جنتی: دستگاه قضایی نتواند با اغتشاشگران برخورد کند، وظیفه هر مسلمانی برخورد است

جنتی: دستگاه قضایی نتواند با اغتشاشگران برخورد کند،
وظیفه هر مسلمانی برخورد است

آفتاب: دبیر شورای نگهبان با گرامی‌داشت هفته‌ی دفاع مقدس عنوان کرد که اگر امروز مشاهده می‌کنیم که دشمنان جرأت نمی‌کنند به حریم نظام جمهوری اسلامی تجاوز کنند و برخی مواقع تنها تهدیدهای توخالی سر می‌دهند به دلیل قدرت‌نمایی ملی ایران در هشت سال دفاع مقدس است.

آیت‌الله احمد جنتی در خطبه‌های نماز جمعه‌ی این هفته‌ی تهران عنوان کرد: «هرچند که ما جنگ هشت ساله را نمی‌خواستیم و برای آن آمادگی نداشتیم، اما خیر ما در این بود، به این معنا که این هشت سال قدرتی برای ایران به وجود آورد که دشمن برای همیشه حساب کار خود را کرد».

خطیب نماز جمعه‌ی این هفته‌ی تهران، دفاع مقدس را یکی از نعمت‌های بزرگ خداوند توصیف کرد و گفت: «زمانی که هنوز نیروهای نظامی و مسلح ما به درستی شکل نگرفته بود، دشمن به مرزهای کشور ما حمله کرد که البته در ابتدا هم باور نداشتند این همه استقامت در کشور ما وجود داشته باشد و به همین دلیل زمانی که دیدند قدرت بعثی درمانده شده، کمک‌ها به آنها سرازیر شد».

جنتی مقاومت و نحوه‌ی مواجهه‌ی ملت ایران با این حملات و تجاوزات دشمن را عبرت در تاریخ توصیف کرد و گفت: «علی‌رغم آن هجمه و حملات گسترده، تمام تمامیت ارضی ما محفوظ ماند و دشمن محکوم شد که امروز باید به نسل جوان عنوان کرد که دفاع مقدس گنجینه و ذخیره‌ای است که به تو اعتماد به نفس و قدرت مقابله با دشمن و امید می‌دهد که می‌توانی با دشمنان برخورد کنی و با حمله‌ی آنها از جا در نروی که این برکت اسلام و معنویت است».

دبیر شورای نگهبان در ادامه‌ی سخنان خود در نماز جمعه‌ی این هفته‌ی تهران با اشاره به آغاز سال تحصیلی و این فرموده‌ی مقام معظم رهبری که یک حرکت علمی در کشور به وجود آمده است، خاطرنشان کرد: «اتفاقاتی مثل سلول‌های بنیادی و انرژی هسته‌یی و پیشرفت‌های دیگری که پیش از این حتی کسی خوابش را نمی‌دید و باورش نمی‌شد در کشور به وجود آمده است که این به این معناست که استعدادها در حال شکفته شدن است و جوانان این امید را پیدا کرده‌اند که می‌توانیم رشد علمی و صنعتی در کشور داشته باشیم».

جنتی هم‌چنین با اشاره به این گفته‌ی مقام معظم رهبری که در کشور احتیاج به یک جهش علمی وجود دارد، افزود: «ما عقب‌ماندگی حدود 200 سال گذشته را داریم و باید آن را به نحوی جبران کنیم. آرام حرکت کردن فایده‌ای ندارد؛ چرا که دیگران به سرعت پیش می‌روند و ما نباید از آنها عقب بیافتیم».

دبیر شورای نگهبان با تاکید به این‌که البته این نوع حرکات جمعی یک فضای آرامی را می‌طلبد، گفت: «فضای کشور و دانشگاه‌ها و آموزشگاه‌ها باید آرام باشد تا فکرها خلاق شود و الا اگر مسائل دیگری فضا را پر کند فکر آزاد نیست».

وی با تاکید بر اتحاد و امید به آینده گفت: «جنبه‌های دینی باید در کشور و در بین نسل جوان حاکم باشد و قطعا اگر جوانان و محققان ما روح دینی داشته باشند همان اثری که جنگ در پیروزی پیدا کرد، همان اثرات چشمگیر را نیز در پیشرفت‌های علمی شاهد خواهیم بود».

خطیب نماز جمعه‌ی این هفته‌ی تهران با اظهار خوشنودی از این‌که امروز نیز روحیه‌ی دینی و معنوی در جوانان موفق ما اثر داشته است، گفت: «در مساله‌ی هسته‌یی نیز این روحیه در بین محققان و جوانان وجود داشته است».

