احمدی نژاد : اعلام ساخت کارخانه غنی‌سازی ۱۸ ماه زودتر مستحق تشویق است نه جنجال

احمدی نژاد :
اعلام ساخت کارخانه غنی‌سازی 18 ماه زودتر مستحق تشویق است نه جنجال

خبرگزاری فارس: رئیس جمهور در واکنش به جنجال غرب درباره دومین کارخانه غنی‌سازی ایران گفت: طبق مقررات آژانس برای ایجاد هر مجموعه غنی‌سازی باید 6 ماه قبل از تزریق گاز موضوع را به اطلاع آژانس رساند و ما 18 ماه زودتر موضوع را به اطلاع آژانس رساندیم که این کار به جای جنجال مستحق تشویق است.

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری فارس به نیویورک، محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهور که در جریان سفر خود به مقرر سازمان ملل متحد بعدازظهر روز جمعه به وقت نیویورک در یک نشست خبری به سؤالات نمایندگان رسانه‌های مختلف پاسخ داد، اظهار داشت:‌ امروز باید همه با تلاش جمعی دنیای جدیدی سرشار از محبت، امنیت و آرامش برای همه ملت‌ها بسازیم که عدالت و انصاف در آن حرف اول را بزند.
وی افزود: باید دنیایی ساخت که همه انسانها و ملت‌ها محترم باشند و کرامت آنها حفظ شود، فقر و کینه‌توزی برطرف گردد و همه در رفاه و آسایش زندگی کنند و یکدیگر را دوست داشته باشند که این نیازمند مشارکت همگانی است.
رئیس جمهور اظهار داشت: دوران امپراتوری ابرقدرت‌ها سپری شده و امروز همه باید در مدیریت جهان مشارکت داشته باشند و هرچقدر مشارکت و همکاری گسترده‌تر باشد زیبایی جهان انسانی‌‌تر و ماندگارتر است.
احمدی‌نژاد خاطرنشان کرد: آرام آرام همه اذهان و دل‌ها به سمت این حقیقت می‌رود که آینده درخشان در گرو همدلی و همراهی و تغییر ساختار اداره جهان است و در این زمینه رسانه‌ها نقش منحصربه‌فردی دارند که می‌توانند همدلی‌ها را تقویت کرده و پیام‌رسان صلح و دوستی به جهانیان باشند.
رئیس جمهور پس از سخنان مقدماتی خود در این نشست خبری به سؤالات خبرنگاران حاضر در محل اقامت خود پاسخ داد.
وی در خصوص ادعای سران آمریکا، فرانسه و انگلیس درباره رآکتور جدید غنی‌سازی اورانیوم در ایران اظهار داشت:‌ فعالیت‌های ایران در موضوع استفاده از فناوری هسته‌ای کاملاً روشن و در چارچوب مقررات آژانس بین‌المللی انرژی اتمی انجام می‌شود.
احمدی‌نژاد افزود: طبق مقررات برای ایجاد هر مجموعه غنی‌سازی باید 6 ماه قبل از تزریق گاز موضوع را به اطلاع آژانس رساند اما با وجود یکسال فاصله تا آن 6 ماه در واقع ما 18 ماه زودتر موضوع را به اطلاع آژانس رساندیم که به نظرم این کار به جای جنجال مستحق تشویق است.
وی ادامه داد: آنها که تصور می‌کردند می‌توانند در سازمان ملل علیه ملت ایران فضاسازی کنند اما نتوانستند حالا تصور می‌کنند موضوعی یافتند و سروصدا به راه انداختند تا شروع به فرماندهی کنند.
