استقبال آمریکا از همکاری ایران با آژانس درباره مرکز اتمی جدید

استقبال آمریکا از همکاری ایران با آژانس درباره مرکز اتمی جدید

هیلاری کلینتون: آمریکا از هرگونه همکاری ایران با آژانس استقبال می کند

آمریکا از این خبر که ایران قصد دارد به آژانس بین المللی انرژی اتمی اجازه بازدید از مرکز غنی سازی جدیدش را بدهد استقبال کرده و خواهان همکاری کامل ایران با آژانس شده است.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، علی اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی ایران تایید کرده است که ایران به بازرسان آژانس اجازه بازدید از مرکز مذکور را خواهد داد.

محمود احمدی نژاد، رئیس جمهوری ایران، نیز در نیویورک گفته بود که مشکلی برای بازدید آژانس از مرکز غنی سازی یاد شده وجود ندارد.

هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه آمریکا، روز شنبه (26 سپتامبر) در نیویورک از این تصمیم دولت ایران استقبال کرد.

او گفت آمریکا همواره از پیروی ایران از قوانین و مقررات بین المللی به ویژه از همکاری ایران با آژانس بین المللی انرژی اتمی استقبال می کند.

کاخ سفید آمریکا نیز با صدور بیانیه ای خواهان همکاری کامل و فوری ایران با آژانس در مورد مرکز غنی سازی جدید که بر اساس گزارش ها هنوز راه اندازی نشده، شده است.

کاخ سفید گفته است که آمریکا، روسیه و چین از تحقیقات کامل مقام های آژانس درباره مرکز غنی سازی مذکور حمایت می کنند.

دولت آمریکا ایجاد شفافیت کامل در مورد این مرکز را لازم دانسته است.

باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا، روز شنبه بر مذاکره اتمی جدی و معنی دار با ایران تاکید کرد اما هشدار داد که ایران در صورت بی نتیجه بودن مذاکرات با فشار و انزوای بیشتر مواجه خواهد شد.

محمود احمدی نژاد، رئیس جمهوری ایران، اتهام سری بودن این مرکز را رد کرده و گفته است که ایران یک سال و نیم زودتر از موعد مقرر وجود آن را به آژانس بین المللی انرژی اتمی اعلام کرده است.

darius mis - انکلستان - لندن
با پا پس میزنی با دست پیش میکشی.خر خودتونید.مرک بر دیکتاتور
یکشنبه 5 مهر 1388

عاشق وطن - ایران - تهران
دیدن همه دنیا بر علیه شون جبهه گرفتن، یک مرکز هسته ای بصورت نمایشی معرفی کردن که برای بازدیدش اجازه دیدن هم بدن. اینطوری دارن وقت کشی میکنن و حواس همرو پرت میکنن و از طرفی خودشونو صادق نشون بدن. اینا هفت خط های روزگارن. در عجبم که این کشورهای عقل کل چه زود بهشون اعتماد میکنن !!!
یکشنبه 5 مهر 1388

dkdk - دانمارک - اسلیس
عاشق وطن بخدا قسم که هیچ کشوری دلش برای ایران نمیسوزه همه بفکر خودشون و کشورشونند و حماقته که ملت ایران فکر کنند کشورهائی چون امریکا.اسرائیل.فرانسه و غیره دلشون برای مردم ما میسوزه.بخدا اگه احمقی نژاد غنی سازی را استاپ کنه و کمی باج بهشون بده مثل روسیه همه انها از احمدی و دولتش حمایت میکنند مثل چین و روسیه.اگر هر بلائی سر مردم بیاره برای انها اصلا مهم نخواهد بود .بنابراین عده ای اینقدر احمقانه طرفداری چنین کشورهائی نکنند لطفا.
یکشنبه 5 مهر 1388

tohid - ... - ...
سلام . اینکه دیگران با ما چگونه رفتار می کنند دقیقا به نحوه رفتار ما با آنها بر می گردد. وقتی از کسی دروغ می شنوی چگونه از تو انتظار اعتماد داشته باشد. اگر ( به گفته ) دشمنان ایران زمین زیاد است باید نکته را در حاکمان ایران زمین جست. باید گفت چه کردی که این همه دشمن داری چه گفتی که دیگر حرفت قابل اعتماد نیست. بزرگترین دشمن هر کس خود آن شخص است عملی که انجام می دهد و سخنی که می گوید هیچ کس از راستی و درستی بد نمی بیند . آری پندار نیک گفتار نیک رفتار نیک . پاینده باشید . دوست کوچک شما . توحید
دوشنبه 6 مهر 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.