دبیر شورای نگهبان در بخش دیگری از سخنانش به اجلاس خبرگان و بیانیه‌ی پایانی آن اشاره کرد و گفت: «در این اجلاس، بحث‌های خوبی به‌ویژه در نطق‌های قبل از دستور مطرح شد که آثار خوبی دارد. بیانیه‌ی آخر این اجلاس نیز خوب و مورد تقدیر است».

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با خبرگان گفت: «بسیار خوب است که همه‌ی شبکه‌های صدا و سیما این فرصت را فراهم کنند که همه صحبت‌های رهبر معظم انقلاب را همه بشنوند؛ چرا که این صحبت‌ها بسیار عالی بود و نکات ارزنده‌ای داشت».

جنتی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری در دیدار با خبرگان در مقابله با جنگ نرم عنوان کرد: «به فرموده‌ی رهبر معظم انقلاب، دشمنان بیکار ننشسته‌اند و لذا باید مراقب بود».

وی با اشاره به طرح بحث شجاعت در فهم از سوی مقام معظم رهبری، گفت: «شجاعت در عمل و اجرا را خیلی‌ها مطرح کرده بودند، اما بحث شجاعت در فهم که از سوی مقام معظم رهبری مطرح شد بسیار ارزشمند است؛ به این معنا که اگر انسان ترسو باشد یک جور می‌فهمد، اگر شجاع باشد یک جور دیگر می‌فهمد و اگر طماع هم باشد فهمش متفاوت است. در برخورد با دشمنان نیز اگر کسی ترسو باشد دشمن را خیلی بزرگ می‌بیند و به این اعتقاد می‌رسد که توان برخورد با دشمن را نداریم، اما اگر فهم شجاعانه وجود داشته باشد دشمن توان و ارزش ندارد».

دبیر شورای نگهبان خاطرنشان کرد: «شجاعت در فهم مساله‌ای است که در فهم فقهی نیز تاثیرگذار است؛ به این معنا که داشتن و نداشتن شجاعت در بسیاری جاها فهم مسائل فقهی را عوض می‌کند. یعنی فقیه شجاع یک جور می‌فهمد و فقیه غیرشجاع جور دیگری».

خطیب نماز جمعه‌ی این هفته‌ی تهران تاکید کرد: «پیامبر فرمودند اگر کسی خواست در داخل شهر مدینه فساد کند همه‌ی مسلمانان موظفند که با او برخورد کنند. حتی اگر پسر یکی از افراد باشد پدرش هم باید با او برخورد کند. البته مال و جان و آبروی مسلمانان باید در امان باشد».

جنتی گفت: «در زمانی که تشکیلات حکومتی برقرار است این وظایف به عهده‌ی تشکیلات حکومتی است، اما اگر این تشکیلات در این زمینه توان نداشت به عهده‌ی مردم است. یعنی اگر دستگاه قضایی نتوانست با اغتشاشگران برخورد کند وظیفه هر مسلمانی است که با آشوبگر برخورد کند».

چراغ سبز جنتی به لباس شخصی ها برای ترور رهبران جنبش سبز
امام جمعه موقت تهران خواستار برخورد خارج از شمول قانون با کسانی شد که وی آنها را اغتشاشگر نامید.
احمد جنتی گفت بر هر مسلمانی برخورد با با اغتشاشگران در صورتی که قوه قضائییه با آنها برخورد لازم  را نکند لازم است.
این اظهارات به روشنی نشان می دهد که وی پیام روشنی به عوامل خود سر و لباس شخصی ها فرستاد که در صورت دسترسی به هر کدام از عوامل جنبش سبز مجاز به برخورد خارج از قانون می باشند.
اظهارات احمد جنتی همچنین نشان می دهد که حکومت احتمالا قصد برخورد جدی با سران جنبش سبز از جمله موسوی و کروبی را نداشته و لباس شخصی ها باید شخصا وارد عمل شده تا اقدامات تروریستی متوجه نظام نشود.
خاطر نشان می شود عامل ترور حجاریان یعنی سعید عسگر نیز از افراد عضو گروه دخمه در جنوب تهران بود که در هیئت مذهبی با حضور احمد جنتی فعالیت می کرد. جنتی در پایان زیارت عاشورای این هئیت ( رزمندگان ) دعای اللهم لعن سعید الحجاریان را تکرار می کرد

احمد جنتی عقلا و شرعا باید برکنار شود
رویداد نیوز : به نظر می رسد آقای اجمد جنتی دبیر شورای نگهبان قانون اساسی مسوولیت دارند از هر امر قانونی و در چهارچوب اصول تعیین شده در این کشور جلوگیری نمایند.

