ترابی: هیچ‌گاه قرار نبود سپاه به قدرت اقتصادی در کشورتبدیل شود

ترابی: هیچ‌گاه قرار نبود سپاه به قدرت اقتصادی در کشورتبدیل شود

پارلمان‌نیوز: عضو فراکسیون خط امام(ره) مجلس با انتقاد از نحوه واگذاری بخش دولتی به اسم خصوصی‌سازی به بخش‌های شبه دولتی و نظامی گفت:« قرار نبود که نهادهای نظامی مانند سپاه به قدرت اقتصادی در کشور برسند.»

نصرالله ترابی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری فراکسیون خط امام(ره)مجلس«پارلمان‌نیوز»، در خصوص واگذاری 50 درصد سهام شرکت مخابرات به شرکت وابسته به سپاه پاسداران در یک معامله بدون رقیب خصوصی، گفت:«منظور از خصوصی‌سازی در کشور، واگذاری امور مدیریتی به بخش خصوصی است نه اینکه دولت، شرکت‌ها و موسسات را به بخش‌هایی چون سازمان تامین اجتماعی، سازمان بازنشستگی، سپاه پاسداران و... که نهادهای شبه دولتی هستند واگذار کند.»

وی تصریح کرد:«منظور از خصوصی‌سازی واگذاری مدیریت‌ها است که دولت دیگر دخالتی در تعیین مدیران نداشته باشد وگرنه خصوصی‌سازی اتفاق نمی‌افتد.»

ترابی در خصوص ورود سپاه به فعالیت‌های اقتصادی و قدرت گرفتن آن در مسایل مالی گفت:«آنچه که در قانون مطرح شده این است که نهادهای نظامی همچون سپاه در دوران صلح می‌توانند از امکانات خود برای تقویت سپاه بهره ببرند مثلا از بلدوزرها یا لودرهای خود در زمان صلح به نفع آبادانی کشور و تامین مخارج خود بهره ببرند اما هیچ‌گاه قرار نبوده که سپاه رقیب بخش خصوصی در کشور شود.»

عضو فراکسیون خط امام(ره) مجلس تاکید کرد:«مطمئنا نهادهای شبه دولتی و نظامی از نفوذ و حمایت بیشتری برخوردار هستند و در چنین شرایطی بخش خصوصی امکان رقابت و فعالیت ندارد .»

ترابی با بیان اینکه نباید هیچ‌گونه انحصاری در کشور صورت بگیرد، گفت:«زمانی‌که یک نهاد با قدرت سیاسی و نفوذ وارد فعالیت اقتصادی شود، از این توان خود برای حذف رقبا استفاده می‌کند که انحصار شکل می‌گیرد و کشور دچار آسیب خواهد شد.»

نماینده اصلاح‌طلب مردم شهرکرد خاطر نشان کرد:« البته اکنون اگر به آقایان خرده بگیریم که چرا سهام مخابرات به سپاه واگذار شده، هزار و یک دلیل می‌آورند که این دو شرکت ربطی به سپاه ندارد اما زیان آن متوجه کشور و اقتصاد است.»

وی تاکید کرد:«هیچ‌گاه قرار نبود سپاه به قدرت اقتصادی در کشورتبدیل شود و مسئولان باید متوجه پیامدهای تصمیمات خود در بلند مدت باشند.»

shahram khosh maram - ایران - تهران
نیروهای مسلح نباید وارد سیاست و اقتصاد کشور شوند. حتی وجود بانکی مثل بانک سپه هم جای سوال دارد و فقط به خاطر پیشینه و سابقه اش میشود قبولش کرد.
دوشنبه 6 مهر 1388

mehrab_alborzi - ایران - تهران
ببینم از این به بعد باید بگیم شرکت پاسداران مخابرات یا پاسداران مخابرات یا شرکت مخابرات پاسداران .
دوشنبه 6 مهر 1388

javidshah - ایتالیا - رم
درود بر تو ای شیر پاک خورده اقای ترابی. درود بر تمام فامیل شما. زنده باد مردم شهر کرد با انتخاب چنین شیر مردی. زنده باشی ای مرد.
دوشنبه 6 مهر 1388

