دانشگاه شریف یک صدا فریاد مرگ بر دیکتاتور

دانشگاه شریف یک صدا فریاد مرگ بر دیکتاتور

از صبح امروز دانشگاه شریف یک صدا فریاد اعتراض دانشجویان، نسبت به حضور وزیر مبقلب علوم دولت کودتا در این دانشگاه بود.

به گزارش خبرنگار "موج سبز آزادی" صبح امروز با اطلاع دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف از حضور کامران دانشجو، وزیر علوم متقلب دولت کودتا در این دانشگاه تجمع بزرگی از دانشجویان معترض تشکیل شده است که هنوز تا ساعت 12 امروز ادامه دارد. بر پایه گزارش های رسیده جمعیتی بین 1000 تا 2000 نفر از دانشجویان این دانشگاه از مقابل درب کتابخانه مرکزی به سمت درب اصلی این دانشگاه در خیابان آزادی حرکت کرده اند و با دادن شعارهای "مرگ بر دیکتاتور"، "محمود خائن"، "کروبی بت شکن" و بسیاری شعارهای دیگر، یک بار دیگر به کودتاچیان نشان دادند که دانشگاه زنده تر از همیشه به عنوان قلب جنبش سبز مردم ایران می تپد. با توجه به جمعیت نسبتا کم دانشگاه شریف نسبت به دانشگاه های دیگر و بافت غیر سیاسی آن بسیاری از ناظران از برگزاری چنین تجمعی در این دانشگاه ابراز شگفتی کردند. شدت و حدت شعارها به حدی است که در مقابل دانشگاه در خیابان آزادی مردم عادی نیز جمع شده و به حمایت از دانشجویان پرداخته اند. از جمله شعارهای جدیدی که در این تجمع بر علیه کامران دانشجو داده شده شعار"دروغگوی عمروعاص، 63 درصدت اینجاست" بود.


تجمع اعتراضی،این بار در دانشگاه شریف

آینده نیوز : در پی تجمع روز گذشته شماری از دانشجویان در دانشگاه تهران، خبرها حاکی است، امروز هم شماری از دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف تجمع کرده و شعار سردادند، به گونه ای که صدای دانشجویان از داخل دانشگاه در خیابان آزادی شنیده می شود.

خبرگزاری فارس هم با تایید خبر تجمع نوشت: گروه‌های قانون‌گریز که از نظر قوانین هیئت نظارت بر تشکل‌های دانشگاهیان غیرقانونی محسوب می‌شوند، برنامه‌ریزی اغتشاشات دانشگاه شریف را بر عهده گرفته‌اند که احتمالا منظور آن، انجمن اسلامی دانشگاه شریف است.

فارس افزود؛ هم‌اکنون به بهانه حضور یکی از مسئولان وزارت علوم برای افتتاح دانشکده رایانه و کتابخانه مرکزی دانشگاه شریف، تجمعی محدود در این دانشگاه از جنس تجمع روز گذشته در دانشگاه تهران شکل گرفته است. انجمن اسلامی دانشگاه شریف که دارای رابطه تشکیلاتی با طیف غیرقانونی و افراطی علامه است، وظیفه ساماندهی اغتشاشات دانشگاه شریف را به عهده گرفته است.
اعضای این انجمن از قبیل "ع.ا.م "، "م.ر " و بخصوص "ت.س " دبیر این انجمن از جمله افرادی هستند که در این موضوع دخیل بوده اند.

فارس به نقل از یک رسانه محفلی مدعی شده: انجمن اسلامی دانشگاه شریف در حالی همچنان به کار خود ادامه می‌دهد که بنابر قانون بایستی منحل شود.


خبرگزاری فارس :
برنامه‌ریزان اغتشاش در دانشگاه شریف چه کسانی هستند؟

خبرگزاری فارس: گروه‌های قانون‌گریز که از نظر قوانین هیئت نظارت بر تشکل‌های دانشگاهیان غیرقانونی محسوب می‌شوند، برنامه‌ریزی اغتشاشات دانشگاه شریف را بر عهده گرفته‌اند.