بررسی سخنان ایشان در نماز جمعه دیروز تهران این موضوع را به ذهن متبادر می کند که یا کهولت سن و مشکلات ذهنی ایشان را به امراض پیری متبلا نموده و سخنانی را به زبان می رانند که در هیچ منطق و عقل سلیمی مورد پذیرش نیست.

جنتی: دستگاه قضایی نتواند با اغتشاشگران برخورد کند، وظیفه هر مسلمانی برخورد است

احتمال دیگر نیز وجود دارد. اینکه این سخنان نا صواب نه از سر پیری و کهولت که روی اعتقاد و به عنوان یک روش از سوی ایشان طرح شده است. که در آن صورت سوالات دیگری قابل طرح است.

احمدی جنتی در خطبه نماز جمعه دیروز مدعی است : «در زمانی که تشکیلات حکومتی برقرار است این وظایف به عهده‌ی تشکیلات حکومتی است، اما اگر این تشکیلات در این زمینه توان نداشت به عهده‌ی مردم است. یعنی اگر دستگاه قضایی نتوانست با اغتشاشگران برخورد کند وظیفه هر مسلمانی است که با آشوبگر برخورد کند.»

چگونه یک حکومت می تواند ادعای قدرتمند بود و مدیریت جهانی بنماید و توان برخورد با به گفته احمد جنتی «آشوبگران» را ندارشته باشد. دستگاهی که نشان داده در برخورد و حتی محاکمه متهمان از ابزارها و روش های فرا قانونی نیز بهره می برد.

آیا این سخنان احمد جنتی مصداق برقرار قانون جنگل به جای قانون اساسی نیست؟ همچنان که این استدلال می تواند عواقب خطرناکی برای جامعه داشته باشد ، می تواند پرده از رفتار و منشی بردارد که دبیر شورای نگهبان در انتخابات اخیر در پیش گرفته است.

بر اساس این استدلال اگر حکومت نتواند جامع را مجاب به انجام امری کند می تواند بدون در نظر گرفتن قانون و تنها بر اساس تشخیص خودش «وظیفه ی مسلمانی» را به جا بیاورد.
به واقع اگر کسی که باید نگاهبان قانون اساسی باشد اینچنین درک ناقص و فاجعه باری از قانون دارد ادامه حضورش در شورای نگهبان خطرناک، فاقد توجیه  منطقی و شرعی است.

شاید به واقع برای کاهش آلام جامعه دردمند این روزها و جلوگیری از ترویج بی قانونی و هرج و مرج برکناری احمد جنتی از دبیری شورای نگهبان و خطیبی نماز جمعه تهران شرط عقل و حداقل کار صواب ممکن است.
شیدای تو - هندوستان - بنگلور
فلفل نبین چه ریزه بشکن ببین چه تیزه !!! نوبت ما هم میشه فسقلی .. حالا تا میتوونی اسبتو بتازون...
شنبه 4 مهر 1388

IRANEBARTAR - المان - برلن
سگ کثیف خفه شو
شنبه 4 مهر 1388

dannni - سوئد - استکهلم
تا وظیفتو میخاهی انجام دهی مردم حلوات خوردن چون عمری برات نمونده بزی جون / منو یاد کارتون پسر شجاع دکترش اقا بزه بود یا دهکده حیوانات
شنبه 4 مهر 1388

dannni - سوئد - استکهلم
قابل توجه تماشگران استقلال و پرسپولیس...توجه توجه/یک پیشنهاد بدون خطر/ در روز مسابقه دربی وقتی داور سوت رو زد بمدت 5 دقیقه به احترام شهدای و زندانیهای جنبش سبز بلند شوید و ایستاده فقد سکوت هیچ فقد سکوت و دوتا انگشتان به علامت پیروزی/ در نیمه دوم هم اینو تکرار کنید /اگر پیشنهاد خوبیه لطفا نظر دهید
شنبه 4 مهر 1388

siavashoma - انگلستان - منچستر
کثافت مردم وقتی مسلح شدن وظیفه مسلمونیشو خوب انجام میده تا داماد کثیفت کامران داتشجو دیگه از این تقلب ها نکنه
شنبه 4 مهر 1388

javid.ur - ایران - ارومیه
جنتی اونجای موسوی رو می خوره .
شنبه 4 مهر 1388

dreamcatcher - ترکیه - استانبول
این حیوون کی می خواد بمیره از گذشته تا به حال شورش به پا کرده و تفرقه افکنی کرده عوضی به زودی مثل خلخالی که تقاص پس داد به بدی تقاص پس میده موقع مرگش
شنبه 4 مهر 1388

mehr47 - ایران - تهران
زرششششششششششششک......
شنبه 4 مهر 1388

ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو
حیوانی از باغ وحش اسلام..همین و بس.
شنبه 4 مهر 1388

