آیا فرزندتان به واکسن آنفلوانزا نیاز دارد؟

آیا فرزندتان به واکسن آنفلوانزا نیاز دارد؟

در این فصل از سال، سرماخوردگی شایع‌ترین بیماری است که همه سنین، از کودک و نوجوان گرفته تا بزرگسال و سالمند را درگیر می‌کند.

به همین دلیل بسیاری از والدین نگران فرزندان خود و سرماخوردگی آنها هستند. این در حالی است که در چند سال اخیر که واکسن آنفلوانزا به بازار آمده، این پرسش در بین والدین مطرح شده که آیا فرزند آنها به واکسن سرماخوردگی نیاز دارد یا خیر.

متخصصان می‌گویند تنها آن دسته از کودکان که دچار بیماری‌های خاص هستند و آنفلوانزا می‌تواند موجب وخیم‌تر شدن حال آنها شود، باید این واکسن را تزریق کنند.

آسم، دیابت، ایدز و ناراحتی‌های کلیه از جمله بیماری‌هایی هستند که در صورت ابتلای کودکان به آنها، تزریق واکسن آنفلوانزا تجویز می شود.

با این حال پزشکان تاکید دارند که کودکان سالم به تزریق این واکسن نیاز ندارند و باید با روش‌های متداول از جمله شست وشوی مرتب دست‌ها و مصرف ویتامین C از ابتلای آنها به ‌آنفلوانزا جلوگیری کرد.

باقلوا - ایران - ایران
قابل توجه بینندگان سایت و مسولین سایت :. لطفا اطلاعات پزشکی غلط به مردم ندین . من برای این دو بیماری ( سرما خوردگی و آنفلوآنزا) از پزشکان و داروخانه ها تحقیق کردم و متوجه شدم که واکسن آنفلوآنزا اصلا هیچ ربطی به سرماخوردگی و پیشگیری از سرما خوردگی نداره و فقط از آنفلوآنزای معمولی پیشگیری میکنه ( و نه آنفلوآنزای پرندگان یا خوکی ) . تا الانش که برای سرماخوردگی واکسن خاصی نیومده . فقط یکسری دارو ها هست که میتونه سرماخوردگی رو مدتی به تعویق بندازه که فقط با تجویز پزشک باید استفاده بشه .
یکشنبه 5 مهر 1388

rohi - ایران - مشهد
جالب بود
چهار‌شنبه 8 مهر 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.