پرویز پرستویی پس از دریافت جایزه جشنواره باتومی: به خاطر شرایط فعلی جایزه را به مردم ایران تقدیم می کنم

پرویز پرستویی پس از دریافت جایزه جشنواره باتومی:
به خاطر شرایط فعلی جایزه را به مردم ایران تقدیم می کنم

پرویز پرستویی پس از دریافت جایزه بهترین بازیگر نقش اول مرد از جشنواره فیلم های هنری باتومی در گرجستان برای بازی در فیلم «بیست»، این جایزه را از صمیم قلب به مردم ایران تقدیم کرد. بازیگر فیلم سینمایی «بیست» به کارگردانی عبدالرضا کاهانی که در بخش مسابقه چهارمین جشنواره فیلم های هنری باتومی به نمایش درآمد، پس از دریافت این جایزه گفت؛« آنچه مسلم است تشویق برای هر شخصی خوشایند است و من هم همیشه از جایزه گرفتن همکارانم از صمیم قلب خوشحال می شوم.» او با اشاره به حضور خود در «بیست» گفت؛ «زمانی که کاهانی بازی در این فیلم را به من پیشنهاد کرد بدون اطلاع از سوابق و تجربه های ایشان، فیلمنامه را خواندم. احساس کردم نگاه خوبی را دنبال می کند و موضوع فیلم نیز که درباره روزمرگی زندگی آدم ها است می تواند برای مخاطب جذاب باشد.»

پرستویی در ادامه گفت؛ «از فیلمنامه این فیلم متوجه شدم تراوش فکری کاهانی و حسین مهکام نویسنده های فیلمنامه خیلی همسو است. آنها به مسائل اجتماعی اشراف دارند و تاثیر آن را به خوبی به تصویر کشیده اند. من همیشه منتقد سختگیر کارهای خودم هستم، اما وقتی در طول فیلمبرداری کارگروه را دیدم به فکر موفقیت های امروز فیلم بودم.» او در ادامه گفت؛ «درخشش «بیست» در داخل و خارج کشور حاصل زحمات شبانه روزی یک گروه است که در فضایی دوست داشتنی با یکدیگر کار کردند. سینمای ایران جوایز متعددی در عرصه های بین المللی دریافت کرده است. به هر حال همه ما در هر بخشی نیاز به تشویق داریم. جوایز توشه راهی است که ما باید برویم و این تشویق ها انرژی بیشتری به ما برای ادامه راه می دهد.» بازیگر فیلم سینمایی «بیست» گفت؛ «برای تمام جوایزی که تاکنون فیلم «بیست» دریافت کرده است باید به همه عوامل آن تبریک بگویم. تمام عوامل برای شکل گیری این فیلم زحمت کشیدند. من برای تک تک جوایز این فیلم در داخل و خارج از کشور خوشحال شدم.» بازیگر برگزیده جشنواره فیلم های هنری باتومی گرجستان در پایان گفت؛ «با وجود اوضاع و شرایط فعلی همه ما آب و خاک کشورمان را دوست داریم و این موفقیت ها را مدیون نگاه و تلاش مردم هستیم، به همین دلیل با صمیم قلب این جایزه را به مردم کشورم ایران تقدیم می کنم.» فیلم سینمایی «بیست» با بازی پرویز پرستویی، علیرضا خمسه، مهتاب کرامتی، فرشته صدرعرفایی و... در جشنواره بیست و هفتم فیلم فجر به نمایش درآمد و بهار امسال اکران عمومی شد. این فیلم جایزه بهترین بازیگر چهارمین جشنواره فیلم های باتومی را برای پرویز پرستویی به ارمغان آورد.