Mxm2 - انگلیس - منچستر
تو چه میگی پیر سگ خفه. حالا روزهای خوب تون هست. اخرین واغ واغ هایتان را بکنید.
شنبه 4 مهر 1388

zorro.ir - ایران - تهران
موریانه احمق خفه شو...
شنبه 4 مهر 1388

gggfff - ایران - ایران
مرگ بر اسلام و محمد عرب و دینه تروریستیش
شنبه 4 مهر 1388

Ezhaq - ایران - تهران
دوستان به کمک سبز شما نیاز دارم٬ چند عدد فلیتر شکن نیاز دارم. در حال حاضر فقط یک فیلترشکن دارم٬ که نمی دانم کی فیلتر می شه. زنده باد آزادی بیان٬ زنده باد ایران آزاد.
شنبه 4 مهر 1388

shayan2uk - انگلیس - هال
پیر کفتار ٫ مثل رهبر چلاقش همش دنبال دشمن فرضی است ٫ دشمن شمائید که مثل بختک روی روی وطنمون چمبرک زدید ٫ سایه شومتونو از سرمون بردارید ای جانیان تازی ٫ خاک تو سرتون با اون ادبیات و منطقتون.
شنبه 4 مهر 1388

oldboy - انگلیس - لندن
این کفتار پیر رو باید از آلت تناسلیش دار زد.
شنبه 4 مهر 1388

shiva_v - ایران - شیراز
با ور زدن اینها...به امید خدا زود اون روزی بیاد که امثال جنتی رو بیارن تو یه دادگاه و محاکمه کنند.اینها زدن سیم آخر ولی تاریخ ایران نشون داده که حکومتهایی که خواستن با زور به بقاء خود ادامه بدن دوامی نداشتن.اینها هم در لب پرتگاه هستند .
شنبه 4 مهر 1388

zolook - ایران - تهران
چه فسادی‌ بدتر‌ از تروىج فساد در مملکت اسلامی نمیترسی که یک مسلمون دو اتیشه پیدا بشه بخواد فرایشات حضرت محمد را اجرا بکنه اونوقت چوب تو .. و من ا.. توفیق
شنبه 4 مهر 1388

hamid_jon - ایران - ایران
به نام خدای ایران :مردک اجازه نخواهیم داد که تجاوزی دباره در امتداد حمله ننگین عرب به این خاک روا دارید. ایرانیان عزیز همیشه سبز آریایی آیا موقع آن نرسیده که اندیشه ای کنیم و در مقابل این اعرب کثیف به معنای واقعی گامی فراتر بگذاریم واین ننگ کثیف را یک بار برای همیشه به زباله دان بفرستیم واسلام عزیز را دو دستی تقدیم اعراب کنیم و همانا یکتا پرست باشیم پس به نام خدای ایران. باید شویم جانم فدای ایران
شنبه 4 مهر 1388

*پسر شجاع* - ایران - تهران
آخه بی وجدان مگه کم کشتید که داری راه جدید کشتن یاد میدی ...راستش کار از این حرفها گذشته حالا خیلی از بسیجیها کم کم خودشان رو کنار میکشند چون فهمیدند که کار این حکومت تمام هست از حالا میخواند که تابلو نباشند تا فردا به جرم جنایت مجازات نشند مثلا با این فتوا میخواد به اینا روحیه بده ....
شنبه 4 مهر 1388

masih - ایران - تهران
ای بابا اینوکه دماغشو بگیری جونش درمیاد
شنبه 4 مهر 1388

ukguy4u - بریتانیا - لندن
بره به جهنم مرتیکه الاغ
یکشنبه 5 مهر 1388

Alireza88 - ایران - تهران
برای تداوم مبارزات مدنی راه سبزمان باید مخصوصاْ در شهرستانهای کوچک با دوستان کاملاْ مورد اعتمادتان و با رعایت تمامی نکات ایمنی(حتی تهیه ماژیک یا اسپری رنگ را از جایی بسیار دورتر باشد.) شعارنویسی را همانند سال57 شروع کنیم.
یکشنبه 5 مهر 1388

bluestar - ایران - تهران
اتفاقا ما مسلمانان هم در حال انجام وظیفه هستیم و با اغتشاشگرانی مثل تو برخورد میکنیم
یکشنبه 5 مهر 1388

