخارجه کشورمان نوشت : ما شکایت خود در باره ربوده شدن دانشمندان اتمی ایران را تقدیم مجامع جهانی می کنیم.

این روزنامه عربی چاپ لندن در ادامه افزود : متکی بر این باور است که چهار تن از کارشناسان اتمی ایران ربوده شده و هم اکنون یا در اختیار آمریکا هستند یا در یکی از کشورهایی که آمریکا تصمیم گرفته زندانی اند.

برپایه گزارش "الشرق الاوسط"، "شهرام امیری " اولین ایرانی است که متکی معتقد است در ماه گذشته در عربستان سعودی ربوده شده و تا کنون خبری از او در دسترس نیست.

"علیرضا عسکری " معاون وزیرسابق دفاع که در ترکیه ربوده شده نیز مورد ادعای متکی است.

همچنین نفر سوم شخصی به نام " اردبیلی " است که متکی ادعای ربوده شدن او در گرجستان را مطرح کرده است.

و سرانجام " نصرالله تاجیک " سفیر سابق ایران در انگلستان را متکی به عنوان یکی دیگر از کارشناسان هسته ای معرفی کرده و خواهان آزادی او شده است.

"الشرق الاوسط" همچنین مدعی شد که تخلیه اطلاعاتی این افراد موجب شده که نیروگاه و تاسیسات شماره 2 ایران در قم افشا شده و ایران به شدت از این مساله ناراحت است.

گفتنی است، هرچند خبر ربوده شدن "شهرام امیری" در عربستان را چندی پیش سخنگوی وزارت خارجه کشورمان مطرح نمود،اما در خصوص شخصی به نام "اردبیلی" تا کنون اطلاعاتی منتشر نشده بود.

هرچند طرح موضوعاتی که بتواند غرب را در موضع تدافعی قرار دهد به مذاکره کنندگان کشورمان با 5+1 امکان چانه زنی بیشتری می دهد اما از آنجا که تاکنون در موضوع دستگیری "نصرالله تاجیک" و ربوده شدن"علیرضا عسکری" به این موضوع که آنها کارشناس یا مطلع در جریان پرونده هسته ای ایران بوده اند اشاره ای نشده است، به نوعی در این شرایط کمکی چندانی نخواهد کرد.

البته با توجه به سفر دیروز منوچهر متکى، به واشینگتن برای دیدار  از دفتر حافظ منافع ایران در سفارت پاکستان، مشخص نیست این مباحث در خلال این سفر مطرح شده است و یا مربوط به قبل تر از آن بوده است.

قلدر - ایران - تهران
وزیر محترم خارجه همین کارو انجام دهید این کار را باید آمریکا خائن انجام داده باشد. مرگ بر آمریکا
پنج‌شنبه 9 مهر 1388

cheshmak1000ta - ایران - تهران
توجه*** توجه/ یک فرصت استثنایی***. همزمان با کشف تاسیسات غنی سازی در قم و آزمایشات موشکی سپاه ؛ مذاکرات هسته ای ایران با 1+5 در ژنو نیز برگزار می گردد. شبکه خبری الجزیره در قسمت نظر سنجی با مطرح کردن سوال:. هل تعتقد أن برنامج إیران النووی یشکل تهدیدا للمنطقة العربیة؟ "آیا شما به تهدید آمیز بودن برنامه های هسته ای ایران اعتقاد دارید ؟. و پاسخ های بله و خیر را برای آن مشخص کرده است. پیشنهاد میکنم همه با هم در این نظر سنجی شرکت کنیم/. این نظرسنجی در وسط صفحه سایت الجزیره و سمت چپ سایت قرار گرفته.. پاسخ آری=نعم. پاسخ خیر= لا. پس از انتخاب ؛نعم؛ یا لا گزینه تصویت رو بزنید و در مرحله بعد عبارت خواسته شده رو درون کادر وارد کنید و دوباره ؛تصویت رو بزنید/. ادرس سایت جهت شرکت در نظرسنجی:. https://www.aljazeera.net/Portal
پنج‌شنبه 9 مهر 1388

mardin delfani - انگلیس - برادفورد
اولا اینها میدانند که رژیم چه نیت شومی دارد و فرار میکنند تا دنیا را در جریان قرار دهند در ثانی اگر اینها مزدور دولتی اند پس از باغ وحش فرار کرد ه اند(منظورم گم شدءاند) و امریکا ویا هر کشور دیگر حق توقیف و بردن انها به یک مکان بسته را دارد
پنج‌شنبه 9 مهر 1388