نامه های احمدی نژاد بهترین مستند جشنواره باتومی

از سوی دیگر مستند «نامه هایی به رئیس جمهوری» ساخته پتر لوم درباره سفرهای استانی دکتر محمود احمدی نژاد بهترین مستند چهارمین جشنواره فیلم های هنری باتومی گرجستان شد. جشنواره فیلم های هنری باتومی که از ۲۱ سپتامبر در شهر بندری باتومی گرجستان آغاز شده بود، با موفقیت فیلم های ایرانی به پایان رسید و در بخش فیلمسازان جدید جایزه بزرگ به مستند «یک روز پس از دهمین روز» ساخته نرگس آبیار از ایران تعلق گرفت. جوایز دیگر این بخش به فیلم هایی از اسپانیا و لهستان اهدا شد. رامتین لوافی پور به همراه ایراکی کویریتکاتزه از گرجستان، گالینا چرنیاک از اوکراین و سرگئی لاونتینف از روسیه اعضای هیات داوران بخش مسابقه فیلمسازان جدید بودند که ۳۵ اثر از فیلمسازان جوان را قضاوت و جوایز را به آنها اهدا کردند. در بخش فیلم های بلند که «بیست» عبدالرضا کاهانی در آن حضور داشت، جایزه بهترین بازیگر مرد به پرویز پرستویی رسید. در این بخش جایزه بزرگ جشنواره را فیلم «جنگ تریاک» ساخته صدیق برمک و جایزه بهترین مستند را پتر لوم برای «نامه هایی به رئیس جمهوری» گرفت. منیژه حکمت داور این بخش جشنواره باتومی بود. به گزارش مهر «نامه هایی به رئیس جمهوری» به کارگردانی پتر لوم فیلمساز ۴۱ ساله متولد جمهوری چک با موضوع سفرهای استانی دکتر محمود احمدی نژاد و نامه هایی که مردم به وی می نویسند ساخته شده و پیش از این در جشنواره های برلین، یک دنیا در چک و موتوون کرواسی به نمایش درآمده و هفته آینده در جشنواره یی در ایتالیا هم اکران می شود.

kadkhoda saeid_uk - انگلیس - منجستر
تبریک به پرویز پرستو یی./ولی حیف وقت که واسه مموت دیونه گذاشتن./
چهار‌شنبه 8 مهر 1388

pahlavi100 - آمریکا - کالیفورنیا
وا مصیبتا...جایزهٔ جشنوارهٔ باتومی را که حوالهٔ ملت کردند، لابد جشنوارهٔ بعدی اسمش شیشه نوشابی هست!.
چهار‌شنبه 8 مهر 1388

IQ SEFR - نروژ - اسلو
دردت بخوره تو سرشریفی نیا وقطبی
چهار‌شنبه 8 مهر 1388

Masoud271 - امربکا - لوس انجلس
ااقای پرستوئ از راه دور دست شمارو میبوسم.
چهار‌شنبه 8 مهر 1388

mah1 - ایران - تهران
پرویز جان دوستتتتتتتتتتت داریم
چهار‌شنبه 8 مهر 1388

anita14 - هلند - دهن هاخ
جالب بود
چهار‌شنبه 8 مهر 1388

punisher - ایران - شیراز
پرویز پرستویی از جمله هنرمندانی است که همه جور نقشی رو بخوبی ایفا کرده..
چهار‌شنبه 8 مهر 1388

zorro.ir - ایران - تهران
پرویز خان بچه محل قدیمی همیشه دوستت داریم و خواهیم داشت یاد بهروز هم گرامی باد.
چهار‌شنبه 8 مهر 1388

Iranie Azade - آلمان - هامبورگ
جایزه جشنواره باتومى: براى نفر اول یک شیشه نوشابه طلایى با تشتک،. نفر دوم شیشه نوشابه نقره اى بدون تشتک، نفر سوم شیشه نوشابه خالى. براى نفرات آخرى هم حتماً مموش خودش اقدام خواهد کرد. مرگ بر علی سگ دست.....
چهار‌شنبه 8 مهر 1388

roya123 - ایران - ایران
پرویز پرستویی دوست داریم ...
چهار‌شنبه 8 مهر 1388

nazanin 2009 - ایران - ارومیه
هنرمند واقعی یعنی پرویز پرستویی
چهار‌شنبه 8 مهر 1388

mehrdad85 - تهران - ایران
آقای پرستویی دوست داشتنیه !
چهار‌شنبه 8 مهر 1388

pireghorbat - کره - سئول
پرویز جان دوستت داریم و بهروز راهم همیشه بیاد داریم .....از طرف بچه های دروازه غار در کره جنوبی ...انشااله در جشنواره پوسان ببینیمتان
چهار‌شنبه 8 مهر 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.