METRADAT - انگلستان - لیدز
ایت الشیطان موش فاظلاب جنتی .
یکشنبه 5 مهر 1388

blueberry64 - ایران - تهران
gggfff - ایران - ایران// یه خورده ملاحظه کن عزیز. این دین برای خیلی ها محترمه مثل خیلی اعتقادات و دلخوشی ها و علاقمندیهای هر آدمیزادی. شما دوست داری کسی بهت بگه مرگ بر تو؟ حتی جایی که اشتباه کرده باشی هم به این اهانت راضی نمیشی. .......... راستی آقای جنتی خفه بمیر. لال شو. و در انتها بخواب بابا.مردک چیز مغز گلابی با این حرف یه عده رو هار کرده...عیب نداره با هر جمله یه بیل میزنه به گور خودش. داره گورشو گود و دلباز میکنه.
یکشنبه 5 مهر 1388

معافی - ایران - تهران
ای کفتار خفه شو ............ا
یکشنبه 5 مهر 1388

mamalporru - ایران - شیراز
البته این موضوع مطلب جدیدی نیست .. پروژه قتل های زنجیره ای و ترور انقلابیون و حتی انفجار دفتر حزب جمهوری و..... همه از اقدامات قبلی این نا مسلمانان است که البته اگر اینبار دست به چنین جنایاتی زدندَ !. وظیفه همه ما مقابله به مثل خواهد بود .. و هر کس در هر مکان و به هر اندازه بایستی به مقابله با عوامل رژیم بر خیزد....
یکشنبه 5 مهر 1388

alireza-perspolisi - ایران - بندرعباس
dannni - سوئد - استکهلم . ای بابا دنی تو که باز رفتی تو کار حلوا اینهایی که من یبینم حلوا همه امونو تا نخورن نمیمیرن عمرشون از عمر کلاغ هم رد کرده سگ پدرها .
یکشنبه 5 مهر 1388

oldboy - انگلیس - لندن
bluestar - ایران - تهران . تو متحجر عقب مونده رو هم باید از.دورانتون و مذهبتون تو ایران تموم شده فکر سوراخ باشید.از ایران برید بیرون اسلام زده های کثیف.زنده باد ایران سکولار.
یکشنبه 5 مهر 1388

haghighatgo - آلمان - برلین
ارذل عرب-سیاه پوش لجن مغز-از قیافت پیداست آن چیزی که در مغزت و جود دارد-فقط کسی به تو و امثال تو چیزی نگوید که بتوانید کشور را در آرامش قطعه قطعه کرده به روسیه و چین و غربی ها بفروشید- آتش دنیا و نفرت ایرانیان آزاده بر کسانی که درب کشور را سی سال پیش بروی این گرگ ها سیاه باز کردند که حالا گرگان سیاه پوش و اراذلانشان زوزه کشان جان و هستی ایرانیان را پاره پاره کنند
یکشنبه 5 مهر 1388

IRAN ZAMEN - نروژ - روگنان
این مردک باز حرف زد.
یکشنبه 5 مهر 1388

poriyaye_vali - قطر - د
خدا رحمت کنه رضا فاضلی عزیز::: به جنتی میگفت :ایت الله مورچه..چقدم این لقب بهش میاد
یکشنبه 5 مهر 1388

ساعت 12 - ایران - تهران
مرگ بر رییس علی چلاقه یعنی جنتی ملعون.
یکشنبه 5 مهر 1388

sama128 - ایران - شیراز
فتوای من همه بخوانید : اگر جنتی به سنی رسید که نتواند همسر خود را ارضاء کند وظیفه هر مسلمانی است که این عمل سنگین را جهت رضای مسئولین نظام به جان و دل خریده و این امر خطیر را اجرا نماید و نهایت رضایت همسر محترمه ایشان را بجا آورد. این فتوا از همین حالا لازم الاجرا است سریع اجرا کنید
یکشنبه 5 مهر 1388

شیدای تو - هندوستان - بنگلور
masih - ایران - تهران . ای بابا اینوکه دماغشو بگیری جونش درمیاد ///پس چرا نشستی فدات شم!!!. .
دوشنبه 6 مهر 1388

bluestar - ایران - تهران
oldboy - اتفاقا دوران جدید ما شروع شده. در ضمن شخصیت و اخلاقت رو خوب کن تا زن بگیری و دیگه پیر پسر نباشی.
دوشنبه 6 مهر 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.