به گزارش خبرنگار سرویس "فضای مجازی " خبرگزاری فارس، خبرنامه دانشجویان ایران نوشت؛ هم‌اکنون به بهانه حضور یکی از مسئولان وزارت علوم برای افتتاح دانشکده رایانه و کتابخانه مرکزی دانشگاه شریف، تجمعی محدود در این دانشگاه از جنس تجمع روز گذشته در دانشگاه تهران شکل گرفته است.
انجمن اسلامی دانشگاه شریف که دارای رابطه تشکیلاتی با طیف غیرقانونی و افراطی علامه است، وظیفه ساماندهی اغتشاشات دانشگاه شریف را به عهده گرفته است.
اعضای این انجمن از قبیل "ع.ا.م "، "م.ر " و بخصوص "ت.س " دبیر این انجمن از جمله افرادی هستند که علیرغم ممنوعیت قانونی برای ارتباط تشکیلاتی با طیف غیرقانونی علامه در نشست‌های این طیف شرکت کرده و بخشی از وظایف همیشگی طیف مذکور برای ایجاد اغتشاش در دانشگاه‌ها را برعهده می‌گیرند.
"ت.س " که اخیراً در جریان اغتشاشات در روز قدس به همراه "ن.م " از افراطیون سابقه‌دار دانشگاه امیرکبیر و از اعضای طیف غیرقانونی علامه بازداشت شده و در روزهای اخیر آزاد شده بود، نقش اصلی اغتشاشات و هدایت افراطیون را بر عهده دارد.
انجمن اسلامی دانشگاه شریف در حالی همچنان به کار خود ادامه می‌دهد که بنابر قانون بایستی منحل شود.

* * دلایل غیرقانونی بودن فعالیت انجمن اسلامی دانشگاه شریف:

* ابلاغیه غیرقانونی بودن طیف علامه:
ششم بهمن سال 87 دبیرخانه‌های هیات‌های مرکزی نظارت بر تشکل‌های اسلامی دانشگاهیان وزارت‌خانه‌های علوم، تحقیقات و فناوری، بهداشت درمان و آموزش پزشکی طی نامه‌ای خطاب به مهدی عباسی‌مهر دبیر تشکیلات دفتر تحکیم وحدت، غیرقانونی بودن طیف علامه را رسماً ابلاغ کرد. که متن این نامه به شرح ذیل است:
جناب آقای عباسی مهر
دبیر محترم اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان دانشگاه‌های سراسر کشور (دفتر تحکیم وحدت)
با اهدای سلام؛
احتراماً، بازگشت به نامه شماره ت/87/39600 به مورخ 15/10/87 آن اتحادیه در خصوص عملکرد ومواضع گروه موسوم به طیف علامه دفتر تحکیم وحدت واستعلام قانونی و غیرقانونی بودن طیف مزبور، به اطلاع می رساند موضوع درجلسه مورخ 28/10/87 هیأت مرکزی مشترک نظارت بر تشکل‌های اسلامی دانشگاهیهان وزارت علوم؛، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مطرح و این هیات با عنایت به مستندات ذیل:
الف) عدم رعایت قسمت اخیر بند 6 مصوبه شهریور ماه 1381 شورای مشترک هیات‌های مرکزی نظارت بر تشکل‌های اسلامی دانشگاهیان در خصوص اختلافات دفتر تحکیم.
ب) مصوبه بیست و هشتمین جلسه هیأت میرکزی نظارت بر تشکل‌های اسلامی دانشگاهیان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مورخ 13/11/83 و تصریح به "غیرقانونی بودن شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت (شاخه علامه) به دلیل تخلف از اساسنامه، مرام‌نامه و مقررات مربوط به تشکل‌های اسلامی دانشگاهیان و نیز نداشتن نصاب لازم در شورای مرکزی ".
ج) دستورالعمل اجرایی آئین‌نامه اتحادیه تشکل‌های اسلامی دانشگاهیان مصوب 31/5/84 وزارت‌خانه‌های علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خصوصاً مواد 4، 5 و 7 این دستورالعمل.
د- عدول مکرر از «اساسنامه و مرامنامه دفتر تحکیم وحدت» طی چند سال گذشته.
غیرقانونی بودن «طیف علامه» را مورد تأکید قرار داد.