رئیس جمهوری افزود: آنها خود هنوز به قانون تن ندادند که اگر این کار را کرده بودند مشکل ایجاد نمی‌شد و با وجود آنکه از سلاح هسته‌ای برخوردارند و معاهده ان‌پی‌تی را امضا نکردند دیگران را متهم می‌کنند اما این مسائل ربطی به آنها ندارد که بخواهند برای ما باید و نباید تعیین کنند و بهتر است دست از این رویه نادرست بردارند.
رئیس جمهور گفت: جمهوری اسلامی ایران به عنوان عضو آژانس بین‌المللی انرژی اتمی کشوری مستقل است و سروصدایی که امروز راه افتاده با دیدگاههای آقای اوباما در سازمان ملل که گفت نباید براساس حدس و گمان حرکت کرد و بی‌جهت همدیگر را متهم ساخت مغایرت دارد.
وی ادامه داد: امروز آنها در کار آژانس دخالت می‌کنند در حالی آژانس براساس وظایف قانونی خود موضوعات هسته‌ای را بررسی و گزارش را در اختیار سازمان‌های ذی‌ربط قرار می‌دهد و به نظرم آنها اشتباه بزرگی کردند و هنگامی که گزارش آژانس منتشر شود حتماً پیشمان می‌شوند گرچه اکنون نیز به نظرم پیشمان شده‌اند ولی پشیمانی آنها بیشتر خواهد شد.
احمدی‌نژاد با بیان اینکه مجموعه مورد بحث یک تأسیسات عادی است که در ابتدای راه قرار دارد و موضوع مخفی و پیچیده‌ای ندارد و خود ایران در این مورد گزارش کرده است، ادامه داد: برخی جریانات داخل آمریکا نمی‌خواهند تغییر صورت گیرد و می‌خواهند همان روال گذشته بر دنیا حاکم باشد اما آنها را نصیحت می‌کنم اکنون که اوباما می‌خواهد چهره آمریکا را تغییر دهد و مردم به او امیدوار شده‌اند کاری نکنند که به چهره آمریکا آسیب وارد شود.
وی برهمین اساس از کسانی که به اوباما اطلاعات غلط می‌دهند و کاری می‌کنند که وی وارد موضع‌گیری برخلاف جهت اهدافش شود خواست که دست از شیطنت بردارند و متذکر شد: مواضع مقامات فرانسه و انگلیس برای ایران اهمیت ندارد و حرفهای آنها بی‌اعتبار است اما با وجود سخنرانی اوباما در سازمان ملل انتظار می‌رود همکارانش بی‌جهت مسئله‌سازی نکنند.
رئیس جمهور تصریح کرد: اینکه سه رئیس دولت حرف فاقد مبنای حقوقی و قانونی بزنند و یک دولت مستقل عضو سازمان ملل را بدون دلیل متهم کنند کاری خلاف جهت تغییرات است و حرکت زشتی به حساب می‌آید.
احمدی‌نژاد با تأکید براینکه اگر اشتباهات بزرگ گذشته تکرار شود نمی‌توان امید به تغییرات جدی داشت، اضافه کرد: تغییرات اساسی در دولت آمریکا به نفع مردم این کشور و به نفع همه جهان است و امیدواریم که این اتفاق رخ دهد.
رئیس جمهور در خصوص مذاکرات ایران و 1+5 گفت: قرار بود در مذاکرات صداقت داشته باشیم و به قانون و شخصیت و حقوق یکدیگر احترام بگذاریم و این همان تغییر در رفتارهای گذشته است.
احمدی‌نژاد افزود: ما در حال حاضر برای مصرف نیروگاههای خود غنی‌سازی داریم و فعالیت‌های ما نیز به اطلاع آژانس رسیده و طبق قانون عمل می‌کنیم و حتی فراتر از قانون عمل کرده‌ایم و معتقدیم انرژی هسته‌ای حق ملت ماست.
وی ابراز امیدواری کرد، کسانی که قرار است طرف مذاکره با ایران باشند دوستانه وارد بحث شوند و اجازه دهند فضای جهانی فضای مبتنی بر اعتماد، دوستی، همکاری و صداقت باشد.
