اوباما: انتخاب با ایران است

اوباما: انتخاب با ایران است

اوباما می گوید "همبستگی" کم سابقه ای علیه ایران شکل گرفته است

باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا در یک واکنش دیگر به انتشار خبر یک مرکز غنی سازی جدید در ایران گفت گرچه همچنان به ابزارهای دیپلماتیک پایبند است، اما همانطور که همیشه گفته گزینه نظامی را برای حفظ امنیت ملی آمریکا منتفی نمی داند.

اوباما که در یک کنفرانس خبری در پیتسبورگ صحبت می کرد گفت: اکنون ایران باید پاسخ دهد.

وی با اشاره به نشست هفته آینده گروه 1+5 با ایران گفت: ایران باید دست به انتخاب بزند و با جامعه جهانی همکاری کند.

او هشدار داد در غیر اینصورت تحریم های شدیدتری علیه این کشور اعمال خواهد شد.

رئیس جمهور آمریکا نسبت به "همبستگی" اخیر اعضای دائم شورای امنیت بر سر ایران ابراز خرسندی کرد و گفت تا همین چند ماه پیش بسیاری نسبت به واکنش سریع به ایران تردید داشتند.

وی افزود اما اکنون روسیه و چین نیز به بلافاصله با صدور بیانیه هایی از ایران خواستند با آژانس بین المللی انرژی اتمی همکاری کند.

انتشار ناگهانی وجود یک مرکز جدید غنی سازی در نزدیکی قم موجب شد حتی روسیه و چین نیز مواضع محکم تری علیه ایران اتخاذ کنند.

باراک اوباما دراین کنفرانس خبری که در پایان نشست گروه 20 برگزار می شد گفت ماه ها پیش از وجود چنین مرکزی مطلع بوده است.

سازمان های اطلاعاتی آمریکا، فرانسه و بریتانیا اطلاعات خود از مرکز غنی سازی اورانیم در کوه های نزدیک قم را جداگانه در اختیار آژانس بین المللی انرژی اتمی قرار دادند.

به گفته آقای اوباما واشنگتن و متحدانش تردیدی در "قطعیت" صحت این اطلاعات نداشتند.

شبکه سی ان ان نیز به نقل از برخی مقام های آمریکایی گزارش داد واشنگتن این اطلاعات را در اختیار مسکو و پکن هم گذارده بوده است.

آقای اوباما ساعاتی قبل از این نشست مطبوعاتی نیز گفت برخورداری از انرژی صلح آمیز هسته ای حق ایران است اما اندازه و مشخصات تاسیساتی که تاکنون از آژانس بین المللی انرژی اتمی پنهان شده، با یک برنامه صلح آمیز تناسبی ندارد.

رییس جمهور آمریکا گفت که این نخستین باری نیست که ایران در برنامه هسته ای خود پنهانکاری می کند.

او ایران را به زیر پا گذاشتن قوانین بین المللی متهم کرد و برنامه هسته ای این کشور را یک "رویارویی مستقیم" خواند.

kek080702 - مالزی - کوالا لامپور
پشماشون فر خورده
شنبه 4 مهر 1388

Negah* - المان - فرانکفورت
فعلا چپا ولگران یعنی همین حکومت ظلم واستبداد ایران نه تنها مردم مملکت خود را بلکه تمام جهان را ببازی گرفته قداره کشان سپاه برای تمام جهان شاخ وشانه میکشند و مدارا با این حکومت بخاطر منا فع.. ظلم بزرگیست به بشریت .... ترحم بر پلنگ تیز دندان...ستم باشد به حال گوسفندان. درختی که تلخ است ویرا سرشت. گرش بـــــر نشانی به بـــــاغ بهشت. وراز جوی خلدش بـــه هنگام آب. به بیخ انگبین ریــــزی و شهد ناب. ســــــــرانجام گوهر ببـــــار آورد. همـــــان میــــــــوۀ تلـخ بار آورد.... مدارا ایران را گستاختر میکند افسوس که دنیا بیشتر بفکر منافع خودشان هستند تا بشریت.
شنبه 4 مهر 1388