* دبیر تشکیلات دفتر تحکیم وحدت: تشکل مرتبط با طیف علامه، غیرقانونی محسوب می‌شود

پس از آن، مهدی عباسی‌مهر دبیر تشکیلات اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان سراسر کشور(دفتر تحکیم وحدت) در گفتگویی با فارس تأکید کرد: انجمن‌هایی که در گذشته وابسته به طیف علامه بوده‌اند، با توجه به غیرقانونی بودن این طیف، طیق قانون باید از آن اعلام جدائی کنند.
وی خاطرنشان کرد: پیشنهادمان به جریاناتی که هیچگونه نسبتی با نگرش و مرام انجمن‌های اسلامی ندارند، این است که با اخذ مجوز قانونی، در تشکل‌های دیگری فعالیت کرده و برای اشاعه تفکرات لیبرالی و یا مارکسیستی خود وارد دفتر تحکیم نشوند چرا که مطمئن باشند دانشجویان مسلمان کشورمان وضعیتی بهتر از طیف غیرقانونی علامه برایشان رقم نخواهند زد.
عباسی‌مهر تأکید کرد: اگر یک تشکل همچنان ارتباط تشکیلاتی خود را با طیف غیرقانونی علامه حفظ کند، مطابق قانون اجازه فعالیت نخواهد داشت.

* وزیر علوم وقت: طبق قانون هیچ تشکلی نباید ارتباط تشکیلاتی با طیف غیرقانونی علامه داشته باشد

محمد مهدی زاهدی وزیر علوم وقت نیز طی گفتگویی با فارس در تاریخ 9 بهمن 87 بر غیرقانونی بودن ارتباط تشکیلاتی با طیف علامه تأکید کرد و گفت: این تشکل‌ها با هر سلیقه‌ای و تفکری که باشند، با رعایت ضوابط مندرج در آئین‌نامه تشکل‌های دانشجویی می‌توانند به فعالیت خود ادامه دهند اما نمی‌توانند از عنوان طیف علامه استفاده کرده و یا با آن ارتباط تشکیلاتی داشته باشند.
وی افزود: موضوع تشکل‌های دانشجویی و انجمن‌های اسلامی دانشجویان در دانشگاه‌ها با یک جریان سیاسی غیرقانونی(طیف علامه) که بیرون از دانشگاه فعالیت می‌کرد، متفاوت است، لذا تشکل‌های دانشجویی تا زمانی که از آئین‌نامه و قانون عدول نکرده باشند، مشکلی برای ادامه فعالیت ندارند.

* رئیس دانشگاه شریف: موضوع انجمن اسلامی دانشگاه را پیگیری می‌کنیم
اما سعید سهراب‌پور رئیس‌ دانشگاه شریف نیز در گفتگویی با فارس در خصوص وضعیت انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شریف که پیش از این با طیف علامه ارتباط داشته و نام این تشکل در ذیل اکثر بیانیه‌های طیف غیرقانونی علامه به چشم می‌خورد، اظهار داشت: پس از دریافت ابلاغیه غیرقانونی بودن طیف علامه، در جلسه هیأت نظارت بر تشکل‌های اسلامی دانشگاه در خصوص انجمن اسلامی دانشگاه شریف تصمیم‌گیری خواهیم کرد.
وی افزود: در صورت ابلاغ غیررسمی بودن طیف علامه، از این پس ارتباط تشکیلاتی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شریف با طیف علامه و یا حک شدن نام این تشکل ذیل بیانیه‌های این طیف برخلاف قانون خواهد بود.

* اما همچنان با وجود ابلاغ این اطلاعیه به دانشگاه‌ها و با وجود حفظ ارتباط تشکلاتی انجمن اسلامی دانشگاه شریف با طیف علامه که از جمله آنها حضور فعالانه در نشست سالانه این طیف غیرقانونی در اردیبهشت سال 88 بود، این تشکل که طبق قانون، غیرقانونی محسوب می‌شود، به کار خود ادامه داده و التهابات و تشنجات در سطح دانشگاه‌ را پیگیری می‌کند.