امین آلمان فرانکفورت - آلمان - فرانکفورت
با سلام- سپاه یه قدرت نظامی بوده و ازاین قدرت داره سواستفاده میکنه- اما سپاه یه قدرت نظامی(تسخیر فرودگاه -عناصر سپاه)- سیاسی(مسئولئین کشور -عناصر سپاه)- اجرائی(لباس شخصیها و زندان سپاه وعوامل امنیتی و وزرات اطلاعات -عناصر سپاه)و قدرت اقتصادی(شرکتهای مختلف کشوردر اختیار سپاه -)است- این یعنی سپاه برای خودش شده- همه چیز-بخاطر همین و به خاطر قدرت طلبی سپاه به هر کاری دست میزنه
سه‌شنبه 7 مهر 1388

baas - هلند - روتردام
خیلی چیزها در حکومت اسهالی قرار نبود ولی شد.
سه‌شنبه 7 مهر 1388

مسلمان ایرانی - ایران - شیراز
نامه عبدالکریم سروش به آیت الله خامنه ای: جشن زوال استبداد دینی . https://peiknet.net/09-september/news.asp?id=40913sort=Rahbari
سه‌شنبه 7 مهر 1388

kamia1 - المان - کلن
اگه اقتصاد رو دستش نگیره که قدرت نداره...حالا کجاشو دیدین بخور بخور تازه اولشه
سه‌شنبه 7 مهر 1388

مسلمان ایرانی - ایران - شیراز
عکسهایی از تاسیسات جدید اتمی ایران توسط شرکت گیوآی . https://news.cnet.com/8301-30685_3-10362358-264.html
سه‌شنبه 7 مهر 1388

abadan147 - انگلستان - بیرمینگهام
اقای ترابی عزیز دمت گرم اما مواطب خودت باش . بر خلاف مقام معضلم علی گدا و انتری حرف میزنی. منتظر احضاریه دادگاه باش.
سه‌شنبه 7 مهر 1388

sabzezar - ایران - تهران
از این به بعد باید خیلی مواظب حرف زدنمون باشیم0دارن همه جوره خفمون میکنن.فقط خدا به دادمون برسه
سه‌شنبه 7 مهر 1388

amin3006 - هند - هند
با توجه به خرید شرکت مخابرات توسط سپاه و استراق سمع مکالمات تلفنی تان این جملات را می توانید استفاده کنید. پیشنهاد می شود بین مکالمات تلفنی تان این جملات را بگویید:. برادرا خسته نباشن. ! -آقایون یه لحظه گوشی! من میرم آب بخورم و بیام. ! -برادرا ببخشین الان ساعت چنده؟ . - داداش ما حرفمون طول میکشه یه وقت مزاحم شما نباشیم! –. برادرا یه لحظه گوش نکنن مسئله ناموسیه! -آقایون شما قضاوت کنین، من درست میگم یا رفیقم! –. برادرا دقت کنین! ما الان میخوایم مسیر جنبش رو بگیم! –. داداشا شما که قبض تلفن براتون نمیاد! یه زنگ به آقا نتانیاهو بزنین، بگین برنامه فردا چیه! –. برادرا من میرم بخوابم، موبایلم رو برای صبح زود روی زنگ میذارم یه وقت از خواب نپرین. ! - داداش من ساعت 12 باید قرص بخورم، بین مکالمات و من و رفقا، یادآوری کن! –. داداش ها سرفه میکنن جلوی دهنشونو بگیرن! –. برادرا خیلی خوشحال شدم. تا فردا...
سه‌شنبه 7 مهر 1388

hosein_3456 - ایران - سینقان
-------------------
کاربر گرامی: hosein_3456 - نراق- ایران
بدلیل استفاده از نامهای کاربری متعدد ,دسترسی شما به بخش نظرات مسدود شد.
برخی از اسامی کاربری مسدود شده:
hosein_3456
bakman
ehsas3000
farhad sadeghi
farhod
foster_pop
hosein3456
kfg
masoud1354
medi_4564@
MERCURY
naragh
POURYA19_87
POURYAXX
sadeghi3456
TONDAR
پوریا
vadod

ایرانیان انگلستان
سه‌شنبه 7 مهر 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.