khaneyeh parsian - ایران - شیراز
وای خدایا پاشید تا نیومدن بزنن همه بریم تو هوا یه کاری کنیم از دست این جماعت اخوند مسموم فکر متحجر راحت شیم.وای خدایا تا کی عذاب.ایرانیا چه گناه دسته جمعی مرتکب شدند که عقوبتش باید سلطه ی اخوند باشه؟. ما چه گناهی کردیم مامان باباهامون جو گیر شدن انقلاب کردند؟
شنبه 4 مهر 1388

asir@.P - فرانسه - پاریس
انقلاب 57 هم برای تغییر سلطنت به جمهوری بود مامانها و باباها جوگیر نشدن هیچکس فکرشو نمیکرد میشه از اون وضع بدتر هم بشه. " قومی متفکرند اندر ره دین ،قومی بگمان فتاده در راهِ یقین ، میترسم از آنکه بانگ آید روزی ، که ای بیخبران،راه نه آن است و نه این."حکیم خیام
شنبه 4 مهر 1388

siavashoma - انگلستان - منچستر
khaneyeh parsian - ایران - شیراز دوست عزیز بخدا از ماست که بر ماست . هنوزم که هنوزه با توجه به این کشتار و تجاوز در زندانها و بگیر و ببند ها در همین قشر جوان و اکاه کسانی هستند که منطقشان اینقدر قرون وسطائی و عقب افتاده است که واقعا باعث تاسفه. بنظر من یکی از راهکارهای مهم اگاه کردن این افراده که کور کورانه از این جانیان وحشی مسلح دفاع می کنند . باید در همه جای دنیا با این افراد برخورد کنیم و به انها بقبولانیم که ملت ایران از این ظالمان بیزارند و اکثریت خواهان تغییر اساسی هستند. بهترین راه مبارزات مدنی مثل نوشتن شعار روی اسکناس ها . کم کاری. اعتصاب .اگاه سازی. استفاده از مراسم دولتی برای اجتماعات. مسابقات فوتبال . مسابقات ورزشی در داخل و خارج . اعتراضات در مجالسی که مستقیما از صدا و سیما پخش می شوند. و غیره امیدوارم بزودی ملت ایران به خواسته های حقه خود برسد و از این بی ابروئی جهانی نجات پیدا کنیم. امیدوارم نسل اخوند از ایران کنده شود . عیسی به دین خود و موسی به دین خود و ملت ایران در سرزمینی ازاد و بدون سلطه هیچ ایدئولوژیه دینی زندگی کنند تا ابروی رفته مان بما باز گردانده شود
شنبه 4 مهر 1388

black chador - امریکا - ولدن
امیدوارم قیمت نفت بشه بشکه ای 10 دلار. امیدوارم ایران ورشکست کنه. امیدوارم مردم ایران از گرسنگی حاظر بشن اخوندها رو کباب کنند و بخورن. شاید اونوقت طرفداران علی چکه ای وتقلبی نژاد بفهمن که چه کلاه اسهالی سرشون رفته.
شنبه 4 مهر 1388

Alireza88 - ایران - تهران
برای تداوم مبارزات مدنی راه سبزمان باید مخصوصاْ در شهرستانهای کوچک با دوستان کاملاْ مورد اعتمادتان و با رعایت تمامی نکات ایمنی(حتی تهیه ماژیک یا اسپری رنگ را از جایی بسیار دورتر باشد.) شعارنویسی را همانند سال57 شروع کنیم.
یکشنبه 5 مهر 1388

alireza-perspolisi - ایران - بندرعباس
black chador - امریکا - ولدن . سیاستت غلطه مردم ایران هرچی گشنه تر بشن ترسو تر میشن میترسن همون یه لقمه رو هم از دست بدن بنابراین سکوت میکنن زمان شاه جیبشون در حد خودش پربودو خرج میکردن شلوغش کردن شد نتیجه اش این
یکشنبه 5 مهر 1388

khaneyeh parsian - ایران - شیراز
siavashoma - انگلستان - منچستر چه گویم که ناگفتنم بهتر است.ایناهایی که طرفدار حکومت هستند اینقدر مغزشون شستشو داده شده که اصلا به هیچ صراطی مستقیم نیستند.وقتی باهاشون حرف میزنی دلت میخواد خودتو بکشی.دنیا شون خیلی کوچیکه.اصلا یک درصد هم احتمال نمیدند که افکارشون غلطه.فقط خدا ما رو نجات بده...
یکشنبه 5 مهر 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.