bahalnl - هلند - ارنهم
ارنهم
سه‌شنبه 7 مهر 1388

bahalnl - هلند - ارنهم
با شروع دانشگا ها زوال این دولت ترور نزدیک میشه. ننگ بر استبداد مذهبی مرگ بر رژیم اخوندهای کفتار صفت. زنده باد ایران
سه‌شنبه 7 مهر 1388

siamaktg - ایران - تهران
دهنشون رو سرویس کنید ... مرسی.
سه‌شنبه 7 مهر 1388

اینترنت ندیده - ایران - ایران
دوستان حرف بزنید چرا کم نظر میدین این روزها که باید به هم انرژی بدیم
سه‌شنبه 7 مهر 1388

i.am.the.world - لو کزامبورک - اش
بیج عزیز و گرانقدر: بیم از ان دارم که در مبحثی که باز کرده ایم؛ به بیراهه افتاده باشیم. عزیز گرامی: سئوال از شما و دیگر عزیزانی که اسلام ستیزی را دامن زده و بر تنور ان میدمند؛ این بود که نهایت و غایت این بحث کجاست؟ این که حاصل این مبحث چیزی جز رنجش؛ ناسزاگویی و توهین و تهمت نیست؛ در همین سایت و کامنتها مشهود است. این که خیال و اتوپیا نیست؛هست؟ عزیزم نگارنده از (فکت) با شما میگویدو شما از ایده؛ اینطور نیست؟ در تکرار گزینشی کلمات و کنایه زدن نیز تبحر دارید که باز در حوصله گفتگوی ما نیست. شما اصرار دارید زندگی را از دریچه ایده؛ تئوری؛ و بحثهای بی سرانجام دیالکتیکی نگاه کنید؛ بنده انرا در خیابان و در نگاه و تماس با انسانها یاد میگیرم. مستقیم و ملموس و بدون واسطه. در همین المانی که شما زندگی میکنید؛ چند ماهی بیش نیست که یک نوجوان نوشت: فردا کباب براه میاندازم!! فردای انروز به مدرسه رفت و حدود 20 نوجوان دیگر را قتل عام کرد. همین یک ماه پیش در نوجوان 16 ساله با مشت و لگد در راه اهن مونیخ بازرگان 50 ساله ایی را در روز روشن به قتل رساندند...
سه‌شنبه 7 مهر 1388

aghozdar - ایران - تهران
80٪ دانش اموختگان و تحصیل کردگان ایران میگویند این دولت و اقمار وابسته غیر قانونی است انوقت با تمسک به قانونی که اصلا پایبند به ان نیستند هر کجا و هر چه که مخالف اقایون باشند غیر قانونی اعلام و حکم به تعطیل و دستگیری میدهند.
سه‌شنبه 7 مهر 1388

darius mis - انکلستان - لندن
دوست عزیز لوکزامبورک-اش.بپا چم نخوری.توسیه من به شما این است .کتاب ماهی سیاه کوچلو (صمد بهرنگی را دقیق مطالعه کنید) با سپاس
سه‌شنبه 7 مهر 1388

i.am.the.world. - لو کزامبورک - اش
...جامعه انسانی روزانه با هزاران مورد از این دست روبروست. من هنوز بربر مانده ام؛ هنوز ادم میکشم و تجاوز میکنم؛ حسودم؛ خشن و سودجو ام. هنوز فحاشم و در ترس زندگی میکنم. باید قبل از هر چیز یقه خودم را بگیرم و بطور جدی از خودم بپرسم چرا؟ چرا اینگونه مانده ام. چرا؟ این اولین و اخرین قدم است. حالا با این کار سخت و طاقت فرسایی که در شناختن خود در پیش دارم ؛ دانستن اینکه ناسوت محمد در مکه به ماسوت فلان کس در مدینه فرو رفت یا نه به چه درد اینهمه معظل و مشکل من میخورد؟ اسمش را هم با طمطراق گذاشته ایم روشنگری!!! روشنگری چی و کی؟ ذهن ادمها در باور احساس امنیت میکند. همانطور که در متعلق دانستن خود به یک کشور و جغرافیای خاص با یک پرچم خاص چنین احساسی دارد. باید به کاذب بودن این احساس پی برد و از ان خلاص شد. همین. اینکه هی تاریخی مشکوک را با کلماتی ثقیل در هم بیامیزم و با این معجون خودم به خلسه بروم و چند انسان باورمند را خراش بدهم؛ هیچ چیز بجز امتداد دادن جدایی؛ کینه و خصومت به ارمغان نمیاورد. امیدوارم ببینیم. شاد باشید و با مدارا.
سه‌شنبه 7 مهر 1388

