برنج های آلوده گردش خون را با اختلالات شدیدی مواجه می کند

برنج های آلوده گردش خون را با اختلالات شدیدی مواجه می کند

یک کارشناس تغذیه گفت:برنج های آلوده به فلزات سنگین وضعیت گردش خون انسان را با اختلالات شدیدی مواجه می کند.

متین احساسی در گفت و گو با سامانه خبری سلامت نیوز  با اشاره به گزارش موسسه استاندارد در آلودگی برنج های وارداتی به فلزات سنگین  و آرسنیک گفت:«فلزات سنگین دارای مواد سمی هستند که مصرف آنها می تواند جریان خون سازی فرد را مختل کند.»

وی افزود:«در صورت صحت گزارش موسسه استاندارد  مبنی بر آلودگی برنج های وارداتی ،نظام بهداشت و درمان کشور با تبعات بسیاری سنگینی به جهت بیماری های ناشی از مسمومیت این برنج ها مواجه خواهد شد.»

این کارشناس تغذیه اظهار داشت:«مضرات مصرف آرسنیک نیز برکسی پوشیده نیست ؛مسمومیت های شدید و در نهایت مرگ برای استفاده کنندگان از برنج های آلوده به آرسنیک حتمی است.»

وی  با بیان این مطلب که وزارت بهداشت و درمان باید با همکاری وزارت بازرگانی  بر نحوه واردات مواد غذایی نظارت بیشتری داشته باشد،متذکر شد:«گزارش موسسه استاندارد در رابطه با واردات برنج های آلوده  حاکی از عدم هماهنگی ارگان های ذی ربط  برای نظارت بر ورود مواد غذایی است.»

احساسی تصریح کرد:« انتشار خبر واردات برنج های آلوده و تولید سوسیس و کالباس های غیر بهداشتی تبعات نامطلوبی را در جامعه به دنبال داشته است و بهتر است که مسوولین برای دغدغه مردم  نسبت به مصرف  این مواد غذایی حساسیت بیشتری داشته باشند.»

وی خاطرنشان کرد:« مردم مطالبات بسیاری از مسوولین دارند که هنوز پاسخ قابل قبولی به آنها داده نشده است اما پیگیری موضوع نظارت بر تولید و توزیع  مواد غذایی که ارتباط مستقیمی با سلامتی این افراد دارد باید  با اهمیت بیشتری دنبال شود. »

blueberry64 - ایران - تهران
نمیدونم بگم خاک بر سرمون با این دولت و این وضعیت فلاکت بار یا بگم خاک بر سرشون با این کاراشون.. اما هر چی هست که / از ماست که بر ماست /
دوشنبه 6 مهر 1388

shabnam anti mammad! - استرالیا - سیدنی
این رژیم به هر طریق ممکن داره به ایران و ایرانی ضربه میزنه و به شدت تلاش داره که روی همه سفاکان تاریخ رو سفید کنه. دوستان عزیز در رابطه با واردات برنج آلوده تا امکان داره اطلاع رسانی کنید و مردم رو از خریدن اونها باز دارید. اگر مردم از خریدن این کالا خودداری کنند دو هدف برآورده میشه. یکی اینکه کمتر کسی آسیب میبینه و دوم اینکه به اون آقازاده باشرفی که این برنج ها رو وارد کرده ضرر اقتصادی تحمیل میشه. هرچند که اینها پشتشون گرمتر از اونه که با این چیزها دچار مشکل بشن اما باز هم میتونه براشون نگران کننده باشه و آرامششون رو تا حدی بر هم بزنه.
دوشنبه 6 مهر 1388

farid turkeh - ایران - تهران
حتما ارزونتر بوده. دولت هم که ارسنیک. بیلمیرم نمندی.فکر کردن برنجه جدیده تو بازار .مثل دمسیاه.طارم یا دودی. خوب ری کنه شفته نشه برا این یک مادر یک قبرستون بابا ها کافیه واردش کنن تو مملکت.
دوشنبه 6 مهر 1388

hayabusa - فنلاند - هلسینکی
محمود انتیپ را ننش میگن نزید ،،رفته برینه این افتاده
دوشنبه 6 مهر 1388

Negah* - المان - فرانکفورت
رییس مرکز تحقیقات کشاورزی پنجاب هند در واکنش به محدودیت واردات برنج ایران به دلیل آلودگی آن به سم آرسنیک اذعان کرد، مناطق زیادی از پنجاب مرکز اصلی آرسنیک، کادمیوم و سایر فلزات است و اگر در این مناطق کشت و زرع صورت گیرد، بی شک محصولات تولیدی شامل این ترکیبات سمی خواهد بود. . روسیه نیز واردات برنج هندی و پاکستانی را محدود کرده است. با این وضعیت پرونده برنج وارداتی نه تنها بسته نشده است بلکه وارد فاز جدیدی تری شده است.آیا وزارت بهداشت ایران کاسه داغتر از آش شده است یا دایه مهربانتر از مادر؟ که میگوید برنج هند سالم است( جهان نیوز ).
دوشنبه 6 مهر 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.