درمان ناباروری مردان با غذا

درمان ناباروری مردان با غذا

عضو مرکز تحقیقات بالینی آمریکا گفت: تحقیقات جدید نشان می دهد افزایش ناباروری در مردان ارتباط نزدیکی با کاهش مصرف مواد آنتی اکسیدانی در آن ها دارد و مصرف مقادیر زیاد این مواد، به درمان ناباروری در مردان کمک می کند.   

دکتر "مهدی اخبارده" متخصص تغذیه بالینی از دانشگاه بوستون آمریکا در حاشیه برگزاری دهمین کنگره بین المللی باروری و ناباروری رویان در گفتگو با خبرنگار علمی ایرنا گفت: جدیدترین تحقیقات انجام شده در خصوص ارتباط بین تغذیه و باروری نشان می دهد مصرف مواد حاوی آنتی اکسیدان نظیر ویتامین C، ویتامین E، ویتامینA ، سولفات روی و سلنیوم در بالا بردن قدرت باروری مردان تاثیر بسیار زیادی دارد.

متخصص تغذیه بالینی از دانشگاه بوستون آمریکا، افزود: آنزیم Q10 ، بتاکاروتن که در هویج یافت می شود و لیکوپن که در هندوانه و گوجه فرنگی به وفور یافت می شود، تاثیر زیادی در درمان ناباروری مردان دارد.

وی با بیان این که مصرف این مواد به صورت دوزهای معمولی توصیه شده روزانه که افراد عادی مصرف می کنند، موثر نیست، گفت: افراد باید در زمانی که قصد باروری دارند، این مواد را زیر نظر متخصص به صورت مگا دوز (دوزهای خیلی زیاد) مصرف کنند.

وی که این مقاله را در دهمین کنگره بین المللی باروری و ناباروری رویان ارایه کرده، اظهار داشت: گفته می شود حدود 40 درصد علل ناباروری ناشی از وجود مشکلاتی در مردان است که با ارایه این شیوه و گنجاندن آنتی اکسیدان ها در برنامه غذایی، می توان این مشکل را درمان کرد.

سخنران کنگره باروری و ناباروری رویان اظهار داشت: تاثیر آنتی اکسیدان ها و مکانیسم آنها در درمان ناباروری مردان از نظر تحقیقاتی کاملا مشخص و اثبات شده است.

اخبارده مقاله خود را در موضوع نقش تغذیه در درمان ناباروری مردان در دهمین کنگره بین المللی بارروی و ناباروری رویان ارایه کرد.

دهمین کنگره بین المللی باروری و ناباروری رویان همراه با پنجمین کنگره بین المللی فناوری سلول های بنیادی رویان، هفته گذشته از اول تا سوم مهر ماه در سالن همایش های رازی برگزار شد.

siavashoma - انگلستان - منچستر
فرزند کمتر زندگی بهتر.
سه‌شنبه 7 مهر 1388

maniajoon - اتزبش - وین
سیاوش /انگلستان-منچستر زن وشوهر بدون بچه هیچوقت احساس خانواده بودن نمی کنن- قربونه حکمت خدا یکی 40تا داره یکی حسرت یکیشو
سه‌شنبه 7 مهر 1388

flora_germany - آلمان - دوسلدورف
اگر میخواهید از زندگی‌ دو روزه لذت ببرید و از نظر روحیه و جسمی‌ سالم بمانید بچه دار نشوید!.
سه‌شنبه 7 مهر 1388

zorro - هند - میسور
به نظر من تو این دنیای بی رحم بچه جایی نداره. تا کی می خواهیم به بهانه غریزه یک موجود بی گناه رو بدبخت کنیم.
سه‌شنبه 7 مهر 1388

bahram$hiroshima - ژاپن - هیروشیما
flora_germany - آلمان - دوسلدورف . اگه اینطوری هست که شما میگین پس برو خودتو بکش که پدر و مادرت زندگی سالم و روحیه خوبی داشته باشن٬و از زندگیشون لذت ببرند !!!!!!!!!!!!!!!
سه‌شنبه 7 مهر 1388

darya_r - انگلستان - لیورپول
هرچی به اندازه ودرجای صحیح خودش خوبه٬ نی نی گولوها هم خیلی خیلی نازند وبه زندگی دونفره هدف می دن . ولی امیدوارم خدا اول لیاقتش روبه ادم بده بعد خود نی نی رو.
سه‌شنبه 7 مهر 1388

khanande - ایران - ایران
flora_germany - آلمان - دوسلدورف. گل گفتی!
چهار‌شنبه 8 مهر 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.