احمدی نژاد خاطر نشان کرد: تصور ما این بود که پایه‌های همکاری در درازمدت را در گفت‌وگو با 1+5 طراحی کنیم ولی در روند مذاکرات اتفاق خوبی نیفتاد که امید است آنها این مسئله را جبران کنند.
رئیس جمهور در خصوص مشارکت کشورهای حاشیه خلیج فارس در روند مذاکرات هسته‌ای ایران که محور سؤال خبرنگاری بود اظهار داشت: روابط ایران با کشورهای حاشیه خلیج فارس دوستانه و خوب است و این روابط برپایه اعتقادات فرهنگی و سوابق تاریخی ما شکل گرفته و منافع و امنیت مشترکی را در نظر گرفته‌ایم.
احمدی‌نژاد افزود: ما معتقدیم کشورهای خلیج فارس خودشان قادر به تأمین امنیت منطقه هستند و نیازی به دخالت دیگران نیست و با حضور دیگران در مذاکرات هم مخالفتی نداریم ولی باید برای موضوع برنامه‌ریزی شود.
وی تصریح کرد: ما به دنبال راههای انسانی برای حل مشکلات جهان هستیم و علاقمندیم برای همکاری جمعی سازماندهی صورت گیرد و تلاش می‌کنیم با 1+5 به گونه‌ای طراحی کنیم که از دیگران هم دعوت شود تا در حل مسائل جهانی ما را یاری دهند.
خبرنگار دیگری از رئیس جمهور کشورمان درباره تأسیسات هسته‌ای جدیدی که ایران در گزارشی ظرفیت آن را به اطلاع آژانس بین‌المللی انرژی اتمی رسانده سؤال کرد که احمدی‌نژاد پاسخ داد: هر کشوری یک قرارداد همکاری تحت پادمان با آژانس دارد که چارچوب همکاری‌ها را در قالب ان‌پی‌تی مشخص می‌کند و به امضای آن کشور می‌رساند.
احمدی‌نژاد افزود: تأسیسات هسته‌ای بخش‌های مختلفی دارد که مرحله نخست آن ایجاد ساختمان و مرحله آخر غنی‌سازی است و براساس مقررات کشورهای عضو 6 ماه قبل از مرحله غنی‌سازی باید فعالیت خود را به آژانس اطلاع دهند.
وی ادامه داد: این کار باعث می‌شود که آژانس برای بازرسی برنامه خود را تنظیم کند اما ما بیش از تعهد عمل کرده‌ایم و بسیار زودتر از موعد مقرر موضوع را به اطلاع آژانس رساندیم اما نمی‌دانم بالاخره این کار از نظر برخی قدرتها خوب است یا اینکه نباید آن را انجام می‌دادیم.
رئیس جمهور در خصوص علت تأکید بر موضوع فلسطین در سخنرانی‌هایش با وجود نارضایتی برخی قدرت‌ها که موضوع سؤال خبرنگاری بود گفت: اینکه عده‌ای از طرح موضوع فلسطین ناراحت می‌شوند اشکال ندارد ولی بهتر است به جای این کار رفتار خود را اصلاح کنند و به اشغالگری و کشتار انسانهای بی‌گناه و تهدید کشورهای دیگر پایان دهند.
احمدی‌نژاد افزود: امروز رژیم صهیونیستی دائم ایران را تهدید می‌کند و متأسفم که مدعیان امنیت جهانی در برابر تهدیدات سکوت مطلق کردند و به نظرم این استاندارد دوگانه باید از بین برود.
وی تأکید کرد: ایران مخالف اشغالگری و کشتار و تحریم غذایی و دارویی مردم بی‌گناه است ولی امروز می‌بینیم که مردم غزه در وطن خود و در خانه خود با مشکلات فراوانی که قدرت‌های زورگو برای آنها بوجود آورده‌اند مواجه هستند.
رئیس جمهور علت طرح مکرر موضوع فلسطین در مجامع مختلف از سوی خود را پرسشگری افکار عمومی و رسانه‌های آمریکایی و اروپایی در خصوص این موضوع مهم عنوان کرد.