iran-azad - ایران - تهران
مافیه یک تکون حسابی به خودمون بدیم تا بهمن 88 جشن آبجو نوشان رو در تهران برگزار می کنیم
سه‌شنبه 7 مهر 1388

hamesheh bahar - انگلستان - لندن
خدا پشت و پناهشان باشه . مرگ بر ا.ن و خاینه ای.
سه‌شنبه 7 مهر 1388

TNTtnt59 - ایران - تهران
ّiran-azad - ایران - تهران - خدا از دهنت بشنوه (امیدوارم). زنده باد دانشجوی آزاداندیش ایرانی
سه‌شنبه 7 مهر 1388

rezanl - هلند - امستردام
رو سیاهی به خامنه ای و دار و دستش. درود بر دانشجوی بیدار
سه‌شنبه 7 مهر 1388

playboy972 - ایران - گرگان
کامران دانشجوی کثافت. تو تلوزیون ازش پرسیدن یه خاطره از زمان دانشجوییت بگو گفت من خارج از کشور درس خوندم. بدبخت تو که گنده ور میداری خودت تابلو میشی که هالو!
چهار‌شنبه 8 مهر 1388

Alhan - ایران - تهران
فقط می گم دمتون گرم !خدا قوت و قدرتنون هر لحظه بیشتر کنه .
چهار‌شنبه 8 مهر 1388

bij - المان - المان
i.am.the.world عزیز، اشتباه بزرگ تو در قضاوتت در همین است که روشنگری را با ((اسلام ستیزی)) قاطی کرده ای! هم مکاتبه ای عزیز، این دگراندیش نیست که سر ستیز دارد بلکه مسلمان دگم بر اساس سنت محمد و فرامین قران با انسانیت برای غیرخودی سر ستیز دارد!!! مسلمانان مسلمان را مترادف با انسان می‌دانند و نه جزیی از انسانیت. اگر پیامهای این سایت را برای قضاوتت در مورد بحثها مورد نظر قرار داده ای به دو نوع برخورد از طرف دگراندشان برمیخوریم. یکی همانکه تو برای تمام بحثها میبینی یعنی ناسزاگویی در حد کلمات رکیک از روی عصبانیت و به مسخره گرفتن چهره مخالفین یا به تعبیر تو ((خراش)) دادن خرس دگماتیست، دومی گذاشتن کامنت در جهت پرده برداری(تقدسزدایی) با «بیان واقعیت» از روی شواهد تاریخی و اسناد معتبر یا به تعبیر من روشنگری! اگر در بیان این واقعیات بحث منحرف شود باید مشکل را در طرفین گفتگو دید نه در روش علمی در جهت روشنگری!!! تو در چه جامعه ای «ایده» ات = ((کاذب بودن این احساس پی برد و از ان خلاص شد)) را مطرح میکنی! ...
چهار‌شنبه 8 مهر 1388

bij - المان - المان
2) .. اگر در المان و لوگزامبورگ است که میتوان ان ایده را مطرح کرد و بعنوان یک فاکت و واقعیت برای عده ای بکار بست اما در جامعه ایران اتوپیا و غیرواقعیست! یک مثال ساده، تو بعنوان تازه وارد در یک شهر کوچک متوجه بی اعتنایی ساکنین نسبت به پاکیزه نگاه داشتن خیابان و اطراف ان میشوی. برای انکه به پاکیزگی ان شهر کمک کنی میتوانی ١- خود در هر فرصتی به جمع اوری زباله ها مشغول شوی. ٢- به تک تک افرادی که برمیخوری گوشزد کنی پاکیزگی چیز خوبیست (و ((رنجش؛ ناسزاگویی و توهین و تهمت)) همچنین ((قتل عام)) چیز بدیست!) شما باید بخود برگردید و دیگر اشغال در خیابان رها نکنید سعی کنید ((حسادت؛ خشونت و سودجویی)) را کنار بگذارید! ٣- با توجه به فقر اقتصادی و فرهنگی بخصوص چیره گی ایدولوژی در زندگی شهروند، به اموزش و روشنگری بر ضد فرهنگ سنتی، مکتبی و بخصوص فقر اقتصادی اقدام نمود. این مهم در همکاری با دیگران بهتر و موفقیت امیزتر انجام میگیرد. ...
چهار‌شنبه 8 مهر 1388

