احتمال وقوع فاجعه زیست محیطی در زمان نسل کنونی

احتمال وقوع فاجعه زیست محیطی در زمان نسل کنونی

دانشمندان هشدار داده اند که چنانچه گازهای گلخانه ای کنترل نشود احتمال وقوع فاجعه جوی وجود دارد

مطالعات تازه ای که در باره تغییرات جوی صورت گرفته نشان می دهد که این احتمال که فاجعه 4 درجه سانتیگراد گرمتر شدن هوای کره زمین در دوره نسل کنونی اتفاق افتد، در حال افزایش است.

دانشمندانی که این مطالعات را انجام داده اند می گویند تا اواسط قرن حاضر احتمال گرمتر شدن هوای کره زمین تا 4 درجه سانتیگراد و جود دارد .

به گفته این دانشمندان در منطقه قطب شمال، در همین مدت ممکن است درجه حرارت هوا تا 15 درجه سانتیگراد افزایش یابد.

این بررسی که توسط نهاد تحقیقاتی معتبر Hadley Centre در بریتانیا صورت گرفته، به این نتیجه رسیده که چنانچه گازهای گلخانه ای کنترل نشود، در ظرف مدتی کمتر از 50 سال درجه حرارت هوای کره زمین افزایش خواهد یافت و در نتیجه آن ممکن است زمین های پست را سیل فرا گرفته و نیمی از تمام گونه های حیوانات و گیاهان از بین بروند و دسترسی به آب در سراسر جهان به مخاطره افتد.

ولی دانشمندانی که این گزارش را تهیه کرده اند بر این نکته پافشاری می کنند که وقوع این فاجعه اجتناب ناپذیر نیست و چنانچه میزان گازهای گلخانه ای به زودی کاهش یابد هنوز می توان از وقوع آن جلوگیری کرد.

این گزارش هنگامی انتشار می یابد که نمایندگان 190 کشور جهان برای شرکت در دور دیگری از گفتگوها قبل از تشکیل اجلاس تغییرات جوی در ماه دسامبر، در بانکوک گرد آمده اند.

این اجلاس به ابتکار سازمان ملل متحد در کپنهاگ تشکیل خواهد شد.

مقامات سازمان ملل متحد نمایندگان شرکت کننده در نشست بانکوک را ترغیب کرده اند که گام های لازم را در جهت تهیه پیش نویس متنی که در کنفرانس کپنهاگ مطرح می شود بردارند.

یکی از درخواست های مهم کشورهای در حال توسعه این است که کشورهای ثروتمند باید به کشورهای در حال توسعه برای کاهش تولید گازهای گلخانه ای کمک مالی کنند.

گوردون براون، نخست وزیر بریتانیا می گوید برای مقابله با فقر از طریق استفاده از تکنولوژی پاک، به سالانه 100 میلیارد دلار نیاز است.

کشورهای اتحادیه اروپا کم و بیش با این موضوع موافقند ولی باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا در اجلاس گروه 20 در هفته گذشته این موضوع را نادیده گرفت.

راجر هارابین، تحلیلگر بی بی سی در امور محیط زیست می گوید سیاست های آقای اوباما در مورد محیط زیست در مجلس سنای آمریکا با مشکل عظیمی روبروست و سناتورهای آمریکایی با تامین بودجه لازم برای کمک به حفاظت از محیط زیست موافق نیستند.

hosein_3456 - ایران - سینقان
جای تعجب داره که دوستای اجنبی نیومدن اینجا فحش بدن و این گرم شدن و مشکلات رو یه جوری به جمهوری اسلامی و احمدی نژاد نسبت بدن
سه‌شنبه 7 مهر 1388

zebelkhan - آمریکا - سن خوزه
hosein_3456 - ایران - سینقان. اجنبی تو عرب زاده بسیجی هستی که حتی وقتی کسی با شما اراذل کار نداره خودتون رو میاندازید وسط! از کامنت تو معلومه جیره بگیر جمهوری خون و جنون اسلامی هستی! بله جمهوری اسلامی مسبب بسیاری از بدبختیهای عصر حاضر است. از حمایت از تروریسم گرفته تا آلودگیهای زیست محیطی ایران از دریای خزر تا خلیج فارس. جنگلهای شمال را تاراج کردند. منابع طبیعی را غارت کردند. آبها را آلوده کردند و زمینها را بایر و کشاورزی را نابود. لعنت ابدی بر مزدوران ضد ایرانی کور و کری مثل تو که این همه جنایت را نمیبیند.
سه‌شنبه 7 مهر 1388

sadafi - المان - مونیخ
hosein_3456 - ایران - سینقان . خیلی چندشی حالم به هم میخوره
سه‌شنبه 7 مهر 1388

bache mahal - بلژیک - .هامه
بچه ها ما همه ایرانی هستیم و باید باهم باشیم
سه‌شنبه 7 مهر 1388

mehrab_alborzi - ایران - تهران
hosein_3456 - ایران - سینقان---------- وقتی هم کسی بهتون کاری نداره نمی تونی اروم بشینی . به خدا قسم تو خود شیطان هستی چرا که همه را تحریک میکنی . توبه کن
سه‌شنبه 7 مهر 1388

zoroye iran - اتریش - وین
hosein_3456 - ایران - سینقان . می خواستم قهوه ایت کنم که دوستان زحمتشو کشیدن .بسیجی دلاور افتابه رو بیاور. راستی توضیح بده دهتون کجای نقشه ایران هست
سه‌شنبه 7 مهر 1388

punisher - ایران - شیراز
hosein_3456 - ایران - سینقان. گویا شما را چیزی میشود.....!!!! اولین نفر کامنت گذاشتی که چی ..؟؟؟... zebelkhan - آمریکا - سن خوزه. سپاس فراوان برای جواب نازت..
سه‌شنبه 7 مهر 1388

playboy972 - ایران - گرگان
خفه شو بسیجی احمق. باور کن اگه جمهوری اسلامی نابود بشه حاضریم هر بلایی رو تحمل کنیم. فقط از شر این مصیبت بزرگ خلاص بشیم.زنده باد جنبش سبز آزادی!
چهار‌شنبه 8 مهر 1388

hamesheh bahar - انگلستان - لندن
hosein_3456 - ایران - سینقان سینقان دیگه کدام قبرستانی است نکنه فلسطینیها واردش کردند.
پنج‌شنبه 9 مهر 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.