واکنش پژوهشگران ایرانی به سرقت علمی آقای وزیر

واکنش پژوهشگران ایرانی به سرقت علمی آقای وزیر

 افشاگری معتبرترین نشریه علمی جهان درباره ۲ مورد کپی‌برداری مقالات کامران دانشجو از مقالات دیگر پژوهشگران، موجی از اعتراضات درمیان دانشمندان ایرانی خارج از کشور به راه انداخت و انتشارات اشپرینگر نیز نسخه‌های آنلاین این مقاله بحث‌برانگیز را از پایگاه اطلاعاتی خود حذف کرده است.

نوروز:دانشمندان ایرانی می‌گویند که قصد دارند مسئولین امر را وادارند تا در مورد این سرقت علمی تحقیق شود و در صورتی که صحت این اتهام اثبات شود، تقاضای استعفای کامران دانشجو، وزیر علوم دولت احمدی نژاد را مطرح کنند.

آنتونی دویل، ویراستار مجله‌ای که مقاله مورد بحث در آن منتشر شده است، به خبرنگاران نیچر گفت که این ژورنال، در نسخه‌های آنلاین خود آن را حذف خواهد کرد و در نسخه کاغذی آن نیز اصلاحیه‌ای اضافه خواهد کرد که به خوانندگان اطمینان خواهد داد که اشپرینگر مسئله سرقت علمی را خیلی جدی خواهد گرفت.

علی گرجی، متخصص ایرانی نوروساینس (علوم عصبی) از دانشگاه مونستر آلمان می‌گوید: «این خبر تلخی برای جامعه علمی ایران به شمار می‌رود. این یک رسوایی است. من می‌خواهم که جامعه علمی بین‌المللی مطمئن شود که دانشمندان ایرانی درست‌کار و پایبند به اخلاق هستند و آنها نیز از این حرکت نابخردانه آزرده شده‌اند».

این رسوایی بازتاب گسترده‌ای در میان شبکه‌های ای‌میل و وبلاگ‌های پژوهشگران ایرانی و حتی برخی وب‌سایت‌های خبری سیاسی در ایران پیدا کرده است. پژوهشگران داخل کشور می‌گویند که آقای وزیر هنوز پاسخی به این اتهامات نداده، در حالی‌که باید در این زمینه توضیح دهد.

zarrebin - بلزیک - بروکسل
خوب ! انتظارتون از کسی که حتی صحت مدرک تحصیلی او زیرسوال و پشت پرده ابهامه بیشتر از این بود ؟؟؟
یکشنبه 5 مهر 1388

سید ابوالقاسم واعظ - اندونزی - جاکارتا
اگر به پی گیری چنین مسائلی صرفا از دید علمی (و نه سیاسی و جنجالی) علاقمندید سری به اینجا بزنید:. https://profs-against-plagiarism.blogspot.com
یکشنبه 5 مهر 1388

90min - ایران - ابادان
این جونوارا همون نخبه هایی هستند که احمدی نژاد در مناظره های پیش از انتخابات وعده داده بود0الوعده وفا/پس انتظار ادیسونو انشتینو داشتید؟حالا بگید دکتر دروغگو/تو تقلب و کش رفتن مقلات دیگران و مدرک سازی و پرونده سازی و... غیر فوق العاده نخبه هستند فقط دکتر گرایش این عزیزان و نگفته بود که اینجانب شفاف سازی کردم حرفیهههههه ؟
یکشنبه 5 مهر 1388

Aso_Pas - ایران - تهران
فیلمی تکان دهند از قاتل ندا آقا سلطان درست بعد از انجام قتل.اگر دقت کنید، تمامی لحظه‌های این فیلم با توضیحات آرش حجازی و چهرهٔ این فرد با عکسهای روی کارت‌هایش مطابقت کامل دارد. عزیزان لطفا فیلم را ببینید و پخش کنید! . https://www.youtube.com/watch?v=gieisrQhwc4
یکشنبه 5 مهر 1388

caspian_shore - انگلیس - لندن
سی سال هست که یک مشت الاغ دارند حکومت میکنند. ساعت خواب!!!!!!!!!!!
یکشنبه 5 مهر 1388

عاشق وطن - ایران - تهران
سید ابوالقاسم واعظ - اندونزی - جاکارتا سایت خوبی بود.مرسی
یکشنبه 5 مهر 1388

zolook - ایران - تهران
این بابا رای این همه مردم رو سرقت کرده - مدرکشو سرقت کرده - این پست علمی رو سرقت کرده هیچکی به هیچی نیست دنبال یک مقاله هستید که سرقت کرده ؟؟؟
یکشنبه 5 مهر 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.