XMAN2 - ونزوئلا - کاراکاس
باباپناهنده شدن  طفلکی ها . ربوده شدن نداره . وزشکاراشون هم که میرن خارج و بر نمیگردن میگن دزدیدنشون . کی اینارو میدزده ؟
پنج‌شنبه 9 مهر 1388

mehr47 - ایران - تهران
کلاه تو بنداز بالاتر!!!
پنج‌شنبه 9 مهر 1388

ehsasoeshgh - سوئد - گوتنبرگ
نه بابا کسی انها را نربوده بیچارها فرار کردند از دست این دیوانها
پنج‌شنبه 9 مهر 1388

iran-azad - ایران - تهران
هر چهار تا شون از دست اینا فرار کردند و از کشورهای غربی پناهندگی سیاسی گرفتند.
پنج‌شنبه 9 مهر 1388

artosh - ایران - تهران
cheshmak1000ta - ایران - تهران / مرسی. دوستان حتماً رای بدید.
پنج‌شنبه 9 مهر 1388

peran33_mar - انگلیس - لستر
قلدر ـایران ـتهران به نظر تو امریکا خائن پس احمدی چیه که یه شبه کل رای موسوی رو می دزد. مردم بی گناه رو سرکوب شکنجه مکنه فقر و فحشا تو مملکتش بیداد می کنه.
پنج‌شنبه 9 مهر 1388

baham valjtanha - سوئد - گوتنبرگ
اگر ایران بمانند که باید هر شب نماز وحشت بخوانند
پنج‌شنبه 9 مهر 1388

mamalporru - ایران - شیراز
آدم رباپی َ ترورر َ تجاوزَ آموزش تروریست در کشورهاپی مانند لیبی َ لبنان عراقَ فلسطینَ َ سودان َامریکا جنوبی و.....از تخصص های حکومت ایران است و لاغیر و اظهار چنین موضوعی توسط متکی صرفآ فرار به جلو است و بس
پنج‌شنبه 9 مهر 1388

ساعت 12 - ایران - تهران
cheshmak1000ta - ایران - تهران . دوست عزیزم یادت باشه یکی از بزرگترین دشمنان ما همین اعراب هستند و نباید آب به آسیاب این وحشی های بیابانگرد(با عرض پوزش از اعراب ایران که مورد خطاب ما نیستند) به هیچ عنوانی بریزیم .زنده باد جنبش سبز .زنده باد ایران .
پنج‌شنبه 9 مهر 1388

khodemanitar - اسکاتلند - ابدین
شرکت مخابرات ایران از تاریخ 20 آبان به بعد به تمام کسانی که از یاهو در ایران استفاده می کنند یک ایمیل زده، عنوان ایمیل هست: "کارت اینترنت مجانی" وقتی این ایمیل رو باز می کنی یک KEY logger با حجم 32 کیلوبایت نصب می شه و از اون به بعد تمام چیزهایی که تایپ می کنید هر 20 دقیقه به آدرس ایمیلresearch@irantelecom.ir فرستاده می شود و به این ترتیب از تمام مطالبی که تایپ می کنید باخبر می شوند.اطلاع رسانی کنید
پنج‌شنبه 9 مهر 1388

kadafi - ایران - مشهد
قلدر - ایران - تهران . بله حتما این کار را میکنند آقای بسیجی‌.
پنج‌شنبه 9 مهر 1388

schajane - اتریش - وین
یک کاسه ای زیر کاسه است دیروز وزیر خارجه ایران سر نزد. وارد آمریکا میشود چند روز پیش آمریکا بود اگر آمریکا این دانشمند. ها دزدیده است و این پایگاه اتمی را این دانشمند ها لو دادند ا. این رژیم فا شستی ایران غلط های دیگری کرد هستند که وزیر خارجه ایران. وارد آمریکا شده است و ترس از دست دادن حکومت و روی شدن حقیقت را. دارند این قدر اینها قدرت ندارند توی خالی هستند. مرگ این حکومت فا شستی اسلامی ایران به آخر رسید است. و طرفداران این رژیم احمدی نژادی دنبال سوراخ موش بگردید تا گران. نشد است که گربه ها آزادی در انتظار این روز هستند.
پنج‌شنبه 9 مهر 1388

immigrant sea bird - انگلستان - وست ساسیکس
اخی دلم کباب ب ب شد. خودم می رم پیشو میگیرم شکایت می کنم و واست پیداشون می کنم منوچهر جونم. یه بوس بده غصه نخور فقط منوچم یه سوال ازت دارم یه وقت ناراحت نشی .. جیگرم اون همه دانشجو و افراد جنبش سبز و زدانیای سیاسی که به دستور محمودی و اقا رهبر ناپدید شدن کجان. اونا رو کی دزدیده عزیزم امریکا یا شایدم مموتی ها
پنج‌شنبه 9 مهر 1388

habibollah - ایران - تهران
دیگ به دیگ میگه روت سیاست!. خب بالای 20میلیون رای ملت روهم شمادزدیدید!ملت باید به کجا شکایت کنه؟. همچین میگه شکایت خودمون روتقدیم مجامع جهانی می کنیم که آدم خندش میگیره!. آخه مردیکه مسخره کدوم مجامع جهانی؟
پنج‌شنبه 9 مهر 1388

aghakian - ایران - تهران
سیاست چماق و هویج آمریکا وهم پیمانانش اینجا هم معلوم شد گول این گرگها را نباید خورد زنده باد جمهوری اسلامی که حواسش کاملا جمعه
پنج‌شنبه 9 مهر 1388