bluestar - ایران - تهران
روانی
شنبه 4 مهر 1388

vezveznazi - ایران - ایران
تقلبی نژاد با اتم یا بی اتم کارت تمام است.مرگ بر جمهوری اسهالی
شنبه 4 مهر 1388

nasim irani - اتریش - وین
سلام به مسولین سایت... دنیا نمی خوادباورکند این مردک شیرین عقل غیرازحماقت حرفی برای گفتن ندارد.خنده داراست.آدم گاهی وحشت می کندکه روز گاربه دست چه کسانی اداره می شود؟مشتی منافع پرست وسودجوکه برای پیشبرد منافع خودحاضربه فناکردن میلونهاانسانها بی گناه می شوند.صدام حسین رابه بهانه داشتن سلاح های هستی محکوم می کنند وبه کشورش حمله می کنند،وحال حکومتی جانی باکشتن هزاران انسان بیگناه وباشرف که فقط خواهان آزادی وحق زندگی بودندورسیدن به سلاح هسته ایی درعملکرد کاریش مشاهده شده بازی موش وگربه به راه انداختندو به روی خودنمی آورند.اگر دمکراسی بین الملی وجودداشت این مردک بیسواد عاری ازشعور رانباید به معقرسازمان ملل راه می دادند.اماکجاست دمکراسی؟؟؟؟؟؟؟؟؟ هرکس یافت سلام مرابرساند.الکی دلخوش کرده ایم که غرب خواهان حقوق بشراست!!هاهاهاهاهاهاهاهاهاهاها..البته بیشتر به گریه شبیه است تاخنده.برای غریبها حکومت ایران مثل برنده شدن درلوتو است×زیرا چه حکومتی بی وطن تر وخاین ترازاینها می توان یافت؟؟؟؟
شنبه 4 مهر 1388

Negah* - المان - فرانکفورت
هر چه با رژیم ملاها مدارا بیشتر کنند وزمان را طولانی کنند نه به صلاح کشورهای منطقه ونه به سود مردم بلا زده ایران است حتی اگر ایران قصد ساختن بمب اتمی را نداشته باشد دایر کردن اینگونه تاسیسات خطری بزرگ برای ایران ومنطقه خواهد بود چرنویل در اوکراین، لین فن در چین و رانی پت در هند در میان10 شهر آلوده در جهان قرار گرفته‌اند. نتایج این بررسی نشان می‌دهد که بیشترین آلاینده‌ها در این شهرها را مواد سنگین فلزی تشکیل می‌دهند و پایدارترین آلودگی متعلق به ذرات آلاینده شیمیایی است. مواد فلزی سنگین مانند سرب، کرم و جیوه بیشترین میزان آلایندگی را در . میان این شهرها به خود اختصاص داده‌اندکه در اینده نزدیک و نبودن انسانهای کاردان ولایق ونداشتن دانش وفن در این رشته اکثر مناطق ایران را الوده وسلامت وزندگی میلیونها ایرانی را در معرض رادیو اکتیو قرار خواهند داد کما اینکه در حال حاضر بسیاری از افرادی که با این مواد سروکار داشته انددر بیمارستان مخصوصی در اصفهان تحت مداوا قرار دارند وبسیاری هم در گذشته اند..بامید ازادی ایران از چنگ اهرمن.
شنبه 4 مهر 1388

msforugh - ایران - تهران
فکر کرده سازمان ملل هم مثل نماز جمعه است که هر چی وراجی کنه براش صلوات بفرستند . نخیر . زبان سرخ سر سبز میدهد بر باد . هر غلطی کردی به اسم مردم حالا منتظر باش اه همین مردم چطوری زمین گیرتون بکنه .
شنبه 4 مهر 1388

mahmoud_ahmadinejad - استرالیا - سیدنی
به منظور منحرف کردن افکار جامعه جهانی و مردم از جنایات و تقلب ؛اخبار هسته ایی و بزرگنمایی کردن اون را می خواهند گسترش دهند و جامعه را به حالت جنگی ببرند؛ تحریم ایران به نفع خامنه ایی و دار و دستش منجر می شه؛این یک توطئه کثیف و فاشیستی است وظیفه همه مردم و سایتهای ازاد این است که این توطئه را اعلام کنین.
شنبه 4 مهر 1388

