بازداشت شدگان در راه بیمارستان

بازداشت شدگان در راه بیمارستان

بیش از سه ماه از بازداشت بسیاری از فعالان سیاسی و مدنی در جریان ناآرامی های پس از انتخابات می گذرد. خانواده ها و وکلای این افراد بارها از فشارهای موجود بر این بازداشت شدگان سخن گفته اند.

براساس تازه ترین گزارش ها، محسن میردامادی، دبیر کل جبهه مشارکت به دلیل مشکل قلبی و بهزاد نبوی، عضو ارشد سازمان مجاهدین انقلاب، به دلیل بیماری فتق به بیمارستان بقیه الله که وابسته به سپاه پاسداران است منتقل شده اند.

صالح نیکبخت وکیل آقای نبوی با تاکید بر این موضوع که علیرغم امضای وکالت نامه توسط آقای نبوی، تاکنون موفق به دیدار با موکلش نشده است، می گوید "آقای نبوی وقتی به بیمارستان بقیه الله برای ناراحتی فتق مراجعه می کند یکی از پزشکان به او می گوید که دیگر قرص آسپیرین استفاده نکند و همین امر باعث افت فشار آقای نبوی می شود."

او ادامه می دهد "آقای نبوی پیشتر برای این بیماری توسط دکتر ظفرقندی جراحی شده بود. به همین جهت دکتر ظفرقندی برای جراحی او اعلام آمادگی کرده چه در بیمارستان خاتم الانبیا یا هر بیمارستان دیگری که مقامات زندان و سپاه پاسداران، که ظاهرا آقای نبوی به عنوان متهم دراختیار آنها است، اجازه دهند."

در همین حال، خبرهایی از گفت وگوی تلفنی آذر منصوری، معاون سیاسی دبیر کل جبهه مشارکت با خانواده اش منتشر شده است. خانم منصوری هفته گذشته در ورامین دستگیر شد.

صالح نیکبخت وکیل تعدادی از بازداشت شدگان با اشاره به عدم اجرای قانون در خصوص این افراد افزود "من و سایر وکلا دغدغه اصلی مان اجرای قانون اساسی کشور است. ما کاری به مسئله سیاسی نداریم. وقتی قانون اساسی در مملکتی زیر پا گذاشته شود. هیچ حکومتی نه با قوه قهریه و نه با آزادی دادن نمی تواند وضعیت را به گذشته باز گرداند."

بر اساس گزارش ها، برخی از بازداشت شده ها مانند احمد زید آبادی، سعید شریعتی و مازیار بهاری در شرایط نامناسبی نگهداری می شوند. این در حالی است که وکلای این افراد و خانواده هایشان نیز بارها نسبت به شرایط نگهداری بازداشت شدگان ابراز نگرانی کرده اند. اما مقامات ایران این موضوع را رد کرده و با انتشار تصاویری از محمد علی ابطحی از بازادشت شدگان حوادث اخیر در زندان بر جو "مناسب" داخل زندان تاکید می ورزند.

louisette - فرانسه - مارسی
معلوم نیست تا کی این بازداشت ها ادامه خواهد داشت وهمه به یک اتهام محکومند.ای مسپولان کشور بس کنید! این راه ملت وکشور داری نیست.مردم ازتان بیزارند.بس کنید .بقای شما با این راه وروش ممکن نیست.
جمعه 10 مهر 1388

اینترنت ندیده - ایران - ایران
اینا با این کاراشون گور خودشونو کندند باور کنید دوستان چون یه بار دیگه همین اقایان اصلاحاتی به قدرت خواهند رسید و اونوقت مقابله به مثل میکنند خواهیم دید
یکشنبه 12 مهر 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.