bij - المان - المان
3) .. روش تو در یک جامعه فقیر به روش ٢ درمثال بالا نزدیک است! * تعصب(=تعلق به گروه) در چه بستری تعریف میشود در سیستم بسته یا در جامعه دموکرات؟! شرکت مسلمانان در پهنه‌ی گفتگو در باره‌ی شهروند نمی‌تواند دور از خراش دادن باشد، ولی بایستی این خراش‌ها با جستجو در مبانی و آثار بخردانه‌ی مفاهیم اجتماعی، سیاسی و همچنین ارزش‌های معنوی اخلاقی منجر به برداشتی همگرا شود (همانا در سیاستگذاری غیرمکتبی) تا همه‌ی فرهنگها و عقاید بتوانند خود را در آن بازیابند! زیرا برای رسیدن به اجماع تعهد شهروندی ومدیریت مسئول بایستی پیش از هر چیز شرایط گفتگوهای ژرف را با هدف گونه‌ای از «جهانشمولی» که تفاوت‌ها را پاس بدارد، آماده کرد! یعنی ضد جدایی، ضد کینه و ضد خصومت و .. که روشنگری به ارمغان می اورد! با احترام!
چهار‌شنبه 8 مهر 1388

i.am.the.world - لو کزامبورک - اش
...نمیبنیم عزیزم. نمیبینم. شما در محاصره انتلکت گرفتار شده ایی و فکر و پروگرامی که به ان داده شد بطور اتوماتیک و ماشینی میخواهد جواب دهد و رد شود. دقت کرده اید چقدر ما ادمها دست دومیم؟ هر چه که میگوییم یا در کتاب خوانده ایم؛ یا از کسی شنیده ایم. هیچ چیزی از خودمان نداریم. بهمدیگر نیز گوش نمی دهیم. فکر کنم در مسایلی که مطرح کردیم به اندازه کافی جای تامل و سکوت وجود داشت. هر چیز اضافه کنم دست دوم خواهد بود. تقسیم انسانها به المانی؛ ایرانی یا امریکایی و غیره فاحشترین اشتباه فکر و بشر بوده است که چیزی بجز جنگ؛ اتلاف و مرگ و ویرانی به بار نیاورده است. این یک (فکت) محرز و مسلم است. من هیچ روشنگری در نوشتار شما چند نفر نمیبینم. شاید درایت و دقت ندارم. اما میبینم که دیگرانی هستند که از این روشنگریهای شما به درد میایند و پرخاش میکنند. ارزو دارم پنجره های حواس و هوشیاریتان ( و نه تفکر) همواره باز باشد. شاد باشید.
پنج‌شنبه 9 مهر 1388

bij - المان - المان
i.am.the.world عزیز، اینقدر سخت نگیر مگر این جمله از تو نیست: ((با ارزوی ورشکستگی و توقف همه اسلحه سازیهای جهان. چنین باد)) این نوشته شعارگونه بر ضد انهایی است که منافعشان در اسلحه سازیست و شعار روشنفکرانه تو برای انان ((جنگ؛ اتلاف و مرگ و ویرانی)) و توهین و خراش اسلحه سازها! اینکه فرهنگ مدارا و تجدد برای من رل بزرگی را بازی میکند تا بشر از جنگیدن رهایی یابند هیچ تناقضی با اموخته های من و تو از دوران مدرسه و دانشگاه تا برسمیت شناختن تفاوتها در فرهنگ و ملیت و غیره ندارند که هیچ، بلکه لازم و ملزوم همدیگرند!!! همانطور که از بچه گی تا به امروز من و تو و انسانها از دیگران یادگرفته ایم از ذوب شدن در ایدولوژی و رهبران با خردگرایی پرهیز میکنیم! امیدوارم جا افتاده باشد! با احترام!
پنج‌شنبه 9 مهر 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.