ahmadi-nejad - ایران - تهران
خیلی جالب است کسانی که تنها بودجه‌ی ارتش‌شان ده‌ها برابر کل بودجه‌ی کل ما روی هم است. آنها هر وقت پای منافع خودشان باشد کمترین تردیدی در استفاده از وحشیانه‌ترین انواع سلاحها (بمب‌های اتمی و شیمیایی و پلوتونیوم ضعیف‌شده و بمب‌های خوشه‌ای و ...) نمی‌کنند. ولی وقتی به ما می‌رسد یک دفعه همه چیز باید صلح امیز باشد، .اره ظرفیت ساخت سلاح اتمی را داریم خوبش هم داریم. و یک جمله هم به این ترسو های که حاضر هستند نیروگاه اتمی ما نباشد تا آمریکا حمله نکند می گویم شما لیاقت ایران را ندارید و ما حاضر هستیم جان خود را فدایه نیروگاه هسته ای خود مان کنیم حتی اگر تمام جهان بیایند و با ما جنگ کنند ما از حق خودمان نمی گذریم و هرکس ترسو باشد و خوشش نمی یایید که ما هسته ای شویم باید راهش از ملت جدا شود .نیاکان ما اینقدر ترسو نبودن از تفکر خودتان شرم گین شوید. شما خود را یک پارس می دانید ؟ پارسیان اگر ترسو بودن امپراطور پارس را تشکیل نمی دادند پس ما جنگ می کنیم با کسی که به ایران تجاوز کند. والسلام.
شنبه 4 مهر 1388

TAVANMAND - کانادا - تورنتو
سکوت مانشانه خشم وعزم ما برای سرنگونی این رزیم سفاک است.
شنبه 4 مهر 1388

$persian$ - ایران - تهران
این حروم لقمه فکر کرده اگه بمب اتم داشته باشه دیگه کسی نمی تونه سرنگونش کنه کور خوندی میمون مگه پاکستان بمب اتم نداره که زپ زپ حکومتش منتقل میشه
شنبه 4 مهر 1388

fredoparto - انگلستان - آکسفورد
این مردکه الدنگ واقعاً وقیح است. او از سالم بودن، امن بودن، و عدالت و انصاف در کشورها صحبت کرده که یک درصد آن در ایران مراعات نشده و نمی شود. آیا واقعاً او خود را به حماقت زده و شرایط چهار ماه اخیر در ایران را نادیده گرفته؟ فکر نمی کند مردم جهان با خواندن اخبار و دیدن عکسها و فیلمهای ارسالی از ایران همه چیز را می دانند؟ فکر نمی کند در مورد او و رژیم اسهالی اش چه عکس العملی نشان می دهند؟ البته کسی که در حوزه علمیه قم عمری را گذرانده و راه و چاره حقه بازی، دریدگی و وقاحت را آموخته باشد نباید بیش از این از او انتظار داشت.
شنبه 4 مهر 1388

fredoparto - انگلستان - آکسفورد
پیغام من به سران کشورهای مافوق این است: حمله احتمالی نظامی شما چیزی است که رژیم طلب می کند. لطفاً کاری نکنید که نقشه شیطانی از قبل طراحی شده آنها از عملکرد شما باعث سوء استفاده آنها شود و بهانه ای برای سرکوب بیشتر ملت ایران داشته باشند. تأسیس سایت دیگری برای فعالیتهای هسته ای در قم، که مقبره حضرت معصومه است، بدون دلیل نیست. اینها می خواهند در مواقع لزوم جار و جنجال راه بیاندازند که به مقدسات مذهبی ما تجاوز شد و مردم ساده مذهبی را برعلیه شما و ملت ایران برانگیزند و به مقاصد شوم خود که ابقای رژیم خونخوارشان است برسند، خصوصاً آن که خودشان اعلام کرده اند که چنین سایتی در قم وجود دارد، انگار شما را برای حمله نظامی دعوت می کنند. تنها تحریم شدید اقتصادی واقعی رژیم را فلج خواهد کرد.
شنبه 4 مهر 1388

hamesheh bahar - انگلستان - لندن
اره الان همه دنیا میان برات مدال و حلقه گل میارن!! اینو باید از زبونش آویزان کرد تا کنده بشه و به جهنم بپیونده!!
شنبه 4 مهر 1388