immigrant sea bird - انگلستان - وست ساسیکس
aghakian - ایران - تهران نمی دونم که از رژیم اسبداد اخوندی بت چی میرسه اما صد در صد جیره خوار رژیمی و واسه همین چون میگن مامور و معذور و به تبعیت از تمام جوان های مبارز که می تونی فیلماشونو ببینی و به تبعیت از شهیدان راه ازادی که جمهوری ننگین ضد اسلامی اونها رو در قبرهای گمنان گم کرد در برابرت سکوت می کنم که هم از قدیم گفته اند جواب ابلهان خاموشیست و هم شاعر گفته ببین که چه بلند است نعره های سکوت. خدا یا این بنده aghakian نادانت را ببخش چون نمیداند چه میگوید و چه میکند و او را به مسیری هدایت کن که بنده و جیره خوار تو باشد نه بنده و جیره خوار علی خامنه ای و احمدی نژاد. دوستان همه بگین امین
پنج‌شنبه 9 مهر 1388

immigrant sea bird - انگلستان - وست ساسیکس
aghakian در ضمن شما که سنگ رژیمو به سینه میزنی تو وب سایتای مثل این چی کار می کنی. مگه نمی دونی اقا خامنه ایتون ورورد به این سایت های به قول خودش منحرف رو ممنوع کرده چرا به حرفش گوش ندادی. راستی حتما مطلب سردار قاسمی رو بخون چون می ترسم با دیدن عکس های برخی از بازیگران و غیره به تو م غسل واجب شه برادر
پنج‌شنبه 9 مهر 1388

waxy - امریکا - سیاتل
ادم ربایی فعالین سیاسی در نیمه شب ها که درتخصص شماست
پنج‌شنبه 9 مهر 1388

RAHE SABZ - بلژیک - انتورپن
درود به ازاداندیشان ایران زمین.در این جریان دزدی یک مسئله جالب هست و انکه اگر این چهار نفر گم نمیشدن تاسیسات غنی سازی در قم را کی میخواستن به اژانس خبر بدهند؟ حالا مشخص میشود که احمقی نژاد برای جه هجده ماه قبل اعلام کرده واقعا این ابله ها فکر میکنن ماه همیشه پشت ابر میماند خورشید پیروزی سبز نزدیکتر شد .سبز باشید
پنج‌شنبه 9 مهر 1388

jooli - ایران - تهران
قلدر بسیجی مرگ بر رهبر کثیفت مرگ بر تو که تولید شدی مرگ بر
پنج‌شنبه 9 مهر 1388

سید ابوالقاسم واعظ - اندونزی - جاکارتا
این دانشمند اردبیلی بیچاره چرا اسم نداره؟ از شوخی گذشته من خودم به شخصه دو نفر رو می شناختم که در زمینه هسته ای در دانشگاه کار می کردند و حدود ده سال قبل یکی در ایران و دیگری در فرانسه کشته شدند بدون هیچ سرنخی از قاتلین و هیچ انگیزه شخصی برای قتل. حالا ایران خودش اونا رو کشته یا اسراییل من نمی دونم.
جمعه 10 مهر 1388

ساعت 12 - ایران - تهران
aghakian - ایران - تهران . دیدی چطور احمدی نژاد ملعون همه چیز را در رابطه با انرژى هسته ای باخت ودر اجلاس ژنو قرار شد غنی سازی از این به بعد در کشور ثالث انجام شود دیدی که چه مفتضحانه تسلیم شدند بدون اینکه هیچ امتیاز درخوری بتوانند بگیرند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
جمعه 10 مهر 1388

IRAN ZAMEN - نروژ - روگنان
چه زمانی تو و علی گدا را خواهند ربود.که ما راحت نفس بکشیم
جمعه 10 مهر 1388

haghighatgo - آلمان - برلین
مسخره ریشو مفتخور دستنشانده دیگر با دستی که شما را از سبزی فروشی به مسند دولت داری رساند گاز نگیرید- شاید . منظور شما از متخصصان اتمی همان روس ها وکارشناسان بلوک شرق هستند که با دریافت پول های کلان باد آورده نفتی از خزانه دولت خمینی وبه دعوت های پنهانی جمهوری اسلامی به ایران آمده بودند و همانطور که آمده بودند که طوق لعنت را به گردن ملت ایران بیندازند همانطور هم رفتند - کارشناسان و مخترعان اتمی ایران با امکانات بسیار پیشرفته موجود در خیابان لاله زارو یا کنار میدان توپ خانه و یا میدان امام خمینی و یا ناصر خسروی تهران هنوز در ایران هستند و اگر هم بخواهند بروند کسی به آن ها ویزا نمی دهد لطفا دیگر نارحت نشو قدری بیشتر پول میداید آنها میماندند اگر اسرائیلی براشون سوت نزده بودند! .
جمعه 10 مهر 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.