ساعت 12 - ایران - تهران
Pixel - ایران - تهران: . خبر فوری آمریکایی ها میخواستند احمدی نژاد را ترور کنند :. https://mytasvir.com/photo/gallery/24abc4873979e5.jpg . .
شنبه 4 مهر 1388

ساعت 12 - ایران - تهران
محمودک روانی عجوبه آرانی
شنبه 4 مهر 1388

habibollah - ایران - تهران
این احمق انگارتنش میخاره!
شنبه 4 مهر 1388

IRAN ZAMEN - نروژ - روگنان
. بمیر مردک
شنبه 4 مهر 1388

ساعت 12 - ایران - تهران
ahmadi-nejad - ایران - تهران.جوگیر نشو مزدور .مردم کشی و پارسی کشیتون تمام شد حالا شدید حامی پارسیان؟!! وبا نقاب حامی پارسیان میخواهید جهانیان را بکشید؟؟؟ حتما بعدا هم میشوید حامی زمینیان در برابر مریخی های کافر و این دور تسلسل باطل ادامه میابد ـ مهم اینست که شما حاکم باشید بقیه چیزها بی هیچ وجه کوچکترین ارزشی برای شما نداره ـ بس کنید این عوامفریبی کثیف را.در این سایت بیش از 90 درصد اعضاء سایت( به جز 10 درصد اعضاء، وابسته به اطلاعات ایران)تحصیل کرده اند و گول این حرفها را نمی خورند بهتره بری در مسجد محله تون این چیزها را بلغور کنی تا جوجه بسیجی ها کیف کنند و کف بالا بیارند.
شنبه 4 مهر 1388

33pooles - المان - دورتموند
تو زیر زمین حوزه علمیه ( تازی لونه ) باید باشه
شنبه 4 مهر 1388

Avayeh Edalat - ایران - - تهران
nasim irani - اتریش - وین...... گل گفتی! مختصر و ساده و شیرین.. خواستم بگم . Air Franceخودشون 30 سال پیش تهفه رو بست به نافمون. منظورم از AirFrance نماد تشکیلاتی است که چرخ سرنگونی ایران را به حرکت دراورد.
شنبه 4 مهر 1388

alion - ایران - تهران
درود بر تو رییس جمهور شجاع و دلیر ایران
شنبه 4 مهر 1388

nazanin 2009 - ایران - ارومیه
alion - ایران - تهران . وهمچنین عالم بر سرنوکرانی مثله تو و امثال تو
شنبه 4 مهر 1388

Alireza88 - ایران - تهران
برای تداوم مبارزات مدنی راه سبزمان باید مخصوصاْ در شهرستانهای کوچک با دوستان کاملاْ مورد اعتمادتان و با رعایت تمامی نکات ایمنی(حتی تهیه ماژیک یا اسپری رنگ را از جایی بسیار دورتر باشد.) شعارنویسی را همانند سال57 شروع کنیم.
یکشنبه 5 مهر 1388

fredoparto - انگلستان - آکسفورد
اگر این گوساله معلوم الحال به تکنولوژی هسته ای خود، که صد در صد ربوده شده از یک دانشمند و یا دانشمندان دیگری است، افتخار می کند، ما ملت شریف و متمدن ایران هم به نکنولوژی اینترنتی که در اختیار تمامی ملت قرار دارد افتخار می کنیم. همین اینترنت بود که دمار از روزگار رژیم آخوندیسم درآورد و آنها را مستأصل کرد. اگر امام امتش با نوار انقلاب کرد ما با تکنولوژی اینترنتی انقلاب خواهیم کرد و این نشان خواهد داد که علم و افکار قهقرائی در مقابل تکنولوژی مدرن بسیار ضعیف است و کاری از پیش نخواهد برد.
یکشنبه 5 مهر 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.